Het groene oog van Baa-AI. QemeentecadeH. DE KRONING VAN KONING GEORGE VI. L'Buitenland 'fxMunciaal 7lieuuis OUDE NIEDORP CDinsdag vergaderde de raad. De raad besloot aan de wenschen van Ged. Staten tegemoet te komen inzake de verordening op de heffing van schoolgeld. ingekomen was een schrijven van Ged. Staten van Noordholland houdende mede- deelng, dat de rente der geldleeningen, oor spronkelijk groot resp. 6000 en 5115,75 d.d. 18 Aug. '32 en 8 Sept. '32 met ingang van 1 Jan. 1937 zal worden verlaagd tot 4 De raad besloot de hierop betrekking hebbende raadsbesluiten dienovereenkomstig te wijzigen. De raad besloot eervol ontslag te verleeT nen onder dankbetuiging voor de aan de gemeente bewezen diensten aan den heer W. Langedijk als lid van het B. A. Een voorstel van B. en W. tot het beschik baar stellen van een bedrag voor extra hulp aan werkloozen 1937 (steunverleening B) ad 28 x 5,30 is S 148,40. Van dit bedrag wordt 28 X 3,30 of 92,40 van het Kijk terugontvangen, zoodat ten laste der gemeente blijft 56. De raad besloot 148,40 beschikbaar te stellen. Een voorstel van B. en W. tot het beschik baar stellen van een jaarlijksche bijdrage gedurende 5 jaren ten behoeve van het mid- denstandsborgstellingsfonds te Alkmaar van 2 cent per inwoner i.h. zoogen. jaarlijksch inkomen. De raad besloot een jaarl. bijdrage ged. 5 jaar beschikbaar te stellen. Een voorstel van B. en W. tot vaststelling der gemeentelijke vergoeding bedoeld in art. 101 der L.O.-wet aan het bestuur van de R.K. school te 't Veld tèn bedrage van 1764,72 over het dienstjaar 1935. De gemeentelijke vergoeding werd door den raad op f 1764,72 vastgesteld. Een voorstel van B. en W. tot vaststelling van het voorschot op de gem. vergoeding bedoeld in art. 101 der L.O.-wet over 1937 aan het R.K. schoolbestuur te 't Veld, op 70 van het bedrag der kosten over 1935 gerekend naar een aantal leerlingen van 1661/4. Hiertoe besloot de raad. Een voorstel van B. en W. tot het ver leen en van een crediet van f 10.000 voor de vernieuwing van de Oude Niedorperbrug onder voorwaarde dat de vereischte goed keuringen voor den bouw van de regeering en van Ged. Staten zullen worden verkre gen en dat een provinciaal subsidie zal wor den ontvangen gelijkstaande met het ver schil der kosten van de thans ontworpen brug en een brug die niet hooger zou liggen dan de thans bestaande. De voorzitter lichtte het voorstel van B. en B. als volgt toe: Spr. zeide, dat de brug naar raming 14000 zal kosten. De provincie verleent een subsidie van 4000, zoodat 10.000 door de gemeente zal moeten worden geleend Voor een tijdelijk opzichter zal ten hoogste 200 per maand moeten worden uitgegeven. Spr. betuigde van de groote medewerking, welke- de gémeentè van de provincieondervindt en wilde hiervoor een woord van dank uit-- spreken. Van het Geestmerambacht werd bericht ontvangen, dat ook bij dat college geen bezwaar bestaat. Aan Ged. Staten moe ten nog verschillende vergunningen worden gevraagd. De voorzitter deelde mede, dat deze bru; ten zeerste noodig is en dat de daarvoor te sluiten geldleening in 40 jaar zal worden afgelost. De meerdere uitgaven zullen voor de ge meente pl.m. 600 per jaar bedragen.Het onderhoud zal gering zijn, omdat het een be tonnen brug wordt. De heer Waiboer zei, dat het te duur is. De voorzitter antwoordde, dat hij niet. graag zou willen zien, dat dit gedeelte van Oude Niedorp geïsoleerd werd. De heer Waiboer vroeg of de gemeente geen opzichter van de provincie kan krijgen. De voorzitter deelde voorts nog mede, dat de aan te leggen brug niet duur is, ofschoon een houten brug goedkooper is. Men moet echter rekening houden met de zwaardere eischen welke door Ged. Staten en het Geestmerambacht worden gesteld. De voorzitter antwoordde op een vraag van den heer Waiboer, hoe de gemeente aan de 600 per jaar moet komen, dat de totale uitgaven voor de gemeente niet zullen stij gen; daar door aflossing van de geldleenin gen minder rente moet worden betaald, welke mindere kosten deze meerdere uit gaven compenseeren. Op een vraag van den heer Molenaar of het werk gedeeltelijk in werkverschaffing zal worden uitgevoerd, zei spr., dat dit niet goed mogelijk is, daar veel van den aan nemer afhangt. Wel zal gétracht worden zooveel arbeiders uit deze gemeente plaatst te krijgen. De raad besloot tenslotte overeenkomstig het voorstel van B. en-W. - ST. PANCRAS De raad dezer gemeente vergaderde Donderdagmiddag in voltallige zitting. Burgemeester Kroonenburg bracht naar voren het overlijden van den gemeente ontvanger, den heer P. Gootjes. Vanaf 1915 tot 1921 was de heer Gootjes lid van den ge meenteraad, daarna tot zijn overlijden ge meente-ontvanger. Op voortreffelijke wijze is deze functie door hem vervuld, den laat- sten tijd met niet minder accuratesse door zijn dochter Elisabeth. B. en W. hebben daarom gemeend, als tijdelijk ontvanger mej. Elisabeth Gootjes te benoemen. De raad ging hiermede accoord. De eed werd door haar afgelegd. Van de ministers van binnenl. zaken er. financiën is bericht ingekomen, dat de bij drage in de jaarwedde burgemeester-secre taris is bepaald op 2850. Van den min! van sociale zaken is bericht ingekomen, dat de baggerregeling is ver lengd tot 31 Juli a.s. Door de gascommissie is bericht, dat men achter art. 21 in moet lasschen art. 21a lui dende, dat een beambte der lichtbedrijven niet gelijktijdig het lidmaatschap' van een gemeenteraad der 5 dorpen bij de gasfabriek aangesloten mag waarnemen. Van de brandwaarborgmaatsehapppij te Oudkarspel is ingekomen het schrijven om alsnog aan te sluiten bij de brandweer te Alkmaar, de kosten zouden dan door deze maatschappij worden vergoed, echter wenschten B. en W. niet met een particuliere maatschappij in connectie te treden, wat de raad aanvaardde. Ingekomen was van den minister de goed keuring inzake toetreding steunverleening B. Hiervoor komen thans in aanmerking 29 werkloozen in onze gemeente. Een com missie is benoemd voor den gemeenteraad de heer Lek, voor werkgevers de heeren A. Dekker en A. Stammes en werknemers de heeren D. Koning en B. den Hartigh. De heer van Kampen meendé, dat de heer Kloosterboer als vertegenwoordiger der ge meente had moéten worden benoemd, deze is door zijn kwaliteit als armvoogd beter met den toestand op de hoogte dan de heer Lek. Onderhandelingen werden thans gepleegd met het H.Heemraad, omtrent verbetering van den hoek bij het begin van den Twuy- verweg. De beek van het land van de wed. Duif zal worden dichtgegooid en het hek van de pastorie een paar meter achterwaarts geplaatst, wellicht wordt de draai bij de kerk ook nog verbeterd. Verschillende verkeersborden zullen woe den geplaatst volgens voorschrift der Motor en Rij wiel wet. Verzoek verplaatsing lantaarn v. d. Vijzel- laan. Aangehouden is dit adres in de vorige- vergadering door staking der stemmen. Na eenige discussie werd besloten, dat indien meerdere huizen worden bijgebouwd een lantaarn zal worden bijgeplaatst. De vereeniging Vrone verzocht de huur van haar terrein te verlagen van f 75 op 60. B. en W. meenden hieraan te moeten voldoen. Aldus besloten. Aanvulling verordening B. A. Een aanvulling moet daarin voorkomen, dat de jaarwedden daarin moeten worden vermeld, zijnde voor den administrateur 50 en voor beide andere leden f 25 per jaar, betaald uit de gewone middelen. Overeenkomstig besloten. Aan alle raadsleden is de nieuwe ver- keersverordening toegezonden. Op voorstel van den heer van Kampen werd art. 18 ge wijzigd van 16 op 14 jaar. Dit artikel luidt, dat personen beneden 16 jaar geen be nen rij- of voertuig mogen besturen langs den openbaren weg. Besluit verlaging rentevoet leening Deventer. Door B. en W. zijn pogingen het werk gesteld om de rentevoet voor deze leening te verlagen van 4 1/4 op 3 pet., dit is toegestaan tot 4 pet. Oorspronkelijk was de leening 5. pet. rente. Van de vereeniging het Witte Kruis is een verzoek ingekomen, om een schoolarts aan te stellen. Hiervoor zijn B. en W. in overleg getreden ihet den plaatselijken geneesheer dr. Destree, deze achtte echter de kosten veel te hoog, indien een goed onderzoek zal moeten plaats hebben en het nut ziet Destree er niet van in. Hij verwees na een regeling, welke Oudorp wordt toegepast, dat ;het personeel 'dé kinderen in het óog höudt .en als" zij meenen, dat er een kind moet worden onder zocht, dit aan, de ouders _mede te deélen, De heer Kloosterboer zag het nut wel van dezen maatregel. In dezen tijd zijn ouders,, die absoluut.de doktersrekening niét kunnen betalen èn het kind is er ten slotte de dupe van, is ëen schoolhoofd wel in staat om dit te constateéren. De heer v. Kampen: Het kind kan ook een besmettinghaard zijn voor de andere kinde ren. De gemeente kan het-onderzoek in deze betalen als het noodig is. Weth. Lek meende, dat de kosten ver bazend hoog zullen zijn. Tenslotte werd na breedvoerige bespreking besloten om de schoolhoofden kinderen aan te laten wijzen, die zij meenen onderzoek noodig te hebben. Een verzoek was ingekomen van een pas opgerichte zwemvereeniging om de be schikking te mogen hebben over grond, achter en naast het nieuwe kerkhof. De heeren Wagenaar en Spaan maakten be zwaar om het desbetreffende stuk in behan deling te nemen. B. en W. hebben wel opge zien tegen de plaats vlak/achter en -naast het kerkhof is niet de góede plaats. Het idee om een zweminrichting-te stichten juichten B. en W. van harte toe. De heer Kloosterboer zeide„ dat het idee afkomstig is van wethouder Duif. Wethouder Duif zeide niet te hebben gezegd, dat dit de geschikte plaats was. De heer Kloosterboèr -had de situatie op genomen. De plaats zal-ongeveer 125 me ter vanaf de begraafplaats" komen langs den Achterweg. Dit bezwaar zal dus kunnen worden ondervangen. - Na uitvoerige discussie' werd besloten, dat de vereeniging met nadere financiecle gegevens moet. komen. Dan zal de zaak verder worden ondérzocht. Hierna ging de raad in-comité. VII. Millioenen-bezoek in Londen verwacht. Straatversiering en openlucht dancings. Ludendorlf 55 jaar militair. Redevoeringen van von Blomberg en den veldheer. Ter gelegenheid van-het feit, dat het gister 55 jaar geleden was, dat Luden dorff zijn intrede deed in het Duitsche leger, hebben zich/ maarschalk von Blomberg, de minister van oorlog, gene raal von Fritsch, admiraal Raeder luchtvaartgeneraal Kaupisch als verte genwoordiger van Goering per vliegtuig naar Tunzing in Beieren begeven, om Ludendorff de gelukwehschen van Hitier over te brengen. 239. Zonder verder op of om te kijken rende het drietal naar de smalle rivier, die voor een groot gedeelte de grenslijn vormde. Spring er in en zwem naar de overkant, beval de dokter, daar zullen we veilig zijn. 240. Eerst doken Jet en de dokter in het water. Ze hoorden een schot. Een kreet achter hen wees er op dat Hassan ge raakt was. Als het maar niet ernstig is, dacht de dokter: Maar eerst moest hij nu aan Jet denken, Ludendorff Von Blomberg sprak" een rede uit, waar in hij de militaire eigenschappen, die gene raal Ludendorff tijdens den wereldoorlog getoond heeft, prees. Wij, soldaten uit den wereldoorlog, zoo zeide hij, weten beter dan -de geschiedschrij vers, die zich soms vergissen, in welke mate generaal Ludendorff de bezieler, de chef en de man is geweest, die de groote verant woordelijkheden op zich heeft weten te ne men, kortom een groot aanvoerder. In zijn uitvoerig antwoord zeide Luden dorff onder meer: „Onze heldendaden heb ben in ons een vitalen wil ten aanzien van natie en ras gewekt. Zij-vormen de basis van uw actie en van die van het Duitsche leger". Het vervolg van zijn rede was een brand merking van hetgeen hij -de bovennationale krachten noemde, n.1. dé roömsche kerk, het judaisme en de vrijmetselarij. -In dit ver band zeide de generaal: „In vele opzichten lykt de toestand, waarin wij thans leven, op dien van voor den pórlög. Wanneer toen de regeering de noodzakelijkheid zou heb ben ingezien, zou ons volk hecht aaneenge sloten zijn gebleven om weerstand te bieden aan de ontbindende activiteit der bovenna tionale machten, die men nog niet had ont maskerd. Deze bovennationale machten zou den er dan niet in geslaagd zijn, staten, vol ken en legers tegen ons óp te zetten. Alleen een gewapend, aaneengesloten Dpitsch volk, dat den kant van den totalitairen oorlog heeft gekozen, kan een waarborg voor den vrede in Europa zijn tegen de campagnes van de thans ontmaskerde bovennationale krachten Deze machten willen in ons den wil en de mogelijkheid tot nationaal en rassenleven vernietigen DE MUITERIJ TE DARTMOOR. Het aantal cipiers in de Engelsche gevan genis van Dartmoor is als gevolg van de po gingen tot muiterij verdrievoudigd. De c,i- j piers zijn uitgerust met vuurwapenen gummistokken. De Engelsche ochtendbladen I bevatten geruchten, -dat de gedetineerden voornemens zijn op 12: Mei, den dag van de Londen, 16 April. (Reutei\) Het aantal bezoekers, dat ter gelegen heid van de kroningsplechtigheid Londen zal bezoeken, wordt geschat op meer dan twee millioen, een grooter aantal dan men zich ooit herinnert in de hoofdstad te hebben zien samenstroomen, en zelfs voor een millioenenstad als Londen zijn zeer bijzondere maatregelen noodig om dezen toevloed te kunnen verwerken. Daar is in de eerste plaats het verkeer en vooral de verkeersmiddelen. Wie de afstanden in Londen kent staat telkens weer verbaasd, als hij merkt, dat tegen twaalf uur 's nachts de ondergrondsta tions gesloten worden en de bussen al schaarscher en schaarscher worden. In de feestweek zal dan ook voor het eerst in de geschiedenis van Londen de Underground zonder onderbreking dag en nacht door rijden, en zullen ook de tram- en bus diensten het geheele etmaal gehandhaafd blijven. In den nacht voor de kroning zullen den geheelen nacht door treinen rijden naar Londen van alle steden, binnen een af stand van 150 mijl van de hoofdstad ge legen, om zooveel mogelijk toeschouwers uit de provincie op het laatste oogenblik nog naar hun bestemming te brengen. Wat zij dan nog van den kroningsstoet zullen zien is een vraag; want men mag aanne men, dat al zeer vroeg in den voorafgaan- den avond de plaatsen langs de route door kijkers bezet "uilen zijn. Dit was zelfs het geval in Januari van het vorige jaar bij de begrafenis van koning George V, toen ondanks den guren winternacht reeds.den vorigen avond om tien uur tal van plaat- set- langs den weg waren ingenomen. Maar na afloop \an de plechtigheid zul len deze bezoekers althans kunnen genie ten van het feestvierende Londen, dat, als men de ingewijden moet gelooven, voor een ieder, die de ingetogen menigte in de eenigszins nevelige straten van de Brit- sche hoofdstad kent en vooral voor een ieder, die het beeld ven Londen op Zondag kent, niet te herkennen zal zijn en een ware metamorfose zal hebben ordergaan. We herinneren ons nog goed Den Haag in de feestweek in Januari j.1. voorafgaan de aan het huwelijk van prinses Juliana. In Londen worden soortgelijke voorberei dingen getroffen. Lichtguirlandes, slingers van groen en vlaggen, bloemversieringen, verlichting van openbare gebouwen en particuliere bouwwerken met prikkabels en schijnwerpers,, zullen de grauwe stad aan de - Theems gedurendeeen aantal dagen een" sprookjesachtig aanzien "geven. Tot de geïllumineerde op'enbare "gebou wen fcehooren het Buckingham Palace. de National Gallery, de St. Pauls, Big Ben en de Parlementsgebouwen, de Amiralty Arch bij Trafalgar Square, de Tower, de meeste Londensche kerken en verder de vijver in St. James Park en de Serpentine in Hyde Park. Gedurende de feestweek worden tal van; -galavoorstellingen en galabals gege ven. De meeste bioscopen en restaurants en café's zullen dag en nacht open zijn. In Hyde Park worden dansvloeren aangelegd met café's er bij, waar den geheelen nacht door openluchtbals worden gehouden. Aan den overkant van de Serpentine zal eiken avond vuurwerk worden ontstoken. In andere parken zullen openluchtspelen worden opgevoerd, en men verwacht den geheelen nacht door een feestvierende menigte langs de straten, waar straatzan gers, acrobaten en andere „artisten" zullen optreden. Onmiddellijk na de kroning en verder de geheele week zal de Westminster Ab- bey voor het publiek worden opgesteld, waar alles precies zoo gelaten wordt als tijdens de kroningsplechtigheid. De anders zoo rustige Hampstead Heath, waar -men zich ver van de we reldstad kan wanen, zal de grootste ker mis krygen, die men daar ooit heeft ge zien. In Albert Hall zal een gigantisch feest georganiseerd worden voor alle leerlingen van alle lagere scholén in het gebied van den Londenschen Graafschapsraad, en als souvenir zal aan de. geheele schooljeugd een verzilverde lepel met de koninklijke wapens worden uitgereikt. In de volks wijken van Londen zal den schoolkinde ren in de open lucht een feestmaaltijd worden bereid. In het Westen van Londen zullen de feestelijkheden zich voornamelijk in de cabarets en in de restaurants afspelen-, die thans reeds enorme voorraden wijn en andere dranken en spijzen en delicatessen hebben ingeslagen. Maar ook hier zal een groot deel van de feestvreugde op straat tot uiting komen. Sommige hotels hebben luidsprekers-installaties op straat laten aanleggen, waardoor de muziek van hun bands ook op straat hoorbaar zal zijn, en overal, waar het verkeer dit toelaat, zal op straat gedanst mogen worden, zoodat we voor de eerste maal in Londen een straatbeeld zuilen krijgen, zooals Parijs dat elk jaar op 14 Juli te zien geeft. Met belangstelling kin men er naar uitzien, of de flegmatieke Engelschen even uitbundig kunnen feestvieren als hun Fransche buren aan den overkant van het Kanaal, Teneinde de hotelfuimte aan te vullen zullen vele passasiersschepen, die bezoe kers naar Engeland brengen, gedurende de feestweek op de Theems tusschen Gra- vesend en Londen Bridge voor anker of gemeerd blijven liggen om als tijdelijke hotels te dienen. Aan boord van de groot ste van deze schepen zullen eveneens feestelijkheden georganiseerd worden. In Britsche kringen verwacht men, dat vele bezoekers, vooral degenen, die uit dé overzeesche gewesten komen en een lange reis moesten maken naar Engeland, ge durende de geheele season in Engeland zullen blijven, dus minstens tot het einde van Juli. Allerlei gebruikelijke society- gebeurtenissen krijgen daardoor dit jaar een bijzonder karakter en men verwacht, dat de feestroes nog wel twee maanden zal doorwerken. t-Z-'—vS Een hoogtepunt van de eigénlijke feesÊ- week zal de Vlootrevue te Spithëad op 19 Mei a.s. zijn. Dat men bij alle feestvreugde ook den tegenkant der dingen niet vergeet, blijkt wel uit het feit, dat de ambulancediensten uitgebreide maatregelen hebben genomen-, om overal, waar dat in de groote drukte noodig zal zijn-, hulp te kunnen verleenen. Op den kroningsdag zelf en in den daarop volgenden nacht beschikt men over een staf van niet minder dan 30.000 man me disch, verplegend en eerste hulp-perso neel. (Nadruk verboden). KOEDIJK Tuinbouwvereeniging „De West". Donderdagavond werd door de tuin bouwvereeniging „De West" een ledenver gadering gehouden in het lokaal van- den heer M. K. de Weerdt onder leiding van den heer W. Visser. De voorzitter deelde mede, dat men boven de 50 are bebouwde aardappelen een per ceel moet beschikbaar stellen voor de keu ring. De koolduivenbestrijding had nog niet veel resultaat. Men zal nog meer bestrij- dingsboonen aanvragen. Het laden van vrachtauto's op de laad plaats ondervindt nog ernstige moeilijk heden. Thans volgde behandeling van den be schrijvingsbrief. Ijverig zal er gewerkt worden om de bollenveiling in stand te houden. De voorzitter gaf nog eenige inlichtingen, en hoopte het beste. Het 50-jarig bestaan der veiling wenscht het bestuur eenvoudig te gedenken. Dit- werd goedgekeurd. Het sproeien van aardappelen achtte men zeer noodig, maar zonder controleur. De eene tuinder moet letten op den anderen en zoo noodig waarschuwen. Het voorstel-Scher- meer om wijzigingen te brengen in de wijze van stemmen, vond geen steun. Het voor stel van „Zuid" ging onder den hamer door. Ook de andijvie-veilingswijze te verande ren, zal overgelaten worden aan de alge- meene vergadering. De leden pleitten voor het uit de hand verkoop van rabarber. „De Toekomst" vraagt toeslag op het arbeidsloon. Men achtte het gewenscht, dit aan de standorganisatie en arbeidsorganisatie over te laten. Het voor stel van „De West" om producten te ver duurzamen, zal door den afgevaardigde toe gelicht worden, ook de kortere termijnbe- koningskroning, een nieuwe muiterij te be- rekening van den steun. Men zal dit nog ginnen, omdat de regeering geweigerd heeft wegens de feestelijkheden strafverminde ring te verleenen. Volgens de „Daily Tele- graph" heeft deze weigering ook in andere gevangenissen ontevredenheid gewekt. In verschillende gevangenissen nabij Lon- I den zijn voorbereidingen aan het licht ge- komen om tijdens de kroningsdagen betoo- gingen of opstanden te organiseeren. nader bezien op de algemeene vergadering. Het voorstel van „De Tuinbouw", om het regeeringscrediet als steun te beschouwen, wil men op de algemeene vergadering be spreken. De aansprakelijkheid van het verhandelde over de veilingen achtte men voldoende ge regeld. „Groentecultuur" was ontstèmd, dat de aangevraagde vergadering niet door ging, doch men achtte dit niet meer actueel en zal wel zien, hoe de vergadering hier op ingaat. Als afgevaardigden werden benoemd de heeren W. Butter, P. J. Lammerschaag, K. Stam, M. Muis, A. Jongsma, J. Vries, C. Pranger, R. Koorn, P. Visser, de heer A. G. Schipper, plaatsvervanger. ST. PANCRAS Oprichting zwemver. Witte Kruis. Het Witte Kruis vergaderde Dinsdag in café Bouwstra onder leiding van den heer Schuur. De vorige vergadering is besloten om po gingen in het werk te stellen om tot oprich ting van een zwemvereeniging over te gaan en een zweminrichting te stichten. Het be stuur heeft met spoed dit plan uitgewerkt en is zoo gelukkig geweest een stuk grond daarvoor in voorkoop te kunnen bemachtigen De heer Boskamp deelde mede, dat_.de te stichten vereeniging van vacantiekolonies zoo ver is gevorderd dat nog in April een propaganda-avond zal worden gehouden, 's Middags zal voor de kinderen een film voorstelling worden gehouden, 's avonds .voor grooten. Op deze avond zal geprobeerd worden een veréeniging te stichten. Het bestuur heeft verschillende plannen gehad en uitgewerkt voor een zweminrich ting, doch steeds bleek de onuitvoerbaar heid, tot tenslotte de keus viel op een stuk land aan den Achterweg. Dit zou moeten worden uitgezand, het geheel is groot ruim ys H.A. Proefboringen gaven tot uitslag dat 1 meter veen en onbruikbare grond moet worden verwijderd. Dit geeft een heel andere lezing aan de zaak dan aanvankelijk was gedacht, deze was n.1. om door ver koop van 'het zand de koopsom gedeeltelijk te dekken. De heer Kloosterboer gaf een overzicht en meende dat het veen op het terrein kan worden gestort en dat dan over zou blijven de helft voor zwemgelegenheid. Een Nor- tonpomp zou moeten worden geplaatst voor verversching van het water enz. De ver moedelijke kosten zouden bedragen 3000. Echter is in het bestuur juist medegedeeld dat een ander, geschikter terrein is te krij gen op betere voorwaarden. De heer Wognum zou willen omdijken en oppompen. De heer Boog (bestuur) meende, dat als met 3000 schuld moet worden begonnen,

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6