Jaarbeurs-voorzitter weer terug. Opleving op den Balkan. AMSTERDAMSCHE BEURS D« heer Fentener van Vlissingen ontving een hooge Bulgaarsche onderscheiding. Prachtige reis per K.L.M. (Van onzen R.-redacteur). Vrijdagmiddag streek om 17.10 het K.L.M.-vliegtuig Koetilang op Schiphol neer waarmede de reis van dr. F. H. Fen- tener van Vlissingen met zijn gezelschap ten einde was. Tien dagen heeft een dele gatie van de Internationale Kamer van Koophandel zich op de snelste wijze ver plaatst naar de Balkanstaten alwaar voor besprekingen gevoerd zijn in verband met het congres van de Int. Kamer dat dit jaar te Berlijn zal worden gehouden van 28 Juni tot 3 Juli. De heer Fentener van Vlissingen was zoo welwillend ons iets mede te deelen over zijn reis. „Dank zij het snelle vervoermiddel, het vliegtuig, is het ons gelukt in betrekkelijk korten tijd vele landen te bezoeken. Praag, Budapest, Belgrado, Sofia, Bukarest en Constantinopel hebben wij aangedaan op onze reis. Mijn indrukken? In het kort samengevat is mijn conclusie, dat wat betreft de economische toestanden in de door ons bezochte staten, er van een opleving spra ke is door de stijging in prijs van die landbouwproducten waar zij, ieder voor zich, voor een groot deel afhankelijk van zijn. Niet alleen evenwel de economische, doch ook de politieke verhoudingen ver beteren zich allengs. Sterk kreeg ik den indruk dat ook op dit punt de Balkan staten hun best doen bij te dragen tot een leven in goede verstandhouding. De reis was voortreffelijk. Precies op tijd kwamen wij immer op de plaats waar wij wezen moesten. De ontvangst was overal zeer hartelijk en vele interessante menschen uit de zakenwereld en uit re- geeringskringen hebben wij ontmoet. Wat betreft de vrijhandelspolitiek, mijn indruk is dat men in de Balkan wel door drongen is van het feit, dat er uitbreiding moet gegeven worden aan den handel met het buitenland. Engelsch gedelegeerde vertelt. De heer Owen Jones, British Commis- sioner International Chamber of Com- merce toonde zich verrukt over de reis! „Ik ga niet meer per trein voor een der gelijke reis, nu ik dit eenmaal per vlieg tuig gedaan heb! Het was een prachtige vlucht. Mijn complimenten aan de K. L. M. voor haar prachtige organisatie, service en eminente piloten. Prachtig zijn we overal ontvangen, zóó mooi dat we 's ochtends wel eens laat moesten starten...! Dat was geen bezwaar, we waren toch altijd weer op het juiste uur op de volgen de plaats van bestemming. In Tsjecho-Slowakije werden wij ont vangen door president Benesj en in Bul garije door Koning Boris. Koninklijke onderscheiding. Dl*. Fentener van Vlissingen zal het u waarschijnlijk niet zélf verteld hebben en daarom zal ik het maar doen. Van koning Boris van Bulgarije persoon lijk heeft hij het Commandeurskruis van de Orde St. Alexander ontvangen, hetgeen beschouwd mag worden als een bijzonder hooge onderscheiding! Ik meen wel te kunnen zeggen dat onze reis resultaten heeft gehad, als men ten minste gunstige indrukken min of meer als resultaten wil beschouwen. We hebben menschen aangetroffen die tot in het diepst van hun hart doordrongen waren van de noodzaak de internationale handel weer te openen en te komen tot een algeheele herziening van de clearingover- eenkomsten. Ik voor mij heb reeds lang geloofd in de noodzaak de „douanetollen" te openen, die gesloten waren toen de economische crisis zich van de geheele wereld meester maakte. Thans acht ik het moment gekomen dat men zich ontdoet van de economische èn de politieke kluisters. Op het oogenblik bestaat de wereld uit cellen, waarin iedere staat louter een na tionale economie voert. Zij lijdt onder een abnormaal ruilverkeer met alle onzeker heid die een dergelijk ruilverkeer als consequentie heeft in commercieele en financieele transacties. Er is een gebrek aan coördinatie tusschen de productie krachten, er is onevenwichtigheid in de prijzen. Ongeordende concurrentie in de transportmiddelen met de verschrikkelijke gevolgen die daaruit voortvloeien voor de gemeenschap. Om niet te spreken van de pietluttige en zich zelf tegensprekende voorschriften die het initiatiefnemen be lemmeren en het maken van transacties gecompliceerd doen worden. De Internationale Kamer van Koophan del wenschte die belemmeringen uit den weg te ruimen en wil de internationale markt reconstrueeren. Zij wenscht een een herstel van de monetaire stabiliteit ge baseerd op een internationale goudbasis. Zij pleit voor het instellen van een werkmethode naar een plan dat door gemeenschappelijk overleg tot stand geko men is om in den handel een perfecte distributie mogelijk te maken. Zij wenscht hervatting van circulatie van kapitalen met de noodige zekerheidsgaranties en het plaatsen van leeningen in het buitenland. Zij staat een rationeele herziening voor in den handel en beoogt een technisch ver band tusschen de verschillende transport middelen en tevens een vereenvoudiging en voorzoover mogelijk een unifor miteit van wettelijke maatregelen betref fende den handel. Om dit alles te bespreken zal men in Berlijn samenkomen in een congres dat van 28 Juni tot 3 Juli zal duren. De meest brandende kwesties kan men in afdeelingeri onderbrengen: Het teveel en 't tekort aan grondstoffen, de interna tionale monetaire orde en de economische nationalisatie. Naar mijn meening zal dit congres van een buitengewoon belang zijn omdat van zijn beslissingen de internationale econo mische verhoudingen zullen afhangen. In sommige landen kan ik met eigen oogen zien, dat zij er op het oogenblik behoorlijk voorstaan wat betreft hun voornaamste landbouwproducten. In Joego-Slavië zal de tarweoogst dit jaar goed zijn naar alle waarschijnlijkheid en ook in het Donaubekken was men ten aanzien van het graan optimistisch stemd. Nu is de reis afgeloopen en ik geloof dat we in sommige deelen van de wereld begrip hebben kunnen bijbrengen van ons werk. Vanavond ga ik door naar Londen. Met de K.L.M De heer Plesman verheugd. De directeur van de K.L.M. die ook nu, evenals bij het afscheid, aanwezig was, toon de zich blij. Hij had van Budapest uit een telegram gekregen van den heer Fentener van Vlissingen. „Op het punt de terugreis te aanvaarden, gevoel ik behoefte u, mede namens mijn tochtgenooten, mijn dank uit te spreken voor uw prachtige service en voor de uit nemende wijze waarop gezagvoerder Viruly en zijn helpers hun taak hebben volbracht". De heer Plesman wees op het nuttige ge bruik dat van het vliegtuig voor doeleinden van de zoo juist beëindigde reis, gemaakt kan worden. „Hoe zou het mogelijk zijn, in een derge lijk kort tijdsbestek zoovele landen te bezoe ken en daar belangrijke besprekingen te voeren, anders dan per vliegtuig? Meer en meer gaan ook zakenmenschen gebruik maken van het vervoer in de lucht. In Amerika is er op het oogenblik een bu sinessman die een Super Electra besteld heeft, die, dank zij de twee motoren ieder van 1200 P.K., een snelheid heeft van 400 K.M. per uur en wat zegt die man? „Met minder snelheid kan ik geen zaken meer doen zooals het moet!" Glimlachje De galante patiënt. ZES verschillende persen staan altijd klaar voor UW DRUKWERK. ALKMAARSCSE COURANJ, IEL. 3320 fxMUnciaal 'tlieuws HEILOO De 1 Meiviering der S. D. A. P. en S. D. V. C. Om half elf werd een bezoek gebracht aan het Kerkhof. Het bezoek was grooter dan ooit te voren. De voorzitter, de heer P. Greeuw herdacht de partijgenooten die aan de beweging zijn ontvallen. Spr. ge waagde van wat in de beweging leeft en bezag dit nationaal en internationaal. La ten we hier, aldus spr., beloven dat wij het werk van hen die ons voorgingen, zul len voortzetten. Spr. verzocht de presiden te van de S. D. V. C. om bloemen op de graven te schikken. Om half drie was er kinderfeest op het grondbedrijf van de heer J. Glas. De jeugd genoot van hetgeen werd geboden en vele partijgenooten deel den in de vreugde der kinderen, 's Avonds was er bijeenkomst in De Rustende Jager. De groote tooneelzaal was geheel ge vuld. De voorzitter sprak zijn genoegen uit over de groote opkomst. Het is voor ons, aldus de spr., op dezen dag waarop ge woonlijk zij komen die „kleur" bekennen, een groote voldoening uit het „donkere" Heiloo zooveel partijgenooten te zien. De S. D. V. C. heeft 10 jaar bestaan en spr. felicteerde de wakkere vrouwenclub met haar jubileum. Daarna was het woord aan „Roode Klan ken", het kleine groepje van een jaar ge leden, nu flink uit de kluiten gewassen. In samenwerking met strijkinstrumenten en piano werden strijdliederen gezongen. Het was voor den directeur, den heer Horst een succes toen men spontaan ap- plaudiseerde. Hierna was het woord aan de heer Beekman, secretaris van den Sportbond. In zijn inleiding zeide spr. toen in 1889 een eenvoudige wijnwerker de leuze pro pageerde: „Op 1 Mei voor de 8-uren dag", is er wel wat veranderd. Indien we om ons heen zien en de ongekende werkloos heid zien, dan zou de leuze: „op voor de 30-urige werkweek" op zijn plaats zijn. De chaos van overproductie, haat en tweespalt onder de volken, een gevolg van het kapitalistische stelsél, werden be licht. Als leuze tegen dat stelsel propagee- ren wij het Plan van den Arbeid. De ver drukking in die landen waar het fascisme voet heeft, onderwierp spr. aan critiek. Wij moeten pal staan om het fascisme geen vasten voet te geven. De leuze: „Mussert of Moskou" is een valsche, zeide spr. en er behoort heel wat eigenwaan toe om te be weren dat Mussert de man is waarmee Nederland staat of valt. Komende tot de a.s. Kamerverkiezing op 5 Mei zeide spr. dat er heel wat op het spel staat. Het ministerie dat „aanpassen" predikt, moet verdwijnen. Opmerkelijk dat een man als Colijn dagelijks spreekt. Niet voor de A. R. alleen, doch om de da den der regeering te propageeren. Geen ministerie die door de houding der k. Staatspartij zich kan handhaven wil len we terug. Geen Mussert, geen Moskou, doch de leuze der onzen: „Geen aanpas sing, doch werk voor. iedereen, werk door het Plan van den Arbeid". Dat geeft wel vaart. De stembus van 26 Mei moet een uitslag geven voor werk en vrijheid. Daarom in slagorde op 26 Mei en wij gaan hier een goede toekomst tegemoet (applaus). Hierna declameerde mevrouw de Gier de Vries," mej. de Graaf (zang), mej. Stam (dans), Stanna klaver (West-Friesche voordrachten) en Nico Splinter (liedjes). Er was ook een verloting met veel prijzen en weinig lootjes. Er was een prettige stemming. Volksonderwijs. Zondagavond gaf „Volksonderwijs" aan genoodigden (de autoriteiten uit de gemeente en besturen van vereenigingen) de première van de nieuwe film „Afrika Spreekt", een schitterende film met mooie natuuropnamen uit Afrika. KOEDIJK Gemeente-opzichter. Door ongesteldheid van den gemeente opzichter den heer Jb. Groot is tot tijdelijk gemeenteopzichter aangesteld de heer L. Visser. JlecfU&za&en UITGEEST 50-jarig jubileum. De heer Jac. Rumphorst hoopt op 5 Mei a.s. den dag te herdenken dat hij ge durende den tijd van 50 achtereenvolgende jaren werkzaam is aan de N.V. stokkenfa- briek v.h. F. Zonjee alhier. £ucfUvaact ONZE POSTVLUCHTEN. De stand der postvliegtuigen is: Djalak (uitr.) Medan. Nachtegaal (uitr.) Basrah. Edelvalk (thuisr.) Athene. Kieviet (thuisr.) Rangoon. PARIJS—ALGIERS V.V. ZONDER TUSSCHENDALING VOLBRACHT. Twee Fransche vliegers, die voornemens zijn binnenkort een tocht naar Tokio te maken, hebben gisteren een proefvlucht ondernomen. Om 9.46 uur gisterochtend zijn zij van le Bourget naar Algiers vertrokken. Het was hun plan zonder tusschendaling van Algiers naar Parijs terug te keeren. Zij zijn in hun poging geslaagd. Om 7.26 uur gisteravond zijn zij te le Bourget terug gekeerd, zoodat zij den afstand Parijs Algiers en terug hebben afgelegd in 9 uur er. 40 minuten. NIEUWE AANVAL OP RECORD ENGELAND—ZUID-AFRIKA. De Roemeensche vlieger Prins Canta- cuzine is Zaterdagavond van het vliegveld Hatfield bij Londen opgestegen, teneinde te trachten het record over den afstand EngelandZuid Afrika te verbeteren. Hij zal over de Sahara vliegen en slechts een of twee keer landen. £ancU eM.3cimtouio KANTONGERECHT TE ALKMAAR. ('Uitspraken van de Strafzitting van 30 April 1937). Overtredingen van de Mo tor en Rijwielwet: H. L. te Castricum, 2 en 3 boete of 2 X 1 week tuchtschool. S. P. te Naarden, 1 boete of 1 dag hechtenis. J. D. de G. te Am sterdam, M. v. W. te Anna Paulowna, N. E. te Alkmaar, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. L. M. den E. te Alkmaar, B. B. te Amsterdam, ieder f 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. D. K. te Barsingerhorn, J. A. te Krommenie, J. J. V. te Alkmaar, C. H. te Zuidscharwoude, G. G. B. te Noordschar- woude, N. H. K. te Amstelveen, C. B. te Noordscharwoude, ieder 3 boete of 3 da gen hechtenis. H. S. te Hoorn, Th. K. te Hoorn, ieder 2 X f 2 boete of 2 X 2 dagen hechtenis. D. G. te Grootebroek, A. B. te Zijpe, C. T. te Oudkarspel, W. P. te Lim- men, J. K. te Nieuwe Niedorp, J. W. te Alkmaar, ieder 4 boete of 4 dagen hech tenis. J. A. te Leeuwarden, 6 boete of 4 dagen hechtenis. M. O. te Bakkum, 6 en 4 boete of 6 en 4 dagen hechtenis. C. van V. te Oudorp, 4 en 2 en 8 boete of 2, 1 en 4 dagen hechtenis. C. B. te Schoorl, 2, 6 en 10 boete of 1, 3 en 5 dagen hechte nis. Overtredingen van de Po litieverordeningen: J. B. B. te Schoorl, 1 maand voorw. tucht school met een proeftijd van 1 jaar. J. R. en Th. B. te Castricum, ieder 1 boete of 1 dag hechtenis. J. M. te Alkmaar, A. v. d. H. te Alkmaar, J. v. W. te de Rijp, J. A. V. te Heiloo, A. K. te Alkmaar, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. W. C. te 's Graven- hage, P. W. te Leeuwarden, J. van G. te 's Gravenhage, P. T. te den Helder, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, P. S. te Enk huizen 4 boete of 4 dagen hechtenis. P. B. te Schagen, 5 boete of 5 dagen hechtenis. Overtredingen van Art. 431 van het Wetboek van Strafrecht (nachtrust verstoren): D. J. V. te Alkmaar, P. S. te Alkmaar, ieder 10 boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding van de Ar beidswet: A. N. te Alkmaar, 1 boete of 1 dag hechtenis. JCeck 6L Schoot MEIZIEKTEN VAN DRUIVEN. De Rijkstuinbouwconsulent te Hoorn schrijft ons: Evenals in de voorafgaande jaren zijn ook nu iii de maand Mei aan druivenboo- men verschijnselen te verwachten, welke onder bovenstaanden naam bekend staan. Plotseling verschijnen op de bladeren bruine afgestorven vlekken, terwijl ook de trossen kunnen worden aangetast. De schade kan zeer belangrijk zijn. Wij meenen, dat het vóórkomen dezer kwaal sterk in de hand wordt gewerkt, wanneer onder de boomen groenten of bloemen worden gekweekt, waarvoor veel wordt gegoten en dat de feitelijke oorzaak verband houdt met de dauwvorming en het opdrogen van het aldus op de bladeren gekomen water. Als middelen ter voorkoming bevelen wij aan, om het gieten te staken, veel te luch ten, zoo mogelijk licht te verwarmen b.v. met kachels en tenslotte om 's morgens in de vroegte den dauw van de bladeren met kracht af te schudde#. HEFFING OP BOTER. De heffing op boter is voor de week van 2 tot en met 8 Mei, behoudens tusschen- tijdsche wijziging, weder vastgesteld op 0.70 per K.G. bisschoppelijk bezoek aan de bedevaartsplaats te heiloo. Op den eersten Zondag van het bede vaartsseizoen, welke wordt geopend door de parochie Heiloo, heeft aan de parochie mgr. Huiberts, bisschop van Haarlem, een bezoek gebracht. Er waren maatregelen getroffen dat het bezoek alleen voor de parochie was, anders zou de kerk te klein zijn om de geloovigen te bevatten. Om half elf schreed de bis schop door een haag van verkenners en graalleden zegenend de ekrk binnen. Hier na omkleeding met paramenten, waarna de bisschop de pontificale hoogmis opdroeg aan het smaakvol getooide hoofdaltaar. Voor de tjokvolle kerk heeft de bisschop gesproken. 's Middags droeg mgr. een pontificaal lof op, waarin predicatie door den pater, gevolgd door een indrukwekkende sacra mentsprocessie. De plechtigheden werden opgeluisterd door het. mannenkoor en fan farecorps „St. Cecilia", en besloten met het Te Deum Laudamus. de echtscheiding van mevrouw simpson een feit. De echtscheiding van mevrouw Simpson is thans definitief uitgesproken. Mevrouw Simpson is telefonisch hiervan op de hoogte gesteld, enkele minuten nadat de beslissing was gevallen. Zij gaf geen enkele nadere verklaring. De correspondent van Reuter te Sankt Wolfgang heeft vernomen, dat de hertog van Windsor vandaag uit Sankt Wolfgang zal vertrekken. CORRESPONDENTIE. Een vogelliefhebber. Wanneer U Uw naam aan de Redactie bekend wilt maken, bestaat er geen bezwaar tegen opname van Uw artikel. Red. Alkm. Crt. JhiMicaües Burgemeester en Wethouders van Alk maar maken bekend, dat de Gemeentelijke Groentendistributie, Laat 35, op Donderdag 6 Mei (Hemelvaartsdag) gesloten zal zijn. De verkoop van groentenkaarten zal plaats hebben op Vrijdag 7 Mei v.m. 8 3/49 3/4 uur. Alkmaar, 3 Mei 1937. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KQELMA, Secretaris. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling. De minister van defensie heeft omtrent de aanvrage om vrijstelling van den dienst plicht wegens geestelijk ambt betreffende den hieronder genoemden persoon de uit spraak gedaan, achter zijn naam vermeld; ALBERTUS ANDREAS METSELAAR, lichting 1934. Uitspraak: voor één jaar vrijgesteld. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den tienden dag na den dag dezer bekendma king in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt of door diens wettelijken verte genwoordiger; b. door elk der overige voor deze ge- gemeente ingeschreven personen of door diens wettelijken vertegenwoor diger. Het verzoekschrift daartoe moet, met re denen omkleed, worden ingediend bij den burgemeester ter secretarie dezer gemeen te, afdeeling militaire zaken, die voor de doorzending aan de Koningin zorgt. Alkmaar, 3 Mei 1937. De burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. £aatste hedchten Ongecorrigeerd. ~de gezondheidstoestand"van z. h. den paus weer slechter. De gezondheidstoestand van Z. H. den paus eischt weer grooter zorg. De heilige vader is oververmoeid door de vele audiënties welke hij heeft verleend en door het ontvangen van de honderden jong gehuwden. Het vertrek naar Castel Gandolfo werd hierom verhaast, niettegenstaande de on zekere weersomstandigheden. Zijne hei ligheid heeft zooveel rust noodig, dat Donderdag a.s. het decreet, waarbij de deugd van de eerbiedwaardige Maria Christina van Savok* heldhaftig wordt verklaard, in alle intimiteit zal worden voorgelezen. het prinselijk paar naar den haag vertrokken. Vanochtend om 10.55 uur is het prinse lijk paar per auto van het paleis Soestdijk naar den Haag vertrokken. het vergaan van de „alecto". Het Joegoslavisch s,s. Plavnik ligt nog steeds ter reede van Vlissingen geankerd. De kapitein wacht verdere instructies van de reederij en ondertusschen worden door deskundige expertises gehouden. Waar schijnlijk zal niet vóór morgennamiddag een beslissing genomen worden wat er met het schip moet geschieden. De vier geredde opvarenden van het s.s. Alecto zijn naar Engeland vertrokken. Tot nu toe zijn er geen lijken van de vermiste bemanning gevonden en zijn ook geen wrak stukken gerapporteerd. Het schip zit geheel onder water op een diepte van ongeveer dertig meter. de engelsche kroningsfilm. Willy Mullens belast met de opname. Naar wij vernemen is onze landgenoot, de bekende filmoperateur, Willy Mullens, door Fox Film-Corporation te New York uitge- noodigd zich naar Londen te begeven ten einde daar een film op te nemen van de kroning van den Engelschen koning in Westminster Abbey, voor de Fox Movietone Film. De aanleiding tot deze uitnoodiging is ge legen in het feit, dat de heer Mullens belast was met het opnemen van de film van het prinseik huwelijk in de Groote kerk te Den Haag, welke film uitnemend is geslaagd en zeer de aandacht heeft getrokken van de verschillende filmmaatschappijen. van Maandag 3 Mei 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige koers STAATSLEENINGEN. 4 Neder1. 1934 l0l*/4 4 Ned.-Indië 1934 101ö/fi 5 y, DuitschL '30 m. verkl 32»/4 B AN K-IN STELLINGEN. Amsterd. Bank .150 Handel Mij. Cert. v. 250 192 Koloniale Bank 144% Ned. Ind. Handelsbank 157 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 64% Calvé Delft Cert. 81% NederL Ford245 Philips GloeiL Gem. Bezit 326% Unilever 159 INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting 62i/s Anaconda 38»/, Bethleh. Steel t 64% Cities Service 21%6 Kennecott Copper 40%6 Republic Steel t 29% Standard Brands t 10 Steel comm- 75% U. S. Leather t 7% CULTUUR MAATSCH. H. V. 488% Java Cultuur 229 Ned. Ind. Suiker Unie. t 168% Vorstenlanden 34% t 22.00 laatste k 2.30-2.45 101%6 101% 31% 189 148 158% 63§-4% 247 326.% 158%. 9 62 37 63-% 2Wi6-% 39f-40i 285/,-% 10% 758/s-% 7% 488 224 167 34% 22 00 Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij., c i 157 158 Redjang Lebong 180 170* PETROLEUM. Dordtsche Petr. i 383% 386f-90 Kon. Petr. i 405 406*7 Perlak111% 112 Phillips Oil 41% 40% Shell Union 20%6 20-l%« Tide Water 13»/ie 13f-»/M RUBBERS. Amsterd. Rubber i 294% 291 -% Deli Bat. Rubber 229 224-6 Hessa Rubber 242% 242 Oostkust 106 107% Serbadjadi 168% 164»/, Interc. Rubber 5% 59/16 -% SCHEEPVAARTEN, Kon. Ned. Stoomiboot. 128% 128 Scheepvaart Unie 131% 128.% TABAKKEN. Deli Batavia a 244% 240-% Oude Deli 316% 316 Senembah 328% 327-8 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 64% 64% Southern Pacific 42n/j6 41% Southern Railw. Ceirt. 28 27% Union Pacific 106 106 Canadian Pac. 10% 10% §Noteering per 50. x) ex-coupon fExclaim. *Exdivid'end. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFTCIEEL. Vorige koers: Heden: New-York 1.82% 1.82%, Londen 9.00 8.99% Berlijn 73.30 73.30 Pars 8.16 8.17 Brussel (Belga) 3-0.79 30.77 X Zürich 4J.77 41.72 Kopenhagen 4.0.22 40.17% Stockholm 4tè.42^ 46.40 Oslo 4,5.271/2 45.25 K Italië :.9.65 Praag ',6.37#

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 12