IBIS SHAG DobDclmatin lelt Iter... man! DIENST r Moordaanslag te Rotterdam Damwarid van bouwput bezweken ^Binnenland Laffe daad. Gistermiddag is op de achtste verdieping van het Witte Huis te Rotterdam een moordaanslag gepleegd op den- 65-jarigen houder van een huizenverhuurkantoor, H. Maus. Nadat een van de beide aanvallers den man een klap op het hoofd had; toege diend, met een zwaar voorwerp moesten zij daar het slachtoffer nog om hulp kon roepen het hazenpad kiezen. Beiden wisten te ontkomen. Omstreeks één uur vervoegde zich bij den heer Maus een man, die voor gaf een woning te willen huren. Over een en an der ontwikkelde zich een gesprek tijdens hetwelk op de deur geklopt werd. De heer Maus die met zijn rug naar de deur zat, keek om, waarop de vermeende huurder hem plotseling met een zwaar voorwerp een klap op het hoofd gaf. De aangeval lene schreeuwde om hulp maar zakte ineen. Het bleek dat degene die geklopt had een handlanger van den eersten man geweest moest zijn want toen er door het hulpgeroep van den getroffene alarm ge maakt was, zijn beide mannen de acht trappen afgehold en er in geslaagd zich uit de voeten te maken. Tot op dit moment ontbreekt elk spoor. De medehuurders van de achtste, étage snelden op het hulpgeroep toe, maar toen zij eenmaal in de apartementen" van Maus aankwamen, bleek deze reeds het bewust zijn te hebben verloren. Maus, die hevig bloedde, had een érn stige hoofdwond en vermoedelijk een he rsenschuddin g De fotografische dienst van de politie, die spoedig na de ontdekking ter plaatse verscheen, heeft opnemingen van de si tuatie gemaakt. De apartementen zijn voor onderzoek afgesloten. Aangezien men de daders niet kent, tast men ook omtrent de aanleiding tot dezen moordaanslag vooralsnog in het duister. Arbeiders konden zich slechts met moeite redden. Bij den aanleg van den onderbouw van een nieuwe hefbrug over de Gouwe onder de gemeente Alphen a. d. Rijn, welke voor rekening van den provincialen Waterstaat van Zuidholland door de aannemers Kraay- enveld en Hofman te Haarlem wordt uit gevoerd, is gistermiddag tegen zes uur plotseling een ijzeren damwand bezweken, waardoor het water met kracht de groote bouwput, welke vier meter diep is bij een oppervlakte vai. 600 M2. binnenstroomde. De arbeiders die in den put. bezig waren met het heien van betonnen palen konden zich slechts met groote moeite in veiligheid bréngen. Dóórdat het binnenstroomendc water, dat in weinig oogenblikk'en de put vulde, den walkant ondermijnde, kantelde bovendien een heimachine, welke op de ka bels van een hijschkraan terecht kwam welke hierdoor werd ontzet. Deze onver klaarbare doorbraak beteekent voor de aannemers een schadepost, daar het werk er door voor een maand is gestagneerd. DE „JAVA" 7 MEI TERUG. Naar wij vernemen, zal H.Ms. „Java" op den voormiddag van 7 Mei a.s. te Den Hel der aankomen, om zich gereed te maken voor de vlootrevue te Spithead. BELANGRIJKE ORDER VAN DE ti KONINKLIJKE. Drie nieuwe tankschepen in Nederland besteld. Naar wij vernemen, heeft de Koninklijke Shell order gegeven tot den bouw van drie nieuwe tankschepen aan Hollandsche wer ven. Twee schepen voor het vervoer van olie, elk van ongeveer 4.100 ton, zullen gebouwd worden bij de werf Van der Giessen te Krimpen aan den IJsel en bij de Nederland- sche Dokmaatschappij te Amsterdam. Het derde schip, dat bestemd is voor het vervoer van verpakte producten en dat ook ongeveer 4.000 ton zal zijn, wordt gebouwd bij de werf Gusto te Schiedam. Met deze order zijn eenige millioenen gul dens gemoeid. NIEUWE REGELING VOOR ZIEKTEVERLOF AAN ONDERWIJZERS. Volle genot der jaarwedde voor een jaar verzekerd. In verband met de noodzakelijkheid, geble ken, om aan onderwijzers zoo noodig een lan ger ziekteverlof toe te staan dan sinds 1924 van kracht was, is in Stsbl. 362 een K. Besl. afgekondigd, waarbij een belangrijke wijzi ging wordt gebracht in de bepalingen, vast gelegd in art. 2 van het Kon. Besl. van 29 Januari 1924. Bedoeld artikel duidt als volgt: „Aan onderwijzers, aan wie op advies van den behandelenden of controleerenden ge neesheer een verlof wegens ziekte wordt toegestaan, wordt dit verlof met behoud van het volle genot der jaarwedde voor niet langer verleend dan 12 achtereenvolgende maanden, en aan onderwijzers, die overeen komstig art. 41 der Lager Onderwijswet 1920 zijn aangewezen voor tijdelijke waar neming eener betrekking van onderwijzer of van hoofd der school, indien zij niet als vast onderwijzer aan eene lagere school zijn verbonden, met behoud van het volle genot der wedde voor niet langer dan twee maan den. In het laatste geval wordt het verlof voor niet langer verleend dan voor den duur der tijdelijke waarneming. Als begin van den verloftijd wordt aangemerkt de eerste schooldag, volgende op dien, waarop de on derwijzer het laatst zijne taak in de school verrichtte. Blijkt bij het verstrijken van het verlof, in het vorige lid bedoeld, uit een rapport van den geneesheer, dat de onderwijzer nog niet in staat is zijne werkzaamheden te her vatten, dan kan hem opnieuw voor ten hoog ste 1 of 2 maanden verlof worden verleend. Echter wordt over den tijd van dit verlof aan den onderwijzer slechts de helft zijner jaarwedde of wedde uitbetaald. Na het verstrijken van het verlof, hier- voren bedoeld, wordt de jaarwedde of wedde niet langer uitbetaald, tenzij in een bepaald geval onder goedkeuring van den minister van onderwijs, een andere regeling wordt getroffen." Overgangsbepalingen. Als overgangs-bepalingen gelden de vol gende voorschriften: Aan onderwijzers, die na 30 April 1937 volgens de toen nog geldende bepalingen in het genot van de volle jaarwedde zouden zijn gebleven, wordt over den tijd van hun verder verlof wegens ziekte, gedurende ten hoogste een jaar, verminderd met den tijd, waarop het 1ste lid van art. 2 op hen van toepassing was, de volle jaarwedde uitbe taald. Alsdan is, zoo noodig, het gewijzigd art. 2, 2e lid van toepassing. Mochten, na 30 April 1937, onderwijzers in het genot van de helft hunner jaarwedde zijn gebleven, dan wordt over den tijd van het verder verlof wegens ziekte, gedurende ten hoogste 6 maanden, verminderd met den tijd, waarop dit 2e lid op hen van toepassing was, de volle jaarwedde uitbetaald. Tenslotte is bepaald, dat aan onderwijzers, aan wie. na 30 April 1937, volgens de oude bepalingen, ovèr den tijd van hun verder verlof wegens ziekte, de jaarwedde niet langer is of zou worden uitbetaald of voor wie een andere regeling is getroffen, oveT den tijd van hun verder verlof, gedurende ten hoogste één jaar de helft hunner jaar wedde wordt uitbetaald, indien het 3e lid op of na 1 Mei 1936 voor hen van toepas sing is geworden. Het nieuw-afgekondigde Kon. Besl. is op 1 Mei j.1. in werking getreden. Opgemerkt zij nog, dat de nieuwe voor schriften óók werden afgekondigd in het Kon. Besl. van 31 December 1920 doch dat de termijnen van 12 en 2 maanden, gedu rende welke, tijdens ziekte, het volle salaris aan onderwijzers, respectievelijk tijdelijke onderwijzers zou worden uitbetaald, bij Kon. Besl. van 29 Januari 1924 op de helft werden teruggebracht. Thans is dus de oude, aan vankelijke geldende regeling, opnieuw van kracht geworden. gevormd, waarin deskundigen van beide partijen zitting hebben. Dit comité beoogt op de Jamboree zelf de padvinders duidelijk te laten aanvoelen, dat zij voor het onder houden van hun buitenlandsche betrekkin gen Esperanto noodig hebbes^ Het werk van het comité zal belangrijk worden vergemak kelijkt door de aanwezige buitenlandsche padvinders-esperantisten, die zullen komen uit Engeland, Noorwe'geh "én Hongarije. Dat er ook nog uit andere- landen zullen komen, staat vrijwel vast. Voor deze buitenlanders zullen speciale bijeenkomsten, excursies etc, gehouden worden, zonder daarmede in het gedrang te komen met de officiëele program ma-punten, om het practtsche nut van Espe ranto te demonstreeren, niet alleen voor de padvinders, maar ook voor de vele aan wazige niet-padvinders. „STAKING" VAN BLARICUMSCHE RAADSLEDEN. Gisteren was de gemeenteraad van Blari- cum in vergadering bijeengeroepen om o m te beslissen over het voorstel van B. en W. tot verbetering van de Torenlaan en den Huizerweg, een plan van f 72.000. Van de zeven raadsleden (er is één vacature) waren er op het vastgestelde uur slechts drie aan wezig, en na een half uur wachten besloot burgemeester J. J, Klaarenbeek de vergade ring niet te doen doorgaan, aangezien niet meer dan de helft der raadsleden was opge komen. Omtrent de reden van dit wegblijven ver nemen wij, dat de r.k. raadsfractie den bur gemeester had doen weten, dat zij niet zou komen, daar een der raadsleden, prof. Brou wer, die voorstander van het plan was, door ambtsbezigheden was verhinderd. Daar er vier vóór en drie tegenstanders waren, zou over het voorstel derhalve bij de aanwezig heid der twee r.k. raadsleden geen beslissing genomen zijn, weshalve deze twee raads leden waren weggebleven, teneinde de mo gelijkheid open te laten van een bespreking in een voltallige raadsvergadering. LEDENVERGADERING VAN HET INSTITUUT VOOR DOOFSTOMMEN TE GRONINGEN. In de Maandag 3 Mei gehouden ledenver gadering van het Instituut voor Doofstom men te Groningen werd - het jaarverslag over 1936 uitgebracht, waaraan wij het volgende ontleen en: Het aantal leerlingen steeg van 160 tot 168; voor één der aangiften werd met suc ces de hulp van den Voogdijraad ingeroe pen, toen de vader onwillig bleek zijn zoon af te staan. Voor het onderwijs werd een nieuw leerplan opgesteld, er wordt steeds naar gestreefd dit bij de eischen van het maatschappelijk leven te laten aansluiten. Belangrijke verbouwingen zijn tot een begin van uitvoering gekomen; er zullen één nieuwe schooi"voor"EX.Oen een am bachtsschool verrijzen, terwijl de vakschool voor meisjes en het internaat geheel gemo derniseerd zullen worden.. Uiteraard zijn hier groote uitgaven méé gemoeid en de Hoofddirectie doet dan ook een dringend beroep op de vrienden van het doofstomme kind het Instituut met legaten en giften te gedenken. Het nadeclig slot der gewone ontvangsten en uitgaven bedroeg 4163.55. Er werden twee nieuwe departementen opgericht, "nl. Heerenveen en N. en Z.- Beveland. In de vacature van wijlen den heer mr. F. F. Beukema werd gekozen de heer E. K. J. de Sitter, die tevens het secretariaat op zich nam. De heer drs. B. Noordhoff, die periodiek aftrad, werd als zoodanig herkozen en aanvaardde de be noeming. ESPERANTO EN DE JAMBOREE. Men deelt ons mede: Nu er zoo'n groot aantal padvinders van verschillende talen bijeenkomen en het ver leden zoo ondubbelzinnig heeft bewe.zen, dat de talenchaos weer een groote belemme ring zal vormen om elkander ten volle te kunnen begrijpen, is het logisch, dat de esperantisten zich inspannen om de pad- vihders voor de wereldtaal esperanto te win nen. Te dien einde heeft zich een comité DOOR ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. Vanmorgen om acht uur is de boorder S. Veldman, in de werkplaats van Staats mijn „Emma" te Heerlen met den electri- schen stroom in aanraking gekomèn en onmiddellijk gedood. Veldman was gehuwd en vader van vijf kinderen, hij woonde te Brunssum. DOOD IN SCHACHT GEVONDEN. De 40-jarige mijnwerker P. Beumers, uit Brunsum, is gistermiddag omstreeks twee uur, door arbeiders, die hem moesten aflossen, -dood gevonden in een mijn schacht. De man is vërmoedelijk achter over naar beneden gevallen. Zijn hoofd was geheel verbrijzeld. KANOVAARDER VERDRONKEN. In het IJselmeer is gistermiddag e 22-jarige D. B. uit Medemblik bij het kanovarer verdronken. De kano werd getroken door een motorboot. Plotseling ging B. in zijn kano staan, waardoor het vaartuigje kantelde. De bevaarder verdween in de diepte. Onmiddellijk ging men aan het dreggen, doch tot resultaat heeft dit niet geleid. DE SCHEEPSRAMP OP DE NOORDZEE. Gistermiddag is bij een duikeronderzoek vastgesteld, dat de „Plavnik een gioo gat in de voorpiek heeft, juist boven den kimkiel, drie meter onder de waterlijn. Het is een verticaal gat van ongeveer twee meter lengte en ruim een halve me ter breedte. Het is dan ook onbegrijpelijk, dat de schotten het indringende water hebben kunnen tegen houden. De kapitein van de „Plavnik wilde onder deze omstandigheden zelfs niet meei op de reede blijven liggen, waarop het schip door twee sleepbooten in de haven van Vlissingen is gebracht. Waarschijn lijk zal nu eerst een bekisting worden aangebracht, waarna het schip in een dok, vermoedelijk te Rotterdam, zal worden opgenomen om te repareeren. Beslag gelegd op de „Plavnik". De „Plavnik" is gistermiddag te Vlis singen binnen gebracht. De reederij van de „Alecto" heeft nl. op de Plavnik beslag laten leggen. Het schip zal niet kunnen vertrekken, alvorens cautie zal zijn gesteld. GIFT VAN KONINGIN EN PRINSES VOOR DE HAAGSCHE BLEEKNEUSJES. H.M. de koningin en H.K.H. prinses Julia- na hebben een gift geschonken ten bate van de collecte voor de Haagsche bleekneusjes, welke morgen (Hemelvaartsdag) in de re sidentie wordt gehouden. DE REIS VAN DE „O. 12" en „O. 14". Volgens een bij het departement van defensie ontvangen bericht is groep 2 der onderzeebooten (H.Ms. „O. 12" en „O. 14") op 3 Mei te St. Juan (Porto-Rico) aange komen en des avonds naar Curaeao vertrok ken. VOOR OEPUP Rookt IBIS bij voorkeur uit een IBIS-pIJp. Bij Uw winkelier verkrijgbaar. DOODELIJKE ONGELUKKEN. Gisteren is het driejarig dochtertje van de familie Drabbels te Castenray (L.) in een put gevallen en verdronken. Het tweejarig zoontje van den landbou wer Jansen is aan het Veulen te Venray on der een vrachtauto gekomen en gedood. VOOR 3000 AAN BONT GESTOLEN. De winkelier zelf wist nog van niets. Eenigen tijd geleden heeft de Rotter- damsche politie aangehouden en in het huis van bewaring opgesloten een man, die betrokken was bij een grooten bont diefstal te Rotterdam. Dl politie slaagde er in ongeveer de helft van het gestolene te achterhalen. De andere helft bleef zoek. Het onderzoek werd voortgezet en de politie achtte het raadzaam een onderzoek in te stellen bij iemand, die geregeld om gang had gehad met den man, die in het huis van bewaring was opgesloten. Toen kwam men tot een verrassende ontdekking. Van de partij bont ontdekte men n.1. niets, maar wel vond de politie een koffer met ander bont, hoogstwaarschijnlijk af komstig van een anderen diefstal. De vel len werden in beslag genomen, maar men wist niet hoe de koffers in huis gekomen v/aren en waar het bont nu eigenlijk van daan kwam. Het voortgezette onderzoek leidde tot aanhouding van den 26-jarigen magazijnbediende J. W. en den 18-jarigen magazijnbediende I. C„ die beiden in dienst waren van de bontfirma J. G, aan het Van Hogerdorpsplein te Rotterdam. Tevens werd aangehouden de 24-jarige E. Ch. G. als verdacht van heling. Het bleek, dat beide bedienden het bont, in hoodfzaak vellen en vossen, leverden aan G. die de partijtjes regelmatig in het zuiden van de stad verkocht en het geld na aftrek van zijn loon aan de oudste der beide magazijnbedienden afdroeg. De politie heeft de firma G. het bont laten zien en inderdaad het kende men het daar. De winkelier, die van niets wist, is toen eens poolshoogte gaan nemen en kwam tot de ontdekking, dat hij bont tot een totale waarde van 3000 kwijt was. De drie aangehoudenen zijn opgesloten. Een groot deel van het gestolen bont heeft de politie in leeren en manden koffertjes nog kunnen achterhalen. CENTRALE BOND VAN NEDERL. P.T.T.-PERSONEEL. In de verschenen verslagen over de jaren 1935/1936 van den Centralen bond van Ned. Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel (C.B. p.T.T.) wordt medegedeeld, dat deze be drijfsorganisatie op 1 Januari jJ. 6900 leden telde en het ledental zich thans weer in stij gende lijn beweegt. Het aantal vrouwelijke leden beliep 1261. De balans over 1936 wijst een eindbedrag aan van 104.320.50. De ge- heele inventaris is afgeschreven op een be drag van 1 terwijl het bezit der organi satie ongeacht dat der afd. 101.951.78 be draagt. In 1936 werd het Vacantie-oord voor P.T. T.-personeel „Bosch en Hei" bij het Udde- lermeer gesticht, dat geheel werd betaald uit vrijwillige bijdragen der leden en een renteloos kapitaal uit de bondskas. Het aan tal gasten beantwoordde in 1936 aan de ver wachtingen, terwijl dit aantal voor de a.s. seizoenmaanden van 1937 vele malen is overteekend. De positie der organisatie onder het vast- aangestelde P.T.T.-personeel is zeer con stant. Het aantal leden behoorende tot het niet vastaangestelde personeel nam sterk toe, aangezien bij P.T.T. reeds sedert gerul- men tijd bijna geen z.g, arbeidscontractan ten een vaste benoeming meer ontvingen. De C.B.P.T.T. doet vele pogingen om de vaste aanstellingen weer voortgang te doen heb ben. Er werden talrijke acties door den bond gevoerd. Vooral het vraagstuk van de ver korting der zeer ongeregelde werktijden nam daarbij een ruime plaats in. De C.B.P.T.T. die 114 afdeelingen en 19 vakgroepen telt, is aangesloten bij de cen trale van Nederlandsch overheidspersoneel (C.N.O.P.), welke deel uitmaakt van de po- litiek-onafhankelijke Nederlandsche vakcen trale (N.V.C.) De bond houdt 27, 28 en 29 Mei a.s. zijn tweejaarlijksch congres te Vlissingen. WIE MAKEN DE MEESTE VERKEERSFOUTEN? Chauffeurs of de bestuurders van andere vervoermiddelen? De sta tistiek beslist in het algemeen ten nadeele van de Chauffeurs. In de zoo juist verschenen Maandsta- tistiek van verkeer en vervoer (een nieuwe uitgave van het Centraal Bureau) is eén statistiek van verkeersongelukken opgeno men, veroorzaakt door fouten van bestuur ders. De cijfers zijn van het jaar 1935. Zij zijn gesplitst in twee groepen wegge bruikers: A. bestuurders van motorrijtuigen, B. bestuurders van andere vervoermiddelen, incl. trams. SeuiMeton (HISTORISCHE AVONTURENROMAN. JDoor G. P. BAKKER. 5) De stakker nam het vaasje en dronk het leeg. Plotseling hield het beven op, zijn rug strekte zich. Hij begon vroolijk te lachen en sprak: „Ik had het nooit kunnen denken, ik voel me jaren jonger". Aarze lend gaf hij den profesor de hand en met een flinken tred verliet hij het podium. „Zoek nu maar een jonge vrouw", riep de professor hem na. „Gij allen, zijt gij nu overtuigd?" vroeg hij. „Het geloof kan ik u niet schenken, evenmin als het verstand om het te be grijpen, Slechts levenskracht kan ik u ver- koopen. Wie neemt er nu een fleschje voor een daalder? Maar wacht, ik geef u er een geschenk bij. Een busje van mijn wonder zalf. Als ge een wonde hebt, een bult van een val, eén blauw oog van een vuistslag, een snede van een mes of een slag van een zwaard, dan smeert ge er deze zalf op De wonde zal genezen, de bult verdwijnen. De heelmeesters schrijven brij van worte len voor, rauw vleesch op de wonde of hét heete lemmet van een mes. Maar mijn zalf is beter. Deze wonderbalsem geneest dade lijk. Koudvuur is uitgesloten". „Wie wenscht mijn geneesmiddelen? Ha! u en u en u. Wacht, kalm aan, ieder wordt geholpen. Elk zijn beurt, zooals de beul zei". De professor, de pias en de knecht had den de handen vol om alle klanten te be dienen. Handwerkslieden, burgers en sol daten en zelfs officieren wilden de won dermiddelen koopen. De daalders stroom den in den leeren zak, die op tafel stond. Eindelijk waren alle klanten geholpen, de leeren zak werd dicht gebonden. De pro fessor en zijn gevolg verdwenen door het Moorsche poortje in de geheimzinnige tent. HOOFDSTUK IV. Drie mannen stonden te kijken op het marktplein, waar de muziek speelde en de paartjes vroolijk dansten. Ze waren gekleed als eenvoudige burgers. Nauwsluitend wambuis, om den hals een witte platte kraag, zwarte broek en kousen, lage schoe nen. De eenige versiering was een strik om de knie en een roode roset op de lage schoenen. Toen de muziek zweeg, stond voor de herberg een oude, lange man op. Hij droeg het oude kleed van den minstreel, maar zijn om de beenen gespannen broek was gelapt, en zijn kort groen buis was ver sleten. De haneveer op zijn grooten bree- den hoed, die op zijn grijze lange verwarde haren stond, was geknakt. Zijn groote grij ze snor hing weemoedig neer, maar in zijn blauwe oogen vonkte een lach. In zijn arm droeg hij een groote, oude luit, waaraan verschoten linten hingen in alle kleuren. „Nu begint het feest", zei een hand werksgezel tot zijn vriend. „Heb je hem nooit gehoord? Waar hij zingt, stijgt de vreugde ten top. Hij is de beste zanger van heel het Duitsche land. Ik heb hein eens gehoord. Zijn liedjes pakken de me nigte. Luister maar. En hij durft". „Hoe heet hij?" „Hij noemt zich Bart de bard. Men zegt, dat hij een arme edelman is, die als solde nier dienst nam, maar nooit promotie maakte. Hij werd gewond en beproefde evenals vele andere afgedankte soldaten zijn kost op te halen als liedjeszanger. Je weet, ze loopen de jaarmarkten af en zin gen langs straten en pleinen hun liederen over alle mogelijke gebeurtenissen. Ze be zingen de geboorte van een vorstenzoon het nieuwe juweel aan de kroon; later blijkt niet altijd, dat het juweel werkelijk een juweel is. Het huwelijk van een vor stenpaar, de edele prins en de schoone prinses, door liefde saam vereend Maar deze oude bard is anders. Stil, hij be gint". De zanger riep met luide stem: „De pijpers spelen". Hij sloeg enkele accoorden aan en begon toen met een heldere tenorstem: De pijpers spelen op 't marktplein Met vedel en trompet, 'k Grijp nu ras mijn oude luit En zoo begint de pret. Ik zing mijn liedje vol jolijt, De zondaar raakt zijn zorgen kwijt. Doedeldo, doedeldi, doedeldé, Ook het bagijntje danst mee. Joeché. Toen eensklaps klonk de melodie veel vroolijker, bijna jubelend. En hij vervolgde. Musketier of lansknecht; Dragonder of huzaar, Grijp fluks een aardig meiske, Een meid van' zessen klaar. Dans er met haar de ronde En steel tersluiks een zoen, Dan lach je en dan mag je Het zeker weer eens doen. Tal van jonge mannen grepen de meisjes om het middel en volgden zijn voor schrift op. De bard speelde een naspel. Het publiek kwam tot rust en hij zette zijn tweede strofe in: De pijpers spelen op 't slagveld Met trom, pauk en trompet Je denkt aan haar die je verliet En grijpt lans of musket. Je vecht als held; door roem en buit Krijgt ook de lansknecht eens zijn bruid Doedeldo, doedeldi, doedeldé Ze trekt in de tros met hem mee. Joeché Musketier of lansknecht Dragonder of huzaar Grüp fluks een aardig meiske Een meid van zessen klaar, Dans er met haar de ronde En steel tersluiks een zoen Dan lach je en dan mag je Het zeker weer eens doen. Dansend zongen allen het keerrijm mee De paren sprongen rond. De beenen ver uiteen, met groote passen. De soldenie- sloeg zyn arm om het middel van hetrood- dr^de haar rond. even druk? „V rrd Wang te«en wan8 8e' drukt, of mond op mond. En weer draai' dikwm'cgrepen el,kaar no« steviger beet en dansplein 8em V"dweTO" De zanger hield met een tragisch gebaar brenngeTenP 0m.de luisteraars tot stilte te orengen en ernstig klonk zijn lied: Omtn?6? Spelen op 'l kerkhof, Omfioersd trom en trompet, Uit v, een knetterend salvo Uit bus en uit musket Men draagt een held ter kerke uit eve^stiltn'pn af' een valsch accoord, het refrein in: ZeUe h« vo1 vuur Musketier of lansknecht Dragonder of huzaar EcnPJlUJ™ 6en aardi« meiske, en meid van zessen klaar. Dans er met haar de ronde Dan i u ,ersluik* een zoen, Dan lach je en dan mag je Het zeker weer eens doen. "n h" gaan zitten i waren aan een tafel hadden een' kruik R" dansvloer- Ze en met vnii« v, 1 RUnschen wyn besteld geluisterd. belan8stelling naar den bard liedVnogmnlitei de *rootste- heb dat zen zijn miJ v8n em Behoord. De ver» bouwd. Het isCmlernJet ee"S ZUiver g°' toch slaat het m' dwaas dan mooi en (Wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6