JjigezMuieH Stukken Staalsloteeij De beschrijvingsbrief leverde weinig stof op voor besprekingen. De heer A. Kluft zeide persoonlijk gaarne ttè verplichting om de aardappelen te be groeien te aanvaarden. De heer R. Mooij vroeg de commissie welke resultaten zijn verkregen bij den minister van soc. zaken. De secretaris antwoordde, dat de steun- verleening voor tuinders niet kon worden Elengd, maar dat de minister zou bevor- en dat de opscheping in werkverschaf J kon worden verbeterd. De heer G. Rus achtte het noodig, dat de standsorganisaties trachten den steun voor koude grondcultuur o.a. voor witlof bouwers verhoogd te krijgen. OUDKARSPEL Vergaderiog vin de Coöp. Boeren- leenbank. De Coöp. boerenleenbank alhier hield een vergadering o. L v. den voorzitter, den heer P. Wijn, die in zijn openingswoord er zijn voldoening over uitsprak, dat ondanks de slechte tyden de boerenleenbank kern gezond is. Er werden twee gecombineerde vergade ringen gehouden. Het aantal leden is on geveer 200, het aantal uitgegeven spaar boekjes bedraagt 360. De rekening sluit met een bedrag aan ontvangsten en uitgaven groot 270418.58. De belans geeft een eindcijfer 345560.38. Er is een winst saldo van 1145.12. Aan rente van voorschotten was nog te vorde ren een bedrag van 1840.96. Aldus goedgekeurd. Het bestuur vroeg machtiging om de winst nu niet bij het reservefonds te boe iden maar om er dubieuse posten mee af te dóen. Aldus besloten. T-ot bestuurslid in de vacature M. Borst werd gekozen de heer C. Rootjes. Als lid van den Raad van Toezicht werd Herkozen de heer Jb. Kroon Gz. Reglementswijziging, art; 5. Dit betreft oproeping voor algemeene vergadering, Wat nu per convocatie en per advertentie zal geschieden. De voorzitter zei er niet aan te kunnen wennen, dat niet een grooter aantal leden aanwezig is. Spreker vergeleek de Boe- lienleenbank met de rijke ooms, die de neefjes en nichtjes nog wel bezochten toen hij nog wat te geven had, doch nu dit niet meer zoo is, blijven ze weg. De Boerenleenbank is echter nog niet arm, maar wij zijn genoodzaakt het geven van credieten te beperken of bijna geheel stop te zetten. Zoodra er echter weer wat lucht komt, zal ook de Boerenleenbank weer in staat zijn een helpende hand toe te steken. MOOROGCH ARWOU DE Noordermarktbond. hi de omzetcijfers van de veiling- j^reeniging „De Noordermarktbond'> wordt de slechte gang van zaken aan de veilingen wel duidelijk gedemonstreerd. De omzetten waren n.1. in: Januari 1937 59.171.73, in 1936 100.474.78; Februari 1937 98.670.03, 1936 141.835.26; Maart 1937 105.590.25, 1936 187.842.56. Dit be- teekent, dat over het eerste kwartaal 1937 voor 166.721.59 minder is geveild dan in het eerste kwartaal 1936. De aa»»T«ren zijn daarentegen aanmer kelijk grooter geweest. In het eerste kwar taal 1937 werd geveild 6.397.000 K.G. roode kool, 3.256.000 K.G. gele kool en 7.980.000 K.G. Deensche witte kool, welke cijfers in het eerste kwartaal 1936 resp. 2.583.000, 761.000 en 3.020.335 K.G. waren. Zouden de prijzen gelijk zijn geweest, dan was de omzet in vergelijking met ver leden jaar aanmerkelijk hooger geweest. Nu dit niet het geval is, kan men op z'n vingers natellen, dat de inkomsten der tuinders, ondanks de meerdere arbeid wel ke gevergd wordt, veel minder zijn ge weest. STOMPETOREN Afd. Schermeer Ver. van Land en Tuinbouw. Zaterdagavond vergaderde de vereeni- ging van Land- en Tuinbouwers afd. Schermeer in café Kamsteeg, onder voor zitterschap van den heer Jb. de Boer, die de aanwezigen welkom heette en zijn spijt betuigde dat er niet meer bezoekers waren. Een punt van bespreking maakte het voorstel van dwingende maatregelen voor aardappelbesproeiïng uit. De heer Wonder vond het een paskwil en gaf iets beters er voor in de plaats, waar men het allen mee eens was. De beschrijvingsbrief werd zeer nauwkeurig behandeld, punt voor punt lokte een belangrijke discussie uit. Als af gevaardigden naar de alg. vergadering wer den benoemd de heeren K. Madderom en C. Wonder, plaatsvervanger de heer Hemke. Bij de rondvraag vroeg de heer Schel- linger pogingen aan te wenden om tot lager tarief voor uiensorteering te komen. De secretaris, de heer Vaalburg, besprak het uitroeien van koolduiven, dat kostbaar bleek te zijn. Besloten werd, de hulp van de drie standorganisaties en een tuinbouw- vereeniging uit den omtrek in te roepen, waarna de voorzitter de bijeenkomst sloot. URSEM Opvoering revue. Zondagavond had in de overvolle zaal van de wed. P. Oudejans de eerste opvoe ring van de revue „Daar gaat ie dan" plaats. De belangstelling was zoo groot, dat zeer velen moesten worden afgewezen. Zelfs autobussen uit andere plaatsen moesten de passagiers weer mede terugnemen. De burgemeester sprak op verzoek van de tooneelvereeniging St. Bavo een kort wel komstwoord en voorspelde alle aanwezigen een genotvollen avond. Dit is in alle op zichten bewaarheid. In de revue traden op een imitatie-Buziau en -Nieuwenhuizen, die een geweldig succes boekten en steeds een daverend applaus bij het publiek oogstten. Trouwens er kwcruen leuke liedjes in voor, die steeds door de heele zaal flink- werden medegezongen. De auteur van het stuk was eveneens in de zaal aanwezig en hij ontving aan het slot woorden van waardeering; hij zal zeker overtuigd zijn geweest van de keu rige opvoering. Ook den heer L. Koopman en dochters, de verzorgers van het muzikale gedeelte, werd hulde gebracht. PETTEN Onderwijzer benoemd. De heer S. Bakker, onderwijzer-wacht gelder alhier, is benoemd tot onderwijzer aan de o.l. school te Winkel. KOEDIJK Een geschil. De gespannen toestand in onze ge meente tusschen eenerzijds kerkvoogden en notabelen der Ned. herv. gemeente, an derzijds de huurder der pastorie den heer W. C. Ninaber heeft tot gevolg, dat partij en juridische bijstand hebben aangewend. Kerkvoogden en notabelen hebben in de laatst gehouden vergadering besloten, de huurovereenkomst zoo noodig per deur waarder op te zeggen. ST. MAARTENSBRUG Bond van boerinnen. In zaal Kossen alhier werd een bijeen komst gehouden van de afd. Zijpe van den Bond van Boerinnen en andere Plattelands vrouwen, bij welke gelegenheid een film werd vertoond van het bedrijf der Coöp. Zuivelfabriek „De Eensgezindheid" te Sint Maartensbrug. Met groote belangstelling werd deze film gevolgd, temeer omdat er veel personen uit de naaste omgeving op voorkwamen. Na deze filmvertooning werd een aardig tooneelstukje opgevoerd door een vijftal dames en heeren. SCHERMERhORN Ongekeurd vleesch. Door agenten van de crisisdienst en den Rijksveldwachter alhier is bij den slager H. een partij ongekeurd vleesch aangetroffen. CASTRICUM Eervol ontslag verleend. Aan den bezoldigd veldwachter dezer gemeente den heer A. Gorter is bij be schikking van de Koningin in de provincie Noordholland eervol ontslag verleend. HEILOO Bisschoppelijk bezoek. Op Zondag 2 Mei a.s. zal Mgr. Huibers, bisschop van Haarlem een bezoek brengen aan de bedevaartsplaats van O. L. Vr. ter Nood en wel ter inleiding van het bede vaartsseizoen. HENSBROEK Tuinbouwvereeniging „Ons Belang". De algemeene vergadering van de tuin bouwvereeniging „Ons Belang" werd Zater dagavond in café Groot gehouden. Inzake de herdenking van het 50-jarig bestaan van de veiling besloot de vergade ring den afgevaardigden vrij mandaat te geven. Uitvoerig werden de op de L. G. C, te be handelen voorstellen besproken. Goedgevonden werd één op de twintig leden van de vereeniging te doen afvaar digen naar de vergadering der L. G. C. Medegedeeld werd nog, dat de sproei- machines zijn aangekocht, tevens werd be sloten gezamenlijk sproeimateriaal aan te koopen. Het depot zal gevestigd worden bij den secretaris Jb. Groot. Na enkele huishoudelijke besprekingen sloot de voorzitter, de heer Joh. Koning, de vergadering. JAARVERSLAG VAN DEN TUINBOUWBOND „LANGEND IJKER GROENTEN-CENTRALE" OVER 1936. (Vervolg). Het vorige jaar was totaal in voorraad 3701 wagons en thans 8054 wagons, alzoo 4353 wagons meer, waaruit wij wel kunnen zien dat in 1935 de verwoesting door de lui zenplaag van groote beteekenis is geweest. Toch is de totale omzet in 1936 iets hooger dan in 1935, wat zeker komt omdat de kool die er nog was een flinke prijs heeft opge bracht, maar ook van andere producten was de opbrengst iets beter; het jaar 1936 heeft zich gekenmerkt als een best groeijaar eh dan daarbij zeer weinig ziekte, zoodat wij thans een groote voorraad kool hebben van zeer goede kwaliteit. Welke prijs wij vöor deze beste kool zullen krijgen, is nooit voor uit te zeggen, maar het staat er niet gunstig voor. Het weer heeft daar altijd een zeer groote invloed op, zoodat wij ook nu maar weer zullen hopen dat wij nog een tijdlang goed winterweer mogen krijgen, wat meestal een verbetering in de prijzen geeft. Door de veiling is totaal omgezet 1.162.904.97. De geheele aanvoer van producten aan de veiling is als volgt: 5.701.850 K.G. Roode kool; 6.009.550 K.G. Gele kool; 3.846.475 K.G. Deensche kool; 6.989.300 K.G. Witte kool; 11.732.478 K.G. Aardappelen; 3.666.900 K.g. Uien; 1.318.025 K.g. Breekpeen; 525.075 K.G. Bieten; 536.191 K.G. Tomaten; 25.740 K.G. Druiven; 287.158 stuks Bloemkool; 1.667.582 struiken Andijvie; 131.098 bos Bos- peen; 286.952 st. Groene kool; 185.127 K.G. Slaboonen; 10.293 K.G. Snijboonen; 103.427 K.G. Rabarber; 49.275 K.G. Rammenas; 1.052 K.G. Schorseneeren; 6.630 K.G. Tuin- boonen; 4.950 K.G. Rapen. In 1935 was er een belangrijk kwantum meer doorgedraaid dan in 1934, ook in 1936 is in totaal van de verschillende producten een groot kwantum doorgedraaid, hieronder laten wij de cijfers volgen, resp". 1935 en Roode kool 12.350 en 506.485 K.G.; Gele kool 1.396.770 en 3.270.050 K.G.; Deen sche kool 834.925 en 575.425 K.G.; Witte kool 9.250 en 1.424.000 K.G.; Aardappelen I.130.579 en 2.667.756 K.G.; Bieten 160.750 en 1.575 K.G.; Breekpeen 7,350 en 12.150 K.G.; Sla 3.500 en 595 krop; Tomaten 7.274 en 8.096 K.G.; Snijboonen 2.997 en 539 K.g.; Slaboonen 17.232 en 7.591 K.G.; Bospeen 44.129 en 2.088 bos; Zilveruien 150 K.G.; Bloemkool 6.333 en 162 stuks; Uien 7.800 en II.700 K.G; Andijvie en 803.150 str. Met het veilen van de bloembollen is het ook weer niet schitterend gegaan. Dit jaar zijn elf veilingen gehouden en daar zijn verkocht: leverbare bloembollen 744.300 st., opbrengst 10.778.14. Plantgoed 536 K.G., opbrengst 32.98. Voor de regeering opgeslagen: leverbare bloembollen 1.972.499 stuks, opbrengst 20.434.47. Narcissen 3420 K.G., opbrengst 376.20. Dit jaar is ook de verplichte inlevering door de veiling uitgevoerd en de vergoe ding daarvan was de opbrengst van de ge malen bollen voor veevoer, waaruit dan de kosten bestreden moeten worden, maar daarvan blijft er voor de veiling toch nog wel een bedrag over, totaal is afgeleverd 159.900 K.G. gedraaide bollen. Als belangrijke verandering hebben wij gekregen dat ook onze kool, zooals de uien, orider de landbouwuitvoerwet is gekomen, dit is wel iets nieuws en daar dienen wij wel terdege rekening mee te houden, dan zal de uitvoering er van zeker geen last veroorzaken. Er is nof* een drang om het op deze ma nier te doen, omdat alle kool die niet goed meer is voor export, die moét voor afwij kend geveild worden en slechte kool, wan- rteér die aangevoerd Wordt, moet voor stek geveild worden, bij doordraaien wordt vöor de afwijkende kool'wel de minimumprijs betaald, maar daar wordt geen steun op uitbetaalden wat de stek betreft, die moet bij doordraaien ingenomen worden zonder vergoeding noch steun, zoodat het wel van belang is dat wij onze kool op tijd en goed doorschieten. Na een beschouwing over de .kwestie met den betaalmeester en een woord van dank aan het personeel, eindigt het verslag met de opwekking tot eensgezinde samenwer king. HET DOOR GAS VERWARMDE POLITIEBUREAU. Mijnheer de Redacteur, Gaarne zag ik onderstaande regelsin uw blad opgenomen. Het is naar aanleiding van de kwestie gasverwarming politiebureau. Het voor een buitenstaander onbegrijpe lijke spel van kat en muis tusschen de wet houder en den Raad van onze gemeente, ein digde zooals we dat gewoon zijn, in het be noemen van eeh commissie i.c. het verstrek ken van een opdracht, om een deskundig onderzoek in te stellen, en rapport daarvan aan den Raad uit te brengen. De commissie is de bestaande gascdimmissie, aangevuld met den heer Stoutjesdyk. Aan de deskundigheid van de commissie twijfel ik allerminst, (misschien was het voordeeliger geweest een deskundig onder zoek te eischen, vóór tot het nemen van be paalde maatregelen overgegaan was), doch ik'meen 't hier op zijn plaats, het vraagstuk in het algemeen even naar voren te brengen. De commissie kan er dah haar voordeel mee doen, voor zoover het in haar kraam te pas komt. De eerste conclusie van de commissie zal wel zijn, dat de heer Stoutjesdijk goed van den gasmeter kan aflezen. Indien het waar is, dat oök gas langs den meter wordt ge leverd, zal ook dit verbruik bekend moeten worden gemaakt, dan weten we het totaal aantal M3. geleverd gas. De prijs waarvoor geleverd wordt 1200, waaruit, onder in achtneming van de nog te leveren hoeveelheid gas, berekend kan worden de gasprijs aan het politiebu reau in rekening gebracht. Alles doodeenvoudig, maar hier zijn we er niet mee. Wanneer de gasfabriek een par ticuliere instelling was, die aan de gemeente levert, dan zou het ons belastingbetalers koud laten voor welken prijs geleverd wordt mits deze niet hooger kómt dan andere ver warming. Nu echter wel. Onze kósten zijn niet de 1200, die aan het politiebureau in rekening worden ge bracht. Die gaan van de eene gemeentezak in de, andere'gemeentezak. Voor ons zijn de kosten datgene wat de gemeentelijke gasfabriek uitgeeft aan extra-kosten om het politiebureau van zijn gas te voorzien. De vraag is toch deze: Hoe moet het po litiebureau vèrwarmd wórden, om het tegen de laagst mogelijke kosten, voor de gemeen tenaren van Alkmaar, gedaan te krijgen. Uit uw overzicht blijkt, dat de stooktech- nisch-adviseur de heer C. de Clercq uit Am sterdam heeft berekend, dat bij een gas prijs van 5 cent per M3. de kosten voor 1000 calorieën van een centrale verwarming 1.400 cent kosten en bij het gebruik van brechcokes 0.320. Bij gebruik van gas dus meer dan 4 keer zou duur. Het is deze kwestie waar het mij om gaat. Bij de beoordeeling van de kosten, hebben wij voor den gasprijs 'niet 'n normalen kost prijs te rekenen. Wij kunnen rekenen met de z.g.n. toegevoegde kosten, d.w.z. dat. we in het algemeen geredeneerd, uitgaan van de gedachte: er is een gasfabriek. De pro ductie is niet de maximale productie, zoodat gemakkelijk meer geproduceerd kan wor den, zonder dat de kosten verhoogen, behal ve de directe kosten. Dit zijn de kosten die gemaakt moeten worden om wat meer" gas te produceeren. En dan hangt hét van het productieproces af, of deze kosten bijv. nog niet verminderd moeten worden met de op brengst van bijproducten. Zelfs kan een overweging dat de verhoogde omzet extra kortingen mee zal brengen, een rol spelen. Ik zeg niet, dat dit hier het geval zal zijn, maar die kwesties komen in de practijk voor bij de prijsbepaling, zijn een onderdeel van de verkooppolitiek van de bedrijfslei ding. Het deskundig onderzoek van de gascom- raissie zal zich in deze richting moeten uit breiden, voor men een oordeel zal kunnen vellen. Het is voor de gasfabriek een kwes tie van kostprijsberekening in verband met haar verkooppolitiek. Voor ons belastingbe talers heeft de commissie na te gaan, of de werkelijke kosten door de gasfabriek extra te maken voor de gaslevering aan het poli tiebureau, al dan niet hooger zijn dan de kosten van verwarming met cokes niet al leen, doch ook te beoordeelen, wat de kos ten zouden zijn van het stoken met bijv. ko len of stookolie, waarbij niet alleen te letten is óp de kosten van de brandstof, doch ook de bediening van de stookinrichting een rol kan spelen. Met belangstelling zie ik het resultaat te gemoet. U mijnheer de redacteur dankend voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, J. L. WESTRUP. UITSLAG VEILING. Voorloopige uitslag der veiling „Central" te Alkmaar ten overstaan van notaris Kruimel te Stompetoren op 17 April '37 der perc. n.1. van den heer C. Bakker. 1. Huis en erf, Grootschermer, 4 a. 50 c.a. 1000, 2. Land Eilands- polder, 7 a. 30 c.a. 30,— 3. Idem, 41 a. 80 c.a. 230,— 4. Idem, 1 h.a. 60 a. 60 c.a. 1220,— 5. Idem, 3 h.a. 62 a. 70 c.a. 2125,— 6. Idem, 2 h.a. 81 a. 90 c.a. 1715,— 7. Idem, 1 h.a. 80 a. 70 c.a. 1520,— 8. Idem 38 a. 10 c.a. ïoo,— 9. Idem, 16 a. 20 c.a. h 20,- 10. Idem, 1 h.a. 92 a. 1350,— 11. Idem, 1 h.a. 57 a. 10 c.a. 1015,— 12. Land Scher- meer, 3 h.a. 25 a. 10 c.a. Totaal 17 h.a. 68 a. 4465,- 14790,— Het leed der olievogels. Reeds eenige malen meende de Neder- landsche Vereeniging tot bescherming van dieren door middel van de pers de aandacht te moeten vestigen op het leed der olie vogels, welke als slachtoffers van de afge werkte teerproducten der motorschepen den laatsten tijd in grooten getale op het strand worden geworpen, waar zij doorgaans tot een wreeden dood gedoemd zijn. Gelukkig blijkt er bij het publiek belangstelling te be staan, om waar mogelijk deze arme stakkers te helpen en hun leed te verzachten. Het publiek doet echter goed bij de ver zorging van deze vogels de volgende wenken in acht té nemen: Naar het strand. Wanneer men een strand wandeling gaat maken, steke men wat oude lappen in de zak, teneinde de vogels ge makkelijk te ktinnen dragen en eigen klee ding voor vuilworden te vrijwaren. Beter nog is een triplex kistje te maken van 60 bij 26 c.M. en 30 c.M. hoog, voorzien van een deksel, dat voldoende lucht toelaat, met een diagonaalsgewijs tusschenschot, d.w.z. van den benedenhoek naar den bovenhoek, zoo- dat twee vogels met de borst in het breede gedeelte er gemakkelijk ^en plaats., in kun nen vinden. Een lederen riem met handvat vergemakkelijkt het dragen. Oppakken en dragen. Men doet het best een lap (niet te groot) over den rug van den vogel te doen vallen en hem dan met beide handen de vleugels tegen het lichaam drukkend, op te pakken, daarby een hand onder den buik te schuiven en met de andere hand losjes den hals van achteraf te om sluiten direct onder den kop en den vogel zoo te dragen. Dit verhindert pikken en is rustig voor mensch en dier. In geen geval aan vleugels of ondersteboven dragen. Plaatsen. Den vogel plaatsen op een vei lige, rustige en beschutte plek. Hij is dood moe, buitendien „lek" (d.w.z. niet meer be schermd voor inwerking van het zeewater) en gevoelig voor weersinvloeden (veel nat, kou of hitte). Een bakje, b.v. geëmailleerd of rood aarde, met zoet drinkwater bij hem zetten; heeft men rauwe visch, b.v. spiering, dan eveneens wat stukjes visch of vischjes in een bakje mét water. Zee-eenden eten ook wel geweekt brood of goed doorweekte kaak. Nog niet schoon maken, behalve klodders teer, die men zoo maar met een lapje er af kan nemen en ook nog niet voeren. De vogel heeft vóór alles rust noodig, het verlost' zijn van zijn ondra gelijke angst voör mensch en dier, die het strand-voor hem tot een hel maakte. Denk er aan geen meeuwen te plaatsen bij andere vogels. Zoo mogelijk soorten apart. Verdere verzorging. Is de vogel wat uit gerust en eet hij uit zich zelf het ongewende voedsel niet, dan kan men hem voeren, niet te veel te gelijk. Gaat alles goed en maakt hij b.v. den volgenden dag een krachtigen indruk, dan kan men aan de schoonmaak beginnen. Met een lapje rauwe lijnolie de stijve teerplekken wat verzachten, vooral niet inwrijven en de voornaamste lichaams openingen, neusgaten, aarsopening, smeer- klier sparend, en een lauw sopje geven van goede gele of groene keuken zeep, om het vuil zoo veel mogelijk af te spoelen en een schoon lauw sopje na. Dan voorzichtig af drogen en verder laten drogen in ver warmde sfeer. Men neme by voorkeur ste vige werkhandschoenen, teneinde zich tegen pikken te vrijwaren. Men werke niet te lang aan één vogel (nooit ondersteboven houden!) Een volgende maal komt er licht weer wat vuil af. Niet alle vogels echter beleven „volgende dagen". Maar bedenk dan, dat ge een te verzwakten vogel den grootsten weldaad hebt bewezen, door hem de gelegenheid te geven rustig en zonder gewelddadigheid te sterven. De levenskrachtige vogels kunt ge verzorgen in een oud kippenhok met ren- netje, een schuurtje, bij vrienden, die wel licht een tuin met glooiend waterpartijtje bezitten en daar een hokje willen afschieten enz. Bedenk echter, dat hun badgelegenheid ondiep moet zyn, deze vogels zyn lek, ook als ze reeds schoon zijn en in een teil zou den ze jammerlijk verdrinken. Indien ge een hooinestje geeft, leg het dan vast met zand, de typische rotsvogcls raken licht met hun nagels in hooi verward. Naar we reeds hebben meegedeeld, He- oogt de Nederlandsche Vereeniging tot be scherming van dieren een georganiseerd® actie in het leven te roepen om zooveel mo gelijk aan het leed der olievogels en ook aan dat van de z.g. vorstvogels tegemoet te komen. Overwogen wordt, om op bepaalde plaatsen langs onze kust te komen tot de stichting van asyls, waar de verpleging der vogels kan worden ter hand genomen. Hulp van particulieren, zoowel voor het. aanbren gen van vogels, als f inancieelen steun, zal de Vereeniging, Bureau: Prinses Mariestraat 40, 's-Gravenhage, giro 25685, daarby zeker niet kunnen ontbeeren. (Niet officieel) 3de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 19 April 1937 HOOGE PRIJZEN f 1000.— 15168 16411 17887 f 400.— 169 18896 f 200.— 7920 f 100.— 2295 5812 7366 12287 12948 1371) 14094 20730 Prezen van f45— 26 44 87 97 103 122 126 152 154 155 196 227 247 294 301 306 308 326 391 424 442 482 528 543 584 607 611 629 634 635 648 710 743 745 748 753 792 857 899 932 934 943 955 963 973 1049 1063 1063 1124 1178 1234 1257 1279 1308 1377 1453 1459 1483 1509 1552 1592 1660 1689 1695 1722 1757 1778 1793 1814 1833 1856 1926 1933 2010 2023 2077 2080 2100 2126 2158 2162 2172 2198 2244 2282 2325 2344 2368 2376 2378 2456 2476 2478 2490 2504 2540 2564 2584 2628 2635 2645 2661 2726 2729 2732 2740 2782 2788 2855 2884 2936 2940 2952 2973 2989 3015 3017 3069 3134 3240 3324 3411 3414 3452 3462 3472 3477 3488 3504 3506 3576 3588 3592 3626 3648 3728 3774 3791 3828 3852 3868 3918 3932 4097 4111 4133 3154 4166 4184 4189 4197 4214 4223 4283 4316 4325 4329 4349 4350 4355 4384 4432 4495 4527 4538 4558 4565 4572 4575 4610 4612 4632 4710 4720 4742 4753 4769 4783 4805 4810 4823 4958 4969 4976 4980 5003 5012 5055 5067 5068 5074 5110 5118 5133 5175 5179 5192 5262 5371 5485 5510 5513 5521 5532 5546 5584 5611 5632 5700 5785 5833 5835 5860 5876 5916 5920 5926 5953 5963 5991 6025 6043 6060 6093 6119 6128 6160 6197 6231 6241 6269 6303 6312 6348 6356 6381 6386 6390 6425 6463 6473 6520 6726 6741 6742 6754 6777 6782 6915 6926 6962 6969 7000 7046 7066 7081 7091 7107 7109 7117 7121 7135. 7166 7185 7195 7215 7236 7242 7262 7339 7349 7373 7373 7398 7409 7424 7442 7465 7477 7531 7565 7592 7610 7726 7738 7772 7830 7845 7847 7859 7872 7897 7916 7957 7961 7978 8006 8011 8030 8042 8045 8048 8094 8108 8122 8195 8244 8312 8351 8355 8447 8468 8479 8514 8524 8528 8560 8572 8663 8670 8672 8724 8740 8776 8783 8785 8787 8801 8825 8925 8942 8963 8969 9008 9107 6149 9201 9222 9233 9267 9348 9367 9399 9415 9461 9577 9580 9655 9658 9661 9702 9704 9723 9757 9758 9805 9871 9898 9917 9963 9972' 9991 10015 10016 10042 10122 10124 10135 10145 10152 10173 10188 10196 10220 10250 10312 10343 10365 10381 10413 10429 10430 10485 10628 10548 10621 10700 10729 10743 10755 10768 10781 10800 10801 10806 10871 10957 10972 11021 11159 11171 11199 11263 11275 11305 11335 11340 11342 11347 11393 11508 11591 11679 11745 11784 11815 11848 11856 11868 11872 11878 11888 11921 11969 11996 12006 12025 12037 12049 12088 12115 12122 12137 12159 12210 12269 12307 12313 12329 12336 12350 12377 12388 12392 12414 12435 12439 12446 12498 12551 12552 12658 12660 12682 12705 12707 12771 12822 12850 12968 12992 13002 13003 13087 13088 13103 13114 13130 13137 13186 13211 13277 13292 13330 13344 13426 13439 13458 13460 13461 13499 13538 13585 13588 13613 13614 13646 13665 13673 13683 13771 13799 13805 13806 13836 13851 13897 14004 14006 14011 14135 14163 14174 14212 14234 14264 14275 14290 14310 14315 14343 14388 1443S 14470 14504 14506 14522 14575 14594 14627 14704 14793 14807 14908 14925 14926 14993 15003 15059 15065 15078 15102 15126 15137 15149 15179 15183 15206 15212 15225 15251 15261 15270 15300 15322 15342 15347 15418 15672 15681 15710 15716 15740 15779 15798 15859 15908 15912 15922 15927 15946 15978 16002 16008 16044 16147 16162 16189 16207 16219 16286 16289 16294 16296 16317 16371 16392 16438 16481 16486 16509 16534 16544 16548 16561 16590 16612 16641 16642 16698 16726 16753 16767 16853 16873 16896 16911 16912 16931 16963 16964 16980 17054 17070 17099 17143 17146 17192 17214 17260 17323 17333 17339 17359 17386 17455 17507 17532 17541 17613 17741 17747 17791 17825 17934 17941 17970 18007 18021 18057 18083 18087 18108 18166 18193 18201 18202 18212 18230 18247 18277 18281 18292 18296 18312 18320 18355 18365 18377 18448 18565 18575 18610 18633 18670 18688 18772 18785 18813 18816 18828 18854 18856 18864 18871 18876 18910 18928 18971 19010 19037 19050 19085 19088 19090 19169 19228 19230 19235 19276 19314 19327 19389 19413 19462 19512 19516 19618 19605 19662 19671 19676 19683 19775 19786 19822 19834 19852 19891 19914 19922 20034 20056 20077 20081 20084 20097 20130 20137 20150 20206 20238 20239 20354 20374 20394 20443 20445 20463 20510 20525 20549 20559 20595 20604 20612 20678 20695 20775 20788 20824 20860 20903 20934 20990 Verbeteringen 2e klas, 3e lijst: 12113 m. z. 13113: 12133 m. Z. 13133. sVÜ//, Tusschen 'n half uur na zonsonder gang en 10 uur 's avonds hebt u voor waarschuwingsseinen de keus tus schen den hoorn en 't knipperen met de koplampen. Tusschen 10 uur 's avonds en 'n half uur vóór zonsopgang zijn geluids signalen verboden (behilve in 'n noodgeval). [W Overbodige geluidssignalen zijn altijd verboden evenals 't gebruik van on redelijk sterke autohoorns! sst. stilte Gaspedalen zijn gewillig! Maar als uw autosnelheid verdubbelt wordt uw remweg (afstand, noodig om te stoppen) 2 X 2 t= 4 maal zoo groot!

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8