JUdkUeakeit jtuélicaties Siaatdoteai ïïucgeciiike Stand PETTEN 2UIDSCHARWOUDE Glimlachje Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. iS5 $2 SK ïSSl14745147551479114835 3S IS e s 25 h SB S S S S S Ouderavond. In een samenkomst van onderwijzend personeel en ouders van schoolgaande kin deren een z.g. ouderavond werd alhier o.m. afscheid genomen van den onder wijzer S. Bakker, die naar elders gaat ver' trekken. Het hoofd der school, de heer J. P. Geensen, bood den heengaanden onder wijzer namens de oudercommissie een fraai boekwerk aan. Medegedeeld werd, dat naast het gemeen telijk subsidie van 150 nog minstens een gelijk bedrag noodig is om een kweekeling met akte te kunnen aanstellen, waarvoor op den financieelen steun van de ingezetenen van Petten wordt gerekend. Tot bestuurslid werd herkozen mevr. Hoogland—De Graaf. Tenslotte spraken de heeren H. S. Eriks en M. Breed den onderwijzer Bakker harte lijk toe, waarna de vergadering werd ge sloten. Bezwaren tegen den proefpolder aan de Oostzijde van het dorp Het duurste land zou er mee gemoeid zijn. Een motie voor Ged. Staten. In café Kramer te Zuidscharwoude werd een zeer druk bezochte vergadering van ingelanden van de Banne Zuidschar woude gehouden. De voorzitter, de heer Jb. Kroon Az., zeide, dat het zelden zal zijn voorgekomen, dat een vergadering van de banne werd gehouden met alle ingelanden. Wel won den stemgerechtigde ingelanden opgeroe pen voor een vergadering, doch met alle ingelanden is tot nog toe nooit voorge komen in onze banne. Het is u allen wel bekend, dat door Ged. Staten plannen worden beraamd, om in ons Geestmer ambacht een polder te maken, waarbij een dijk om dien polder zal worden ge legd op ongeveer 1Ü0 Meter afstand van de bebouwde plaatsen. Voor dit grootsche plan tot uitvoering wordt gebracht, zullen proefpolders worden aangelegd. Opmetin gen daarvoor zijn gedaan aan den Oost kant, vanaf de grens der banne Broek op Langendijk tot aan de Kerkesloot tusschen Oosterdijk en Troffeert. Een oppervlakte van pl.m. 54.5 H.A. Ook werd een schat tingscommissie benoemd, die haar taak reeds heeft volbracht. Dat is een ingrij pende zaak voor de ingelanden, omdat deze gronden door de ingelanden niet kunnen worden gemist voor hun bedrijf voor de vroege aardappelcultuur, waar door op vroegere ontvangsten kan worden gerekend. We kunnen het hierdoor gevoegelijk als onze broodakkers beschouwen. Wordt dit land omgewerkt in een polder, dan rijst de vraag of dit soort land er wel geschikt voor is. Zal het zijn volle capaciteiten be houden en behoudt het ook z'n waarde? Dit wordt door de practische tuinders wel betwijfeld. Het gevaar voor afvriezen bij nachtvorsten wordt heel groot, hetgeen invloed zal uitoefenen op het vroege rooien. Ook moet niet vergeten worden, dat het land voor hooge prijzen is ge kocht, zoodat bij overdracht groote gelde lijke verliezen zullen worden geleden, ter wijl het bij verhuur toch altijd nog rede lijke prijzen opbrengt. Wanneer men na gaat, dat sommigen hun geheele bedrijf en anderen een groot deel daarvan in deze strook land hebben liggen, terwijl vele ingelanden er een of twee akkers hebben liggen (voor de 54 V, H.A. zijn 102 eige naren) dan denkt het bestuur dat het aanleggen van een proefpolder voor velen een levensvraagstuk begint te worden. Om deze redenen is deze vergadering be legd. Dan kan zoo noodig aan Ged. Staten verzocht worden, den polder ergens anders te plaatsen. Ook rijst de vraag, of het wel als een proef kan worden beschouwd. De structuur van het Oosterland verschilt zooveel met die van de Westzijde. Daar om kan worden betwijfeld of deze proef resultaat kan afwerpen. De heer C. Wit vroeg hoe laag het land is geschat. Waarom begint men hier op het duurste land? De heer C. de Boer Wz. dacht dat er een vreemde kant aan zat. Wij zijn toch de belanghebbenden en men heeft ons niet geraadpleegd totdat Zaterdag j.1. een onderhoud heeft plaats gehad met Gede puteerde Kooiman. Spr. vond het zeer vreemd dat niet met de belanghebbenden of het polderbestuur in contact is getreden. Men heeft zich toen de vraag gesteld: moeten we het zoo laten gaan? Van de commissieleden en van den heer Kooiman heeft men gehoord dat de plan nen in vergevorderd stadium verkeerden Spr. gevoelt er niet voor dat het beste land voor den proefpolder wordt gebruikt. Hi. wil der» polder aan de westzijde. Het land: waar we onze vroege aardappelen zoo goed kunnen telen kunnen we niet missen De heer P. Volkers meende, dat men den proefpolder niet los kan maken van het geheele plan. Het is moeilijk een ant woord te vinden op de vraag of de herin poldering gunstig is of niet. Wat gebeurt er met ons? Zullen allen weer terug komen in dien nieuwen polder? Wij kun nen in dezelfde positie komen te staan als de visschers bij de inpoldering van de Zuiderzee. Wat zijn de rechten van de in gelanden? Het is een ondenkbaar iets dat we als de polder vlak ligt, weer de be drijfjes van 3 en 4 H.A. krijgen. De men- schen moeten weten waar zij aan toe zijn Voor eigenaren en ook huurders is dit van zeer veel beiar.g. Het bezwaar van het beste land vindt spr. niet zoo steekhou dend. Aan de westzijde krijgt men de zelfde bezwaren van tuinderszijde. De heer S. de Boer Kz. herinnerde aan het verzoek om een onderzoek tot de ver betering van den toestand in het Geest- merambacht te krijgen. Hij was van oor deel dat èn huurder èn eigenaar het eigen bedrijf weer terug krijgen. Spr. vroeg wat er met den proefpolder wordt gedaan. De voorzitter deelde mede dat de polder zou worden ingedeeld in 29 kavels. Dan kreeg elke eigenaar z'n land terug om weer voort te bouwen. De heer De Boer vond dit geen oplos sing van de moeilijkheden. De kosten van vervoer worden veel hooger. De heer IJ. Kaan merkte op, dat de heer Fuhri Snethlage de tegenwoordige cultures wilde handhaven. Spr. zag in de herinpoldering niet veel en achtte de toe passing van de diepbewerking van het zware land beter. Bij de hierna nog gehouden zeer uitvoerige besprekingen kwamen van verschillende zijden bezwaren naar voren tegen de ge opperde plannen, hoewel het ook moeilijk werd geoordeeld een uitspraak te doen in deze zaak. Nadat meerdere personen zich hadden uitgesproken, voor het meerendeel tegen den aanleg van den proefpolder aan de Oost zijde, besloot men, dat het bestuur aan Ged. Staten zal verzoeken den proefpolder aan de Westzijde te doen aanleggen en die aan de Oostzijde te doen vervallen. De volgende motie, voorgesteld door het bestuur, zal aan Ged. Staten en alle Staten leden worden toegezonden: De Ingelanden van de Banne Zuid.Schar- woude in vergadering bijeen op Maandag 3 Mei 1937. Met dankbaarheid kennis genomen heb bende, dat Ged. Staten ter tegemoetkoming aan de tuinders, plannen beramen tot ver betering van den economischen toestand in het Geestmerambacht hebben met leedwezen vernomen, dat het plan bestaat hiervoor een proefpolder aan te leggen aan de Oostzijde der Banne Zuid- Scharwoude, groot 54)4 H.A. en verzoeken Ged. Staten beleefd op dit plan terug te willen komen en wel om de volgende redenen: 1. Omdat deze gronden niet gemist kun nen worden in hun bedrijf voor de vroege aardappelencultuur, welke cultuur bij om werking tot een polder groot gevaar loopt bij nachtvorsten af te vriezen, wat den aard appeloogst zal verlaten, waardoor minder ontvangsten zullen ontstaan. 2. Zijn dit de z.g. broodakkers der tuin ders, daar een goede en vroege oogst is ver zekerd en derhalve op een vroege ontvangst aan geld kan worden gerekend. 3. Zijn ze van oordeel, dat dit soort land niet geschikt is om te worden omgewerkt, daar het zijn volle capaciteiten niet zal behouden. 4. Zijn voor deze akkers bij inkoop hooge prijzen betaald en zullen bij eventueele ont eigening en uitbetaling naar schatting, ver geleken in deze crisistijden, groote geldelijke verliezen worden geleden. 5. Geven ze uw college in overweging, daar zij met belangstelling de resultaten voor eventueele proeven in het Geestmer ambacht wel zeer urgent achten, om den proefpolder aan de Westzijde aanzien lijk te vergrooten of meerdere polders aan te leggen, daar zij overtuigd zijn, dat bij het aanleggen van proefpolders aan de Westzijde minder bezwaren zullen zijn ver bonden. Dat is nou de derde keer, dat je de taartjes laat aanbranden! het is verschrikkelijk!wat moe ten we tegen de klanten zeggen?? Kunt U geen uitverkoop we gens brandschade houden? HET VERHUREN VAN RADIUMBEKERS. Wegens onbevoegd uitoefenen der geneeskunde tot 75 boete ver oordeeld. De 30-jarige koopman H. J. van B. moest zich gisteren voor den Amsterdam- schen kantonrechter mr. Haase verant woorden wegens onbevoegd uitoefenen van de geneeskunst. De man had radium- emanatie-apparaten, z.g.n. radiumbekers aan patiënten verhuurd. Het O. M. had in deze zaak zes getuigen opgeroepen, die door verdachte waren behandeld of bezocht in verband met de radiumbekers. Hij gaf toe bekers aan enikele getuigen te hebben verhuurd. Een gebruiksaanwijzing had hij ei bij gevoegd: het instrument moest worden gevuld met koud, gekookt water, na 24 uur moest de patiënt het water opdrinken en dan rust houden. Voor het apparaat ontving verd. 25 huur voor vier weken gebruik. Kantonrechter: Hebt u de patiënten ge garandeerd, dat ze zouden genezen? Geen sprake van, zegt verdachte, dat kan ik niet verzekeren. Radium bouwt het lichaam op, maakt het sterker en doet de ziekte op den duur afnemen. Maar ik ben geen oogentolik als arts opgetreden. Ra dium is bovendien geen medicijn. Verd. had op 27 October een lezing ge houden in een zaal in de Indische buurt. Ook was dien avond de telepaafch Maloitz opgetreden. Hij had het een/ en ander over radiumuitstraling verteld. Verdachte had daarna gesproken over de functie'van de organen en klieren. Alleen radiumenergie zou volgens verd. in staat zijn de cellen te versterken en op te bouwen. Verd. stelde zich gaarne beschikbaar om het publiek, dat zijn lezing bijwoonde, nader in te lichten. „Wat vroeger niet genezen kon worden, kan tegenwoordig worden hersteld". Dien avond hadden ongeveer 40 perso nen zich aangemeld voor 'n neder gesprek met verdachte. De agent, die procesverbaal had opge maakt en die de lezing van verd. had bij gewoond en daarvan verslag had gemaakt, bleef er bij dat verd. gezegd had dat sui kerziekte geheel verkeerd wordt behan deld door de doktoren. Verd. ontkende dit met klem. De radiumbeker wordt dan ter tafel gebracht. „Daar is het wonder", kondigt de ambtenaar aan. Verd.: „Ze worden uitgegeven door het ministerie van gezondheid in Tsjecho Slowakije." De eerste patiënt komt voor het hekje een oude man, wiens eene arm verlamd is tengevolge van een beroerte. Getuige zou na vier weken gebruik van den radium beker wel eenige genezing kunnen con- stateeren, had verd. tot getuige gezegd: Kantonrecht: En heeft het geholpen? Getuige: Neen, het is niets beter gewor den. Ik had er al niet zoo erg veel ver trouwen in, maar verd. gaf me een paar adressen en toen ik informeerde vertelde een van die menschen, dat de behandeling resultaat had gehad. Kantonrechter: En hebt u er nog met uw huisdokter over gesproken? Neen, dat had getuige niet gedurfd, om dat de doktoren de bekers als kwakzalverij beschouwen. Een juffrouw die aan rheumatiek leed, had bezoek van verd. gekregen. Hij had toen gezegd: „Van die jicht help ik u wel af'. Ik vond het apparaat wel wat duur, aldus getuige, maar we mochten het toe stel in twee termijnen betalen. Verd. Haar verklaring is onjuist, ze is op sensatie gesteld. Ik heb haar geen beker willen opdringen, maar ik raadde haar aan dr. van B. te raadplegen. Een volgende getuige had zijn huisdok ter geraadpleegd voor hij tot aankoop van een radiumbeker overging. De huisdokter had gezegd: „Bier is heel slecht voor je, maar je kunt nog beter voor 25 bier drinken dan zoo'n radiumbeker te gebruiken." Getuige zag toen maar van den koop af. De kantonrechter las hierop het rapport van een medicus voor: In het apparaat bevindt zich voor pl.m. 10 gulden radium, zoodat de prijs veel te hoog is. Verd.: Er gaat veel af voor onkosten, In het rapport wordt voorts nog gewe zen op het gevaar van de radiumapparaten. Medicamenten met radium moesten eigenlijk verboden worden, concludeert de kantonrechter. Dr. Heijermans, directeur van den G.G. en G.D., uit zich nog krasser „het aanprij zen van de radiumbekers voor de genezing van verschillende ziekten is bedrog en oplichterij en bovendien gevaarlijk." De ambtenaar van het O. M. zegt in zijn requisitoir dat verd. het publiek op een dwaalsüoor brengt door het aanprijzen van de gevaarlijke radiumbekers. Het ge bruik door leeken is niet verantwoord. Verd. heeft zonder noodzaak genees kundige hulp verleend. Spr. vorderde, ge zien den ernst van de feiten, 150 boete, subs. twee maanden hechtenis. Verd.: Ik ga in hooger beroep, de ge tuigen zijn door de recherche beïnvloed. De kantonrechter wees onmiddellijk vonnis en achtte het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunst buiten noodzaak be wezen. Deze geschiedenis is niet geheel onge vaarlijk, herhaaldelijk is in het tijdschrift tot bestrijding van de kwakzalverij en in de couranten tegen de apparaten gewaar schuwd. Verd. is echter met zijn bedrijf opgehouden en is thans werkloos. Spr. veroordeelde hem tot 75 boete subs. 75 dagen hechtenis. Verd.: Ik ga in hooger beroep en dan neem ik een advocaat. „Vliegen moet je met vliegen vangen", concludeerde verd. geheimzinnig. voor verdachte H. en mr. Balheux vrijspraak of de hoogste clementie voo R. op den dag der uitspraak 15 Mei LIJST van KIEZERS, die van hun be- vindt hij zich reeds verscheidene we en voejrdheid gebruik hebben gemaakt om een voorarrest en daarom vroeg deze verde j „„^^utigDE aan te wijzen, ger de onmiddellijke invrijheidstelling van de R. Daarvoor vond de geen termen aanwezig. rechtbank echter BELEEDIGING VAN MINISTER VAN SCHAIK? De hooge Raad wees gisteren arrest in zake een beroep van A. J. M., leider van het „Nederlandsch volksfascisme", wonen de te Oisterwijk tegen een arrest van het gerechtshof te 's Hertogenbosch, waarbij hy wegens beleediging van minister van Schaik in het blad „Zwart Front", is ver oordeeld tot een gevangenisstraf van een maand. Op grond van onvoldoende motiveering van het arrest heeft de Hooge Raad dit vernietigd en de zaak verwezen naar het gerechtshof te 's-Gravenhage. DE MOORDAANSLAG TE HELMOND. Het gerechtshof te 's Hertogenbosch heeft in hooger beroep behandeld de zaak tegen J. van den B. uit Helmond, die op 30 De cember van het vorige jaar op zijn zwager P. Scheepers een revolveraanslag heeft ge pleegd. Bij het eerste schot miste dè kogel, bij de volgende ketste de revolver. De rechtbank te Roermond veroordeelde van den B. tot een gevangenisstraf van drie jaar. De advocaat-generaal eischte een gevange nisstraf van vijf jaar. Uitspraak over veertien dagen. LANDBOUWER NEERGESLAGEN. Gisteren stonden voor de rechtbank te Maastricht terecht de 21-jarige G. M., de 23- jarige P. R. H. en de 18-jarige J. de R., al len gedetineerd. In Februari van verleden jaar waren zij gedrieën gemaskerd op het erf van Fr. Th. Boesten te Merkelbeek door gedrongen en toen zij B. ontmoetten had den twee hunner, M. en H., den bewoner be wusteloos geslagen. Het O.M. eischte tegen M. en H. elk twee jaar gevangenisstraf en tegen de R., die niet geslagen had en door M., die de aanstichter van de onderneming was, was meegelokt, een gevangenisstraf van negen maanden. Mr! van Liebergen vroeg voor verdachte M. een voorwaardelijke veroordeeling in verband met bijzondere omstandigheden, waarover hij niet in 't openbaar wilde uitweiden. Mr. Schoon riep de clementie der rechtbank in Zitting van Dinsdag 4 Mei 1937. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Uitspraken. 1). Ch. F. Br., arbeider, wonende te Ber gen; fietsendiefstal. Eisch 3 maanden^ ge vangenisstraf met aftrek van preventief. Uitspraak: conform. 2) Ch. F. Br. alsvoren; diefstal rijwiel plaatje. Eisch 2 maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met 3 proefjaren. Uitspraak: 4 maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met 3 proefjaren. N. H. H. J. M., electricien, wonende te Bergen; diefstal van rijwielbelastingplaat- jes. Eisch 5 maanden gevangenisstraf. Uitspraak: 4 maanden met aftrek van preventief. 3). H. E. R., zonder beroep, wonende te Alkmaar, berooving. Eisch 3 maanden ge vangenisstraf. Uitspraak: conform. 4). Johannes D., landarbeider, wonende te Lutjebroek, zedendelict. Uitspraak: 8 maanden gevangenisstraf. 5). H. W., manufacturenhandelaar te Me- demblik, brandstichting. Eisch 1 jaar ge vangenisstraf. Uitspraak: conform. GEMACHTIGDE De Burgemeester der gemeente ALK MAAR brengt ter algemeene kennis, dattep secretarie der gemeente ter inzage is neder, eelegd een lijst van kiezers, die een g«- machtigde hebben aangewezen voor de stemming ter verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten-GeneraaL De lüst is tegen betaling van 0.50 in afschrift ter gemeente-secretarie verkrijg baar. Alkmaar, 4 Mei 1937. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. hinderwet. Heden is op de gemeente-secretari. ter inzage gelegd een verzoek mrt blagen van het Gemeentebestuur van Alkmaar, om ver. gunning tot het uitbreiden van een werk- plaats voor het kuipers- en wagenmaker», bedrijf der gemeentereiniging, door bij plaatsing van drie electromotoren, rap. 2 van 3 P.K. en één van 1 P K., voor de aan- drijving van diverse machines, m het per ceel Zeglis nr. 172. w Bezwaren tegen deze uitbreiding kunnen worden ingediend ten Stadhuiae, mondeling op DINSDAG, 18 MEI a.s., voormiddags te ELF uur en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hü, die bezwaren heeft ingebracht op de secretarie dezer ge meente van de terzake ingekomen stukken kennis nemen. Alkmaar, 4 Mei 1937. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. (Niet officieel) (de klasse, 2de lijst Trekking van Dinsdag 4 Mei 1S37 Hooge Prijzen 2.000.— 13043 1.500.— 10676 20365 1.000.— 9062 15144 400.— 3953 10818 19665 200.— 6163 16484 100.— 1602 5158 5989 13583 16586 16747 Prijzen van 65. BROEK OP LANGENDIJK (April). Geboren: Pieter, z. v. J. Blom en W. Stins. Cornelis, z. v. C. Bak en T. Lolke- ma. Gehuwd: J. Otten te den Helder en M. Pielkenrood. Jan Bakker en A. E. F. Wewetzer. Overleden: Immetje Kooij, 81 jaar, wed. van Cornelis Blokker. Frederik de Boer, 85 jaar, wedn. van Maartje Kool. KOEDIJK (April). Geboren: Johannes Cornelis, zoon van Joh. van Baar en M. Smit. Johannes, zoon van Jb. Blaauboer en T. C. Hoogvorst. Maria Cornelia, dochter van Th. de Goede en J. C. M. Kuilboer. Reindert Jan, zoon van C. Middelburg en H. Water drinker. Gehuwd: D. Kieft en M. P. van Baar. J. v. d. Neut en T. Tromp. Overleden: Maria Groene woud, 71 jaar, echtg. van G. Slotemaker. OUDORP (April). Geboren: Brigitte Dorothea Erna, d. v. Wilhelm Koffinke en Margaretha Maria Böse. Catharina Lena, d. v. Franciscus Johannes van Veen en Jannetje Catharina Richardson. Elisabeth, d. v. Arie van Lienen en Guurtje Petronella Heertjes. Petrus Maria, z. v. Petrus Braakman en Geertruida Maria Imming. Ondertrouwd: Gerardus Jacobus van Veen en Adriana Herminia de Koning, wonende te Wamel, werd. van Th, van Mil. Hendrik Schoehuijs en Elisabeth Maartje Jimmink, wonende te Oterleek. Klaas Wagenaar en Johanna Schermer- horn, wonende te Zuid.- en Noordschermer. Willem Nicolaas Droog, wonende te Beemster en Alida AJja Bos. Johannes Christiaan van Roo. wonende te Amster dam en Christina Gesina Holthuizen. Theodorus Wester en Maartje Prinse, wo nende te Ursem. Willebrordus Josephina Johannes van de Laarschot en Elisabeth Anna Maria Pekelharing. Getrouwd: Frans van Breugel, wo nende te Sint-Maarten en Adriana Vethaak. Overleden: Alphonsus JacobusBuijs, oud 59 jaar, echtgenoot van Mathilda Ma ria van Leuven (overl. te Alkmaar). OUDKARSPEL (April). Ondertrouwd: Jan Gerrit Volten te Schagen en Jantje Jansen. Cornelis Si- mon Barsingerhorn te-Hoogwoud en Griet je de Boer. Klaas van Eeten te Broek op Langendijk en Neeltje de Vries. Jan Bakker en Janke Fennema, onlangs te Schagen. WIERINGEN (April). Geboren: Gretha, d. v. S. Wagemaker en T. de Haan. Martinus, z. v. S. Gorter en G. Lont. Aaltje Lutske, d. va R. Ak kerman en A. Visser. Agatha Geertrui- da, d. v. M. Kaptein en T. Dokter. Wii- lem Wiebe, z. v. G. v. Wijk en E. Spiege- laar. Hillechien, d. v. H. Veenkamp en Balkema. Ymkje, d. v. S. Dijkstra en Rinia. Ondertrouwd: S. Popma en F. de Jong. N. H. Klomp en Chr, Metselaar. Gehuwd: A. Hoogesteger en T. Blaau boer. W. H. Engel en M. J. A. Roessel. 8 13 29 92 137 149 150 m 203 216 303 320 332 365 398 404 425 431 469 498 501 506 597 626 675 749 779 807 810 832 838 879 883 900 921 948 991 1008 1058 1070 1084 1115 1155 1157 1173 1103 1245 1311 1359 1362 1443 1482 1491 1500 1532 1564 1612 1620 1631 1670 1674 1700 1706 1720 1734 1760 1770 1789 1835 1847 1899 1934 1943 1952 2043 2055 2070 2096 2097 2103 2108 2113 2123 2174 2190 2260 2268 2286 2310 2322 2324 2358 2420 2440 2443 2479 2530 2548 2562 2566 2576 2580 2594 2598 2612 2634 2658 2672 2674 2724 2738 2739 2771 2772 2792 2797 2814 2829 2994 3004 3009 3013 3111 3135 3149 3j62 3232 3235 3254 3329 3330 3355 3378 3379 3388 3413 3502 3544 3597 3599 3617 3618 3631 3746 3759 3800 3801 3905 3824 3839 3848 3907 3924 3926 3933 3951 3982 3990 3991 4021 4030 4059 4096 4123 4173 4194 4198 4201 4210 4261 4339 4352 4463 4469 4476 4496 4497 4509 4552 5462 4626 4646 4691 4706 4735 4746 4752 4833 4876 4893 4900 4909 4917 4947 4962 4994 5018 5024 5061 5088 5128 5173 5251 5304 5363 5364 5413 5418 5469 5484 5492 5531 5535 5536 5556 5563 5572 5573 5655 5805 5834 6871 5885 5897 5901 5924 5950 5979 6054 6067 6084 6113 6138 6167 6176 6188 6212 6235 6251 6333 6335 6374 6416 6427 6431 6466 6508 6519 6529 6531 6544 6546 6587 6606 6630 6651 6682 6701 6706 6768 6798 6827 6834 6847 6861 6910 6933 6961 6965 6979 6983 7021 7072 7168 7193 7245 7272 7393 7400 7402 7448 7474 7484 7513 7581 7629 7648 7787 7798 7919 7939 7956 7989 8002 8007 8008 8060 8103 8111 8148 8185 8273 8309 8317 8328 8346 8363 8365 8483 8575 8581 8582 8584 8586 8595 8728 8758 8768 8793 8821 8869 8898 8913 8953 8961 9001 9047 9080 9091 9127 9131 9159 9203 9237 9302 9315 9328 9369 9439 9446 9475 9481 9522 9593 9665 9669 9707 9730 9743 9792 9803 9853 9882 9949 9954 10039 10055 10147 AVOU4 AVO 11 IVtl* 10470 10573 10575 10591 10613 10638 10643 10687 j0690 10697 10725 10741 10751 10802 10808 10623 10949 10961 10976 11000 11070 11083 11098 11111 11120 11178 11191 11343 11364 11368 11377 11389 11397 11415 11424 11489 11610 11515 11547 i jj"0 11588 11603 11625 11634 1j077 11699 Wan, U754 11808 11838 11864 11867 11870 19197 ïi?22 11955 11992 11997 12087 12120 ïfcm E 12170 12233 12282 12314 12325 12357 12368 12421 12507 12509 12512 12542 128?R S J2885 12877 12727 12733 12800 e 1™ 12842 12894 12930 12966 13061 13056 13432 le ?o245 13342 13384 13392 10400 13409 13536 13R4K tttl 13448 13481 13504 13508 13532 13769 1 rifn 13582 13842 I3697 13713 13765 13954 lllfa 93 13830 13841 13843 13907 14079 13979 13983 14009 14018 14034 14651 14694 1474a l4286 14301 14429 14558 14824 16196 16260 16266 ï2? 18127 16137 16140 16190 16517 16540 ia6q7 16332 16399 16478 16512 16756 16764 e 16603 16664 16689 16713 15893 isaai cU, lüail iwhj 16072 lflffs s5 5?33 15934 15941 15998 16040 16196 1696n ïs54 18123 16127 16137 16926 16928 16938 16889 16913 16915 18917 17029 17055 s ï£*2 16972 16979 16985 17022 17165 17191 s ïïï5 17101 17140 17149 17187 17358 17365 u£o ï?57 17286 17334 17352 17621 17622 1762, lïlï4 17448 17522 17558 17565 17793 17828 s 76 1 17706 "710 17749 17756 "914 17963 17m4 1e 17853 17882 17604 17909 "163 8268 ï2s jss 18032 18°77 18136 18147 18419 18440 e e 18328 18327 18334 18306 18654 18674 e 18499 18844 18557 18622 1m64 18969 1899» ïsi1z 18788 18796 18807 18860 19196 19248 19282 e j9068 19103 19121 10133 1947l 19505 19513 e e 18373 19399 19446 19674 19718 19705 s 19558 19636 19638 19659 10871 19872 19876 «!1? 19813 19839 19864 19866 j. de Boer en G. de Reus. p. l. Vroone 20078 20124 2oi?r 9888 19919 19982 30068 en A. G. Terwoert. 20302 20362 20368 2, 20225 20229 20266 20368 Overleden: Bregtje Cornelia Nieu- I ????8 20584 206ie S 2*00 20417 20433 20540 wenbuur, 3 jaar, te Den Helder. G. Tim merman, 69 jaar, echtgenoot van T. de Vries. Lammechien Bugel, 14 jaar. p Kaan, 72 jaar, echtg. van G. Lont, te Alk maar. -«"O 40584 20618 Ofu,.» 40432 zuow 20337 20849 20862 e ïü76 20691 20760 20783 862 20872 20916 20960 20958 20986 'KWErk"-- alkmaarschfzirn,^altijd koed ujt! °w^orcosïkrel- i

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10