Weec&ecicfit naar waarnemingen, verricht in dén morgen van Maandag 12 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 769,6 m.M. te Helsingfors. Laagste barometerstand 746,5 m.M. te Biarritz. Verwachting, geldig tot den avond van Dinsdag 13 April: Zwakke tot matige wind uit oostelijke richtingen; gedeeltelijk bewolkt; aanvanke lijk weinig of geen regen; iets zachter. Buitenlandsch weeroverzicht. Mooi weer lang niet ondenkbaar. De hooge drukking over Scandinavië is weer toenemende, de depressie by IJsland trok naar Spitsbergen, van den oceaan verplaatste zich een andere naar de Golf van Biscaye en deze schy'nt naar zuid- Frankrijk te zullen trekken. Op de Britsche eilanden is het weer kalm en tijdelijk op klarend, in Scandinavië is de temperatuur behalve by Abisko overal boven het vries punt, in zuid-Noorwegen valt regen, in Fin land heerscht fraai zonnig weer evenals in noordoost-Duitschland. In het overige Duitschland is de ochtendtemperatuur ge daald en de lucht gedeeltelijk bewolkt met mist in het noordwesten, die in den loop van den dag zal verdwijnen. Frankrijk heeft zwaar bewolkte lucht met regen op enkele plaatsen in het westen. In Zwitser land is het kalm weer, de hooge toppen zijn vrij van wolken en de temperatuur is er weinig onder het vriespunt. De alge- meene toestand wijst op oostelijken wind in onze omgeving met iets hooger tempe ratuur en weinig of geen regen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 19.22 uur tot 4.41 uur licht op. De resultaten van de verkiezing die hij zelf heeft gewild, zijn voor den adspirantdic- tator in België een nederlaag geworden. Na alles te hebben uitgeput wat tot zijn vooruitgang kon bijdragen, heeft, hij ten hoogste zijn vroegere positie kunnen hand haven, in een eenigszins verminderde mate. Doch wat men wel kan besluiten is dat de bevolking van het arrondissement zich in haar overgroote meerderheid r'óndóïn den vaandeldrager van de grondwettelijke rechten heeft geschaard en krachtig haar wil heeft te kennen gegeven dat hieraan niet mag worden geraakt. Dat staat vast. Men mag er bijvoegen dat degenen die thans niet voor Degrelle hebben gestemd, dit ook in de toekomst niet zullen doen. Tegen den vloed van het buitenlandsche fascisme is een dam opgeworpen in België, want men mag gerust besluiten dat buiten het arrondissement Brussel het terrein voor Degrelle veel minder gunstig is. De leider van de regeering heeft vanavond aan de journalisten een verkla ring afgelegd waarin hij de bevolking van het arrondissement dankt voor haar ver trouwen. Hij heeft haar echter ook geluk gewenscht met den wil die tot uiting is gekomen, dat het land trouw aan zich zelf blijven wil en aan zijn vrijheden. Thans, zoo besloot hij, moet ten bate van alle burgers verder worden gewerkt aan het nationaal herstel, „voor den koning, de wet en de vrijheid". Dit laatste woord is geen enkele maal in de strijdkreten van de rexisten gehoord, tijdens geheel deze verkiezingscampagne. DE ZAAK-ANKERSMIT. Behandeling voor den Hoogen Raad. De Hooge Raad behandelde hedenmid dag het cassatieberoep van den procureur- generaal bij het Gerechtshof te Amster dam, tegen het arrest van dat Hof, waarbij in hooger beroep de heer J. F. Ankersmit, toenmaals hoofdredacteur van het dagblad „Het Volk", is vrijgesproken van de hem ten laste gelegde opzettelijke beleediging van het hoofd van een be- vrienden Staat (het opnemen van een plaat betreffende Hitier). Het cassatieberoep werd voor den Hoo gen Raad tegengesproken door mr. M. Mendels uit Amsterdam, die allereerst betoogde, dat het cassatieberoep niet ont vankelijk is, omdat men hier te doen heeft met een zuivere vrijspraak. De procureur- generaal stelt het voor, alsof het Hof de teekening zou hebben uitgelegd en die niet beleedigend acht uit hoofde van het caricaturale karakter, waardoor het straf bare element zou zijn verdwenen. Pleiter noemde deze uitlegging feitelijk pure fan tasie en juridisch onhoudbaar. Zij is een miskenning van tekst en bedoeling van het arrest. Het Hof immers verschilt met de rechtbank, die een veroordeelend von nis uitsprak, in zakelijke appreciatie van hetgeen bedoeld is uit te drukken. De plaat had betrekking op een plechtige uitspraak. En om dit plechtige expressief uit te drukken, was Hitier in zwerende houding uitgebeeld. De overdrijving, door de gechargeerde uitbeelding, heeft het Hof niet beleedigend geacht. De feitelijke rechter besliste dus, dat de critiek door de plaat geoorloofd was. De middelen van den procureur-generaal kunnen naar pleiter meent, niet tot cas satie leideh. De advocaat-generaal, mr. van Lier, zal conclusie hemen op 26 April. HET SMOKKELDRAMA TE VAALS. Tegen chauffeur drie jaar gevan genisstraf geëischt. Voor de Maastrichtsche Rechtbank stond hedenmiddag terecht de chauffeur J. J. P. uit Kerkrade, terzake dat hij op 21 Januari j.1. op den Gemmenichèrweg, nabij Vaals, den commies P. L. H. L. Lap heeft overreden, tengevolge waarvan deze vrijwel op slag werd gedood. Het O. M. was van oordeel, dat aan verdachte doodslag ten laste gelegd kan worden. Niet alleen de feiten wijzen daarop, maar ook vroegere uitlatingen van den verdachte zooals: „als ik ga stoppen kan ik beter thuis blijven", terwijl hij tegen een Belgischen wachtmeester heeft gezegd: „al stonden er 40 ambtenaren met karabijnen, ik kom er door". Het O. M. concludeerde derhalve tot schuldig verklaring en eischte een gevan genisstraf van drie jaar. KONINGIN BEZOEKT „DE HOFSTADBLOEM". H.M. de Koningin heeft hedenmiddag een bezoek gebracht aan de bloemententoonstel ling „De Hofstadbloem" in het nieuwe ten toonstellingsgebouw „HoUtrust" te Den Haag. PAASCHCOLLECTE „BIO-VACANTIEOORD. Opbrengst ruim f 27000. De Paaschcollecte, welke in nagenoeg alle bioscoopthéaters ten bate van het „Bio-Vacantieoord" de stichting van het film- en bioscoopbedrijf is gehouden, heeft ruim zeven en twintig duizend gulden op gebracht. MOET EEN AUTOMOBILIST „DIMMEN" VOOR HET VERKEER OP ANDERE VERKEERSBANEN? De heer W., directeur der Tholensche waterleiding is, rijdende per auto op den Noord weg op Walcheren, geverbaliseerd te. zake van het niet verminderen van zijn verblindende verlichting toen eenige wielrijders naderden. Deze wielrijders bevonden zich op het langs dien weg ge legen rijwielpad, dat echter van den hoofdweg is gescheiden door een zandweg van eenige meters breed. De verdachte heeft als verweer gevoerd, dat hij niet verplicht was tot het „dim men" van zijn lichten, omdat het rijwielpad daar ter plaatse een geheel afzonderlijken weg vormt. Zoowel de kantonrechter te Middelburg als in hooger beroep de Rechtbank aldaar hebben het verweer van W. verworpen en een veroordeelend vonnis gewezen. Mr. S. van Oven heeft hedenmiddag voor den Hoogen Raad eenige cassatiemid delen toegelicht. Hij betoogde, dat het volmaakt onwenschelijk is, dat een auto mobilist ook aandacht besteedt aan het verkeer op andere banen. Om te dimmen is het noodig, dat het tegemoetkomende voorwerp zich bevindt op denzelfden weg, d. w. z. op dezelfde verkeersbanen. Dit achtte pl. in overeenstemming met het karakter van het Motor- en Rijwiel reglement. De advocaat-generaal, mr. van Lier, zal op 26 April concludeeren. DE WASSCHERIJSTAKING TE GOUDA. De betrokken bedrijven blijven toch aan het werk. Vanmorgen is dan toch te Gouda bij een zevental wassherijen een staking uitge broken. Hierbij zijn volgens werknemers- opgave 134 vrouwelijke arbeidskrachten, t.w. 36 van de r.k. en protestantsch chris telijke organisatie, 83 van den modernen bond en circa 15 ongeorganiseerden, be trokken. (Zie rubriek „Binnenland".) De werkgevers hebben den eisch, be helzende een maximum-loon van 12 voor de vrouwelijke arbeidskrachten, toe te kennen op 23-jarigen leeftijd in plaats van op 20-jarigen leeftijd, afgewezen. Wijl geen overeenstemming werd be reikt, is vandaag de staking uitgebroken. De r.k. Nationale Bond van Wasch-in- dustrieelen en de Bond van Waschindus- trieelen hebben zich achter de Goudsche werkgevers geschaard om te zorgen, dat deze Goudsche bedrijven, met behulp van vrijwillige krachten, gerecruteerd uit firmanten en familieleden van waschin- dustrieelen, die elders zijn gevestigd, aan den gang blijven. Reeds zijn een groot aantal hulpkrachten aangekomen, die bij de Goudsche waschindustrieelen worden gehuisvest, waardoor de bedrijven van daag kunnen werken. Aan de wasscherijen, waar gestaakt wordt, is politietoezicht aanwezig. Alles is rustig. Een sprong vooruit. Het begin van de nieuwe maand betee- kende tegelijkertijd het einde der nacht vorsten. In de eerste week van April werd het dagelijks zachter, zoodat het dan ook kon gebeuren, dat op den eersten van Grasmaand talrijke narcissen in den tuin, die al sinds een dag of tien wilden open gaan, maar wegens de koude den grooten sprong riiet durfden wagen, plotseling tegelijk begonnen te bloeien zoodat er overal langs den border gele lichten wer den ontstoken. Ook de ribes, die in volko men dezelfde positie verkeerde, volgde het voorbeeld en de bloemen kregen dan ook spoedig, soms nog vrij laat in den avond, bezoek van gezellige, ruige hommels. Een kenmerk van de eerste zeven dagen der maand was de geweldige mistvorming, die soms den heelen dag, soms een aantal uren uiterst grijs maakten, zoodat som mige ochtenden de stadstrams de lichten ontstaken en er 's avonds van de auto- rijders geweldig veel werd gevergd, doch de temperatuur was aangenaam, zoodat ie desnoods zonder jas kon loopen. Net als in den herfst wemelde het van mooi bepa- relde spinnewebben. De merels hadden nog al schik in het geval: zij gebruikten het door den mist nat geworden hooge gras als badkuip, waarin zij zich lekker poedelden. Af en toe regende het een beetje, maar Veel had de neerslag niet om het lijf. Nog meer planten reageerden op de temperatuurstijging. Overal zag je de paarse kleuren van het longenkruid en het edele blauw der druifhyacinthen. Bij honderden straalden in de luwe wal len, terwijl de -grutto zijn welluidenden naam riep en de sijsjes boven de berken- rijen wegwiekten als muzikale wolkjes, de gouden paardenbloemen; overal zag je 's ochtends, veel meer nog dan in het laatst van Maart, aan de kanten der sloo- ten eenzame woerden: een bewijs, dat de wilde eenden haar eieren legden. De knoppen van boom, struik en kruid zwollen zienderoogen en in een beschutten Utrechtschen stadstuin het was inder daad een vooruitstrevend individu ont plooide reeds een paardenkastanje zijn prille bladeren, terwijl- de bloemen der magnolia's de beschermende schubben van zich afwierpen zoodat de mooie, teere kleuren al zichtbaar werden. Een morel was op den zevenden al in een heuvel van bloei veranderd en de bloei der perziken was toen een kwestie van uren. Boeiend was ook de reactie der insecten: even na het begin van April verdwenen de geelsprietvlinders uit het landschap, maar de slanke driehoekjes en de gele vroegelingen wisten zich te handhaven. Er verschenen echter ook nieuwelingen. Microsoorten vlogen er ook al in Januari, Februari en Maart, maar in de eerste week van April werden zij veel talrijker: vooral buitengewoon tot de verbeelding sprekende waaier- en vedermotten scho len er onder. Tevens vertoonden zich, be halve felle, steeklustige muggen, heel groote sluipwespen, die het vermoedelijk gemunt hadden op groote, overwinterende rupsen. Gaasvliegen waren ook weer present. Op de dagen, dat de zon scheen, waren vooral de citroentjes en berkendag- uilen voor vele individuen vertegenwoor digd, maar inmiddels zorgden vooral de avonden voor verrassingen. Urenlang brandde mijn sterke vanglamp en geens zins te vergeefs: 'wat ik verwachtte, ge schiedde: "de Taeniocampa's kwamen plots voor den dag; dit geslacht wordt in ons land door een negental soorten vertegen woordigd, waarvan de larven over het algemeen moordrupsen zijn, d. w. z., dat zij andere rupsen om hals brengen. De tegenwoordig dapper bloeiende wilgen katjes oefenen vooral een aantrekkings kracht op de vlinders uit. Op 4 April fladderde eveneens Lobo- phora carpinata op de ruiten, een grijze geometride van bescheiden proporties, die wel eenigszins op een kleinen wintervlin- der gelijkt, zoodat het dan ook kon gebeu ren, dat, toen ik eens een exemplaar van genoemde soort aan een bekend entomo loog zónd, hij het dièr inderhaast determi neerde als een zeer laat exemplaar van Chèimatobia brumata! Met Boarmia cre- puscularia, die den eigenaardigen Neder- landschen naam „de nabestaande" draagt, maakte ik den dag tevoren in dit seizoen voor het eerst kennis. Al die Boarmia's zijn nog al grijze ;spanrupsvlinders, die tegen den,-achtergrond boomstam, paal, schutting, schuurwand enz. veelal zeer slecht uitkomen, zoodat zij, met vlak uit gespreide vleugels zich schuil houdend, nog al eens aan de waarneming van niet- geroutineerde speurders ontsnappen. De rupsen van de meeste Boarmia's vertoonen verhevenheidjes in den vorm van bultjes en wratten. Intusschen sneed bij mij in de eerste wéék van April het mest van twee kan ten: niet alleen lokte ik de vlinders met de krachtige electrische damp, maar tevens met behulp van smeer. Vlinder- liefhebbers en -kenners verstaan onder smeer een sterk geurend mengsel, dat zij met een kwast uitsmeren op boomstam men. Persoonlijk heb ik altijd het meeste succes, wanneer ik stroop en spiritus dooreen meng. Ook ditmaal probeerde ik hiermee mijn geluk en ik werd geenszins teleurgesteld: niet alleen kwamen oor wormen, pissebedden en duizendpooten op de lekkernij af, maar ook tal van vlinders, vooral Taeniocampa's en Orrhodia's, doch ook een aantal exemplaren van den snuit- vlinder Hypena rostralis, waarmee wij al eerder als overwinteraar in menschelijke woningen kennis maakten. De smeer- vangst was veel overvloediger dan de lichtvangst, een feit, dat ik ook herhaal delijk in den herfst vaststel, maar zonder de laatste kunnen wij het toch niet stel len, omdat er ook een groote menigte vlinders is o.a. de geometriden over het algemeen die op de stroop-met-spiri- tus-verlokkingen in het geheel niet reageeren. Tóen ik bij het controleeren der boomstammen deze belichtte, zag ik ook toevallig hoe een Hybernia-wijfje met gereduceerde vleugels naar boven wandelde. Dat er zelfs in steden op het gebied van het vlinderleven wel het een en ander valt te beleven, zag ik op 6 April bevestigd, toen ik te Utrecht tegen een dikken iep een prachtig, gaaf exemplaar van het overwinterende roesje zag zitten. Tijdens mijn vlindervangst werd mij ook nog concurrentie aangedaan door een kerkuil, die als een schim door do duister nis vloog. Het was misschien dezelfde uil, die in de eerste week van April te Soest in mijn buurt nogal beroering wekte, om dat hij bij menschen de slaapkamer bin- nenwiekte en op een goeden avond de verlichte loods van een groentenboer in schoot, die het dier eerst in een kooitje wilde zetten tot eigen vermaak en dat van vrouw en kinderen, maar na eenigen tijd ertoe te bewegen was het dier tegen ver goeding aan mij af te staan, hetgeen beteekende, dat de vogel den volgenden dag de vrijheid herkreeg. Toen hij in mijn tuin werd losgelaten, ontstond een hevig tumult: meezen riepen heel de vogelbuurt bij elkaar, Vlaamsche gaaien krijschten, dat het een aard had, kippen vlogen met luid misbaar naar hun ren en een kat koos, plat op zijn buik wegschuivend, het hazenpad, of hem het grootste gevaar bedreigde. De uil zelf streek neer op een dikken tak van een groven den en dicht bij den hoofdstam keek hij, decoratieve figuur, met zijn filosofengezicht de onwel willende wereld in. RINKE TOLMAN. JbucQecÜike Stand ALKMAAR. GEBOREN: Jan, z. van Jan Bakker en Gepke van der Woude. Jacobus Petrus,, z. van Johannes Petrus Zentveld en Neeltje ToL Cornelia Wilhelm in a, d. van Laurens Hoedexnaker en Jannigje Dijkman. Johannes Gerardus Bernardus, z. van Cornelis Oostermeijer en Dieuwertje Bot. Dieuwertje, d. van Louwrens de Vries en Antje Vos. Reinier Nicolaas Joseph, z. van Nicölaas Johannes Antonius Koelman en Efemia Gertruda Maria Kaptein. Wicher, z. van Popke Veling en Wilhelmina Smidt. OVERLEDEN: Dirk Kouwenberg, geh. met Alida Catha- rina Heyde, wedr. van Guurtje Kruit, 60 jaar. Gerrit Wolzak, wedr. van Emma Johanna Slagter, 81 jaar. Elbert Waal, geh. met Trijntje Duin, 65 jaar. OUDE-NIEDORP (Maart). Geboren: Johanna Catharina, d. van Petrus Johannes Raatgers en Trijntje Ver- wer. Ondertrouwd: Pieter van Breugel te Oude-Niedorp en Christina Vrouwtje Schoen te Grootebroek. Hillebrand Corrfelis Smal te Hensbroek en Maria Anna Steur. 1 Jo hannes Krouwel en Catharina de Vries te Harenkarspel. Overleden: Adriana Bakker, 36 jaar, te Alkmaar. Johan Baars, 65 jaar. Agatha Bruin, 47 jaar. WIERINGEN (Maart/April). Geboren: Jannie, d. v. J. Liefhebber en A. Strybis. Joseph Mari Gerardus Hubertus, z. v. L. H. Kerckhoffs en C. M. J. Broex. Gerrit, z. v. M. Elzinga en R. de Vries. Albert, z. v. J. Wittink en H. Beverhof. Dirk Cornelis, z. v. V. Bakker en G. Rotgans. Pieter Simon Willem, z. v. Jn. Bakker en M. Bakker. Ondertrouwd: W. H. Engel en M. J. A. v. Roessel. P. L. Vroone en A. C. Terwöèrt. A. Hoogesteger en T. Blau- boer. Jn. de Beer en Gr. de Reus. Gehuwd: W.'Pathuis en KI*. Veenstra. A. S. Steigstra en Tr. Veenstra. O v e r 1 e d e n: Pieter Kreijger, 74 jaar, wedn: v. G. Lont en T. Kinne. Jan Tij- sen, 81 jaar, echtgen. v. H. Wiegman. Arie Kaptein, 86 jaar, ongehuwd. HEERHUGOWAARD (Maart). G e b o r e n Maria Elisabeth, d. van J. Tamis en D. Boots. Jacobus Jozef, z. van Th. de Jong en A. Zuurbier. Anna Maria, d. van J. J. Laan en Th. J. Heijne. Liza Maria, d. van N. Hooiveld en M. Buter. Cornelis Jozef, z. van K. Pancras en A. Bak ker. Simon Jozef, z. van J. Wijnker en A. van Langen. Egbertus, z. van C. Steur en A.. Groot. Cornelia, d. van C. van Diepen en C. Bos. Margaretha, d. van C. van Diepen en C. Bos. Maria Margaretha, d. van J. Potter en E. C. Bijvoet. Marga retha Maria, d. van C. de Moei en A. M. Meijne. Nicolaas Petrus, z. van Jc. Snoek en H. Tamis. Eduard Nicolaas Jozef, z. van H. IJdema en M. Mooy. Ondertr-uwd: Gerardus Rietveld te Schoorl en Cornelia Groot. Simon Petrus Wokke te Alkmaar en Johanna Petronella Maria Scholten. Getrouwd': Ph. C. Briefjes en G. Blok ker. Overleden: D. Konijn, 43 jaar. Kla- zina Merlijn, 1 maand, d. van A. F. Merlijn en A. Snijders. Theodorus Plak, 9 maan den, z. van G. Plak en A. Nanne. Jacob de Groot, 70 jaar, echtgenoot van A Kruijer. Jiackl&ecicfitea DE VEEMARKT. ALKMAAR, 12 Aprü 1937. Op-de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en pry- zen als volgt: 69 Vette koeien 160265, handel redelijk; 289 Nuchtere kalveren (slacht) 414; 368 Vette varkens 44— 47 cent per KG. Handel matig. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM,. 12 Aprü 1937. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: Zeeuwsche: bonten en blauwen 2.302.60, pooters 1.60— 1.80; Andijker bonten 22.10. Alles per H.L. Aanvoer 83000 K.G. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM,. 12 Aprü 1937. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 481 Vette, koeien, le kw. 7078 cent, 2e kw. 6068 cent en 3e kw. 4858 cent per K.G. slachtgew.; 107 Melk en kalfkoeien 180240; 96 Vette kalve ren 2e kw. 4856 cent, 3e kw. 4046 cent per K.G. levendgew.; 197 Nuchtere kalve ren 5—8.50; 16 Schapen 20—28; 521 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90 110 K.G. 5758 cent, zware varkens 56 57 cent, en vette varkens 55—56 cent per K.G. slachtgewicht. BROEK OP LANGENDIJK, 12 Aprü '37. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 12000 K.G. Roode kool f 1.902.20; 6000 K.G. Gele kool 4—4.70; 18000 K.G. D. witte kool 11.50; 1600 K.G. Groene koon 2.90—f #.80; 4000 K.G. Uien f 1.10— 1.20, drielingen 70 cent en grove 1.40— 1.60; 1450 K.G. Peen f 1.20—f 1.40, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 12 April 1937. (Noordermarktbond) 4600 K.G. Roode kooi 2—2.10; 2800 K.G. Gele kool 3.80— 4.50; 11300 K.G. D. witte kool 1—/ 1.40; 1300 K.G. Uien 70 cent; 1300 K.G. Peen 0.701.10, kleine 50 cent, alles per 100 KG. WARMENHUIZEN, 10 Aprü 1937. Roode kool 1.40—1.90; Gele kool 2.40—f 4; D. witte kool 11.80; Drielingen 60 cent, Uien 0.601 en Grove uien. f 0.90— 1.10; Bieten 5080 cent. Aanvoer: 87800 K.G. Roode kool; 20900 K.G. Gele kool; 32000 K.G. D. witte kool; 6650 K.G. Uien; 3150 KG. Bieten, Voor advertentiën, abonne menten, adresveranderingen en omtrent de bezorging wende men zich UITSLUITEND TOT DE ADMINISTRATIE (TeL 3320). Ingezonden stukken of verslagen van vergaderingen UITSLUITEND REDACTIE (TeL 3330). Adoeeteêttiën Den 25sten Aprü a.s. hopen onzè geliefde Ouders JOH. KRUL en T. KRUL-KRIEK hun 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hun dankbare Kinderen, ATS en verloofde. COR. Schermerhorn, 12 April 1937. Receptie: 25 April van 85. Den 20en April a.s. hopen mijn beste Mijnheer en Mevrouw. C H. SWITZER en P. SWITZER—UTTENTUIS hun 25-jarige echtvereeniging te herdenken. JANSJE. Alkmaar, Waagplein. Met blijdschap geven wy U kennfe van de geboorte van onzen Zoon RENÉ. N. J. A. KOELMAN. E. G. M. KOELMAN— KAPTEIN. Achterweg O 43, Alkmaar. 12 April 1937. L. DE GRAAF en A. DE GRAAF—HELING geven met groote blijdschap ken nis van de geboorte van hm zoon WIM. Alkmaar, 12 Aprü '37. Zijdam 8-A. Tijdelijk St. Elisabeth-Ziekenhuia, De Heer en Mevrouw DINGEMANS—STAP •geven met- blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon WILLEM. Hillegersberg, Kleiweg 136. 9-4—'37. Na smartelijk en geduldig lijden is heden overleden, gesterkt door de H.H. Sacra menten der Stervenden, onze beminde Echtgenoot©, Moeder en Behuwdmoeder Johanna Wilhelmina VoormanWennekes, in den ouderdom van 50 jaar. W. N. VOORMAN. Haarlem, H. VOORMAN. H. VOORMAN—STOKX. Alkmaar, A. VOORMAN. Alkmaar, 12 April 1937. Boterstraat 16. Gezongen Uitvaartdienst Donderdagmorgen, 9 uur in de St. Dominicuslcerk, waarna te 11 uur begrafenis op het R.K. Kerkhof St. Barbara, Na een langdurig doch ge duldig gedragen lijden, over leed heden in het Centraal Ziekenhuis, onze geliefde Man, Vader en Behuwdvader, de Heer ELBERT WAAL, in den: ouderdom van rtrfm 65 jaar. Alkmaar. T. WAALDUIN. Heiloo. N. C. WAAL. M. WAAL-POOL. Alkmaar, 11 April 1937. Houtweg 3. De teraardebestelling is be paald a.s. Donderdag op de Gemeente Begraafplaats. Vertrek vanaf het Centraal Ziekenhuis nam. twee uur. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen na het over» lijden van den Heer I. ZAADNOORDIJK, betuigen wij onzen h&rteljjken dank. fam. BOSSERT. fam. ZAADNOORDIJK fam. HÓLSMULLER.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3