Nassau-Tax iei.3545. Agenda OVERDEKTE" JCeck ÓL School JUi&licaües Prinses Juliana verjaart. Prinses Juliana wordt vandaag 28 jaar en viert voor het eerst haar verjaardag als ge trouwde vrouw. In heel ons land wordt dezen dag door Oranje-vereenigingen en an dere organisaties herdacht en gevierd en Allernaar zal daarbij natuurlijk niet achter blijven. De schoolkinderen hebben vandaag vrijaf en er worden school wedstrijden op het Sportpark gehouden. In de stad wordt- gevlagd en wij consta teerden met genoegen, dat velen de drie kleur hebben uitgestoken. Moge de verjaardag van onze kroon prinses nog zeer vele jaren in gelukkige tijdsomstandigheden herdacht kunnen wor den. 55-JARIG HUWELIJKSFEEST. Het echtpaar J. WaagmeesterT. Waag- meestervan 't Veer, Nieuwpoortslaan 105, herdacht heden den dag, waarop het voor 55 jaar in den echt werd verbonden. De man is 78, is zijn gansche leven boerenarbeider geweest, waarvan 16 jaar kaasmaker aan de kaasfabriek van den heer Frans te Heiloo. Thans leeft hij op bescheiden schaal op een paar bovenkamers van den hem toe gezegden steun. Sinds 4 jaar is zijn 76-jarige vrouw bed legerig, zoodat hü de huishouding ^moet waarnemen en met behulp van de ver pleegster van Gezinsverpleging zijn vrouw moet verzorgen. De omstandigheden van de oude men- schen zijn niet gunstig, maar desondanks was de bruidegom opgewekt en hij wenschte, door een bescheiden bloemetje op tafel, dezen trouwdag, die, naar hij opmerkte, wel eens hun laatste kon zijn, toch een feestelijk karakter te geven. Zeer verheugend was hij, toen de wijkver pleegster met een bloemetje haar geluk- wenschen aanbood en den wensch uitte, dat de vrouw, aan wie de gebeurtenis nage noeg voorbij ging, het volgend jaar dezen dag onder gunstiger omstandigheden mocht beleven, een wensch, waarbij wij ons gaarne aansluiten. ERNSTIG ONGEVAL TE PETTEN. By de sloopingswerkzaamheden aan het wrak van het indertijd in de nabijheid van Petten gestrande schip „Prince George" heeft zich een ernstig ongeval voorgedaan. Juist op het moment, dat de heer C. Vriesman die aan genoemde sloopings werkzaamheden deel neemt zich nabij het acyteleen-toestel bevond, sprong dit met een geweldige knal uit elkaar. De heer V. kreeg een stuk ijzer tegen het hoofd en verloor het bewustzijn. Het bleek, dat hij ernstig aan voorhoofd en oogen was gewond. Hij werd naar zijn woning vervoerd, waarna dokter Heringa uit Schoorl de eerste geneeskundige hulp ver leende. Vervolgens werd de getroffene naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Het wordt niet uitgesloten geacht, dat de heer V. tengevolge van dit ongeluk één zijner oogen zal moeten missen. ONGELUK MET GELEENDE AUTO. Behandeling voor den Hoogen Raad. Men meldde ons hedenmiddag uit den Haag: Zekere S. te Hoorn had aan B. te Zwaag- dijk zijn auto gratis in bruikleen gegeven. Terwijl B. met deze auto reed, is hij daar mede gebotst tegen een boom, waardoor de auto gedeeltelijk vernield werd. S. stelde B. aansprakelijk voor deze schade en vorderde van hem betaling van onv- streeks f 350. De rechtbank te Alkmaar verklaarde S. echter niet ontvankelijk, omdat het feit, dat de auto tegen den boom botste, niet vanzelf medebrengt, dat de berijder niet de door de wet voorgeschreven zorg voor den wagen heeft gehad. Hiertegen heeft S. cassatie aangeteekend. De Hooge Raad wees heden in deze zaak arrest, en overwoog, dat, wanneer art. 1777 van het Burgerlijk Wetboek bij de omschrij ving van de overeenkomst van bruikleen vermeldt de verplichting van hem, die een zaak in bruikleen heeft ontvanen, om haar terug te geven, daarmede bedoeld is terug geven in denzelfden staat, waarin hij haar ontving. Uit verdere artikelen (1781 en 1784) blijkt, aldus de Hooge Raad, dat de gebruiker wegens waardevermindering slechts dan niet aansprakelijk is, indien deze het gevolg is van het gebruik, waartoe de zaak geleend is en den gebruiker geen schuld treft. De Hooge Raad heeft op dien grond het vonnis vernietigd en de zaak teruggewezen naar de rechtbank hier ter stede, Alkmaar, Vrijdag. DE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg heden 108.000 K.G. tegeni 96000 in dezelfde week van het vorig jaar. Ondanks de veebeperking in de laatste vier jaren (de boeren zeggen door die beperking) wordt de melkproductie steeds grooter. In 1933 bestond de Nederlandsche vee stapel uit 1.452.000 stuks. Ondanks 't feit dat het jongvee met 20.000 stuks terug liep en ondanks het feit dat er in de vier achter ons liggende jaren 119.000 melk en kalfkoeien en 130.000 1-jarige koeien zijn afgeslacht, is het totaal aantal stuks vee gelijk gebleven, een gevolg van het feit, dat door de beperking de boeren meer melkgevende oudere koeien hebben aangehouden, die altijd nog meer melk geven dan jonge koeien, die eenmaal heb ben gekalfd, zoodat wij voor de paradox staan dat de meiksloot kan worden afge damd door de boeren toe te staan weer jongvee te houden. De vermeerderde productie heeft, nu de uitvoer nog steeds gecontingenteerd tengevolge, dat ondanks de devaluatie van den gulden de prijs nog lager is dan het vorige jaar toen in dezelfde week de hoogste markt nog 18.50. per 50 K.G. bedroeg. De vorige week was de hoogste markt nog 19, thans was die 17.50. Op merkelijk is dat het verschil tusschen de hoogste en de laagste markt steeds gerin ger wordt. De meeste fabrieken gaan er daarom toe over om de meer zachte kaas voor het binnenland te vervaardigen. Voor de landbouwproducenten hopen wij dat binnenkort zal blijken dat de we reld ons product noodig zal hebben en dat juist zal blijken wat ir. Dijt becijferde, dat er geen overproductie is, maar onder- consumptie. Wij hopen slechts dat zijn voorspelling, dat straks een productie-tekort naar voren zal komen, onjuist is, al leeren zijn cijfers wel dat deze vrees niet ongegrond is. MIENT, VERDRONKENOORD EN STEENENBRUG. Moet er gedempt worden? Men schrijft ons: Maandag 3 Mei, 's avonds 8.30 uur zal in de Dancing van de Harmonie door de Verdronkenoord-vsreeniging een spoed vergadering worden gehouden, welke wordt belegd in verband met de werk zaamheden en gebeurtenissen aan de wal- muren van de Mient, Verdronken oord en Steenenbrug. Uitgenoodigd zijn alle bewoners van de Mient, Langestraat, Verdronkenoord met zijstraten, alsmede de besturen van de plaatselijke middenstands-vereenigingen. Voorts zijn welkom allen die medeleven in de belangen van de groote groep belas tingbetalers, die door handel en nijverheid in de binnenstad van Alkmaar hun bestaan moeten vinden en uit hoofde daarvan het allergrootste belang hebben bij een juiste welvaartspolitiek, die ten aanzien van deze groep der bevolking moet worden gevolgd. Het parkeer- en verkeersvraagstuk van de Alkmaarsche binnenstad is door de krachten der natuur op een geheel onver wachte wijze opnieuw aan de orde gesteld en dus meer dan ooit urgent geworden. Winkeliers van Alkmaarsch binnenstad beseft uw belang en laat uw belangstelling blijken. Alleen een ééndrachtig protest en een éénparige noodkreet door alle belangheb benden gericht tot B. en W. en den ge meenteraad, kan misschien nog bewerken dat aan onze inzichten gevolg wordt ge geven. Laat van uw belangstelling voor dit groote stadsbelang blijken, door uw aan wezigheid op deze vergadering. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer San Francisco (sens.); hoofdrollen Jeanette Mac- Donald, Clark Gable, Spencer Tracy, Jack Holt e.a. (Geprolongeerd). Toegang boven 14 jaar. Zondag en Hemelvaartsdag voorstelling om 2, 4.30 en 8 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Pygmalion (Nederl. film, hum.); hoofdrol len Lily Bouwmeester, Johan de Meester, Emma Morel, Ed. Verkade en Mathieu van Eysden. (Geprolongeerd). Toegang voor eiken leeftijd. Zondag en Hemelvaartsdag voorstelling om 2, 4.30 en 7.30 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half acht, vanaf Za terdag, eerste hoofdnummer Jan Ongeluk (hum.); hoofdrol Joe E. Brown; tweede hoofdfilm De 7 sleutels van Baldpate (de tectivefilm), hoofdrol Gene Raymond. Toe gang boven 14 jaar. Zondag en Hemelvaartsdag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Be dreigde levens (tendenz-film)hoofdrollen Diane Sinclair en Lyman Williams. Toe gang boven 18 jaar. Zondag en Hemelvaartsdag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdag 30 April. 8 uur, de Harmonie, feestavond Alkm. Oranj evereen iging. uur, gebouw Waakt en Bidt, Herv. Geref. Staatspartij, spr. ds. Gravemeijer. 8 uur, De Unie, concert dameskoor Pro Arte. Zaterdag 1 Mei. 8 uur, Korenbeurs, Meifeest S.D.A.P. en A.B.B. Zaal van Gijzen, Meivergadering P.A.S., R.S.A.P. en A.B.W. was getuige van deze inspectie, terwijl com missaris Walraven en mr. van de Feen de Lille bericht van verhindering hadden zonden. Tenslotte trok mén naar de Breedstraat, waar de taptoe plaats vond en waar de troep ontbonden werd. Vervolgens werd bij van Gijzen de jaarvergadering gehouden. De marsch trok groote belangstelling. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. De eerste snijboonen en komkommers. Op de veiling werden heden door de heeren J. Blom en P. J. Potgieser, beiden uit Oudorp, resp. de eerste snijboonen komkommers aangevoerd. UIT DEN BOOM GEVALLEN. Donderdagmiddag was de koster der r.k. kerk Verduin te Akersloot in den tuin van de pastorie aan het boomen snoeien. De reeds 70-jarige viel uit den boom werd zwaar gewond opgenomen en naar zijn woning vervoerd waar bleek, dat de toestand zich ernstig liet aanzien. NAAR HET HUIS VAN BEWARING. Door de politie te Wognum werd een 39-jarige arbeider gearresteerd en naar Alkmaar overgebracht. Hij wordt verdacht van een ernstig misdijf tegen de zeden. DE BURGERWACHT OP MARSCH. 't Gebeurt niet vaak, dat onze stad een militaire marsch kan aanschouwen. Een en kele keer bij een bijzondere gelegenheid heeft men een compagnie van de B.V.L. kunnen zien marcheeren en dan was dat helaas zóó, dat er heel weinig goeds te ge nieten vieL Geen werkelijk geheel, maar een lange sliert geuniformden, die naast en ach ter elkaar liepen, maar niet marcheerden, zooals een militaire colonne marcheeren moet. Gelukkig kan het anders! Dat is gister avond gebleken, toen de Alkmaarsche bur gerwacht een marsch door de stad maakte. We meenen, dat dit de eerste keer was, dat de Burgerwacht zich in uniform presenteer de, tenminste in volledig uniform en gewa pend. Welnu, deze afdeeling heeft getoond, dat er werkelijk gemarcheerd kan worden en de algemeene indruk was dan ook: goea. Misschien had het inrukken, of liever had de houding bij de taptoe op de Breedstraat iets correcter kunnen zijn ook „op de plaats rust" kan men het geheel een gaaf karakter geven! maar overigens mag de Burger wacht met deze marsch meer dan tevreden zijn. De afdeeling ging een groot deel der stad door met voorop de tamboers, hoornblazers en de pijpers van de Amsterdamsche Bur gerwacht en daarachter het strijders ven del, het medisch vendel (de dames), het technisch vendel (per vrachtauto) en twee beredenen. Men trok langs verschillende straten naar den Nieuwlandersingel, waar voor het huis van den burgemeester werd halt gehouden. Burgemeester van Kinschot heeft daar de troep geïnspecteerd, zulks, in gezelschap van majoor Verschoor, kapitein Haremaker, kolonel Boerree van Amsterdam e.a. Ook de heer Ringers, commandant der brandweer, JAARVERGADERING „GOED WONEN". Financieele toestand nog zorgelijk. Gisteravond hield de katholieke wo- ningbouwvereeniging Goed Wonen in het St. Willibrordusgebouw aan de Oudegracht haar algemeene jaarvergadering. De voorzitter der vereeniging, de heer C. van Mierloo, opende de vergadering met een hartelijk woord van welkom. Spr. zei, dat het bestuur er in het afgeloopen jaar niet in was geslaagd iets positiefs voor de leden, zooals een huurverlaging, te verkrijgen. Met dankbaarheid gewaagde hij van den ijver en de getrouwheid der bestuursleden, die on danks den ongunst der tijden in het bestuur zitting waren blijven houden. Verder deelde spr. mede, dat de vereeniging in het afge loopen jaar haar 20-jarig bestaan had mogen herdenken. Uit het jaarverslag, dat door den secreta ris, den heer J. H. Jacobse werd uitgebracht, bleek, dat het aantal leegstaande woningen stationnair was gebleven, alsook de minder gunstige financieele toestand der vereeni ging- Aan het jaarverslag van den penning meester, den heer A. E. A. Buissink, ontlee- nen we de volgende cijfers. De exploitatie van de woningen aan den Baansingel leverde een nadeelig saldo op van 22.255.68; de woningen aan den St. Jo zefstraat 5.208.44 en de groote woningen aan de Poppelmanslaan 877.77. De kleine woningen aan laatstgenoemde laan gaven een winst van 280.71. De winst- en verlies rekening gaf een nadeelig saldo aan van 27.451. De staat der schulden was 1.154.101.38 groot, tegen 1.161.055.59ya in het voorgaande jaar. De balans gaf een totaal bedrag aan van 1.154.101.38, met een verlies van 53.392.69 en een ongedekt verlies van 6.076.53. Het eerstgenoemde verlies zal worden verrekend met rijk en gemeente, maar getracht zal worden ook voor het ongedekte verlies met de hoogere instanties tot overeenstemming te komen, omdat die ongedekte verliezen op den duur voor de vereeniging onhoudbaar worden. De vereeniging heeft er geen schuld aan, want het is uitsluitend een kwestie van overmacht. Medegedeeld werd ook, dat het voortdurend leeg staan van vele woningen heel wat zorgen met zich brengt. Aan onderhoudskosten werd voor de wo ningen aan den Baansingel 5.172.09 uitge geven, voor de woningen in de St. Jozef straat 1.670.69, voor de groote woningen aan de Poppelmanslaan 1.891.54 en voor de kleine woningen 1.502.03. Bij de bedragen voor de twee eerstgenoemde groepen zijn bedragen van 2.634.77 en 770.83 voor ex tra-onderhoud begrepen. De kas der vereeniging had aan ontvang sten en uitgaven een bedrag van 3.034.64, met een batig saldo van 2.535.69. Nadat door den raad van commissarissen Uw kinderen behoeven niet bang; te ztfn voor Haantje Pik, als bet maar klanten z(jn van de 99 een gunstig rapport was uitgebracht, werd den penningmeester décharge verleend. Tot leden van het bestuur werden herko zen, de heeren J. H. Jacobse, A. E. A. Buis sink en P. Pannekeet. Tot lid van den raad van commissarissen werd de heer D. J. Wol- dendorp herkozen. Een voorstel van het bestuur, tot betaling van rente op volgestorte aandeelen, werd aangenomen, alsmede een voorstel tot het geven van 25 subsidie aan de speeltuin- vereeniging St. Agnes. NAAR DE BLOEMENVELDEN TE HEILOO EN LIMMEN. Men schrijft ons uit Heiloo: Nu de vorige Zondag door het gure weer en den straffen noordenwind het be zoek aan de bloemenvelden gering was, zal bij velen de gedachte opkomen: is het voor de komende Zondag de moeite om een uit stapje te maken. De narcissen zijn, behou dens enkele hoekjes, uitgebloeid. Ook de vroege hyacinten zijn gerist, de latere soorten staan nog in bloei. Doch bijna over al vormen de tulpen een kleurig tapijt en de velden zijn nu op zijn mooist. Vanaf Alkmaar, in zuidelijke richting gaande, volgt men den Rijksstraatweg tot de Kromme Laan (tweede weg voorbij den Stationsweg, rechts, waar mooie velden te zien zijn. Volgt men den straatweg (waar links en rechts de kleurenpracht het oog bekoort) dan komt op de grens van Heiloo (rechts van den weg de Kapellaan) waar prachtige bloemen zijn te bewonderen, Doorgaande komt men bij de grens van Limmen. Men kan den straatweg houden of rechts den Vischweg en Hoogeweg in slaan en links (bij het raadhuis) den Kerk- weg. BÜ de kerk rechts houden en men komt in Disseldorp. Wanneer men dan rechts houdt en langs de Ned. Herv. kerk gaat komt men weer op den Rijksstraatweg. De tulpen domineeren in hun kleuren pracht. Indien men iets moois wil zien, wacht dan niet te lang, want na Zondag is het weer verdwenen. ONTSPANNINGSAVOND VOOR WERKLOOZEN. Men schrijft ons: Door de tooneelvereeniging „Vrienden kring" wordt in samenwerking met de com missie voor ontwikkeling en ontspanning van werkloozen op Dinsdag 4 Mei a.s. des n.m. 8 uur in de concertzaal van het Gulden Vlies een ontspanningsavond voor werkloozen ge organiseerd. Opgevoerd zal worden Polly Perkins, een spel van liefde en list, uit het Engelsch ver taald door Gerard Nielen. De regie is van den heer Kesselaar, de requisiten zullen door de firma Groothuizen geleverd worden. A.s. Maandag en Dinsdag bestaat gelegen heid voor werkloozen op vertoon van stem pelkaart, op het kantoor van de commissie voor ontwikkeling en ontspanning van werkloozen, Doelenstraat no. 3, des v.m. van 912 en des n.m. van 24 uur gratis toegangsbewijzen in ontvangst te nemen, Het is de tooneelvereeniging Vrienden kring welke zich veel moeite heeft getroost de uitvoering voor de oudere werkloozen mogelijk te maken, en aan den heer Mooij, die zijn zaal geheel gratis beschikbaar heeft gesteld, en de Comm. voor Ontw. en Ontsp. voor Werkloozen die de leiding in handen heeft, een groote voldoening dezen avond te kunnen verzorgen voor de oudere werkloo zen. LOTERIJEN TE CASTRICUM. Het komt den laatsten tijd voor, dat nog al vaak voor een liefdadig doel of om andere redenen, welke de Loterijwet toelaat, ver gunning wordt gevraagd voor het houden van een loterij. Daarbij worden schijnbaar de verschillende zakenmenschen bezocht tot het afstaan van prijzen voor die verloting. Op die manier wordt een extra-belasting gelegd op een zeker deel der bevolking, dat vaak niet kan en durft weigeren, omdat daardoor klandizie kon worden gemist. In het vervolg zal het gemeentebestuur weigeren om aan vereenigingen enz. ver gunning voor loterijen te geven, indien blijkt, dat op die manier de middenstand wordt belast. EEN ONWELKOME GAST. Door de politie te Castricum is de hand gelegd op een persoon, die daar en elders onder het voorgeven van valsche en onware verklaringen tracht onderdak voor één of meer dagen te verkrijgen en dan zonder be taling verdwijnt. Bovendien heeft hij aldaar iemand, die hij op die manier tot het geven van onderdak en eten overgehaald had, nog opgelicht voor een bedrag van 7. Nader is gebleken, dat de verdachte in het bezit was van een rijwiel, dat hij door verduistering in zijn bezit had, terwijl hij door de politie te Zaandam en Koog aan de Zaan eveneens voor dergelijke feiten wordt gezocht. Door de politie is de verdachte naar Zaan dam overgebracht. HANDELSSCHOOL. Gister had de uitreiking van de eind diploma's der Handelsavondschool plaats in tegenwoordigheid van den burgemeester en van de heeren Ph. Bosscher als voorzitter van de Commissie van Toezicht, mr. Jose- phus Jitta, secretaris der Commissie van Toezicht en D. Scheffel, secretaris van de Kamer van Koophandel. De directeur der school, de heer J. H. de Groot, sprak de jongelui het eerst toe en gaf hun de diploma's, daarna hield de bur gemeester een rede, waarin hij de energie der leerlingen prees en hen aanmoedigde ook in de toekomst hun krachten te blijven inspannen om hun positie te verbeteren. Het deed den burgemeester veel genoegen, dat, zooals de directeur had geconstateerd, alle leerlingen een betrekking hadden, waaruit wel blijkt, dat de algemeene toe stand aan het verbeteren is. Ook de heer Bosscher richtte het woord tot de jongelui en feliciteerde hen op harte lijke wjjze met het behaalde succes. Een der leerlingen hield een aardige toe spraak om directeur en leeraren voor het genoten onderwijs te bedanken. De namen der geslaagden zijn: P. Aarden, Gré den Adel, T. Blomberg, W. S. Brands- ma, P. Godvliet, C. Gootjes, G. de Haan, J. de Jonge, W. Kaan, C. H. Kloosterboer Jz., C. Mollevanger, Reina Andes, A. van Riel, J. Swaerts, J. J. Tesselaar, Aafke Volgers, M. de Vries, H. J. de Waard en D. Zeegers. BEHEERDERS VAN PAARDEN. Gedurende de maand Mei ligt ter secre tarie dezer gemeente voor ieder ter in zage de alphabetische lijst van de in deze gemeente metterwoon gevestigde eigenaars of beheerders van één of meer ter vorde ring en ter keuring aan te bieden paarden, opgemaakt ingevolge artikel 17 van het Inkwartieringsbesluit. Alkmaar, 3-0 April 1937. De Burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. Welke kleur (en), welke vormen U ook wenscht, Wij drukken het! ALKMAARSCHE COURANT, TEL. 3320 HANDELSAVONDSCHOOL. Overgangsexamens. Toegelaten tot de tweede klas: Co van Bodegraven, W. F. Butter, F. J. Esser, B. Hanraads, B. Haring, Nel Hartland, K. Klopper (herexamen Engelsch), Marie Lantman, J. van Meeteren, Corrie Meijer, Jannie Mulder, Trien de Oude, Tinie Ruys, C. de Ruiter (herexamen Engelsch), Ilse SchrÖder, Truis Segenius, Tinie Slotboom, A. Stoop, Stien Strang, K. van Vliet (her examen Engelsch), Miep de Vos, Jo de Vos, J. van Weert en W. van Weert. (Afge wezen 4). Toegelaten tot de derde klas: E. C. Aafjes, J. Boom, J. v. d. Brink, Mar Doeschot, F. de Groot, Chr. Habich, G. P. Hartland, H. Jonker, Cor Kleijmeer, A J. Kuys, Bep Langenberg, K. J. Mink, K. v. d. Ligtenhorst, J. Smeets, K. Stam en D. Stammes. (Afgewezen 7). Toegelaten tot de vierde klas: P. C. Bakker, Th. Bakker, Annie Bethlem, C. de Bree, Corrie Brinkman, P. Bruin, A. Daalder, Marie Dekker, C. Kansen, P. P. Keesen, Mien Lantman, J. W. Muden dorp, D. W. Mooij, J. Mosterd, Nel Mulder, J, Punt en Mies de Vries. (Afgewezen 6). Toegelaten tot de vijfde klas: Fie Bahnsen, C. Blom, H. Boek, Hil Boerwinkel, Jo Broekstra, A. van Campen, Geesje van Dijk, P. Jacobi, Nel Kater, S. Leegwater, Marie Maars, J. Mars, Sj. Pas- ma, Guurtje Plevier, Laura Poeze, H. Ranzijn, L. Ravenstein, J. Ravenstein, Leu- cïe Reuling, A. Rutten, P. Spierdijk, Ida van Tuin, Gijsje Veenendaal, K. van Weert, K. Willekes, A. Wuurman en K. Yff. Afgewezen 1. DE SCHOOL TE SCEAGERBRUG. Op 1 Mei a.s. zal de heer J. D. Wiering in functie treden als hoofd der o. L school te Schagerbrug. In verband hiermede is met ingang van dien datum eervol ontslag ver leend aan den heer T. Kingma als waar nemend hoofd dier school en aan den heer P. Kroonenburg als tijdelijk onderwijzer van dezelfde schooL KERKELIJK ONTVANGER BENOEMD. Tot ontvanger der Ned. herv. gemeente Zijpe is benoemd de heer K. Paarlberg te Oudesluis, zulks in de plaats van den heer J. Heman te St. Maartensvlotbrug, aan wien als zoodanig overeenkomstig eigen verzoek, eervol ontslag is verleend. OUDERAVOND TE ST. MAARTENSBRUG. Alhier werd een bijeenkomst gehouden van onderwijzend personeel en ouders van leerlingen der o. L schooL Besloten werd de oudercommissie een on derzoek te laten instellen inzake eventueele verstrekking van melk aan de schoolkinde ren. Daarna volgden uitvoerige besprekingen over tandverzorging op de school te St. Maartensbrug en over de te maken school reisjes. Vervolgens werd in principe besloten, ook in 1937 een floraliafeest te organiseeren. De heer A. de Haan werd gekozen tot ljd der schoolfeestcommissie, zulks in plaats van C. Nierop, die niet herkiesbaar was. De heeren G. Schuijt en H. A. van der Sluys werden benoemd tot lid van de ouder commissie, terwijl de heer J. Schenk als,zoo danig werd herkozen. Dank werd gebracht aan den voorzitter, den heer J. Keuris, die voor deze functie had bedankt en zooveel voor de onderwijszaak heeft gedaan. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 2 MEI 1937. ALKMAAR. Groote Kerk, 6.30 uur, ds. v. Dop. Kapelkerk, 10 uur, ds. Warners; 7 uur, ds. Baar. Rem. Geref. Gemeente, geen dienst, we gens schoonmaak kerkgebouw. Ev. Luth. Kerk, 10.30 uur, ds. Brandt, van Haarlem. Doopsgezinde Kerk, 10.30 u., ds. Kuiper. Geref. Kerk, 10 uur en 5 uur, ds; von Meyenfeldt. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 en 4.30 uur en Woensdagavond 8 u., dienst. Vrij Ev. Gem., Geesterweg la, voorm. 10.15 uur, ds. Ruys, onderwerp: „Gelooven en zien"; 12 uur, Zondagsschool; av. 7. uur, ds. Ruys, onderwerp: ,,'t Anker". Leger des Heils (stichter William Booth Limmerhoek no. 40; Zaterdagavond, 8 uur, openluchtsamenkomst op de Steenenbrug; Zondag 7.30 uur, bidstond; 10 uur, heili-

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2