9 P% Brandwonden ^RUmeidaHd ^Prp i'iwn'flft/ lUeums llkec&edcht AMSTERDAMSCHi BEURS Snijwonden. Ontvellingen I UROL. geneest zonder iitteekens Doos 30 en 60 ct. Bij Apothekers en Drogisten. Poging tot ontvluchting van gevange nen. - Op het oogenblik. dat een vrachtauto, waarin vier gedetineerden zich hadden ver borgen, de poort van de gevangenis te Moundsville (West Virginië) wilde uitrijden, bemerkten bewakers deze poging tot ont vluchten. Zij openden het vuur uit machine geweren. Drie gevangenen werden gedood, terwijl de vierde ernstig werd gewond. Daar hij een complot vreesde, heeft de directeur alle 800 gevangenen in de cellen laten opsluiten. Twee militaire vliegtuigen in botsing. - Gistermorgen zijn nabij Methwold, op de grens van Norfolk en Suffolk, twee Engel- sche bombardementsvliegtuigen tijdens een oefening in het bommenwerpen met elkaar in botsing gekomen, en neergestort. Er zijn vier menschenlevens te betreuren. Vorstelijk geschenk aan New York. - De bankier Jules Bache, een milliardair van Fransche afkomst, heeft zijn woning en col lectie kunstwerken aan den staat New York geschonken. Het huis zal worden ingericht als openbaar museum. De totale waarde van dit geschenk wordt op twintig millioen dollar geschat. De collectie Bache omvat schilderijen van beroemde meesters, o.a. Rembrandt, Rafael, Titiaan, Velasquez, Boticelli, van Dyck, Durer, Holbein, Boucher, Fragonard en Watteau. Bache zelf is gisteren met de „Normandie" naar Europa vertrokken. Malaria-epidemie in Transvaal. In het Noorden van Transvaal woedt een ernsti ge malaria-epidemie. Duizenden inboorlingen zijn door de ziekte getroffen. In een plaats zou niet minder dan driekwart van de bevolking aan malaria lijdende zijn. Heele families moeten het bed houden. Van het verplegend personeel wordt het uiterste gevergd, en de ziekenhuis zijn alle stampvol. In het ziekenhuis te Pieters burg werden op een dag meer dan 50 inboor lingen binnen gebracht. Mijngasontploffing bij Charleroi. - He denochtend half zes heeft 820 meter onder den grond in schacht no. - van de Belgische mijn Grand Membourg op het gebied van Charleroi een mijngasontploffing plaats gehad. Te negen uur waren zestien ge wonden en een doode geborgen, twee ge wonden verkeeren in ernstigen toestand. Aardschokken in Argentinië. - In het Noordelijk deel der provincie Santiago des Estero (Am.) hebben zich plotseling zonder dat zich de andere gebruikelijke verschijn selen bij een aardbeving voordeden, over een lengte van verscheidene kilometers aardspleten gevormd, drie meter diep en 1meter breed, welke zich over een af stand van ruim honderd K.M. vertoonden. Het trein- en soms ook het wegverkeer moest gestaakt worden. Er bleek zich een ondergrondsch kanaal van vele kilometers lengte gevormd te hebben. Onder de bevol king ontstond een paniek. Hoe de hoofdsteden Prinsesse-dag vieren. De viering in de hoofdstad. Het teere, groene waas der boomen op de statige grachten vormde vandaag met het rood, wit, blauw en het oranje van de tal rijke, forsche vlaggen, welke van de gevels der veelal tot kantoorpanden ingerichte, een maal deftige Amsterdamsche heerenhuizen neerhingen, een wonderlijke harmonie van kleuren, die in het kader der feestelijkhe den ter eere van den verjaardag onzer kroonprinses aan dit stadsdeel een apart en voornaam cachet gaven. Vlaggen waren er overigens in alle wijken der hoofdstad, niet het minst ook in het havengebied, terwijl over het geheel welkome uitzondering in deze schier wintersche lente de zon bij tijden gouden glanzen legde. Van de beu gels der trams wapperden weder de vaan tjes, in vele winkeletalages domineerde het oranje, hier en daar ook als omlijsting van de portretten van het vorstelijk bruidspaar, zoodat met dat al de hoofdstad een feeste- lijken aanblik bood, waarbij een opgewekte stemming paste. Feestelijkheid en opgewekt heid, aan de bevordering waarvan wederom de vereeniging tot veredeling van het volks vermaak een belangrijk aandeel bijdroeg. Zoo werd aan den vroegen ochtend van de zen dag wijding gegeven door het ten ge- hoore brengen, op den Dam en op het peris tyle van den Stadsschouwburg, van koraal- muziek, welke velen, die op dit vroege uur op weg waren naar hun werk, een oogen blik deed toeven. Later op den morgen ont brak ook de vroolijke noot in het program ma niet en waren het vooral de bewoners der grachten, die daarvan hun deel kregen door het voorbijvaren van een motorboot met een muziekcorps, die mede de aandacht had van de jeugd, welke vandaag vrijaf had. Na het middaguur werd het allengs druk ker op straten en pleinen, vooral ook in het stadscentrum, waar op den dam een concert werd gegeven, dat in den namiddag en des avonds herhaald zou worden. Muziek was er ook op het Beursplein, terwijl er op an dere pleinen concerten waren door een mu ziekcorps, dat op een vrachtauto door de stad trok. Ook de jeugd kreeg haar deel van de feestviering, dank zij ook het initiatief van den Amsterdamschen Oranjejeugdbond, die o.m. in den Stadsschouwburg en in Kras- napolsky feestuitvoeringen had georgani seerd en van de buurtvereeniging het Apol- lokwartier, die een aantrekkelijk jeugdpro- gram had samengesteld, dat zich zou afspe len op het Minerva-terrein. Voor na den middag vermeldde het pro gramma van 6.30 tot 7.15 uur een con cert op het carillon van 't Koninklijk Paleis door den beiaardier J. Vincent met mede- HONIG 5 BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25% zwadrder dan de meeste andere. werking van het mannenkoor „Valerus". terwijl er in den avond, behalve een muzi- kalen marsch van het Amsterdamsche tam boers- en pijperscorps „Rex", van 8.15 tot 8.35 uur opnieuw een Carillonbespeling zijn zou, welke, aangezien de K.R.O. haar zflu uitzenden, door het geheele land zou kun nen worden gehoord. De café's mochten tot twee uur 's nachts geopend blijven tot welk sluitingsuur ook muziek mocht worden gemaakt. Straatmuziek was tot tien uur 's avonds toegestaan. Princessedag in de Residentie. Ook dit jaar biedt de Residentie op den verjaardag van prinses Juliana een opge wekt en kleurig aspect. Vlaggen wapperen van vele gebouwen en particuliere huizen. De legaties namen door het uitsteken van haar vlaggen deel in de feestvreugde. De beugels van de tramwa gens waren gepavoiseerd en het Lange Voor hout was met de traditioneele wimpelver siering getooid. De Haagsche kleuren wis selden de gevarieerde wimpels af. De ge vels der regeeringsgebouwen waren gedeel telijk reeds met verlichtingsattributen voor hedenavond uitgerust, zooals b.v. het mi nisterie van financiën aan den Kneuterdijk. Het gebouw van de algemeene rekenkamer daarentegen even verder aan het Lange Voorho.ut gelegen was hedenochtend nog niet van de gloeilampjes voorzien. Druk werd er gevent met oranjestrikjes en feest artikelen. Op verschillende punten waren muzikanten en acrobaten in actie. Aan het Kon. Paleis lagen felicitatie-regis- ters ter teekening. Vanmiddag gaf de harmonie „Spoorwijk" een uitvoering op het Voorhout en heden avond zal de harmonie „Meyerbeer" op de zelfde plaats muziek maken. Ook op andere plaatsen waren er vandaag muziekuitvoeringen en in de groote kerk zou de vereeniging Bijbel, Oranje en Neder land hedenavond een herdenkingsdienst houden. De groote trek van feestgangers zal zon der twijfel in den vooravond naar het Malie veld uitgaan voor het bijwonen van een vuurwerk. Hoewel het weer wat onzeker, was en een schuchter zonnetje slechts af en toe te voor schijn kwam, bleef het droog, zoodat velen, vooral in de middaguren door de versierde straten rondwandelden. DE KAPPERS VRAGEN OM EEN VERGUNNINGSSTELSEL. Men schrijft ons: De drie ondernemersorganisaties in het kappersbedrüf hier te lande nl. de „Neder- landsche Kappersbond", de R.K, Bond „St. Franciscus van Assisië" en de „Federatie van Kapperspatroonsvereenigingen" hebben in een gemeenschappelijk request aan den minister van handel, nijverheid en scheep vaart verzocht een vergunningstelsel, als bedoeld in artikel 1, eerste lid Vestigings wet-Kleinbedrijf, voor hun bedrijf in te voeren. Zijn wij juist ingelicht, dan zyn de kap pers de eersten die om toepassing van de Vestigingswet-Kleinbedrijf, hebben ge vraagd. ARBEID OP KANTOREN. Toepassing van de Arbeidswet met ingang van 1 Juni. Naar wij vernemen, ligt het in de bedoeling de bepalingen der Arbeidswet 1919 betref fende arbeid van mannen en vrouwen in kantoren in het algemeen op 1 Juli a.s. in werking te doen treden. Met ingang van dien datum zal dan een werktijdenbesluit voor kantoren worden ingevoerd. Voor bank- en effectenkantoren zal de invoering verscho ven worden tot 1 September a.s. Buiten de regeling zal voorshands blijven de arbeid van mannen en vrouwen in eenige groepen van kantoren, waar de arbeid af hankelijk is van de onzekere tijdstippen van aankomst van zeeschepen; voorts de arbeid in kantoren van tabakshandelaren en -make laars, van groenten-, fruit- en aardappel exporteurs en van reisbureaux. Overwogen wórdt namelijk een eventueele wijziging van de Arbeidswet, welker bepalingen op sommige punten voor de genoemde catego rieën van kantoren te weinig rekening hou den met de eischen der practijk. Ook de Hooge Raad van Arbeid drong in zijn desbetreffend rapport op wetswijziging BURGEMEESTER VAN HOOGEZAND OVERLEDEN. Vanochtend is te Hattem bij Zwolle, op 53-jarigen leeftijd, na een korte ziekte, overleden de heer D. Bartels, burgemeester van Hoogezand. De heer Bartels vertoefde sedert Zondag, na eerst een vergadering te Amsterdam te hebben bezocht, ten huize van zijn zoon, waar hij was achtergebleven, om dat hij zich niet goed gevoelde. De overledene, die eerst een leidende functie bij de S.D.A.P. vervulde, waar mede hij ook thans nog was verbonden, aanvaardde op 15 November 1926 het burgemeesterschap van Hoogezand. Voorts was de heer Bartels lid van de Provinciale Staten van Groningen, ter wijl hij zitting had in de contactcom missie tusschen de regeering en de ver eeniging van Nederlandsche gemeenten. STEUNVERLEENING STOPGEZET? Vragen aan den minister. De heer Drees (S.D.A.P.) heeft aan den minister van sociale zaken de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Is aan een aantal gemeentebesturen een circulaire gezonden, waarin aan deze bestu ren in overweging wordt gegeven om de werkverschaffingen en de steun verleen ing van 5 Juli tot 25 September a. geheel stop te zetten? 2. Mocht de eerste vraag bevestigd worden beantwoord, wil de minister dan mededeelen: a. Hoe de circulaire luidt? b. Aan welke gemeenten zij gezonden is? c. Op welke gronden de onderstelling berust, dat in die gemeente dezen zomer aan werkverschaffing en steunverleening geen behoefte zal bestaan? d. Of het voornemen tot het verzenden van de circulaire vooraf besproken is in de contactcommissies, ingesteld voor het over leg inzake werkverschaffing en steunverlee ning, met vertegenwoordigers van de vak centrales en met vertegenwoordigers van gemeenten? 3. Indien overleg, als bedoeld in vraag 2d niet heeft plaats gehad, is de minister dan bereid deze aangelegenheid alsnog in de con tactcommissie aan de orde te doen stellen? DE NACHTEGAAL NAAR INDIE. Morgen zal het K. L. M.-vliegtuig „Nach tegaal" van Amsterdam naar Batavia ver trekken. De post voor het toestel moet van avond te Amsterdam zijn. ONZE POSTVLUCHTEN. De Djalak is op de uitreis te Basra ge land. De Edelvalk bereikte op de thuisreis Rangoon. HEILOO Jubileum. Zaterdag 1 Mei herdenkt de heer P. Mulder den dag, waarop hij 25 jaar geleden is aangesteld als kantonnier bij den Rijks waterstaat. Door ernstige ziekte van den heer M. zal het jubileum wel stilzwijgend voorbijgaan. EGMOND AAN ZEE Benoemd. Onze plaatsgenoot, de heer E. J. Broek, is door de directie van het Provinciaal Wa terleidingbedrijf van Noordholland belast het met politie-toezieht in het Provinciaal Landgoed Egmond. Een station van de N.A.C.O. Naar wij vernemen zal de N.V. Neder landsche Autocaronderneming een station met garages enz. bouwen voor haar auto bussen, op het terrein aan de Trompen bergstraat achter hotel. Trompenberg, vlak bij zee. Nog dezer dagen zal men met de voorbereidende werkzaamheden beginnen en het ligt in de bedoeling de inrichting uiterlijk 1 Juni a.s. en in ieder geval vóór het badseizoen het hoogtepunt bereikt, ge reed te hebben. Dit beteekent voor Egmond aan Zee een enorme verbetering, daar het drukke verkeer op het Pompplein hierdoor ontlast wordt. Dé autobussen zullen name lijk direct naar het station in de Trompen bergstraat rijden en ook vandaar vertrek ken. Als nu bovendien, hetgeen wel zeer waarschijnlijk is, op de Voorstraat tusschen de Noorderstraat en de Smidsstraat het één richtingsverkeer wordt ingevoerd, krijgt men een enorme verkeersverbetering, het geen wel dringend noodig was. Daarbij komt nog, dat de gemeente thans bezig is aan weerszijden van den vuurtoren behoor lijke parkeerterreinen in te richten, waar aan ook groote behoefte bestond. Ook deze zullen vóór het badseizoen klaar komen. Steun aan Bondsfunctionarissen. De minister van sociale zaken heeft bepaald, dat voor bondsfunctionarissen, als afdeelingspenningmeesters van vakorgani saties, beheerders van werkloozenkassen, boden e.d., indien zij steunuitkeering ont vangen, 1 per week van hun loon buiten beschouwing mag blijven. Dit bedrag mag worden aangemerkt als vergoeding voor het risico dat zij loopen terzake van abuizen (mancogeld). Voordat van het overige loon 2/3 op het steunbedrag in mindering wordt gebracht, mogen bovendien noodzakelijke onkosten worden afgetrokken. Als zoodanig worden verstaan de kosten van vuur en licht, indien een afzonderlijke kamer wordt beschikbaar gesteld, niet echter kosten wegens slijtage van schoeisel of dergelijken. ZUIDSCHARWOUDE In beslag genomen. Donderdag is door den gemeenteveld wachter alhier beslag gelegd op een hoeveel heid oud ijzer, dat van diefstal afkomstig was. Sinds eenige dagen werd uit een water- keering van een der poldertjes onder de ge meente Harenkarspel vermist een ijzeren vijzel van een watermolen. Dit ijzer, dat on geveer 600 kilo woog, was er uitgehaald door onbevoegden. Men had er al eenigszins de lucht van gekregen, wat er mee was ge beurd, doch zekerheid bestond niet. Totdat door den gemeenteveldwachter alhier het corpus delicti, zij het in stukken, werd ach terhaald in de opslagplaats van de heeren gebr. K., alhier, die het hadden gekocht van zekere G. uit Heerhugowaard. Deze had een stuk land dicht in de buurt van dit verbor gen stukje ijzer en meende er rechten op te kunnen laten gelden. Hij heeft het tenminste verkocht. Zoowel tegen den verkooper als tegen den kooper werd proces-verbaal opgemaakt. NOORDSCHARWOUDE Bond van begrafenisvereenigingen. De Bond van Begrafenisvereenigingen hield Donderdagavond de algemeene jaar vergadering in hotel Concordia te Noord- scharwoude. De voorzitter, de heer R. van der Laan, I ORANJE BOVEN Aan de hectometcr- paJen met oroajo koppen kunt u zien, dat u op een voor- rangsweg rijdt. heette de aanwezigen hartelijk welkom. Hij vestigde er de aandacht op, dat men voor het eerst vergadert met het kleine bestuur van zeven leden. Dit bestuur bestaat behal ve uit het dag. bestuur, dat is aangebleven, uit afgevaardigden van de afdeelingen Wie- ringerwaard, Heerhugowaard, Nieuwe Nie- dorp en Schoorl. Het volgend jaar moeten er twee volgens rooster aftreden. Na een korte uiteenzetting van de reglementswijziging en het punt algemeene bespreking, dat dient om elkanders ervaringen op allerlei gebied uit te wisselen, werd medegedeeld, dat het ledental constant is gebleven op 14 afd. De vereeniging te Ursem heeft zich nog niet aangesloten wegens financieele redenen. De gegevens over het ledental vermeld den een totaal aantal betalende leden van 8590. Het aantal uitgevoerde begrafenissen was 214, waarvan 122 leden en 92 niet-leden. Het geldelijk bezit van alle vereenigingen was 22.878.29. De heer C. de Vries te Dirkshorn verzocht in het vervolg een uitgebreider overzicht van den financieelen toestand der afdeelingen, waarbij zoowel de bezittingen als schulden werden opgegeven. Aan dit verzoek zal worden voldaan. De rekening van den penningmeester gaf in ontvangsten een bedrag van 283.54 aan, in uitgaven 248.66. Het voordeelig saldo was 34.88. Het totaal bezit van den bond was 456.88. Bij de reglementsherziening drong de heer de Vries, Dirkshorn, aan op meer eenheid in de wijze van werken, ook wat betreft de berekeningen van de begrafenissen. De voorzitter was van meening, dat dit wel mogelijk was. Hij verzocht inzage te mogen hebben van de reglementen der aan gesloten vereenigingen. Dan kan het bestuur zien wat gelijk kan worden gemaakt. De heer Gayaard vestigde de aandacht op de mogelijkheid tot uitbreiding van het aan tal aangesloten vereenigingen. De voorzitter was het hier wel mee eens. Het bestuur zal een en ander onder oogen zien. Het dag. bestuur zal bestaan uit drie le den, die lid moeten zijn van een der aange sloten vereenigingen, maar ze mogen geen betaalde functies in die vereeniging beklee- den. Dit betreft niet de tegenwoordige zit tinghebbende bestuursleden. Voorts zullen 4 afdeelingen elk een commissaris aanwijzen. Twee dezer treden jaarlijks af, met een lid van het dag. bestuur De boeken van den penningmeester zul len in het vervolg worden nagezien door de commissarissen. De afdeelingen hebben op de algemeene vergadering een stem. Het bestuur heeft geen stemrecht. Bij de bestuursverkiezing werd de aftre dende voorzitter, de heer van der Laan, bij acclamatie herkozen. De heer Jb. Kramer complimenteerde zoo wel den voorzitter als de vergadering met deze herbenoeming. De heer Vinke te Broek op Langendijk zou gaarne zien, dat de statuten koninklijk werden goedgekeurd, op zoodanige wijze dat ook de aangesloten vereenigingen rechtsper soonlijkheid hadden. Spr. wilde het geven van 10 pCt. door den leverancier der lijk kisten aan den adviseur doen vervallen en deze 10 pCt. ten goede laten komen aan de familie. Na een korte gedachtenwisseling zegde het bestuur toe, de goedkeuring der statu ten nader te zullen bespreken. De verga dering vond de opmerkingen van den heer Vinke over de lijkkisten zeer juist. Dè oplossing werd door den voorzitter ge vonden dat de Langen dijker vereenigingen onderling overleg plegen, terwijl de heer D. de Vries, Dirkshorn, aanbeval in de instruc tie van den voorlooper vast te leggen, dat niets mag worden aangenomen. WARMEN HUIZEN Vergadering Middenstand. De middenstandsvereeniging, afd. van den K.N.M.B., hield Donderdag een alge meene vergadering in de zaal van den heer Slikker. Medegedeeld werd, dat op 19 Mei a.s. een Bondsvergadering zal worden gehouden te Amsterdam. Een schrijven was ingekomen over het borgstellingsfonds voor de kleine midden standers. Breedvoerig en zakelijk is dit punt besproken. Besloten werd om een schrijven te rich ten aan het borgstellingsfonds, waarin wordt omschreven de nood die heerscht onder den middenstand alhier. Gememoreerd werd, dat op de laatstge houden vergadering zijn besproken de toen aanhangige plannen tot opheffing van het gemeentelijk gasbedrijf. De voorzitter merk te op, dat de actie, die door de midden- standsvereenigingen daartegen is gevoerd tot eindresultaat had, dat de gasfabriek be houden blijft. De voorzitter deelde mede, dat in enkele gemeenten de belastinggelden wekelijks worden geïnd. Gevraagd werd hoe wordt gedacht over toepassing alhier. Een beslis sing hierin is door de vergadering nog niet genomen, de kwestie werd aangehouden. Door de vergadering is besloten het cre- diet in te krimpen. Als afgevaardigde naar de districtsverga dering werd gekozen de heer H. Slikker en als plaatsvervanger de heer A. Nieuwland. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag veiling gehouden bij opbod op Woensdag 28 April 1937 ten overstaan van notaris G. A. Verkade, te Alkmaar, van de navolgende te Alkmaar gelegen per- ceeleni: winkelpand Laat 125 staande in bod op 7800 en daaraan grenzend fabrieks gebouw aan het Vijvertje 8 op 10100; winkelpand Fnidsen, hoek St. Jacob- straat 1, op 2300; woonhuis en werkplaats Landstraat 56 op 2200. De afslag en comb. blijft bepaald op Woensdag 5 Mei 1937 's avonds om 6 uur (aanv. alzoo 7 uur) in café 't Gulden Vlies, te Alkmaar, Koorstraat, Verwachting: Zwakke tot matige in het noorden meest noordelijke in het zuiden meest oostelijke wind; nevelig tot half tot zwaarbewolkt; droog weer; iets zachter overdag. Buitenlandsch weeroverzicht. Temperatuur zal iets stijgen, ondanks dikke wolkenlaag. In de luchtdrukverdeeling kwam weinig verandering. De kern van den hoogedruk ligt nog over de Britsche eilanden, het breidde zich nog naar het zuidwesten uit. Ver in het noordwesten en het noorden liggen nog depressies. Op IJsland en in noord-Scandinavië is de lucht, als gevolg hiervan, betrokken met westelijken wind en plaatselijk regen of sneeuw. In de omge ving van ons land was hedenmorgen een gebied van betrokken lucht door een enkele lage, vrij dunne wolkenlaag, welke in het oosten van ons land en in west-Duitschland plaatselijk tot op den grond reikte, aldus mist veroorzakende. Overigens is de lucht in het hoogedrukgebied meest licht tot half bewolkt met zwakken tot matigen wind. De ochtendtemperatuur was echter nog vrij laag, alleen op IJsland en in Scandinavië is de temperatuur boven normaal, in het ove rige weernemingsgebied is zij nog daar onder. De hooge Zwitsersche bergstations melden mooi, helder weer met zwakken wind, Jungfraujoch op 3500 meter heefteen temperatuur van 13 graden onder het vriespunt. Er mag gerekend worden dat de bestaande weerstoestand voorloopig nog zal aanhouden hetgeen voor ons land beteekent zwakke tot matige wind uit het noordooste lijke kwadrant met droog weer. Gedurende den nacht vormt zich een wolkenlaag welks overdag weer grootendeels oplost. De tem peratuur zal overdag vermoedelijk nog tets stijgen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 19.52 tot 4.05 uur licht op. van Vrijdag 30 April 1937. OPGAVE VAN NO ORDHOLLAND8CH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorigi koers STAATSLEENINGEN. 4 Neder1. 1934 10l>/4 4 Ned.-Indië 1934 1011/, 5K DuitschL '30 m. verkl. 30 BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank 1481/, Handel Mij. Cert v. 250 181% Koloniale Bank 140 Ned. Ind. Handelsbank 152 INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie 60% Calvé Delft Cert82 NederL Ford 237 Philips Gloeil. Gem, Bezit 3061/. Unilever 153 INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting 59% Anaconda 36 Bethleh. Steel 59% Cities Service t 27% Kennecott Copper 377/i6 Republic Steel 271/, Standard Brands i c 9% Steel comm. 73% U. S. Leather 6 CULTUUR MAATSCH. H. V. 472% Java Cultuur 210% Ned. Ind. Suiker Unie, 154% Vorstenlanden 30'%) Dito actions 18,60 MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Redjang Lebong •ETROLEU" 160% 180 370 392 100% 38% 18% 127/i6 273 216% 234 112 157 4K/lfi 120% 125% PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon. Petr. Perlak Phillips Oil i a Shell Union Tide Water t a RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi i Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia i 235% Oude Deli 300 Senembah 316% AMER. SPOORWEGEN. Atcbison Topeka 58% Southern Pacific 38% Southern Railw. Cert. 24% Union Pacific 102% Canadian Pac. 9% §Noteering per 50. x) ex-coupon fExclaim. *Exdividend. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: New-York 1.827/i8 Londen 9.017/s Berlijn 73.33 Parijs 8.18>< Brussel (Belga) 30.80 Zürich 41.80 Kopenhagen 40.27 Vs Stockholm 46.50 Oslo 45.32)4 Italië 9.65 Praag 6.37J£ laatst» k 2.30-2.45 101% 101% 31% 80 237% 319-20 156J'«7 60 36i-% 6J}-3T 2%-»/W 39-40 27%-8* 9% 74% 6%s 478.81 219 160-% 32% 20 00 155%* 180 372% 395-6% 105 39% 20%-% 13%6-f 288-90 219-% 234-5 104% 160 5%a 125-6 128J-9f 240-1 308.10 323 61% 40%-1 26%-% 9%-% Heden: 1.827a 9.027, 73.30 8.167, 30.80 41.78 40.30 46.50 45.35

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10