Jiadiopmamtium 8 tBinnen£and üeuUCeton MET HUIS MYSTERIES inspecteur J. Douma en eenige recher cheurs aan genoemd adres. Aanvankelijk leek het, of er niets ver dachts in het huis te vinden zou zijn, want na gebeld te hebben, werden zij onmid dellijk door den bewoner opengedaan. Bij het doorzoeken van de woning werden evenwel de volgende .voorwerpen gevom den :twee roulettes, een speeltafel, een croupiershark. twee speellakens, eenige stellen speelkaarten en ongeveer 800 fishes. Alles werd.in beslag genomen en E. werd meegenomen naar het hoofdbureau van politie, evenals een tweede persoon, afkomstig uit Amsterdam, die eveneens opgaf E. te heeten. Het onderzoek wordt -voortgezet. Prinselijk paar naar Reckenwalde vertrokken. Aan het station te Amersfoort hartelijk toegejuicht. Het prinselijk paar is Zaterdag avond omstreeks kwart voor acht per auto naar Amersfoort vertrokken, van waar het per trein naar. Berlijn reisde. Van hier gaat het met de nieuwe Maybach naar Reckenwalde. Te Amersfoort arriveerde het prin selijk paar tien minuten voor het ver trek van den trein. De vorstelijke personen begaven zich naar een ge wonen slaapwagen, waar zij zich on middellijk terugtrokken. De weinige belangstellénden ter zijde van den ingang van het stations gebouw, juichten het prinselijk paar hartelijk toe, toen het de hofauto ver liet. Het perron was voor het rijtuig, waar de hooge reizigers hadden plaats genomen door politie in burger afge zet. Op Soestdijk werd het prinselijk paar uitgeleide gedaan door den in tendant van het paleis jkh. J. A. de Jonge van Zwijnsbergen. H. M. de koningin heeft 's middags, behalve door Soest, ook een rondrit door Baarn gemaakt. Na haar terugkeer ten paleize Soestdijk, heeft H. M. hier de thee gebruikt. Daarop is H. M. per auto naar 't Loo vertrokken, waar zij om streeks half zeven aankwam. Daar Dinsdag 20 April. HILVERSUM, 301 M. (AVRO-uitz.) 8.Gr.pl. 10.Morgenwijding. 10.15 Jetty Cantor's Ensemble. 11. Huish. wenken. 11.30 Vervolg J. Cantor's Ensemble. 12.30 Het Can tabile-orkest1. 2.30 Zang en piano. 3.Knipcursus. 4.Avro-dans- orkest. 4.30 Kinderkoorzang. 5. Kindérhalfuur. 5.30 Gr.pl. 5.45 Lente-rhapsodie (gr.pl.) 7.Voor de kinderen. 7.05 Orgelconcert. 7.30 Engelsche les. 8.ANP-ber., me- dedeelingen. 8.10 Gr.pl. 8.25 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.45 Actuali-- teitsflitsen. 11.ANP-ber., hierna Avro-dansorkest. 11.4012.Gra- mofoonplaten. HILVERSUM, 1875 M. (KRO-uitz.) 8.—9.15 en 10.— Gr.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.— Ber. 12.15 De KRO- melodisten en solist. 1.Gr.pl. 1.20 KRO-orkest. 2.Vrouwenuur. 3.Modècursus. (4.HIRO: Gr.pl. 4.05 Theosofie en Godsdienstvrij heid, causerie. 4.30 HIRO-Post. 4.35 Gr.pl. 4.45 De Vrouwen Vredes gang en Opvoeden tot Vrede, cau serie). 5.10 KRO-Kamerorkest. 5.45 6.Felicitatiebezoek. 6.05 't KRO- orkest. 6.40 Esperantocursus. 7. Ber. 7.15 De a.s. koloniale missie actie, causerie. 7.25 Gr.pl. 7.35 Sporthalfuur. 8.ANP-ber., mede- deelingen. 8.15 De KRO-melodisten mmv. solist en de O. K. Rhythm Stars. 9.20 Gr.-opnamen van Nederl. en Hongaarsche artisten. 9.45 Con cert mmv. solisten, R.K. Residen tiekoor en Residentie-orkest. 10.15 Gr.pl. 10.30 ANP-ber. 10.40 The Gold Stars. 11.30—12.— Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 10.05 Voor de vrouw. 10.20 Orgelspel. 10.50 Gr.pl. 11.35 BBC-Northern Ireland- orkest en soliste. 12.20 Het St. Dennis Silver Prize orkest. 1.05 Gr. pl. 1.35 Het Krish Septet. 2.05 BBC- Variété-orkest. 2.50 Dansmuziek (gr.pl.) 3.20 Out of the Depths, cau serie. 3.35 Hungaria Zigeunerorkest. 4.05 Gr.pl. 4.35 Het Dulay-kwintet. 5.20 Ber. 5.45 Het BBC-Empire- orkest. 6.20 BBC-Darsorkest. 6.50 Natuurhistorische causerie. 7.10 Zang en piano. 7.20 Radiotooneel. 8.20 Ber. 8.35 The Budget, causerie. 8.50 Deel. 9.10 Het Lyra-kwartet en deel. 10.20 Jack Payne en zijn band. 1G.5011.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PAR'S, 1648 M. 6.10 en 7.20 Gr.pl. 11.20 J. Ibos' orkest en so liste. 1.50 Gr.pl. 4.50 Piano voordi en zang. 6.20 Gr.pl. 7.3511.05 Opera-uitz. KEULEN, 456 M. 5.50 Militair con cert. 7.50 Westduitüch Kamer orkest. 11.20 Gr.pl." 12.35 Omroep- orkest, -dansorkest en solisten. 1.35 Gr.pl. 3.20 Omroepklfcinorkest en solisten..6.— Gr.pl. 7.30 Radiotoo neel met muziek. 8.05 Omroep orkest en „militair .orkest 10.05— 11.20 Omroepklèinorkest en H. Hei- nemann's dansorkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gr.pl. 11.50 Kleinorkest. 12.30 Salon-orkest 12:50 Gr.pl. 4,20 Klein orkest en gr.pl. 5.50 en 6.20 Gr.pl. 7.20 Omroepsymph.-orkest. 9.30— 10.20 Gr.pl. 484 M.: 11.20 Gr.pl. 11.50 Salonorkest. 12.30 Kleinorkest 12.501.20 Gr.pl. 4.20 Omroepdans- orkest. 5.35 Gr.pl. 5.50 Salonorkest. G 35 Gr.pl. 7.20 Omroeporkest. 8.35 Mozart-concert. 9.3010.15 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Otto Dobrindt'n orkest. 8.20 Radiotooneel. 9.20 Ber. 9.50 Karl Ristenpart's Kamer-orkest. 10.05 Weerbeis 10.2011.20 Dansmuziek (gr.pl.) GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.9.20, Diversen 9.20—9.50, Keulen 9.50—10.20, Droit- wich 10.20—11.35, Brussel VI. 11.35 —13.20, Lond. Reg. 13.20—16.20, Brussel VI. 16.20—18.—, Keulen 18.19.05, Beromünster 19.05— 20.20, Keulen 20.20—21.20, Brussel VI. 21.20—21.40, Weenen 21.40— 22.50, Boedapest 22.5024. Lijn 4: Brussel VI. 8.8.20, Ham burg 8.209.35, Lond. Reg. 9.35-<- 12.20, Droitwich 12.20—17.20, Ham burg 17.2017.45, Droitwich 17.45— 18.50, Lond. Reg. 18.50—19.10, Brussel VI. 19.1019.30, Lond. Reg. 19.30—20.20, Weenen 20.20—21.20, Lond. Reg. 21.2022.20, Droitwich 22.2023.20, Radio Danmark 23.20 —24.—. Lijn 5: Diversen. ©o@@des@3@ee@g@g@@©s@sooooooo9 Uitslaande brand in de Residentie. Een bovenhuis geheel uitgebrand. Zondagochtend vroeg is brand uitge broken op de bovenverdieping van het hoekhuis Korte Koediefstraat en Fluwee- len Burgwal te Den Haag. Aldaar woont de familie K., man, vrouw en een zoon. K. is eigenaar van het perceel en heeft een gedeelte daarvan verhuurd. De zoon zou naar Amsterdam gaan en was daarom vroeg opgestaan. In het keu kentje stak hij een z.g. primustoestel aan om water te koken. Hij pompte daarbij de vlam wat op, doch schijnt daarbij onvoor zichtig met de spiritus te zijn omgegaan, want op een zeker moment vloog het apparaat in brand. De jongen schrok hevig en liep naar de kamer om een jas te halen en deze over het brandende toestel te gooien. Hij kon echter nergens een jas vinden en in zijn zenuwachtigheid liep hij toen maar de straat op, om in èen garage in de buurt hulp te halen. Deze was echter ge sloten. Toen hij weer in zijn woning terug kwam, stond het keukentje al in lichter laaie. De vader en moeder waren wakker ge worden en zagen tot hun ontsteltenis dat hun huis in brand stond. De vrouw, die reeds twee jaar ernstig ziek is, werd door haar man met veel moeite naar beneden gebracht. Daar kon men een taxi aanhouden, waarmede de zieke vrouw naar een familielid gebracht werd. Inmiddels was ook de brandweer ge waarschuwd. Het vuur greep steeds meer om zich heen, niet alleen de keuken doch ook de slaapkamer van den zoon en de slaap kamer van zijn ouders stonden weldra in lichter laaie. Enkele oogenblikken later sloegen de vlammen uit de ramen en wel dra ook uit het dak. De overige bewoners van het bovenhuis hadden intusschen ook reeds een goed heenkomen gezocht. Hoog sloegen de vlammen op en de vuurzee werd elk oogenblik feller. Toen de brandweer ter plaatse verscheen, wer den dadelijk vier stralen op het branden de huis gericht en na een half uur spuiten waren de vlammen zoo goed als gedoofd. Het bovenhuis en de zolder zijn volko men uitgebrand. Het dak is geheel ver dwenen; zelfs de binten zijn weg. Er ston den drie schoorsteenen, welke alle drie door de brandweer omver zijn gehaald. Van het huis is dan ook niet veel overge bleven. Een brigadier van politie, die op het dak bij de blussching was, kreeg nog een ongeluk, dat echter gélukkig goed is afgeloopen. Bij het afbreken van de schoorsteenen kréég hij n.1. een balk op het hoofd, waardoor hij tegen den gron^ geslagen werd en eenige oogenblikken het bewustzijn verloor. Het bleek echter, dat hij geen ernstig letsel opgeloopen had. Bonificatie tarwebloem b. Naar ons van bevoegde zijde wordt medegedeeld, zal met ingang van 18 April 1937 de bonificatie op tarwe bloem b. worden verlaagd van 1.60 van 1.60 tot 1.10 per 100 kg. Waarom Sarkani niet geconvoyeerd De regeeringspèrsdienst meldt: Naar aanleiding van de in eenige dag bladen verschenen berichten, dat door den marinestaf aan het Ned. bevrachtingskan toor te Amsterdam vóór het vertrek uit Rotterdam van s.s. „Sarkani" toezegging zou zijn gedaan, dat dit schip bij passeeren van de Straat van Gibraltar door een Ne- derlandsch oorlogsschip zou worden ge convoyeerd, deelt genoemde staf mede. dat van een dergelijke toezegging geen sprake is geweest. Toen de kapitein van de „Sarkani" op DER IJit het Engelsch door H A.C.S, 61) Ik kan mijn gevoelens van dat oogenblik niet precies beschrijven. Het drong tot mij door, dat iemand mij beloerde. Twee men- schen hadden reeds hun dood in die kleine kamer gevonden. De dood komt drie keer na elkaar. Dat is een oud, onredelijk bij geloof. Maar toch had ik het meer dan eens zien gebeuren. Wie stond achter mij? Ik kon mij niet omdraaien. Ik kon niet ademen. Ik voelde een dreigend gevaar. Toen was er nogmaals een geluid van beweging. En een stem zei: „Beweeg u niet. Ik schiet!" Het was Hilary's stem. Maar een Hilary, zooals ik dien tot nog toe niet kende. Misschien is het onnoodig vast te stel len dat ik mij niet bewoog. Ik zat werke lijk zóó stil, dat zelfs het kloppen van mUn hart op dat oogenblik scheen opgehouden. En het was goed, dat ik zoo deed. Want Hilary kwam, achter mij, te voorschijn, juist in den lichtkring van de lamp op de schrijftafel, en ik zag, dat hij een revolver 1 April j.L mondeling het verzoek om con- vooi deed, werd hem medegedeeld, dat de directie van het Nederlandsch bevrach tingskantoor een dergelijk verzoek schrif telijk behoort in te dienen bij het departe ment van defensie, doch dat convooi niet zou kunnen worden toegestaan, wanneer niet aan bepaaldelijk te stellen voorwaar den, o.a. bij de inlading, zou zijn voldaan. Er werd pas op 10 April een verzoek om convooi van het Ned. bevrachtingskantoor ontvangen, waarbij moet worden aangetee- kend, dat het schip toen reeds uit den Nieuwen Waterweg Was vetrokken, zoodat daadwerkelijke controle niet meer mogelijk was. Bovendien kon, bij navraag te Rot terdam, de verantwoordelijke instantie niet den waarborg geven, dat er niets an ders dan levensmiddelen in het schip wa ren geladen. Zonderlinge geschiedenis. Een Duitscher te Tegelen aange houden. De politie te Tegelen heeft een dezer dagen te Venlo een Duitscher Th. G. aan gehouden, tegen wien een klacht wegens beleediging was ingediend en die tevens gezocht werd als ongewenschte vreem deling. Het betreft hier een vrij zonderlinge geschiedenis. De man was kort geleden in eenige communistische bladen als agent van de „Gestapo" gesignaleerd. In dit verband was ook de naam van een meisje uit een grenscafé genoemd, die hem ter zijde zou staan. Aan de uitvoerige mede- dëeling terzake was zelfs een schriftelijke verklaring van den betrokkene gevoegd, waarin hij tegenover de communistische instanties toegaf als „Gestapo"-agent op te treden, waarbij het meisje als zijn help ster noemde. De man, die destijds als communistisch emigrant over de grens zou zijn gekomen, zou langen tijd met de communistische beweging hier te lande nauwe relaties hebben onderhouden. Later ging hij naar Frankrijk en daarna naar Rusland. Vervolgens kwam hij weer in ons land terug, vanwaar hij zich volgens zijn ver klaringen, naar Duitschland had begeven, waar hij mededeelde door de toestanden in Rusland dermate ontgoocheld te zijn, dat hij volgens zijn verklaringen, het communisme had afgezwaren. Na acht dagen te Vierssen in arrest te hebben doorgebracht, werd hij wederom op vrije voeten gesteld, waarna hij naar Amsterdam ging, om zich te verantwoorden tegenover zijn vroegere communistische vrienden. Deze waren allerminst over zijn optreden te spreken en zij zouden hem toen gedwongen hebben de genoemde schriftelijke verklaring af te geven over zijn optreden als agent van de „Gestapo." Het meisje, dat in deze verklaring werd genoemd, had daarop een klacht wegens beleediging tegen den man ingediend ook tegen de organen, die de verklaring heb ben afgedrukt. De arrestatie is echter nog niet op dezen grond geschied, doch uitsluitend wegens het feit, dat hij als ongewenscht vreemde ling wordt beschouwd. Er zal nu 'moeten worden beslist over zijn uitwijzing. Inval in Haagsch speelhol. Twee verdachte personen ge arresteerd. Het gelegenheid geven tot hazardspel schijnt in de Residentie nog steeds een lucratief bedrijf te zijn, zoo lucratief zelfs, dat de exploitanten een inval door de politie, met alles wat daaraan verbonden is, riskeeren. Dat risico is groot, want de Haagsche politie is op haar hoede en stelselmatig volgt de eene inval op den andere. Zoo bestond er sinds eenigen tijd een ernstig vermoeden, dat in het perceel aan het Smidswater no. 2 aldaar, bewoond door den 6-jarigen M. A. wel eens wat gebeurde, dat niet met de wet in over eenstemming was. Dit vermoeden bleek .juist te zijn. Zaterdagavond laat vervoegden zich hoofdinspecteur M. J. van den Heuvel, in zijn hand had. En zijn hand was niet erg vast. En de revolver werd regelrecht op mij gericht. Zijn haar zat verward, zijn oogen waren rood en met bloed doortrokken, zijn ge zicht was bleek en opgeblazen, en hij droeg een donkere kamerjapon. Ook zijn stem was onnatuurlijk, heesch en dreigend. „Wat doet u hier, terwijl de heele fami lie slaapt?" Zij beviel mij niet, de manier, waarop zijn zenuwachtige handen met de revol ver draaiden. „Niets", zei ik. „Niets". „Geef mij antwoord.. U hebt een bedoe ling, hier". Het stuk papier viel uit mijn verstijfde vingers, en dadelijk zag hij het. Vlug be dacht ik een halve waarheid. „Ik vond dit stuk opgevouwen papier hier op het kleed, dadelijk na Bayard's dood", zei ik, met een zwakke stem. „Ik kwam hier, om uit te vinden, of het soms een middel is, den moordenaar te ontdek ken". Zijn oogen dwaalden heen en weer. Ik was er zeker van, dat hij het papier nog niet gezien had en geen idee had wat het misschien beteekende. „En wat ontdekte u?" vroeg hij, op een onaangenamen toon. „Niets". En daar ik vond, dat hij keek, alsof hij niet wist, of hij mij al dan niet gelooven moest, voegde ik er, met zenuw achtige stem, bij: „Zou u de revolver niet neerleggen? Is het die van Dave?" Hij keek toen naar de revolver, alsof hij vergeten was, dat hij haar vasthield, en toen weer naar mij. „Ik geloof u niet", zei hij. „Maar als u het uur van aankomst niet bekend was, stond voor het paleis slechts een kleine groep belangstellenden, die de vorstin evenwel hartelijk begroette. De eerste dag in intiemen kring doorgebracht. Prinses Juliana en- prins Bérnhard zijn gisterochtend, aldus de „Crf." na één alleszins voorspoedige reis, via Berlijn op slot Reckenwalde aangekomen, waar zij eenige dagen züllen vertoeven. Van het bezoek, dat het jonge paar aan prinses Armgard brengt, was van te voren niet' veel ophef gemaakt, zoodat de aan komst op het slot -voor de bevolking uit den omtrek van het kleine Oostduitsche plaatsje vrijwel onopgemerkt blééf. Slechts de slotbewoners zelf en de gen darmerie van Woyowo en het nabijgele gen garnizoensstadje Züllichau waren van de komst der koninklijke gasten verwit tigd; zij hadden in alle stilte dé noodige voorbereidingen voor de ontvangst ge troffen. Om kwart over tien reed de prinselijke auto, prins Bernhard zelf aan het .-tuur, het slotpark binnen, dat reeds in een waas van vroeg lentegroen was gehuld. Prinses Armgard, wier gezondheidstoe stand gelukkig weer bevredigend is, be grootte op hartelijke wijze de prinses en den prins, die zij sedert de huwelijks plechtigheden in Den Haag niet meer had gezien. Aangelokt door het heerlijke voorjaars weer, heeft men gistermiddag een korte u rustig houdt, zal ik niet schieten". Ik had het gevoel, dat bij niet de bedoe ling had, mij, in koelen bloede, dood te schieten, maar hij was in een gemoedstoe stand, waarin hij niet precies wist, wat hij deed. Misschien riep mijn nogal duidelijke en hevige onrust hem tot bezinning. Hij legde de revolver neer, keek er op een vreemde manier naar, en zei, alsof hij heè- lemaal niet wist, wat hij zei: „Ja, het is Dave's revolver. Het is de eenige, die in huis is", en toen veranderde opeens zijn toon, en zei hij „Kijk eens. zuster Keate. Ik weet niet, wat u weet van de kwestie van Bayard's dood. Maar ik ga open kaart spelen. Ik ben héelemaal geen rijk man. Maar ik wil u vijf en twimig duizend gulden, in con tanten, geven, als u morgenvroeg dit huis verlaat, en vergeten wilt, dat u hier ooit geweest bent". Achteraf was ik blij, dat er iets tusschen- beide kwam, vóór ik mijn stem terug had- Anders zou ik veel te veel gezegd hebben, en de revolver was nog vlak bij Hilary's hand. Het was Evelyn, die tusschenbeide kwam; zij moet alles gehoord hebben. Zij zei, op een beslisten toon: „Hilary, je bent niet goed wijs. Ga weg. Neem die revolver mee". En toen hij weg was het was toch geen smadelijke aftocht; in de forsche lij nen van zijn schouders en van zijn dikken rooden nek was er iets dreigends zei ze tegen mij: „Zuster Keate, als u een vrien delijke vrouw bent, zult u dit vergeten deze ongewone geschiedenis". En toen was zij ook verdwenen, en ik kon hooren, hoe ze met forsche stappen de bibilotheek doorliep. wandeling in het park gemaakt. De rest van den mooien Zondag brachten prinses Juliana en prins Bernhard en prinses Arm gard in intiemen kring in den gezelligen salon van het slot door, vanwaar men een prachtig uitzicht heeft over het Meer an Woynöwo. REPRESENTATIEVE APENCOLLECTIE IN „ARTIS". Het Apenhüis van Artis is sinds jaren niet zoo representatief voor den dag gekomen als thans. Bijkans alle voornaamste groepen zijn er in een of meer soorten overzichtelijk vertegenwoordigd. Wat de Smalneuzen of Apen van de Oude Wereld betreft, geeft het Genootschap vooreerst alle drie mensch- achtige maar daarom nog niet mensche- lijke apen te zien; de Afrikaansche Gorilla en Chimpansé en de Oost-Indis.che Orang-oetan zijn er in prachtige, kern gezonde exemplarén vertegenwoordigd. Een mooie 'Javaansche Wouwou geeft een beeld van de Oost-Aziatische Gibbons of Langarm apen, De Afrikaansche Makako's of Meer katten en de Mangabeys waaronder een zeldzame albino van den Mutsmangabey als ook de Bavianén of Hondskoppen zijn in tal van soorten en paren te vinden. De Aziatische Makaken eveneens, waarbij in 't bijzonder gewezen kan worden op de Japansche Magots en op een Mooraap van Celebes. De Barbarysche Magot van het Atlasgebergte en van de Rots van Gibraltar de eenige Europeesche aap ontbreekt hier helaas en ook de Slank-apen van Z.O. Azië en de Franje-apen van Afrika zijn niet in levenden lijve vertegenwoordigd, zoodat een mooi paar zwarte of roode Lóetongs en Ik bereikte, op de een of andere manier, mijn eigen kamer. Na een nacht van onrustig droomen en uren van wakker liggen, besloot ik den apotheker 's morgens te gaan opzoeken en van hem den indruk te hooren, dien hij van Adela's telefoongesprek met Bayard gekregen had. Maar, als het, zooals ik dacht, dat het wel zou zijn, een verzonnen gesprek was, van Adela's kant, dan kon Hi lary Bayard niet gedood hebben. Toen het morgen geworden was, kon ik echter niet onmiddellijk een gelegenheid vinden, het huis te verlaten, en spoedig was het zóó, dat de verklaring van den apotheker niet meer noodig was. Kort na het ontbijt riep Adela ons weer in de bi bliotheek bij elkaar. Zij had alleen den nacht gehad, om de situatie te overzien, en dezen had zij, voor het grootste gedeelte, doorgebracht met slapen, onder invloed van een slaapmiddel. Maar, evenals elke scherpzinnige generaal, wist zij, wat zij het eerst te doen had; zij wist, dat zij, door Dave te beschermen, haar anderen broer onder verdenking gebracht had. Wij \yaren daar allen bij elkaar, behalve dr. Bouligny; allen moe; met holle oogen, en uit ons 'doen. Ik geloof, dat wij allen wisten, dat er iets op komst was. Haar eerste woorden echter waren zóó, dat wij een schok kregen, en onze aandacht ge spannen werd. Want ze zei, kalm: „De Thatchers blijken hun toevlucht ge nomen te hebben tot leugens. Evelyn sprak de waarheid niet, toen ze zei dat zij Bayard in leven gevonden had. Hilary evenmin. En ik sprak ook niet de waar heid". Zij weifelde even, maar herstelde zich, haar blauwe oogen tartten ons, haar een paar Guereza's een welkom geschenk zouden vormen. Van Breedneuzen of Apen van de Nieuwe Wereld geeft Artis, behalve drie sóórten „rolstaart-apen" of apucijners, ook een inte ressante Slingeraap van Columbia, een „grijpstaart-aap" te zien. Een prachtig goud- arig Leeuwaapje van Brazilië, een Rood- hand-zijdeaapje van Suriname en eenige Oeistiti's. de kleinste aapjes ter wereld, vertegenwoordigen de z.g. „klauw"- of „Eekhoornaapjes", die niet zooals alle andere apen platte nagels dragen. Een paar baar dige Saki's en spookachtige Nachtaapjes, een witte Oeakari met vuurrood dronke mansgezicht, zooals we die vroeger in Artis gekend hebben, ontbreken er als bijzon dere zeldzaamheden weliswaar, maar hier kan de uitnemende collectie Apen van het Zoölogisch Museum boven de Koningszaal uitkomst brengen. Veel merkwaardige soor ten, die den dierentuinbezoeker zelden of nooit ondèr de oogen komen, zijn daar te vinden en ook de Voor- of Halfapen, de Maki's of Lemuren van Madagascar, de Spookdiertjes en Potto's van Afrika en de Lori's en Koekangs van Oost-Indië zijn daar goed vertegenwoordigd. O.a. kan men daar de groote Indri en de Knaagmaki of het Vingerdier van Madagascar te zien krijgen, van welke laatste, zelden in de Zoölogische tuinen vertegenwoordigende soort Artis nu al bijna 23 jaar een levend exemplaar houdt in de afdeeling voor Kleine Zoogdieren boven de verblijven der Hyaeana's, Wolven, Wilde Honden en Maleische of Honingberen, waar dit Vingerdier, als een echt nachtdier, het grootste deel van den dag verslaapt, maar tegen den voertijd te zien komt, zijn geweldige ooren ontvouwt, zijn noten gaat gezicht was grauw en strak. „Ik loog, toen ik zei, dat ik met Bayard, door de telefoon, een gesprek had. Ik had het niet. Hij was dood, voor ik uit huis ging". Hilary was de eenige, die durfde spre ken. Hij barstte uit, in een onderdrukten kreet. Adela bracht hem, met een gebie dende beweging van haar hand, tot zwij gen. „Wacht, Hilary. Laat ik het vertellen. Ik kwam beneden, en vond Bayard dood in de studeerkamer. Ik was bang, dat Dave be schuldigd zou worden, hem doodgeschoten te hebben. Wij allen wisten, dat Dave een aanslag op zijn leven gepleegd had. Ik was geschrokken. Ik wist, dat ik mij haasten moést, en het een of andere plan uitvoe ren, om Dave van verdenking te bevrij den. Ik dacht, dat, als ik uit de stad tele foneerde en met Bayard scheen te spreken, op een plaats, waar men mij kon hooren, dit tengevolge zou hebben, dat het ïeek, of Bayard doodgeschoten was, nadat ik gete lefoneerd had, wat, natuurlijk, plaats zou vinden, nadat de geheele familie het huis verlaten hadv Ik" hier weifelde zij op nieuw even „ik maakte de telefoon zóó in orde. dat deze bellen zou, met den hoorn van den haak" ik vermoed, dat Ik op dat oogenblik een gebaar maakte, want Evelyn keek mij- schérp aan, en toen weer naar Adela „én plaatste den hoorn dicht bij Bayard's hand, alsof hij hem gebruikt had. Ik hoopte, dat het lijken zou, alsof hij gedood was, nadat ik met hem gepraat had, en nadat ieder, die in zijn dood be trokken kon worden, uit huis was". (Wordt vervolgd.) HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25Z zwaarder dan de meeste andere.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6