SPORT EN WEDSTRIJDEN. Deschoolwedstrijden in de „Overdekte" De H.B.S. gaat ook dit jaar met de meeste prijzen strijken. Meit'es lagere echolen eterkerdan de jongens. Nieuws in 't kort. Poolsch bezoek aan Roemenië? Te Boekarest is Woensdag officieel mede gedeeld dat kroonprins Michael nadat hy de kroningsfeesten te Londen zal hebben bijge voond, naar Warschau zal gaan waar hi, den president van de Poolsche republiek uit zal noodigen Roemenië te bezoeken. Het programma van het bezoek van Mosciki staat reeds vast. Hij zal op 7 Juni te Boekarest aankomen en de drie daaropvolgende dagen in de Roemeensche hoofdstad blyven, waar hij o.a. de feesten ter gelegenheid van den zevenden verjaardag van de troonsbestij ging van koning Karei zal bijwonen. Koning Karei zal het bezoek van Mosciki in de twee de helft van Juni beantwoorden. Stefani meldt verder nog dat kroonprins Michael op weg van Londen naar Warschau een bezoek zal brengen aan koning Leopold te Brussel. Hodzja naar Londen Tijdens zijn verblijf te Londen zal de Tsje- choslowaaksche minister-president Hodzja gelegenheid hebben om met den Engelschen minister van buitenlandsche zaken, Eden van gedachten te wisselen over den toestand in Midden-Europa. Men meent te Londen te weten dat Hodzja besprekingen zal voeren met verschillende Midden-Europeesche staatslieden, die ter gelegenheid van de kro ningsfeesten in de Engelsche hoofdstad ver blijven. DUITSCHLAND WEL TEGEN BOMBAR DEEREN VAN OPEN STEDEN. Von Ribbcntrop wijst Eden op volkomen onjuistheid der desbe treffende berichten. Von Ribbentrop heeft, naar verluidt, Woensdagmiddag een bezoek gebracht aan Eden om diens aandacht te vestigen op zekere berichten in sommige bladen. Hy wees er op, dat de bewering, als zou Duitschland niet bereid zijn een beroep op beide partijen in den Spaanschen burgeroorlog om zich te onthouden van het bombardeeren van open steden te steunen, absoluut van allen grond is ontbloot. Von Ribbentrop herinnerde er aan, dat hij zich in de Dinsdag gehouden vergade ring van de sub-commissie der non-inter ventie-commissie vóór een dergelijk be roep had uitgesproken en bovendien had voorgesteld dit beroep uit te breiden tot het op een humaner wijze voeren van den oorlog in Spanje. Von Ribbentrop gaf uiting aan zyn waardeering voor de correcte houding van lord Plymouth. Eden zou zich met diens verklaring vol komen accoord hebben verklaard. (De door v. Ribbentrop bedoelde verkla ring door Lord Plymouth als voorzitter afgelegd in de non-interventie-commissie luidde: Eenige in de ochtendbladen van heden gepubliceerde berichten betreffende de discussie in de gisteren gehouden ver gadering der sub-commissie zijn in hooge mate leugenachtig en onjuist.) Het D. N. B. geeft een officieele bevesti ging van bovenstaand bericht en voegt er -bij: Naar wij verder vernemen heeft de ambassadeur ook de aandacht van Eden gevestigd op „de onjuiste en tendentieuze beweringen, die door zekere Britsche bla den en in het Lagerhuis zijn verkondigd omtrent de verwoesting der Spaansche stad Guernica" en gewezen op „de berich ten van andere buitenlandsche agent schappen en bladen, welke berusten op de verklaringen van ooggetuigen en het resultaat van Duitsche informaties, vol gens welke Guernica door de rooden in brand is gestoken". Zwemmen. Weer dreigt overstrooming aan de Mississippi. - Uitgestrekte gebieden in het Mississippi-dal (Am.) worden opnieuw door een overstroomingsramp bedreigd. Duizen den arbeiders werken koortsachtig aan de versterking en de verhooging der dijken. Reeds hebben 3000 bewoners van het be dreigde gebied hun huizen verlaten. Treinbotsing elscht vier dooden. - De Halifax-Express, die tusschen Nieuw Bruns- wyk en Nieuw-Schotland (Eng.) rijdt, is bij het grensstation Sackville op eenige goede renwagens gebotst. Vier menschen zijn om het leven gekomen, terwijl 25 personen ge wond werden. Arrestaties in Polen. - De politie te Warschau heeft vier studenten gearres teerd, die behooren tot de illegale organi satie, het z.g. „Nationaal-Radicale Kamp", en die ervan verdacht worden op den eer sten Mei schoten gelost en een bom gewor pen te hebben, waardoor een kind gedood en vijf deelnemers aan den optocht van jcodsche arbeiders gewond werden. Scheepsbrand in haven van Antwer pen. - Aan boord van het Engelsche s.s. „City of Tokio" dat in de haven van Ant werpen een lading van 7500 ton goederen, hoofdzakelijk katoen, aan boord heeft, is gisteren brand uitgebroken. Twee haven arbeiders, die zich in het ruim bevonden, toen de brand uitbrak, bekwamen ernstige verwondingen, een derde wordt vermist. Ten einde den brand te blusschen heeft men het ruim vol water laten loopen. Des ondanks woedde de brand gistermorgen nog steeds voort. Het schip ligt nu bijna geheel onder water maar kan niet zinken aange zien het met de kiel op den bodem rust. Een der gewonde arbeiders is inmiddels overle den, de vermiste arbeider heeft men nog niet kunnen terugvinden. Brand in munitiefabriek. - In een mu nitiefabriek in de buitenwijken van Ankara js een ernstige brand uitgebroken. Ver scheidene opslagplaatsen van granaten vlo gen in de lucht, waardoor ernstige schade werd aangericht. Bijzonderheden zyn nog niét bekend. Men meent echter, dat om streeks vijftig personen het leven hebben verloren en dat een minstens even groot aantal gewond is. De ramp zou veroorzaakt zijn door kortsluiting. Gisteren heeft zich het laatste bedrijf van de jaarlijksche schoolwedstrijden afgespeeld in de „Overdekte", wier directie welwillend het bad ter beschik king gesteld had voor de schoolzwem- wedstrijden. Zooals bij een goede or ganisatie te verwachten was, heeft het geheele zwemfestyn een bizonder vlot verloop gehad en de honderden belang stellenden hebben dan ook door luide aanmoedigingen hun instemming aan het geheel gehecht. In samenwerking met de commissie voor de schoolwedstrijden was, zooals te doen gebruikelijk, de leiding bij deze wedstrijden overgelaten aan de zwemclub „De Alk- maarsche Waterratten". En allen heeren officials komt een woord van hulde toe voor de wijze, waarop zij zich v»n hun lang niet gemakkelijke taak hebben gekweten. Daartegenover staat, dat de deelnemers zelf door op tijd aan den start te verschijnen, het werk in ruime mate hebben verlicht, zoodat ook zij ten deze dank verdienen. In afwijking met vorig jaar hebben thans alleen de lagere scholen elkaar in de mor genuren bestreden, omdat het door den grooten toeloop van deelnemers onmogelijk was, alles achter elkaar af te werken. Om precies 9 uur opende de voorzitter van de schoolwedstrijdencommissie, de heer Lutterot, dezen wedstrijddag met een woord van welkom en opwekking om ge zamenlijk deze zwemontmoeting tot een goede te maken. Onmiddellijk hierna werd begonnen met het eerste nummer 25 M. vrye slag jongens. Hiervoor waren 58 deelnemers en uiteraard liepen de gemaakte tijden nogal uiteen. Wanneer wij hêt tijdenlystje even inzien, dan blijkt, dat er op deze korte baan een tijdenverschil was van 18.3 sec. tot ruim 40 sec., wel een bewijs, dat ook onder de jongere zwemmers al uitblinkers zijn. Dick v. d. Wint won voor de Juliana- school den eersten prys in den werkelijk goeden tijd van 18,3 sec. Voor de andere prijswinnaars verwijzen we naar de uit slagen aan het eind van deze nabetrachting. Het opmerkelijke bij de baannummers van de lagere scholen was wel het feit, dat de meisjes in snelheid de jongens verre de baas waren, dat wil zeggen in het algemeen natuurlijk. Want wanneer we hier zien, dat zoowel Willy de Vos als Annie Wulp ver beneden den tijd van den eersten prijs winnaar by de jongens bleef, dan mogen de meisjes toch wel trotsch zijn op haar supe rioriteit over het sterke geslacht. Een plotseling opkonftnde ster aan het zwemfirmament is ongetwijfeld Annie Wulp, in wie wij een der snelsten zagen, die ooit bij adspirantwedstrijden aan den start verschenen. De toch waarlijk goed ge trainde Willy de Vos moest in Annie Wulp een gelijkwaardige erkennen, al heeft dan haar wedstrijdroutine haar ten deze nog de overwinning kunnen bezorgen. De afvalrace is zoowel 's morgens als 's middags een groot succes geworden. Het Toen na de verlenging nog steeds geen beslissing gekomen was, werd er om den mooien wisselmedaille, uitgeloofd door den burgemeester, geloot en de ploeg van de „Andere Scholen" was dè gelukkige. De zeventallen waren als volgt ópgesteld H. B. S.: Doel: G. v. d. Wilk. Achter: D. v. d. Wilk, D. A. Imhülsen en N. Helder. Voor: P. Vogtschmidt, A. D. Imhülsen en W. P. Ingenegeren. Andere-scho'en-ploeg: Doel: Jan Ringers. Achter: G. Brouwer, J. Ooyevaar en J. P. Stammes. Voor: F. Dijkstra, F. Mays en P. Cloeck De rust was ingegaan met een 2O-voor- sprong voor de H. B. S. Vogtschmidt scoorde de béide H. B. S.-doelpunten, ter wijl Mays den voorsprong verkleinde en Imhülsen Sr. het ongeluk had een bal in eigen doel te werken. De middelbare scholen. Eveneens precies op tijd startten de eerste meisjes 's middags om 2 uur voor de 25 M vrije slag. De zusjes Kostelijk behaalden respect, den eersten en derden prys, Corry de Vos werd tweede en Annie v. d. Wint plaatste zich na overzwemmen met M. Maarleveld als vierde. Ongekend groot was de belangstelling voor dit nummer bij de jongens. Niet min der dan 75 jongens hadden ingeschreven. Hiervan liet een tiental verstek gaan, zoo dat 65 deelnemers elkaar bekampten. Een bijzondere vermelding verdient de snelle zwemmer P. Wulp, die in 12.1 sec. eerste werd. Wij tneenen, dat in „de Over dekte" nog nimmer een dergelijke tyd ge maakt is en zelfs zwemmers als Mays en Dijkstra moesten het lootje leggen. Van den jongen P. Wulp kan nog veel verwacht worden. Ook zyn broer G. Wulp, die vierde werd, houdt een belofte in voor de toekomst. Het nummer 3 X 25 M. wisselslag meis jes leverde een interessanten aanblik op. De H. B. S. I werd winnares in 54 sec. Bij de 50 M. schoolslag jongens startten toevallig de 4 besté zwemmers in de aller eerste serie.' 1 Deze serie is buitengewoon spannend geweest, de jongens trokken als werkpaar den door het water en op het keerpunt lagen zij nog vrijwel gelijk. Op den terugweg kwam er al spoedig teekening in den strijd, Mays drong naar voren, op het been gevolgd door de gebr. v. d. Wilk, die hem geducht het vuur aan de schenen legden. D. v. d. Wilk was zijn broer sec. te vlug af cn werd goede tweede. De 5 x 25 M. vrije slag-estafette jongens werd zooals verwacht, de zooveelste zege voor de H. B. S. Spannend was nog het verloop om den tweeden prys. H. B. S. II en Ambachtschool hebben vrij wel gelijk opgezwommen en terwijl de Overdekte in haar grondvesten dreunde van het geweldige aanmoedigingsvuur, tikle de H. B. S. een fractie van een seconde eer Jiuuuaga CCU £iv/i/v was dan ook een alleraardigst moment, der aan en moest de Ambachtsschool zich toen daar 20 zwemmers gelijktijdig startten om tweemaal het bad in de breedte over te zwemmen. Onder luid enthousiasme werden de eerste en tweede ronde verzwommen en onder ademlooze stilte (hetgeen voor den starter een ware verkwikking opleverde!) kon de finale plaats hebben. Dick v. d. Wint won de jongensafvalrace, terwijl Willy de Vos den meisjesprys uit het water sleepte, echter niet dan na vin- nigen strijd met haar rivale Annie Wulp. Voor de 3 X 25 M. wisselslagestafette jon gens hadden zich 3 ploegen opgegeven, alle gevormd uit leerlingen van de Centrale 7e en 8e leerjaar. Inderdaad een sportschool bij uitnemendheid! De ploeg J. RoosA. HoogvorstK. v. d. Pol boekte hier het meeste succes en kwam daardoor in het bezit van den fraaien wis- selprijs. Na een keurige demonstratie stijlzwem- men van de beide meisjes de Vos en de jongens Imhülsen, Maas en Vogtschmidt (van wie Imhülsen nog het Kief er-keerpunt demonstreerde) volgden eenige sprongen, uitgevoerd door mej. Nans Botterman en den heer A. v. Beek Hun beider springen had de volledige belangstelling van de toeschouwers en het herhaald applaus was terecht verdiend. De polowedstrijd. Wij zouden bijna schrijven het „sensatie"- nummer van den ochtend, was wel het slot nummer, te weten de polowedstrijd H. B. S.- Zevental alle andere scholen. In een onzer voorbeschouwingen hebben wy" reeds ge wezen op den moeilijk te doorspellen uitslag. Immers, beide zeventallen konden volkomen gelijkwaardig gJ^walificeèrd worden en zoo is het ook uitgekomen. Leek het er in den aanvang op, dat de H. B. S. een grooter spelvermogen ontwikkelde, na de rust was dit geheel verdwenen en kwam het andere zevental met kracht opzetten. De H. B. S., die nogal met pech te kam pen had, had mogelijk een heel kleine overwinning verdiend, aan den anderen kant is in de 2 x 3 min. verlengen, toen na den wedstrijd de stand 22 was, duidelijk gebleken, dat beide ploegen geheel aan elkaar gewaagd waren» met de derde plaats tevreden stellen. Het stylzwemmen werd in de middag uren gedemonstreerd door 2 instructrices en 2 instructeurs van „de Overdekte". Gelet op de stilte bij de honderden toeschouwcs mag ook hier wel geconcludeerd worden, dat dit extra-nummer op bijzonderen prys gesteld werd. Als schoonspringers voerden de dames Botterman en Verbeek eenige eenvoudige sprongen uit, welke juist omdat zij geheel foutloos werden gedemonstreerd, luid ap plaus ontlokten. De klap op de vuurpijl is zonder twijfel de polowedstrijd geweest, waarbij D. A. W. zich van haar beste zijde heeft laten zien. Want in een uiterst fairen wedstrijd is het aan de spelers van hèt eerste zevental gelukt een glorierijke overwinning te be halen op de sterke ploeg „Neptunus" uit Zaandam. Wij waren helaas niet in de ge legenheid deze match volledig te aan schouwen en bepalen ons op deze plaats tot den uitslag 4—1 van D. A. W. Aan het einde van de schoolzwemwed- strijden gekomen, bracht de heer Lutterot allereerst dank aan alle deelnemers, geen uitgezonderd, die door hun sportieve op vatting over deze wedstrijden blijk gegeven hebben, het werk van de schoolcommissie te waardeeren. Voorts dankte spr. de directie van de Overdekte, de heeren officials ,Van D. A. W., het personeel van het bad' en verder allen, die op eenigerlei wijze hadden meegeholpen dit laatste bedrijf volledig te doen slagen. Daar de burgemeester verhinderd was, reikte de heer Dun, de inspecteur van het Lager Onderwijs, de prijzen uit. Spr. bracht in het bijzonder dank aan den heer Lutterot, die met zyn groote liefde van de jeugd en haar sportverrichtingen een bij zondere plaats in de schoolwereld inrteemt. Met hartelijke felicitaties werden hierna aan de prijswinnaars de medailles en bekers uitgereikt. Onder de aanwezigen merkten we in de morgenuren o.m. op jhr. mr. v. Kinschot en wethouder v. Slingerland, terwijl 's middags vele autoriteiten uit de stad hun belang stelling toonden voor de wedstrijden. De zwemwedstrijden vormden een waar dig slot van de geheele schoolwedstrijden en zij hebben zich in korten tyd een vaste en gerechtvaardigde plaats veroverd. Tenslotte volgen hier de voornaamste uitslagen: Lagere scholen. 25 M. vrije slag jongens: 1. D. v. d. Wint, Jul. sch. 18V»; 2. H. Kokkes, Hofd. sch. 20; 3. J. D. de Ruiter, B. Touss. sch. 20»/»; 4. K. v. d. Pol, Centr. 7e en 8e 20.4. 25 M. vrije slag meisjes: 1. W. de VosBurchart, Centr. 7e en 8e 15a/« 2. A. Wulp, Jul. sch. 16»/». Afvalrace: D. v. d. Wint, Jul. sch.; W. de VosBurchart, Centr. 7e en 8e. 3x25 M. wissels 1. jongens 1. Centr. 7e en 8e. Waterpolo 2 2: Na loting gewonnen door „Overige scholen". Middelbare scholen. 25 M. vrije slag meisjes: 1. G. Kostelijk, H. B. S. 14»/»; 2. C. de Vos— Burchart, H. B. S. 15; 3. J. Kostelijk, H.B.S. 157»; 4 A. v. d. Wint, H. B. S. 15»/». 25 M. vry'e slag jongens: 1. P. Wulp, H. B. S. 12'/,; 2. F. Mays, Ulo Bergen 13; 3. G. v. d. Wilk, H. B. S. 13'/,; 4. G. Wulp, H. B. S. 13'/». 3x25 M. wissel s 1. estafette meisjes; 1. R. H. B. S. I 54 (de beker voorgoed gewonnen). 50 M. schoolslag jongens 1. F. Mays, Ulo Bergen 39; 2. D. v. d. Wilk, R. H. B. S. 40; 3. G. v. d. Wilk, R. H. B. S- 40'/,; 4. D. A. Imhülsen, R. H. B. S. 413/». Af v a 1 r a c e C. de VosBurchart, R. H. B. S.; G. v. d. Wilk, R. H. B. S. 5x25 M. vrije slag jongens: 1. H. B. S. I 1.10'/» (eigendom); 2. H. B. S. II 1.17'/»; 3. Ambachtsschool 1.18; 4. Ham delsschool 1.244/». Hêrinneringsmedailles ontvingen: Voor hét schoonspringen: Nans Botter man; Tine Verbeek; Ab van Beek. Voor het stylzwemmen: Corrie de Vos Burchart; Willy de VosBurchart; Dick Imhülsen; Piet Vogtschmidt' Frans Mays. Polowedstrijd D. A. W.Neptunus 41. Voetbal. ALCMARIA WINT HET VOETBAL- TORNOOI TE SNEEK. Daartoe op vriendelijke wijze door het organiseerend comité uitgenoodigd, heeft Alcmaria gisteren voor het eerst en met veel succes deelgenomen aan het liefdadigheids- voetbaltornooi te Sneek. In deze stad bestaat namelijk de goede ge woonte om jaarlijks een voetbaltornooi te organiseeren, waaraan behalve door de drie plaatselijke vereenigingen, n.L de eerste klasser Sneek, de tweede-klasser Black Boys en de huidige kampioen der derde-klas- se L.S.C. wordt deelgenomen door een uit te noodigen vereeniging uit het Westen. De netto-ontvangsten dezer wedstrijden, die tot gisteren meer dan 22.000 bedroegen, worden steeds beschikbaar gesteld aan de afd. Sneek der Ned. Ver. tot bestrijding der tuberculose en de plaatselijke vereeniging Hulp in Nood. Ook gisteren waren zooveel Friesche voet balenthousiasten opgekomen om met Alc- maria's spel kennis te maken, dat het batig saldo reeds met 275 boven dat van 1936 bleek te zijn gestegen. Behalve de medewerking aan dit mooie doel, slaagde Alcmaria er in door het beha len van 5 punten uit drie wedstrijden den eeren-prys, zijnde een grooten en kostbaren zilveren wisselbeker, te veroveren, die van af heden in de etalage van het sigarenmaga zijn Gerritse is geëtaleerd. Bovendien won Alcmaria den lsten prijs, zijnde een verguld zilveren medaille, aangeboden door de Snee- ker zeilclub. De wedstrijden zelf werden in de beste verstandhouding gespeeld, waarbij het op viel, dat het Friesche voorhoedespel zeer kort werd gehouden, waardoor de stevige achterhoeden nagenoeg elke scoringskans wisten te voorkomen, zooals uitslagen doen zien: Black BoysSneek Alcmaria VictrixL.S.C. SneekAlcmaria Victrix L.S.C.Black Boys Black BoysAlcmaria Victrix de volgende 1—1 4—1 0—1 1—1 1—1 De wedstrijden. Nadat Alcmaria, bij monde van haar voor zitter, den heer Bonsema, het organiseerend comité, onder aanbieding van eenige Alk- maarsche kaasjes had gehuldigd, ving de wedstrijd AlcmariaL.S.C. aan. Alcmaria Verscheen in de opstelling: Keuris Burger Koning de Grand Gerritse Venema Keppel v.d.Pol v.Wieringen de Jong Hamstra Hoewel Alcmaria in het veld volkomen de meerdere van de kampioenen bleek, duurde het toch nog byna 20 minuten voordat de Jong Alcmaria de leiding gaf. Deze vreugde bleek echter van korten duur te zijn, want slechts weinige minuten later, slaagde de L.S.C.-linksbuiten erin den stand gelyk te maken zij het ook met behulp van zijn handen. In de tweede helft had Alcmaria echter al spoedig nieuw succes. Uit een goed door Keppel genomen hoekschop plaatste de Jong den bal naar Hamstra, die met een hard schot er 21 van maakte. I ^Hoewel Alcmaria zich merkbaar voor de -steerende wedstrijden spaarde, wist de Jorig opnieuw een goede voorzet van Keppel j te benutten en toen Hamstra in z'n ééntje den bal opbracht, wist van Wieringen er 4—1 Van te maken. In den tweeden wedstrijd tegen de eerste klasser Sneek werd met meer enthousiasme gespeeld. Keuris bleek thans door Brouwer vervangen te zijn. Opnieuw stelde goed individueel werk van Hamstra van der Pol in staat Alcmaria de leiding te geven, hetgeen later het eeni ge doelpunt van den wedstrijd zou blijken te zijn, mede dank zij het goede werk van de witte achterhoede, waarin Brouwer zeer op viel. Hij sloeg herhaaldelijk in laatste instantie de felle aanvallen van de Friesche voorhoe de af en hoewel Alcmaria meerdere malen de gelegenheid had de voorsprong te ver- grooten, trok de middenlinie zich te ver te rug om de voorhoede met kracht te kunnen ondersteunen. Na een rustpoos van 3 uur speelde Alc maria tenslotte haar laatsten wedstrijd te gen de bekerhoudster van het vorig jaar Black Boys. Reeds 1'A minuut na den aanvang nam Alcmaria door Hamstra de leiding. Deze liep door de geheele Boys-defensie heen en be sloot zijn ren, met een hard schot, dat den Frieschen keeper te machtig bleek. In de volgende minuut kogelde v. d. Pol voor open doel naast. Helaas begonnen meerdere Alcmarianen teekenen van vermoeidheid te geven, wat uiteraard het spel afbreuk deed. Toen de tweede helft 6 minuten oud was, slaagde Black Boys erin gelijk te maken. Hoewel zich aan weerskanten nog eenige goede scoringskansen voordeden, bleef de stand tot het einde ongewijzigd. In hotel Hanenburg vond de prijsuitrei king plaats, waarbij bleek, dat Alcmaria ter stond de volle sympathie dér Sneeker bevol king had veroverd. Voorzitter Bonsema nam voor Alcmaria de prijzen in ontvangst. Hij gaf de verzeke ring, dat Alcmaria ten zeerste gevoelig was voor de vereerende uitnoodiging als verte genwoordigster van het Westen aan dit tor nooi deel te nemen, maar hij achtte het daar nevens ook een voorrecht, dat de Alkmaar- sche club door haar komst ook een steentje mee heeft mogen helpen bouwen aan het zoo sympathieke werk der t.b.c.-bestryding. Niettemin hoopt Alcmaria het volgend jar.r den kostbaren beker taai te komen ver dedigen. In de allerbeste stemming werd laat in den avond de terugreis naar Alkmaar aan vaard. WEST-EUROPA—CENTRAAL-EUROPA. Nederland stelt Caldenhove, Smit en Bakhuijs voor. Naar wij vernemen heeft de keuzecommis sie van den Koninklijken Nederlandschen Voetbalbond aan de selectie-commissie voor het West-Europeesche elftal geadviseerd de spelers Caldenhove, Smit en Bakhuijs in de West-Europeesche ploeg, welke in het kader van den Olympischen dag op Zondag 20 Juni a.s. in het Olympisch stadion te Am sterdam tegen Centraal-Europa uitkomt, op te nemen. Bij Bakhuijs heeft men de reserve gemaakt, dat deze geruimen tyd voor den wedstrijd medisch onderzocht zal moeten worden, opdat deze speler volkomen fit kan worden verklaard. Naar men weet berust de samenstelling van het West-Europeesche elftal by een commissie bestaande uit de heeren K. J. J. Lotsy (Nederland), als voorzitter; Seel- drayers (België), Bauwens (Duitschland) en Caudron (Frankrijk). Wat Nederland be treft, de heer Lotsy houdt zich daarbij ge heel aan het advies, daaromtrent door de keuzecommissie van den K.N.V.B. uitge bracht, welk advies thans reeds is afgeko men. BONDSELFTAL—WEST HAM UNITED 1—1. Gisteren is de tournee, welke de Engel sche tweede klasse profclub West Ham United door Nederland zal maken, te Arn hem aangevangen met een wedstrijd tegen een bondselftal van den K.N.V.B. De wed strijd eindigde in een 11 gelijk spel. In de eerste helft van den wedstrijd wa ren beide ploegen volkomen tegen elkaar opgewassen. Het spel ging snel heen en weer, waarbij aan beide zijden kansen wer den geboden, zonder dat het evenwel ge lukte, de doelverdedigers te passeeren. Cal- denhoven, dje weer een uitstekende partij speelde, redde eens, toen Halle reeds uit doel was geloopen, door resoluut ingrijpen. Er waren nauwelijks vijf minuten in de tweede helft gespeeld, toen de Engelsche rechtsbinnen Green bij een schermutseling voor het Nederlandsche doel zijn kans schoon zag en met een zacht, zuiver schot plaatste hy den bal onhoudbaar voor Halle in den hoek (01). Hoewel het Bondselftal nog eenige malen de kans kreeg, den gelijk maker te scoren, gebeurde dit niet en reeds dacht men aan een Engelsche overwinning, toen Lungen de partijen op gelijken voet bracht. Vyf minuten voor het einde gaf Nagels een prachtigen voorzet en met een laag schot in den linkerhoek gaf Lungen den Engelschen doelman Weare het nakij ken (11). In de resteerende minuten speelden de Nederlanders met een geestdrift, zooals zy daarvoor nog niet hadden getoond, maar tot een overwinning brachten zij het toch niet. Roeien. DE VARSITY OP DE NIEUWE BOSCHBAAN. Trion wint het hoofdnummer. Triton heeft het hoofdnummer der jaarlijksche universiteitswedstrijden, de oude vier, gewonnen na een fraaie race, waarin Laga tot op 1500 meter de leiding had, maar deze op de laatste 500 meter, dank zij het uitstekende roeien der Utrechtenaren, aan Triton moest af staan. Een mooi succes van Coach en stuurman D. Willebrandt, die zijn vier tactisch ter overwinning heeft geleid. De successen van Triton. Triton heeft van de negen numers er drie gewonnen, waaronder het hoofdnummer en tevens drie maal op de tweede plaats beslag gelegd. De Utrechtenaren zijn wel bijzonder goed voor den dag gekomen. Behalve Triton heeft ook Njord reden tot juichen. De Leidenaars wonnen eveneens drie nummers, waaronder de ongestuurde vier, Aegir, Laga en Nereus gingen ieder éénmaal als eerste door de finish, zoodat het nogal gelijkelijk verdeeld is. Het hoofdnummer. Door verschillende omstandigheden begon men 20 minuten te laat aan het hoofdnum mer, de oude vier, waarvoor aan boei 1. lag Acgir, 2. Nereus, 3. Njord, 4. Laga, 5. Triton. Het werd de fraaiste race van den dag. Nereus nam na den start de leiding en op

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7