Agenda Mr. W. C. Bosman t „OVERDEKTE" £aatste Aecicfitm JCeck S. School Jiïlmmeuws Alkmaar, Maandag. Een zeer verdienstelijk stadgenoot is van ons heengegaan. Op 77-jarigen leeftijd is hier ter stede overleden de heer mr. W. C. Bosman, een bekende figuur in het Alkmaarsche open bare leven, een man, die in zijn lang en werkzaam leven veel heeft gedaan voor de stad zijner inwoning en voor tal van vervoersondernemingen, welke hij door zijn krachtige leiding en zakelijk inzicht groot gemaakt heeft. Mr. W. C. Bosman werd geboren op 10 Maart 1860, bezocht na de lagere school de R. H. B. S. en veranderde na 4 jaren middelbaar onderwijs van richting. Hij deed staatsexamen in 1880, studeerde te Leiden en promoveerde daar in 1885 met een proefschrift. Hij werd daarna in Juni 1885 advocaat hier ter stede. De heer Bosman werd daarna secretaris der commissie voor den aanleg van den spoorweg AlkmaarHoorn, die haar rechten overdroeg aan de Holl. IJzeren Spoorweg Maatschappij, welke den spoor weg bouwde, die in 1898 werd geopend. Op 15 Juli 1886 werd door den vader van den thans overledene de veerdienst EnkhuizenStavoren geopend. Vanaf de oprichting maakte de heer W. C. Bosman deel van de directie uit en na den dood van zijn vader was hij alléén directeur Dezen veerdienst heeft de heer Bosman tot grcoten bloei gebracht. Begonnen met een 60.000 tal passagiers per jaar werd in 1916 ai een passagiersvervoer van 340.000 geconstateerd, hoewei hierbij in de oor logsjaren natuurlijk veel militair vervoer was. Gemiddeld boekte men hier later een passagiersvervoer van ongeveer een kwart millioen. Begonnen met raderbooten en een go^derenboot werden m 1915 en 1916 de groote stoombooten R. van Hasselt en C. B->sman in bedrijf gesteld. De dienst is door de Holl. IJ>.fjen Spoorwegmaat schappij overgenomen en later uitbesteed aan den heer C. Bosman. Mr. W. C. Bos man bleef later directeur. In 1886 werd mr. Bosman benoemd tot secretaris van de Kamer van Koophandel hier ter stede, welke functie hij 6 jaar vervuld heeft. In 1894 associeerde hij zich met den bekwamen jurist mr. A. P. de Lange, die teen tot lid van de Tweede Kamer werd gekozen en naar Den Haag verhuisde. Deze assbeiatie duurde slechts 3 jaar, daar mr. de Lange na een reis naar Indië in het voorjaar van 1897 overleed. Vervolgens wend mr. W. C. Bosman ge kozen tot gedelegeerd commissaris van het Noordhollandsch Landbouwcrediet, welke onderneming toen alleen nog maar kantoren in Alkmaar en Hoorn had. Met zijn vriend mr. J. F. Moens heeft de heer Bosman krachtig gewerkt aan de uitbreiding en den bloei dezer instelling, welke thans werkzaam is over geheel Noord- en Zuid-Holland. Ook van de instelling Noord-Hollandsch Grondcrediet wefd mr. W. C. Bos man gekozen tot commissaris en lid van de commissie van toezicht. Mr. W. C. Bosman was secretaris der commissie voor het tot stand brengen van een tram AlkmaarEgmondBergen. Hij voerde alle onderhandelingen, ook over de onteigening van den benoodigden grqpd, toen de N. V. Stoomtra.nwegmaat- schappij EgmondAlkmaarBergen tot stand kwam. Jarenlang was de thans overledene lid en secretaris tot alle bezittingen genaast werden. Hij was tevens secretaris van de commissie voor een spoorweg Alkmaar SchoorlWarmenhuizen door de Zijpe naar Schagen. Mr. W. C. Bosman was lid en secretaris van het bestuur bij de oprichting van de N. V. Noorderstoomtramwegmaatschappij. Met mr. Moens richtte hij hier ter stede de Alkmaarsche Exploitatie-maatschappij op, welke het Nassaukwartier heeft aan gelegd en hij was tevens stichter van de Mij. „De Unie". In 1913 werd hij lid en secretaris van het bestuur van de West-Friesche Kanaal- vereeniging te Schagen. In 1907 werd de stoombootdienst Alk maar Packet omgezet in een N. V. Mr. Bosman werd commissaris en later gede legeerd commissaris en plaatsvervangend directeur. In 1914 werd mr. Bosman gekozen tot deken van de orde van advocaten, wat hij is gebleven tot 20 Dec, 1936, In 1919 1 werd hij met voorkeurstemmen voor den Vrijheidsbond tot lid van den Raad geko- I zen, welke functie hij 4 jaren vervulde, waarna hij geen verlenging van zijn man daat begeerde.( Tijdens de ziekte van bur gemeester Ripping trad mr. W. C. Bosman als tijdelijk wethouder en plaatsvervan gend burgemeester op en als zoodanig installeerde hij burgemeester Wendelaar. In 1919 werd mr. Bosman lid van de Prov. Staten tot 1927. Hij had het genoe gen dat door de Staten in die jaren de gelden van de W.-Friesche kanalen ge voteerd werden. De thans overledene interesseerde zich zeer voor het ambachtsonderwijs. Hij was vele jaren president van de Ver. voor Ambachtsonderwijs hier ter stede en had een groot aandeel in de totstandkoming van de nieuwe ambachtsschool. Hij stelde eveneens groot belang in het internationale recht en bezocht o.a. de congressen in Madrid, Dén Haag en Stock holm. Bij zijn 70sten verjaardag is mr. Bosman, die thans geassocieerd is met mr. Schol ten, door zeer velen openlijk dank ge bracht voor zijn verdienstelijken arbeid. Bij de vervulling van zijn 50-jarige ad vocatuur werd mr. W. C. Bosman benoemd tot ridder in de Orde van den Nederland- schen Leeuw en het vorig jaar mr. Bosman was hier o.a. voorzitter van de Ver. HollandFrankrijk volgde zijn benoeming tot Officier in de orde van het Legioen van Eer. Talloos zijn de vereenigingen en orga nisaties waaraan de overledene als lid of bestuurslid zijn krachten gewijd heeft. Van onze courant was hij destijds com missaris en hij heeft er in die functie ook toe medegewerkt dat de vroeger drie maal per week verschijnende courant tot een dagblad is geworden. Den laatsten tijd gevoelde mr. Bosman zich niet goed. Hij werd op 17 Maart in het Centraal Ziekenhuis opgenomen, waar hij thans is overleden. Met hem is een man heengegaan, die hier vele jaren in het openbare leven een zeer vooraanstaande plaats heeft inge nomen en waaraan onze streek en onze stad in het bijzonder zeer veel te danken hebben. BEGRAFENIS J. A. HOEKMEIJER. Groote belangstelling op het kerkhof. Hedenmiddag om half drie is onder groote belangstelling op de Algemeene Begraafplaats alhier het stoffelijk over schot van den heer J. A. Hoekmeijer, in leven chef de bureau bij het Noord-Hol landsch Grondcrediet N. V. alhier ten grave gedragen. Vele kransen, w.o. van het Noord- Hollandsch Grondcrediet N.V., Noordhol landsch Landbouwcrediet N.V., van het hoofdbestuur van de Ned. Ver. voor den Volkszang, van de afd. Alkmaar van deze vereeniging, van den leider, den heer Sixma en verder van familie, vrienden en kennissen, dekten de baar. Aan de groeve sprak allereerst Mr. W. Stap, directeur van 't Noord-Hollandsch Grondcrediet N.V. Beste Hoekmeijer aldus spr. mid den in je werk ben je van ons weggerukt, plotseling kunnen wij ons realiseeren, dat je nu na 37 jaar van trouwen dienst van ons bent heengegaan, 37 jaar heb je je werkkrachten voor ons gegeven en daarvoor zijn wij je uit het diepst van ons hart oprecht dankbaar. Dikwijls, heel dik wijls zullen we je nog gedenken als een eenvoudig, eerlijk man en je nagedachte nis blijve bij ons in hooge eere. Een lid van het hoofdbestuur van de Ned. Vereen, voor den Volkszang legde met de volgende woorden een krans op de kist: Vriend Hoekmeijer, plotseling ben je ons ontvallen, wij, die je zoo krachtig en sterk waanden. Wij weten, hoe je je hart aan den Volkszang verpand had en daarvoor bren gen we je nu onzen hoogsten dank. Alom vond je groote waardeering en het doet ons py'n thans hier een laatsten afscheidsgroet uit te spreken. Ook wij zullen je nagedach tenis in dankbare herinnering houden. Namens de afd. Alkmaar van de Ned. Ver. van den Volkszang sprak de heer J. G. van Burken. Wij hebben aldus spr. een droeven plicht te vervullen, door hier afscheid te nemen van onzen onvergetelijken penn.- secr. Beste vriend, onze. vereen, zou nooit ge worden zijn, wat ze thans is, als jij niet zoo gestreden en meegeleefd had met alles, wat er in onze vereen, omgaat. En wij kunnen niet beter doen dan je nagedachtenis eeren door te trachten den weg, dien jij uitstippel de, te vervolgen. Nooit zullen we je ver geten, beste vriend, rust in vrede. De leider van den Volkszang, de heer K. Sixma sprak zeer ontroerd eenige afscheidswoorden. Hoe stuntelig voelen wij ons op dit oogenblik, het zwaarste oogenblik in ons leven, aldus spr. Nog geen week geleden re den wij samen door Holland's dreven en welk een geluk kon het je geven te ge nieten van die heerlijke zon en de prach tige kleuren. Zon en zang domineerden in jouw leven. Wij voelen diep, welk een goed en eenvoudig man er met jou heen gegaan is. Mijnerzijds mijn hartelijken dank voor je innige, oprechte vriendschap. Moge dit een troost zijn voor je lieve vrouw en dochter. Namens de familie sprak de heer Berghuis uit Enkhuizen, een zwager van den overledene, een dankwoord. Moge ik aldus spr. beginnen met een woord van diepen eerbied voor het groote medeleven dat wij in deze dagen van u al len mochten ontvangen. Wanneer wij over Koos spraken, dan hadden wij het over een fijnen kerel, een man, van wien wij momen-1 teel zouden willen getuigen als een goed en edel mensch. Het is een zware slag voor zijn vrouw en zijn kind, doch als troost weten zij zich ge dragen door de vele hartelijke bewijzen van deelneming bij zijn overlijden ontvangen. Beste zwager, onvergetelijke vriend, rust in vrede. ONTVREEMD. Bij de politie is aangifte gedaan van de vermissing van een handwagen en een damesfiets. De politie heeft de zaak in onderzoek. ZWERVEND HONDJE. Aan het bureau van politie zijn inlich tingen te bekomen over een klein hondje, zwart-bruin gevlekt, dat Zaterdagmiddag in de Langestraat ronddoolde. GEEN DRUK BEZOEK AAN DE BLOEMENVELDEN. Onze correspondent te Heiloo schrijft: Het zachte weer der laatste dagen had wonderen verricht. Overal zijn de narcis sen in vollen bloei. Hoewel er nog geen volle bloei is der vroege tulpén, is er toch een schakeering van kleuren en de geur der hyacinthen. Wie Zaterdag en Zondag op mooi weer en druk bezoek hadden ge rekend, zijn teleur gesteld. Het was druk ker dan andere dagen en op de binnenwe gen en vooral aan den Rijksweg was 't een komen en gaan van auto's en fietsers, doch de enorme drukte die er op een zonnigen dag zou geweest zijn, bleef achterwege. Een teleurstelling voor de tientallen bloemenverkoopers(sters) vooral kinde ren. Overal hingen de kleurige slingers en de verkoopers(sters) van bloemen waren teleurgesteld. Er was weinig vraag en de „markt" ging in dalende lijn. Twee bos narcissen en zelfs 2 bos tulpen voor één dubbeltje waren schering en inslag. DIEFSTAL IN DE BOTERSTRAAT. Bij de politie is aangifte gedaan van een diefstal, die gistermiddag na 4 uur moet zijn gepleegd, in een winkelpand in de Boterstraat. Onbevoegden hebben, terwijl de bewoners afwezig waren ze waren naar een bruiloft! zich toegang ver schaft tot het perceel door het breken van een ruit in de keukendeur, die men via de steeg bereikte. Er wordt een bedrag van ongeveer 120 gulden vermist uit een kast op de slaap kamer. De politie steltde direct een onderzoek MINISTER OUD TE HEEMSKERK. Bezoek aan de bloemententoon stelling. Zondagmiddag heeft de minister van financiën, mr. P. J. Oud, een bezoek ge bracht aan de bloemententoonstelling „Marqüette" te Heeftiskerk. Voorts is gister dén 500'Ósten bezoeker een bloemstuk aangeboden. UITREIKING DIPLOMA'S TYPOGRAFEN. Zaterdagmiddag had in De Unie van wege de Vereeniging ter bevordering van de vakopleiding in de Typografie de uit reiking plaats van de diploma's aan de leerlingen, die met goed gevolg het exa men hadden afgelegd. Toen om ruim half vier de voorzitter van het district Alkmaar en Omstreken, de heer A. W. van der Hoek, de vergade ring opende, was een talrijk publiek aan wezig. Spreker heette allen hartelijk wel kom, speciaal den directeur en onderwij zers van den cursus, den heer Kok, con troleur, en den heer Schenk, vertegen woordiger van G. H. Bührmann's Papier groothandel N.V. te Amsterdam, welke laatste aanwezig was voor het projecteeren van eenige films. In zijn openingswoord deelde de voorzitter mede, dat deze mid dag in samenwerking met het district Purmerend was georganiseerd, en hij heet het voltallige bestuur en leden van dat district dan ook hartelijk welkom. Verder bracht hij een woord van dank aan den heer Fledderus voor diens grooten steun tijdens het theoretische gedeelte van het examen op den cursus, en huldigde daar na den secretaris voor diens grooten ijver en de moeilijke voorbereidingen voor dit examen, welke thans voor het eerst ge centraliseerd waren in Alkmaar voor de districten uit Noordholland Noord. Hierna was het woord aan den secreta ris, den heer W. Harsevoort. Spreker ging in korte trekken na hoe dit jaar tot centralisatie van de examens voor de districten W.-Friesland, Den Helder, Pur merend en Alkmaar was besloten, en bracht daarna een breedvoerig rapport uit over het verloop en het resultaat van de examens. Het theoretische gedeelte was evenals verleden jaar op den cursus ge houden, terwijl het practische gedeelte was verdeeld over drie werkplaatsen, welke belangloos waren ter beschikking gesteld door de N.V. v.h. Herms. Coster Zn., waar 8 zetters waren geplaatst, de firma Jung van der Hoek voor 4 zetters, en de firma Van Putten Oortmeüer voor 5 drukkers. Spreker deelde mede, dat deze aangename taak toch ook nog weer een schaduwzijde had en wel het feit, dat wij nog steeds leven onder een economische depressie, een tijd, waarin de werkgevers reikhalzend uitzien naar werk. Spreker betreurde het feit, dat er onder deze omstandigheden nog steeds nieuwe werkplaatsen verrijzen, waardoor nog meer werk wordt versnipperd, en nog meer werkloozen komen, terwijl daar naast het cyclostyle-systeem steeds toe neemt, waar paal en perk aan gesteld dient te worden. Uit zijn rapport bleek ten slotte dat voor het examen zetters zijn geslaagd de leer lingen A. J. Tol uit Purmerend, L. Admi raal uit Castricum en A. A. Veel uit Alk- Langestraat 88, tot en met Maandag 19 April, vredes-tentoonstelling. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half acht, tot en met Woensdagmiddag, hoofdnummer Brandend goud (real.); hoofdrollen Gustav Fröhlich en Brigitte Horney. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De pseudo-spion (sens.); hoofdrol Edmond Lowe; extra Het wrekende water (sens); hoofdrol Ken Maynard. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De Golem (het monster van Praag), hist.-rom.; hoofdrol Harry Baur. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Pygmalion (Nederl. film, hum.); hoofdrol len Lily Bouwmeester, Johan de Meester, Emma Morel, Ed. Verkade en Mathieu van Eysden. (Geprolongeerd). Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Woensdag 21 April. 8 uur, Harmenie, opvoering van „De Prive-verpleegster" door Dr. Willem Roy- aards" van Zaandam, voor „Bilderdijk". 8 uur, 't Gulden Vlies, vergadering Bur ger IJsclub. maar, en voor het drukkers-examen J. Altman uit Purmerend. Voor het tus- schenexamen zetters slaagde de leerling J. C. Krijgsman uit Schoorl. De heer Harsevoort oogstte voor zijn uit gebreid rapport een welverdiend applaus. De voorzitter reikte daarna met een toepasselijk woord de diploma's aan de geslaagden uit, waarna een korte pauze werd gehouden, waarin den aanwezigen thee werd geoffreerd. Na de pauze was het woord aan den heer R. J. Kok, controleur van de Centr. Leerl. Comm., die een causerie hield getiteld: „Het Museum Plantijn." Op zeer duidelijke en prettige wijze heeft de heer Kok uiteengezet, hoe in vroegere jaren de toestand was in het typografische bedrijf. Hoe op de drukkerij Plantijn te Antwerpen de werktijden werden geregeld en straffen werden uit gedeeld, terwijl de regeling van het ar beidsloon geheel alleen berustte bij den patroon. Verschillende passages uit de rede van den heer Kok werkten op de lachspieren, vooral toen hij vertelde op welke wijze in dien tijd bier werd ge schonken aan het personeel. En zeer ver makelijk was de mededeeling, dat het personeel bij het overlijden van het laat ste lid der familie Plantijn, in dichtvorm een brief richtte aan de erfgenamen, om drinkgeld, om op deze wijze het verdriet te kunnen vergeten. Ten slotte stelde de schil van de opleiding der leerlingen van heer Kok duidelijk in het licht het ver- voorheen en thans. Aan het slot van zijn rede, bracht de controleur namens de Centrale Leerlingen Commissie een woord van hulde aan het district Alkmaar en haar examinatoren en leermeesters voor de wijze, waarop het examen was afge werkt en de belangen der leerlingen wa ren behartigd. Ook de rede van den heer Kok werd met applaus beloond. In aansluiting op de causerie van den heer Kok werd hierna allereerst een film vertoond van het museum Plantijn te Antwerpen. Dadelijk kon men constatee- ren, met hoeveel moeite de eerste letters werden gegoten en drukproeven werden gemaakt. En toen éindelijk het eerste boek werd uitgegeven, was dit de trotsch der familie Plantijn. Een kort, doch zeer interessante vertooning. Hierna werd een heel aardige film gedraaid van Interlaken en omgeving, waarin zeer duidelijk de schoonheid der natuur werd gedemon- streerd, terwijl de aanwezigen tenslotte een oogenblik werden meegevoerd naar dê Zwitsersche Alpen, waarin werd te zien gegeven hoe moeilijk de bergklim- merij is en welke gevaren hieraan zijn verbonden, en verder nog een blik werd geworpen op de fabricage van Zwitser sche kaas. Deze gratis-filmdraaierij, die door de firma Bührmann geheel belangloos was aangeboden, werd zeer op prijs gesteld. De voorzitter bracht een woord van dank aan den operateur, den heer Schenk, en sloot daarna de vergadering. TE VEEL GEDRONKEN. Zaterdagmiddag heeft de politie een man, die te veel alcohol gebruikt had, vanaf de Limmerhoek naar zijn woning overgebracht, na eerst proces-verbaal te hebben opgemaakt. NOODLANDING TE HEERHUGOWAARD. Zaterdagmiddag maakte een militair toe stel, komende van Den Helder, wegens een gebrek aan de olieleiding een noodlanding in het zuidelijk deel van onzen polder op de landerijen van den heer C. van Langen aan den Janglijnisweg. De lange gestrekte grasakkers leenden zich uitstekend voor deze manoeuvre, zoo dat de machine na gerepareerd te zijn en een proefvlucht met een der twee man schappen gemaakt te hebben, opnieuw op het terrein daalde. De bevolking liet zich niet onbetuigd en wilde van het schouwspel van dichtbij ge tuige zijn. Diegenen, die echter van den Middenweg over de landerijen gekomen waren, vonden in den breeden Oostertocht in dit gure jaargetijde een onoverkomelijke hinderpaal en moesten geduldig op een af stand blijven toezien. Uw abonnement op de is alttfd goedkooper dan uw be grafenis- oi doktersrekening* Meer ondernemenden maakten den om weg langs den Kruisweg per fiets, doel velen van hen moesten ondervinden, da voor zij op het terrein arriveerden, „d vogel gevlogen was". Na een sierlijken start blonk de roOd-wi en blauw triomfantelijk in de hoogte ei verdween het toestel in zuidelijke richting. Naar we ons herinneren, daalde eenig jaren geleden de heer van Graft, thans in structeur-vlieger, ongeveer in dezelfde on geving met zijn toestel op de landerijen va. zijn vader. DE GRATIS KOOPDAG IN DE RIJWIELHAL. De heer Henstra verzoekt ons te melder dat de gratis-koopdag op 7 April is gewees en dat kassabons op 19, 20 en 21 April kun nen worden ingewisseld. PRIJZEN BEHAALD. In den gisteravond door de Revuéver- eeniging Schagen aldaar gehouden natio- nalen voordracht- en reciteerwedstrijd behaalden onze oud-stadgenooten Fred. Groot den eersten prijs en den eersten publieksprijs, mevrouw Speur-Klaver den tweeden prijs en de heer J. v. d. Kommei den vierden prijs. Waar de eerste prijswin- ster (die als Kleine Maaike, het dochter tje van Jasper en Meraike voor velen door de radio geen onbekende zal zijn) nog maar negen jaar oud is, en voorts uitslui tend volwassenen deelnamen, mag dit zeker een bijzondere prestatie worden ge noemd. FEESTAVOND ARB. SCHAAKCLUB D. O. S. Vrijdagavond vierde de arbeiders schaak club D. O. S. in de bovenzaal van den heer van Gijzen haar 5-jarig jubileum. De vie ring werd in besloten club gehouden en het programma werd door eigen krachten verzorgd. Onder leiding van den heer van Riel werden twee tooneelstukjes opgevoerd en eenige voordrachten gehouden, die veel bijval oogstten. Van deze plaats richt het bestuur een woord van dank aan allen die hebben medegewerkt om dezen avond te doen slagen. Het was een prachtig geslaagde avond, die lang in de herinnering zal blijven. (Ongecorrigeerd.) De stakingen vrijwel opgeheven. De stakingen bij de scheepswerven aan de overzijde van het IJ zijn in den loop van den dag vrijwel geheel opge heven. De vierhonderd arbeiders, die van ochtend nog buiten de poort van de Ne derlandsche S cheepsbouwmaatschappij waren gebleven, besloten in een verga dering na de middagrust het werk te hervatten. Op een enkeling na, gingen allen aan het werk. Bij de Amsterdamsche Droogdokmaat schappij gaat eveneens het werk weer zijn gewonen gang. Van de honderdtach tig stakenden zijn er nog slechts tien overgebleven, die zeer waarschijnlijk eveneens aan het werk zullen gaan. Ook de veertig nageljongens bij de Nederlandsche Dokmaatschappij namen tegen tien uur het besluit, het werk te hervatten. BENOEMINGEN. Tot kerkmeesters bij de r. k. ge meente te Schermerhorn zijn herbenoemd de heeren A. de Vries en A. de Lange; tot leden van het r. k. armbestuur de heeren G. Klaver en J. Th. van Saasse. Ds. A. E. van Baaien, geref. predi kant te Broek op Langendijk, is beroepen te Makkum. He' voor nuttig adverteer en, Dat blijkt geweldig te rendeeren l xx>o<x>oooooooooooooo^ooooo^oocr „PYGMALION" TE LONDEN VERTOOND. Bernard Shaw oordeelt weinig vleiend. In besloten kring heeft te Londen een vertooning plaats gehad van de film „Pygmalion" met het doel het oordeel te vernemen van Bernard Shaw zelf en te onderzoeken of de film in haar huidigen vorm geschikt is om in Engeland te wor den vertoond. Tevens waren enkele leden van de Hollandsche kolonie in de gelegen heid gesteld de opvoering bij te wonen. Verder waren aanwezig Bernard Shaw, de heer Berger (regisseur) en de produ cent, de heer Meyer. Johan de Meester, dia de rol van professor Higgens zoo mees terlijk vervuld heeft en de film kwam in- troduceeren bevond zich in goed gezel schap van Charles Laughton en zijn echfc- genoote Elsie Lanchaster, die beiden een levendige belangstelling voor deze Hol landsche film aan den dag legden. De geheele vertooning droeg een intiem en persoonlijk karakter, waarbij echter zeer duidelijk tot uiting kwam, hoezeer deze film ook bij de Nederlandsche kolonie te Londen terstond groote belangstelling wekte en waardeering, welke tot uiting

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2