Agenda £aatste Aedchteu jiutticaües Sport AMSTERDAMSCHE BEURS SSelïi„°'!P0MIS«" WIERINGERWAARD Voorloopig geen verlaging van restitutie aan pluimvrehouderij. Een Duitsche verrassing. toelating leerlingen school voor buitengewoon lager onderwijs. De Londensche autobusstaking. Fietsen worden duur 28 Van het mlnimumprijzenfonds. Een veiling Kan dit zoo maar niet herroepen. Dat moet in de prov. comm. worden aanhangig ge maakt. Het veilingspercentage is hier niet hoog. Het voor en tegen van de stortingen in het minimumprijzenfonds werden uitvoe rig door de afgevaardigden belicht. De Eendracht van Oudkarspel wilde aandringen op verhooging van de 12 millioen voor den tuinbouwsteun met het percentage van de devaluatie. Als het landbouwcrisisfonds niet toereikend mocht zijn om hiertoe te komen, dan het geld te verkrijgen door belasting naar inkomen en vermogen. Heffingen worden door de vereeniging aanbevolen om tot een betere prijsregeling te komen. Een der aanwezi ge bestuursleden merkte echter op, dat dit wel wat te veel in eens was. De afgevaardigde van Oudkarspel zeide, dat de bedoeling was, te komen tot uitbe taling van den kostprijs. Er zal dus moeten worden aangedron gen op beteren steun. Een regeling voor den verbouw van blauwe aardappelen in verband met de kans van besmetting der goedgekeurde pootaardappelen werd zeer gewenscht geoordeeld. Sommigen wilden zelfs zoo ver gaan, een verbouwverbod v.oor de geheele provincie te vragen. Dit werd echter niet aangenomen. Aanbevolen werd onderling met elkaar in overleg te treden. Een paar voorstellen van de L. T. B. Langendijk, waarin wordt gevraagd de regeling voor den afzet van vroege aard appelen, zooals die verleden jaar heeft gegolden weer in te voeren en het ver plicht veilen van andijvie op te heffen, zullen van een gunstig prae-advies wor den voorzien. Men ging er mee accoord, dat een be paling werd gemaakt, dat de schuiten om 4 uur 's middags gelest moeten zijn. Tenslotte werd mededeeling gedaan van het accountantsrapport. Het bruto voor- deelig saldo was over 1936 3641.3414, waarvan 3000 wordt afgeschreven op gebouwen en de rest gereserveerd. De jaarvergadering zal worden gehou den op 2 Juni a.s. Afd. Wieringerwaard Holl. My. van Landbouw. Dinsdagavond vergaderde de afd. Wieringerwaard van de H. M. v. Land bouw in het lokaal van den heer R. Breed. De voorzitter, de heer D. Rademaker, heette de aanwezigen welkom. Bij de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van den directeur van het werktuigenbureau met de mededeeling dat door hen een provinciaal vertegen woordiger is aangesteld en daardoor de secretaris van onze afdeeling niet meer als tusschenpersoon noodig was geworden. Naar aanleiding van dit schrijven was door het bestuur een vraag ingediend of de directeur dit eigenmachtig gedaan had. Naar het ooi-deel van het bestuur scheen het wel eenigszins voorbarig. De heer K. Zijp vond dit zeer juist want bij het na zien der rekening was wel gebleken dat door tusschen komst van den secretaris heel wat van het bureau was betrokken. Van het hoofdbestuur was een zeer uitgebreid schrijven ingekomen betref fende diverse punten die op de a.s. ver gadering zullen behandeld worden. Over deez circulaire werd breedvoerig gediscussieerd. Naar aanleiding van één punt zal op voorstel van den heer P. Visser Az. ge vraagd worden om de tarwe-organisatie in 't leven te behouden. De rekening van den penningmeester was in orde bevonden. De ontvangsten zijn 412.58, de uitgaven 398.39, het saldo 14.19. Dit was veel lager wat zijn Vorige laatste k koers 2.30-2.45 101% 1011%, 161% 101% 31 31% 153 191% 189 151 148 158 van Woensdag 5 Mei 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 1934 4 Ned.-lndië 1934 554 Duitschl. '30 m. verkl BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. lnd. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert, Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned, lnd. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak Phillips Oil 157 3/4 65V. 85 248 338V. 161V. 63Vs 3®i/i6 633/i6 2'3/k 40H/16 29 lOVis 751/4 7% 490% 224 1673/. 33 22.00 160 170 390i/s 4141/s 11U/, 41 Shell Union21 ?/16 Tide Water13'% RUBBERS. Amsterd. Rubber 2881/. Deli Bat. Rubber 2281/. Hessa Rubber 2451/. Oostkust 1071/, Serbadjadi1703/. Interc. Rubber 513/.. SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot128 Scheepvaart Unie 128'/, TABAKKEN. Deli Batavia 228 Oude Deli315>/2 c L' .327 631/, 42% 27% 105 103/ia 663/.-7 8/1/2 246 y, 341-1/. 1633/.-4 63% 39-y. 641/4 2%-Wio 4U/,-5/8 29%-% 76-13/ig 495V.-4 229-30 171%-2 33 21 50 160'/, 170 3981/2-9 418 42% 22-7/ie 13'%6-i 295%-1 238-40 2561/, 111 175-6% 6l/l6_% 1281-% 1301-% 232 324 336 65% 421/,-'/. 28% 105 10% Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50, x) ex-coupon fExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: New-York 1.82 '/1. 1.8274 Londen 8.993/« 8.99 Berlijn 73.29 73.26 Parijs 8.19)4 8.17% Brussel (Belga) 30.78 30.78 Zürich 41.71 41.69 Kopenhagen 40.171/2 40.17 'A Stockholm 46.40 46.40 Oslo 45.22)4 45.221/2 Italië 9.65 Praag 6.37)4 oorzaak heeft gevonden in de vele verga deringen welke in 1936 zijn gehouden. De rekening van den penningmeester der Aankoopvereeniging werd eveneens in or de bevonden. Deze sloot met een batig saldo van 40.96. Opgemerkt werd, dat er ongeveer de helft minder was betrok ken dan het vorig jaar. Als afgevaardigde naar de algemeene vergadering welke te Rotterdam zal gehouden worden werd de heer D. Rademaker gekozen, terwijl de heeren P. Visser Az. en K. Schagen als plaatsvervangers zullen fungeeren. Voor de algemeene vergadering werd vrij man daat gegeven. Door den heer Zijp werd opgemerkt dat Amsterdam waarschijnlijk beter geschikt was voor een vergadering dan Rotterdam. Op voorstel van den heer Daan Kaan zal de afdeeling als bemiddelaar optreden om met stemgerechtigde ingelanden even tueel een vergadering te beleggen om voor de a.s. verkiezing van 2 hoofdingelanden candidaten aan te wijzen waardoor we misschien met enkele candidaatstelling een stemming kunnen voorkomen. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer San Francisco (sens.); hoofdrollen Jeanette Mac- Donald, Clark Gable, Spencer Tracy, Jack Holt e.a. (Geprolongeerd). Toegang boven 14 jaar. Hemelvaartsdag om 2, 4.30 en 8 uur. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Pygmalion (Nederl. film, hum.); hoofdrol len Lily Bouwmeester, Johan de Meester, Emma More], Ed. Verkade en Mathieu van Eysden. (Geprolongeerd). Toegang voor eiken leeftijd. Hemelvaartsdag om 2, 4.30 en 7.30 uur. Bioscoop Harmonie, half acht, eerste hoofdnummer Jan Ongeluk (hum.); hoofd rol Joe E. Brown; tweede hoofdfilm De 7 sleutels van Baldpate (detectivefilm), hoofd rol Gene Raymond. Toegang boven 14 jaar. Hemelvaartsdag van 2 uur af doorloopen- de voorstelling. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Be dreigde levens (tendenz-film); hoofdrollen Diane Sinclair en Lyman Williams. Toe gang boven 18 jaa.. Hemelvaartsdag van 2 uur af doorloopen- dfc voorstelling. Woensdag 5 Mei. 8.30 uur, De Unie, ledenverg. afd. Alk maar Centraal Genootschap kinderherstel lingsoorden en vacantiekolonies. Donderdag 6 Mei. (Hemelvaartsdag). Zwemwedstrijden in de Overdekte, des voorm. lagere, des nam. middelbare scholen. 2 uur, Muziektuin, openlucht-samenkomst vrijz. godsdienstigen. 36.30 en 82 dancing in de Rustende Jager te Bergen. Gulden Vlies, 's middags en 's avonds: George Pickard and his band. het dak van een groote kerk was een gat geslagen, maar het kerkgebouw was niet in brand geraakt. Langs één der wegen, die naar de stad leiden, bevindt zich een reeks villa's, waarvan drie of vier verbrand zijn, maar geen sporen van bommen vertoonen. Ongecorrigeerd. Verklaring van Z.Exc. mr. dr. L. N. Deckers in de jaarvergadering van de C. R. E. Op de jaarvergadering van de C. R. E. (Coöp. Roermondsche Eiermijn) die bij gewoond werd door Z.Exc. mr. dr. L. N. Deckers, minister van landbouw en vis- scherij heeft Z.Exc. medegedeeld, dat hij voorloopig niet zal overgaan tot verlaging der restitutie aan de pluim veehouderij, in verband met de daling der monopolieheffing op voederartike len. De restitutie zal voorloopig gehand haafd blijven op 0.75. De eventueele verlaging der restitutie zal geleidelijk geschieden, waarbij de minister rekening zal houden met de bedrijfsuit- komsten der pluimveehouderij. Z.Exc. er kende, dat een eierprijs van 2.30 per 100 stuks geen loonende bedrijfsuitkomsten voor de pluimveehouderij geeft. DE PUINHOOPEN VAN GUERNICA. Rechtschen stellen onderzoek in. De correspondent van de Times te Victoria meldt, dat een commissie van burger ingenieurs is ingesteld om de oorzaken vast te stellen van den brand, welke de fraaie Baskische stad Guernica in asch heeft ge legd. Men meent, dat voldoende aanwijzingen zijn overgebleven om de meening der recht schen te staven, dat brandstichters aan de zijde der Basken meer met den brand te maken hebben gehad dan de luchtmacht van generaal Franco. In tegenstelling tot in an dere plaatsen, welke geheel of gedeeltelijk vernield zijn, heeft men in Guernica weinig sporen van bommen gevonden. Voor zoover er nog gevels van huizen overeind staan, toonen zij geen sporen van bombardement en de kraters in de straten zijn grooter dan de in Spanje gebruikte bommen tot dusver hebben aangericht. Uit hun ligging blijkt bovendien, dat deze kraters geslagen zijn door ontploffende mijnen, welke waren neergelegd om de straten af te sluiten. In Het bombardeeren van open steden. In de gisteren te Londen gehouden ver gadering van de niet-jnmengingscommis- sie heeft de Duitsche ambassadeur, von Ribbentrop, voor een verrassing gezorgd door zich te verzetten tegen een voorstel van den voorzitter, den Earls of Plymouth, inhoudende, een beroep te doen op de bei de partijen in den Spaanschen burgeroorlog, zich te onthouden van het bombardeeren van open steden. Dit voorstel, dat zijn ontstaan gevonden heeft in het recente bombardement van Guernica, werd gesteund door de vertegen woordigers van Frankrijk, Zweden, Belgiè. Tsjechoslowakije, Rusland, e.a. Von Ribbentrop verklaarde echter met het voorstel niet accbord te kunnen gaan en noemde het een inmenging in de bui- tenlandsche aangelegenheden van Spanje. Hij was van meening, dat het buiten de bevoegdheid lag van de commissie en zeide uit eigen ervaring in den wereldoorlog te weten, dat het bombardeeren van open steden, hoezeer ook te betreuren, soms onvermijdelijk was. De Sovjet-Russische ambassadeur, Mais- ky, antwoordde hierop, dat de houding van von Ribbentrop achterdocht moest verwek ken en er naar uitzag, alsof Duitschland voorbereidingen trof voor verdere bombar dementen van dezen aard. De kwestie zal opnieuw in behandeling worden genomen in de a.s. Vrijdag te houden bijeenkomst der sub-commissie. ren de spoorlijntjes tegen den middag ste vig gevuld. Maar vandaag, op Maandag, begin misère pas goed, nu alle werklui en ie kantoorpersoneel en de zakenmensc en weer aan den gang moeten. De stad zie e heel anders uit, de straten doen vreemd aan zonder het felle rood van de Londensche twee-verdiepingbussen. Taxi's, zelfs de ou e door paarden getrokken rijtuigjes waar de koetsier achterop zit, doen goede zaken, en er is een groot aantal fietsers op den weg, dat hier en daar zelfs over het motorver- keer domineert en aan Amsterdam of Stock holm herinnert. Rijwielhandelaren doen reusachtige zaken, vooral de enkele die fietsen ook verhuren, hebben van den vroe gen ochtend druk werk gehad. „The Cyclist", het orgaa.n voor fietsen handelaars zegt, dat de handel ongeveei 12)4 pCt. omhoog is gegaan, tweedehandsch rijwielen, drie of vier jaar oud, doen plotse ling weer over twee pond. Het depot van de bekende Engelsche firma „Hercules was in een dag uitgeput, men werkt daar nu op volle kracht. En het gedrang in de undergrounds tart alle beschrijving, soms moet men drie, vier treinen voorbij laten gaan voor men een plaats kan krijgen. In de city kan het publiek dat naar buiten wil, de rijtuigen soms niet verlaten door de binnendringende massa. Intusschen is een commissie van onderzoek inzake de klachten van het buspersoneel haar werkzaamheden aangevangen; er be staat niet veel hoop op een spoedige op lossing van het conflict. Naar de klachten van het publiek wordt echter, als gewoon lijk, niet geïnformeerd! Weer ander publiek gaat nog verder naar de middeleeuwen terug en wandelt, wat vooral op de bruggen goed te zien was. Verleden week waren er op de bruggen alleen autobussen te zien, die door hun hoogte en felle kleur domineerden. Vandaag zijn het de trottoirs die opval len; uit Zuid-Londen komt 's morgens een stroom voetgangers de rivier over, veel werklui en kantoorpersoneel, dat ver weg woont van stations moeten een wandeling van anderhalf of twee uur maken om aan het werk te kunnen gaan. Nu, dan is de moderne stedeling natuurlijk al uitgeput voor hij aan den slag kan gaan. De aangifte van leerlingen voor bovenge noemde school zal by het Hoofd dier school in het gebouw in het Victoriepark kunnen plaats hebben op DINSDAG 11 MEI 1937, van 2—4 uur namiddags. Het schooljaar vangt aan 1 Augustus 1937. Leerlingen worden toegelaten voor zooveel er plaats beschikbaar is. Om tot de school te kunnen worden toe gelaten moeten de kinderen op den datum van toelating (1 Augustus 1937) 7 jaar oud zijn (behoudens in bijzondere gevallen) en vólgens een door den schoolarts en het hoofd der school ingesteld medisch-paedagogisch onderzoek voor plaatsing op de school in aanmerking komen. Het schoolgeld loopt van 3 tot 100 per kind, naar draagkracht. Indien de gemengde hoofdsom, bedoeld in artikel 63, lid 4, let ter b, der Lager-Onderwijswet 1920, minder dan 2 bedraagt, is geen schoolgeld ver- schuldigd. Geboortebewijs (of trouwboekje der ouders), en, voor zoover de kinderen de koepokinenting hebben ondergaan, het vac- cinebewijs, moeten worden medegebracht. De ouders of verzorgers van leerlingen uit andere gemeenten zijn verplicht de aan vragen tot toelating te richten tot het ge meentebestuur van hun woonplaats. Alkmaar, 5 Mei 1937. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Een en ander zal echter morgen nader toegelicht worden. Alle deelnemers hebben den geheelen dag gratis toegang tot het bad. (Van onzen Londenschen correspondent.) Londen, 3 Mei. Door telegrammen van de verschillende nieuwsbureaux heeft de Nederlandsche krantenlezer al vernomen, dat er in den nacht van Vrijdag op Zaterdag 1 Mei in Londen, en in verschillende omliggende provincie- plaisen een autobusstaking is uitgebroken; en de aanleiding tot deze staking is bekend. Het sutobuspersoneel, ongeveer 25.000 man, vraagt niet om meer loon, maar om een ver korten werktijd, 7)4 inplaats van 8 uur per dag. Het personeel zegt, dat de tegenwoor dige werktijden zenuwslopend zijn. Over het algemeen is het publiek niet op de zijde van de stakers, die hun zaak niet aan een scheidsgerecht wilden onderwerpen, en juist aan den vooravond van tal van feestelijk heden in staking zijn gegaan, tot groot on gerief van Londenaars, buitenlanders en provincialen. Dit is verkort ongeveer wat de Nederland sche lezer er van weet, de practische zijd* van dit conflict is echter fenomenaal. Het meerendeel van de Londenaars woont name lijk niet in de eigenlijke stad, maar in de tal rijke stadjes en dorpjes, die de laatste tien tallen jaren meer en meer aan elkander worden gebouwd, en die hoofdzakelijk aan gewezen zijn op de busverbindingen, twee honderdvijftig in getal, die door een vijfdui zend bussen onderhouden worden. De „Un derground" kan ook wel heel wat passagiers vervoeren, maar die paar lijnen bedienen slechts zeer bepaalde streken buiten het centrum. In geval van een busstaking blijft er dus niets anders over dan gebruik te ma ken van de locaalspoorlijntjes, die in ver houding tot een bevolking van een tien mil lioen inwoners van Groot-Londen ook al niet talrijk genoemd kunnen worden. Gedurende het week-end viel de des organisatie van het verkeer nogal mee' menschen die er niets te maken hadderi bleven uit het centrum van de stad weg alleen de voetbal-finale in Wembley bezorg de enkele angstige momenten aan het per soneel van de ondergrondsche, die al die duizenden provincialen te vervoeren kreeg, een publiek dat niet aan het reizen met tube-treinen gewend is. En op Zondag wa- Waterpolo D. A. W. SPEELT OEFENWEDSTRIJDEN. De adspiranten winnen piet 20 en het eerste verliest met 10 van V. Z. V. (Velsen). De Alkmaarsche polospelers hebben nog al eens te kampen met verkeersbelemme- ringen en speciaal als zij naar Haarlem gaan. Steevast zijn de overwegen bij Cas- tricum en Beverwijk afgesloten om niet te spreken van de pont bij Velsen, die steeds afvaart als de Alkmaarders in hun auto's komen aansnellen. Een en ander was ook gisteravond weer aanleiding, dat de spelers hals over kop in Stoop's bad moes ten duiken. Eerst speelden de adspiranten-D. A. W.- ers tegen de V. Z. V.-jongeren. De Alk maarsche jongens speelden in de volgende formatie: Doel: G. v. d. Wilk. Achter: D. v. d. Wilk, Imhülsen Jr. en Kirkenier. Voor: Dijkstra, Mays en Vogtschmidt. Het is een eenigermate nerveuze wed strijd geworden, waarbij van balcontrole en speltechniek nog geen sprake was. Toch viel de snelheid van de Alkmaarders ten zeerste op en ongetwijfeld ligt hierin de kracht. Als routine-wedstrijd heeft deze match zeer zeker zijn nut en om alvast wat aan het mooie, maar moeilijke polo- spel te gewennen, zal deze oefen-partij in de toekomst haar vruchten wel afwerpen. Mays scoorde de twee eenige doelpunten. Hierna speelde een verzwakt eerste te gen een combinatie V. Z. V. I en II en het zevental kon dank zij uitstekend doel- verdedigen van Verstraate den wed strijd slechts met 10 verliezen. Met wat meer geluk had Caarls de eer nog kunnen redden; Bezien we deze wedstrijden als voor proef voor de polo-partijen, die morgen in de Overdekte gespeeld zullen worden, dan mag deze tocht naar Haarlem geslaagd ge noemd worden. Wandelen. DE KAASKOPPEN. Begunstigd door het mooie zomerweer na men 14 leden der Alkmaarsche wandelsport- vereeniging „De Kaaskoppen" deel aan den 35 K.M. marsch, uigeschreven door de Am- sterdamsche wandelsportvereeniging „Zuid* De Alkmaarders behaalden den tweeden prijs met weinig verschil met den eersten prijswinner, „Ik wil" te Amsterdam en vóór „Watergraafsmeer", die den Alkmaarschen Paaschmarsch won. Nog een aparte prijs voor de vroolijkste groep werd door de Kaaskoppen meegeno men naar Alkmaar, evenals de groepsprys. Watersport. DE A. R. Z. V. IN ACTIE. Hemelvaartsdag zal de Alkmaarsche Roei- en Zeilvereeniging een groote propa- gandatocht houden met alle groote en kleine zeil- en motorbooten. De tocht gaat vanaf de Bierkade, waar morgen vroeg om 10 uur gestart' wordt naar het Alkmaarder Meer. Belangstellenden in de watersport raden we aan, morgenvroeg eens een kijkje te nemen by het Kanaal en dan naar Aker sloot te gaan, waar het Meer vol zal van zeilers. zyn Zwemmen. MORGEN DE SCHOOLWEDSTRIJDEN. Prijsuitreiking door den burge meester. Naar wij vernemen zal de burgemeester jhr. mr. F. H. v. Kinschot morgenmiddag persoonlijk de prijzen van de schoolzwem- wedstrijden uitreiken. Zooals men weet, zullen in de morgen uren de lagere scholen elkaar bekampen en zal de interessante polowedstrijd H B S.-Andere scholen gespeeld worden ter wijl 's middags de verschillende middel bare scholen aan den start verschijnen De afvalrace, waarvoor een ongekende belangstelling bestaat (ruim 300 deel nemers) zal als volgt worden gehouden Telkens starten 20 deelnemers (ver deeld in 4 vakken) en zwemmen tweemaal het bad in de breedte over. Bij de eerste ronde vallen er 8 uit, bij de tweede rondo eveneens. Er blijven dan de 4 besten over Deze groepen van 4 komen- in de demi finale en daaruit worden de snelsten uit gekozen voor de finale. Wielrennen. DE RONDE VAN VALKENBURG. Reeds hebben we meegedeeld, dat de Alk maarder Jan Groot in de Ronde van Valken burg, evenals in die van Purmerend vijfde geworden is bij de amateurs. Hij is gister avond weer thuis gekomen en we hebben hem even gevraagd, hoe de strijd verloopen was daar in Zuid-Limburg. De jonge renner, die Woensdag in Purme rend 90 K.M. fietste in wedstrijdverband, is Donderdag op de fiets naar Tilburg vertrok ken met den jongen Toon Pijnenburg en Vrijdag trok dit tweetal naar Beek in Lim burg, waar overnacht werd. En Zaterdag morgen ging het vandaar naar Valkenburg, waar 60 K.M. gefietst moest worden. Dat was dus in vier achtereenvolgende dagen ongeveer 500 K.M., waarin twee wedstrijden, resp. van 60 en 90 K.M. De ronde van Valkenburg had enorme be langstelling en waarschijnlijk waren er meer betalende bezoekers dan een dag later in het Feijenoord-stadion! Jan Groot, die had ingeschreven, startte op de achterste plaats, maar na een ronde (pl.m. 1500 M.) lag hij met den jongen Pijnenburg al aan den kop, waar gevochten moest worden te gen het samenwerkende trio Vethaak— DennemieSchulte. Dat was moeilijk werk, omdat dit trio om de beurt demarreerde, maar zoodra een „vreemde" meeging, weer afstopte. De wedstrijd was nog niet voor de helft voorby, toen Schulte uitviel en toen er nog 25 ronden gereden moesten worden, trok Theuns alleen weg en liep 200 meter uit. Even later voegde Panman zich bij hem en Demmenie en Banken kwamen eveneens aan den kop. Samen kregen ze een voor sprong van een halve minuut. Zes ronden voor het einde liep Groot weg, alleen, en hy wist in de laatste ronde bij de opploeg te komen. Jammer voor hem, maar tactisch zeer juist gezien van die vier ei ers, werd terstond gedemarreerd en toen moest Jan Groot natuurlijk weer los laten. y werd tenslotte 5de met 6 seconden ach terstand op het genoemde viertal. 2 FaCe ze^ betreft, er werd hard en sporUef gereden en het parcours 700 er asfalt, 300 Meter gras en de rest grint was zeer zwaar. Intusschen is de prestatie van den Alk- meer Jr„f6er mooi te noemen en met wat Et 2 k"' meCr overtui8in* van eigen c h a k e n. LAATSTE SIMULTAANSEANCE VAN DE A.V.R.O, welk endoor'de A VRO simultaan"searce.s' in „Bellevue" te a U" Seorganiseerd, uitslagen luiddE remise, 3'uur^E geW0M,€n' 3 •mise, tUdChim;J2b!r^n' 27 gewonnen, 3 Dr. Lasker, gewonnen, Bogoljubow, 45 borden 40 Sr 5 min d6n' 45 g^onnen Dr- Tartako gewonnen, 4 min. tijd 3 uur remise, 2 verloren0,22' 33 gewonnen, venoren. tnd 3 Uur 25 iJT.'..45 borden, 44 gewonnen tijd 3 uur. A1s aandenken min. 1 remise, schonk de A.V.R.O. den meesters ieder ee„ T e AVR aer een zilveren potlood.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8