Het groene oog van Baa-AI. Ervaringen Taxi-chauffeur. De Vestigingswet in het Staatsblad verschenen. Wat alle Middenstanders dienen te weten. Nu in Stsbl. 619 afgekondigd is de wet inzake „het vestigen van inrichtingen, waarin eenige tak van détailhandel, am bacht of kleine nijverheid zal worden uitgeoefend" (kortweg „Vestigingswet Kleinbedrijf" genoemd) meenen wij 'dat veie Middenstanders prijs zullen stellen op een beknopte toelichting betreffende de voornaamste bepalingen dezer wet, waarbij de belangen van het kleinbedrijf ten nauwste betrokken zijn. Deze wet gaat uit van de grondgedachte, dat ook hij, die het kleinbedrijf uitoefent, moet beschikken over een zekere vakbe kwaamheid en handelskennis en aan zekere eischen van credietwaardigheid moet voldoen. Vooral dit laatste mag van groot belang worden geacht. Evenals zulks het geval is bij de ten uitvoerlegging van de wet op de oprui mingen en uitverkoopen, is ook bij de Vestigingswet Kleinbedrijf, een zeer groote bevoegdheid gelegd in de handen van de Kamers van Koophandel en Fa brieken. Dit blijkt al dadelijk uit het be paalde in art. 1, waarin gezegd wordt, dat bij algemeenen maatregel van bestuur kan worden bepaald, dat in een tak van dé tailhandel, ambacht of kleine nijverheid, een inrichting, bestemd of mede bestemd voor de uitoefening van dezen tak, niet zal mogen worden gevestigd, zonder daar toe van de Kamer van Koophandel en Fa brieken verkregen vergunning. Hoe komt nu zoo'n algemeene maatre gel van bestuur tot stand? Niet, dan wan neer door een of meer vereenigingen van ondernemers in zoo'n tak van detailhandel, ambacht of kleine nijverheid (natuurlijk moet zoo'n vereeniging rechtspersoonlijk heid bezitten) een desbetreffend verzoek tot de regeering wordt gericht. Opgemerkt dient, dat niet in alle ge meenten op een dergelijke wijze zal wor den gehandeld. Er kunnen gemeenten worden aangewezen, waarin het boven vermelde niet zal worden toegepast. Doch die gemeenten worden ook weer niet aan gewezen, alvorens de Middenstandsraad gehoord zal zijn. Het is ongetwijfeld voor alle middenstanders een geruststellende omstandigheid, -at bun vertrouwensman nen bij de tenuitvoerlegging van deze wet, op alle punten van advies zullen dienen. Wanneer een inrichting, als bedoeld in artikel 1 der wet (hierboven nader uit eengezet) verplaatst wordt naar een an der, binnen dezelfde gemeente gelegen per ceel, is géén vergunning van de Kamer van Koophandel vereischt. Zooals men ziet, wordt in deze wet steeds gesproken van „inrichting", hetgeen zijn oordeel hierin vindt, dat de wet niet alleen betreft het winkelbedrijf, maar ook b.v. werk plaatsen van schilders, behangers, schoen makers, enz. Door het woord „inrichting" te bezigen, worden alle zaken in het klein bedrijf aan de bepalingen der wet onder worpen. Ook kunnen bij algemeenen maatregel van bestuur ook weer nadat de Mid denstandsraad daaromtrent gehoord is soorten van kleine handels- of ambachts lieden worden aangewezen, die een in richting, als bedoeld in artikel 1, mogen vestigen, zonder dat daarvoor een vergun ning als vorenbedoeld, vereischt wordt. De vergunning wordt uitsluitend ver leend, indien wordt voldaan aan zekere minimum eischen van handelskennis, vak bekwaamheid en credietwaardigheid, welke in deze wet worden aangeduid als „vestigings-eischen". Wanneer voor den betrokken bedrijfstak een Bedryfsraad is ingesteld, worden de vorenbedoelde eischen geformuleerd, in overleg met dien Bedrijfsraad. Bestaat een dergelijke Raad niet, dan wordt het advies ingewonnen van den Middenstansdraad. Aan de vestigings-eischen moet worden voldaan, door dengene, die bij de vesti ging der inrichting als ondernemer zal optreden of, indien er 2 of meer onder nemers zijn, door hen gezamenlijk. Indien de inrichting door een ander dan den ondernemer of de ondernemers zal worden beheerd, moet aan den eischen van cre dietwaardigheid door den ondernemer worden voldaan. Terzake van de vereisch- te handelskennis en de vakbekwaamheid, zal de beheerder (of zullen eventueel de beheerders) aan den tand worden gevoeld. Dat „organiseeren" eisch van dringende noodzakelijkheid zal worden, blijkt wel hieruit, dat vestigings-eischen ten aanzien van een tak van détailhandel, ambacht of klieine nijverheid alleen worden vast gesteld op verzoek van een of meer rechts persoonlijkheid bezittende vereenigingen van ondernemers in den betreffenden tak, aangesloten bij een algemeen erkende centrale organisatie. Aan de verschillende administratieve bepalingen, v.-elke de wet bevat, ontleenen wij, dat de Kamer van Koophandel en Fabrieken uiterlijk binnen 6 weken na de ontvangst van de aanvrage om een ver gunning tot vestiging, een beslissing neemt. Zij verleent de vergunning, indien te haren genoegen is aangetoond, dat aan de te stellen eischen wordt voldaan. Van de beslissingen van de Kamer van Koophandel kan binnen 2 weken na dag- teekening der beslissing, in beroep wor den gegaan bij den minister, die, zoo noo- dig na verhoor van den aanvrager, binnen 4 weken na den dag, waarop het beroep is ingediend, beslist. Aandacht verdient het voorschrift, dat de vergunning vervalt, indien de vestiging van de betreffende inrichting niet heeft plaats gehad binnen 3 maandon nadat de Kamer van Koophandel de vergunning heeft verleend. Ter bestrijding van de kosten, welke aan de uitvoering dezer wet zijn verbon den, kan door de Kamer van Koophandel voor elke, bij haar ingediende aanvrage, een vergoeding geheven worden van ten hoogste 10. Op overtreding van een der voorschrif ten dezer wet is een hechtenis gesteld van ten hoogste 2 weken of geldboete van ten hoogste 500. Tenslotte zij nog opgemerkt, dat nog niet bekend is, wanneer deze wet in werking treedt. Daaromtrent zal een nader kon. besl. moeten worden afge wacht. RECLAMEBORDEN IN BESLAG GENOMEN. „Zonder dezen man heeft Neder land geen toekomst meer". Een agent van politie heeft Zaterdag op het Spui te Den Haag een drietal jon gelieden aangehouden, die zonder ver gunning van burgemeester en wethouders, met reclameborden rond liepen, waarop onder een afbeelding van de trekken van den algemeenen leider van de N.S.B. ir. Mussert, de -woorden gedrukt waren: „zonder dezen man heeft Nederland geen toekomst meer". De borden zijn in beslag genomen en tegen de jongens is op het politiebureau in de Prinsestraat procesverbaal opgemaakt. Daarna zijn zij op vrije voeten gesteld. MOTORSCHIP „REJA" VLOT GEKOMEN. Naar gemeld wordt, is het Nederlandsche motorschip „Reja", dat Vrijdagnacht in dichten mist op de rotsen bij Daneske tus- schen Flamborough en Bridlington (Engl.) aan den grond was geraakt, bij het getij weer vlot gekomen, na negen tot tien uren *-» hebben vast gezeten. DE KONINGIN STELT BELANG IN DE JAMBOREE. Hare Majesteit de Koningin heeft zich Zaterdag met klein gevolg per auto van het Huis ten Bosch naar het terrein bij Voge lenzang begeven, waar de Wereld-jarboree zal worden gehouden. Daar was aanwezig de gepensionneerd gen.-maj. van het Indisch leger Behrends, plaatsvervangend voorzitter van het bestuur van de Wereld-jamboree, die H. M. over het uitgestrekte terrein heeft rondgeleid en Haar inlichtingen heeft verstrekt over de plaatsen, waar de verschillende kampen zullen worden ingericht. De rondwandeling duurde geruimen tijd. MEJ. MR. FRIDA KATZ TREEDT AF. Als presidente Nationale Vrouwenraad van Nederland. De Nationale Vrouwenraad van Neder land houdt vandaag en morgen zijn acht- en-dertigste algemeene vergadering in het Jaarbeursgebouw te Utrecht. In verband met de verkiezing van een presidente deelde mej. mr. Frida Katz mede, dat het aanvankelijk niet haar bedoe ling is geweest zich herkiesbaar te stellen. Het leek haar beter, dat na vijf jaar weer eens een ander de leiding zou nemen. „De bijeenkomst van onzen Internationalen Vrouwenraad aldus mej. Katz bracht daarin verandering. Een nieuwe interna tionale presidente werd gekozen, voorloopig tot 1938, en zij verzocht mij vooral nog tot dat jaar aan te blijven. Door de bijzonder plettige kennismaking met haar meende ik, na thuiskomst, aan dit. verzoek te moeten voldoen. Korten tijd ge leden ben ik echter eenige weken ziek ge weest met bronchitis. In die weken is mij duidelijk geworden, dat ik te veel hooi op mijn vork had en dat ik daarin overwijld verandering moest brengen. Daarom moet ik mijn toezegging terugnemen". DOOR DE TRAM AANGEREDEN EN GEDOOD. Zaterdagavond tegen half negen is de zestien-jarige A. H., wonende aan de Oud- Diemerlaan op den Hartveldschenweg te Diemen, ter hoogte van de slijterij „De Kroon,, door eigen onoplettendheid met zijn fiets tegen de Gooische tram, welke om acht uur van de Weesperpoort was vertrok ken, gereden. Hij werd een tiental meter voortgeduwd en bleef met een schedelfrac tuur, een zware hersenschudding en ver schillende inwendige kneuzingen liggen. De Geneeskundige Dienst van Amsterdam heeft hem naar het Burger-Ziekenhuis al daar overgebracht, waar de jongen is opge nomen. Nader vernemen wij: De 16-jarige A. Hardeboon, die door de Gooische tram werd aangereden, is inmid dels in het Burger-Ziekenhuis te Diemen aan zijn verwondingen bezweken. Branden. FELLE BRAND IN CAFE- RESTAURANT TE TIENRAY. Op het Marktplein te Tienray (L.) is gisteravond omstreeks tien uur brand ont staan in het café-restaurant van den heer P. J. Driessen. In korten tijd had het vuur zich uitgebreid en fel sloegen de vlammen naar buiten. Ook de boven het café gelegen wo ning bleef niet gespaard. De brandweer uit Horst werd gealar meerd, doch toen deze ter plaatse verscheen, was het pand reeds uitgebrand. De inboedel ging vrijwel geheel verloren. Slechts eenig geld en enkele papieren wist men in veilig heid te brengen. Een oogenblik bestond er gevaar, dat het vuur zou overslaan naar de naastgelegen perceelen, doch zoover is het gelukkig niet gekomen. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt. Reckts&akejH ONBEVOEGDE TANDTECHNICI VEROORDEELD. 100 boete opgelegd. De Amsterdamsche kantonrechter mr. de Vries Feyens heeft Zaterdag vier tandtechnici uit Amsterdam wegens het onbevoegd uitoefenen van de tandheel kunde veroordeeld tot geldboeten van 10Q, subs. 20 dagen hechtenis. De ambtenaar van het O. M. had geld boeten van 150 subs. een maand hechtenis gerequireerd. De tandtechnici die terecht stonden, had den vroeger een bevoegdheid, deze is echter in 1930 ingetrokken en een nieuwe regeling ten opzichte van deze menschen laat nog steeds op zich wachten. Eerst stond een Surinamer terecht. Hy is in het bézit van een Duitsch diploma, dat hier echter nooit bevoegdheid heeft gegeven. „U speculeert er op, zeide de kanton rechter", dat de wet veranderd wordt, maar zoolang deze regeling van kracht is, mag U VAN HAREN GAAT OOK LEER PRODUCEEREN. Het bericht, dat de heer Ivo van Haren, de bekende Waalwijksche schoenfabrikant, de lederfabriek der N. V. Iersel, Witlox en Co. heeft aangekocht, is in Waalwijk met groote belangstelling ontvangen, daar hier door weer een uitbreiding der werkgelegen heid in het verschiet komt. Wij hadden, zegt het Dagblad van Noord- Brabant en Zeeland, een onderhoud met den heer van Haren, den eigenaar van het schoenenconcern, dat in vrij korte jaren tijd is uitgegroeid tot het grootste schoe nenconcern van ons land, dat thans reeds drie schoenfabrieken te Waalwijk, enkele lederfabrieken en een vijftigtal schoenwin kels exploiteert en aan meer dan 1000 menschen werkgelegenheid verschaft. De thans te Waalwijk aangekochte fabriek, een der groote vache-looierijen van ons land, heeft een bedrijfsoppervlakte van on geveer 15.000 M2. en is berekend op een looi-capaciteit van 131400 huiden per week. Het ligt in de bedoeling de fabriek geheel in bedrijf te stellen, al zal dit na tuurlijk niet ineens doch langs geleidelijken weg moeten gebeuren. Er zal niet alleen zooileder worden geproduceerd doch ge deeltelijk zullen de groote fabriekshallen ook worden ingericht voor het vervaardigen HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 257. zwaarder dan de meeste ander van de meest gangbare soorten overleder. Voorloopig zullen alleen de grondstoffen voor de eigen schoenfabrieken der N. V. van Haren worden geproduceerd, doch hel ligt ook in de bedoeling te trachten metter tijd vasten voet te krijgen op dé buiten- landsche markt en voor export te gaan fa- briceeren. Straks, wanneer de fabriek geheel in bedrijf is gesteld, zullen er ongeveer 100 personen werkgelegenheid vinden. Met de technische leiding van het bedrijf zal worden belast de heer Jan van Iersel Jr. te Waalwijk. Voor de exploitatie van de lederfabriek zal een nieuwe N. V. worden gesticht. KNAAPJE VERDRONKEN. Zaterdagavond is het achtjarig zoontje van de familie de Schaapmeester bij het visschen in de oude haven te Nijmegen van de kade in het water gevallen. Het knaapje was vergezeld van twee vriendjes, die eerst eenigen tijd na het ongeluk de politie van het gebeurde op de hoogte hebben gesteld. Deze heeft naar het lijkje gedregd, dat evenwel niet werd gevonden. 219. Dokter Bergman hoopte van harte dat er aan deze toestand spoedig een eind zou komen. Zoo bereikten ze een groot meer. Aan de oever lag een bootje. 220. Toen ze daarmee de overkant be reikten, zagen ze op de vervallen huizen, die grootendeels bedekt waren met oude reclames, Russische en Chineesche op schriften staan. Gelukkig, dacht de dokter. Misschien kan ik nu militaire hulp krijgen. DR. D. W. BARON VAN HEECKEREN t Op 59-jarigen leeftijd is te Den Haag overleden dr. D. W. baron van Heeckeren oud-administrateur bij het departement van buitenlandsche zaken. In 1933 is hij opgetreden als voorzitter van de Amerikaansche claims-commissie. KINDJE VERDRONKEN. Een zoontje van den heer T. Rikken te Zeddam is in een onbewaakt oogenblik in een teil met ondermelk gevallen en ver dronken. VERLAGING GRAANHEFFINGEN. Men deelt ons van bevoegde zijde mede, I dat in verband met de stijging der wereld marktprijzen voor granen met ingang van vandaag het invoerprijs verschil voor de hier onder genoemde granen zal worden ver laagd met de daarachter genoemde bedra gen. Tarwe 1.per 100 K.G. Haver ƒ1.per 100 K.G. Gerst 0.50 per 100 K.G. Rogge 0.50 per 100 K.G. Maïs 0.50 per 100 K.G. De daarvoor in aanmerking komende ove rige invoerprijs verschillen en restitutiebe dragen zullen met gelijken datum dienover eenkomstig worden gewijzigd. In verband met bovenstaande verlaging der invoerprijsverschillen voor granen zal de toeslag op den uitvoer van kippeneieren met een bedrag van 0.10 per 100 stuks worden verlaagd en van eendeneieren met een bedrag van 0.07 per 100 stuks. De bonificatie op tarwebloem B wordt met ingang van denzelfden datum gebracht op 1.60 per 100 K.G. Verkeersongelukken. BOTSING TUSSCHEN TRAM EN TOERWAGEN. Op den hoek van de Gedempte Boter- sloot en den Pompenburgsingel te Rotter dam is Zaterdagmiddag een motorwagen van lyn 3 in botsing gekomen met een toer- wagen welke bestuurd werd door W. C. van O., wonend aan den Diergaardesingel. De voorzijde van de tram werd ingedrukt, van de autobus braken verschillende ruiten, eenige inzittenden van de autobus kregen lichte blessures, de 27-jarige mej. W. 01- denburg, wonend aan de Spiegelnisserkade kreeg bovendien een rechterdijbeenfrac- tuur en verwondingen aan het linkerbeen. De Geneeskundige Dienst heeft haar naar het ziekenhuis vervoerd, waar haar opne ming noodzakelijk bleek. De politie stelt een onderzoek naar de oorzaak van de bot sing in. geen practijk uitoefenen. Hierbij voegde de ambtenaar nog de opmerking, dat deze ver dachte zeer zeker geen bevoegdheid zal krijgen. „Als ik nu over veertien dagen m'n toe stemming krijg", vraagt een technicus, die al 14 jaar practijk uitoefent, moet ik dan toch die boete betalen?" Kantonrechter: „Dan probeert U maar gratie te krijgen". Den derden verdachte was ten laste ge legd, dat hy op een bepaalden dag een kunst gebit passend had gemaakt. Het bleek echter, dat dit reeds bij vroegere behande lingen was gebeurd en de juffrouw had op den in de dagvaarding genoemden dag het gebit alleen maar gepast en in orde be vonden. Daarmee heeft dokter zich niet be moeid, 't was al in orde. De ambtenaar wist raad op deze juri dische moeilijkheid om tot een veroordee ling te komen. Hij vroeg en verkreeg aan vulling van de dagvaarding met de woor den: „Althans in 1936". Het kwam er dus bij die aangevulde dag vaarding niet meer op aan, wanneer het pas send maken precies had plaats gehad. En ook hy ontliep zijn 100 boete niet. „Waar moet ik dan van leven?", wilde verd. weten. Ambtenaar: „Dan moet U maar aanklop pen bij Maatschappelijk Hulpbetoon, al is dat ook zielig". Ook de kantonrechter vond het hard, doch hy was er van overtuigd, dat de verdachten bij het opleggen van lage bo®*- - '—lm door zouden gaan. MAGNETISEUR STAAT TERECHT. „De wet op de uitoefening van de ge neeskunst is schier onuitvoerbaar", aldus betoogde mr. van Deventer voor de Haag- sche rechtbank, die Zaterdag in hooger beroep de zaak tegen den 65-jarigen mag netiseur J. Z., te behandelen kreeg. „Er loopen honderden magnetiseurs rond, die hun bedrijf straffeloos uitoefe nen, en af en toe pikt het O. M. er één uit en stelt een vervolging tegen hem in". Zoo was de bejaarde Z. ook het slacht offer geweest. Hij had den electricien V., die over ischias klaagde en zijn beenen niet zoo goed meer kon gebruiken, in „trance" wijzen raad gegeven, welke V. evenwel niet had opgevolgd. Integendeel, hij was naar de politie gegaan en had den mag netiseur aangegeven, en deze was door den Haagschen kantonrechter tot 50 boete veroordeeld. In hooger beroep, zette hij door de rechtbank, gepresideerd door mr. Haga, uitvoerig uiteen welke zijn wijze van werken was. Als er iemand bij hem kwam om raad, IV. Toeren. Er is een vervelende tijd in het taxibe drijf en dat is de tijd waarin „getoerd'* wordt !Dat begint zoo ongeveer, wanneer de bollen bloeien en dat duurt zoo onge veer den heelen zomer! Vooral op Zondag is het veelal dè gewoonte van klanten, die kennissen over hebben, om die menschen de omgeving te laten zien en daarvoor een wagen te huren voor een bepaald bedrag per uur. Voor de chauffeurs is het een corvée, omdat ze in een paar weken ontelbare malen dezelfde afgezaagde route moeten rijden en dan toch nog heel opgewekt antwoord moeten geven op steeds maar weer dezelfde uitroepen van „Oh, kijk eens hoe mooi!" De wegen, die voor die toertjes worden uitgezocht, zijn smal en stoffig, je hebt steeds je handen vol aan het passeeren van groote touringcars met enthousiaste passagiers en je ziet in tien keer niet de helft van al het moois dat er in den zomer in onze omgeving te zien is! Eni het ergste is wel, dat die vrachtjes gereden moeten worden met een slakken- gangetje, niet alleen om je passagiers alles op hun gemak te kunnen laten zien, maar ook om niet te veel kilometers te maken! Uren achtereen zit je in de brandende zon, de wagen en de chauffeur zien grijs van het stof. Rijden, remmen, stoppen! Mopperende verkeersagenten en stomme fietsers. Je kunt je wel tien keer in een uur kwaad maken. Op een Zondagmorgen moet ik voor komen en ik krijg een paar dames in mijn wagen. ,Zeg chauffeur, er staat zoo'n aardig ritje in de krant van gisteren, tot Noord- wijk en dan over Hillegom terug." Ik rijd in een file van auto's, motoren en fietsers naar Noordyk en daar drinken we koffie in een gezellig restaurant. Om een uur of één zijn we weer thuis. Nauwelijks zit ik te eten of ik word al weer gehaald. Voorkomen. „Zeg, chauffeur, in de krant van giste ren staat zoo'n aardig ritje!" „Ja meneer, tot Noordwijk en dan over Hillegom terug." Ik toer naar Noordwijk en daar drinken we in hetzelfde restaurant een kopje thee! Om half zes zijn we weer thuis! Ik kan weer gaan eten. „Maar denk er om dat je voor zeven uur terug bent, want dan is er een vrachtje en ik weet niet waar de andere wagens zitten!" Klokslag zeven uur sta ik voor. Een gezelschap van vier personen stapt in. Een van de dames stopt mij een stukje papier in mijn hand. Kijk, chauffeur, dat heb ik uit de krant van gisteren geknipt. Zoo moet je maar rijden!" „Nu, mevrouw, als ik u iets mag advi- seeren, dan zou ik u aanraden maar eens den anderen kant op te gaan, daar is ook een heeleboel te zien!" „Neen, we vinden dat juist zoo'm aardig ritje en mijn kennissen zyn er nog nooit geweest, rijd maar zooals het hier staat!" Ik stop het papiertje in myn zak. Dat ken ik al uit mijn hoofd. Ik rijd in een file van groote autobussen en in een wolk van uitlaatgassen naar Noordwijk. Ik moet stoppen voor het be kende restaurant. „Wil je ook iets gebruiken, chauffeur?" „Neen, dank u wel mevrouw, ik wacht wel even". Mijn stemming is beneden peil. We rij den terug over Hillegom en om half tien zijn we thuis. „Hoe kom je er eigenlijk bij, chauffeur, om dat geen mooie route te vinden? We zijn allemaal opgetogen". „Dat komt omdat ik dit ritje vandaag drie keer heb moeten rijden. In de afge- loopen week heb ik zestien keer dat zelfde ritje in de omgekeerde volgorde gemaakt, omdat het zóó in een andere krant stond. En hoe vaak zal ik het nu van deze week weer moeten rijden?" Het heele gezelschap lacht mij hartelijk uit. „Maar chauffeur, het is toch een prach tige rit!" „Ja meneer, het is een prachtige rit...." Mijn fooi valt tenminste mee. En in de garage borstel ik verwoed wolken stof uit mijn pet en mijn jasje ging hij op een stoel zitten en kwam in „trance". Als medium sprak hij dan door den beroemden Poolschen dokter Klabaroas- ky, die reeds duizenden genezen had. Zijn vrouw schreef alles op, wat hij zeide en dit „recept' 'stelde zij den patiënt ter hand. „.Spreekt uw vrouw dan Poolsch?" in formeerde mr. Haga. Verd.: „Neen, in de geestenwereld be staan geen verschillende talen. Ze spreken in de taal van het medium, dat ze hebben uitgezocht". Pres.: „Dus in dit geval Hollandsch". Verdachte beaamde dit. Getuige V. was niet verschenen, doch zijn verklaring werd voorgelezen. Het was bij hem op de gebruikelijke wijze gegaan. Z. was naast hem komen zitten en was dadelijk in slaap gevallen. „Dat is zoo", zeide verdachte, „als ik ga zitten, val ik zóó in slaap en dan treedt mijn geest uit." „Blijft u dan maar staan", verzocht hem de president. Op het recept, dat Z. gedicteerd had, stonden eenige algemeene raadgevingen over het gebruik van bepaalde voeding en voorts van verschillende kruiden, die ge haald moesten worden in de drogisterij „Het Gouden Leeuwtje". Deze bleek een

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 9