DELFTSCHE SLAOLIE iBinnenland Jfadiopeogiamma Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop.tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. ZeuiMeton MET HUIS MYSTERIES HET PRINSELIJK PAAR HUISTOE. Via Parijs naar ons land. H. K. H. prinses Juliana en Z. K. H. prins Bernhard zijn gisteren om half negen per auto van Monte Carlo naar Parijs ver trokken. Prins Bernhard in den Raad van State. Naar wij nog vernemen, zal de instal latie van Prins Bernhard tot lid van den Raad van State, door H.M. de Koningin persoonlijk geschieden. KONINGIN TE SOESTDIJK EN TE LAREN. Bezichtiging van de tentoonstelling- Vreedenburgh. Zaterdagmiddag heeft H. M. de koningin opnieuw een bezoek aan het paleis Soest- dijk gebracht, nu evenwel om de inrich ting van het tijdelijk woongedeelte voor het prinselijk paar in oogenschouw te nemen. H. M. arriveerde per auto uit den Haag, in gezelschap -an haar hofdame freule Schimmelpenninck van der Oye. Op het bordes van het paleis werd H. M. ontvan gen door den intendant van paleis Soest- dijk, jhr. J. A. de Jonge van Zwijnsbergen. H. M. besteedde den middag aan bezig heden, die met de inrichting van het •tijdelijk woongedeelte verband houden. Aan de groote verbouwing en den tuin, welke een vorige maal bezichtigd werden, werd thans geen aandacht geschonken. Tegen vier uur kwam de adjudant van H. M., jh. W. C. M. de Jonge van Ellemeet ten paleize aan, waarna het gezelschap met twee auto's vertrok naar Laren voor het brengen van een bezoek aan de schilde rijententoonstelling van C. Vreedenburgh in hotel „Hamdorff". H. M. heeft gedurende een half uur met groote belangstelling het werk van den kunstenaar bezichtigd en zich met den schilder onderhouden. De koninklijke auto's zijn daarna in de richting Amsterdam weggereden. Twist om een meisje. Jongeman ernstig door messteken gewond. Sedert eenigen tijd had een zekere Vosselman te Nunspeet, connectie aangeknoopt met een meisje, dat in Vierhouten logeerde. Dit wekte de afgunst van een troepje opgeschoten jongens uit dit dorp, met het gevolg, dat V. op een avond, toen hij van zijn meisje kwam, lastig gevallen werd. Toen hij nu Zaterdagavond zekeren P. uit Vier houten, die ook tot dit troepje be hoorde, tegen kwam, ontstond er een twistgesprek tusschen beiden, die ten slotte zoo hoog liep, dat zij besloten, de oneenigheid op een afgelegen plaats achter de hervormde pastorie uit te vechter^ Moederlijk liepen zij naast elkan der naar de afgesproken plek, maar eenmaal daar aangekomen gingen ze elkaar met messen te lijf. Het einde van dit droevig drama was, dat beide vechtersbazen door messteken werden gewond. Vooral P. bleek er zeer ernstig aan toe te zijn. Met verschillende diepe wonden aan het hoofd en den pols werd hij in hoogst ernstigen toestand naar het ziekenhuis „Salem" te Ermelo ver voerd. Ook zijn tegenstander, wiens pees van de linkerhand werd doorge sneden, moest in het ziekenhuis opge nomen worden, maar kon dit echter, na behandeld te zijn gistermorgen weer verlaten. Koloniale reserve wordt uitgebreid. In verband met opvoering sterkte van Europeesch element in K. N. I. L. Naar het „Hbld." verneemt, zal de sterkte der detachementen aanvullings troepen, die van de Koloniale Reserve te Nijmegen naar Ned. Oost-Indië wor den uitgezonden, geleidelijk aan worden opgevoerd. In verband daarmede wordt de sterkte van de Koloniale Reserve uitgebreid en zal een grooter aantal recruten kunnen worden aangenomen, al blijft de vrije selectie, die tot nu toe toegepast werd, volledig gehandhaafd. Dat dit zonder bezwaar kan, blijkt wel uit het feit, dat zich per maand gemiddeld dui zend gegadigden voor dienstneming aan melden, terwijl kortgeleden een record be reikt werd, toen in een week niet minder dan 2000 verzoeken om tot een dienstverbin tenis te worden toegelaten, binnenkwamen. In verband met de opvoering van de sterkte van het Europeesche element in het Koninklijk Nederlandsch-Indische Leger is er op het oogenblik ook behoefte aan kader. In verband hiermede is de gelegenheid opengesteld voor onderofficieren, die niet langer dan vier jaren geleden wegens vol brachten diensttijd dat leger hebben ver- laten en den leeftijd van 40 jaren niet heb ben overschreden, weder dienst te nemen. Daarbij zal echter ook selectie worden toe gepast in dien zin, dat hun gedragingen, ook na het verlaten van den militairen dienst, terdege in aanmerking worden genomen. In verband met de opvoering van de sterkte van het aantal recruten door de Koloniale Reserve zal het kader van het korps worden uitgebreid met twee officieren en twaalf onderofficieren, terwijl een derde officier van gezondheid bij het korps geplaatst wordt. SPOORWEGAMBTENAAR UIT TREIN GEVALLEN. Zaterdag is op de spoorlijn aan den Ringdijk te Amsterdam, ter hoogte van post M. een ambtenaar van weg en wer ken der spoorwegen uit een rijdenden Dieseltrein gevallen. De man kwam te recht op de langs de spoorlijn loopende telegraafdraden, waardoor de hevigheid van den val gebroken werd. Niettemin kwam hij toch nog zoo ernstig te vallen, dat hij een schedelfractuur opliep. De G. G. en G. D. heeft hem naar het Wil- helminagasthuis vervoerd. Omtrent de toedracht tot dit ongeluk vernemen wij dat het slachtoffer vermoe delijk onwel is geworden en zich naar den uitgang heeft begeven, waar hij de deurkruk heeft vastgehouden. Door de bewegingen van den trein moet de deur open zijn geraakte, waarna het ongeluk geschiedde. ONTSLAG BURGEMEESTER VAN HILLEGOM. Naar wij vernemen is bij kon. besluit van 3 April met ingang van 4 April eervol ontslag verleend aan den burgemeester van Hillegom, mr. D. F. Pont. Men herinnert zich, dat Mr. Pont zich officieel heeft aangesloten bij de nat.-soc. beweging. CALVÉ-KWALITEIT NIEUWE WET OP DE STICHTINGEN. Winstoogmerk verboden. Bij de Tweede Kamer is thans een wetsontwerp ingediend, ter voorzie ning in de behoefte aan een wettelijke regeling voor de stiehtingen. Blijkens art. 1 wordt als een stich ting beschouwd ëèn bij eenzijdige handeling in het leven geroepen, af zonderlijk beheerde instelling, welke de bestemming heeft, met de hulp van een daartoe door den insteller afge- zonder vermogen een doel te verwe zenlijken, dat niet op het maken van winst gericht is. De stichting, die tot stand komt door een notarieele acte, is rechtspersoon. KOKENDE KOFFIE GEDONKEN. Kindje aan gevolgen overleden. Zoidagmorgen heeft het anderhalf jarig kindje van den landbouwer K. Oosterhof, wonende te Lieving, ge meente Beilen (Dr.) gedronken uit een kan met kokende koffie, welke op tafel stond. Later op den dag is de kleine overleden. ONEERLIJKE CONCURRENTIE. Oprichting van een vereeniging ter bestrijding. Op initiatief van het voorloopig comité voor modellenbescherming is op 1 April 1937 te Amsterdam een vergadering van industrieelen en andere belanghebbenden gehouden, waarbij besloten werd tot het oprichten van een vereeniging, genaamd „Vereeniging Industrieel Initiatief". Blijkens toelichting van den voorzitter der vergadering mr. M. L. Kan, ligt het in de bedoeling van deze vereeniging om in het bijzonder te strijden tegen de uitwas sen en misbruiken in het handelsverkeer, die niet of nog niet voldoende wettelijk ge regeld zijn. Daaronder valt in de eerste plaats het te gengaan van namaak van, modellen, des sins, verpakkingen en opmaak, doch ook misbruiken op andere gebieden zullen on der de bemoeiingen der vereeniging vallen. Als eerste taak omschreef de voorzitter het verzamelen van materiaal, waaruit de leemten in de wetgeving kunnen blijken en het verwerken van dit materiaal, teneinde dit aan de bevoegde autoriteiten over te brengen. De secretaris van hét voorloopig comité de heer B. H. Wellmann, deed mededeeling omtrent de binnengekomen adhaesie-betui- gingen, waaruit bleek, dat uit het geheele land en uit de meest verschillende branches belangstelling voor dit streven wordt ge voeld. Tot voorloopig bestuur werden gekozen de navolgende heeren: Mr. M. L. Kan, voorzitter, advcaat en pro cureur te Amsterdam. B. H. Wellmann, secretaris, secretaris der Ned ver. van suikerwerk- en chocoladefa brikanten, Amsterdam. H. A. Bakels, president commissaris der N. V. fabriek van chocolade- en suikerwer ken J. C. Kiene en Co., Amsterdam. Cl. F. Gerhards, importeur van Murray's en Jascall's Sweets, Amsterdam. E. G. W. Houweling, directeur der N. V. Mij. tot exp. van G. Houweling's mineraal- waterfabriek, Amsterdam. J. de Meza, directeur der N. V. Bijen stand Mellona, Santpoort. H. J. Nestelroij, president-directeur der N. B. papierindustrie Nestelroij, Trompen burg. Amsterdam. H. Ringers, directeur der N. V. Ringers cacao- en chocoladefabrikanten, Rotter dam-Alkmaar. Het ligt in de bedoeling zoo spoedig mo gelijk tot een definitief bestuur te komen, waarin de belangrijkste branches vertegen woordigd ziin. Het secretariaat is gevestigd Marnixstraat 380, Amsterdam. DE „O. 16" IN DEN HELDER TERUG. Naar wij vernemen wordt H. M.:s ,,0. 16", die eenigen tijd in de Spaansche wateren heeft gepatrouilleerd, morgen in Den Helder terug verwacht. lesaeee© Dinsdag 6 April. HILVERSUM, 301 M. (AVRO- uitz.) 8.Gr.pl. 10.Morgenwij ding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Jetty Can toris ensemble. 11.Wenken voor de huishouding. 11.30 Vervolg J. Cantor's ensemble. 12.30 't Tipica- orkest. 2.Cabaret-progr. 3. Kniples. 4.Pianovoordr. 4.30 Radiokinderkoorzang. 5.Voor de kinderen. 5.30 Aeolian-orkest. 6.20 Avro-dansorkest. 7.Voor de kin deren. 7.05 Zang. 7.30 Engelsche les. 8.ANP-ber., mededeelingen. 8.10 Gr.pl. 8.30 Bonte Dinsdag- avondtrein. 10.15 Gr.pl. 10.30 Schaakles. 11.ANP-ber., hierna Avro-dansorkest. 11.30—12.Gr.pl. HILVERSUM, 1875 M. (KRO-uitz.) 8.—9.15 en 10.— Gr.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.— Ber. 12.15 De KRO- melodisten, solist en gr.pl. 2. Vrouwenuur. 3.Modecursus 4. Gr.pl. 4.10 KRO-Kamerorkest. 5. Gr.pl. 5.10 KRO-orkest. 5.45—6.— Felicitatie-bezoek. 6.05 De KRO- melodisten en solist. 6.40 Espe- rantocursus. 7.— Ber. 7.15 Publiek en spelen, causerie. 7.35 Sporthalf- uur. 8.ANP-ber., mededeelingen. 8.15 KRO-Symph.-orkest en solist. 9.Causerie: Franciscus' Liefde in Praktijk. 9.15 KRO-Symph.-orkest. 9.45 Gr.pl. 10.De KRO-melodis- ten. 10.30 ANP-ber. 10.40 Revue- uitz. 11.40—12.— Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Con cert voor de kinderen. 12.45 BBC- Northern-Ireland-orkest en dames trio. 1.35 Gr.pl. 2.20 Het Rugby Town orkest en solist. 3.05 Walter Collins en zijn Band. 3.50 Dansmu ziek (gr.pl.) 4.20 Juridische cause rie. 4.40 Het Hungaria Zigeuner orkest. 5.10 Gr.pl. 5.35 Fr. Boffo's blaaskwintet. 6.20 Ber. 6.45 De BBC-zangers. 7.20 Cembalo-recital. 7.50 Summer Birds, causerie. 8.10 Schotsche voordr. 8.20 Radiotooneel met muziek. 9.20 Ber. 9.40 Taking stock, causerie. 10.Het „New London"-trio en soliste. 11.05 Deel. 11.20 Harry Roy en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 6.10 en 7.20 Gr.pl. 10.50 Gr.pl. 11.20 Pascal- orkest en zang. 1.50 en 3.50 Gr.pl. 4.50 Pianoconcert. 5.05 Cello-con cert. 5.50 Verv. pianoconcert. 6:05 Verv. celloconcert. 6.20 Gr.pl. 7.35 Vioolconcert. 7.50 Zang. 8.20 Or kestconcert. 9.50 Gr.pl. KEULEN, 456 M. 5.50 Militair con cert. 7.50 Westuitsch Kamerorkest. 11.20 Orkestconcert. 12.35 Omroep orkest en -schrammelensemble. 1.35 Gevar. concert. 3.20 Omroeporkest. 4.40 Gevar. concert. 5.20 Gr.pl. 6.20 Pianovoordracht. 7.30 Omroep- kleinorkest en solisten. 9.5011.20 M. Iseglio's orkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gr.pl. 11.50 Kleinorkest. 12.30 Salon-orkest. 12.501.20 Gr.pl. 4.20 Omroepdansorkest. 5.50 en 6.20 Gr.pl. 7.20 Die Fledermaus, ope rette. 9.30—10.20 Gr.pl. 484 M.: 11.20 Gr.pl. 11.50 Salonorkest. 12.30 Kleinorkesct. 12.501.20 Gr.pl. 4.20 Salonorkest. 5.35 en 6.35 Gr.pl. 7.20 Omroeporkest. 8.35 Radiotooneel. 9.30—10.15 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Otto Kermbach en Fr. Weber met hun dansorkesten. 9.20 Ber. 9.50 Cello en piano. 10.05 Weerber. 10.20 Gr.pl. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.9.50, D.sender 9.50—10.50, Parijs R. 10.50—12.20, Brussel VI. 12.20—14.05, Radio Danmark 14.0515.05, Droitwich 15.05—16.20, Brussel VI. 16.20— 17.50, Parijs R. 17.50—18.20, Lond. Reg. 18.20—19.20, Weenen 19.20— 20.20, Rome 20.20—24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.8.20, Ham burg 8.20—10.35, Lond. Reg. 10.35 —13.35, Droitwich 13.35—14.35, Lond. Reg. 14.3516.50, Droitwich 16.50—18.20, Brussel VI. 18.20— 18.45, Droitwich 18.4519.50, Lond. Reg. 19.50—21.20, Droitwich 21.20 —21.40, Lond. Reg. 21.40—22.20, Boedapest 22.2023.25, Droitwich 23.25—24.—. Lijn 5: Diversen. FILIAALCHEF OVER DE GRENS. Met medeneming van eenige honderden guldens. Te Almelo is deze week met medeneming van eenige honderden guldens verdwenen de filiaalchef B. P. van een groot schoe nenmagazijn. Hij is thans te Antwerpen gearresteerd. Een deel van het verduisterde bedrag is te Den Haag, waar P. oorspronkelijk vandaar, kwam, teruggevonden. Daar P. verklaarde indertijd eenige hon derden guldens borg te hebben gestort, voordat hij in dienst kwam, zal de schade voor de firma, waaraan het magazijn toe behoort, vermoedelijk niet groot zijn. De uitlevering van P. zal aan de Belgi sche regeering worden gevraagd. DE K. R. O. EN DE U. S. O. Communiqué van de U. S. O. Het bestuur van het U. S. O. verstrekt ons, naar aanleiding van het pers-commu- nique van den K. R. O., de navolgende mededeeling: Het ligt niet in de bedoeling, aldus het bestuur, uitvoerig te antwoorden op de verschillende opmerkingen van den K. R. O. Zoo willen wij niet ingaan op zijn bezwa ren van technischen aard. Deze kunnen o.i. beter in een onderhoud van partijen na overleg met de betrokken dirigenten be sproken worden. Wij wenschen hier te vol staan met een kort verweer op enkele pun ten. Voor het overige geven wij de voorkeur aan een behandeling te meer geëigende plaats. Wij moeten ons bezwaar blijven handha ven, dat ondanks uitdrukkelijk en her haald verzoek van ons bestuur, om ons steeds van eventueele bezwaren in kennis te stellen klachten als de thans genoem- de nooit tot ons bestuur zijn gericht. Wij blijven dit zeer betreuren. Immers had een tijdig contact met ons bestuur vele van de nu gerezen moeilijkheden kunnen voorko men. -- - a Tevens moeten wij opkomen tegen het verwijt van den K. R. O., dat dit lichaam door ons is betrokken in de besprekingen ter gehouden persconferentie. De K. R. O. heeft hiertoe aanleiding gegeven, door kort tevoren in een onderhoud met 't „Utrechtsch Nieuwsblad", op scherpe wijze van haar ge mis aan waardeering voor de prestaties van het U. S. O. blijk te geven. Een weder woord hierop bij de bovenbedoelde perscon ferentie moest hier wel volgen. Voor verder zakelijk overleg blijft het U. S. O. bestuur natuurlijk volkomen open staan, overtuigd als het is, dat hij goede samenwerking aan vele thans geuite ver langens van den K. R. O. zal kunnen wor den voldaan. DE NON-INTERVENTIE. Benoeming van Nederlanders. De Non-Intervention-Board te Londen heeft de volgende Nederlanders benoemd bij de controle op de non-interventie in Spanje: tot chief observing-officer de heeren W. Boon, wien als standplaats Brest is aange wezen en W Krol, wien Gibraltar als stand plaats heeft aangewezen gekregen. Voorts zijn benoemd tot observing-offi- cers de heeren de Vries, Rotteveel, van Hensbergen, Borst en Boekholts. DER Uit het Engelsch door HA.C.S, 49) Janice keek en bewoog zich, alsof ze ver doofd was. Pas toen Adela haar hand uit stak, en een van Dave's handen greep, zonk Janice op den grond, naast Adela, en ver borg haar hoofd in haar armen. De punt van haar kleine witte pantoffel rustte pre cies op de plaats van het Turksche kleedje, waar ik die vochtige roode vlek had ont dekt. Evelyn kwam van de telefoon terug. „Hij zal hier dadelijk naar toe komen", zei ze „Kijk niet zoo, Adela. Je weet, hoe ziek Dave geweest is. Al zoo lang is hij zichzelf niet geweest. Misschien is het zoo beter". „Dood", zei Adela, „is nooit beter". En Janice lichtte haar donkere hoofd op, en keek naar Evelyn, alsof zij iemand uit een andere wereld was. Ik ben er zeker van, dat op dat oogenblik Janice slechts een groot medelijdèn met Dave en Adela had; zij had nog niet aan haar eigen vrij heid gedacht. Er was niets huichelachtigs in haar droefheid; het was droefheid door liefde en medelijden. Zij mocht Dave dan niet hebben liefgehad, maar zij had niet geprobeerd aan de verantwoordelijkheid van haar huwelijk te ontsnappen. En bo vendien, zij moest hem eens hebben lief gehad. Zelfs een niet-sentimenteele en eer lijke vrouw mag schreien bij het einde van een huwelijk, dat mislukt is, of bij hel graf van een verloren liefde. En Dave was veel meer dan dat: hij was haar man, een volledig deel van haar wereld, een levende en belangrijke factor in haar leven. Dr. Bouligny kwam heel spoedig; zijn dikke zwarte haar was in de war, zijn jas zat als een zak, zijn gezicht werd somber en geërgerd, terwijl hij luisterde naar wat wij zeiden, en hij naar Dave keek. Hij nam Adela's pols, herinner ik mij, en liet Eve lyn wat wijn halen, en dreef ons allemaal de kamer uit en de bibliotheek in, met de deur tusschen beide gesloten. Adela ver zette zich nooit tegen hem, toen ook niet; zij legde de slappe hand van den armen Dave voorzichtig op den rand van de rust bank, en gehoorzaamde dr. Bouligny. Ik deed, op zijn verzoek, de deur dicht, er. volgde hem. Het onderzoek had maar een paar rustige oogenblikken geduurd. „Je moest maar dadelijk naar bed gaan, en wat broom nemen", zei hij tegen Adela. „Dit houd je niet uit". Adela dronk enkele teugjes wijn, dien Evelyn gehaald had. Ik ben steeds ver baasd geweest over Adela's vastberaden heid op dat vreeselijke oógehblik; maar toen hielden allen zich nogal goed. Allen, behalve Hilary, en misschien had Hilary zich meer te verwijten; èr moet de laatste jaren tusschen hem en Dave een groote verwijdering gekomen zijn. „Waarom stierf Dave?" vroeg Adela da delijk, die zijn raad van zich afschoof, als of hy niet gegeven was. Dr. Bouligny zag er afgetobd uit. Hij haalde zijn vingers door zijn dikke baard, dat hij nog meer in de war bracht. „Wij moesten maar allemaal gaan zitten en rustig praten. Hier, Hilary geef hem wat wijn, alsjeblieft, zuster Keate. Als jullie er op staat deze zaak heelemaal uit te pra ten, hier en nu Hij hield op, en keek angstig naar Adela. „Nou, misschien is het 't beste. Ben je er zeker van, dat je het al les verdragen kunt?" „Wat bedoel je, Daniël? Dave is dood mijn kleine broerAdela's mond draai de een beetje met de woorden. Zij waren de eenig-hoorbare uiting van haar hart, dat door verdriet en pijn en wanhoop in be nauwdheid verkeerde. Het duurde een oogenblik, voor zij verder kon. Dadelijk daarop zei ze, en haar gezicht was grauw en leeg en opgezet, en haar oogen als een koude blauwe muur tusschen ons en haar gedachten, en haar stem min of meer streng en kalm: „Waarom stierf Dave? Zeg het mij, Daniël". Dr. Bouligny zuchtte zwaar. Ik gaf het kleine glas aan Hilary, die het nam, en den wijn, in een soort van verdooving, naar binnen goot. Ik geloof niet, dat hij zich be wust Was, wat hij deed, of dat ik, aan wie hij zoo hevig het land had, hem te drin ken gegeven had. Hij scheen echter bij te komen; hij stond op, en kwam bij hel tragische groepje, en begon, geloof ik, dc kwestie van Dave's dood te beschouwen als iets, dat mogelijk in verband stond met ons verschrikkelijk probleem. „Dave stierf", zei dr. Bouligny, aan een te groote dosis veronal". „Veronal", zei Hilary, alsof hij buiten adem was. Hij was nog erg bleek en had niets van zijn gewone zelfvertrouwen. „Hoe kreeg Dave veronal? Waarom nam hij het?" „Ik weet niet, waar hij het vandaan kreeg", zei dr. Boluigny. „Janice, beste, heb je er tegen, een paar vragen te beantwoor den? Je begrijpt, dat ik mijn verklaring voor den lijkschouw moet opmaken". „Wat is er?" Het meisje was als een klein wit standbeeld in haar witte japon; haar handen grepen elkaar, min of meer wanhopend, vast, als om het trillen ervan tegen te gaan, maar overigens hield zij zich verwonderlijk dapper. „Over Dave", zei hij. „Hoe voelde hij zich den laatsten tijd?" „Wel zoowat als gewoonlijk, geloof ik", zei Janice langzaam. „Sliep hij goed?" „Ik weet het niet. Hij sliep nooit goed, maar ik heb hem den laatsten tijd niet hooren klagen. Je weet, hij brengt zooveel van zijn tijd hier in zijn studeerkamer door. En wij storen hem nooit. Ik geloof toch, dat hijZij hield op. „Dat hij iets innam, om te slapen?" vroeg dr. Bouligny. „Ja, ik geloof van wel", zei ze. „Maar hij zei het mij nooit, en ik heb niets gezien, hoewel ik er op gelet heb". „Heeft hij niets gezegd, dat hij den laat sten tijd wat moeite had met zijn gezicht?" „Ja", zei Janice, „een beetje. Hij had geer. lust in lezen. En eens of twee keer zei hij, dat de dingen onduidelijk werden". „En hoe was het met zijn spreken? En met zijn loopen? Was hij wat langzaam in zijn spreken? Leek het ook dat hij in zijn bewegingen wat onzeker was?" Ik had een verlangen om dr. Bouligny te antwoorden, daar ik begreep, wat hij be-' doelde en verwonderd was, dat ik het niet eerder bij Dave gezien had. Maar Janice zei, aarzelend: „Ja. Een beetje. Hij... o, hy Is heele maal zichzelf niet geweest dr. Dan". Dr. Bouligny keek een oogenblik naar het kleed, terwijl hij zijn vingers door zijn dikke haar haalde. „Ik weet niet, hoe het komt, dat ik het niet zag", zei hij langzaam. „Jullie moest het mij gezegd hebben ik was my niet bewust „Wat is er, Daniël?" zei Adela. Hij keek aarzelend naar haar. „Ik moet hard tégen je zyn, Adela", zei hij. „Maar ik vind, dat je het weten moet. Je moet begrijpen, dat Dave was dat hij aan bedwelmende middelen verslaafd was". „Bedwelmende middelen", zei Adela, als of zij slechts woorden herhaald, zonder er iets van te begrijpen. „Verslaafd". „Ja", zei dr. Bouligny, op een ongeluk- kigen toon. „Hij nam veronal: Hij móet ten slotte te veel hébben genomen. Arme kerel. Ik kon hem genezen hebben, als ik het bij tijds gewèten had". Adela stond overeind. Haar oogen waren niet langer dof en koud, zij schitterden een blauw vuur uit. Er was werkelijk woede in haar oogen en in haar gebroken stem, toen ze zei: „Veronal! Veronal! En jij kon hem ge nezen hebben!" Dr. Bouligny, wiens oogen medelijden uitstraalden, knikte met zijn groote hoofd. (Wordt vervolgd l

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8