SPORT EN WEDSTRIJDEN AJAX EN BE QUICK WINNEN. Twee eerste klassers degradeeren. ALKMAARSCHE COURANT van MAANDAG 19 APRIL 1937 V oetbal. 4 3 0 1 6 10—8 3 2 0 1 4 6—6 4 2 0 2 4 6—5 3 1 0 2 2 5—5 4 1 0 3 2 3—11 OM DEN HOOGSTEN TITEL Wanneer er van een verrassing ge sproken mag worden, dan is het wel de zeer overtuigde 30 overwinning, die Be Quick op Go ahead behaalde. Daar door bewezen de Groningers, dat hun zege op Feijenoord werkelijk niet een toeval was, maar dat deze gouden ploeg meetelt in den strijd om het landkam- pioenschap. Ajax behaalde een verdiende overwinning op het sterke P.S.V., dat na de 'rust de kluts kwijt raakte en onverwacht met groote cij- fers verloor. De situatie is thans zoo, dat Ajax en Be Quick de leiding hebben met twee verlies- punten en dat P.S.V. met zes verliespunten vrijwel uitgeschakeld is. Go ahead en Feijenoord met elk vier verliespunten, heb ben hun kans nog in eigen hand. De stand in deze interessante competitie is thans: Ajax Be Quick Go ahead Feyenoord P.S.V. Promotie! Verder hebben de promotie-degradatie wedstrijden reeds twee beslissingen ge bracht: Z.F.C. en Ensch. Boys zullen het vol gende jaar in de tweede klasse het verloren terrein moeten trachten te herwinnen; Z.F.C. door het gelijke spel tegen S.V.V. en de Ensch. Boys door de nederlaag tegen Hengelo. In het eerste geval is ook de promo- veerende club bekend: het Rotterdamsche R.F.C.; in het tweede geval hebben Quick en Hengelo onderling nog een robbertje uit te vechten. Intusschen moet nu K.F.C. de eer van Noordholland-Noord voortaan alleen ophou den en werkelijk met één eersteklasser in onze geheele omgeving ziet het er niet best uit. Wat dat betreft, mogen we wel eens een voorbeeld namen aan andere rayons 't Gooi wint van Hilversum! In afdeeling I kan R.C.H. tevreden zijn: de beide Hilversumsche kampioenen hebben elkaar de punten afgesnoept en de Haarlem- sche Racing kan er haar voordeel mee doen. Wellicht, dat de wedstrijd Hilversum— R.C.H. de beslissing brengt. De stand is hier: 't Gooi 3 111 85 3 Hilversum 3 111 47 3 R.C.H. 2 10 1 34 2 In afdeeling II speelde Z.F.C. thuis gelijk tegen S.V.V., dat al geen kans meer had, maar den wedstrijd fair en sportief opvat ten; 't bleef 0—0, waardoor R.F.C. gauwer eersteklasser werd, dan verwacht mocht worden. De uitslag van den resteerenden wedstrijd R.F.C.—Z.F.C. is van belang meer. De stand luidt: R.F.C. 3 3 0 0 11—2 6 Z.F.C. 3 111 2—2 3 S.V.V. 4 0 1 3 3—12 1 In Hengelo speelden Hengelo en Ensch. Boys een enthousiast partijtje, waarin de bezoekers echter aan het kortste eind trok ken. 't Gevolg was, dat de Boys opnieuw degradeeren en Hengelo haar kans behoudt. Ze moet nu nog naar Nijmegen, waar Quick haar een warm onthaal zal verschaffen. De stand luidt hier: Hengelo 3 2 10 119 5 Quick 3 111 98 3 Ensch. Boys 4 10 3 1114 2 In het Noorden deed W.V.V. een leelijke misstap. Na het zoo goede begin tegen Fries land werd thans op eigen terrein gespeeld tegen Heerenveen en zoowaar moesten de oud-eersteklassers in de bezoekers hun meer dere erkennen, 't Werd weliswaar slechts 23, maar de kostbare puntjes gingen ver loren. De stand luidt hier: Heerenveen 1 1 0 0 4—2 2 W.V.V. 2 10 1 5—3 2 Friesland 10 0 1 0—4 0 Promotie 3de klasse. Voor de promotie naar de 2de klasse van afdeeling I werd nog gespeeld De Volewijc- kers—Bloemendaal. Zooals verwacht, had de thuisclub weinig moeite met het gedegra deerde Bloemendaal: ze won met 42, zoo dat De Volewijekers en H. V. C. samen moeten uitvechten, wie zal promoveeren. Beide clubs staan precies gelijk en de laatste wedstrijd zal de beslissing kunnen brengen. De stand is: H. V. C. 3 2 10 12— 7 5 Volewijckers 3 2 10 139 5 Bloemendaal 4 0 0 4 615 0 Voor Alkmaar was het een beste dag, ook al speelde het zelf niet. Maar Texel verloor van Q. S. C., wat wel gehoopt, maar niet verwacht werd. Er kan natuurlijk nog van alles gebeuren; zelfs kunnen alle drie clubs nog gelijk komen. Intusschen heeft Alkmaar thans de minste verliespunten, zooals de stand laat zien. Alkmaar 2 110 41 3 Texel 3 111 2—2 3 Q.SC. 3 10 2 1—42 Er resten hier nog twee wedstrijden: AlkmaarQ. S. C. en TexelAlkmaar. Be Quick-Go ahead 3-0, Een voor Groningen ongekende belang stelling bestond er voor den wedstrijd Be QuickGo shead. Ruim 14.000 kijkers wa ren toegelaten en een aantal stoelen was het redmiddel om alle toeschouwers een plaats te bezorgen! Ongetwijfeld hebben de Noordelijke voet balenthousiasten redenen te over tot juichen gehad. Al spoedig bleek, dat er in den strijd voor Be Quick zeker weer een goede winstkans zat. Evenals in den openingswedstrijd begon nen de Groningers met groot enthousiasme en in een hoog tempo te spelen. Over het geheel was het eerste kwartier geheel voer Be Quick, dat zich van de befaamde Go ahead-verdediging niets aantrok en veel bezoeken aan Leo Halle's doel bracht. Toch kreeg onze internationale doelman voorloopig geen druk werk. Langzamerhand werd dit echter anders, het beweeglijke spel van rechtsbinnen Haze- weijer Jr. ging de Deventer defensie meer en meer uiteen scheuren en steeds meer en meer werd Halle's doel belaagd. De aanval van Go ahead bleek geheel schotloos en hoe de Vries en Wagenvoort zich ook inspanden om kansen te scheppen, het binnentrio zocht Wachter's doel telkens te hoog of op verkeerde plaats. Een handsgeval van ter Beek, waarvoor scheidsrechter Israëls zeer terecht een straf schop gaf en waaruit midvoor Blij ham de thuisclub de leiding gaf, gaf Be Quick een zoodanigen steun, dat zij het spel grooten- deels in handen hield. Ettelijke corners waren hiervan 't gevolg, doch pas eenige minuten voor de rust kwam na een vlotte combinatie tusschen Wilkens en Blijham Jr. Hazeweijer voor het doel en on houdbaar schoot hij onder den uitloopenden Halle door (2—0). Na de hervatting zakte het spelpeil aan vankelijk, zoodat er het eerste kwartier van de tweede helft weinig te genieten viel. Daarna werd er door Go ahead weer een uitstekend combinatiespel vertoond, maar de afwerking der aanvallen liet zeer veel te wenschen over. Langzamerhand wist Be Quick zich echter weer te herstellen. In de laatste minuut moest Halle nog eens visschen, toen invaller Ipey een door Haze weijer Jr geforceerden hoekschop keurig voor het doel plaatste en Willy Blijham' on houdbaar inkopte (30). Ajax-P.S.V. 5-2. In de tweede helft viel de beslissing. In een in hoog tempo gespeelden wed strijd, waarin bij wijlen uitstekend voet bal werd te zien gegeven, is Ajax er in geslaagd met flinke cijfers van P.S.V. te winnen. De kansen van Ajax in de kampioenscompetitie blijven door deze zege voortrefelijk, terwijl de Eindhove- naren, nu zij de helft der wedstrijden achter den rug hebben, met slechts 1 overwinning en 3 nederlagen, prac- tisch voor den titel zijn uitgeschakeld. Toch is deze overwinning van Ajax niet zoo gemakkelijk tot stand gekomen als de cijfers zouden kunnen veronderstellen. In de eerste helft wogen de beide ploegen goed tegen elkaar op, verkreeg P.S.V. even veel scoringskansen als de thuisclub, doch na de rust Ajax leidde toen met 21 na aanvankelijk te hebben achtergestaan vertoonden de P.S.V.-verdediging en ook de midednlinie een noodlottige inzinking, waar door Ajax herhaaldelijk gelegenheid kreeg door te breken. De overwinning van Ajax werd op regel matige wijze behaald. De ploeg speelde beter voetbal dan de Zuidelijke kampioenen, die over het algemeen genomen iets tegen vielen. In een zeer snel tempo werd aangevangen. Aan beide zijden gooide men het over de vleugels, zoodat de vier buitenspelers her haaldelijk aan het werk werden gezet. In het eerste kwartier was P.S.V. zeer gevaar lijk en na 17 minuten nam het de leiding. Van Kooyk liep op een pass door het mid den toe, Keizer kwam uit zijn doel, kon den bal niet voldoende wegwerken en van den Broek had den bal slechts voor het intrap pen 01. Dit doelpunt inspireerde het Ajax-elftal tot enkele fraaie aanvallen en nog geen drie minuten later was de stad alweer gelijk. Van Wijngaarden passeerde enkele spelers, liep naar binnen, passeerde naar Bijl, een doel worsteling ontstond en enkele Ajax- spelers liepen gezamenlijk den bal achter Boumans 11. Ajax kwam terug en nu kreeg men de Am sterdammers op hun best. Uit een pass van Bijl scoorde van Reenen 2 minuten na den gelijkmaker op onnavolgbare wy'ze een tweede doelpunt, 21. Het spel bleef op hoog peil staan, alhoewel het tempo in het verdere verloop iets zakte. Direct na de rust zette Ajax een offensief in en na een kwartier spelen leverde een prachtig staaltje een derde doelpunt voor Ajax op. Van Wijngaarden plaatste naar rechts, hier gaf Stam den bal in eens terug, Gerritse ving het leder op en schoot hoog in den linkerhoek (31). Dit doelpunt was beslissend. Uit een strafschop werd de stand op 4—1 gebracht en daarna bleef Ajax domineeren en een kwartier voor het einde werd het 5—1. P.S.V. speelde verder een verloren wed strijd en het was nog vrij onverwacht, toen 7 minuten voor het einde van Kooyk de ge heele Ajaxverdediging passeerde, zijn schot stuitte tegen de paal terug, doch de toege- loopen de Visser kon gemakkelijk den bal in het net trappen (52). 't Gooi-Hilversum 5-1. Het treffen tusschen de beide Hilversum sche promotie-candidaten voor de eerste klasse heeft, na een spannenden en aantrek- kelijken strijd een verdiende, zij het geflat teerde, 51-overwinning voor 't Gooi ge bracht. Vrijwel gedurende den geheelen wedstrijd zijn de Geel-Zwarten sterker geweest en waar ditmaal de productiviteit van dien aard was, dat van de kansen geprofiteerd werd, mocht dit resultaat dan ook als volkomen verdiend beschouwd worden. Van meet af aan nam 't Gooi door tactisch beter spel het initiatief en al spoedig gaf zij haar supporters reden tot juichen, toen N. Cohen een voorzet van Winthorst onbe rispelijk in een doelpunt omzette (10). Geruimen tijd golfde het spel hierna op en neer met de gastheeren gevaarlijker in het offensief. Tot de thee wisten de beide verdedigin gen doelpunten te voorkomen hoewel den heer H. Boekman een opgelegde hands in het strafschopgebied van Hilversum ont ging! zoodat gedraaid werd met 10- voorsprong voor 't Gooi. Wie gedacht had, dat na de rust Hilver sum het initiatief zou hebben, bleek zich al spoedig vergist te hebben. Ook nu waren het de Gooiers, die 't beste werk lieten zien en het na plm. 10 minuten door N. Cohen gescoorde 2e doelpunt gaf de veldverhou- ding dan ook uitstekend weer. Groot was de vreugde der Geel-Zwarten, toen A. Peters direct hierop no. 3 achter Bouwman plaatste en 't Gooi zich aldus ver zekerd zag van een veiligen 30-voorsprong. Hilversum zette nu alles op den aanval en oogstte door van Schaick dan ook succes, doch nauwelijks was uitgetrapt of Peters scoorde in overduidelijke buitenspelpositie ten 4e male (41). Deze psychologische tegenslag voor Hil versum werd nog yerhoogd, toen van Polen keeper Cohen passeerde en scheidsrechter Boekman om volkomen onbegrijpelijke re denen dit doelpunt niet toekende. De gasten hielden wel dapper vol, doch het pleit was beslecht en Winthorst wist de meerderheid der Gooiers nog eenmaal in een doelpunt uit te drukken, zoodat het einde van deze, na de rust nog al forsch ge speelden wedstrijd, tenslotte een 51-zege- praal voor 't Gooi bracht. Z.F.C.-S.V.V. 0-0. Door het gelijke spel tegen S.V.V. werd het lot van Z.F.C. beslist, daar haar de laat ste wedstrijd tegen R.F.C. niet meer red den kan. Het volgend jaar zullen de Zaan dammers hun geluk in de tweede klasse moe ten zoeken, nadat zij nu ruim 13 jaar meest al op zeer behoorlijke wijze hun plaats in de eerste klasse hadden verdedigd.* Erkend moet worden, dat de Zaandammers dit sei zoen wel erg achteruitgegaan zijn en vooral in de voorhoede prominente spelers misten. Z.F.C. had wel pech doordat zij het in de zen voor haar zoo belangrijken wedstrijd zonder haar rechtsbuiten Stricker, linksbui ten de Boer en midhalf Klopper moest stel len, terwijl reeds na een kwartier midvoor Baljet last van zijn oude blessure kr^eg. De Schiedammers gingen dadelijk goed van start, maar weldra kwam Z.F.C. opzet ten, doch voor het S.V.V.-doel ontbrak het beslissende schot. Zoowel bij -S.V.V. als de thuisclub hadden de verdedigers maar wei nig moeite de onsamenhangende aanvallen de baas te blijven. In de tweede helft ging het aanvankelijk niet beter, doch waar Z.F.C. winnen moest om haar kansje te behouden, werd in het laatste kwartier alles op den aanval gezet, doch S.V.V. verdedigde nu als hing haar leen er van af. Ofschoon Z.F.C. in deze pe riode zeker een doelpunt verdiende, wist S. V.V. dat tenslotte met haar heele ploeg stond te verdedigen haar doel schoon te houden. Met blanken stand kwam dan ook het ein de, hetgeen de degradatie der Zaandammers beteekende. Alkm. Boys—Z.V.V. 6-1. Een flinke en verdiende over winning. Ook nu weer bracht de vriendschappelijke wedstrijd, tegen de tweede klasser het Zaansche Z. V. V. een flinke en alleszins verdiende overwinning voor de Alkmaarsche Boys. Het feit, dat de rood-witten nagenoeg over alle linies de meerderen van de blauw zwarte bezoekers waren, maakte, dat we te vaak periodes van sterk Alkmaarsch over wicht kregen, waarbij de score regelmatig kon worden opgevoerd en er van bepaalde spanning in 't geheel geen sprake kon zijn. Het was dan ook een verheugend feit voor de kaasmenschen, dat hun spel tot in alle onderdeelen beter verzorgd bleek te zijn. Zoo zag men allereerst beider verdedigin gen. Maakte bij de Zaandammers vooral de linksback v. d. Weijde door zijn vele mis sers, geen al te sterken indruk (terwijl de invaller-doelman echter verdienstelijke din- Uitslagen. Om het kampioenschap van Nederland. Be QuickGo Ahead 30 Ajax—P.S.V. 5—2 Afdeeling I Promotie-competitie tweede klasse GooiHilversum 5—1 Promotie-competitie derde klasse De VolewijckersBloemendaal 4—2 Promotie-competitie vierde klasse Q.S.C.—Texel 1—0 Afdeeling II Promot ie-competitie tweede klasse Z.F.C.-S.V.V. 0-0 Afdeeling IH. Promotie-competitie tweede klasse Hengelo—Enschedesche Boys 43 Afdeeling V Promotie-competitie tweede klasse W.V.V.Heerenveen 23 gen deed en aan de doelpunten niet veel schuld had) bij de rood-witten klopte het in de defensie als een bus en was Weel die een heel goede partij speelde, kort voor het einde, bij het nemen van een doelschop, even actiever geweest, stellig had de in middels vrij staande linksbuiten Ekel met een ver schot niet de eer gered en was de stand blank gebleven. Inmiddels kreeg doelman v. d. Horst niet bijster veel werk te doen, doch wat hij te doen kreeg, ging hem echter zeer goed af. Enkele malen wist hij zelfs op voortreffelijke wijze redding te brengen. Liet Houtkooper ook nu weer verdienstelijk werk zien, het werk van Slikker was ook thans een lust voor oogen. Zijn kijk op het spel, z'n be- heerschte manier van ingrijpen en plaatsen, het is alles de grondslag van doordacht spel. Liet v. Eerden die al spoedig Kwadijk verving, een behoorlijke partij zien, de spil Hartog was niet zoo op dreef als enkele weken geleden tegen West-Frisia, mogelijk doordat het spel der bezoekers wat onsamen hangend was en niet gemakkelijk te over zien. Zijn kop werk en spel-openen viel ook nu weer te loven, al ging de bal enkele malen wat te hoog. En tot slot de Alkmaarsche aanval, die ook nu weer blijk heeft gegeven, productief te zijn en dat nog wel, terwijl we hebben bemerkt dat het in deze linie nog veel beter kan. Had b.v. een Goudsblom bij de aan vallen op links, wat meer naar binnen „ge sneden", ongetwijfeld had hij nog enkele kansen kunnen benutten. Enkele malen startte hij iets te laat. Overigens deed hij zeer verdienstelijk werk en vooral zijn voor zetten waren van een goed gehalte. Pater voelde zich schijnbaar ook nu nog niet geheel op z'n plaats thuis. Hij speelde echter beter dan in de vorige ontmoeting; zijn doelpunt was prachtig, terwijl hij een maal geweldig hard tegen den onderkant van de lat schoot. Schenke was als van ouds, de stoere doorsjouwer, die nu goed voor drie doelpunten was. Mulders werd vanzelfsprekend zeer streng bewaakt, mogelijk de reden, dat hij zoowel midvoor- als linksbuitenplaats eens opzocht. Z'n passes en doorgegeven ballen waren ook nu weer goed, z'n „schaar" knipte enkele malen verdienstelijk, terwijl hij evenals bij het vorige treffen, ook nu het laatste doelpunt voor zijn rekening nam. De Grand deed ook behoorlijk werk, maarkan nog veel beter; zijn doelpunt was een handig staaltje van tijdig naar binnen zwenken. De bezoekende Zaandammers hebben jammer genoeg op ons geen al te sterken indruk gemaakt. Spil Kok, rechtsback Meijer en doelman Jonker waren vrijwel de bes ten, doch het resteerende gedeelte bepaald middelmatig, terwijl de voorhoede die over een tweetal invallers, linksbinnen en buiten, beschikte zwak te noemen was en vaak voor het doel gekomen, de kluts totaal kwijt raakte. Scheidsrechter ter Horst leidde behou dens enkele foutjes niet onverdienstelijk. Uit den wedstrijd nog de volgende grepen: Doordat Indri niet van de partij kan zijn en Z. V. V. over een drietal invallers beschikt, zien we de volgende opstelling binnen de lijnen: Alkm. Boys: v. d. Horst Houtkooper Slikker Weel Hartog Kwadijk Goudsblom Pater Schenke Mulders de Grand Scheidsrechter J. ter Horst. Ekel Fer. Versteeg v.Elk Fl.'Versteeg v. Dijk Hartog Kok Siffels v. d. Weijde Meijer Jonker Z. V. V. Reeds dadelijk zien we bij een goeden aanval op links een mooie kans voor het Zaansche doel verloren gaan, terwijl even later Pater hard tegen den onderkant van de lat schiet en 't omlaag stuitende leder kan worden weggewerkt. Echter na een 7-tal minuten zien we goed combinatie werk tusschen Schenke en Goudsblom, waarbij laatstgenoemde scherp voorzet en de Grand de score kan openen, 10. Meteen trekken de Zaandammers sterk ten aanval Kwadijk moest inmiddels plaats maken voor v. Eerden doch de gastheeren kunnen den druk weerstaan en weten langzaam het spel te verplaatsen. Nadat Schenke uit een doorbraak juist heeft naast geschoten, laat hij een harden vrijen schop ook al naast verdwij nen. Dan beleeft het Boys-doel een be nauwd moment en schiet Fer. Versteeg precies in het zijnet, terwijl eenmaal v. d. Horst meesterlijk redt. Nog eenmaal laat Fer Versteeg een goede kans onbenut en dan zullen de rood witten het weer eens probeeren. Eenmaal zelfs breekt Mulders goed door, doch Jonker kan z'n schot juist nog corner werken. Als Schenke zich heftig door de defensie wringt, kan hij juist nog via den paal het doel treffen, zoodat de stand 20 is. Na de rust is het spel eveneens onge veer 7 minuten oud, als Schenke goed van een weifelen kan profiteeren en den stand op 30 kan brengen en nadat Jonker nog een lastigen bal goed heeft gestopt, is het Pater die er met een goed schot 40 van maakt. De Zaandammers doen hardnek kige pogingen om de eer te redden, doch de Boys weten van geen wijken. Eindelijk zendt Schenke weer eens een geweldig schot in, dat Jonker te machtig blijkt en de stand is 50, Dan kunnen de bezoekers uit een doel schop de eer redden 51, waarna Mulders nog op handige wijze den eindstand op 61 brengt. NEDERLANDSCH LIMBURG- BELGISCH LIMBURG. Te Maastricht werd gister de returnwed strijd om de tweede schaal Coenegracht tus schen Nederlandsch- en Belgisch-Limburg gespeeld. Behaalden de Nederlanders tweeden Paaschdag te Laemaeken op het nippertje een 43-zege, thans hebben de Belgen ver diend revanche genomen met 24. Nadat de partijen aanvankelijk goed te gen elkaar opwogen, waarbij de Nederlan ders een kort spel demonstreerden, wist midvoor Vroomen na den veertienden mi nuut Nederlandsch-Limburg de leiding te geven. Deze voorsprong was evenwel slechts van korten duur want enkel minuten later bracht Dignef den stand op gelijken voet. En toen Wessels mistrapte kwam de bal in eigen doel terecht, waarmee de Belgen de leiding hadden veroverd. Kort voor de rust slaagde Mulleners er ten slotte in België het derde doelpunt te verschaffen. De matte sfeer, welke het eerste deel van den wedstrijd kenmerkte, maakte in de tweede helft plaats voor een enthousiast spel der beide ploegen. De Nederlanders we ken van hun korte spel af, waardoor de aan vallen veel intensiever werden en Delahaye verkleinde dan ook al spoedig den achter stand tot 32. De Belgen kwamen echter steeds voor ons doel. Ondanks het goede keepwerk van Ummels lukte het Swerts tenslotte het laat ste doelpunt van den wedstrijd te scoren (2—4). De wedstrijd stond niet op een hoog peil. In het laatste gedeelte van den strijd voor al trachtten de Belgen door stevig verdedi gen de overwinning te consolideeren. DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van de Zaterdag in de En- gelsche league gespeelde wedstrijden luid den: Eerste afdeeling. ArsenalPortsmouth 40 Bolton WanderersStoke City 00 BrentfordChelsea 10 Derby CountyBirmingham 31 EvertonCharlton Athletic 22 Huddersfield T.Grimsby Town 03 Manchester UnitedMiddlesbrough 21 Preston NorthendManchester City 25 Sheffield W.Westbromw. Albion 23 SunderlandLiverpool 42 Wolverhampton W.Leeds United 30 Tweede afdeeling. Aston VillaWestham United 02 Bradford CityNorwich City 20 BurnleyBarnsley 30 ChesterfieldLeicester City 25 Conventry CityBlackpool 12 Doncaster RoversTottenham H. 11 FulhamSheffield United 40 Nottingham ForestBury 10 Plymouth ArgyleBlackburn R. 20 SouthamptonBradford 00 Swansea TownNewcastle United 12 BELGIE—ZWITSERLAND 1—2. Teleurstellend spel der Belgen. Slechts 20.000 toeschouwers woonden gis ter in het Heyselstadion te Brussel den lan- denwedstrijd BrusselZwitserland bij, wel ke door de gasten met 21 werd gewonnen na een vooral van de zijde der Belgen te leurstellende ontmoeting. Het Belgische elf tal bestond uit: doel: Braet; achter: Pave- rick en Joacim; midden: Dalem, Stynen en de Winter; voor: Buyle, Ceuleers, Voorhoof, Raymond Braine en van den Eynde. De Belgische voorhoede is vooral sterk te gengevallen, wederom was Voorhoof geheel uit vorm en miste hfj, evenals tegen Neder land talrijke kansen. In het Zwitsersche elf tal was Xam Abegglen weer de beste speler uit den aanvaL Hij smaakte het genoegen na 11 minuten zijn land de leiding te geven. In de tweede helft de rust was ingegaan met een 1O-voorsprong der Zwitsers verhoogde de rechtsbuiten Bickei den stand tot 2—0. Een kwartier voor het einde wist Voor hoof een tegenpunt te maken. In den restee renden tijd hielden Minelli c.s. goed stand, zoodat het einde kwam met een 21-over winning der Zwitsers. SCHOOLWEDSTRIJDEN. H. B. S. IHandelsschool I 51 Lyceum IHandelsavondschool 30 Lyceum IIU.L.O. Alkmaar I 23 (Na strafschoppen). H. B. S. II—U.L.O. Bergen I 3—2 (Na strafschoppen). H. B. S. IV—Lyceum III 0—1 U.L.O. Julianaschool I—H. B. S. Hl 1—4 U.L.O. Alkmaar IIAmbachtsschool IV 31 U.L.O. Bergen II—H. B. S. V 4—1 Vertegenwoordigende elftallen L.O. Alkmaar—Zaandam 2—1

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 9