Agenda J.B.Kóster Waarborg Heeren •kleeding De „Overdekte" Alkmaar, Vrijdag:. imÊk J. A. Hoekmeijer. f Een treffend sterfgeval had gistermiddag plaats op het kantoor van het Noordhol- landsch Landbouwcrediet. De heer J. A. Hoekmeyer, die met een der directeuren een zakelijk gesprek voerde, gevoelde zich eensklaps niet goed worden en, ondanks de hem dadelijk verstrekte particuliere en medische hulp, is de heer. Hoekmeyer bin nen een half uur tyds overleden. Op het kantoor waar de thans 57-jarige heer Hoekmeyer ruim 37 jaar lang zijn gewaardeerde arbeid verricht heeft, is men door dit plotselinge sterfgeval natuurlijk zeer getroffen. De heer Hoekmeyer was chef de Bureau op de afdeeling Grondcrediet en een ad ministratieve kracht, die men daar bijzon der op prijs stelde. Sedert een zevental jaren woonde de overledene te Bergen vanwaar hij dagelijks met de autobus naar en van zijn werk ging. De heer Hoekmeyer was de zeer ijverige secretaris van de afdeeling Alkmaar van Volkszang. Men herinnert zich nog wel zijn opwekkingen in den hem eigene hijzonderen stijl om deze avonden te bezoeken, en zijn verslagen, welke hij met „Ad. Int." onderteekende. Het is wel een pijnlijke toevalligheid, dat het verslag, dat hij van den Volkszang avond op Maandag j.1. maakte, ons nog hedenmorgen bereikte en in dit nummer onzer courant één plaatsje heeft gekregen. DE KAASMARKT. De kaasproductie wordt steeds grooter. Dit bleek ook uit den aanvoer op de markt, die 105000 K.G. bedroeg (vorig jaar 84000 K.G.) De hoogste markt was 0.50 lager dan de vorige week en bedroeg 17 per 50 K.G. (vorig jaar 19 en in dezelfde week van 1935 13). De middelmarkt 15.50 was vaster dan de vorige week. Belangrijk was dat ditmaal weer een 7 tal boerenstapels, die wij sinds lang op de markt hadden gemist, waren aange voerd. Aangezien de thans geproduceerde kaas zich nog niet voor bewaring leent, kan, gezien de nog steeds heerschende handels belemmeringen, de gang van de markt niet onbevredigend worden genoemd. STUKJE IJZER IN T OOG. De 21-jarige heer B. te 't Zand kreeg tijdens het snijden van een stuk karton, een stukje van een spijker, welke zich daarin bleek te bevinden, in het oog. Dokter Boerma verleende de eerste ge neeskundige hulp, waarna de heer B. naar een ziekenhuis in Amsterdam is overge bracht, alwaar het ijzer door middel van operatie zal moeten worden verwijderd. DE DERDE REM IN DE BEDRIJFS AUTO. hi een gedocumenteerd artikel, zet in het nummer van heden van „De Bedrijsauto" de hoofdredacteur de bezwaren uiteen tegen de bepaling, dat in bedrijfsauto's en auto bussen een derde rem, niet onafhankelijk van de twee bestaande moet worden aange bracht. Duidelijk zet hij' uiteen, dat Nederland, als land zonder auto-industrie, wanneer het een lesje wil geven aan dè constructeurs der wereld-auto-industrie, verstandig zou doen, eerst te trachten het begrip voor de „noodrem" internationaal ingang te doen vinden. Door de bepalingen van den Nederland- schen wetgever zullen in ons land een veer tigduizend bedrijfsautomobielen een bewer king moeten ondergaan. De daaraan verbon den gevaren zijn niet gering en op logische gronden oordeelt de schrijver het beter, om zich in Nederland, dat buiten de productie staat, zich aan de algemeene lijnen te hou den. Het remmen-geëxperimenteer, dit wordt duidelijk aangetoond, dient voor de ver- keerveiligheid als hoogst gevaarlijk te wor den beschouwd. Als de eenige juiste oplossing geeft de schrijver aan het betreffende wetsartikel dusdanig te wijzigen, dat de rem vertraging voor de handrem, welke omgerekend tot 2.65 m. bedraagt, teruggebracht wordt tot de redelijke grenzen van 1.50 M. per sec. Het artikel verdient door onzen wetgever ernstig te worden overwogen. DE BURGEMEESTER VAN ALBURY OVER ONZE KAASMARKT. Burgemeester Waugh van Albury, de Australische autoriteit, die zoo'n belangrijke rol speelde in de gelukkige vlucht van de Uiver naar Melbourne, heeft later ons land bezocht en heeft toen ook een kijkje geno men op onze kaasmarkt. Men herinnert zich nog wel hoe enthousiast de burgemeester en mevrouw Waugh hier destijds ontvangen zijn en hij heeft, na zijn bezoek, zijn groote bewondering over deze wereldberoemde markt uitgesproken. Dit alles was voor het Comité tot behoud van de Alkmaarsche kaasmarkt aanleiding zich bij haar actie o.a. ook tot den burge meester van Albury te richten. De voorzitter van het Comité, de heer mr. J. P. Bosman, heeft thans van den burge meester een op 22 Maart gedateerd schrijven ontvangen, dat wij vertaald hier laten volgen en waaruit duidelijk blijkt, dat bur gemeester Waugh en diens echtgenoote Hol land en in het bijzonder onze kaasmarkt nog niet hebben vergeten. De brief luidt als volgt: Gemeente Albury. Stadhuis, Albury, N.S.W. 22 Maart 1937. Zeer geachte heer, Ik ontving uw schrijven van 8 Maart 1937 waarin u mededeelt, dat de mogelijk heid bestaat, dat de Alkmaarsche k markt zal worden opgeheven. Mag ik, die over de geheele wereld gereisd heb en de Kaasmarkt in 1935* bezocht, mijn grooten spijt betuigen dat een dergelijke maatregel zelfs maar overwogen wordt? Ons bezoek aan Alkmaar heeft op mijn vrouw en mij grooten indruk gemaakt en wij zul len het levendige tooneeltje nimmer verge ten. Het scheen ons toe, dat veel van de ty pische Hollandsche kenmerken hier tegelij kertijd waren uitgestald. De gewoonten, ge bruiken, zakeninzicht, nationale costuums, hoffelijkheid en gastvrijheid van de inwo ners van uw heerlijk land kunnen in één dag op de Alkmaarsche kaasmarkt opge merkt worden. Ik heb ook door vele andere toeristen interessante beschrijvingen hier over hooren geven. DE VERBODEN VLAG. De gemeente-politie te den Helder heeft gistermiddag proces-verbaal opge maakt tegen den bestuurder van het mo torrijtuig genummerd G. 18399. Aan deze auto, die voor het raadhuis was geparkeerd, was n.1. een driehoekig zwart vaantje bevestigd, waarop een witte wolfsangel voorkwam, waarmede uitdrukking wordt gegeven aan eenig staatkundig streven. (N.S.B.) „THE RHYTHM SELLERS" IN ALKMAAR. Een der bekendste bands uit de Spaarne- stad zal in het a.s. weekend hier ter stede optreden. Het zijn n.1. „The Rhythm Sellers", die Zaterdagavond zullen spelen op het slot- bal van het dansinstituut „Englander", ter wijl zy Zondagmiddag en -avond zullen con- centeeren op een matinée en een soirée in ,,'t Gulden Vlies". Waar het hier een zeer goede band betreft, behoeven wij aan deze simpele mededeeling verder niets toe te voegen. Zij spreekt voor zichzelf en is voor de dansliefhebbers een waarborg, dat cr jveer een prettig weekend te wachten staat. Burgemeester Waugh en zyn vrouw. Het is mij bekend dat vele Australiërs die dit jaar de Kroningsfeesten in Engeland gaan bijwonen, tevens Nederland zullen be zoeken en dan trips willen maken naar zul ke interessante plaatsen als Volendam, Alk maar, Giethoorn, Leeuwarden, Sneek, Arnhem, Steenwijk en vele andere. Het zou daarom zeer önwenschelijk zijn indien de Kaasmarkt niet zou worden gehouden wan neer de vreemde bezoekers komen. Ik heb veel geschreven en gesproken over den heerlijken dag dien wij in uw typische stad en haar omstreken mochten doorbren gen en ik hoop van harte, dat uw bestuur erin zal slagen om deze zoo populaire instel ling, algemeen bekend onder den naam „Kaasmarkt", voor altijd te behouden. Men zou zich ook niet kunnen .voorstellen dat Engeland afstand zou doen van een van zijn oude gewoonten of instellingen, welke het Engelsche volk zoo sterk kenmerken. Even min kan men zich voorstellen dat de bewe ging om de kaasmarkt op te heffen geduld zou kunnen worden; het zou beteeken en dat een Nationale band werd verbroken. Met betrekking tot den financieelen steun deel ik u mede, dat ik gaarne 50 voor dit doel beschikbaar wil stellen als een klein bewijs en een aangename herinnering aan het interessante bezoek dat mevrouw Waugh en ik brachten aan uw mooie stad. Hoogachtend, (w.g.) A. WAUGH, Burgemeester van Albury. Wij behoeven natuurlijk niet te verzeke ren, dat het Comité den burgemeester zeer dankbaar is, niet alleen voor zijn royale bijdrage, maar ook voor de sympathieke woorden, welke hij over onze stad en onze kaasmarkt heeft willen schrijven. ZANGAVOND NED. VEREENIGING VOOR DEN VOLKSZANG AFD. ALKMAAR. 't Gulden Vlies zag er feestelijk uit, er is gezongen dat het een lust was om naar te luisteren, het béstuur en allen dié hunne medewerking hebben verleend, kunnen met genoegen terugzien op dezen geslaagden avond. Sixma, de populaire leider der zang avonden, gaf zich als steeds geheel; onder zijne opwekkende leiding werd er met animo gezongen en mevrouw G. Ohlen Bosman, die door den voorzitter met een fraaie plant werd vereerd, stond hem met Langestraat 88, tot en met Maandag 19 April, vredes-tentoonstelling. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half acht, tot en met Woensdagmiddag (behalve Zaterdag), hoofd nummer Brandend goud (real.); hoofdrollen Gustav Fröhlich en Brigitte Horney. Toe gang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De pseudo-spion (sens.); hoofdrol Edmond Lowe; extra Het wrekende water (sens); hoofdrol Ken Maynard. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De Golem (het monster van Praag), hist.-rom.; hoofdrol Harry Baur. Toegang boven 18 jaar. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 8 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Pygmalion (Nederl. film, hum.); hoofdrol len Lily Bouwmeester, Johan de Meester, Emma Morel, Ed. Verkade en Mathieu van Eysden. (Geprolongeerd). Toegang voor eiken leeftijd. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 7.30 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 17 April. 8 uur, Kennemer Manége te Heiloo, jaar- lijksche ruiteravond. Zondag 18 April. 3.30 en 8 uur, 't Gulden Vlies, dansorkest The Rhythm Sellers uit Haarlem. haar accompagnement trouw ter zijde. Een afzonderlijk woord van hulde is hier zeker op zijn plaats voor hetgeen de heer Cor Jonker met zijn koorklassen de zen avond heeff gepresteerd. Van de wijze waarop Cor Jonker zijn kinderschare, groot en klein, laat zingen gaat een ongemeene bekoring uit; deze dirigent verstaat uitstekend de kunst met zijn leerlingen om te gaan, niets ontgaat hem, op zijne bedoelingen wordt snel en goed acht gegeven, nogmaals ons com pliment. De voorzitter, de heer van Burken, dankte met een hartelijk woord allen die in het afgeloopen seizoen hunne mede werking op velerlei wijze hadden gegeven en sloot met een „tot weerziens" in het volgend seizoen", waarbij wij ons gaarne aansluiten. Ad. Int. (Dit is ?t laatste geschrift dat uit han den kwam van den ijverigen secretaris van de afd. Alkmaar van de Ned. Vereeni- ging-voor den Volkszang. De sympathieke, ijverige heer Hoek meijer is niet meer. De dood rukte hem plotseling uit het volle leven. Zijn asch ruste in vrede.) NIEUW WINKELPAND OP DE LAAT. Opening van den winkel van den heer J. E. Ibink. Afgezien nog van het voor den heer J. E. Ibink belangrijke feit, dat hij gisteravond een geheel nieuwe zaak in klokken, horlo ges en andere optische artikelen heeft geopend, mag wel eens apart gewezen wor den op het architectonisch geheel, dat onder de bekwame leiding van den heer P. J. de Kort is verkregen. Immers, het gebeurt niet vaak, dat men voor een dergelijke zaak zooiets moois maakt en daarom wijzen we hier in de allereerste plaats op. Het exterieur en speciaal de uitgebouwde étalage doet direct kunstzinnig aan en valt doordat het geheel uit marmer en brons is opgetrokken, spoedig in het oog. In de étalage zelf vindt men een overvloed van optische artikelen, die alle van zeer erkende en uitstekende kwaliteit zijn. Wij noemen daarvan de voornaamste merken, zooals Union, Junghans en Medana. Het interieur doet zeker niet voor het exterieur onder. Geheel modern en thans voorzien van een groote hoeveelheid bloemstukken doet deze zaak heel prettig aan en met belangstelling neemt men ken nis van de fraaie bewerkingen. Zoo is de schoorsteen een staaltje van moderne architectuur, welke heel goed doet.. De fraaie eikenhouten klok mag wel even genoemd worden. De mooie collecte Wellner -artikelen is een lust voor het oog en zal zeker niet nalaten, een nauwkeuriger onderzoek door de klanten te waarborgen. Wij waren nog in de gelegenheid een vluchtigen blik te werpen in de werk plaats, welke zich al even keurig als re paratie-plaats leent als de keurige zaak zelf door de prettige bediening. Den heer Ibink met de opening van deze zaak van harte geluk gewenscht. -kleeding Waarborg- costnoms 23- 2650 295° 33" 3650ioi 65— Populaire costuums 925 1250 14" 1750 19" COMB.KREYMBORG HUISVROUWEN-MIDDAG. „Lente over Europa", film van den heer H. C. Verkruysen. Mevr. v. Sonsbeek, de presidente van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, afd. Alkmaar, gewaagde er reeds in haar openingswoord van, dat de talrijk opgekomen dames dit maal in geheel andere formatie op deze bij eenkomst hadden plaatsgenomen. En zoo was het ook, want in verband met de film „Lente oveir Europa" van den cineast H. C. Verkruysen hadden de gebrui kelijke tafeltjes met de even traditioneele helderwitte sérviezen plaats gemaakt voor bioscoop-rijen stoelen. Alvorens een aanvang te maken met zijn filmvertooning, hield de heer Verkruysen een praatje vooraf, een soort causerie, waar in hij op gemoedelijke wijze uiteenzette, hoe hij tot zijn film gekomen was. Immers, wanneer men in deze dagen zooeens buiten loopt, dan voelt en bespeurt men allerwege de lentelucht, dan ondergaat men de her nieuwing van den tijd en op dit thema was zijn film geïnspireerd. Hierna draaide de heer Verkruysen aller- LANGESTRAAT 22. MAGDALENENSTRAAT 11. eerst zijn „lentefilm" over Holland en reeds dadelijk voelde men uit het gebodene de rustige sfeer van Holland op zijn mooist. De prachtige opnamen van Holland's kusten- pracht, het aanrollen der golven, het trillen van het zeéschüim, de frissche wind, welke door de duinen met de helmbeplanting joeg, dit alles was op cinematografisch voortref felijke wijze op het celluloid vastgelegd en de vele aanwezigen hebben dan ook uiter mate genoten van deze zoo bij uitstek ge schikte cultuurfilm van ons eigen landje. Hoe fraai waren niet de opnamen van de lentebloesems, hoe prachtig ontrolden zich de sneeuwtafreeltjes aan ons oog voorbij en bovenal met welk een ontroerend gevoel voor natuurschoon heeft hier de amateur cineast het leven op het land vastgelegd. Wij denken speciaal aan die aardige beelden van de jonggeboren biggetjes en lammeren. Waarlijk, zelden is men zoo getroffen door Holland's schoon als door deze smal film, die een der beste is, welke wij oo;t aanschouwden. Terecht onderstreepten de dames dan ook haar dankbaarheid door krachtig applaus. Na een korte film over het Parijsche le ven met zijn typische stadstafreeltjes volg de na de pauze een short-film van Duit- sche steden en stadjes (o.m. heel mooie op namen van de Moeseloevers!) om tot slot nog iets te genieten van het Italiaansche stedenschoon, meer speciaal beelden van kleine wondermooie dorpjes. De presidente dankte den spreker aller hartelijkst en verzekerde, dat deze film middag nog lang bij de dames in prettige herinnering bewaard zal blijven. Alhoewel daartoe de gelegenheid niet zoo geschikt was als anders, ontbrak het zoo smakelijke kopje thee in de pauze toch niet en het werd op minstens even hoogen prijs gesteld als anders. Filmavond Vredes beweging Vertooning van „Kameradschaft"; spreker: Mr. Drs. A. Borger. Voor een zoo goed als geheel bezette bios coop-zaal in de „Harmonie" hebben de ge zamenlijke vredes-bewegingen gisteren een filmavond gegeven, op welke bijeenkomst Mr. Drs. A. Borger een rede hield. De voorzitter, de heer de Vries, opende met een enkel woord, wijzende op het belang van dezen avond en een woord van opwekking sprekend voor de vredes-tentoon stelling, welke in de Langestraat gehouden wordt. Vóór de rede van Mr. Borger werden eenige buitenlandsche journaals gedraaid, o.m. leger-manoeuvres in Rusland. Hierna was het woord aan den spreker, die allereerst wees op de psychologische zijde van het begrip-oorlog. Want men zegt wel, de diplomaten maken oorlog, de kapi talisten willen oorlog (zaken zijn zaken!) of de generaals voeren den oorlog, doch nóch de diplomaten, nóch de kapitalisten, nóch de generaals nemen daadwerkelijk deel aan den oorlog. Vechten doet de groote massa, moor den doen de soldaten, bloedvergieten doen de opgeroepenen, de hooge heeren zorgen wel buiten schot te blijven. Men tracht met alle mogelijke middelen de volkeren voor een oorlog murw te krij gen, door middel van de pers, de radio en zelfs op de film wordt het publiek tot dien vreeselijken strijd gesuggereerd. En dan noemen wij ons aldus spr. nog be schaafd, dan onderhouden we nog vriend schappelijke betrekkingen met Italië, een land, welks leider de grootste demagoog is. Er is voor de groote, domme massa slechts noodig een idieele vermomming en daarmee houdt men de volkeren zoet en prikkelbaar. Iedereen is het erover eens, dat de vol gende oorlog „La guerre totale" zal zijn, dat niets en niemand gespaard zal blijven en desondanks gaat men maar voort zich rus tig en kalm tot dezen massamoord voor te bereiden. Zijn de moeders wel terdege door drongen van het feit, dat haar zonen niets anders zijn dan kanonnenvleesch en is het niet verschrikkelijk te denken, dat er nog duizenden en duizenden vrouwen zijn, die in een militair uniform een held zien en die militairen verheerlijken. Bedenkt men zich weieens, dat, als de waarzin van den oorlog losbreekt, dat dan eerst recht de oerinstinc- ten van den mensch tot uiting komen, m.a.w. dat dan de mensch een beest wordt. Begrijpt men dan niet, dat men met al dat geschreeuw over vaderlandsliefde niets anders dan in ternationale haat kweekt? Is het op zichzelf al geen treurig symptoom van dezen tijd, dat Mussolini en Hitier de touwtjes in handen hebben? De oorlog is één groote bloedorgie, waarin de beestgeworden mensch naar hartelust kan moorden en dooden en ieder weldenkend mensch is hiervan overtuigd. Doch naar spr.'s meening zit het grootste gevaar in de schijnheiligheid, waarachter al deze vreeselijke dingen gecamoufleerd wor den en het wordt tijd, dat men eens de nuchtere waarheid gaat leeren begrijpen en verafschuwen. Voor de generale staven is een oorlog slechts sport, voor de militaire grootheden slechts een vraagstuk van strategisch hande len en derhalve zonder eenig eergevoel voor het vaderland. Door al die schijnheilige verschijnselen van dezen tijd wordt de haat systematisch aangekweekt en het is goed, er eens op een avond als deze stelling tegen te nemen. (Applaus). Na de pauze werd de film „Kamerad schaft" (regie Pabst) vertoond, waaraan wij het volgende ontleenen: Deze film biedt iets uit menschelijkheids- oogpunt, wat wij tegenwoordig maar al te vaak missen, n.1. kameraadschap. Niet het kameraadschap van zekere groe pen onder de bevolkingen der wereld, die de menschheid met dat woordje doodSmijten, maar waar in werkelijkheid kameraadschap verre is! Het is juist het ontbreken, het absoluut onbekende begrip van dat woord bij de menschen, dat diezelfde menschen weer doet drijven tot nieuwe waanzinnigheden. Het maakt de menschen weer rijp tot het zeggen van: „Ik ben meer dan jij" En het is niet gebleven bij dat zeggen, maai zelfs zoover gekomen, dat wij nu reeds uitverkoren ras sen bezitten, die erop uit zijn, om andere, in hun oogen verderfelijke rassen totaal te vernietigen, of te beschaven naar de ge lijkenis van hun eigen uitverkoren beeld. Het typische is evenwel, dat onder deze uitverkorenen zelf zoo weinig harmonie be staat. Ja, dat men ook nog tracht onder elkaar meer te zijn dan een ander van de eigen sekte. Minstens had men hier toch een hechte kameraadschapsband verwacht, temeer daar deze rasmenschen den moeilijken strijd aanvaard hebben „de barbaren" te beschaven en dat eischt toch eensgezind heid! Men krijgt dan soms weJ eens een gevoel van twijfel. Deze film geeft een beeld van Fransche mijnwerkers, die in de mijn plotseling door het vuur verrast worden en in doodsgevaar komen te verkeeren. De mijnwerkers van een naburige mijn over de grens in Duitschland gelegen, hooren van de ramp en zijn spontaan bereid te gaan helpen. Nauwelijks een jaar geleden nog „doods vijanden", het is 1919, en nu redders. In vliegende vaart daveren de Duitsche colonnes met hun vrachtwagens over de grens, gewapend met helmen en gasmas kers, maar nu niet om te gaan vernietigen en zich te beveiligen tegen de aanvallen der Franschen, maar om hun Fransche col lega's te redden uit den greep van de bran dende mijn. De strijd, die ontbrandt is hevig, maar nu niet tegen menschen, maar tegen het ver stikkende mijngas, instortende schachten. En in een chaos van neerstortend puin, van gas, water en menschelijk leed diep onder den grond vinden daar Duitschers en Franschman elkaar. Niet als Duitscher of Franschman, maar als menschen door de diepste ellende tot elkaar gebracht. Wij zyn niet meer dan een Franschman of een Duitscher, wij zijn niet meer dan een Franschman of een Duitscher, wij zijn niet meer dan onze buurman. Nee, wij zijn gelijk aan elkaar, wij hebben elkaar hard noodig, wij hebben met elkaar samen te werken. Voor onze correspondenten Er zullen in de eerstvolgende weken overal verkiezingsredevoeringen wordèn gehouden. Sprekers van elke politieke rich ting zullen ook in Alkmaar optreden en wij gelooven te kunnen volstaan met de daar van door ons te geven verslagen. Deze sprekers, of hun partijgenooten, zullen de zelfde of gelijksoortige redevoeringen hou den in omliggende gemeenten. Het komt ons niet noodzakelijk voor daarover op nieuw verslagen te publiceeren, trouwens het einde daarvan zou niet te overzien zijn. Wij verzoeken onzen correspondenten daar mede rekening te willen houden. Red. Alkm. Crt. LOS-WERKMAN UIT DEN HAAG ONDER STOMPWIJK VERDRONKEN. Hedenmorgen ontdekten voorbijgangers nabij de Oude Tolbrug onder Stompwijk in het water van de Vliet het lichaam van een bejaard man. Het levenlooze lichaam werd uit het wa ter gehaald. Het slachtoffer bleek te zijn de zeven tigjarige J. C. H., wonende aan de Noörd- polderlcade te 's-Gravenhage, los werk man, die nabij Stompwijk een volles tuint je had, waar hij een groot deel van zijn vrij en tijd doorbracht. H. was lijdende aan val lende ziekte en was herhaaldelijk gewaar schuwd, dat hij nooit dicht langs het water mocht loopen. leverde vorig jaar 600 zwemmers af met diploma, zegt U dit iets?

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2