NATIONALE ƒ10.000- AMSTERDAMSCHE BEURS JfcQuUtciaat TUums JCeek éi School £aatste Aecichteu Spoel McuMeeicfUen LEVENSVERZEKERING-BANK Rotterdam Voor ƒ163,— 'i-Jaars vorxokert 30-jarige- uitkering bij overlijden van Maandag 5 April 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige laatste k koers 2.30-2.45 STAATSLEENINGEN. 4 NederL 1934 101% 10.17. 4 Ned.-indië 1934 101%, 10U/16 5)4 DuitschL '30 m. verkL 3078 30 BAN K-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank 162 Handel Mij. Cert v. 250 Koloniale Bank 2021/, 202 861/, 87 Ned. ïnd. Handelsbank 171 173'/. INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Cafvé Delft Cert. 73J/, 75t-6»/8 87 8b 282 2781/, Philips GloeiL Gem, Bezit 348 357j-8i 16574 165J-6J INDUSTR. OND. BUITENL. 707, Anaconda 47%' Bethleh. Steel 71% 73'Vie Cities Service 3% 3®/iö Kennecott Copper 47% 4b3/,-V, Republic Steel 32% 33-11% Standard Brands c HVs 87% 887/,-9 U. S. Leatber t 8% 9% CULTUUR MAATSCH. H. V. A 5137, 527 2497, 256 Ned. Ind. Suiker Unie 180 1867, Vorstenlanden 383/, 393/, 23.20 24.00 MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. i 1768/, 1753/, PETROLEUM. 200 204 Dordtschë Petr. 3955/, 407 4167/s 4287, Perlak 1297, 126 Phillips Oil 41 43 24 247.-5 Tide Water 14% 15% -i RUBBERS. Amsterd. Rubber 3307, 333-3/, Deli Bat. Rubber 2697, 278-93/, 2867, 2)37, 130 1317. 2037, Interc. Rubber 7% 7 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot. 1263/, 135-67. Scheepvaart Unie TABAKKEN. 1377, 1437,-5 Deli Batavia 2868/8 2857, 3357, 329 Senembah 353 350-1 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 585/, 597, Southern Pacific 44% 45*-% Southern Railw. Cert. 297, 29% 1073/, 107 Canadian Pac 11% 11% §Noteering per 50. x) ex-coupon fExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: New-York 1.82u/i, 1.82% Londen 8.941/8 8.95 Berlijn 73.45 73.44 Parys 8.411/, 8.42 Brussel (Belga) 30.76)4 30.78 Zürich 41.64 41.66 Kopenhagen 39.92)4 40.— Stockholm 46.12)4 46.10 Oslo 44.95 45.— Italië 9.65 Praag 6.37)4 fel onderhevig, doch niet zoodra werd aan dacht gevraagd voor het Spaansch ballet, of alles werd hier goedgemaakt. Uitstekend van vorm en lijn, in fraaie costumes gestoken, gevangen in een bundel van diepe kleuren, dansten daar de dames leden een rustig, vaak aristocratisch-aan- doend ballet, zonder eenigen twijfel een lust voor het oog. De sketsch „Handelsreiziger" vormde een humoristische noot in dit repertoire en zij werd door de heeren van Wieringen en van Beek met vaart en verve ten tooneele ge bracht. Het pakkend alot was een aardige vondst! Mevr. Offenberg, die in de balletten een zoo groot aandeel heeft gehad, deed zich als zangeres met Lucienne Boyer's „Poür- quoi" eveneens van haar veelzijdig talent kennen. Wij weten, dat zij voor dezen avond heel veel tijd en moeite gegeven heeft en zij mag met de heeren Prins, Hutter, Pranger en een onzer collega's, die den tekst van het geheel had verzorgd, in één adem ^genoemd worden. Want het was wederom mevr. Offenberg, die met den heer Hutter (die als algemeen conferencier verdienstelijk werk verricht heeft) in „O, die mannen", terecht een enthousiast applaus in ontvangst had te nemen. Het devaluatie-schetsje, behoorde, alhoewel goedbedoeld tot de mindere pro- gramma-nuummers. Hier is het de spelers niet gelukt de porté van de zaak grondig te begrijpen, waardoor het geheel een eenigszins verwarden indruk achterliet. De rolkennis van den hoofdpersoon leek ons zeer onvoldoende! Daarentegen was de tapdans (die begrijpe lijkerwijs gebisseerd moest worden) een glansnummer. Aan de dames Offenberg, gez. v. Doorn en Rus een woord van hulde voor de bijzondere wijze, waarop zü zich van dezen moeilijken dans gekweten heb ben. De finale was een combinatie van zang, dans en declamatie en zij vormde een waar dig slot van dezen uitstekend verloopen feestavond. Een goed-bezette zaal heeft tel kenmale haar dank door krachtig applaus onderstreept. Aan mevr. Offenberg werd door de dames leden een fruitmand aangeboden; de heer Hutter bracht haar verder dank voor het vele werk door haar voor deze uitvoering verricht, spr. huldigde vervolgens nog den regisseur Eli Prins, om tenslotte en terécht met groote dankbaarheid den be geleidenden pianist, den musicus G. Pranger, dank te brengen voor zijn bij uitstek bij zondere begeleiding. Een tombola en een bal tot diep in den nacht sloten dit feest op prettige wijze af. De K. V. K. V.-ers mogen meer dan te vreden zijn: hun feestavond behoefde voor geen enkele andere in dit genre onder te doen. HEILOO R.K. zangvereeniging opgericht Vrijdagavond werd in het Brunogebouw een vergadering gehouden, waar over de zangvereeniging zou worden beslist: ophef fen of voortbestaan. Besloot men tot het laatste, dan wilde men reorganisatie en op een stevige basis. Opgericht als dubbel man- nenkwartet was het in de vereeniging een komen en gaan. De vergadering werd geleid door kapelaan van der Knaap, die zeide, dat een goede zangvereeniging op een dorp als Heiloo, op zijn plaats is. Als parochiale is dat niet minder het geval. Spr. is een voor stander van blijven, doch dan een directeur, een bestuur en geregeld repeteeren; ook in de zomermaanden. De heer G. Oostemeijer ging de wordings geschiedenis na en pleitte voor behoud. In 1933 opgericht, had men in 1934 een groot succes te boeken, doordat men in den wedstrijd den 2en prijs behaalde. Na uitvoe rige bespreking, gaven alle aanwezigen als hun meening te kennen, dat men zal aan blijven. Een nieuwe naam werd gegeven, n.1. „Ons Genoegen". Tot voorzitter werd ge kozen de héér C. Oosteméijer, tot secretaris de heer J. Wittebrood en tot directeur de heer G. Oostemeijer. Tuinbon wc ursus. Door de L. T. B. werd een tuinbouw- cursus gegeven, onder leiding van den heer W. Tamis, hoofd der school alhier en P. Boschman, hoofd der school te Uitgeest. Geslaagd zijn 7 leerlingén, te weten G. Oostemeijer, C. Morsch, J. van Gijlswijk, C. van'Tongeren, A. Dekker Az., Jb. Pater en J. Kleef Hz. Een gouden echtpaar. Zaterdag herdacht het echtpaar Evert Baars en Geesje de Jong, zijn gouden huwelijksfeest. In hun gezellige woning aan den Kennemerstraatweg 150 hebben we een bezoek gebracht en - hun onze gelukwen- schen aangeboden. Het krasse echtpaar, resp. 74 en 72 jaar, genieten een goede ge zondheid en staan nog volop in het leven. De heer Baars heeft 40 jaar in dienst ge weest bij Verkade's Fabrieken te Zaandam, waarvan 37 jaar bedrijfsleider. Thans woont hij reeds 10 jaar in Heiloo De heer Baars heeft geen zonnige jeugd gehad en leerde al heel spoedig de hardheid van het leven kennen. Geboren op 25 Auugstus 1863 was hij als wees opgenomen in het weeshuis te Krommenie. In 1863 en 1865 heerschten de cholera en typhus, die velen ten grave sleep ten en met een 80 wezen maakte hij deel uit van het gesticht. Op 15-jarigen leeftijd ging hij reeds zijn brood verdienen en 50 jaar1 geleden kwam hij in dienst bij Ver kade's Fabrieken. Een halve eeuw geleden werkte hij zeven dagen per week en wel 14 uur per dag en in die week nog 10 over uren, dus 108 uur per week. Hij verdiende 11.50 per week. Wat er van huiselijke ge zelligheid terecht kwam, laat zich denken. Het was dan ook voor de vrouw van toen een prestatie om haar huiselijke plichten te vervullen. Hun huwelijk werd met 4 kinde ren gezegend, waarvan 2 nog in leven zijn. Hun kleindochter is het zonnetje in' hun huis. Niettemin heeft het harde leven hun allerminst ontmoedigd. Hun woonkamer was in een bloementuin herschapen. Ons fanfare corps „Eensgezindheid" bracht hun een serenade. BERGEN „Helpt Elkander". Onder voorzitterschap van den burge meester, den heer mr. H. D. A. van Reenen, hield de vereeniging voor ziekenhuisver- pleging „Helpt Elkander" Vrijdagavond in hotel Kreb haar ledenvergadering. De secretaris, dokter Blok, bracht het jaarverslag over 1936 uit. In dit verslag werd allereerst gememo reerd, dat. de vereeniging op 4 October 10 jaar had bestaan. In de afgeloopen tien jaren werden in totaal 389 leden met 5641 ligdagen in de ziekenhuizen opgenomen. Geconstateerd werd dat de vereeniging zeer velen tot grooten steun en zegen was ge weest. Een belangrijke reserve werd ge kweekt, een gevolg van een voorzichtig fi nancieel beleid, zoodat de toekomst met gerusthéid kon. worden tegemoet gezien. Als feestgave aan de leden besloot het be stuur aan de ledenvergadering voor te stel len het aantal ligdagen eenigszins uit te breiden en voor beide verzekeringen (A. en B.) te brengen van 20 op 25 en van 40 op 45 dagen én voorts.in 1937 het vervoer per j ziekenauto van en naar de ziekenhuizén voor rekening der vereeniging te nemen. Op 1 Januari 1936 waren ingeschreven 1500 leden, waarvan. 29 niet-betalende Jein- deren, terwijl ultimo December het aantal leden bedroeg 1.540, waarvan 25 niet-beta lende kinderen. Uit andere vereenigingen werden overgeschreven 23 leden, terwijl 11 leden naar andere vereenigingen wer den overgeschrevefu Nieuw ingeschreven werden 28 leden. In totaal werden^ in verschillende zieken huizen verpleegd 44 leden met een totaal aan ligdagen van 563. Het jaar 1936 bleek voor de vereeniging een voordeelig jaar te zijn geweest, gezien het feit, dat in 1933 eveneens 44 leden werden opgenomen, doch het aantal ligdagen bedroeg 711 en in 1935 606 ligdagen voor 41 leden. Het maximum-aantal ligdagen was voor geen enkele patiënt-noodig; minder dan 10 dagen hadden noodig 19 patiënten; tusschen 10 en 15 dagen 8 en tusschen 15 en 20 da gen 9 leden, terwijl 3 léden ieder 23 dagen, 3 leden 25 dagen,- één lid 27 en één lid 30 dagen noodig hadden. Het batig saldo was op 1 Januari 1936 6.079,48. Aan contributies werd ontvangen 3.218,94 en 19,12 en aan gekweekte rente 116,56, alzoo bedroegen de totale ontvangsten 9.434;1Q. De uitgaven bedroegen totaal f 2.500,20. Per 31 December 1936 bedroeg het batig saldo 6.933,90, waarvan over '36 854.42. Op advies der commissie werd de reke ning over 1936 goedgekeurd. De heer Besse werd met op een na alge- meene stemmen als bestuurslid herkozen en verklaarde zich bereid de functie weder te aanvaarden. Op voorstel van het bestuur werd beslo ten de contributie voor 1937 ongewijzigd te laten De vergadering kon zich voorts vereenigen met hét voorstel van -het be stuur, om eerst een reserve-kapitaal te kweeken van 10.000 alvorens aan de le den belangrijk voordeeliger verzekerings- voorwaarden aan te bieden. Vervolgens werd het voorstel omtrent uitbreiding van het aantal ligdagen en om trent het zieken vervoer voor het jaar 1937, waarvan reeds in het jaarverslag van den secretaris gewag werd gemaakt, met alge- meene stemmen aangenomen. Eveneens werd goedgevonden de bepaling van het reglement, dat voor 3 dagen of minder, geen verpleging zou worden verstrekt, voor 1937 buiten werking te stéllen. Bij de rondvraag kwam ter sprake, dat verschillende personen, die in Bergen zijn komen wonen, bij de zustervereeniging tè Alkmaar blijven aangesloten, hetgeen in strijd is met het reglement der federatie van vereenigingen voor ziekenverpleging. Door den voorzitter werd toegezegd, dat het bestuur zal trachten hieraan een einde te maken. Ten slotte werd 50 toegestaan voor pro paganda" door het plaatsen van pakkende advertenties. De voorzitter sloot hierna onder dank zegging vóór de opkomst, de vergadering. Den heere J. -AasBrinks, onderwijzer aan de o. 1. school te Schagerbrug is met ingang van 6 April 1937 als zoodanig eer vol ontslag verleend ih verband met zijn benoeming in gelijke functie te Anna- Paulowna. EERVOL ONTSLAG ONDERWIJZERS. Aan mej. A. A. M. Kuiper, onderwij zeres aan de o. L school te Burgerbrug, is met ingang van 1 Mei a.s. en overeen komstig haar verzoek als zoodanig eervol ontslag verleend. (Ongecorrigeerd. Ernstig auto-ongeluk onder Voorburg. Eén doode? één zwaar gewonde. In den afgeloopen nacht omstreeks twaalf uur is op den nieuwen Rijks weg onder de gerheente Voorburg bij Den Haag een personen-auto tegen een langs den weg staande kraan ge reden, met het gevolg, dat de be stuurder werd gedood, terwijl de pas sagier zware verwondingen opliep. Ondanks het feit, dat de nieuwe Rijksweg nog niet voor het verkeer is opengesteld, reed op genoemd tijdstip op dezen weg een personen-auto, be stuurd door den, 18-jarigen B. Brin- kers Hzn., vergezeld van zijn oom, den heer C. H. Brinkers, beiden wonende te Wassenaar. Zij waren op weg van Zoetermeer naar Voorburg. Er hing een zware mist en vermoedelijk ten gevolge daarvan is de bestuurder te gen een langs den weg geplaatste kraan gereden. De bestuurder was vrijwel op slag dood; de heer Brin kers kreeg zwaré verwondingen. Kort na het ongeval was medische hulp ter plaatse en werd den gewonde de eerste hulp verleend door dokter Palthe uit Zoetermeer en dokter Vrij land uit Voorburg, die overbrenging naar het ziekenhuis St. Anthonius- hoeve te Voorburg noodzakelijk acht ten. Het stoffelijk overschot is eveneens naar genoemd ziekenhuis vervoerd. PRINSES JULIANA EN PRINS BERNHARD IN DE FRANSCHE HOOFDSTAD. H. K. H. prinses Juliana en Z. K. H. prins Bernhard zijn vanmiddag om kwart over twaalf in Parijs aangekomen. Door de berichten m dè dagbladen van Zondag, waarin werd aangekondigd, dat de Nederlandsche vorstelijke gasten Maan dag in de Fransché hoofdstad zouden arriveeren, was het vanmorgen op de Parijsche redactiebuxeaux een getelefo neer van belang om gewaar te worden, waar het prinselijk echtpaar zijn intrek zou nemen. Tegen kwart over twaalf kwam plotseling de grijze two-seater voorrijden bij het hotel Crillon, waar appartementen waren bespro ken op de derde étage. De prinses en prins waren vergezeld van graaf Czernin, madame Foffrey en baron Pantz, van het slot Mitter- sill. De reis van Monte Carlo naar Parijs was in recordtijd afgelegd. Weldra bevond zich een dichte haag menschen, waaronder zeer veel medinettes, voor den hoofdingang van hotel Crillon om de prinses en den prins naar buiten te zien komen. De Hollandsche detectives die zoo heel erg graag, naar zij zeiden, weer eens een Hol landsche sigaar zouden proeven en een ge wone Hollandsche koffietafel zouden nutti gen, na drie maanden afwezigheid uit Neder land, stonden het geroezemoes aan te zien. Tegen half twee ontstond er eenige bewe ging in de hall van het hotel. Het duurde toen evenwel nog een goed kwartier, alvo rens prinses Juliana en prins Bernhard, be nevens eenige vrienden, naar beneden kwa men. Men kon zien, dat het voorname gezel schap in hooge mate verrast was bij het zien van de menigte, welke op de Place de la Concorde stond opgesteld en waardoor wel duidelijk de groote populariteit van het prinselijk paar in de Fransché hoofdstad ge demonstreerd werd. Om al te groote belangstelling te ontwij ken, begaven de prinses en prins zich naar den zij-uitgang van het hotel, welke tegen over de Amerikaansche ambassade uitkomt, hetgeen evengoed niet verborgen kon blij ven, met het gevolg, dat de vorstelijke per sonen, door een groote menigte omstuwd, hun weg moesten vinden naar een nabij gelegen beroemd restaurant in de Rue Royal. - De prinses was gekleed in een donkergrijs mantelcostuum met bont afgezet, terwijl prins 'Bernhatfd blootshoofds was. In Parijs was het vandaag een waarlijk zomersche dag. Lestoestel in IJsselmeer gevallen. Inzittenden licht gewond. Van een hedenmorgen van Soester- berg van een luchtbeschermingsoefening opgestegen escadrille van drie S 4-les- toestellen is te ongeveer elf uur, tenge volge van den mist een der machines bij Spakenburg in het IJselmeer neerge stort. De inzittenden, de reserve eerste luitenant-vlieger M. H. Linth Out en dë reserve korporaal-leeriing-waarnemer de Koning, zijn gered. Beiden zijn slechts licht gewond. INBRAAK NABIJ NIJMEGEN. In den afgeloopen nacht is ingebroken in de villa van dé familie van de L. aan den Molenhoek te Heumen, bij Nijmegen. Drie kamers werden overhoop gehaald. Een be drag van honderd vijf tig gulden, benevens een aantal artikelen, een waarde vertegén- woordigende van eenige honderden guldens, werden meegenomen. De familie was afwe zig. De politie stelt een uitgebreid onder zoek in. Tot heden heeft men nog geen spoor van de daders gevonden. DE DUBBELE MOORD TE MERKELBEEK. Huishoudster tot vijftien jaar ge vangenisstraf veroordeeld. .Vandaag heeft de Maastrichtsche recht bank uitspraak gedaan in de zaak tegen de 64-jarige M. C. van Helden, huishoud ster te Merkelbeek, terzake van doodslag tweemaal gepleegd, den dood tengevolge gehad hebbende van den landbouwer Buysers en diens schoonzuster D. Senden. De rechtbank achtte het aan verdachte ten laste gelegde bewezen, wenschte er rekening mede te houden, dat verdachte een hard en wreed mensch is, hetgeen haar verwijdering uit de maatschappij voor zoo lang mogelijken tijd wenschelijk maakt en hield alleen rekening met haar hoogen leeftijd, bü het vermijden van het opleggen der maximum straf. De rechtbank veroordeelde verdachte tot een gevangenisstraf van v ij f t i e n jaar, conform den eisch van het O. M.. BRIEFJES UIT HET HUIS VAN BEWARING GESMOKKELD. Tien maanden geëischt. Vandaag heeft een ex-hulpbewaarder in het huis van béwaring terechtgestaan omdat hij als hulpbewaarder in 1934 briefjes had overgebracht van den gede tineerde M. G., een der betrokkenen in de Onneszaak, gericht aan zijn familie. De man was gesnapt en legde tegenover de politie een volledige bekentenis af. Hij had een belooning van 30 a 35 ge kregen. De officier van justitie te Amsterdam, mr. van Dullemen, zeide in zijn requisitoir dat deze verdachte ernstig in zijn plicht is tekort gekomen. Aanvankelijk was deze man, die machinist ter koopvaardij was, werkzaam geweest als stoker in het huis van bewaring. In die functie heeft hij den eed afgelegd, doch het verband van deze eed strekt zich ook uit over den tijd dat hij als hulpbewaarder optrad. Bij de straf wilde spr. rekening houden met den leef tijd van verd. doch ook met het feit, dat hij reeds eerder veroordeeld is. Spr. requireerde een gevangenisstraf van tien maanden, wegens het als ambtenaar giften aannemen in strijd met zijn plichten. De verdediger mr. Th. Eskens bepleitte eendeels voorwaardelijke deels onvoor waardelijke straf. Hij bestreed in zijn pleidooi, dat verd. in den tijd dat hij als hulpbewaarder dienst deed, onder verband van den eed werkte. Vonnis 16 April. STOOMSCHIP AMSTERDAM" Dl AANVARING. Slecht zicht de oorzaak. Het s.s. Amsterdam, van de Harwichlijn, dat vanmorgen tengevolge van den mist met aanzienlijke vertraging in Hoek van Hol» land aankwam, rapporteert, dat het op der» tien mijl uit de Nederlandsche kust in aan» varing is geweest met het Duitsche motor schip „Bmrkenau". De oorzaak moet geweten worden aan het slechte zicht. De „Amsterdam" is aan bak boordzijde geraakt, ongeveer ter hoogte van de salon. Boven de waterlijn is een scheur ontstaan van ongeveer twee meter lengte. Aan het langzame varen van de „Amster dam" is het te danken, dat het schip niet onder de waterlijn is getroffen.Na het on derzoek hebben beide schepen de reis kun nen vervolgen. De „Amsterdam" zal in Nederland her steld worden. Het s.s. „Vienna" is onderweg naar Har- wich naar Hoek van Holland om de afvaart van Hoek van Holland vanavond tijdig te kunnen doen plaats vinden. Voetbal. B. S. V. KAMPIOEN! De Berger Sportvereeniging, zooveel ja ren-uitkomende in de eerste klasse van-den. N.H.V.B,,- heeft een zeer succesvol jaar af gesloten met het behalen van het kampioen schap, waardoor zij in het volgende seizoen naar den KN.V.B. kan promoveeren. Langen tijd heeft B.S.V, een harden strijd om de eerste plaats moeten voeren, totdat gisteren eindelijk de beslissing vielt de uitwedstrijd tegen W.F.C. IV werd met 52 gewonnen, zoodat geen andere club B.S.V; meer van de eereplaate kan ver dringen. Bij hun terugkomst in Bergen werden da spelers in café Spoorzicht gehuldigd. Bur gemeester van Reenen complimenteerde het kampioens-elftal, de voorzitter, de heer ten Bruggencate huldigde eveneens de jongens, dankte de heeren Voute, bescherm heer, en Hartland, trainer, voor hun onver moeide werken en bood den aanvoerder Beeldman een zilveren sigarettenkoker aan. De avond werd verder gezéllig doorge bracht door de B. S. V-familie. w» m VFwFf .Wr ALKMAAR. GEBOREN: Aleida Hendriette Catharina, d. ven Adriaan: Johan Melis van der Kuip en Jo- hanna Maria Hoogenboom. Stanislawa Josepha, d van Hendrik Bernardus Mors en Stanislawa Jaworski. Liefke Maria Ma» thilde, d. van Jan Visser en Liefke de Jong. Anne, z. van Jacob Grin en Leuntje Bakker. Jannigje Geertruida, d. vaft Cornelis Bakker en Barbera ZijdervefcL -» Ida Maria, d. van Odulphus Huiberts ao Catharina Godijn. ONDERTROUWD: Jacobus Brink en Anna Catharina Smit. Bauke Boorsma en Grietje Rentenaar. OVERLEDEN: Antje Koomen, geh. met Johannea van Schagen, 55 jaar. Christina Anna Hazes, wed. van Jacob Romijn, 88 jaar. Dirk Hartog, wedr. van Catharina Carbaat, 82 jaar. Jacobus Johannes Keet 22 jaar. Johannes Jacobus Weel 11 jaar. Baukd Marinus, wedr. van Geertrui Groeneveld, 77 jaar. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 5 April 1937. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 62 Vette koeien 150—300, handel redelijk: 2 Vette kalveren 50— 70, per K.G. 60—80 cent; 334 Nuchtere kalveren (slacht) 4—14; 334 Vette var kens 4649 cent per K.G. Handel matig. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 5 April 1937. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 520 Vette koeien, le kw. 70— 78 cent, 2e kw, 62—68 cent, 3e kw. 50—60 cent per K.G. slachtgew.; 65 Melk- en kaif- koeien 180—240; 58 Vette kalveren, 2e kw. 50—56 cent 3e kw. 4450 cent per K.G. levendgew.; 217 Nuchtere kalveren 5—8.50; 63 Schapen f 27—f 30; 498 Var kens, vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 57-58 cent, zware varkens 5657 ct. en vette varkens 55—56 ct. per KG. slacht- gewicht. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 5 April 1937. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen als volgt: Zeeuwsche: bonte en blauwe 2.30—.2.60 en eigenheimers 22.10; Poters 1.601.80; Andijker bonte en blauwe 22.10; Drentsche zandaardap- pelen 1.702; Duinzandaardappelen 2.80—3.50. Alles per H.L. Aanvoer 8900Ó K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 5 April 1937. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 19000 K.G. Roode kool 1.70—2.10; 31000 K.G. Gele kool 2—2.80; 13000 K.G. D. witte kool 1—/ 1.50; 2200 K.G. Groene kool 1.90—2.10; 5400 K.G. Uien 1— 1.30, Grove 1.40—1.50; 600 K.G. Peen Peen 1.30; 70 KG. Spinazie 8.20—9.80, alles per .100 K.G. NOORDSCHABWOUDE, 5 April 1937, (Noordermarktbond). 26200 KG. Roode kool 1.60—2.40; 20600 KG. Gele kool 2.30—3.30; 8800 KG. Deensche witte 1.20—1.60; 1200 KG. Taaie gele kool 2.20—2.60; 1200 K.G. Uien 1.30, grove 1.50, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 3 April 1937. Roode kool 1.50—2.50; Gele kool 1.70—3.10; Deensche witte kool 11.40; Drielingen 6090 cent, uien 8090 cent en grove uien 1.301.40; Peen 1.50, kleine 80 cent. Aanvoer: 93500 KG. Roode kool; 43400 KG. Gele kool; 32500 K.G. D. witte kool; 4925. KG. Uien; 1225 K.G. Peen.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3