JUiMicaties £aatste Aeckhtm jBucQedifAe Stand, MacfUlktichtm AMSTERDAMSCHE BEURS De oplossing! tt 1 pianostemmer, 2 plaatwerkers, 1 ponse 2 rijwielherstellers, 1 rijwiellakker, scheepsbouwer, 1 scheepstimmerman, scheepswerktuigkundige, 12 smeden, 12 stokers, 1 tandtechniker, 1 voorslaander, 4 vuurwerkers, 3 wagenmakers, 1 werktuig bouwkundige, 6 ijzerwerkers, 1 zandberei- de;\ t Groep verkeerswezen: 55 chauffeurs, 7 koetsiers, 13 schippers, 1 kapitein- en 1 machinist binnenvaart, 18 pakhuisknechts, 26 magazijnbedienden, 5 kellners, 5 loop knechten, 1 hotelknecht, 1 emballeur. Groep voedings- en genotmiddelen: 54 sigarenmakers, 5 sorteerders, 1 kistenplak- ker, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 3 koks, 10 slagers, 7 chocoladebewerkers, 1 off. dragist, 1 koffiestroopbrander, 2 bierbotte- laars, 2 zuivelbereiders, 28 bakkers. Groep houtbewerking: 18 meubelmakers, 6 stoffeerders, 7 mach. houtbewerkers, kistenmakers, 2 borstelmakers, 1 beitser, 1 kuiper, 1 biljartmaker. Groep handel: 23 vertegenwoordigers, 6 winkelbedienden, 1 étaleur. Groep boek- en steendrukkerijen: 4 let terzetters, 2 drukkers. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 13 tuinlieden, 25 landarbeiders, 4 bloemisten, Overige beroepen: 8 boekbinders, 4 was- schers, 1 kleermaker, 1 rietwerkers, 4 schoenmakers, 1 port. huiskn., 1 verfberei- der, 1 kalkbrander, 1 huidenzouter, 1 on derwijzer, 1 cartonnagebewerker,, 1 papier bewerker, 1 controleur, 2 bedrijfsleiders, 7 incasseerders, 3 zakkenstoppers, 2 admini strateurs, 1 boekbinder, 2 verplegers, 1 ba- tikker, 1 secretarieambtenaar, 19 kantoor bedienden, 37 transport- en 248 losarbel- ders. Gedeeltelijk werkloos: Tabaksindustrie 9, overige beroepen 1. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 27. Vrouwelijk personeel: 4 kantoorbedien den, 1 verkoopsters, 2 huishoudsters, 3 werksters. Alkmaar, 15 Mei 1937. De directeur v.n. v. d. HEUVEL Over de week van 6 tot 12 Mei 1937 wer den geplaatst bij een patroon: 2 bankwer kers, 1 timmerman, 4 in andere vakken. Aan de Centrale werkplaats kunnen worden geplaatst: 4 timmerleden, 4 metse laars. 1 kantoorbediende, 3 electriciens, 2 automonteurs, 5 in ander vakken. De Commissie voor Ontwikkeling en Ontspanning van werkloozen. ZOMERTIJD. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat in den nacht van 21 op 22 MEI a.s. ten 2 UUR de stadsklokken één uur sullen worden vooruit gezet. Alkmaar, 18 Mei 1937. Burgemeester en Wethouders Voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. 3'.'- (Ongecorrigeerd.) HET AUTO-ONGELUK BIJ ALPHEN AAN DEN RIJN. Inzake het ongeluk, waarbij van nacht een auto in een sloot geraakte, tengevolge waarvan de zes inzittenden om het leven kwamen, deelt men ons nog mede, dat de namen van de slachtoffers als volgt luiden: de hee- ren G. Jongejan, 40 jaar, met twee zoons M. en A. Jongejan, resp. 16 en 17 jaar oud, de heer F. van den Bos, 27 jaar, diens verloofde mejuffrouw G. de Rooy, 26 jaar, en mevrouw MeuldijkWils, 29 jaar. KOLENDAMPVERGIFTIGING IN DE RESIDENTIE. In een perceel in de Korbootstraat te Den Haag werden Zondag het echtpaar V. en htm dochters van 16 en 20 jaar onwel door kolendampvergiftiging. Bij onderzoek bleek, dat eenige dagen tevoren de kachel door een radiomonteur was verzet, waardoor déze niet meer in de pijp sloot. De slacht offers werden door den G. G. D. behan deld. Hun toestand is gunstg. DREIGENDE STAKING TE HOOGEVEEN. Te Hoogeveen bestaat een confectiefa briek der firma van Dijk, Bootsma en Co., die ook te Enschede een fabriek exploi teert. De moderne- en christelijke bond in dc kleedingindustrie, waarbij een aantal meis jes is aangesloten, heeft de aandacht der directie gevestigd op de groote wensche- Hjkheid van verbeteringen in de arbeids voorwaarden en hiertoe voorstellen gedaan. Hoewel op een conferentie te Enschede dit nadrukkelijk werd toegezegd, heeft na enkele weken wachten de vakbonden nog geen antwoord der firma bereikt. Naar aanleiding hiervan kwamen de vakbonden tot de conclusie, dat hen hierdoor geen Hnder middel overblijft, dan het werk te laten rusten, totdat overeenstemming wel ipogelijk blijkt. Ér dreigt dus een staking op korten ter mijn, waarbij in dat geval ongeveer 150 personen zullen worden betrokken, mee- rendeels meisjes. NA HET INCIDENT-MUSSERT. Nog een aanklacht In de Amelandstraat heeft de recherche hedenmorgen het incident gereconstrueerd. Van de betrokken partijen was hierbij al leen de werklooze arbeider Melchers aan wezig, wien de N.S.B.-leider geslagen zou hebben. Inmiddels heeft Melchers nóg een aan klacht ingediend bij den commissaris van het bureau Adelaarsweg tegen de redactie van het „Nationale Dagblad", wegens belee- diging. In een hoofdartikel, waarin het ge beurde op het Blauwe Zand gememoreerd wordt, wordt Melchers o.a. een laaghartige aanrander, een uitgeworpene uit de ge meenschap der rasechte Nederlanders ge noemd. BIJZETTING VAN LORD 8NOWDEN. In allen eenvoud heeft vandaag in het Co lumbarium van Golders Green de bijzetting plaats gevonden van oud-minister lord Snowden. Er werd een godsdienstoefening gehouden, die werd bijgewoond door lady Snowden en enkele verwanten en intieme vrienden. Binnenkort zal een belangrijkere plech tigheid "plaats hebben op de vlakte van Ick- kornshaw in Yorkshire, waar de asch van den staatsman overeenkomstig diens laatste wenschen over de heide zal worden ge strooid. DE SLACHTOFFERS VAN DE ONTPLOFFING OP HET JAPANSCHE MOTORSCHIP. Naar uit Hongkong gemeld wordt, is het aantal dooden tengevolge van de ontploffing op het Japansche motorschip toch niet zoo hoog als oorspronkelijk ge meld werd. Er zijn twintig personen gedood en dertien zwaar gewond. KIND GESTIKT. Terwijl het sliep in een kinder wagen. Bewoners van de Schaapstraat te Utrecht, die Zondagavond een baby te slapen hadden gelegd im een kinderwagen, vonden den volgenden ochtend het kind gestikt in dien wagen liggen. Vermoede lijk heeft de kleine iets ingeslikt, waardoor de dood is ingetreden, zonder dat de huis- genooten daarvan iets hebben gemerkt. oranje Rijden op een voor- rengsweg beteekent. del u bij kruisingen ook voorrang hebt Kbven van rechts naderend verkeer. HET BETEEKENT NIET. det u zich nu els een wegdictetor moogt misdragen en niet meer zoudt behoeven uit te k ij kent JjiQezoiideH Stukken AAN DEN RAND DER ARMOEDE. Mijnheer de Redacteur! Volgens de laatste opgave van het Cen traal Bureau der statistiek, zijn de prijzen der levensmiddelen voor ambtenarengezin- nen, sinds de devaluatie (September -1936), met 3.7 gestegen. Dit heeft de oud-gepensionneerde mili tairen van Land- en Zeemacht, zoomede de weduwen van hen, die vóór 1909 zijn ge- pensionneerd deze laatsten zijh nog steeds niet in de pensioenwet opgenomen, doch genieten slechts een kleine gratifi catie in een zeer benarden toestand ge bracht Zy toch, leven met hun klein, nog steeds niet „gelijkgesteld" pensioentje en kleine gratificatie, aan den rand der ar moede, zoodat zy thans, nu de prijzen der levensbehoeften reeds met eenige procenten zijn gestegen, welke stijging gestadig blijft toenemen, in ernstige levensmoeilijkheden zijn komen te verkeeren. Waar nu al'e vakvereenigingen van amb tenaren en arbeiders (allen toch met heel wat meer inkomen dan de gedupeerde oud- gepensionneerden) al verhooging van sala ris en loon eischen, als gevolg der prijs stijging, daar spreekt dit wel duidelijk, hoe droevig het met den toestand der minimaal gepensionneerden en weduwen gesteld is. Voor hen, deze gedupeerde oud-gedienden en arme stakkers van weduwen, is directe hulp, het allereerst en allermeest dringend noodzakelijk, willen zy niet ten ondergaan. Die hulp zou men direct kunnen verlee- nen, door den oud-gepensionneerden van Land- en Zeemacht evenals thans voor de oud-gepensionneerden van het Indische leger zal geschieden de gewenschte en recht vaardige gelijkstelling te geven met de nieuw gepensionneerden en de weduwen van hen die vóór 1909 zijn gepensionneerd, mede hierin te betrekken. Met dank voor de opname, J. R. Oud-gepensionneerd serg.-majoor. HINDERLIJK STRAATLAWAAI. Geachte Redacteur. Hiermede verzoek ik een plaatsje in uw veelgelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Naar aanleiding van wat Snaarmanslaan- en Nassaupleinbewoners schrijven, begint het er hoe langer hoe hopeloozer voor ons uit te zien. Overdag wordt het ons soms zeer moeilijk gemaakt door de politie, iets te verdienen, en nu keert de burgerij zich ook nog tegen ons. Er zit natuurlijk wel wat waars in de klachten, maar ik zie niet in dat een gezond mensch hinder van ons kan hebben. Mocht er ergens een zieke zyn, en men vraagt ons niet te bellen, dan zal geen van ons zoo hondsch zijn door te bellen. En wat het wakker maken van kinderen betreft, dit vind ik zeer overdreven, want in de volkrijkste buurten van Alkmaar heb ik nog nooit een klacht gehoord dat ik de kin deren wakker belde. Het ware beter op zijn plaats, dat men het op prijs stelde dat wij in ons eigen onder houd voorzien kunneq, dan dat men ons het met zulke wisse-wasjes lastig maakte. Dankend voor de plaatsruimte, teeken ik J. TEN HAAF, ijsventer, (Het is begrijpelijk, dat huisgenooten van zieken niet alle yscowagens tegemoet kunnen loopen met het verzoek het bellen te sta ken. Gezien de vaak reusachtige bellen en het tot in verren omtrek hoorbare gelui lijkt het ons in dezen tijd toch wel wenschelijk dat door deze categorie neringdoenden althans in de avonduren eenige matigheid betracht wordt. Red. Al km. Crt.) DE MOEDER EN DE VREDE. M. de Redacteur, Onder de pacifisten hoort men in de laatste jaren stemmen opgaan tegen den verkoop van miniatuur-oorlogsmateriaal als kinderspeeldgoed. Terecht hebben deze anti-oorlogmenschen ingezien, dat wat het leven i. c. het menschelyk leven als waardeloos voorstelt en het recht van den sterkste en den geraffineerdste op den voorgrond brengt, van het kind, met zijn ontvankelijk gemoed, moet worden geweerd. Door den verschrikkelijken vier jarigen wereldbrand tot nadenken geko men, heeft men hier en daar ontdekt, dat de kiem van den oorlog ligt verscholen in den enkeling, en dat derhalve de bekam- ping van den krijg een aanvang behoort te nemen bij het individu; en het zooeven genoemd speelgoed oefent in de kinder ziel een tegengestelde suggestie. Het kind de toékomst staat onder de directe bescherming van zyn moeder de vrouw, die dan ook door de vredes- menschen als „de beschermster" van het leven" wordt gewaarmerkt, onder welk motto zy tegenwoordig telkenjare in een lange rij naar 'slands Regeering optrekt, om deze haar afschuw van den oorlog te toonen. „Beschermster van het leven!" Hebben zij, dié de vrouw deze kwaliteit toedach ten, heeft de vrouw, die zichzelf zoo noemt, zich voldoende rekenschap gege ven van de draagkracht daarvan? Hebben zy zich vooraf afgevraagd: wat is het leven? Wenden wy ons voor een antwoord op die vraag tot-.Salomo, die geboekstaafd staat als de meest wijze onder de men- schen, dan hooren wij hem wenschen. dat God den mensehen aal verklaren, dat zij als de beesten zijn op zichzelven, en wij hooren hem opmerken, dat 's menschen uitnemendheid boven de beesten geene is; dat mensch en dier denzelfden adem leven bezitten, en dat niemand be merkt, dat de adem het leven van den mensch opvaart naar boven, en die der beesten nederwaarts gaat in de aarde. Alzoo zag dit verlicht verstand alle leven alséén. „De beschermster van het leven" te zijn houdt, in dit licht gezien, dus meer in dan de hoede over het eigen kind: het vordert van de vrouw: toewijding en bijstand aan alles, wat weerloos of op andere wijze hulpbehoevend is. Het is doodeenvoudig: een eeretitel, welke ons sterk het „no blesse oblige", het „adel verplicht" in dachtig maakt. Na te gaan in hoeverre de vrouw in deze haar plicht gekend heeft, is in het kort be stek van een ingezonden stuk onmogelijk; bepalen wy ons daarom bij ons onderwerp: de angst voor de verruwing van het kinder gemoed door het oorlogstuig als speelgoed. Het is niet uitsluitend het nagemaakte vechtmateriaal, dat het kind het leven als waardeloos doet kennen. Meer nog doet dit het levende speelgoed, waarmee het 't kind gepermitteerd is zich te vermaken. Menige hond of kat vooral jonge beesten heeft heel wat te lijden van de kinderen des huizes, die er dikwijls mee omgaan als met een gevoelloos ding, zonder daarover onder houden te worden. Gaat dan zoo'n dier uit zelfverdediging byten of krabben, dan wordt verzuimd het kind te doen inzien, dat het zelf de oorzaak is, en het „valsche beest" weggedaan of ter dood gebracht, waardoor de jeugdige schuldige in de liefde tot het eigen corpus het egoïsmever sterkt wordt. Het beschouwen van een dier als speelgoed is heel iets anders dan het te geven als speelkameraad. Het eerste ver- wreedt het kind en verstompt het rechtvaar digheidsgevoel; het laatste werkt opvoedend, Een winkel en pakhuis vol spullen..,,, Maar nooit eens een klant.,., „Tja, we zullen Dan toch adverteer en", Sprak een van de heeren, „De krant moet haar plichten vervullen H\j koos ónze krant! En, merk- .7 waardig, 't Succes kwam terstond! Eigenaardig: die kracht van een krant brengt de zaak klant na klant! (Zoo riep de meneer) 't gaat nu aardi' f] Hij ging toen steeds weer adverteer en En spoedig kon hij al beweren: ,fiet succes ie frappant „Dank ztf d' Alkmaarsche Krant „Die kan ik nu nooit meer maar eischt dan ook voorbeeld en onder richting van de moeder. Men staat toe, dat kinderen levende wormen aan een haak be vestigen en daarmee argelooze visch ver schalken, en acht dit een geoorloofd spel. Op dieren die het oog niet bekoren, wordt dikwijls zonder pardon, ongeacht hun nut, gejaagd en gedood, en schadelijke beesten niet zelden mishandeld. Men laat toe, dat het kind vogels van hun vrijheid waarop men voor hemzelf zoo uitermate gesteld is berooft, en kerft en stroopt onder zyn oogen levende visch; men slacht in zyn by- zyn kippen en konijnen en vergt zijn hulp ter dezer verdere toebreiding tot den disch. Dit lystje is gemakkelijk met een legio gelijke voorbeelden aan te vullen. Kortom, onze geheele maatschappij is er op ingericht om den mensch van jongs af het dierenleven met geen andere dan handels waarde te doen kennen. Om echter aan te toonen, dat de mensch niet ongestraft zichzelf als onbeperkt heer scher over leven en dood van het lagere schepsel heeft opgeworpen, staat daar het grijnzend spook: de dreigende gasoorlog, die werd voorbereid in de laboratoria der vivi sectie, het snood bedrijf, dat geen enkele geest, die het leven met een Salomo's oor deel leerde zien, zal willen of kunnen be oefenen. De rechtvaardigheid, die het heelal be stuurt, geeselt hier den zondaar met het zelf vervaardigd touw! Klaarblijkelijk heeft de vrouw niet over zichzelf nagedacht, toen zy de waardigheid de beschermster van het leven te zyn aan vaardde; want als zij in deze haar plicht gekend en volbracht had, zou thans de straffende hand niet dreigen met kastijding De wijsheid zegt wederom Salomo is beter dan de krijgswapenen; laat ons dus met wijsheid welker beginsel de tucht is de wapens bestrijden. Beseft, gij moeders, dat gy met het meesteres-zijn over Uw kind, op wiens gansche leven Uw invloed van een over wegende beteekenis is ook de toekomst het wel en wee der wereld goeddeels in Uw hand houdt. Ziet ook in, dat de vrede niet gewonnen wordt door een jaarlykschen Vredesgang naar de mannen der regeering, die U, on danks goeden wil, niet kunnen helpen, eensdeels omdat hunzelf, mogelijk op een hooge uitzondering na, de juiste kyk op het leven niet is bijgebracht, en anderdeels omdat de vrede niet eer op de menschheid nederdaalt, voordat deze het met de recht vaardigheid in het reine heeft gebracht. Eerbied voor het leven! luidt de leus van het Comité voor den Vrouwen Vredes gang. En het leven van mensch en dier ont springt uit gelijke bron en keert, als de aardsche vorm uiteengevallen is, weder tot denzelfden oorsprong aldus Salomo. Met dank voor de opname, J. Fr. GEHRELS. Bergen, Pinksteren '37. ALKMAAR. GEBOREN: Johannes Hendricus, z. van Johannes Hendricus Mosch en Petronella Takken. Jacoba Catharina Maria en Cornelia Catha- rina Maria, drs. van Hendrikus Theodorus Appelman en Kniertje Mors. Maria An- tonia, d. van Johannes Egbertus Boerrigter en Hendrika Maria Schreuder. Sjouke, z. van Broer dc Vreeze en Eva Bremer. Petrus Wilhelmus, z. van Adrianus Anthonius Beers en Klazina Johanna Scholten. Theodorus Maria Johannes, z. van Theodo rus Maria Berkhout en Afra Adolpha van de Kamer. Jacob, z. van Pieter Cloeck en Margaretha Oly. Cornelis Maria, z. van Gerardus Maria Eeken en Margaretha Cor nelia Nuyens. Gerardus Marie, z. van Frederik Carel Joseph Bots en Petronella Johanna Maria Jacobse. Johannes Fran- ciscus, z. van Theodorus van den Aakster en Maria Verduin. OVERLEDEN: Gerrit Zuydam, 75 jaar, gehuwd met Bregtje Pater. Aagje Hovenier, 74 jaar, gehuwd met Christiaan Reuzenaar. Roe- lofje Fokkens, 62 jaar, weduwe van Berend Otten. Johanna Alida Pauw, 9 dagen, d. van Willem Pauw en Bregitta Anna Meelis. Geertruida Elling, 77 jaar, weduwe van Jan Pijning. Johan Hendrik te Boekhorst, 73 jaar, gehuwd met Johanna Bolderink. Theresia Anna Tuinier, 7 jaar, d. van Anna Tuinier en Anna Theresia Oort. Leven loos geboren kind van Johannes Petrus Wielart en Gertrud Jansen. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 17 Mei 1937. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard beien per doos 2639 cent; Asperges per bos 17—33 cent; Bloemkool le s. 12— 17.50, 2e s. 710, Kropsla 2.60 5.90 en Komkommers f 6.5015.50 per 100 stuks; Postelein per bakje 0.76 1.06; Rabarber 3.70, Wortelen (wasch) 4.506.50 per 100 K.G.; Raapstelen 1.90—/ 2.10, Radijs 2.50—3.10 en Sel derie 1.50 per 100 bos; Spinazie per bak 0.71f 1; Tomaten 23—33 cent per pond en Witlof le s. 7—10 per 100 pond. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 18 Mei 1937. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen als volgt: Zeeuwsche: bonte en blauwe 2-?03.10, Bevelanders 2.10f 2.40, bintjes 2.252.60 en poters 1.702; Frlesche red star 2.70—2.90; Noord- Holl. Bevelanders 1.80—2; Andijker bonte en blauwe 1.80—f 2; Duinzand aardappelen 33.50; Drentsche zand- aardappelën 1.90—2.10. Alles per H.L. Aanvoer 468000 K.G. Malta's 13—14 cent per K.G. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 18 Mri 1937. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 417 Vette koeien, le kw. 70— 78 cent, 2e kw. 6268 cent, 3e kw. 5260 cent per K.G. slachtgew.; 66 Melk- en Kalf» koeien f 180240; 102 Vette kalveren 2e kw. 4654 cent, 3e kw. 3844 cent per K.G. levendgew.; 142 Nuchtere kalveren 6 9.50; 127 Lammeren 10f 14; 500 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90 110 K.G. 5758 ct. enkele hooger, zware varkens 5657 cent en vette varkens 5§-— 56 cent per K.G. slachtgewicht PURMEREND, 18 Mei 1987. Op de heden gehouden week veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Gem. kaasbeurs. Verhandeld 20 paritten, wegende 61000 K.G. Hoogste prjje Tfi. Handel matig. Kaas. 9 stapek Kleine Boeren f ff han del matig, 1 stapel Goudsche 18 en 1 «te pel volvette f 18; 1311 K.G. Boter f 1.38-* 1.44 en weiboter 1.14f 1.36 per K.GkJ 482 Runderen, w.o.: 186 Vette koeien 63— 69 cent per K.G., 154 Geldekoeien M6— 220, 115 Melkkoeien 150f 280, 38 Stieren 5560 cent per K.G. handel matig; 23 Paarden 120200 handel stug; 38 Vette kalveren 3060 cent per K.G„ 667 Nuchtere kalveren: slacht 5f 13 en fok 1015, handel matig; 228 Vette var kens (slacht) 4650 cent per K.G. handel vlug; 34 Magere varkens 1632, 471 Biggen f 10—f 16, 337 Schapen 16—30, 123 Bokken 414, 1176 Lammeren 10 15, handel matig; Kipeieren 2.50 2.90 en Eendeieren ƒ2.05 per 100 stuk»; Piepkuikens 8087)4 cent en Oude kippen en hanen 4550 cent per K.G.; Konijnen 0.301.40; Eenden 3055 cent; Duiven (per paar) 40 cent; 1141 Eendeneieren A 2.05 en 2053 Kippeneieren A f 3.70 2.80. Coöp. Centr. Eierveiling Purinerend Q.A (Afd. eieren) 140000 stuks Eendeleren f 2 2.35 en 125000 sts. Kippeneieren, waar van de prijzen als volgt: 6566 2.85— 2.90, 63—64 2.75—f 2.85, 80—62 2.56- 2.75, 58—59 f 2.502.65, 56—57 140— 2.55 en 53—55 K.G. 2.35—2.45. NOORDSCHARWOUDE, 18 Mei Nff, (Noordermarktbond). 1700 K.G. Deensche witte kool 4.80—4.90 per 100 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Mei 1931 Aanvoer en pry'zen waren heden als volgt: 1150 K.G. D. witte kool 5.20—f 5.30; 41 K.G. Tomaten A 52 en C 41, per 100 K.G.; 300 stuks Bloemkool: le s. 12t 14, 2e s. 7.30 en 3e s. 5.20; 300 krop 9te 2f 2.90 en 4300 bos Rabarber 1.80— f- DEN BURG, 18 Mei 1937. Op de heden gehouden lammerenina#^ waren aangevoerd 3122 lammeren. Dfe prijzen waren 1318, de middenpr^S 15.50. De handel was slecht van Dinsdag 18 Mei 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorig* basta STAATSLEENINGEN. 4 Ncderl 1934 1011% 4 Ned.-Indil 1934 101% 5 >4 DuitschL '30 m. verkl. 32 BANK-INSTELL1NGEN. Amsterd. Baak Handel Mij. Cert v. 250 Koloniale Bank Ned. lnd. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. 151 183 152 155% Alg. Kunstzijde Unie Calvé 66% 83 247 318l/« 157% t I 9 391/1 35»/, 571%, 2% 37*%, l47/« 9%, 68»/, 6»/, 487»/, 225 162 34>/4 22.10 151 V« 164 3807, 401% 97 38»/, 207], 12% 1 280V, 227 244»/, 114V, 1667, 5»/i, 121% 122'/, 235 3097, 327 63 39% 26% 1027, 9% laatste k 2.30-2.46 32% 151 181% 1481/, 155 647,-% 837, 245 Delft Cert Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda s s Bethleh. Steel Cities Service Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leatber CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. lnd. Suiker Unie. Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Ezplor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon. Petr. Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi ..si, Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw, Cert Union Pacific Canadian Pac. §No»eering per 50. x) ex-coupon fExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koe» 1, heden 1 pOt WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Hedeift New-York 1.827, 1.81% Londen 8.997» 8.99% Berlijn 73.78.10 Parijs 8.16 8.14 tf Brussel (Belga) 30.68 3" 44)4' Zürich 41.67 41 37 H Kopenhagen 40.15 40.17% Stockholm 46.37)4 46.87% Oslo 45.20 45.20 Italië 9.62)4 Praag 6,36# 323-* 157-% 59%, 2«/«-»/. 387,-* 24*-% 67*-8% 6 486-7 213-6 158*4 32»/, 23 80 V52 164 385* 402* 1037, 38% 20-% 12*-%s 2787,4 221-3 244 110 164 %-* 119*-20 121*4 236 309*-ll 326 63* 25»/, 104 9%

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3