Belgische autodiefstallen opgehelderd De Spaansche burgeroorlog Rust aan alle fronten. Wordt de toestand eindelijk rijp voor bemiddeling? Duitsche vliegtuigen naar Burgos. De Temps merkt op, dat terwijl de strijd aan de Spaansche fronten verbitterd voort duurt, men toch het gevoel krijgt, dat de gedachte van non-interventie en zelfs van bemiddeling belangrijk groeit in de inter nationale publieke méening. „Hoewel dit alles nog bij uitstek vaag en voor het oogenblik zonder vasten vorm schijnt.is het toch veelbeteekenend, dat de mogelijk heid van een bemiddeling hetzij door tus- schenkomst van de voornaamste mogend- hedend, hetzij door een stap van de Zuid- Amerikaansche zusterstaten, met grootere aandacht besproken wordt in internationale kringen. Dat wil evenwel nog niet zeggen, dat een zoodanig plan binnen korten tijd werkelijkheid zou worden. Men moet zich niet ontveinzen, dat men allereerst zal stoo- ten op een levendigen tegenstand in beide kampen. De regeering te Valencia onder vindt den druk van de extreme anarchisten, communisten en syndicalisten, die vast be sloten zijn den strijd tot de overwinning voort te zetten; de leidende rechtsche auto riteiten te Burgos staan anderzijds onder den invloed van de buitenlanders, die hun beweging aanmoedigen en ieder compromis afwijzen, dat het van het Spaansche tooneel zou verwijderen. Zóóveel bloed is er aan beide zijden gevloeid en zóóveel geweld daden zijn begaan, dat een toenadering niet anders te verwachten is, dan als gevolg van dt wederzij dsche uitputting. Zoo ver is men nog niet en de loop der dingen kan alleen versneld worden, doordat zich op - zuiver Spaansch gebied een neutrale macht vormt, machtig genoeg om haar geza^ op te leggen aan-allen, die tot nog toe den oorlog hebben gevoerd. Een afdoende non-interventië is een ander middel om de idee van bemiddeling te doen rijpen totdat zij met kans op: succes zou kunnen worden geprobeerd, want het gaat hier om een politiek middel, dat alleen vastberaden mag worden gehanteerd'*. Van de fronten. Om tien uur gisteravond heeft de ver- dedigingsraad van Madrid het volgende of- ficieele communiqué verspreid: Middenfront: Niets belangrijks te signa- leeren. De vijandelijke artillerie is voortge gaan met de beschieting van de hoofdstad waar verscheiden slachtoffers werden ge maakt. De regeeringsbatterijen hebben op doel treffende wijze de brug beschoten, welke de opstandelingen over de Manzanares hadden geslagen. De regeeringsluchtmacht heeft verkenningsvluchten uitgevoerd en de stationsemplacementen van Siguenza en Jadraque gebombardeerd. Oostelijk front: Uit de verschillende sec toren is niets te vermelden, behalve dan het gewone geschut- en geweervuur. Front van Teruel: Onze troepen hebben enkele dorpen bezet en de belangrijke stel ling van Cerro Gordo. De strijd werd met groot enthousiasme gevoerd. Onze troepen hebben Celadas bedreigd, na den vijand groote schade te hebben toegebracht. Onze luchtmacht werkte krachtig mede aan den opmarsch onder troepen door vijandelijke concentraties te bombardeeren en met ma chinegeweervuur te bestoken. Bij een lucht gevecht werd een vijandelijk toestel omlaag geschoten. Aan het front in Baskenland heeft de vijand bij Alava een tegenaanval onder nomen en geprobeerd stellingen te herove ren, welke hem waren ontnomen. De regee- ringstroepen hebben moedig tegenstand ge boden en den vijand zware verliezen toege bracht. Aan de fronten bij Eibar en Lequeitio heeft onze artillerie vijandelijke concentra ties gebombardeerd en verspreid. De op standelingen leden ernstige verliezen. Radio-Bilbao heeft medegedeeld, dat het volgens een communiqué van den staf van het Noordelijk leger der regeering den ge- heelen dag aan alle fronten en daarachter volkomen rustig is geweest. De luchtmacht der regeering heeft giste ren een groote bedrijvigheid aan den dag gelegd, vooral a in het front van Teruel. Vliegtuigen ïer regeering werden boven Teruel door de luchtmacht der opstande lingen aangevallen, doch deze moest de vlucht nemen, en de regeeringsvliegtuigen bereikten behouden hun basis. Duitsche vliegtuigen naar Spanje? Het Spaansche ministerie van luchtvaart en marine deelt mede, dat de laatste dagen van Hannover 36 vliegtuigen naar de op standelingen zijn verzonden. Deze toestellen zijn van de Duitsche vliegtuigenfabriek rechtstreeks naar Burgos overgevlogen door verkeersvliegers van de Lufthansa. De vliegtuigen vliegen des nachts op een hoogte van 3.000 tot 4.000 meter over Fransch grondgebied met gedoofde boord- lichten. Sagunto gebombardeerd. Twee bombardementsvliegtuigen der op standelingen, waarschijnlijk van Palma de Majorca afkomstig, hebben gistermiddag tegen 5 uur verscheidene bommen op de haven Sagunto geworpen. Twee bommen kwamen op het strand terecht en de andere in zee. Zoodra het luchtafweergeschut in werking kwam, verdwenen de vliegtuigen in Zuidwestelijke richting. DE MINSEITO-PARTIJ TEGEN DE JAPANSCHE REGEERING. Japan's grootste partij begint een „kruistocht voor het behoud van den constitutioneelen regeeringsvorm". De grootste politieke partij van Japan, de Minseito, heeft gisteren besloten een „kruis tocht voor het behoud van een constitutio- neele regeering" te beginnen. In een ver gadering van de partij heeft de partijvoor zitter Tsjoeji Matsjida de regeering aange klaagd wegens ontbinding van het Lager huis in strijd met de grondwet. Matsjida wees er verder op, dat minister-president Hajasji ondanks al zijn pogingen er niet in geslaagd is een nieuwe party te vormen, op welke de regeering zou kunnen steunen en dit feit bewijst voldoende, dat de ont binding van het Lagerhuis geen zin heeft gehad. In het vervolg van zijn rede zeide Matsjida, dat indien de Minseito-partij zich in de verkiezingen handhaaft, zij niet zal kunnen toestaan, dat het ministerie-Hajasji aanblijft. Spreker wees erop, dat de consti- tutioneele regeeringsvorm zich op een keerpunt bevindt. Hij vertrouwde echter, dat het land zou zien om welke belangen het ging en dat de politieke partijen krach tig gesteund zullen worden, opdat de con- stitutioneele regeeringsvorm behouden kan blijven. De vergadering, welke in het Hybrya- park te Tokio werd gehouden, werd bijge woond door ongeveer 5000 leden van de Minseito-partij. Na de redevoering van Matsjida keurde de conferentie een manifest goed,, dat naar voren brengt, dat de regeering ernstig in breuk heeft gepleegd op de zaak van den parlementairen regeeringsvorm, door over te gaan tot ontbinding van het Lagerhuis zonder rechtvaardiging of reden en door alle belangrijke wetgevende maatregelen of ontwerpen, die door het Lagerhuis zouden zijn aangenomen, zonder de ontbinding, ten doode op te schrijven. Voorts valt het manifest de regeering aan, wegens haar vernieling van de nationale eenheid en haar in gebreke blijven ten op zichte van een stabilisatie van het nationale leven, ofschoon zij wel maatregelen heeft genomen tot aanvulling der nationale de fensie. Aan het kabinet, dat noch parlemen tairen, noch nationalen "steun geniet, kan geen verder leven gegeven worden. Het manifest eindigt met een vurig beroep op de natie om het ernstige .streven der partij voor de verdédiging van de zaak eener constitutioneele regeering naar waarde te schatten en zonder voorbehoud te steunen. DREIGBRIEVEN AAN FILMSTERREN. Ginger Rogers is een bekende filmspeel ster, wier danskunst ook hier te lande be wondering heeft gewekt. Eenigen tijd ge leden werd zij verontrust door" dreigbrie ven en zij begon met te betalen. Het- bedrag was erg matig, n.1. 500 dollar, en de geld- afperser een domme kwajongen van 18 jaar. Het is zekere John Buzas. Natuurlijk is hij in hechtenis genomen. Buzas had het vol gende excuur: „IZij zou die som toch niet missen en ik moest een dokter consultee ren." De politie vond ook een dagboek van Buzas, waaruit bleek, dat hij voornemens was ook Clark Gable op een dergelijke ver rassing te tracteeren. In Januari j.1. had mej. Rogers een dreig brief ontvangen, waarin 5000 dollar ge vraagd werd. Schrijver, een Amerikaansche matroos, kreeg gelegenheid vijf jaar lang na te denken over de dwaasheid van dit middel om aan zijn .broodje te komen. EEN FILMSTER EN TWEE KRACHT- MENSCHEN. Sommige rechters in de Angelsaksische landen kunnen aardig uit den hoek komen en toen Judith Allen te Los Angeles ver hoord werd bij de behandeling van haar eisch tot echtscheiding tegen haar man, den bokser Jack Doyle, vertelde zij o.a., dat haar. man een onbeheerschte driftkop was, dat hij haar had gestompt, dat hij haar bedreigd had met een jachtgeweer, dat hij Maar de rechter liet haar niet uitspreken en merkte op, dat het zoo al genoeg was voor een echtscheiding of vijf. Men moet met mej.- Allen sympathisee- ren, want haar vorige huwelijk was ook al misgegaan. Ook t^en had zij het slecht ge troffen met haar echtgenoot, Gus Sonnen- berg, een worstelaar. Een politieke moord. De Duitscher Josef Riedel, die plaat selijk groepsleider was in Villa Balles ter van de afdeeling Argentinië der buitenlandsche organisatie van de Duit sche nationaal-socialistische partij, werd door onbekend gebleven daders te Bue nos Aires aangevallen en zoodanig ver wond, dat hij eraan bezweken is. In verband met een dreigbrief dien Riedel had ontvangen en die naar men aan neemt, van communistische herkomst was, neemt men aan, dat hier een poli tieke moord is gepleegd. Leider van de Duitsche nationaal- socialisten in Argentinië. Omtrent den dood van den Duitscher Rie del meldt Havas uit Buenos-Aires, dat deze in den afgeloopen nacht in het dorp Ballester in de provincie Buenos Aires een twistge sprek heeft gehad met andere Duitsche na- tionaal-socialisten, die hem verweten aan de partij toebehoorende gelden te hebben ver duisterd. Riedel trok zijn revolver, maar een ander was hem voor en schoot hem neer. De politie is zeer gereserveerd, maar .volgens de inlichtingen, die verkregen konden wor den, betreft het hier geen communistischen aanslag. Een nader Havas-bericht meldt, dat het politierapport betreffende den moord op Rie del aangeeft, dat hij 40 jaar was en woonde in het dorp San Martin. Zondag 11 April, op het oogenblik, waarop hij huiswaarts keer de, werd hij aangevallen door twee indivi duen en tijdens een worsteling werd hij in den buik gewond door een revolverschot. Hij is terstond naar het ziekenhuis overge bracht, waar hij is overleden. Riedel kon voor zijn dood een verklaring afleggen, die de politie nog niet heeft gepubliceerd. Duitsche reactie. Terwijl men herinnert aan den moord op Gustloff, den leider der N.S.D.A.P. in Zwit serland, verklaart men in nationaal-socialis tische kringen te Berlijn, dat Joseph Riedel zijn leven heeft geofferd voor Duitschland en dat hij een nieuw slachtoffer van de com munistische en joodsche drijverij tegen het Derde Rijk is. „De bond van Duitschers in het buitenland aldus zegt men telt een nieuw slachtoffer, maar ook een .nieuwen held". Volgens latere mededeelingen, verstrekt door de politie van het dorp San Martin, is de "moordenaar van Riedel slechts door roof zucht) tot'zijn daad gedreven. De moord is Zondagavond te half tien in de gang van het huis van het slachtoffer gepleegd. Maan dagmorgen is Riedel in het ziekenhuis over leden. Een nieuwe lezing. Een Duitsche professor heeft eèn nieuwe lezing gegeven van den 'moord op Joseph Riedel. Volgens hém was Riedel belast met de inzameling van gelden, die officieel be stemd waren voor het Duitsche winterhulp- werk, doch waarmede hij in werkelijkheid de propagandakas van dè nationaal-socialis- ten in Argentinië stijfde. Een groep nationaal-socialistische Duit sche arbeiders had óm een onderhoud met Riedel verzocht opdat deze hun rekening en verantwoording zou afleggen over de door hem ontvangen gelden! Tijdens dit onder houd met Riedel ontstond eèn heftige woor denwisseling, in den loop waarvan Riedel, in woede ontstoken, een revolver voor den dag haalde. De arbeiders trachtten Riedel te ontwapenen, doch de revolver ging af en Riedel werd door een kogel doodelijk in den buik getroffen. De leider van de Duitsche nat.-socialis- ten in het buitenland, Bohle, heeft naar aanleiding van den te Buenos Aires ge- pleegden moord op den blokleider Riedel een oproep gepubliceerd, waarin o.a. ge zegd wordt, dat Riedel, evenals Gustloff en evenals de te Barcelona vermoorde Duitscher is toegetreden tot de gelederen van hen die, ver van het vaderland, hun trouw aan het nationaal-socialistische Duitschland met hun leven hebben moe ten bekoopen. Bohle hééft gelast, dat alle diensten in Duitschland van de organisatie der natio naal-socialistische Duitschers in het bui tenland tot 19 April rouw aannemen, en de vlag halfstok laten waaien. Uit La Plata wordt gemeld, dat de rech ter op verzoek van de Duitsche ambas sade een onderzoek heeft gelast naar de oorzaken van den moord op Riedel en het lijk door politieartsen zal laten onder zoeken. BELASTINGFRAUDE IN AMERIKA. Dupont beschuldigd van ontdui king van inkomstenbelasting. De federale regeering heeft Dupont, den president van de wapenfabrieken Dupont de Nemours en Raskob, vice-president en lid van de Firms Finance Committee, doen dagvaarden om zich te verantwoorden wegens ontduiking der inkomstenbelas ting. Beiden waren actieve leden van de Amerikaansche vrijheidsliga, die zich ver zet heeft tegen de herkiezing vajn Roose- velt. De schatkist vordert van 4 Raskob 1.042.318 dollar wegens^ te weinig betaal de inkomstenbelasting en 781.794 dollar van Dupont. DE AUTOMOBIELSTAKINGEN. Staking bij de General Motors nog niet geëindigd. De voorzitter van den bond van arbei ders in de automobiel-industrie heeft me degedeeld dat de arbeiders weliswaar voor hervatting der honderhandelingen met de directie van de>. General Motors hadden gestemd, doch dat de staking tijdens de onderhandelingen zou voortduren. EEN DOORTRAPTE DIENSTBODE. Een niet meer piepjonge dienstbode is er te Parijs in geslaagd, in een jaar tijds ette lijke „mevrouwen" voor ongeveer vijf mil- lioen frank te bestelen! Sinds Maart van het vorige jaar kwamen by de politie vele klachten van bekende Parijsche personen in, bij wie een gedienstige geest intrek ge nomen had, welke den vierden dag ver dween met medeneming van geld, zilver werk, edelsteenen of bont. Maar het ge leverde signalement was nooit hetzelfde, wat de naspeuringen bemoeilijkte, en de op- lichteres zorgde er wel voor zich telkens an ders voor te doen en zich nu eens voor keu kenmeid, dan weer voor kamermeisje cf werkster uit te geven. Ze ziet er veel jonger uit den met haar leeftijd overeenkomt en placht in de advertenties haar diensten aan te bieden. Daarna legde ze getuigenissen, onderteekend door bekende diplomaten of op den voorgrond tredende kunstenaressen over. Ze onderscheidde zich daardoor dat ze in geen enkelen dienst den nacht ten huize van de patroons wilde doorbrengen. De diefstal len liepen in de honderdduizenden francs en. een inspecteur van politie wist een jonkmsn te betrappen, die in een postkantoor voor haar bestemde brieven afhaalde, en, door hem gevolgd, de vriendin opzocht. Eerst namen zij de beschuldiging heel hoog maar na uren lang ondervraagd te zijn viel zij door de mand. föxrtkeit REISBOEK DER NEDERLANDSCHE REISVEREENIGING. Deze week is het Reisboek voor 1937 der Nederlandsche Reisvereeniging verschenen. Dit bevat tal van gegevens nopens het werk der N. R. V., waaronder de opgaven en samenstelling van de meer dan 700 rei zen, die dit jaar weer door deze Vereeni- ging zijn uitgeschreven, alsmede vele in formaties, die voor den toerist van belang zijn. Verder bevat het reisboek o.m. artikelen over de zomerverblijven der Vereeniging. over de Voetreizen eii over de Winter sport. Bijzonder veel werk is gemaakt van het illustratief gedeelte. Vele foto's, die bij zonder goed geslaagd mogen heeten, ver luchten dit reisboek, dat met zijn 480 blad zijden en door zijn kloeke uitvoering, voor vele een welkome vraagbaak zal zijn. Binnenland Twee personen te Rotterdam aangehouden. De laatste jaren zijn herhaalde malen in België automobielen ont vreemd, waarvan men vermoedde, dat zij via de Nederlandsche grens naar hetcentrum van Nederland werden gebracht, teneinde daar ver kocht te worden. De centrale opsporingsdienst van auto mobielen te Rotterdam is er thans in ge slaagd om, in samenwerking met den bri gade-commandant van de marechaussee te Breskens, en de inspecteurs van de douane te Amsterdam en Vlissingen, klaarheid te brengen in deze mysterieuze auto-diefstallen. Twee personen, de 43-jarige book maker, J. P. C., een Nederlander en een vrouw, de 24-jarige P. K. uit Amsterdam, zijn te Amsterdam gearresteerd en naar Rotterdam overgebracht, waar zij thans zijn opgesloten. In de kamer van de gear resteerde vrouw in Amsterdam heeft de politie een koffer aangetroffen, welke tegelijk met een auto te Brussel was ont vreemd, toen de wagen voor het gebouw van de opera aldaar stond. De koffer zoowel als de auto behoorden toe aan den heer J. J. wonende te Avon (Frankrijk). In totaal is de politie den diefstal van vijf Citroëns en een Peugeot op het spoor gekomen. Nog meer diefstallen. Hoewel men niet veel houvast had, werd het onderzoek met kracht voortge zet en weldra kon vastgesteld worden, dat in Nederland niet minder dan vijf gloednieuwe Citroëns verhandeld waren en wel: op 26 October 1935 te Rotterdam, op 30 October 1935 te Rotterdam, op 1 November 1935 te Oud-Beijerland en in October 1936 bovendien nog te Amsterdam en te Naaldwijk. Met den in beslag geno men Peugeot mee was men dus niet minder dan zes wagens op het spoor, die alle gestolen waren te Oostende, te Blankenberghe en te Prussel. Merkwaar digerwijze bleken al deze wagens ont vreemd te zijn ten nadeele van Franschen en Belgen, die resp. vier en twee wagens kwijt raakten en dat al de wagens in han den waren geweest van den 43-jarigen bookmaker J. P. C., een Nederlander, die telkens in Frankrijk en België vertoefde en die ook in Nederland vaak verblijf hield, waar hij evenwel geen vast adres had. Deze C. had in België nog een von nis te goed, aangezien hij zich daar ook aan autodiefstallen had schuldig gemaakt. In verband met zijn kwikzilvernatuur was hij daar evenwel .bij verstek veroordèeld. Toén deze 0. zich weer eens te Am sterdam ophield, werd hij daar op verzoek van de Rotterdamsche politie door de Amsterdamsche politie aangehouden in een pand aan de O. Z. Voorburgwal, waar hij een kamer bewoonde. Dit geschiedde op 20 October 1936. De man werd naar Rotterdam overgebracht en aldaar opge sloten. Hij bekende in auto's te hebben gehandeld en deze inderdaad te hebben verkocht aan den reeds genoemden Rot- terdamschen autohandelaai B., hij ont kende evenwel, dat deze wagens van diefstal afkomstig zouden zijn. Hij had alle auto's op normale wijze gekocht van 'n Belg, zekeren C. B. en alle tranacties waren te Breskens tot stand gekomen. Een en ander was voor de politie aan leiding om eens te Breskens en omgeving poolshoogte te nemen. Dit leverde even wel geen resultaat op, aangezien men ner gens bij de grensstations iemand van dien naam kende. Deze verklaring van den aan gehoudene kwam dan ook al spoedig op losse schroeven te staan en de politie koesterde aldra argwaan, dat deze Belg C. B. in het geheel niet bestond. Bewijzen had men daarvoor op dat oogenblik nog niet. De politie heeft toen, in verband met het onderzoek, den brigade-commandant van de marechaussee te Breskens en de inspecteurs van de douane te Amsterdam en Vlissingen in den arm genomen. Uit voerige nasporingen van deze combinatie leidden er toe, dat men in Breskens ont dekte, dat de bookmaker J. P. C. daar bij herhaling gesginaleerd was. En niet al leen hij was steeds in het gezelschap van een jongedame, die men zich zoo goed herinnerde, omdat zij altijd een klein wit langharig hondje bij zich had. Een café houder te Breskens kon zelfs mededeelen, dat het tweetal heel vaak bij hem ge logeerd had en op de meest wisselvallige tijden, soms zelfs wel midden in den nacht arriveerde. Het was hem bovendien opge vallen, dat zij telkens in een anderen wa gen kwamen. De juffrouw bleek te zijn de 24-jarige P. K. uit Amsterdam, maar veel verder was men nog niet gekomen, omdat die geheimzinnige Belg C. B. maar on vindbaar bleef. Wat het archief uitwees. De politie nam toen een anderen draad op. De inspecteur van de Vlissingsche douane ging eens zoeken in het archief en hij trof daar een bewijs van Nederlander schap met een foto erop aan van.... bookmaker J. P. C. De naam kwam even wel niet overeen. Dit was althans iets, want nu had men ten minste in de zaak van J. P. C. een onregelmatigheid ontdekt, die vaststond. Het was nu zaak te weten te komen, hoe dat bewijs van Nederlan derschap in het archief was verzeild ge raakt. En op dat moment deed de politie nog een waardevolle ontdekking. In 1935 was namelijk aan de grens een auto uit België gearriveerd, die men niet geheel vertrouwde. Men had den bestuur der om zijn papieren gevraagd en nij leverde toen een bewijs van Nederlander schap in. Toen had men nog heelemaal geen autodiefstallen op het oog, maar men vermoedde, dat de auto smokkelwaar ver voerde, waarom men den bestuurder ver zocht zijn wagen even naar de douaneloods te rijden. De bookmaker want het was inderdaad J. P. C., die in den wagen zat dacht evenwel, dat zijn spel uit was en hoewel de wagen in het geheel geen smokkelwaar vervoerde, gaf de bestuur der vol gas en trok er tusschen uit. Zulks met achterlating van zijn bewijs van Ne derlanderschap. Deze auto bleek later op 9 April 1935 te Brussel ontvreemd te zijn. Desgevraagd ontkende J. P. C. aanvan kelijk ooit in Breskens te zijn geweest, doch later gaf hij de zoozeer gewenschte opheldering: hij had zich toen inderdaad aan de dou^' iers onttrokken. Maar dat had natuurlijk niets met den gestolen wagen te maken. Deze had hij op volko men regelmatige wijze in Oostende ge kocht. Het vermoeden werd evenwel sterker en sterker, dat C. zelf de wagens in België stal en over de grens bracht. Vanzelfsprekend had men ook naspo ringen gedaan naar de Amsterdamsche jongedame met het witte hondje, het duurde lang, maar eindelijk werd het wachten beloond. Op 23 Januari 1937 werd het meisje te Breskens aangehouden. Op haar kamer te Amsterdam heeft de politie toen een nauwgezet onderzoek in gesteld en dit onderzoek gaf den doorslag. Men trof daar namelijk aan de koffer, die ten nadeele van J. J. uit Avon met diens wagen gestolen was voor de Brus- selsche opera. Alle costumes, zij het voor een deel wat afgedragen, werden terug gevonden, het meisje werd opgesloten en het lijdt geen twijfel of men heeft met de arrestatie van den bookmaker en het meisje de dieven te pakken. De bookmaker is een Nederlander. Hij zal dus* niet aan de Belgische politie wor den uitgeleverd, maar zich hier te verant woorden hebben voor de talrijke autodief stallen. welke in België gepleegd zijn. Zoo is na een onderzoek van jaren ein delijk klaarheid gekomen in de beruchte Belgische autodiefstallenzaak. Loods te Leeuwarden afgebrand Tien arbeiders gewond. Gistermiddag heeft in de vrachtgoederen- loods van de Nederlandsche spoorwegen te Leeuwarden een hevige brand gewoed, waarbij de geheele voorraad vrachtgoed is verbrand en waarbij niet minder dan tien arbeiders min of meer ernstige snij- en brandwonden hebben opgeloopen. Op de plaats, waar twee vrachtauto's van Van Gend en Loos stonden, welke met vijftien balen zouden worden geladen, schoot plotseling een steekvlam naar buiten, wel ke beide wagens blakerde. Over den inhoud van de balen tast men in het duister, daar ook de vrachtbrief is verbrand, maar men vermoedt, dat zij celluloid hebben bevat. Het vuur deelde zich vervolgens mede aan den grooten voor raad goederen, welke voor een aanzienlijk gedeelte door het vuur is vernield. De tien arbeiders, die in deze loods werkzaam zijn, bevonden zich in het schaftlokaal. Toen zij den brand ontdekten, waren zij allen door de vlammen ingeslo ten. Met veel moeite wisten zy zich door de vlammen heen te slaan en zich aldus in veiligheid te stellen. Zy liepen hierbij verschilende snij- en brandwonden op. Alle gewonden werden naar een lokaal op het stationsemplace ment overgebracht, waar hun door ver scheidene geneesheeren een voorloopig verband werd aangelegd. Daarna zijn zij naar het Diaconessenhuis en naar het St. Bonifacius-hospitaal vervoerd. Hier zijn zij verder behandeld, waarbij werd vastgesteld, dat geen van hen in le vensgevaar verkeert. Inmiddels had de brandweer, die met groot materiaal was uitgerukt, de vlam men met vele stralen op de Waterleiding aangetast. Het vuur zat toen reeds in den kan van de loods. Na een uur hard werken had zij den brand onder de knie. Beide kantoorlokalen in de loods bleven behou den. De loods brandde voor het grootste deel uit. PRINSES BEZICHTIGT SOEST EN SOESTDIJK. H. K. H. prinses Juliana heeft gistermid dag omstreeks drie uur, vergezeld var. haar hofdame, jonkvrouwe A. M. de Brauw, wederom een bezoek gebracht aan Soest en Soestdijk, teneinde de versie ringen, welke voor de intocht van het prin selijk paar werden aangebracht, rustig te kunnen bezichtigen. Zoodra de looper voor het paleis werd uitgelegd, bleven velen voor het hek staan, en toen H. K. H. uit reed, werd zij luide toegejuicht. Onopgemerkt reed H. K. H. de versier de straten van Soest door. Slechts de standaard op de auto verried de hooge belangstelling. In langzaam tempo werd de gemeente Soest doorkruist, waarna de prinses om streeks vijf uur ten paleize terugkeerde, waar zij met luide toejuichingen van de inmiddels aangegroeide wachtende menig te werd begroet. STAND RIJKSMIDDELEN. De stand van de rijksmiddelen was op ultimo Maart 1937 als volgt: Directe belastingen raming 110.300.000, .kohieren voor den dienst '37 f 41.082.773.96, vorig jaar ultimo Maart 40.245.349.38. Overige midd. 1/12 der raming 31.143.700, opbrengst over Maart 1937 35.495.021.45. Maart 1936 f 31.103.224.13, eerste drie maanden 1937 99.215.220.58, en eerste drie aanden 1936 86.312.235.68.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6