as?jïü-* koke" Stad en Om N.V. DE BANK VAN SAS te Alkmaar IH9SS3U-Ï3X Iel. 3545. 3MQezondeu, SiukkeH STpr^1* loiuil Savonds 8 8 »'-• - De actie tot behoud van onze kaasmarkt. ALLE BANKZAKEN. de schoolwedstrijden. De dempingsplannen. zondagsdienst apotheken. SPAANDER Co. hebben goede confectie. Personeel. r; hoogendijk engel groen. Alkmaar, Woensdag. I In een gisternamiddag ten kantore der V. V. V. gehouden vergadering van het „Comité van actie tot behoud van de kaas markt" werden de artikelen der op te richten Stichting in behandeling genomen. Naast den voorzitter, den heer mr. J. P. Bosman, werd tot secretaris benoemd de heer Tj .N. Adema en tot penningmeester de heer G. Grondsma. Door den penningmeester der V. V. V., den heer Bettink, die tot dusver de inge komen gelden voor behoud van de kaas markt had beheerd, werd rekening en verantwoording afgelegd, waarna het geld door het Comité werd overgenomen en op een bank werd geplaatst. Den heer Bet- tink werd voor zijne bemoeiingen dank gebracht. Besloten werd een commissie te benoe men, welke propaganda zal voeren voor het doen oliën van de kaas gedurende de vacantie-maanden Juli en Augustus. Deze commissie bestaat uit de heeren P. Ter- maat, N. P. Andriesma en Tj. N. Adema. De heeren Grondsma, voorzitter van de Noord-Holl. Ver. van Kaashandelaren en W. Voorthuysen, directeur van het Marktwezen, hebben zich bereid ver klaard desgevraagd als adviseurs op te treden. Duizend gulden aan de gemeente overgedragen. Zooals bekend heeft het Rijk voor zijn financieele medewerking waardoor de wik- en weegloonen nog verder verlaagd konden worden de voorwaarde gesteld, dat gedurende 1937 en 1938 jaarlijks een bedrag van minstens 1000 uit vrijwillige bijdragen verkregen, ter beschikking der gemeente moest worden gesteld. Daar de Kamer van Koophandel de door haar toe gezegde 300 reeds rechtstreeks aan de gemeente had afgedragen, moest dus voor dit jaar nog een som van 700 worden afgestaan. Dit bedrag was door het Comité van actie met een begeleidend schrijven door alle comité-leden onderteekend in een enveloppe gedaan, welke om vier uur gistermiddag in een voltallige vergadering van B. en W. waarbij ook de directeur van het Marktwezen tegenwoordig was ten Stadhuize aan den burgemeester is overhandigd. Namens de aanwezige comité-leden heeft de voorzitter, mr. J. P. Bosman, daarbij in een korte toespraak het verloop van zaken gememoreerd en lededeeling van de voorgenomen actie tot het doen oliën van de ter markt aan te voeren kaas gedaan. De burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, zeide, dat het niet alle dagen voorkwam, dat men het gemeentebestuur met een zoo groote gift aan vrijwillige bijdragen komt verrassen en roemde het werk van allen die tot dit verblijdend resultaat hadden medegewerkt. Met het gemeentebestuur werd over de verdere plannen nader overleg gepleegd, waarbij zoowel door B. en W. als door den directeur van het Marktwezen de grootst mogelijke medewerking werd toegezegd. stadsbelang voldoende grondslag zal zyn voor een ernstige behandeling. Dit schrijven is geteekend door de heeren Stikkel, Heuseveldt, Strikkers en Jacobse. De motie aan burgemeester en wethou ders van Alkmaar luidt als volgt: Geven met verschuldigden eerbied te kennen: De Buurtvereeniging Verdronkenoord; De Buurtvereeniging Mient en De Langestraat Vereeniging; in vergadering bijeen met tal van Alk- maarsche ingezetenen op Maandagavond 3 Mei 1937 in de zaal van de Harmonie te Alkmaar; le. Dat na uitvoerige bespreking deze vergadering zich vrijwel unaniem heeft uitgesproken vóór de demping van het „Verdronkenoord", zulks tot het verkrijgen van een goed verkeer in de binnenstad; 2e. Verzoekt Uw College met klem, dit voorstel wel te willen overwegen en gezien de gebeurtenissen aan de Steenenbrug, de werkzaamheden aldaar te willen beperken tot het strikt noodzakelijke aan de eerste voorzieningen verbonden en geen verdere voorzieningen daar te willen treffen, voordat door Uw College een voorstel, betreffende de demping van het „Verdronkenoord", opnieuw in overweging is genomen. De motie is onderteekend door de heeren Stikkel, Kamper en Heuseveldt. Door het comité zal eveneens een schrij ven aan den Raad worden gezonden. SPOORSTRAAT 38. TELEFOON 3850. Vraagt ons gratis Weekblad voor Effectenbezitters. Advies bij beleggingen. Safeloketten vanaf f 5.— per jaar. Wat zijn ze vergeetachtig, die jonge sportmenschen! Van den secretaris der schoolwedstrijden-commissie, den heer Langhorst, ontvingen wij het volgende Ujstje van achtergelaten voorwerpen in de kleedkamer: 1 padvindersriem, 1 actetasch (inhouden de een trommeltje), 2 zwarte voetbalbroek jes, 1 wit voetbaltruitje, 3 bad-handdoe- ken, 2 paar gymschoenen, 1 paar grijze dameschoenen, 1 groene trui met roode kraag, 1 grijze das, 1 kompasje, 1 fluit, 1 lumberjack, 1 roode ceintuur. Te bevragen Nieuwpoortslaan 145. toewijding verricht. Tot ons groot leedwezen dienen wy te vermelden, dat onze assistent, de heer J. M. R. Adolf, zich wegens gezond- heidsredenen genoodzaakt heeft gezien zyn de jongens onder deugdelijke leiding wer I wer)<zaamheden voor|de spaarbank te be den bezig gehouden met opbouwend en nut- eindigen. De heer Adolf heeft gedurende tig werk. ruim 10 jaren de spaarbank op zeer lofwaar- Vervolgens werd onder ademlooze s dige wijze gediend, de verwikkelingen op het tooneel gevo g> I Maatregelen tot bevordering van en ten hoogste voldaan keerde men te ruim jj^t sparen. elf uur huiswaarts, nadat de heer Kesselaar werden 113 boekjes aan ouders door de commissie in warme bewoordingen n nen uitgereikt. Op 31 Decem- was bedankt voor de uitnemende wijze waa - van j 8 totaal 890 (v. j. 793) dezer op door hem een en ander was voorbereid, ber j.1. waren Wij wyzen er hierbij °p, dat a-s- ^a'^ ^efspTren van' kleingeld door middel dagmiddag de directie van het City-theater Het spnam wederom toe. In om- aan de werkloozen een gratis voorstelling onzer sp 07-14 sDaarbusjes. aanbiedt van de füm „Nederland aan den loop zyn belastingen door tusschen- arbeid". (Zie filmmeuws van heden.) Het beta k bliikt bii voort- Kaarten kunnen vanaf Vrijdagmorgen 9 komst van e sj- - gesteld. In het uur aan het kantoor van de commissie op during op pry 41 600 betaald vertoon van stempelkaart worden afgehaald, af geloopenjaar werd aldus 41.600 betaald zoolang de voorraad strekt. is de van Ark, GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Onder groote belangstelling vierde ljet echtpaar ZeemanBeek te 't Zand zijn gouden huwelijksfeest. Beide oudjes genieten nog een goede ge zondheid. De heer Zeeman bekleedt zelfs nog de functie van penningmeester der ver eeniging „Plaatselijk Belang". MOEDERDAGTAART AAN MEVROUW VAN KINSCHOT AANGEBODEN. Gistermiddag werd door eenige be stuursleden der afdeeling Alkmaar van de Nederlandsche Banketbakkersvereeniging aan de burgemeestersvrouwe de eerste Moederdagtaart aangeboden. Dit zelfde heeft vandaag in verschillen de steden plaats gehad en is bedoeld als een hulde aan de Moeders. Vol bewondering was mevrouw van Kinschot voor het ragfijne spuitwerk waarmede dit gebak was versierd. De voorzitter der afdeeling, de heer Burger, sprak eenige woorden van waar deering aan het adres van mevrouw van Kinschot en liet uitkomen hoe zij op bij zondere sympathieke wijze hare taak als burgemeestersvrouwe en als moeder weet te vereenigen. Gisteravond heeft de ter vergadering van Maandagavond inzake de dempingsplannen voor het Verdronkenoord ingestelde com missie een bijeenkomst gehouden met de besturen der drie plaatselijke middenstands- vereenigingen. Goedgevonden werd, dat het comité een motie, tot het stellen waarvan in boven bedoelde vergadering werd besloten, zal verzenden aan B. en W. Daarna zal de actie voor demping verder door de midden- standsvereenigingen gezamenlijk worden gevoerd. Het uit de middenstandsvereenigingen ge> vormde comité van actie heeft een dage- lijksche commissie, bestaande uit de heeren Heuseveldt, Goes en Verveld, terwij] mr. H, Schuurman als ambtelijk secretaris optreedt Een schrijven aan b. en W. Door het Comité, vertegenwoordigende de Buurtvereen. Verdronkenoord; de Buurtver eeniging Mient; de Langestraat-vereeniging en de ter vergadering van 3 Mei 1937 aan wezige belanghebbenden wordt het volgen de schrijven verzonden aan het college van burgemeester en wethouders van Alkmaar; In verband met het feit, dat de vergade ring in de Harmonie op 3 Mei 1937, namens welke deze motie bij Uw college is ingezon den, ons comité „carte blanche" heeft ge geven, ten opzichte van de verdere behan deling van deze materie, hebben wij ge meend het volgende te moeten doen. Waar het niet denkbeeldig is, dat men deze zaak zou willen betrekken in de steer van een te eng belang en wij ten volle overtuigd zijn, dat Uw college, noch de ge meenteraad zich op dit standpunt zouden kunnen of mogen stellen, hebben wij ver gaderd met de besturen van de plaatsel'jke middenstands-organisaties en de vraag over wogen of deze geheele materie in verband met de verschillende daarbij betrokken vraagstukken, niet een stadsbelang, dus óók een groot middenstandsbelang zou zijn. Op deze vraag hebben de gezamenlijke besturen een bevestigend antwoord ge geven. De gezamenlijke besturen hebben zich thans bereid verklaard, deze materie verder te behandelen en wij meenen, zoowel in verband met het, aan ons door de vergade ring van 3 Mei 1937 verstrekte mandaat, als ook met het oog op het algemeene stads belang, verantwoord te zijn ons comité als zoodanig te ontbinden, in het volle ver trouwen, dat het bi) deze zaak betrokken EEN JEUGDIGE DRENKELING. Hedenmorgen omstreeks 11 uur zag een juist passeerende dame terwijl zij langs de Dr. Schaepmankade fietste, dat er in een van de daar in de buurt zich bevindende modderslooten een omstreeks 5-jarig zoontje van den heer Velthuis uit de Schaepman- straat lag. Vermoedelijk had het kind al eenige tijd in het water gelegen. De heer H, Schut uit de Trompstraat, door de dame ge waarschuwd, aarzelde geen oogenblik. Hy begaf zich gekleed in deze moddersloot en slaagde er in het jongetje op het droge te brengen en gelukkig zonder nadeelige ge volgen aan de hevig geschrokken ouders over te geven. UITKEERING IN FAILLISSEMENTEN. Ter griffie van de rechtbank alhier zijn gedeponeerd de uitdeelingslijsten van: 1. Het faillissement van Jan de Haan, directeur naamlooze vennootschappen te Castricum, met een uitkeering van 0.475 2. Het faillissement van de N.V. Bouw en Administratie-Maatschappij te Castri cum, uitkeering nihil. BOERDERIJKOOP. Heden werd geveild in opbod te Heiloo door notaris mr. J. W. v. d. Heide de boer derij Overkerk aan den Westerweg aldaar, groot 22 H.A., 57 A., 11 c.A. en eigendom van wijlen den heer KL Muys. De totale opbrengst is 43.178.26. Op Donderdag (Hemelvaartsdag) apotheek van Dr. H. Hartong Langestraat 1, geopend. De nachtdienst wordt deze week waarge nomen door de apotheek van B. H. J. Schouten, Emmastraat 64. BENOEMD. De heer van Diepen Sr., die als badmees ter van de zweminrichting aan het Zeglis een groote bekendheid heeft verworven, is met ingang van 15 Mei a.s. benoemd tot badmeester aan het Zomerbad bij het Sportpark. DIPLOMA BEHAALD. Voor het in Amsterdam gehouden exa men voor instructrice K. N. Z. B. slaagde onze stadgenoote mej. C. v. Steeg. Van het personeel uit de Alkm. Bad- en Zweminrichting zijn thans 5 leden in het bezit van dit diploma. H. Af. De wer en de zijnen; Vondelbrieven en over den GEORGE PICKARD SPEELT MORGEN IN ,,'T GULDEN VLIES". Deze band, die het meest populaire dans- orkest van Alkmaar is, komt morgen (He melvaartsdag) in 't Gulden Vlies. Zoowel 's middags als 's avonds kan men weer van uitstekende dansmuziek genieten. Als bij zonderheid zij vermeld, dat de lady-croo ner May Evans, die met het Lentefeest aller harten stormenhand veroverde, nu ook weer van de partij zal zijn. Bovendien zijn als extra attractie „The Black Tramps" geëngageerd. ARBEIDSONGEVAL. Gistermorgen vond op de Bierkade bij het lossen van ijzer uit een handwagen in een aldaar gemeerd liggend schip een klein on geval plaats, doordat de 36-jarige v. B. met zijn rechterhand tusschen handwagen en ijzer bekneld geraakte, waardoor 4 vingers licht gewond werd en v. B. zyn bewustzijn verloor. Na eenige oogenblikken kon hij echter zijn werkzaamheden weer hervatten. SCHOORSTEENBRANDJE IN DE UITENBOSCHSTRAAT. Voor een schoorsteenbrandje werd gister avond de politie gealarmeerd, waarna zij onmiddellijk per motor en brandbluschappa- raten derwaarts ging. Er bevond zich echter geen vuur meer in de schoorsteen. Daarin aanwezig vuil was beginnen te branden, waardoor groote rookontwikkeling was ont staan. De brandbluschapparaten behoefden geen dienst te doen. OPVOERING KINDERTOONEELSPEL „NELLY'S DROOM". Het was voor de Vereeniging „S. I. S." een aangename gebeurtenis, toen op Za terdagmiddag j.1. de groote zaal van de Harmonie bezet bleek met een 600-tal kin deren van werkloozen om te genieten var. datgene wat door haar jeugdige leden voor het voetlicht werd gebracht. Het aardige tooneelspel met de mooie zangnummers „Nelly's droom" was dan ook wel geschikt om het jeugdige gehoor te boeien. De auteur van dit kinderstuk, de heer B. D. F. Pekelharing, is er in ge slaagd de juiste sfeer te scheppen die voor een dergelijk stuk noodig is, waarbij de muziek, gecomponeerd door den heer Dirk Lens, zich uitstekend aanpast. Met groote aandacht werd de opvoering door het jeugdige publiek gevolgd en S.I.S. kan op een succesvolle middag terugzien. Toen dan ook, na afloop, aan alle kin deren een zak lekkers werd overhandigd, was ieder ten hoogste voldaan en kon een woord van hartelijken dank aan allen die tot het welslagen van dezen middag heb ben meegewerkt, door allen worden on dersteund. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK, LANGESTRAAT 85. Nieuwe aanwinsten; lijst 27. Letterkunde. Algemeen. 809 D 88 Duinkerken, A. van. De menschen hebben hun gebreken. 809 H 22 Handbuch der Litteraturwissen- schaft. Dl. 17. Die romanischen Literaturen des 19. und 20. Jahrhunderts; von H. Heiss, F. Schürr, H. Jeschke u. a. Bd. 1. Nederlandsch 810 G 78r Greshoff, J. Rebuten. 810 R 65 Romein-Verschoor, A. Vrouwenspiegel. 810.8 V 77w Vondel, J. van den. ken. Dl. 9. 1660-1663. 816 P 25 Pée, J. Multatuli naar onuitgeg. brieven. 816 S 85 Sterck, J. F. M. uit de XVII eeuw aan dichter. 818 W 48 Werk; onder red. van J. H. Eek hout. Gedichten. 811 G 78g Greshofj, J. Gedichten 1907-'36. 811 L 78 Looy, Jac. van. Gedichten 1884- 1925. 811 P 17 Paradies, J. H. Hofgedagten. (g.) 811 S 64.3e Slauerhojf, J. Een eerlijk zee mansgraf. 811 S 69 Smit-van de Wall, Wilhelmina. Van Licht en schaduw, (g.) 811 S 69vVerzen, (g.) 811 V 55 Vestdijk, S. Kind van stad en land. Tooneel 812 A 22z Aeschylus. Zeven tegen Thebai; bew. door P. C. Boutens. 812 M 68 Moerkerken Jr., P. H. van. De doodendans. (g.) 812 N 40h Nolst Trenité, G. Hoe 't weeuw- tje uit het Hof van Holland gevrijd werd; bew. naar de novelle van Pot gieter. (g.) 812S 59kl Shakespeare, W. Koning Lear; vert. door A. Roland Holst, (g.) (v. j. 43.700). Niet minder dan vijfhonderd personen legden op den Wereldspaardag een bedrag op hun spaarbankboekje in. Deze posten van inleg vormden tezamen de niet geringe som van 22.000. Deze cijfers zijn aanzienlijk hooger dan in 1935, toen door 346 personen 11.000 werd ingelegd. Het schoolsparen met behulp van onze schoolspaartrommels, waarmede in 1928 een aanvang werd gemaakt, blijft, ondanks de voor velen zorgelijke tijdsomstandigheden, voortdurend groote belangstelling genieten. De geheel belangelooze medewerking van de hoofden en het personeel der scholen zij hier wederom dankbaar gememoreerd. Het mocht ons blijken dat naar de te Alkmaar verkregen resultaten op het gebied van schoolsparen elders in den lande bij her haling wordt verwezen. Bedroeg het aantal als schoolspaarders In geschreven kinderen bij den aanvang van 1936 1682, in den loop van het jaar klom dit tot 1867. De verlies- en winstrekening over 1936 geeft een voordeelig saldo van 42.989.74, de balans op 31 December 1936 heeft aan debet- en aan creditzijde een bedrag van 4.480.192,70. WEGENS HEMELVAARTSDAG ZAL DEZE COURANT MORGEN NIET VERSCHIJNEN. DE DIECTIE. CORRESPONDENTIE. O. K. te St. Pancras. Wanneer Uw schrij ven een week eerder was gekomen, hadden wy er rekening mee kunnen houden. Red. Alkm. Crt, PRIJSSTIJGING EN WERKLOOZEN- STEUN. Ondergeteekenden verzoeken u beleefd om van onderstaand schrijven nota te willen nemen. Bij voorbaat onzen hartelijken dank. Volgens besluit van den minister van so ciale zaken is het verzoek om verhooging van steun van den hand gewezen, omdat de werkloozen volgens den minister 2.90ys voordeel hebben als zy hun waren betrek ken van het distributiebedrijf. De door de regeering gepubliceerde lijst is de volgende: klein- distri- handel- butie- voor- deel prys margarine 1 pond ƒ0.54 bak- en braadvet V, pond ƒ0.25 gehakt 3 K.G. 1.80 versche groenten 10 K.G. 0.80 prys ƒ0.22 ƒ0.32 ƒ0.11 ƒ0.14 0.97 M 0.82 >4 blikgroenten 2 bl. tomatensoep 2 bl. zeevisch 4 K.G. ƒ0.40 ƒ0.56 ƒ1.40 ƒ0.30 ƒ0.26 ƒ0.26 ƒ0.72 ƒ0.50 ƒ0.14 ƒ0.30 ƒ0.68 EERSTELINGEN. Op de exportveiling zijn heden weer verschillende eerstelingen aangevoerd. De eerste asperges werden aangevoerd door de heeren D. van den Burg en J. Mooy te Schoorl, de eerste tomaten door den heer Jan Blom te Oudorp en de eerste aardbeien door den heer C. Duif Szn. te Sint Pancras. HUISVERZORGING. Gedurende de maand April werd in 60 gezinnen, waar de huisvrouw ziek was, hulp in de huishouding gegeven. Deze hulp bestond uit: 63 waschdagen, 643 werkdagen, 185 hal ve werkdagen, terwijl 3 maal een toeslag werd gegeven. Aan loon werd hiervoor uitbetaald 472.45. INKTVISCH AANGESPOELD. Op het Westerstrand te Texel is een geheel gave inktvisch aangekomen. Hoewel de Zilvermeeuwenkolonie in de nabijheid was, lieten de meeuwen het dier dat ver moedelijk nog maar kort dood was, rustig op strand liggen. Ze waren stellig bevreesd voor zijn grijparmen. De heer M. Bakker Cz., die het monster vond, heeft het aan het Tex. Museum afgestaan, „POLLY PERKINS" VOOR DE WERKLOOZEN. Een succesvolle avond. Een tot de nok gevulde zaal, een prettig stukje muziek van de „Sweet and Hot Plyers" onder leiding van den Wim Cor- nelisse en een tot de puntjes verzorgde opvoering door de tooneelvereeniging „Vriedenkring" van een alleraardigst too- neelstuk, ziedaar de stemming op den ont spanningsavond voor werkloozen. die gister avond in het „Gulden Vlies gegeven werd. De voorzitter van de Commissie voor Ont wikkeling en Ontspanning van Werkloozen opende dezen uitstekend geslaagden avond met een hartelijk woord van welkom na mens de vereeniging „Kinheim", die dezen avond aan de commissie heeft aangeboden, en namens de commissie zelf. Onder daverend applaus deelde spr. mede, dat de financiëele verzorging van dezen avond mogelijk werd gemaakt door den steun van de vereeniging „Kinheim" en van de Alkmaarsche Post, waarvoor namens allen hartelijk dank werd gezegd. Hierin deelde ook de heer Mooy voor het geheel belangeloos afstaan van de zaal en de heeren musici, die mede onder dezelfde condities hun zeer gewaardeerde medewer king verleenden. Natuurlijk werd door hem van de gelegen- DE NUTSSPAARBANK. Jaarverslag 1936. (Vervolg). Van de gewone reserve werd per 31 De cember 1936 een bedrag van f 20.000 overge boekt ten gunste van een gecreëerde reke ning: Reserve voor pensioensbelangen. Het voordeelig saldo der verlies- en winst rekening over 1936 bedroeg 42.989,74. Hiervan werd bestemd voor afschrijving op gebouwen 6000 en voor afschrijving op spaarbusjes 499 terwijl aan de reke ning: Reserve voor hypothecaire belangen een bedrag van 1419,34 werd toegevoegd. Het restant ad 35.071,40 kon tenslotte naar de gewone reserve worden overgeboekt. De gewone reserve bedraagt thans I Totaal voordeel ƒ2.9014 268.268,28 of 6,63 van het kapitaal der Wanneer wij alles betrokken volgens het spaarders, de gezamenlijke reserves lijstje hierboven, zouden wy zeker dat voor- 413.268,28 zijnde ruim 10 van het spaar- deel genieten. Maar.... onze gezinnen be- derskapitaal. staan voor het meerendeel uit 7 k 8 perso- Opgemerkt zy dat deze som van nen en ook wel meer. Dus als wij dan in 413.268,28 ruim 15 van het totaal effec- werkelijkheid dat zouden doen dan kwamen tenbezit der spaarbank bedraagt. wij er heelemaal niet. Want onze steun is Bestuur, van dien aard, dat wij het geenszins kunnen In het afgeloopen jaar hadden wij het zo°als de regeering dat voorstelt, overlijden te betreuren van onzen hoogge- Bijv- een gezin uit man, vrouw en 6 kin- achten voorzitter, den heer P. de Lange P.Bz. d.eren bestaande, krijgt dan van de distribu- De heer de Lange heeft sedert 1921 afwisse- tle 2 KG- boter, 1 pond vet, 3 KG gehakt lend als lid, secretaris en voorzitter van het *5 K G- blikgroenten, 3 bl.'tomatensoep 6 spaarbankbestuur een zeer werkzaam aan- zeevisch. deel in den groei der spaarbank gehad. Ook Dan zou de vermeerdering van het finan- buiten Alkmaar had het spaarbankwezen Cleel voordeel in nog sterkere mat» steeds zijn volle belangstelling. Van de zijde 1 mwi van het bestuur van den Nederlandschen Spaarbankbond werd meermalen en nim mer tevergeefs een beroep op zijn medewer king gedaan. Zijn eenvoud en niet in het minst zijn beminnelijk optreden deden hem te Alkmaar een eereplaats onder de burgerij innemen. In zyn vacature werd voorzien door de be noeming van den heer P. A. de Lange Sz. die reeds eerder een zevental jaren als lid van het spaarbankbestuur fungeerde. De heer mr. W. A. Ubbens, die als be stuurslid aan het einde van het jaar volgens rooster aan de beurt van aftreding was, werd als zoodanig herbenoemd. De heer W. Holsmuller heeft een benoe ming tot voorziter der spaarbank willen aanvaarden. Zonder uitzondering werden de werk- men. intomen* van mijn uitgaven en De uhJr St6Un- De steun 13.91. ue uitgaven zyn: huishuur bakker kruidenier melkboer begrafenisfonds ziekenfonds 3.— 2.70 3.50 1.33 0.41 0.24 0.66 1.25 0.80 0.70 week, K daarb'j de aardappelen per en versche 2L8i °hntHn (,Versch)> 3 blikken bedrag van 17.45' n Wij tot 6611 heid gebruik gemaa"kt om"VeT'contacrlus- I faamheden aan despaarbank in het afge- I Meereden schoen^f wU buiten de schen de commissie en de werkloozen te I looPen Jaar door het Personeel met groote I 17.45 noorfV00r ons en ons gezin sterken. rrverhooging van »t zeggen> dat wij die Speciaal vestigde hij de aandacht op de Centrale Werkplaats en wekte de in de zaal aanwezige ouders op om hun werklooze jon gens vol vertrouwen naar de werkplaats te zenden. Met nadruk wees hij er op, dat de vakbe kwaamheid daar .werd onderhouden en dat 0 totuur vóór zonsopgang rijn geluidssignalen verbo den: knippert dan met de kopllchten als attentlesein! GELUIDSSIGNAAL VERBODEN Het is een doekje'vo" tl n°°di* h*bben? werkloozen teeennv ,bet bloeden voor de belasting moeten h»t 1 menschen die hun derij voor het buitftt en wg™verblin- Met dank voor aand Publiek. R Hr!Aatsk'g teekenen wij: Et. Jacobstraat 30;

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2