De Sport in Alkmaar en Omgeving. 1. vrije oefeningen dames 2. vrije oefeningen heeren 3. knotsoefeningen dames eroeos- 4. rythmische oefeningen dames 5. klassikaal lage brug dames fverband 6. klassikaal hooge brug heeren Verder personeele wedstrijden dames 3e graad, heeren le graad, dames 2e graad en heeren 2e graad. En tenslotte een 4 X 80 M. estafetteloop voor dames en een 4 X 100 M. estafetteloop voor heeren, ter wijl eindelijk een marschwedstrijd geor ganiseerd wordt. Dp verschillende nummers hier te be spreken; ligt niet op onzen weg. Wij geven deze opsomming slechts, om te laten uit komen, dat Turnlust Alkmaar een paar groote en grootsche dagen bereidt. Natuurlijk komen we later nog wel op deze wedstrijden terug. Voorloopig kun nen wij hiermee volstaan en zeggen wij tot besluit: Stad Alkmaar, steunt Turnlust zoo veel mogelijk, opdat deze nationale wedstrijden weer zullen slagen voor de volle honderd procent! Crisis-publicatie, Jong en oud beoefent de turnsport, het meest in clubverband. TURNEN ALS SPORT. Na het inleidend artikel zijn achter eenvolgens de scherm-, voetbal- en wie lersport de revue gepasseerd. De aan dachtige lezer van het eerste opstel had natuurlijk nog voor het wielrennen, een verhandeling over de turnsport ver wacht; we zullen hem niet te zeer te leurstellen en in onze sportrevue nu het turnen voor het voetlicht laten treden. Laten wij er maar meteen bij zeggen, dat we dat voetlicht niet ten volle ont steken zuilen, zoodat de kleine schoon heidsgebreken, welke door de felle schijnwerpers zoo meedoogenloos scherp belicht kunnen worden, niet zullen- op vallen. Natuurlijk spreekt het vanzelf, dat het turnen ook in deze reeks opgenomen wordt, hoewel er nog veel te schrijven zou zijn over het vraagstuk, of het turnen thuis hoort in de sport, d.w.z. in het wedstrïjdwezen. Dat het turnen o.m. als sport beoefend wordt, is zeker en geldt ook voor Alkmaar. Hoewel we een beetje huiverig zijn om dat woord te gebruiken (het klinkt niet erg mooi), zouden we in dit verband kunnen spreken van turnsport. En zoo is het dan ook juister, om te zeggen dat op 25 April de Alkmaar- sche Korenbeurs zal staan in het teeken van de turnsport, dan van het turnen. Dit is een persoonlijke opvatting, die in deze verhan deling nader toegelicht zal worden, en we kunnen ons voorstellen, dat de meeningen hierover uiteen zullen loopen. Een verdedi ging van andere zienswijzen is echter welkom- en zal hopelijk leiden tot een meer algemeen juist inzichi in de verhouding en het verschil tusschen beide begrippen. Wie turnen er in Alkmaar en Omgeving? Jong en oud, jongens en meisjes, dames en heeren, immers de turnvereenigingen hebben hun adspiranten-, juniores-, dames heeren- en seniorafdeelingen; behalve aan leeftijd en sexe kunnen we bij de vraag ook denken aan beroep of milieu. En dan zien we, dat allerwegen het turnen of de gym nastiek beoefend wordt. Die beoefening geschiedt in vereen igings- of clubverband; ook door den enkeling. Ja zeker, verbaasde lezer, ook individueel word aan gymnastiek gedaan en wel in den vorm van kamergymnastiek; en dat gebeurt meer dan u wel vermoedt. Maar het is te begrijpen, dat wij hierover ggen juiste gege vens kunnen verzamelen, terwijl een be schouwing hierover niet thuis hoort in een artikelenreeks over sportbeoefening, net zoo min als een verhandeling over de school- gymnastiek (wat zou dié er anders slecht afkomen!). De turnvereenigingen uit Alkmaar en Om geving zyn, voorzoover aangesloten bij het Koninklijk Nederlandsch Gymnastiek Ver bond (K.N.G.V.), vereenigd in den Turn kring voor Alkmaar eri Omstreken, en dat zijn er niet minder dan dertien! Uit Alk maar en haar naaste omgeving noemen we hiervan: Kracht en Vlugheid, De Halter en Turnlust, Be Quick uit Bergen, Achilles uit Egmond, Olympia uit Schoorl en Turnlust uit Oterleek. Deze laatste vereeniglng toont ook een warme belangstelling voor de athle- tiek te hebben, zoodat haar ook voor dezen zomer de organisatie van den athletiekdag van den Turnkring werd toegewezen. Buiten den Turnkring zien wij dan nog: lo. D.O.V.E.S. uit Heiloo, de vereeniging, die zich door financiëele zorgen genoodzaakt zag voor het lidmaatschap van het Verbond te bedanken, Doves, de echte wedstrijd- vereeniging, waarvan de leden hun presta ties steeds maximaal trachten op te voeren, foodat de vereeniging reeds met menig prijs-. Je ging strijken, vooral op turners-athletiek- dagen. 2o. Sportief uit Alkmaar, welke vereeni ging sléchts enkele maanden oud is, echter niet bestaat uit beginneling-turnèrs, doch grootendeels uit turners en turnsters, die jarenlang geturnd hebben' en reeds op vele wedstrijden uitgekomen zijn, vrijwel allen als Halterleden, en die nu enthousiast tur nen in een genoegelyke sfeer, die slechts kan bestaan, wanneer de' nerveuze stem ming, veroorzaakt door het repeteeren voor een uitvoering of het instudeeren van een voorgeschreven wedstrijdoefening, ont breekt. 3o. V o o r w a a r t s, de in Maart opnieuw opgerichte gymnastiekvereniging uit Koe dijk, in het verre verleden begonnen als een scherm- en gymnastiekvereniging en na dien vele malen uitgedoofd en weer opge leefd, en waarvan we dus weinig vertellen kunnen, doch haar slechts kunnen toewen- schen, dat deze wedergeboorte het begin van een langdurig en levenslustig bestaan zal zyn. 4o. Steek toe, de reeds in het scherm- nummer genoemde gymnastiek- en scherm- vereeniging, die in 1934 opgericht werd en dit winterseizoen plotseling tot opfcdoei kwam. Haar leden bestaan voornamelijk uit echtparen,- waardoor de Woensdagavond in de Kegulierslaan behalve, tot een combinatie van schermen en gymnastiek, ook tot één van genoegelijkheid en nuttigheid wordt. 5o. A d v e n d o, de bekende christelijke gymnastiekvereniging, die uit den aard geen lid is van het K.N.G.V., maar evenals 6o. O. D. I. S., lid is van het christelijk verbond. Beide verenigingen zijn in den loop d' jaren sterk in bloei toegenomen, kunnèn zich verheugen in krachtige besturen, die niets zullen nalaten, om hun clubs nog grooter en sterker te maken. 7o. de N. A. S. B., of beter gezegd, de af deeling Alkmaar van den N.A.S.B. Deze jonge vereeniging heeft nog met tal van moeilijkheden te kampen, doch we meenen, dat de afdeeling meer belangstelling ver dient dan ze tot heden kreeg. En dan bestaan er nog ettelijke particu liere clubs: kleuter-, kinder-, dames- heerenclubjes, waarvan de deelnemenden onder bevoegde leiding 's morgens, 's mid dags of 's avond gymnastiseerén met een opvoedkundig, hygiënisch of sociaal doe1, uit behoefte na de lange dagtaak of voor de gezelligheid, en waarvan het kenmerk is, dat ze klein in ledental en van intiemer, aard zijn. De uitvoeringen. De uitvoering, het jaarlijksch- festijn van de groote vereenigingen! Het ligt niet in onfee bedoeling, om hier de uit voeringen van de verschillende vereeni gingen te bespreken, noch een beschou wing te geven over vooruitgang of mogelijk verval; dat heeft men kunnen lezen in de diverse verslagen. Maar laten wij eens de uitvoerin gen en hun waarde vanuit een algemeen standpunt bekijken. Dan vragen we ons eerst af: wat is het doel van de uitvoering? Dat doel zal zoowel gericht zijn op de eigen leden, als op de buitenwereld. Wat het eerste betreft, dit wordt voor een groot deel bepaald door de beteekenis, die de vereeniging voor haar leden heeft. We be denken dan, dat de turners niet alleen hun turnvereeniging beschouwen als een nuttige instelling, waar zij hun lichaam fit kunnen houden, allerlei kunststukjes aan de toe stellen kunnen leeren, hun lichaam en zijn onderdeelen in rhythmische cadans kunnen bewegen op een muzikale begeleiding, of zich in vaardigheid kunnen meten met an deren, maar ook als ontspanningsvereeni- ging, waar zij uit hun dagelijksche sleur zijn en zich bevinden temidden van andere be- kenden. Dan is het te begrijpen, dat er hel verlangen bestaat om gezamenlijk een feest avond te hebben, waar alle afdeelingen en vooral de dames- en heerenafdeeling, elkaar in een totaal andere sfeer en wel in feest stemming ontmoeten. Worden echter feestavond en uitvoering gescheiden gehouden, dan valt het zwaarte punt op het andere deel van de doelstelling: de actie naar buiten; propaganda, eenerzijds voor de algemeene zaak: de turnoefening, de lichamelijke volksopvoeding, anderzijds voor het vereenigingsbelang: meer leden en donateurs! Zoo is de openingsspeech van den voor zitter niet alleen een feestrede, maar vooral een propagandawoord.' Leggen we ons oor goed te luister, dan bemerken we, dat bijna allen spreken van de taak van de turnvereenigingen: de behartiging van de zaak van de lichamelijke volksopvoeding. Voorwaar, een schoone taak; maar ook een moeilijke, nuttige en dankbare! En temeer van. waarde nu de lichamelijke ver zorging en opvoeding van de schooljeugd door de school zelf zoo verwaarloosd wordt. Daar wij hier te doen hebben met een „taak" van onbegrensden omvang en con stanten duur, is het wellicht beter te spre ken van doelstelling. Blijkt uit het gebodene op de uitvoering, dat het werk van de vereeniging ook inder daad voldoende beantwoordt aan deze doe"- stelling? Ziehier een punt voor betwisting vatbaar. Volgens ons 'niet voldoende en wel doordat een uitvoering in wezen reeds niet geschikt is, om zoo iets te toon en, of juister: de opvoeding in de practijk, niet gedemon streerd kan worden! Wel kan men laten zien, wat de leden geleerd hebben, voorzoover het betreft oefeningsvormen, lichaamsvaardig heid, -beheersching, instellingsvermogen op anderen, op. een gemeenschap, maar wat het vereenigingswerk bereikt bij zijn leden, in al haar geledingen, vanuit een opvoedkun dig standpunt (wel te verstaan, dat van de lichamelijke volksopvoeding), dat zien wij zelden en is ook moeilijk te toonen. Dan heeft de uitvoering nog een zekere waarde. Zij prikkelt de leden tot grootere activiteit. Wanneer er een uitvoering in hot zicht is, beteekent dat, dat alle leden con stant op den oefenavond moeten komen en verschillende oefeningsvormen ernstig STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcenitrale maakt bekend, dat de steun vergoeding voor groene erwten van de kwaliteits klasse C, gedenatureerd in het tijdvak van 29 Maart 1937 tot en met 3 April 1937 1.40 per 100 kg. zal bedragen. Voor groene erwten van de laagste klassé en voor andere erwten, in datzelfde tijdvak gedenatureerd, bedraagt de steun- vergoeding 0.90 per 100 kg. De steun vergoeding voor veldboonen, welke blijkens de dateering van het dorschbriefje in genoemd tijdvak zijn ge- dorscht, is vastgesteld op 1 per 100 kg. 's-Gravenhage, 2 April 1937. instudeeren moeten. Het is wellicht te be treuren, doch het blijkt steeds weer, ook bij andere sportvereenigingen, dat wedstrijden en demonstraties noodig zijn, om de animo voldoende te houden, en dat de beoefening van de één of andere vorm van lichaams beweging als zoodanig veelal niet in staat is, een constante opkomst te verzekeren. Daar om, zoo is ons. vanuit de turn wereld ver teld, kunnen de gymnastiekverenigingen niet buiten hun uitvoering ,de leden verlan gen ernaar en het is noodig voor de opkomst op de oefenavonden. En de kleuters en adspi- rantjes vinden het maar wat fijn, om aan ouders, buren en vriendjes te kunnen too nen, wat zij al geleerd hebben! Vanuit een oogpunt van propaganda zou het wellicht aanbeveling verdienen, om op de uitvoering eens een half uurtje of meer te bésteden aan „oefenturnen met tekst en uitleg". Het publiek op de uitvoeringen be staat voor een zeer groot gedeelte uit leeken- belangstellenden, die wel kunnen zien of een oefening lukt of niet, maar niet dadelijk het verschil zien tusschen een lichtere en een zwaardere oefening of oefeningencomplex. Hier kan dan op gewezen worden. Tevens kunnen verschillende bewegingsvormen ge toond worden, waarbij dan b.v. verteld wordt, welke waarde zij hebben vanuit hygiënisch of houdingsvormend oogpunt, a!s ademhalingsgymnastiek of ten opzichte van het uithoudingsvermogen. De oefenavonden. Hierover kunnen we korter zijn, daar reeds veel besproken werd bij de beschouwing over de uitvoeringen. Voor een zeker deel zullen die avonden in het teeken staan van de uitvoering; dan zullen keer op keer de oefenreeksen herhaald worden, de vrije oefe ningen, de rhythmische dansen, de toestel oefeningen. Als eerst de volgorde er in zit. kunnen de vormen fijner afgewerkt worden en moet er voor gezorgd worden, dat allen tegelijk bewegen, voor zoover het de groep- oefeningen betreft. En als we nü op de oefenavonden gingen kijken, dan zouden we zien, hoe er weer hard gewerkt wordt om de oefeningsreeksen voor de Korenbeurs-wedstrijden onder de knie en er ingestampt te krijgen. Want op 25 April a.s. zal de Koren beurs aan de Zaadmarkt van 's morgens half tien tot 's avonds 6 uur een groote schare van vroolijke én lachende tur ners en turnsters, jong en oud, herber gen; dan zullen we daarbinnen zien, hoe overal en aan allerlei toestellen gewerkt wordt; waar iedereen zijn best doet (het zijn persoonlijke wedstrijden!), om een speldje te veroveren en als het kan naar een hoogeren graad te promovee- ren. Zijn de uitvoeringen en wedstrijden ach ter den rug en de eerstvolgende nog ver in het verschiet, dan keert de rust terug. Dan treedt de oefenstof op den achtergrond en kan er meer aandacht besteed worden aan den enkeling; de opvoedende waarde dus van het turnen kan dan meer verzorgd wor den. Nu ook de nerveuze spanning verdwe nen is, komen de psychische waarden van het turnen meer tot hun recht: met meer vreugde en opgewektheid kan geturnd wor den, het humeur verbeterd, waardoor de turnavond weer meer een avond van ont spanning, dan van inspanning is. Andere „sport". Wordt er door de turnvereenigingen ook aan apdere sport gedaan? In het K.N.G.V. wel. Het verbond heeft zelfs verschillende commissies ingesteld, die de opdracht heb ben, meerdere takken van sport onder de turners te propageeren en K.N.G.V.-wedstrij- den of -kampioenschappen te organiseeren. Zoo kennen we -de bondscommissie voor vaardigheidsproeven en afstandsmarschen, voor athletiek en- zwemmen, de bonds-hand- bal-commissie, de wandelsportcommissie en de kampcommissie. Vooral het handballen wordt ijverig in het K.N.G.V. beoefend en er bestaat een uitge breide handbal-competitie-K.N.G.V. Ook de K.N.G.V. zwem- en atletiekwedstrijden nemen een belangrijke plaats in. En in Alkmaar? Niets van dat! Natuurlijk zijn er hier turners, die zwem men, wandelen, of graag de athletiek be oefenen. Maar gebeurt dit hier als K.N. G.V.-er? of vanwege de turnvereeniging? Wel heeft men een paar maal geprobeerd de turners op zomeravond te laten athle- tieken. Het is voorbij: het werd te duur! Maar waar een wil is, is een weg; en is het dan juist noodig, het dure sportpark te huren? Een enthousiast athletieker is met het terrein gauw tevreden! De ettelijke zwembaden in Alkmaar en haar omgeving maken het de turners in dit opzicht*ook'al niet moeilijk. Wie weet, straks hebben we nog een clubuur voor zwemmen de turners in de Overdekte. Over de K.N.G.V.-vereenigingen, Turn lust, De Halter en Kracht en Vlugheid in een volgend artikel iets meer. BOB BRUINVIS. Maarten skroift nei de krant Suntebankeris, 3 April 1937. De skoonmaakkeraai van Traintje is ge lukkig weer ansaai, ik zit weer op men ouwe plekje te skroiven. Ze is skoon en opstel van bovén tot on- der, en voor alles uit, ja meist alle vrullie moete hier nog beginne. Overal ken ze nou terecht, om te helle pen, ze hep de smaak er nou einmaal van te pakken, zegge ze allegaar. Maar saaizellef zoit: „Ieder zen oigen klucht, op zen toid, ik heb et er zonder jullie ofskoten, nou, den redde jullie et ok maar". Et is toch puur wat gezelligger, nou et afloopen is, in die toid zelle we wat af- zwoegd en ofzucht hewwe, en nou is et un, un welverdiende rustige skoonte om men heene. Wat je netuurlek wel hewwe, j.e moete verzichteg weze met et inslobben, das nou ofloopen, en toch beurt et nog welderris un enkelde keer met men, dat ik men sokke niet ofslaan baai de buitendeur; zonder dut of dat worde ik den terugstuurd, enkel óm de verplichtinge nei te kommen. Un nuwe spreuk zou je make kenne, om alle gevaar toideg te voorkommen. Voor alle buitendeure most den proike: Skoon is dut huis. Bevul et niet dus, per abbuis! Eerst moet je je oigen keure voordat je over de drempel gaane, en as er maar efkes wat an hapert, den is un vinger- woizing nei de deur en un enkel woord noodeg om et naggeris over te doen. Maar et benne niet allien vrullie die skoonmake, ok waai, manne, hewwe oonze groote skoonmaak, weer hard an werkt worde: as er voorjaars maar efkes un mooie dag is worde er al mee begonnen. En nou is et ergste wel al verbaai. maar zoo hier en deer worde er nog hard an werkt. An twei dinge is er de leste toid maar dacht, spitte en piepers zetté. As et spitte beurt is den is et ergste beurt want de piepers benne de gouw ge- nog in. Hard worde er den werkt, want, hoe gouwer hoe liever, voor die of die toid, den moet et bewerken en zetten ansaai weze. Zoo wazze der verskoijene die voor Paasch alles er'in hewwe wouwwe, weer un aar voor April of de ien of de aare Zundeg. De vrullie gooie et hille hebbe en houwe in huis onderste boven, en zóo gooie waai et bovenste laagie grond onderste bo ven, overwinterde vuiltjes, strukke, en koolblade, der netjes onder werkend. Den met et oitje vlak make, de driepoot worde opnomen, en al stampende stap je de akker over en weer, den kenne de piepers set worde, zoodrei die der in benne mag efkes et oitje der over, en et werk is voor loopig dein. Et wachten is nou op wat warmte, want de leste dage is et nagal koud. Je zouwe ders zien'hoe hard et gong azze we maar ders un week zacht weer krege. De kloine groene knopkes an de boome zouwe geur open te springen alles omto- vere in un ware lusthof. Voor den lezer in de stad is dat ok zoo mooi om et eerste groen te zien ankom men, waai die deer dagelijks midden in zitten ziene geloidelijk an de verandering, maar gij in de stad niet zoo presies as wij der buiten. Neem de fiets erris op, en maak un toer, raai deur et dorp heen, koik den et land in, alles rietenhekke zoo veer et ook roikt. En dan moet Uwes weeks teran weer zoo'n tocht make, das voor alles goed, et kort de toid, goed voor de spiere, en wat je zien neem et in je op, denk er over nei, en je kenne der baai je thuiskomst over praatte En elke week zal der verandering weze, en aldeur zal je weer nuws zien, en met et aare in je opneme. Vande week was ik an 't spitten, en. neidat ik weer un rakjej dein had, sting ik efkes uit te zakken, leunende op de graaf, et zonnetje was er lekker baai. Opiens trof men oor et gezang, wie rewie rewie hoog klonke de trillers, ok hoog in de lucht. „De Leéeuwerik". Ik zocht en zocht, weer zou ie weze? Maar hoe ik keek, ik vond em niet, maar hoore deid ik em wel. Ik gaf et niet op, en keek alles in de ronde naast en achter me, toe wier et stil, en floep dèer zag ik em nei beneden skee- ren, drie akkers veerder streek ie neer op un kluit. Maar nou. ik et kloine voorjaarszangertje zag, neidat ik un heel toidje nei em luis- terd en zocht had, most ik eerst efkes nei em koike. En hup deer vloog ie weer op, en zette sen wierrewiet-zang weer in, fladderend gong ie hooger en hooger, wierewie rewie Mooi toch zoo op zoo'n mooie voorjaars middag, met de zon der baai, den is zoo'n diertje ok vol levenslust. Zulk een zang geeft weer kracht. Een skoorie natuur, een helder zonnetje en een zingende Leeuwerik maken een blij gelukkig hart. Ik vatte den graaf weer op, en zette em weer in de grond, douwde de steel nei beneden en keerde em toe om, en de grond rolde uit mekaar, deer gong et weer, de tweide steek, de derde, en zoo deurgaande, had ik et werk weer anpakt. Hoog boven me zette de Leeuwerik zen zang weer voort, net as ik men spitten. Opiens wier ik vreed stoord in de arbeid, op een akker, soitan moine, was Kees an 't oiden, en verlegen om een praatje. Nou weer hew je et al aars over, as de toid, et wéér, en je werk. Kees is un bouwer, de goedheid zelve, en altoid opgeruimd, nou ja as et niet nei zen zin gaat den moppert haai ok welders, maar wie doet dat teugeswoordig nou niet. „Maart roert zen staart, zegge ze, maar as we alle dage zok weer hewwe, den doen ik et er voor", zoi ie. „Ja et is wel koud, maar best weer". Das nou altoid et zellevende, un praatje over et weer is et begin en ik docht zoo in men oigen: nou begin je wel met de toid, kool of zoo. En jawel hoor. „De prois van de Geele is efkes hooger, hei, maar et bloift nou staan, et most nou oigeluk deur gaan met de roizing". „Ja" zoi ik „et gaat nog niet erg vlot, en de uien is nog niet veul beter". Dus was et al zoo, de gedachte an dat gedoe, dat alliendeg al brengt je uit deloin. Wat benne waai ok stumpers, afhankelijk van, ja allemaal van mekaar, en van de maatskappij, niet vrij en teugeswoordig hillegaar niet. Ik was zoo in gepoins verzonken, dat Kees maar weer ant trekken gaan was. Wierewierewiehè, deer had je men zanger weer, en toe gonge vanzelf, de gedachte weer de goeie kant heene. Efkes veerder stapte Gert in 't skuitje, die was klaar, had zen akker om. Dat ie langs voer riep ie „Zal je om je reg denke" -en teugen Kees: „Wor je niet loof trekken, je moete ders prebeere of je nie douwe kenne!" Maar wacht: „GertGertriep ik „je kenne moin wel efkes hellepe". „Ik zal wel oitkoike, gaan jij allien maar deur, ik breng men graaf nei huis". „Den zou ik em toch maar efkes hale, as ik jou was". Haai keek in 't skoitje, en toe nei sen akker, ja deer sting zen handwerk nog. Haai mompelde wat en ging em hale, Kees en ik lache vanzellef, dat zou ie later nog welders hoore moete, altoid un aar der tusken neeme, en nou zou ie ons nee- me, maar ja zoo is et veul in ons wereldje. Wie un kuil graaft voor een aar rolt er zellef in. Nou haai zat er in, en voor alle zekerhoid gong ie maar niet meer langs ons. Paasch is et al weer weest, en we, Troin- tje en ik, hewwe un paar mooie dage had op verjaarsfeist weest, nei huis. Jantje was jarig, we moste voor un nacht, maar dat valt niet mee, sleipe op un aar bed in un aar huis, je hoore alles wat maar aars is as thuis. Nou ik ben weer an 't end van de akker (de brief) en den moet je der weer uit- skoije, dus maar weer tot de aare keer. De groete van Trointje en et zelefde van van MAARTEN. 'Jtcouinciacd 'fHemos Welke kleur (en), welke vormen U ook wenscht, Wij drukken het! ALKMAARSCHE COURANT, TEL. 3320 NIEUWE NIEDORP Stierenkeuring. Uitgaande van den Prov. Bond v. Fokver- eenigingen in N.-Holl. heeft Vrijdag te Nieu we Niedorp de jaarlijksche keuring plaats gehad van éénjarige en oudere stieren. Er werden 6 tweej. stieren aangeboden, waarvan er 5 werden aangehouden: Frans Ferdinand 3, eig. A. Winkel Pz. te N. Nie dorp; Blok Albert, eig. D. Kriller te Oude Niedorp; Frans A 23, eig. Jb. Rootjes te Oude Niedorp. Deze drie werden tevens opgeno men in het N.R.S. Luke, eig. H. Schröder te Oude Niedorp; Janies Nico 2, eig. H. Fijn heer te Lutjewinkel. Er werden 10 jarige stieren aangeboden, waarvan er 8 werden aangehouden: Blok Zeppelin, eig. K. Reyne te Barsingerhorn; Bindjes Athleet, eig. W. Keesom te N. Nie dorp; Agatha's Athleet, eig. Jb. Pijper te N. Niedorp; Willem 5, eig. Jn. Pijper te N. Nie dorp; Egbert, eig. S. v. d. Wal te Winkel; Cor 55, eig. Jb, Rootjes te O. Niedorp. Deze zes werden allen opgenomen in het N.R.S. Sam, eig. W. Keesom te N. Niedorp en Lolk- jes Frans, eig. M. Wonder te Winkel. SCHERMERHORN Jaarvergadering Staatspension- neering. Donderdagavond, 1 April,' hield de afdeeling Schermerh'orn van den Bond voor Staatspensionneering haar jaarver gadering onder voorzitterschap van den heer J. de Groot. In zijn openingsrede herdacht de voor zitter het overlijden van den bondsvoor zitter jhr. de Muralt, die een warm strijder voor Staatspensioen is geweest. Spr. ver zocht de aanwezigen zich van hun zit plaatsen te verheffen en 1 minuut den overledene te gedenken. Ook de in den afgeloopen zomer gehou den autotocht met de ouden van dagen werd door spr. naar voren gebracht. Verder hoopte spr. dat het op 7 April a.s. te houden congres een succes moge zijn en dat de nieuwe Kamer nu eens het Staatspensioen moge brengen. Uit het jaarverslag van den secretaris noemen wij een daling van het ledenaantal van 201 op 177, welke daling hoofdzake lijk was ontstaan door vertrek uit de gemeente. De rekening van den penningmeester was groot in ontvangsten 123.24, in uit gaven 84.55, batig saldo 38.69. De heer van de Cappelle verklaarde uit naam der financiëele commissie deze reke ning accoord te hebben bevonden, waarna den penningmeester z. h. s. décharge werd verleend. De aftredende bestuursleden, de heeren W. J. Klop' en C. Krul, werden bij accla matie herkozen. Op advies van het bestuur werd beslo ten zich op de jaarvergadering van den Bond niet te doen vertegenwoordigen. Na een opwekking van den voorzitter om pp 7 April a.s. vooral het congres in den Haag bij te wonen, sloot deze de ver gadering. EGMOND BINNEN Tooneelvereeniging „Vriendenschaar". Donderdagavond gaf de tooneélvereeni- ging „Vriendenschaar" haar tweede uitvoe ring in café „Het Haasje". Opgevoerd werd „Polly Perkins", een blijspel in drie bedrij ven naar Douglas Murray. Het stuk speelt in Engeland en wel in Devonshire in een landhuis van mevrouw Calthorpe, en deze mevrouw Calthorpe, ge speeld door mej. U. Blokker, was de spil

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 14