N AT I O N A L E Voor de Huisvrouw. Voor f63,— Viaars AMSTERDAMSCHE BEURS Geadverteerde merkartikelen hebben een naam te verliezen! LEVENSVERZEKERING-BANK Rotterdam Onze Nederlandsche taal. Minister benoemt een commissie van advies. 0e minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen beeft, gelijk hij on- lapgs reeds in de Eerste Kamer der Staten-Generaal als zijn voornemen heeft te kennen gegeven, thans een com missie ingesteld om hem te adviseeren nopens den inhoud van regels, volgens welke, in het bijzonder met het oog op de belangen van het onderwijs, voor de hedendaagscbe Nederlandsche schrijf taal de voornaamwoordelijke aanduiding dient te worden bepaald met dien ver stande, dat in elk geval: a. afzonderlijk aandacht worde ge schonken aan de voornaamwoordelijke aanduiding van of met betrekking tot mannelijke personen en mannelijke dieren. b. worde onderzocht in hoeverre ook voor andere dan onder a bedoelde woor den de speciale regels zullen kunnen gelden, die daarvoor worden aanbevolen. In de commisie hebben zitting geno men prof. dr. J. van Ginneken en prof. dr. J. C. F. H. Schrijnen, beiden hoog leeraar aan de Roomsch-katholieke uni versiteit te Nijmegen, en prof. dr. C. G. N. de Vooys, hoogleeraar aan de rijks universiteit te Utrecht, terwijl prof. van Ginneken als voorzitter zal optreden. De commissie is reeds heden met haar werkzaamheden begonnen. Siad au OmqeoutQ. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30 Tel. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 bouwk.opzichter, 2 opz. teekenaars, 2 glas in loodzetters, 2 glazenwasschers, 1 steenbikker, 1 steenhou wer, 4 stratenmakers, 1 stratenm.opperman, 2 stuc.opperlieden, 1 tegelzetter, 8 beton werkers, 30 opperlieden, 17 stucadoors, 39 metselaars, 13 voegers, 20 schilders, 80 tim merlieden, 104 grondwerkers. Groep metaalindustrie: 11 bankwerkers, 3 blikslagers, 2 carrosseriebouwers, 1 con structiewerker, 1 electro-technicus, 9 electri- ciens, 3 fitters, 1 instrumentmaker, 2 kern- makers, 2 ketelmakers, 6 klinkers, 10 lood gieters, 2 Iijnwerkers, 3 machinisten, 2 ma- chineteekenaars, 7 metaaldraaiers, 1 metaal- vijler, 1 metaalslijper, 15 monteurs, 2 orgel makers, 1 pianostemmer, 2 plaatwerkers, 2 rijwielherstelers, 1 rijwiellakker, 2 scheeps bouwers, 1 scheepstimmerman, 1 scheeps- werktuigkundige, 11 smeden, 9 stokers, 1 tandtechniker, 1 voorslaander, 4 vuurwer kers, 2 wagenmakers, 1 werktuigbouwkun dige, 6 ijzerwerkers, 1 zandbereider. Groep voedings- en genotmiddelen: 57 sigarenmakers, 5 sorteerders, 1 kistenp!ak ker, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 3 koks 10 slagers, 9 chocoladebewerkers, 1 off.choc. dragist, 1 koffiestroopbrander, 2 bierbotte- laars, 2 zuivelbereiders, 31 bakkers. Groep verkeerwezen: 58 chauffeurs, 6 koetsiers, 11 schippers, 1 kapitein- en 1 ma chinist binnenvaart, 20 pakhuisknechts, 26 magazijnbedienden, 5 kellners, 5 loopknech ten, 1 hotelknecht, 1 emballeur. Groep houtbewerking: 16 meubelmakers, 8 stoffeerders, 6 mach.houtbewerkers, 2 kis tenmakers, 3 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 kuiper, 1 biljartmaker. Groep handel: 20 vertegenwoordigers, 6 winkelbedienden. Groep boekij en steendrukkerijen: 8 boek binder, 6 letterzetters, 2 drukkers. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 12 tuinlieden, 26 landarbeiders, 3 bloemisten. Overige beroepen: 2 wasschers, 1 kleerma ker, 1 riet werker, 4 schoenmakers, 1 port. huiskn., I verfbereider, 2 kalkbranders, 1 huidenzouter, 1 klompenschilder, 1 onder wijzer, 1 cartonnagebewerker, 1 papierbe- werker, 1 controleur, 2 bedrijfsleiders, 7 in casseerders, 3 zakkenstoppers, 2 administra teurs, 1 boekhouder, 1 verpleger, 1 batikker, 1 secretarieambtenaar, 17 kantoorbedienden, 80 transport- en 255 losarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: 8 sigarenmakers. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar !n diverse beroepen: 33. Vrouwelijk personeel: 6 kantoortjedien den, 1 kapsters, 1 verkoopster, 2 huishoud sters. Alkmaar, 17 April 1937. De directeur v.n. v. d. HEUVEL. VERTROKKEN PERSONEN. G. H. M. Maessen, R.K., kapper, van Me- tiusgracht naar Limmen. A. Basie, Ger.K., z. b., van Spoorstraat 81 naar Haarlem. J. W. Postma, N.H., leeraar, en gezin, van Lyceumstraat 74 naar Bergen (N.H.) H. M. Fruin, geen, rechter b. d. Arr.Rechtbank, en gezin, van Costerstraat 7vnaar Heiloo. G. H. Slijderink, R.K., kok, van Baansingel 11b naar Amsterdam. A. Naberman, Ger.K,. chauffeur, en echtg., van Uitenbosch- atraat 15 naar Heiloo. J. E. Winkelman, geen, z. b., van Metiusgracbt 11 naar Am sterdam. H. de Vries, geen, fabr.arbeid- ster, van Tulpstraat 6a naar Koedijk. M. Nante, geen, verpleegster, van Wilhelmina- laan 11 naar Amsterdam. F. Bakker, geen, verpleegster, van Wilhelminalaan 11 naar Leiden. W. J. M. Abers, R.K., onderwij zeres, van Lyceumstraat 25 naar Berkel (N.Br.) J. E. Kroes, N.H., z. b., van Fon tein Verschuirstraat 5 naar Haarlem. Fr. Smit, N.H., voeger, van Wolfpad 3 naar Am sterdam. G. J. Schouten, echtg. v. J. E. A. Wilke, R.K., z. b., en kinderen, van Emma- straat 64 naar Zuid-Afrika. KL van Bies- sum, geen, winkeljuffrouw, van Fnidsen 63 naar Velsen. A. C. Jonker, R.K., echtg. v. J. Groen, z. b., van Trompstraat 10 naar Den Helder. J. Ott, geen, z. b., en echtg., van Metiusstraat 14 naar Voorburg. INGEKOMEN PERSONEN. E. W. Blokker, geen, verpleegster, Prinses Julianalaan 14, van Castricum. G. W. Noord, G.K., dienstbode, Langestraat 43, van St. Pancras. F. Enters, geen, kellner, Langestraat 70, van Amsterdam. J. Out- mans, geen, weduwe van P. H. Verburgt, Prinses Julianalaan 14, van Bergen (N.-H.) S. J. Stoker, R.K., kwartier-meester koop vaardij, en echtg. en kinderen, Stuartstraat 15, van Amsterdam. C. Glotze, N.H., wed. van J. Kikkert, Bergerweg 86, van Den Helder. N. C. Poland, R.K., koopman in visch, Scharloo 24, van Oudorp. A. G. Bakker, geen, gehuwd met H. M. Brant, z.b., Vondelstraat la, van Heiloo. K. de Vos, geen, z.b., en echtg., Ap., z.b., Westerweg 114a, van Heiloo. A. Timmer, R.K., z.b., en kinderen, Liefdelaan 28, van Schagen. S. Goudeket, N.I., winkelier, en echtg., Zil verstraat 8, van Amsterdam. S. Knijn, R.K., weduwe van D. van der Gragt, Nas- sauplein 11, van Medemblik. G. K. Daalder, D.G., z.b., Emmastraat 58, van Amsterdam. G. M. Hendriks, R.K., dienstbode, Grensstraat 16, van Velsen. M. Boesewinkel, N.H., assistente openb. leeszaal, Kennemerstraatweg 101 I, van Vlaardingen. A. J. Klijn, R.K., huishoud ster, Oosterkolkstraat 9, van Utrecht. B. Alons, N.H., ingenieur, Lyceumstraat 53, van Roermond. T. Hoekstra, Ger. K., dienstbode, Westerweg 274, van Utrecht. A. P. van Duin, R.K., dienstbode, Juliana van Stolberglaan 34, van Uitgeest. J. H. Licht, R.K., chauffeur, en gezin, Westerweg 274, van Utrecht. J. Schoonbeek, geen, dienstbode, Costerstraat 13, van Huizen (N.H.) A. C. M. Vader, R.K., dienstbode, Lyceumstraat 89, van Tilburg. J. Quant, R.K., landarbeider, en gezin, Landstraat van Egmondbinnen. uUetdand DE DOOD VAN EEN TWEELING. Uit Moskou komt het bericht, dat na een korte, ernstige ziekte de schrijver Ilja Ilf overleden is. Dat beteekent tevens den dood van den schrijverstweeling, dien Ilf tezamen met Jewgeni Petrof vormde en die sinds jaren in het openbare leven van de Sovjetunie een groote rol speelde. Tlf en Petrof hebben samen een groot aantal boeken en een onafzienbare reeks feuil letons geschreven, waarin satyren gele verd werden op alledagsverschijnselen die zich in een groote populariteit onder het sovjetpubliek mochten verheugen. Onlangs hebben zij samen een langdurige reis naar de Vereenigde Staten gemaakt, die hun rechtstreeksche be moeiing met de sovjetmaatschappij be perkte, maar juist dezer dagen zijn zij in de discussie onder de Moskousche schrij vers naar aanleiding van de besluiten van de jongste vergadering van het Cen trale comité van de communistische partij weer naar ouden trant opgetreden. ,,Een schrijver moet schrijven", hadden zij als thema van hun verhandeling gekozen en Petrof, die als woordvoerder optrad, be gon: „Wij willen vertellen van alles wat ons verontrust, in opwinding brengt, waar over wij dikwijls met elkander spreken in- plaats van aan het werk te gaan, d.w.z wij werken natuurlijk ook, maar het spreekt al vanzelf, dat we, voordat we be ginnen te schrijven, een uur of wat wijden aan een tamelijk opgewonden gesprek over litteratuuraangelegenheden, omdat deze dingen ons wel aan het hart moeten gaan. Wij hopen, dat, na er u hier alles van ver teld te hebben, wij ons aan den arbeid zullen kunnen zetten zonder tijd te ver liezen aan voorafgaande gesprekken". Hij herinnerde daarop aan de geschiede nis met een zekeren Chalfin, een avontu rier, die, door zich als schrijver uit te ge ven, er in geslaagd was het hoofdbestuur in de petroleum-industrie voor tweedui zend roebel op te lichten. „Hoe meer je er over nadenkt, hoe onplezieriger het ge beurde wordt. Want inderdaad, de oplich ter Chalfin heeft zich niet uitgegeven voor oor-, keel- en neusarts, voor poolvlieger, voor leeraar in de geschiedenis of aard rijkskunde, voor parachuutspringer. Neen. hij heeft zich voor schrijver uitgegeven. Klaarblijkelijk kun je het gemakkelijkste aan geld komen, als je je schrijver noemt". Overigens zou hij, indien Chalfin geen op lichter geweest ware, de zaak nog onplei- zieriger gevonden hebben. „Is L. N. Tolstoj soms naar de moeder van Natasja Rostowa- ja gegaan om geld te vragen voor de be schrijving van haar dochter? En als hij nu eens gegaan was. Stel u voor een oogen- blik dat onwaarschijnlijke geval voor. Mama zou toch geen middelen ter beschik king gesteld hebben voor deze duidelijk boven de begrooting uitgaande uitgaven. Zulke strenge mama's moeten ook het hoofdbestuur van de petroleum en onze hoofdbesturen van de thee en van de sui ker en van de citroenen, kortom alle sow- jetinstellingen en de Bond van de sowjet- schrijvers eveneens zijn". „Wij wenden ons tot hen uit naam van de Russische litteratuur, aldus vervolgde Petrof. Houdt van de schrijvers. Leest ze. Respecteer ze. Zegt tegen de kinderen ze te respectee ren en te lezen, maar speelt alstublieft niet den Maecenas, beschermt niet, doet niet aan weldadigheid. De litteratuur is een buiten gewoon ernstige zaak en met de krachtsin spanning van kassiers alleen kun je ze niet scheppen". „Er is. zoo ging hij verder, de voor de schrijvers vernederende, maar helaas eenigszins gegror de legende ontstaan van het litteraire do-ado, het wonderoord, waar gratis buitenhuisjes uit den hemel vallen, subsidies, kolossale oplagen en, wederom, groote roem, die den roem van Lew Tolstoj eu Flaubert tezamen te boven gaat... Hoe heeft een dergelijke toestand kunnen ont staan? Het allergevaarlijkste is een slecht boek goed te prijzen. Als een goede roman goed gedoemd wordt, dan beteekent dat niet, dat er over een half jaar nog tien goede romans verschijnen, want het is moei lijk een goeden roman te schrijven. Maar je hoeft maar een of ander zwak, onrijp boek Weec&edctU naar waarnemingen, verricht in den morgen van Maandag 19 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 761,7 m.M. t Biarritz. Laagste barometerstand 741,6 m.M. te Vestmanör. Verwachting, geldig tot den avond van Dinsdag 20 April: Zwakke tot matige westelijke tot zuide lijke wind; aanvankelijk meest half be wolkt met weinig of geen regen; later toe nemende kans op regen; iets zachter. Buitenlandsch weeroverzicht. Aanvankelijk opklarend; later meest toenemende regenkansen. De depressie, welke Zaterdag met het centrum over den Duitschen bocht lag, vulde geleidelijk op en trok nog iets naar het oosten. Ten zuidwesten van IJsland ligt een nieuwe depressie, waarvan een secundaire de barometers op Ierland snel doet dalen. De hooge druk in het noord oosten hield nog stand, die in het zuidwes ten nam iets in beteekenis af. Het lucht- drukverval is over het algemeen slechts gering en dientengevolge is de wind in vrijwel het geheele waarnemingsgebied zwak tot matig. Alleen op IJsland en den oceaan komt krachtige wind voor. In Scan dinavië, de Randstaten, Duitschland, mid den-Europa en onze omgeving is de lucht betrokken, met plaatselijk regen. In zuid en west-Frankrijk en in Engeland en Schot land is het droog met gebroken lucht, onder invloed van den rug van hooge drukking tusschen de depressies. Op Ierland is, onder invloed van de naderende secundaire de pressie, de wind weer tot zuid gekrompen en de lucht weer betrokken met regen. Ver wacht wordt, dat de rug van hooge druk king hedennacht over ons land zal trekken, zoodat aanvankelijk de lucht tijdelijk zal opklaren, met weinig of geen regen. De wind zal dan tot zuidwest of zuid krimpen, terwijl later de bewolking en de regen kans zeer zullen toenemen. Verwacht wordt verder, dat de temperatuur iets zal stijgen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen n andere voertuigen vak 19.33 uur tot 4.26 uur licht op. te prijzen, of van alle kanten dragen ze tien tallen ellendige romannetjes, novelletjes en vertellinkjes aan. Want slechte dingen schrijven is heel gemaickelijk. Je hoeft maar te fluiten en je krijgt er zooveel als je maar wilt". Bij* ons in de litteratuur is een school- toestand geschapen. De schrijvers krijgen voortdurend cijfers. De algemeene verga deringen dragen het karakter van examens waar de leiders van den Bond de namen oplezen van de geslaagden en niet geslaag den en halfjaarlijksche en jaarlijksche rap porten opmaken. De geslaagde kinderen krijgen beloonin gen en ze loopen blij naar huis met het boekje in prachtband, dat men ze geschon ken heeft en den niet geslaagden wordt een strenge les gelezen, zij krijgen, om zoo te zeggen, bescheid. De niet geslaagden huilen en beloven met leerlingenstemmen, dat ze het niet meer zullen doen Maar daar wordt het niet beter van. Het is bescha mend, dat een toestand aanwezig is, waarin zulke brieven kunnen verschijnen. Het zou beter zijn, dat met een dergelijke verkla ring de uitgever te voorschijn kwam, die die litteraire schnitzel gedrukt heeft. Ove rigens zal hij waarschijnlijk straks wel te voorschijn komen en ook zeggen, dat hij het niet meer zal doen. Vast. Je zult het zien! Het feit, dat hij hier te voorschijn komt en berouw heeft, is erg prettig. Maar het zou wel prettiger zijn, indien hij te zijner tijd uit het handschrift had opgemaakt, dat het boek slecht was. Maar wat zal je er aan deen! De menschen hebben zich afgewend om zelfstandig te denken, in de hoop dat de een of ander alles voor hen zal beslissen. Pro beer een uitgever of criticus eens twee uur alleen te laten met een boek, dat nog nie mand geprezen of afgebroken heeft. (Ge lach.) (Een stem: dat houdt hij niet uit.) Hij zal uit de kamer komen vergrijsd van angst. (Gelach. Applaus.) Hij weet niet, wat hij met het boek moet doen. Hij heeft geen verstand van kunst. De litteratuur lijdt door het onvermogen om een boek juist te beoordeelen. Deze fragmenten uit het laatste, dat van den tweeling Ilf en Petrof verschenen is, is karakteristiek voor hun heelen arbeid, die thans door den dood van Hf ten einde ge komen is. VOOR DRUKKE SCHOONMAAK- DAGEN. Als het werk in huis het grootste deel van onzen tijd in beslag neemt en als wij toch ook onzen plicht willën vervullen in verband met den dagelijks gewenschten warmen maaltijddan valt onze keus als van zelf op het z.g. „éénpansgerecht" met mis schien een banaan of een sinaasappel als frisch hapje toe. Zoo'n in één pan bereide maaltijd is het allergemakkelijkst, als wij er den vorm van soep voor uitkiezen; immers, de kans op aanbranden is daarbij door de betrekkelijk verzek ert 30-jarige ofCkering bq oaarfffiotl ruime hoeveelheid vloeistof minder groot dan bij een stamppot of bij een ander droog op tafel komend gerecht. We kiezen dus een soep. Maar.... wij rekenen er op, dat in dit één gerecht dan ook de voedingswaarde, die anders in de verschillende schaaltjes verte genwoordigd pleegt te zijn, zonder vermin dering te vinden is. Dat is op verschillende manieren moge lijk: met vleesch, maar ook op goedkoopere wijze zonder dit betrekkelijk dure toevoeg sel. Voor gebrek aan smakelijkheid behoe ven wij in dit laatste geval niet te vreezen: de toevoeging van een paar Maggi's Soepta bletten zullen de soep aan de noodige pittig heid helpen.... en dat wel op een zeer voordeelige wijze! Voor de beide gevallen met en zonder vleesch volgen hier een paar gemakkelijk te bereiden en zeer smakelijke recepten: aan de huisvrouw is het verder overgelaten, om in verband met haar beurs daaruit een keus te doen. Stevige groentesoep (voor 4 volwas senen als volledige maaltijd). 4y« L. water, 20 Gr. (2 afgestreken eetlepels) zout, 400 Gr. (4 ons) run- derpoulet, 2 Maggi's Soeptabletten (Julienne), 400 Gr. (2 gewone thee kopjes) rijst. Breng 4 liter water met het zout aan den kook, doe er het gewasschen vleesch in en- laat dit in de goed gesloten pan op een zacht vuur 1 uur doorkoken. Strooi er dan de gewasschen rijst in. Wrijf de soetabletten fijn en meng ze met 1A L. koud water tot een gelijk papje; giet dit in de kokende soep en laat alles sahien zachtjes doorkoken, tot de rijst gaar is (nog een goed half uur). Geef bij elk bord van deze stevig gebon den soep (per persoon komen er twee flin ke borden uit) een snee gesmeerd brood. Op deze wijze bereid zal de maaltijd met b.v. nog een banaan of sinaasappel als nagerecht slechts iets meer kosten dan 20 ets. per persoon, terwijl de voedingswaarde volkomen voldoet aan de eischen van een persoon, terwijl de voedingswaarde volko men voldoet aan de eischen van een per soon met niet te zwaren lichaamsarbeid. Voedzame bruine-boonensoep (voor 1 volwassen personen als volledige maaltijd). 750 Gr. (iy pond) bruine boonen, 5 L. water, 2 Maggi's Soeptabletten (Champignon, Mock-Turtle of Ossen staart), ongeveer 2 afgestreken eetle pels zout, 2 groote uien, 80 Gr. (4 af gestreken eetlepels) vet of boter. Laat de gewasschen boonen een nacht in de voorgeschreven hoeveelheid water wee ken breng ze in 't weekwater aan den kook, strooi er het zout in en laat ze op een zacht vuur gaar worden (ongeveer 1*4 uur). Stamp of wrijf de boonen in de pan fijn en breng de soep opnieuw aan den kook. Wrijf de soeptabletten fijn en meng ze met koud water tot een dun papje; giet dit in de ko kende soep en laat alles samen zachtjes doorkoken tot de soep gelijkmatig gebonden is (nog ongeveer uur). Bak intusschen in de koekenpan de fijn gesnipperde uien met het vet of de boter goudbruin en roer ze vóór het opdoen door de soep. Geef bij elk bord (per persoon komen er twee flinke borden uit) een snee onge smeerd brood) desverkiezende eerst geroos terd). Vergeleken bij het vorige recept komt dit middagmaal nog goedkooper uit: het be draagt nog geen 15 ets. per persoon. van Maandag 19 April 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige laatste k koers 2.30-2.45 STAATSLEENINGEN. 4 Nederl 1934 1021/ie 10274 4 Ned.-Indië 1934 101% 102 5)4 Duitschl. '30 m. ver kl. 305/8 31 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mij. Cert. v. 25C 195 195 .Koloniale Bank 78»/* 807* Ned. Ind. Handelsbank 165 162 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 715/16 71V«-2 Calvé Delit Cert. 843/, 843/4 248 250 Philips Gloeil. Gem. Bezit 3401/, 342-3% Unilever 1605/s 162 INDUSTR. OND. BUITENL. 65'/. Am. Smelting 66»/. Anaconda 410/ig 41%-'/, Bethleh. Steel a g 67 67-»/* Cities Service 3 3'/* Kennecott Copper 42% 43»/* 31-%s Standard Brands .tg 11 11 Steel comm. 82»/, 821/,-»/. 7»/* CULTUUR MAATSCH. H. V. A 500»/4 502 Java Cultuur g 240 235 Ned. Ind. Suiker Unie. a 169 171 Vorstenlanden 363/, 36% Dito actions 23.00 23.— MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij.a t 168 168 Redjang Lebong t 197 196% PETROLEUM. Dordtsche Petr. 396 402% Kon. Petr. i t 4157/s 422-'/. Perlak 126 126 Phillips Oil t t 41Vd 41% Shell Union 22% 23'/* 14}-'/* RUBBERS. Amsterd. Rubber t 299»/, 305-% Deli Bat. Rubber 2397/8 243'/,-4 263'5 107 Serbadjadi 179V4 185-'/, Interc. Rubber 63/8 6'/* SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot. 136»/, 135% Scheepvaart Unie 1347/8 135,-6} TABAKKEN. Deli Batavia 2681/4 255'/,-6 Oude Deli 3283/, 325,-6} Senembah 3471/4 340 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 585/s 59 Southern Pacific 42»/i6 42»/, Southern Railw. Cert. 287,6 28'/* Union Pacific IOÓI/j 105 Canadian Pac. lO'/t 10»/* §Noteering per 50. x) ex-coupon •fExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: New-York 1.82*/. 1.825/. Londen 8.98 8.983/s Berlijn 73.42 73.43 Parijs 8.76 8.163/4 Brussel (Belga) 30.78 30.78 Zürich 41.70 41.68 Kopenhagen 40.10 40.12)4 Stockholm 46.32 J4 46.32 X Oslo 45.15 45.15 Italië 9.65 Praag 6.367» Welke kleur (en), welke vormen U ook wenscht, Wij drukken het! ALKMAARSCHE COURANT, TEL. 3320 Geadverteerde merkartikelen zijn de beste waren, die U kupt koopen. Wanneer dat niet zoo was, zoTi een fabrikant allerminst zijn eigen belang dienen, door zijn artikel een merk mee te geven en dit merk nog te adverteeren ook. Want op die wijze weet hij, dat hij het den ontevreden koop(st)ers juist gemakkelijker zou maken, zijn merk voor een tweede keer te mijden. U kunt er dan ook zeker van zijns regelmatig geadverteerde merkarti kelen bieden U waar voor Uw geld.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 12