ctag gratis] kespen, Aqwda AANBIEDING VRIJDAG 16 April lervoets Weec&ecicht Als een vïsch „O v erdekte". Alkmaar, Maandag. Dieven in 'tBlockhove-park. Door flink optreden van anderen een der dieven gepakt. Sensatie op Zaterdagavond! In het Blockhove-park is een diefstal ge pleegd, maar net toen de twee onge- noode gasten met hun buit zouden verdwijnen, werd hun halt toegeroe pen door drie kordaat optredende mannen, die een van de twee Londen pakken in een vlucht, maar den ande ren moesten laten glippen. Met deze „arrestatie" werd tevens een deel van den buit teruggekregen. In het rustige Blockhove-park, waar zoodra de duisternis over stad en dorp is gevallen, weldra 'n vredige stilte heerscht, staat het landhuis van den heer Brantjes. Deze was voor eenige dagen gelogeerd bij zijn familie te Vlijmen en waar de villa dus tijdelijk onbewoond was, had de heer Brantjes aan zijn buren, de familie Mid delhof f, verzocht, om een oogje op het huis te houden. 't Was Zaterdagavond rustig als elke andere avond en de melkboer, die zijn klanten in het Blockhove-park bediende, zag dan ook niets bijzonders. Het huis van den heer Brantjes lag in duisternis gehuld. Doch ziet, plotseling, net toen de melk boer met zijn knecht, de heeren Huisman en v. Straten, bij de familie Middelhoff aanbelde, ging op de bovenverdieping van het onbewoondè huis het licht op! Onraad? Waarschijnlijk wel en meteen was het besluit genomen: de zoon van den heer Mi-'delhof f wapende zich met een revol ver en tezamen met de beide melkboeren ging hij naar de villa, om een onderzoek in te stellen. Het plan-de-campagne was spoedig op gemaakt: terwijl de melkboeren de voor deur in de gaten zouden houden, zou de heer Middelhoff Jr. aan den achterkant het huis binnentreden. Zoo geschiedde. De heer Middelhoff ging het huis binnen en plotseling ver schenen twee onbekenden, van wie er één een geldkistje droeg. Zij haastten zich naar buiten, achtervolgd door den kloeken jon geman, die zijn revolver trok en een paar schoten in de lucht loste. Dit was het sein voor de wachtende melkboeren, om de achtervolging in te zetten. Een korte jacht. Een korte jacht begon. De dieven ren den het donkere park in', verlieten zoo gauw mogelijk den weg en kozen het struikgewas. Dat zou aan een van hen noodlottig worden. Want vlak achter het tweetal zaten de achtervolgers, die natuurlijk beter bekend waren met de plaatselijke situatie. Nog eens knalde een waarschüwend schot en toenToen geraakte een der onbeken den verward in het prikkeldraad, dat langs het struikgewas is getrokken. Hij viel, maar vrijwel meteen zaten de melk- Voeren hem op zijn huid en hoe de dief *ich ook verweerde, de spierkracht der twee achtervolgers was hem te machtig en na enkele oogenblikken moest de man zich overgeven. Door dit kleine oponthoud had dë twee de dief echter kans gezien om weg te komen. Intusschen was de politie telefonisch gewaarschuwd en zoowel de gemeente veldwachter als de rijkspolitie begaven zich naar het Blockhove-park, waar zij den arrestant in ontvangst namen. Bij het voorloopig verhoor bleek, dat men te doen had met een bekenden Amsterdamschen inbreker, zekeren G., die een vry volledige bekentenis aflegde en o. m. mededeelde, dat zijn gevluchte collega een Duitscher W&s> dien hij in de hoofdstad had leeren kennen. Beide inbrekers waren aan de achter zijde het huis binnengedrongen door de indrukking van een raampje in de deur, waardoor de deur kon worden geopend. Op de bovenvertrekken hadden beiden alles overhoop gehaald en tal van kostbare sieraden gestolen. Jammer voor hen, ver loren zij op hun vlucht het ijzeren geld kistje. De tweede inbreker is zoek gebleven. Wel werd de Amsterdamsche recherche gewaarschuwd, die de toegangswegen tot de stad „afzette", alsmede het Centraal station, maar de Duitsche bleef zoek. Intusschen wordt het onderzoek voort gezet. Nadere bijzonderheden. Wij vernemen nader nog de volgende bijzonderheden. Het waren twee zoons van den heer Middelhoff die in deze inbrekers-scène een verdienstelijke rol hebben gespeeld. Jan, de oudste, die volontair is op de secretarie te Akersloot, was er met een revolver op afgegaan en Nol de jongste, een leerling van het Lyceum, snelde hem te hulp zoo dra er onraad bespeurd was. De inbrekers zijn waarschijnlijk door de voordeur binnengekomen en hadden om een gemakkelijke ontsnapping voor te bereiden het keukenraam opengemaakt en in een kamer de openslaande deuren op een kier gezét. Terwijl Jan Middelhoff zich met zijn revolver aan de achterzijde van het huis bevond, klom Nol door het keukenraam naar binnen en stond dadelijk tegenover een der inbrekers, die onmiddellijk het hazenpad koos. Met behulp van den melkboer en diens knecht werd de vluchteling achternagezet c- zooals boven reeds gemeld gegre pen. De tweede inbreker wist inmid dels in de duisternis te ontsr-mpen. Vermakelijk is de wijze waarop de achtervolgens den inbreker tegen een boom gezet en met de revolver in be dwang hebben gehouden. De man had eens moeten weten, dat de z.g.n. revolver niets anders daneen alarmpistool is geweest. De buit niet groot. Er schijnt bij nader onderzoek minder gestolen te zijn dan men aanvankelijk vreesde. Wel zijn er eenige sieraden ver mist en niet teruggevonden bij den gear resteerden inbreker, zoodat vermoed wordt, dat deze in de zakken van den ont vluchten boef zijn verdwenen. Vreesde men aanvankelijk gezien de ledige juweelendoosjes dat er veel kostbare sieraden waren gestolen, nader is gebleken, dat mevrouw B. deze voor haar vertrek in veiligheid gebracht had. In het huis was, zooals gezegd, alles overhoop gehaald. De dieven waren blijk baar niet op stoornis bedacht en het is toevallig, dat Jan Middelhoff juist in dien tijd plan maakte naar het onbewoonde huis te gaan, waar hij de centrale verwar ming wilde controleeren. De in bedwang gehouden en later door de politie overgenomen inbreker is heden morgen naar het Huis van Bewaring te Alkmaar overgebracht. Naar den mede dader werd door de politie te Amsterdam reeds een onderzoek ingesteld. De gearresteerde staat allesbehalve gunstig bekend. Men rekent hem in Am sterdam tot de gevaarlijke inbrekers en hij-Schijnt niet minder dan elf veroordee- li.igen achter den rug te hebben. Dank zij het moedige optreden van de zoons van den heer Middelhoffen van den melkboer en diens knecht is men er dus gelukkig in geslaagd een zeer berucht individu te arresteeren. DIJBEEN GEBROKEN. Mevrouw T. die op den Stationsweg met een vriendin samenwoont wilde gistermor gen, terwijl haar vriendin naar de kerk was, een brief schrijven. Zij had de pen en inkt en wilde weer gaan zitten waarbij zij zich in den afstand vergistte en naast den stoel terecht kwam. Het bleek, dat de oude dame haar dijbeen had gebroken en zij moest roerloos blijver, liggen tot haar vriendin uit de kerk kwam. Deze kreeg op haar bellen geen antwoord en met behulp van den buur werd de deur opengemaakt waarna men zoo spoedig mo gelijk het Centraal ziekenhuis opbelde waar de patiënte ter verpleging is opgenomen. AUTOBOTSING TE STOLPERVLOTBRUG. Zaterdagmiddag' had op den Rijksweg langs het N.-H.-kanaal te Stolpervlotbrug een botsing plaats tusschen twee auto's. Een vrachtauto van de fa. Buil kwam uit de richting den Helder en stopte zonder daartoe een teeken te geven. Onmiddellijk daarachter reed een vrachtauto met aan hangwagen van de fa. Stoel uit Alkmaar. De chauffeur van laatstgenoemde auto remde sterk teneinde te voorkomen dat hij tegen den inmiddels tot stilstand gekomen wagen van de fa. Buil botste. Tengevolge van het sterke remmen kwam de vrachtauto van de fa. Stoel naast de andere vracht auto links op den weg te staan. Juist kwam nu een luxe auto van den heer Hartgrink uit Egmond aan Zee aanrijden uit de rich ting Alkmaar, die tegen den wagen van de j fa. Stoel botste. De luxe wagen werd ernstig beschadigd en werd naar een garage in Alkmaar ge sleept. De vrachtauto van de fa. Stoel be kwam weinig schade. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. Door de gemeentepolitie werd van een en ander proces-verbaal opgemaakt. JONGETJE VERDRONKEN IN WARMENHUIZEN. Zondagmorgen in de vroegte is het 3- jarig zoontje van den heer P. Nannes, Fa- brieksstraat te Warmenhuizen, wellicht spelenderwijze achter het ouderlijk huis in het water geraakt. Een buurjongen zag het knaapje in het water liggen en waarschuw de omwonenden. Enkele leden van de cur sus E. H. B. O. pasten de kunstmatige ademhalingen toe. Het mocht niet meer baten. De inmiddels ontboden dr. van Hesteren kon helaas ook niets anders constateeren. VREDES-TENTOONSTELLING. Men schrijft ons; De vereenigingen „Kerk en Vrede", „Alg. Ned. Vrouwen Vredesbond", „Jongeren Vredes Actie" en „Mobilisatie voor den Vrede" organiseeren van 719 April een groote vredestentoonstelling, welke gehou den zal worden in perc. Langestraat 88 (tegenover het stadhuis). Deze tentoonstelling zal een duidelijk beeld geven van alles wat met het „oorlog of vredesvraagstuk in verband staat. Ieder verafschuwt den oorlog, ieder wenscht vrede! En toch maakt men zich koortsachtig gereed voor een massale menschenslachting, waarvan, naar de vrees van zeer velen, op 't oogenblik in Spanje misschien reeds het voorspel gegeven wordt! Hoe is dat mogelijk? Wat is de oorlog voor een duistere macht, dat hij den mensch, ondanks goeden wil en gezond ver stond, steeds weer in zijn bEm krijgt en hem met totale vernietiging bedreigt? Door een bezoek aan deze vredéstentoon- stelling zal men een idee krijgen van den oorlog in zijn ware gedaante. Men zal er den oorlog zien in zijn vernietigende en mensch- onteerende werking, maar daarnaast zal men een scherp inzicht krijgen in de werkelijke oorzaken van dit alles. Wat is de rol van de wapenindustrie? Wat zijn de economische oorzaken van den oor log? Waarom wordt den mensch orgevoed tot den oorlog? Wat is opvoeding in de Tot en met 7 April,- tentoonstelling van schilderijen enz. in perceel Langestraat 87. Langestraat 88, van 7—19 April, vredes tentoonstelling. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Burg theater (rom.); hoofdrollen Werner Krauss, Hcrtense Raky, Willy Eichberger, Olga Tschechowa. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Ziegfeld, de revuekoning; hoofdrollen Frank Morgan, Reginald Owen, Fanny Brïce e.a. (Geprolongeerd). Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half acht, tot en met Woensdagmiddag (behalve Zaterdag), hoofd nummer Onder het asfalt van een groote stad (sens.); hoofdrollen Gustav Fröhlich en Heli Finkenzeller. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De man die zijn ziel verkocht (sens.); hoofdrol Boris Karloff; extra: Een gevaarlijk complot (sens.) Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. vredesgedachte? Hoe staat de godsdienst tegenover den oorlog? Wat heeft de vredes beweging tot nu tóe bereikt? Dit zijn vraagstukken, waarvan maar al te veel menschen onkundig zijn en waarover bijna noodlottige begrippen bestaan. En die toch van allesbeheerschende beteekenis 'zijn. Zij vormen slechts enkele onderdeelen van de tentoonstelling, doch het is ondoenlijk hiervan een volledig overzicht te geven. Door een bezoek aan de tentoonstelling zal men zich echter zelf een beeld hiervan kunnen vormen. De tentoonstelling wordtWoensdag des namiddags om 3 uur officieel geopend, ter wijl 's avonds om 8.30 uur de bekende spreker Jo de Haas het woord zal voeren over „Beschaving en Oorlog". Op nader bekend te maken data zullen verder door verschillende sprekers lezingen gehouden worden over diverse vraag stukken. VERVROEGDE STEUNUITKEERING GEVRAAGD. In de laatst gehouden vergadering van het Burgerlijk Armbestuur te Koedijk is besloten een schrijven te richten aan den minister van landbouw en visscherij om een vervroegde steunuitkeering te doen aan de tuinders daar door de lage uitkom sten van de bedrijven verschillende tuin ders ten last van het B. A. zullen komen. s duu rt nog tot en met VLIEGTUIG TE EGMOND AAN ZEE GEDAALD. Zaterdagmiddag, ongeveer één uur, is te Egmond aan Zee een militair oefenvliegtuig, gemerkt S 15, op het strand gedaald. Het vliegtuig, dat van Waalhaven op weg was naar de' Kooij, was door mist den koers kwijt geraakt, zoodat de bestuur der het verstandiger oordeelde te dalen. Het was bemand door een officier en een leer ling. In den namiddag kwam een militaire auto uit den Helder met manschappen, om de wacht te houden. Daar het zicht helderder werd besloot de bestuurder weer op te stijgen, wat goed ge lukte. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor en het vliegtuig is niet beschadigd ge worden. ULVADERO. Een prachtige „ontdekking". Lezer, kent U Wim Sonneveld, den chansonnier? Niet?! Maar dan zult U hem ongetwijfeld leeren kennen en hem ter- zijnertij d begroeten als den opvolger van onzen grooten Louis Davids! Misschien denl^t U, dat we hier wat al bout spreken en dat Wim Sonneveld een liedjeszanger is, zooals er tientallen in ons land te vinden zijn. Maar dan vergist zich en dan weten wij, dat U Zaterdag avond niet in 't Gulden Vlies was. Want ware dat wel het geval geweest, U zoudt ons ongetwijfeld gelijk geven. Wim Sonneveld is een jongeman van naar schatting een 25 jaar. En hij L nog betrekkelijk weinig bekend, al heeft hij dezen zomer in het Kurhaus-cabaret te i Scheveningen reeds successen mogen oogsten, en al is hij een paar keer voor de radio opgetreden. Dat eerste is misschien voor hem zelf een zeer belangrijke gebeur tenis geweest, want hij heeft toen onder leiding gestaan van Louis Davids zelf. Dat is merkbaar, want bij zijn eerste optreden in Alkmaar nu Zaterdagavond heeft hij ons sterk aan Louis Davids doen den ken: een rustige, oogenschijnlijk kalme knaap, eenconfectie-pakje aan (we bedoelen: een doodgewoon colbertje!) en hij zong zoo zonder eenig opschik, zoo zonder bombari, maar juist zoo heel ge woon, waardoor hij een tjokvolle zaal in één slag volkomen veroverde. Hij zong met heldere stem (misschien een tikje te zacht soms voor hen, die ach ter in de zaal zaten) zijn chansons in het Nederlandsch, Fransch, Duitsch en En- gelsch. Hij zong prettig en beschaafd zijn goed-gekozen liedjes en verkreeg er een welverdiende ovatie mee. Hij zong levens liedjes en limmericken en tenslotte gaf hij vol-geslaagde imitaties van Maurice Che- valier, Marlène Dietrich, Willy Derby, Lou Bandy en Fientje de La Mar. Het waren prachtige momenten van den avond, deze liedjes van den jongen zan ger, die door den ook al jongen Olof Hanssen bescheiden, maar precies op den vleugel begeleid werd. Intusschen, het was een Ulvadero-avond en men mag dus nog het een en ander over het verdere gedeelte van den avond ver wachten. Laat ons dan beginnen met te vertellen, dat Ulvadero in haar eerste poging om een cabaret-avond te geven, volkomen ge slaagd is. En dat van haar op dit gebied nog meer, nog veel meer te verwachten is. 't Programma was eenvoudig gehouden, wat voor een proefneming natuurlijk zeer verstandig is, maar de spelers hebben dat eenvoudige programma met veel bravour afgewerkt. Veel kunnen we er niet van zeggen overigens, of het moest al zijn, dat de sketches wat al te bekend waren en dat het geheel vóór de pauze misschien maar net voldoende was aan kwantiteit. Maar met de beschikbare krachten kan de kwantiteit gemakkelijk verdubbeld wor den, zonder dat dit de kwaliteit schaadt! Men beschouwe dit niet als kritiek; maar veel meer als een enthousiaste aan moediging om op den ingeslagen weg voort te gaan! Rest ons dan nog te vermelden, dat na de pauze een één-acter werd opgevoerd: een dolle klucht met honderd-en-een wen dingen en verrassingen en ook al gespeeld met veel animo en in een heerlijk tempo. Namen noemen wij deze keer niet, ook al, omdat het programma ze niet vermeld de, zoodat wij, resumeerende, Ulvadero in haar geheel kunnen complimenteeren met dezen extra-avond, die extra-geslaagd is. Siem Spruit e. c. zorgden na afloop voor een zeer animeerend bal. VRIJE ZIEKENHUISVERPLEGING. Jaarvergadering van het streek- verband Alkmaar. Zaterdagmiddag hield het Streekverband Alkmaar van vereenigingen voor vrije zie- kenhuisverpleging in Nederland in café De Boer te Alkmaar zijn algemeene jaarverga dering, welke goed was bezocht. De vergadering werd met een hartelijk woord van welkom geopend door den voor zitter, den heer L. J. van der Kuijl uit Den Helderi Van de vereeniging te Schagen was be richt ingekomen, dat zij voor het lidmaat schap van het Streekverband bedankte. De voorzitter, die dit bedanken zeer betreurde, zei vergeefdsche pogingen te hebben gedaan om Schagen als lid te behouden. De oor zaak van het bedanken was onbekend, maar school vermoedelijk in financieele moeilijkheden in den boezem der vereeni ging. Vérder deelde spr. mede, dat pogingen waren gedaan om in Den Helder ook een vereeniging te stichten, met het gevolg, dat niet een maar twee vereenigingen ontston den, wat nu weer niet de bedoeling was. Een van hen was lid geworden van het Streekverband. Gehoopt werd, dat het be staan van twee vereenigingen in een plaats niet tot moeilijkheden zou leiden. Het jaarverslag van den secretaris, den heer H. G. Rijs uit Warmenhuizeh, werd goedgekeurd, evenals het finanqieele ver slag van den penningmeester, den heer v. d. Sluis uit Schagerbrug. De ontvangsten en uitgaven bedroegen 221.57, met een batig saldo van 42.46, tegen vorig jaar 123.23. Behandeld werd de beschrijvingsbrief voor de algemeene jaarvergadering van de federatie, die op 24 April te Utrecht zal worden gehouden. Het federatiebestuurslid, de heer J. W. Buijze, gaf hierbij een toelichting, waarin hij groote aandacht wijdde aan de kwestie tusschen de regeering en 'de ziekenhuisver - eenigingen over de controle. Door de fede ratie was in dit opzicht reeds veel werk verricht en veel geconfereerd met de regee ring, zonder dat men tot een bevredigend resultaat kon komen. Zaak was, dat de ver eenigingen in federatieverband alles deden om een zoo goed mogelijk controlé-systeera te krijgen, teneinde maatregelen van de re geering overbodig te maken. Deed men dit dan zou men in den strijd om de onafhan kelijkheid veel sterker staan. Thans werden door het hoofdbestuur voorstellen in dien geest gedaan. De vergadering ging met de voorstellen van het hoofdbestuur accoord. Tot afge vaardigde naar de federatievergadering werd de heer L. J. van der Kuijl aangewe zen. Tijdens de rondvraag vroeg de heer van der Sluis voor de verplegings-administratie betreffende het St. Elisabethsziekenhuis eenzelfde regeling te treffen als voor het Centraal ziekenhuis geldt. De secretaris antwoordde, dat het be staande verschil voor een groot deel voort komt uit de omslagregeling die in verschil- „JA ZEKER, ROOKT U GERUST, MAAR DENK ER OM ALLÉÉN RIJPE TABAKÏ NIEMEUERs STER TABAK VAN 5TOTIS CC R HA1F OW naar waarnemingen, verricht in den morgen van Maandag 5 April. Medegedeeld door het Kon: Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 769,3 m.M. te Hernösand. Laagste barometerstand 750,5 m.M. te Valentia. Verwachting, geldig tot den avond van Dinsdag 6 April: Meest zwakke tot matige wind uit ooste lijke richtingen; half tot zwaar bewolkt; of betrokken; weinig of geen regen; weinig verandering in temperatuur. Buitenlandsch weeroverzicht. Op komst: vochtig weer met nu en dan een buitje. Het luchtdrukverschil is sinds Zaterdag uiterst gering geworden. De depressie,'wel ke Zaterdag voor het Kanaal lag was gis termorgen nog boven centraal-Europa aan wezig, doch is thans nauwelijks meer terug te vinden. Op den oceaan ligt een station- naire depressie. Secundairen hiervan bren gen regen langs de kusten van de Golf van Biscaye en het Kanaal en verder in Ierland en op de Noordzee. Op het vasteland is het over groote gebieden windstil en heerscht veel mist. Ook in Engeland en om het Ka naal wordt mist gemeld. In het Oostzeege bied waait het matig uit oost en is de lucht betrokken met hier en daar lichte regen. Alle middelgebergten en de Alpen zijn in wolken gehuld, de topstations melden windstilte of slechts zwakke winden en betrekkelijk lage temperaturen. (Santis op 2500 meter minus 5 graden C.) In Scan dinavië komt nog lichte vorst voor doch ook hier heerscht windstilte of zwakke wind. Het is te verwachten dat in onze om geving de wind tusschen oost en zuid zal blijven of zuidwest zal worden met be wolkt en vochtig weer met kans op nu en dan een weinig lichte regen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 19.10 uur tot 4.57 uur licht op. leert gij zwemmen in de Alkmaarsche lende vereenigingen in gebruik is. Spr. wil de echter pogingen in het werk stellen ora- aan het geuite verzoek te voldoen. Na bespreking van verschillende andere zaken, o.a. van het stelsel van een contro leerend arts, volgde sluiting. FEESTAVOND K. V. K. V. Een voor amateurs uitstekend geslaagd tooneel-programma. Het is een verblijdend teeken, dat onze stad in het bezit is van vereenigingen, wel ker leden zich niet alleen tot de sport voe len aangetrokken, doch die daarnaast ook nog een daadwerkelijke belangstelling voor het tooneel aan den dag liggen. Zoo hebben wij gisteravond in ,,'t Gulden Vlies" een alleraardigsten feestavond mee gemaakt, welke door de leden van de plaatselijke korfbalclub „K. V. K. V." aan de vrienden en kennissen is aangeboden, m. a. w. alles, wat zich achter het voetlicht afspeelde, werd verzorgd door eigen krach ten. Uiteraard mag men dan de verrichtingen van zulke gelegenheid-tooneelisten niet vol gens den gebruikelijken maatstaf beoordee- len en zeker niet in het gedeelte vóór de pauze, toen een één-acter opgevoerd werd, waaraan alle leden medewerkten. Dat was overigens een vlot geschreven tooneel - werkje „K. V. K. V. op reis" en het is de groote verdienste van den regisseur, den heer Eli Prins, dat hij bij zooveel menschen- materiaal toch nog een vloeiend geheel kon doen uitbeelden, zoodat men zich werkelijk kon inleven in de reis-avonturen van hef vroolijke gezelschap. En vooral de club- en wandelliederen werden frisch en spontaan gezongen, waar uit een gezonde wil tot blijdschap over het gezellige clubleven wel duidelijk tot uit drukking werd gebracht. Er valt van het geen voor de pauze geschiedde niet veel te vertellen, het was een juist-geziene inlei ding tot een programma, dat verder met 'n prettige climax afgewerkt werd. Het „groote" stuk dan was een non-stop cabaret een aaneenschakeling van zang en dans en vroolijkheid, waaraan eenige plaat selijke prominente cabaret-figuren mede werkten. Alleen het begin „De situatie wordt ge red" achten we het minst geslaagd; of de situatie hier inderdaad gered is, is aan twy-

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2