Staatslieden op reis door Europa. Nog geen rust in het onrustige Catalonië De algemeene toestand. De Spaansche revolutie De regeering te Valencia grijpt in. EEN NIEUW KABINET GEVORMD. Glimlachje Eden over de beschieting van Guernica. DE EVACUATIE IN BILBAO. Von Neurath weer naar Berlijn vertrokken; Internationale samenwerking. j Alkmaar, 7 Mei. De Duitsche reisminister von Neurath is weer in zijn vaderland terug. Dinsdagavond is hij uit Rome vertrokken, uitgeleide ge* daan door zyn collega Ciano en wat wel even met nadruk gezegd mag wachten door dén Japanschen ambassadeur te Rome en de gezanten van Oostenrijk en Hongarije. Och, 't kan beschouwd worden als een diplomatieke attentie, die aanwezigheid van genoemde personen, maar het stemt toch even tot nadenken. Juist de vertegenwoor digers van drie landen, die dikwijls in ver band gebracht zijn met Italië en Duitsch land. Moet dat beteekenen, dat von Neurath méér bereikt heeft, dan bekend geworden is? Moet dat beteekenen, dat de as RomeBerlijn langzamerhand steviger wordt? En dat de vriendschap tusschen Italië, Duitschland en Japan nog steeds even groot is, als ze ge weest is? Het zijn vragen, die niet direct beant woord kunnen worden. Maar misschien ko men de antwoorden t.z.t. wel binnen. Er is ook het beloofde communiqué over von Neurath's bezoek verschenen. In poli tieke kringen te Rome acht men die passage uit het communiqué het belangrijkste, welke een toespeling maakt op het verlangen van beide landen, om alle pogingen te doen, die de samenwerking met andere mogend heden zouden kunnen uitbreiden. Inderdaad is dat wel een zeer belangrijke r ;e, ook voor de rest van Europa. Want t lt uit te leeren, dat zoowel Italië als Dv...schland langzamerhand inzien, dat isolatie toch niet het einddoel van hun inter nationaal streven moet wezen. Trouwens, het vc- langen naar grootere internationale samenwerking van Duitschland en Italië blijkt niet alleen op politiek gebied, maar eveneens op economisch gebied. De besprekingen van Schacht, den presi dent der Duitsche rijksbank, met de direc teuren van de bank van Italië, en die welke hij pas te Brussel heeft gevoerd, en verder de plannen voor een internationale economi sche conferentie, teneinde het handelsver keer te doen toenemen en wat meer even wicht in het deviezenverkeer te brengen, zijn daar wel het bewijs van. We mogen in dit overzicht Spanje niet vergeten. Weliswaar zyn er van de gevechls fronten weinig bijzonderheden te melden, maar de ruzie tusschen de regeering te Valencia en de anarchisten moet nog even genoemd worden. Men weet uit ons vorig overzicht, dat het zeer spande tusschen de anarchisten en de regeeringspartij, maar men weet ook, dat de regeering meedeelden, dat zij den toestand geheel meester was. Intusschen, al schijnt het, dat de regee ring den toestand vrijwel meester is, de rust in Katalonië is nog lang niet teruggekeerd. Wel kan niet precies worden nagegaan, hoe het er precies is in dit deel van Spanje, want de berichten spreken elkaar (natuurlijk!) volkomen tegen. Als men de telegrammen uit Duitsche of Duitsch-georiënteerde bron leest, dan moet men daar uit opmaken, dat de toestand voor de regeering zeer kritiek is; meent men houvast te hebben aan Havas, dan is de strijd vrijwel gestreden. Intusschen is er in Katalonië een nieuwe voorloopige regeering gevormd, waarin o.a. de linksche Katalaan Carlos Marti Feeed, verder Anonio Sese, secretaris der U.G.T., Valerio Mas, districtsecretaris der C.N.T., en Joaquin Pore van den bond van pachters, zitting hebben. Of deze nieuwe regeering meer vertrouwen inboezemt bij de anarchis ten, dan de vorige, die pas een maand ge leden gevormd werd!) mag echter betwij feld worden. Wij hebben Woensdag melding gemaakt van een min of meer sensationeele mededee- ling van von Ribbentrop. Deze Duitsche staatsman zou namelijk op de conferentie der non-interventie-commissie afwijzend gestaan hebben tegenover een gezamenlijk beroep der regeeringen op de beide Spaan- sche partijen, om bombardementen op open steden na te laten. Naar aanleiding daarvan heeft von Rib bentrop een bezoek gebracht aan minister Eden en hem er op gewezen, dat dit bericht geheel onjuist was en geheel op rekening geschoven moest worden van de Engelsche pers. Von Ribbentrop schijnt zich ook ver der over de onware en tendentieuze bericht geving van bepaalde organen der Engelsche pers en is het Lagerhuis, met name over de verwoesting van Guernica, te hebben be klaagd en gezegd te hebben, dat zulke be richten slechts tot betreurenswaardige ge volgen kunnen leiden. Inderdaad, men moet uiterst voorzichtig zijn met dergelijke mededeelingen. Een sobere, maar correcte mededeeling is in zoo'n gevql beter op zyn plaats. JA Als de Mexicanen zich vervelen in het „tol-seizoen". De rust in Catalonië is nog geenszins weergekeerd, al schijnt het, dat de re geering of liever de Generaliteit den toestand meester zal blijven. Wel kan niet precies worden gezegd, hoe het conflict zich precies heeft afge speeld, maar uit verschillende berich ten is toch wel iets te distelleeren. Zoo is bekend geworden, dat de regeering van Valencia een decreet heeft gepubli ceerd, volgens hetwelk de regeering der republiek zich belast met het handha ven der orde in het gebied van Cata lonië. Het D.N.B. meldt uit Saragossa: De anar cho-syndicalisten in Catalonië zetten heden hun strijd voort. Barcelona heeft Valencia om versterking verzocht teneinde den op stand neer te slaan. Hierop hebben de anar cho-syndicalisten geantwoord met het op werpen van barricades om den troepen den toegang tot de stad te beletten. Van talrijke openbare gebouwen is de republikeinsche vlag neergehaald en in plaats daarvan de anarcho-syndicalistische geheschen. In Bar celona staan verscheidene huiaén in brand, Ook de haven is in het bezit der anarcho- syndicalisten. Daarentegen meldt Havas uit Cerbère, dat ofschoon het in verband met de verbreking der directe verbindingen met Barcelona moeilijk is zich een juist beeld te vormen van den toestand in Catalonië, bevestigd schijnt te worden, dat de straatgevechten zijn geëindigd. Door de vorming van den nieuwen Genraliteitsraad onder voorzitter schap van Companys schijnen de extremist! sche anarchisten niet geheel bevredigd te zyn hoewel zij er niettemin terrein door winnen. De- voorsteden van Barcelona zijn nog steeds in de macht der anarchisten en op de strategische punten blijven mitrailleurs op gesteld. Woensdagmiddag heeft een lid van de C.N. T. aan de gewapende benden een uur den tijd gegeven om de straten te ontruimen en gedreigd dat anders de troepen der Genera liteit zullen optreden. W"t een reiziger meldt. Een reiziger, die met den Spaanschen trein te Perpignan is aangekomen, heeft me degedeeld, dat een honderdtal met yeweren bewapende personen het station van Barce lona bewaakte. Bij het passeeren van Gero- ne en Figueras heeft hij niets bijzonders be merkt. Hij verklaarde, dat zich op de barricaden, die de anarchisten in de straten van Barce lona hadden opgeworpen, bloedige gevech ten hebben afgespeeld, waarbij tal van doo- den zijn gevallen. Intusschen reden door de straten tanks, welke bestuurd werden door leden van de anarchistische federatie F.A.I. Deze verdwenen evenwel, toen de telefoon centrale door hun medestanders werd ont ruimd nadat de Generaliteit zich verplicht had gezien in de centrale slechts het voor de bediening noodige personeel achter te laten, welke verplichting ook werd nageko men. Dit feit beschouwt men als een neder laag voor de F.A.I. Een nieuw en ernstiger element wordt evenwel gevormd door de radiorede, welke de vertegenwoordiger van de C.N.T., Vas- quez Woensdagmiddag heeft gehouden en waarin hij eischte, dat de strijd tusschen de arbeiders wordt gestaakt. Hy gaf aan alle ge wapende mannen een uur den tijd om zich van de straat terug te trekken. Zij, die niet gehoorzamen zullen worden gedesavoueerd. In Catalaansche kringen ziet men hierin de eerste schrede op den weg naar afwijzing door de C.N.T. van de overheersching door de F.A.I. welker richtsnoeren algemeen wer den nagevolgd. De neiging schijnt dus te be staan tot terugkeer naar een normale orde, hetgeen de anarchisten niet kunnen toela ten. Duitsche voorstellen tot overgave van Bilbao. Een lid van de delegatie der Baskische regeering te Parijs, Francisco Baster- rechea, een bekende persoonlijkheid in de Baskische nationalistische beweging, vóór den burgeroorlog lid van de recht bank voor constitutioneele garanties en een vriend van den Duitschen ambas sadeur te Parijs, graaf Welczeck. heeft aan Havas nadere bijzonderheden ver strekt over de voorstellen tot overgave van Bilbao, welke aan de Baskische regeering van Duitsche zijde zijn ge daan. Eerst zyn Carlisten uit Guipuzcoa in ver binding getreden met de Basken. Zij legden den nadruk op hun katholiciteit en hun lief de voor de traditie. Later verschenen afge vaardigden van het hoofdkwartier te Sala- nianca en ten slotte Duitsche afgevaardig den. Deze begonnen met zachtheid te wijzen op de sympathie van Duitschland voor het Baskenland, een land met een zuiver ras. Toen de Basken weigerden in de voorstellen te treden, begonnen zij te dreigen. Zy ver klaarden, dat Duitschland de middelen be zat Franco de overwinning te bezorgen en dat zy zelfs Bilbao zouden kunnen vernie tigen met honderden vliegtuigen en ander vernietigings-materieel. Hierna stelden de afgezanten vragen over de autonome regee- ring van het Baskenland en Bilbao en kon digden aan, dat zij zoo noodig overal elders in Spanje in de verdediging zouden blijven om al hun aanvalskracht te concentreeren in het Noorden en zoo den val van Bilbao te bewerken. Basterrechea verklaarde vervolgens, dat al deze besprekingen op de Baskische lega tie te Parijs zijn gehouden en ook nu nog wordt hij iederen dag opgebeld door perso nen, die hem uit naam van oude vrienden dringende en vertrouwelijke mededeelingen willen doen. Na de Duitsche bedreigingen heeft hy alles medegedeeld aan den Spaan- schen ambassadeur te Parijs. De jongste ge beurtenissen hebben maar al te zeer de vrees ten aanzien van Bilbao bewaarheid. Op de vraag of hij ook andere bewijzen had ten aanzien van de Duitsche interventie in het Baskenland zeide Basterrechea, dat hy herhaaldelijk aanbiedingen krijgt van wapenhandelaars die alle soorten oorlogs- materieel willen leveren. Zij toonen een groote hardnekkigheid in het verlangen hem in zijn bureau te komen bezoeken. Zy bie den groote betalings-faciliteiten aan en men zou kunnen bewijzen, dat zij agenten van de Gestapo zijn, die trachten de zaken te vertroebelen. In Biscaje. Havas meldt uit Bilbao: De Baskische regeering zet de reorgani satie voort van het geregelde leger, en heeft in overeenstemming met de politieke partijen en de arbeidersorganisaties de ont binding gedecreteerd van de centrale oor' logscommissie en de bevoegdheden daarvan overgedragen aan den generalen staf. In den sector Bermeo zijn de Italianen nog steeds in een moeilijke positie, ondanks de ontvangen versterkingen. Zij bevinden zich in een dal, dat omringd is door heuveltop pen, welke door regeeringstroepen bezet zyn. Tevergeefs hebben zy getracht op den weg BermeoGuernica te komen, om zich bij de andere rechtsche troepen te voeden. De regeeringstroepen hebben in den sector Durango twee heuvels bezet, waar zij een groote hoeveelheid materieel, vlammenwer pers, gasmaskers, granaten en automatische geweren aantroffen. De ontruiming van Bilbao. De ontruiming van Bilbao is nu in vol len gang. en groot aantal ouders verdrong zich gisteravond rondom de evacuatiebu reau om hun kinderen over te geven aan hen, die de uitwijkelingen moeten over brengen naar de schepen, die Donderdag morgen zouden vertekken. De schepen zou den 4300 vrouwen en kinderen aan boord hebben. Nieuwe onlusten in Barcelona? Hedenmorgen kw?men nieuwe berich ten uit Spanje binnen, die er op wijzen, dat de toestand in Barcelona en in Ca talonië nog steeds critiek is. Deze berichten zijn wel zeer in te genstelling met wat Donderdag gemeld werd (zie hier boven). Vernomen wordt n.1., dat de telegrafische en telefonische verbindingen tusschen Bar celona en het Catalaansche binnenland, die Woensdag hersteld waren, gister opnieuw zijn verbroken, naar men gelooft, ten ge volge van nieuwe onlusten. Mte het oog daarop of wegens den toe stand aan gene zijde van de grens heeft de Spaansche consul den Franschen, die zich naar Spanje willen begeven, aangeraden niet verder dan Figueras te gaan. De treinen zou den reeds bij Gerona stoppen. Drie toestellen van de Air France zijn te Perpignan aangekomen met slechts de be manning aan boord. Zij waren van Valencia en Alicante gekomen zonder Barcelona aan te doen. De bemanning kon geen nauwkeu rige mededeelingen over den toestand in Ca talonië doen. 400 dooden? De generaliteit van Catalonië heeft door middel van den omroep medegedeeld, dat generaal Pozas, die benoemd is tot comman dant van de Catalaansche legers, belast is met de functie van raadsheer voor de de fensie. De U.G.T. heeft de telefonisten per radio opgeroepen hun posten in de telefoon centrale weer te betrekken om de verbindin gen te herstellen. Bovendien werd medege deeld, dat de onlusten der laatste dagen vierhonderd dooden hebben geëischt, terwijl meer dan duizend menschen gewond zijn. De radiospreker zeide: „Dat is genoeg". Hij spoorde de bevolking aan de kalmte te be waren. De Spaansche ambassade te Parijs over de onlusten te Barcelona. De Spaansche ambassade acht het ge- wenscht naar aanleiding van de onlusten te Barcelona het volgende mede te deelen: De reeds door de regeering onderdrukte opstand is niet uitsluitend van anarchisti sche karakter, zooals men beweert van een zijde, die verwarring wil stichten in de in ternationale meening en wantrouwen jegens het republikeinsche bewind wil zaaien. Er heeft zich een verschijnsel van beteekenis voorgedaan: op eenige balcons te Barcelona verscheen de oude monarchistische vlag, ge heschen door menschen, die meenden, dat de opstandelingen reeds heer en meester waren. Het is algemeen bekend, dat talrijke tegenstanders van het bestaande bewind in eenige syndicalistische organisaties zijn bin nengedrongen om hun revolutionnaire plan nen beter tot uitvoering te kunnen brengen. Volgens de rechtsche opstandelingen zelf worden zij aangeduid met den naam „De vyfde kolonne". Te Madrid, Valencia, en elders hebben zy reeds verscheidene manoeuvres willen toepassen: de poging te Barcelona kan bij die reeks gevoegd worden: zij is evenals de vroegere tot mislukking gedoemd door eigen zwakheid! Aan den opstand te Barcelona aldus vervolgt de ambassade hebben zeker eenige groepen anarchisten te goedci 1 die de procedure van consolidatie en vers king van het door de regeering te Va ene vertegenwoordigde gezag afgewezen, ee genomen. Eerst verzetten zy zich tegen e onder de wapens roepen van verscheidene ilchtingen. Thans willen zij zich tegen e centralisatie van het militaire comman o aan het front van Aragon keeren. De regeering te Valencia kon slechts an woorden wat zij heeft geantwoord: peze maatregelen handhaven en de beveiliging van de orde in Catalonië voor haar rekening nemen in overeenstemming met het statuut, waarbij aan Catalonië autonomie is toege staan. Het gezagsbeginsel, vertegenwoordigd door Valencia, komt versterkt uit deze crisis te voorschijn. Verre van een bewys van zwakheid van den republikeinschen staat te zijn is deze crisis een gevolg van de organi satie en de wassende macht. In het Lagerhuis heeft Eden het woord gevoerd over den toestand in Spanje en daarby de gebeurtenissen te Guernica ter sprake gebracht. Hij zeide met name, dat dit niet een op zich zelf staand geval is van bombar dement der burgerbevolking in Spanje en dat er tevoren andere voorbeelden van zijn geweest. Volgens de tot nu toe door Eden ontvangen inlichtingen heeft men hier zeer zeker te doen met een buitengewoon betreurenswaardig voorbeeld van luchtbombardement en van het gebruik van machinegeweren en vliegtuigen. Eden zeide te wenschen, dat andere na ties zullen begrijpen, dat de gevoelens van Groot Britannie in deze aangelegenhe'd niet voortspruiten uit het verlangen eenig ander land te beschuldigen, maar dat er thans in Groot Britannie in breede kringen de meening bestaat, dat te Guernica een buitengewoon hevig luchtbombardement en een beschieting met machinegeweren uit vliegtuigen zijn voorgekon.en en dat, indien zich iets dergelijks zou herhalen of op grooter schaal zou worden toegepast, dat zal beteekenen, dat Europa aan een vreeselijke toekomst het hoofd zal moeten bieden. Ten aanzien van de evacuatie van vrou- wen en kinderen uit Bilbao zeide Eden, dat waarschijnlijk meer aanhangers va.i Franco den aanhangers der regeering zijn gered Er is in deze gevallen geen sprake van inmenging, doch uitsluitend van men- schclijkhfiid. Ten aanzien van het niet-inmengingiplan zeide Eden, dat het werd uitgewerkt door deskundigen van alle naties: Franschen Russen Italianen, Duitschers en dat het als het beste plan werd beschouwd, dat kon wjrden opgesteld. Het plan 1. ttl.t Vol- maakt, aldus Eden. maar ik ben er toch zeker van, dat het den toevloed van vreemde schepen, die buitenlandsche wa pens en vrijwilligers in Spanje zouden kunnen brengen zal verhinderen. Het alternatief van het plan zou zyn ge weest een toegenomen inmenging door de zending van mannen en oorlogsmateriaal door alle landen, die dat zouden willen d°Wat ons betreft, onze eigen bewapenings ondernemingen zyn geheel bezet met werk voor eigen bewapeningsbehoeften. Ten aanzien van de zendingen voor Spanje bestemde vliegtuigen zeide Eden, dat dit vraagstuk zeer ingewikkeld is. Hij heeft er rapporten over gelezen en geruch ten over vernomen. Vliegtuigen zouden in Spanje zijn aangekomen, nadat zij boven Frankrijk hadden gevlogen, doch van de Fransche regeering heeft Eden geen en kele mededeeling ontvangen en fran sche regeering heeft evenmin mededeeling gedaan aan de niet-inmengingscommissie. Indien dit vraagstuk van de lucht bui tengewone afmetingen zou aannemen, zou het nieuwe zeer ernstige verwikkelingen medebrengen. De spanning is veel geringer dan zy was. doch zij is nog niet verdwenen. Eden ver klaarde het in de eerste plaats zijn taak te achten al het mogelijke te doen om te ver hinderen, dat de vonk uit Spanje ovérslaat op het overige Europa. De verklaring der ministers afgelegd van buitenlandsche za ken der kleine entente en de te Brussel afgelegde verklaringen hebben de span ning der laatste maanden doen verminde ren. Ten slotte zeide Eden, dat hy van beide partijen uit den burgeroorlog rappor ten ontvangt over gruwelen, maar dat hij niet wenscht de balans er van op te maken. Meer dan ooit staat Europa thans in het teeken van reizen der staatslieden, en het zijn op het oogenblik vooral de Duitschers, die onvermoeid reizen en trekken. Men weet, dat von Neurath in Rome ge weest is. Welnu, Woensdagavond is hy weer vertrokken, na eerst een eere-compagnie van italiaansche grenadiers te hebben geïnspec teerd. De laatste indruk is dus een militair schouwspel geweest. Von Neurath heeft tegenover een verte genwoordiger van het Italiaansche persbu reau Stefani nog een verklaring afgelegd, waarin hij zeide bijzonder getroffen te zijn door de hartelijke ontvangst in de Italiaan sche hoofdstad, evenals door den geest van begrijpen, welke hij daar had ontmoet. Dit wederzijdsch begrijpen tusschen de twee volken is reeds een feit geworden, die het beste belooft voor de toekomst en de poli tieke samenwerking van de twee mogend he den in hun strijd tegen de anarchie en het bolsjewisme die Europa bedreigen. Hij ge waagde daarbij met lof van het werk vn de Italiaansche journalisten, die zooveel heb ben gedaan om de beide volken nader tot tl kander te brengen. Hij zag in dit optreden van de Italiaansche pers een voorbeeld voor de pers van geheel Europa. Samenwerking Gayda acht het oogenblik van samenwer king nog niet aangebroken. En als Gayda dat zegt, beteekent dat bijna hetzelfde, als had Mussolini het gezegd. Virginino Gayda dan schrijft in een be schouwing over de besprekingen te Rome in het Giornale d'Italia, dat de as RomeBer lijn door haar aard vijandig staat tegenover een systeem van een autonome constructie, die zich van de andere mogendheden isoleert en een vijandige houding tegenover hen aanneemt. Zij werkt met het eerlijke verlangen naar samenwerking. Het blad noemt dan direct twee eischen, waaraan moet worden voldaan, wil het tot een dergelijke samenwerking kunnen komen n.1.: 1. de andere mogendhe den moeten eveneens den vasten wil naar samenwerking hebben en 2. er moet weder zijdsch begrijpen bestaan voor elkanders vi tale belangen. Gayda trekt dan hevig van leer tegenover buitenlandsche, en meer in het bijzonder Engelsche bladen, welke „ellendige fabels" verspreid hebben over een luchtbombarde ment van Guernica; dergelijke berichten vormen zeker een provocatie welke er op gericht is een nieuw conflict, zoowel geeste lijk als daadwerkelijk, in Europa tot stand" te brengen. Het is daarom goed dat Italië en Duitsch land zonder aan hun verlangen naar grootere internationale samenwerking waar het communiqué van rept iets tekort te doen tot het oogenblik dat de vrede in Europa zich heeft kunnen herstellen aan hun eigen verdediging werken en hun stevige betrekkingen gebruiken voor de ontwikke ling van hun diplomatieke actie in Europa Samenwerking gebaseerd op vertrouwen. Ook de Diplomatisch pclitische Kn... denz houdt zich met von Neurath en cK besprekingen bezig. Het blad is van mee ning dat de Italiaansch-Duitsche samenwer king niet een verbond voor een oogerthlik met bepaalde doelstellingen is, doch wel de gelijk een blijvende factor voor het eveh- wicht van den Europeeschen vrede vormt. Het blad loochent de geruchten, als zou men in de Italiaansch-Duitsche samenwer king een blokvorming kunnen zien, gericht tegen derden en herinnert dan aan de rede voeringen van de beide ministers van bui tenlandsche zaken, waarin zy hun verlan gen tot uitdrukking brachten om bruggen te slaan en niet slechts aan eigen belangen te denken. Het beste bewijs van deze houding vormt de door beide staten met succes ge voerde politiek van ontspanning die in Mid den- en Zuid-Europa zooveel succes heeft. Het feit dat Hongaarsche en Oosten rij ksche staatslieden op het oogenblik te Boedapest blijk geven van hun verbondenheid met de as RomeBerlijn, is een duidelijk bewijs voor de beteekenis van deze samenwerking en voor het vertrouwen dat men haar schenkt. Deze politiek heeft een natuurlijke ont wikkeling gehad. Zy berust op het begrip dat Duitschland en Italië willen toonen voor de belangen van andere staten. Zij gaat niet uit van een verlangen naar macht of van po litieke combinaties, doch alleen van de er kenning van natuurlijke politieke en econo mische omstandigheden en eischen. Zy be rust op het vertrouwen, dat Duitschland en Italië wederzijds in elkander stellen, welk vertrouwen in andere staten nieuw vertrou wen vindt. Wanneer deze wijze van hinde- en den grondslag voor de Europeesche poli- jek zou kunnen worden, dan zou het moge- yk zyn om tot een algemeene en oprechte verzoening en vrede te geraken. Miklas uit Boedapest vertrokken. heeft w°Sten[ijkSChe bonclspre8ident Miklas woond T3g tC B°edapest een bij ge- dïnaa? Z gecelebreerd door kar- het' natin President bezocht daarna international6 TUS<LUm' de archi*ven en de icheen Z n t ^5' Des midda«s ver" zittino 0°stenryksche president in de tóeèefuirh? d mer Waar luide werd ve door H f af«evaardigden, behal- schenen D« SOClallsten di* niet waren ver- noennm^alDa"na zat Miklas nog aan by een der Horth'v h Hongaarsche rijksbestuur- geleidde Hnrth" aanbood en om vijf uur be naar het «tof y ZJ.Jtl Oostenrijksche gast gelost toen d 10,n' i werden saluutschoten staatslieden het station6veCrliet^08tenr^^*C'ie genoverben Vertr®k verklaarde Miklas te- Hongaarsehe .V,ertegenwoordiger van het dat ziin'h e^e8raafagentschap te hopen, de vriendsoh rV°e had bijgedragen om Oostenrijk en^!!, •!*trekking*n tuMchen tie volken te verdiepen* tUBScken bofo'ek vê^M?k'!^ellbeU!., dapest od dat w Schuschnigg aan Boe- tusschen de rw veelvuldi* contact nemen staatslieden daarom Z? e" Hongaarïche staten dan hun Zit^ aangezien de nen richten en n naar elkander kun- opdat zij samen P e,ander kunnen instellen, de uithl"™" met Duitschland en Italië en gebied van'vrede"^61 Midden-Europeesche an vrede kunnen werken. J

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6