SPORT EN WEDSTRIJDEN. ZIJN STIJVE NEK IN 8 UUR GENEZEN KLOOSTERBALSEN De Sport in Alkmaar en Omgeving. DOOR KLOOSTERBALSEM .Voetbal. Ajax en P. S. V. bestrijden elkaar voor den tweeden keer. Go Ahead naar Be Quick. Om het kampioenschap. De strijd om het kampioenschap, die een week geleden in een zoo belang wekkende fase is gekomen, wordt mor gen met kracht voortgezet. En het mooi-? ste is, dat ongeacht de komende uitsla gen ook na morgen geen enkele club nog kansloos is. Theoretisch tenminste, want Be Quick zou bij een nederlaag practisch uitgeschakeld zijn. Die gouden club in Groningen zal dus wel haar beste beentje voor zetten, nu Go aliead op bezoek komt. De Deventernaren hebben d» wedstrijden In Groninen altijd als de moeilijkste beschouwd (en er zijn er heel wat geweest!) en dikwijls hebben ze aan het korte eind getrokken. Wat zal de dag van morgen brengen? We gelooven, dat de Be Quiek-verdediging den Go ahead-aanval in bedwang kan houden, maar we zijn er even zeker van, dat het achtertrio van Go ahaed misschien wel het sterkste van de kampioensploegen! zich niet zal laten verrassen. Alzoo is er veel kans op een gelijk spel! Maar datzelfde is in Amsterdam ook te verwachten, P.S.V. heeft in haar eersten wedstrijd tegen Ajax getoond, niet de min dere te zijn en ze verloor geheel onverdiend door een reeks van tegenslagen. We ver wachten ook hier een open strijd met tal rijke kansen voor de beide voorhoedes en ook hier ligt een gelijk spel zoowaar in de lijn der verwachting. Wat zou dat de spanning nog méér ten goede komen! Promotie! in vier aldeeiingen zijn de promotiewed strijden in vollen gang. !n afdeeling I kan R.C.H. eens rustig afwachten, of de Hilver- sumsebe clubs elkaar soms afmaken, 't Mooi ste ip, dat belde ploegen een kans hebben, maar dat 't Gooi alleen bij winnen die kans behoudt. Dan zou echter meteen de kans van B.C.H. enorm stijgen. De eerste ontmoeting tussehen 't Gooi en Hilversum eindigde in een gelijk spel. Van terremvoordeel is geen sprake, van pubiiek- voordeel ook niet én dus Wie weet, of R.C.H, tenslotte niet de lachende derde wordt. in afdeeling II is het voor z.F.e. „er op of er onder". Dén enkel gelijk spel en ze degra deert, Wellicht, dat het zoover morgen nog niet komt, waar ze thuis speelt tegen het kanslooze S.V.V, En die club kan overwon nen worden. In het Oosten hebben alle drie clubs nog een kans, maar ook hier valt de beslissing spoedig, De Ensch. Boys gaan naar Hengelo en zullen prpbeeren, dén buit mee te nemen. Of er kans op is? W« weten het niet. De vorige resultaten wijzen pp zoo'n gering krachtsverschil, dat elke Uitslag mogelijk is. In het Naerdcn is W.V.V. best gestart en morgen mag ze thuis Heerenveen ontvan gen. W.V.V. zal de bezoekers heusch niet onderschatten, maar trachten haar punten tal te verdubbelen. Wat bijna het eerste- klassersehap zou beteekenen! Verder zien we in onze afd, nog den promotiewedstrij d VolewÜ ckers—Bloemer.- daal, dien de thuisclub natuurlijk wint, r.u Bloemendaal's degradatie toch al een feit is en tenslotte wordt Q.g.C.—Texel gespeeld, wat van zeer groot belang is voor Alkmaar. Verreweg het beste zpu zijn, als Q.S.C. won, desnoods maar gelijk speelde. Maar hoe ook de uitslag is, Alkmaar heeft haar kans in eigen hand en moet maar liever op eigen kracht vertrouwen. Bekerwedstrijden. Vgor de derde rondo om den k.n.v.b.- beker zijn nog vastgesteld: T.O.G.W.F.C.; RapiditasXerxes; Suc cesEleetra; VictoriaH.R.C.* Kennemers H.E.D.W.; S.P.C.—D.O.S., enz. LANGS DE N. H. V. B.-VELDEN. Klein, doch belangrijk programma. O.a. Alkmaar II—Oudorp I; M, E. V, O. IAlkmaarsche Boys IV en M, E, V, O. II—Alkmaar III. Er is ook thans een klein programma samengesteld, waarbij echter het grootste gedeelte der wedstrijden, aan belangrijk heid niets te wenschen overlaat. Zoo laat de eerste klasse A twee ontmoetingen zien, waarvan er één betrekking heeft op het afdeelings^kam- pioensehap en de tweede, ons een nieuwe inzicht op de onderste plaats moet geven. Z. F. C. IV ontvangt namelijk W. F. C. IV en zou door een overwinning door een beter doelsaldo opnieuw beslag op de bovenste plaats kunnen leggen, iets, wat O-i. ook wel gebeuren zal, waarbij de rood witte Zaandammers dan nog de beste kans op het kampioenschap behouden. C. S, V. I, dat nog eenigszins in de knel zit, moet 'n bezoek brengen aan Z- V.V. III en we vreezen, dat de Castricummers de gevaarlijkste plaats nog niet voor goed kunnen verlaten, De tweede klasse B laat slechts één ontmoeting zien, dat ook al van veel belang is. Z. V. V. IV, dat nog een heel goede kans oq het kampioenschap heeft, gaat een be zoek brengen aan W. F. C. VI enzal deie lastige klip ook wel naar behooren weten te omzeilen- In de tweede klasse D moet Oudorp I dat j.1. Zondag door een verdienstelijke 8—2 thuisoverwinning, op Alkmaarsche Boys IV behaald, den ach terstand heeft weggewerkt, thans een be zoek brengen aan Alkmaar II, dat zeker geen walk-over voor de Oudorpers betee- kent, We vreezen dan ook, dat ze er niet zonder kleerscheuren af zullen komen. M. E. V. O. I, dat Alkmaarsche Boys IV ontvangt, teal het heel wat gemakkelijker hebben, en door een overwinning zijn po sitie geducht versterken. In de derde klasse E gaan de leiders Alkmaar III een be zoek brengen aan M. E. V. O. II en zullen geducht op hun tellen moeten passen. Het is geenszins onmogelijk, dat de M. E. V. O.- reserves de groen witte een kostbaar punt afhandig maken. Nu Egmondsche Boys II Vrone II ont vangt, kunnen de Egmonders wel weer voor eenige winst zorg dragen. Hetzelfde is het geval voor Koedijk II, dat bezoek van Bergen II krijgt. De vierde klasse F laat slechts het treffen D. T. S. IIIAlk maar IV zien, dat vooral voor de leidende Alkmaarders van zeer veel belang is. Als de groen witten oppassen, brengen ze het tot een volledige zege. ALKMAARSCHE BOYS—Z.V.V. Een aantrekkelijke friendly-game? De Alkmaarsche Boys zullen er morgen weer eens toe over gaan tot het spelen van een, ongetwijfeld nuttigen, vriendgchappe- lijken wedstrijd tegen de tweede klasser, het Zaansche Z.V.V. Geheel onbekend zijn de blauw-zwarte Zaandammers voor de kaasmenschen nie wan het corige seizoen had er aan den Wes'.- zanerdijk tussehen beide ploegen een treffen plaats, in verband met den K.N.V.B.-beker, waarbij de Boys door de tweede klassers juist nog in de laatste minuut met 10 ge slagen konden worden. Zoo kan er dus mor gen ook nog zooiets als een revanche-geest bestaan. Er is echter meer! De vorige vriendschap pelijke ontmoeting van de rood wit geblok- ten tegen West-Frisia, liet vele mooie spel momenten zien met verdienstelijk spel tot slot een flinke overwinning, die zeker verdiend was. Inmiddels zullen de kaasmenschen de ge legenheid ten baat nemen om in een kleine gewijzigde e*x zoo sterk mogelijke opstelling, die er als volgt uit ziet, uit te komen, v. d. Horst Houtkooper Slikker Weel Hartog Kwadijk Indri Pater Schenke Mulders de Grand Nog nader vernemen we, dat de entree prijs iets verlaagd is en recht geeft tot alle rangen, zoodat het publiek zelfs van een zit plaats verzeker kan zijn, om ongetwijfeld een goeden wedstrijd gade te slaan. Dammen. W. D. O.VITA-NOVA 17—11. Gisteren had de Alkmaarsche damclub W. D, O. bezoek van de damclub Vita-Nova uit Limmen voor het spelen van een return- mateh, De gedetailleerde uitslag is als volgt: W.D.O. Vita-Nova 1. H. Timmerman—C. Dekker 1—1 2. G. Smit—J. Wokke 0—2 3. A. Burgert—H, Burggraaf 20 4. C. Dammer—K. Snel 0—2 5. P, Veer—H. Verver 1—1 6. H. Linders—P. Dekker 2—0 7. H. J. ToepoelTh. Hollander 2—0 8. H. Huiskamp—M, Wokke 2—0 9. C. Booij—J. Ka oei 1—1 10. D, DavelaarC. J. Velde 2—0 11. R. W. ZaadnoordijkJb. Morsch 2—0 12. J, Kaal—J, J. Velde 0—2 13. B. Luitjes—M. Snel 2—0 14. J. Homma—A. Admiraal 0—2 17—11 VHI. De roemruchte jaren van de zwemschool. PRACHTIGE HERINNERINGEN. Eep vrijge?ellen?kamer. Dus een ordelijke wanorde, waar .al wat de be woner dagelijks nopdig kan hebben, voor het grijpen ligt, behalve dan natuurlijk het beroemde boorden- knoopje, dat vrij geregeld, en de niet minder beroemde das, die altijd zoek is, als je ze noodig hebt. Een schrijfbureau, waarvan eenige deelen, tezamen een oppervlakte van ongeveer 1 d-M.2 hebbende, onbedekt zijn en waarop verder boeken, kran ten, sigaretten, pijpen, en blocnotes op-r, onder-, boven- en naast-elkaar liggen. Verder een paar luie stoelen om een laag tafeltje, eenige teekeningen aan den wand en tenslotte.,, net niets, dat er aan herinnert, dat wij bier hei- heilige der heiligen van Q. A. W.'s- VQQFSiUer, collega Hansen, hebben ont heiligd 1 We zouden vandaag een waterig verhaal krijgen en het spreekt du? vanzelf, dat wij bij den voorzitter van de Alkmaarsche Waterratten terecht moesten komen. Echter, hij heeft slechts de jaren van groo-- ten bloei, de jaren na 1933 meegemaakt, maar de Zeglis^periode is hem alleen be kend bij overlevering, tenzij men de twee of drie keex*, die hij in de zwemschool ploe terde, nog wil' meerekenen. En dus was op den bewusten avond nog een darde aanwezig, die zich in een der meergenoemde luie stoelen gegoocheld had. Inderdaad: gegoocheld, want de man in kwestie leek ons van iets te grooten om vang voor de aanwezige zetels. Die derde was hoe kan het anders? de nog altijd voortvarende en weelderig- uitgegroeide Caarls, de p. A. W.-er die dezen zomer net 15 jaar lid is van D. A. W.! Zijn blozend gezicht, zijn omvangrijk buikje, zijn heerlijke humor waren niet verminderd, sinds wij jaren geleden voor het eerst kennis maakten met dezen zwem? mer, die toen al een beroemdheid was in Alkmaar en die algemeen bekend was in de Nederlandsche zwemwereld, waar hij een der snelste lange., afstand ^zwemmers was. Caarls (bij de ingewijden meer bekend onder den naam „Kaki") en de Zeglis- periode! Daar mag waarlijk wel iets meer van gezegd worden! Herinneringen. Wij gaan terug naar de jaren vóór de „zwem-ruzie", die in een politieke ruzie ontaardde, omdat in Alkmaar sport en poli tiek niet gescheiden gehouden konden worden. We gaan terug naar den tijd, dat de stad Alkmaar, pardon de gemeente Alkmaar- 29.999 inwoners telde (ongerekend de aan hangsels van Heiloo en Oudorp, die wel bij de stad, maar niet bij de gemeente hooren, tot groote geruststelling van dieven en in brekers!) en dat diezelfde gemeente één zwembad had, één gelegenheid, die ten* minste zoo genoemd werd. Dat was de zwemschool aan het Zeglis. Herinnert gij U nog lezer die houten stellage aan het Zeglis; dat latwerk, dat eens geschilderd moet zijn geweest? En dat achter zich verborg een aantal kamer tjes, groote en kleine en dat een bak be vatte (zoo leek het tenminste), waarin ge zwommen kon worden. Dat was de roemruchte zwemschool. 'k Schrok behoorlijk erg, toen ik er voor het eerst in zwom!, aldus D. A. W.'s- praeses, dip zoo kersversch uit de Residen tie naar de kaasstad gekomen was en hier een zwembad verwachtte waarin men zich verfrisschen kon. Want stel je voor zoo ging hij verder daar dreven koolstron ken in de kuip en je knip-oogde tegen de dooie visschen, die je gezelschap hielden en je voelde soms iets glibberigs aan je beenen en... enfin, dat was niet leuk meer! En Caarls lachte. Maakte een afwerend gebaar, als wilde hij zeggen: Je weet van dat zwembad nog niks. Daar is zoo veel gebeurd De seizoen-opening was altijd verras send, aldus Caarls. Want dan ging je prijsvisschen. Je moet weten, het bad had dan net zijn winterperiode achter den rug en in al die maanden was er van alles in gedreven en naderhand gezonken. En zoo gebeurde het eens, dat we na den eersten duik boven kwamen met 'n oud verroest frame van een fiets. Én een anderen keer werd een kerst boom opgevischt! Ja, die eerste duik le verde altijd wat op, al was dat nipt steeds propaganda-materiaal voor de hygiëne. Maar gezellig? Ongelpoflijk. Nou ja, ZPQ nu en dan was er geen wa ter te zien. Dan iag er een fraaie laag kroos op, die we samen opruimden met de poodige grappen en avontuurtjes. En dan onze training! Die was af, ge woonweg af! We deden in dezen tijd nogal eens mee aan wedstrijden en moesten dus trainen. Dat gebeurde onder den populai- ren badmeester. Maar ja, hij bekommerde zich niet om den stijl, niet om kleipigher den als ademhaling, je ligging in het water, je afzet, je arm- en beenwerk. Hij zei al tijd maar: je moet als eerste aankomen in den kortst mogelijken tijd. Als het maar hard, heel hard ging! Dan was het al lang in orde! En dan onze adspiranten. Zij lieten alle records sneuvelen. Dat ging zoo: je kwam als schooljongen bij den badmeester en dan zei je: Badmeester, even tijd opnemen? En met een ernstig gebaar kwam de stop watch in den vorm van een lucifersdoosje uit den zak te voorschijn en: Klaar?Af! En de badmeester drukte het doosje bijna in elkaar en deed bij de finish een tweede poging daartoe, keek dan heel secuur op het doosje en de Zwaluw wees bijvoor beeld 22 aan. En reken er op, dat een week later die zelfde adspirant er 21.4 van maakte. En met de wetenschap: Je gaat best vooruit! paar huis ging. En dan Caarls glundert als hij 't ?egt dan de straflijst! Ja zeker, als we iets deden, wat niet in orde was, konden we ger straft worden met maximum acht dagen verwijdering. Niet zoo heel erg, wel? vroegen we. Och, moet je niet zeggen. We hadden in het bad toch nog altijd een douche en een plaats, waar onze kleeren droog bleven, ook al regende het/ En er was altijd toe zicht, Maar overigens kon je net zoo goed en vaak beter in 't open kanaal zwemmen. Maar goed, er waren dus straffen. Die liep ja vaak op met het krijgertje spelen. Want als de badmeester plotseling eens controle ging houden, om te zien, of alles nog dreef, miste hij keer op keer een paar van ons. Een stijve nek behoeft Ge dus niet langer te hebben ,Ik had den geheelen dag door regen aohtig weer geloopen met een sner* penden wind. Toen ik s'avonds thuis kwam, kon ik m(Jn hoofd niet meer bewegen, zoo stijf waren de spieren van mijn nek. Ik ging vroeg naar bed maar liet mij tevoren eens stevig wre ven met Kloosterbalsem, 's Morgens was ik verrast te bemerken, dat er van mijn stijve nek niets meer te be speuren was. De Klooste. balsem had mij in een enkelen nachtof in 8 uur van m'n hevige stijve nek af geholpen. S. Sch. te den H. AKKEB'S ORIGINEEL TBR IHXAQB „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bij brand-en snjj wonden Ook ongeëvenaard als wrljfmlddel b|| Rheumatlek, spit en pijnlijke spieren SchroefdooB 35 ct. Potten; ct. en 1.04 't Heele bad werd dan afgezocht en niets werd gevonden. Totdat je plotseling weer te voorschijn kwam. Hè? Nou ja je kon zoo mooi onder de lat ten door duiken en dan zat je rustig te kijken onder de kleedkamers, achter tralies! En als 't lang genoeg geduurd had, dook je weer en was je terug! En je kreeg zooveel dagen straf,.,. En dan was er een klachtenboek, of lie ver een klachtenbus. Als je had te klagen, schreef je dat op een briefje, stopte dat in een bus en het bestuur der zwemschool zou dan wel verder zien. Informeerde men dan zoo eens, hoe het met je klacht stond, dan weerklonk stee-vast: O, kalm maar, daar weten we wel raad mee. Zoo heeft de gemoedelijke Caarls ons heerlijke herinneringen uit dezen „prae- historischen tijd" verteld, waaruit steeds weer bleek, dat de zwemschool, ondanks alles, voor zeer velen een gezellige inrich ting is geweest. Wij stappen echter van de „note gaie" af en zullen thans het clubleven van D.A.W. in zijn ups and downs nader onder de oogen zien. D.A.W. tot J933. De Alkmaarsche Waterratten, de eenige Alkmaarsche zwemclub slechts één keer kwam een tweede club uit den grond verrezen, maar ze bestpnd slechts één seizoen de eenige Alkmaarsche zwemclub heeft een goede geschiedenis, waarin de ups de downs verre over treffen. D.A.W. werd in 1918 opgericht en haar domicilie was natuurlijk de zwemschool, waar echter het gemengd zwemmen taboe was. 't Ging er zeer gezellig toe en naast de sport zonder meer werd al heel gauw ge dacht aan het wedstrijdwezen. Spoedig kreeg men met andere clubs contact en we zien dan jaarlijks terugkeerende wedstrijden tegen de clubs uit Edam, Hoorn, Puime rend en andere plaatsen in Noordhollan'd- Noord. Bekende zwemmers uit die jaren waren de gebr. Lind, de gebr. Zwaanswijk, J. v. Zuidam, Pim van Beek en anderen. Het ging D.A.W. in dien ti.id goed en men mocht van een zekeren bloei spreken. Dat kwam echter hoofdzakelijk door het zooeven genoemde groepje zwemmers, dat altijd weer enthousiast was en dat als 't ware de kern van de vereeniging vormde. Al spoedig nu dan 15 jaar geleden kwam de jonge Caarls als adspirant bij D.A.W. en ook hij ging weldra meetellen op zwemwedstrijden, zij het dan ook vrijwel alleen op den langen afstand. Met zijn clubgenoote, mej. Zus Koeman, trok hij jaar in jaar uit naar de wedstrijden in Nederland, waar de lange afstand favo riet was en het duo ontmoette daar regel matig de snelste cracks van dien tijd. Daar door kwam het, dat de eerste prijzen vaak aan hun neus voorbij gingen, maar tweede en derde prijzen konden toch in den regel meegenomen worden naar de kaasstad. Het spreekt wel vanzelf, dat in die bloeit periode D.A.W. zelf ook wedstrijden organi seerde. Reeds wezen we op de wedstrijden tegen clubs uit de omgeving, waaruit mag worden opgemaakt, dat er eveneens return- wedstrijden plaats vonden. Verder kreeg D.A.W., nu ongeveer 12 jaar geleden, de organisatie van de kampioenschappen van Noórdholland in handen, en ze kreeg een zeer groote bekendheid door het regelmatig terugkeeren van haar eigen 2 K.M.-wed- strijd in het Noordhollandsch Kanaal. Dat was een wedstrijd, waarvoor altijd groote belangstelling bestond in geheel zwemmend Nederland en het was zelfs zoo, dat Alkmaar in de zwemwereld bekend werd als de stad van den 2 K.M.-wedstrijd, D.A.W. zakte af. Geleidelijk werd D.A.W.'s kracht minder. Na een betrekkelijk flinke bloeiperiode wer den de successen op zwemwedstrijden min der, ook al, omdat de oudere leden er het wedstrijdrzwemmen aan gaven en jongeren niet kwamen opdagen. Jaren lang telde D.A.W. toen een 30-tal leden en het zou werkelijk vermeldenswaardig geweest zijn, als er in dien tijd een nieuw lid zich had opgegeven. Maar zoo was het niet: het be trekkelijk kleine groepje bleef D.A.W. trouw,, maar nieuwe gezichten ontdekte men helaas niet. We mogen uit dien tijd, den tijd van verval, nog wel een paar namen noemen van hen, die D.A.W, trouw bleven en die als 't ware den overgangstijd mogelijk hebben gemaakt. Dat waren dan behalve de reeds genoemden Jan Hoogland, Frans ten Pas en Ab van Beek, die alle drie in wedstrijden op de korte afstanden en wel speciaal in het nummer schoolslag, successen boekten. En bij de dames kwam mej. Jo Boulonois naar voren, die ook den lateren roem van D.A.W. mee maakte en thans het wedstrijd wezen er aan gegeven heeft. Tot zoo lang D.A.W. nog een 30-tal leden telde, mocht men nog niet klagen, maar helaas, het ledental ging juist in de jaren vlak voor „den zwembaden-oorlog" ziender- oogen achteruit en D.A.W. telde tenslotte nog ongeveer,. twaalf leden! Zou men D.A.W. maar niet begraven? Zou het maar niet het beste zijn, om de club op te heffen, te ontbinden? Wij weten niet, of er zulke plannen be staan hebben, maar zeker is, dat D.A.W. slechts schijndood was en dat plotseling nieuw leven werd ingeblazen, nieuw leven, dat later zou blijken te zijn de groote voor raad levenskracht voor een nieuwen, onge- kenden bloei. Dien nieuwen bloei, die herrijzenis van D.A.W. zullen we den volgenden keer be spreken. £uchtoaoct GEEN LUCHTRACE NEW-YORK—PARUS. Het Duitsche nieuwsbureau meldt, dat de Fransche minister van luchtvaart Cot in verband met de van Amerikaansche zijde naar voren gebrachte bezwaren, het plan om tijdens de internationale tentoon stelling een luchtrace New YorkParijs houden, heeft opgegeven. JAPANSCHE VLIEGERS TE BERLIJN. De beide Japansche record vliegers zijn te Berlijn met hun vliegtuig „Goddelijke Wind" vlot geland. Zij werden o.a. verwel komd door den Japanschen ambassadeur almede vertegenwoordigers van het mi nisterie van buitenlandsche zaken. LUCHTPOSTVERBINDING AMSTERDAM—SAN FRANCISCO. De reeds bestaande luchtverbinding tus sehen Manila en San Francisco zal thans worden verlengd met het traject Hongkong- Manila. Hierdoor ontstaat een verbinding met de Chineesehe luchtlijnen, met welke lijnen de K.L.M.-lijn Amsterdam-Bandoeng op haar beurt in verbinding staat. Op deze wijze zal de luchtcorrespondentie voor de Philippijnen, door middel van de lucht- diensten AmsterdamBandoeng, Penang— Hongkong en Honkong—San Francisco, de ze eilanden in 8*4 dag bereiken. FOKKER'S G 1 MAAKT KUNST- VLUCHTEN. Een onfortuinlijke landing. Gistermiddag zijn de proefvluchten! van, het G 1-vliegtuig te Soesterberg voortgezet, Zooals bekend werden Woensdag met dQ G 1 enkele proefvluchten te Soesterberg ge maakt, doch in verband met het lage wol kendek kon men geen lcunstvluchten ver richten. 'Gistermiddag is men echter hiertoe overgegaan. Verschillende jachtvliegers o.a. luitenant- vlieger Leegstra en sergeant-majoor-instruc teur Lambermont hebben eenige kunst- vluchten met de G 1 uitgevoerd, waarbij op nieuw de goede hoedanigheden van het vliegtuig waren te zien. De groote wend baarheid en de goede bestuurbaarheid ma ken de G 1 tot een gevechtsvliegtuig van den eersten rang. Ook adjudant-onder-officier van der. Griendt heeft met de G 1 een vlucht ge maakt. Alle vliegers gaven als hun oordeel te kennen, dat de G 1 uitnemende vlieg- eigenschappen bezit. Verschillende loopings en rolls werden met het vliegtuig uitge voerd. Dat ook gisteren van de zijde der militaire vliegers voor het stuntvliegen een groote belangstelling bestond, behoeft geen betoog. Met groote aandacht volgde het deskundige publiek de verrichtingen van de vliegers, die hoog in de lucht fraaie stunts met de G 1 uitvoerden. Toen, nadat luitenant-vlieger Leegstra met een zeer geslaagde vlucht de G 1 aan den grond had gebracht, het vliegtuig over het terrein taxiede, schoof plotseling door tot dusverre onbekende oorzaak het rechterwiel naar binnen, zoodat het vliegtuig kantelde. Hierdoor werd het toestel licht aan den rechtervleugel en aan de schroef bescha digd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De G 1 is naar de werkplaatsen van de luchtvaartafdeeling te Soesterberg overge bracht, ten einde de oorzaak van het euvel te kunnen opsporen en de geleden schade te herstellen. Daarna zal het naar Eindhoven terugkee ren, waar men de laatste proefnemingen zal verrichten. Glimlachje Dag vrouwtje!raadt nu eens wien ik vandaag te dineeren heb gevraagd??!!

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 13