NATIONALE Nassau-Tax iel. 3545. N.V.DE BANK VAN SAS te Alkmaar. AMSTERDAMSCHE BEURS Een haff müiiard gokten GELE Stilstaan verboden Doodelijk ongeluk. "SS S£?5L?£E Verv-k, LEVENSVERZEKERING-BANK ROTTERDAM VERZEKERD BEDRAG. Morgen wordt U onze bekende DIENSTREGELING aangeboden. FRANKENBERG. Alkmaar, Donderdag. Gistermiddag om half vijf is de 11- jarige Piet Mooy, wonende aan de Noor derkade alhier, op den onbewaakten overweg bij de Zeswielen door den sneltrein uit Den Helder gegrepen en op slag gedood. De jongen was op de fiets en wilde naar een paar vriendjes rijden, die aan den over kant van den spoorwegovergang aan het spelen waren. Waarschijnlijk heeft hij niet gelet op den naderenden sneltrein, die hem juist op den overweg greep en hem eenige tientallen meters meesleurde. De knaap werd deerlijk verminkt en was op slag dood. De machinist had hoewel de jongen door de machine gegrepen werd niets van het ongeluk gemerkt. Het lijk werd naar het Centraal ziekenhuis overgebracht. Wij vernemen nog, dat een der vriendjes den armen jongen nog trachtte te waarschu wen voor het naderende gevaar, doch deze heeft waarschijnlijk niet begrepen, wat de gebaren en het geroep van het vriendje be duidden. Het ongeluk is geheel aan onoplettendheid van het slachtoffer te wijten. 25-JARIG JUBILEUM. De heer L. A. H. Vierdag, machinist bij de Spoorwegen, herdenkt heden den dag waarop hij vóór 25 jaar bij de Spoorwegen in dienst trad. Het personeel heeft er voor zorg gedragen, dat dezen dag, dien de heer Vierdag onop gemerkt wilde laten voorbij gaan, tot een feestdag werd. Tal van bloemstukken w.o. van de afdee- ling Alkmaar van de Ned. Ver. voor Spoor- en Tramwegpersoneel getuigden van de waardeering, in breeden kring, voor den ju bilaris. Van het hoofdbestuur van deze organisa tie mocht de heer Vierdag een gelukstele gram ontvangen. De depotchef, de heer Morsheuvel, kwam den jubilaris in zijn feestelijke woning, na mens de directie complimenteeren en over handigde hem de bekende oorkonde met en veloppe met inhoud. De voorzitter van de feestcommissie, de heer H. G. Vos, bood den heer Vierdag na mens het personeel een fraaie rooktafel aan. Uit het onderhoud, dat wij met den heer Vierdag hadden, bleek ons wel, dat 25 jaren op de machine staan heel wat van het ze nuwgestel van een machinist vordert en dit vooral met de talrijke onbewaakte overwe gen, die de treinen met groote snelheden moeten passeeren. Vandaag was het een dag van fees telijkheden en de heer Vierdag toonde zich bijzonder getroffen, door den echten vriend- schappelijken geest, dien zijn kameraden de monstreerden. Vanavond zal het daardoor wel een echt gezellig feest worden. EEN PRACHTIGE PROMOTIE. Wij vernemen, dat de heer F. J. L. Ber- kenvelder, commies ter secretarie en ambte naar van den burgerlijken stand alhier, be noemd is tot hoofdcommies, hoofd der vierde afdeeling der Prov. Griffie van de provincie Groningen. De heer Berkenvelder heeft deze benoe ming aangenomen. De heer Berkenvelder werd in 1905 te Enschedé geboren. Na de 5-jarige H. B. S. te hebben doorloopen, werd hij eerst een jaar in de textiel opgeleid, maar deze stu die werd al spoedig vaarwel gezegd. In 1933 werd de heer Berkenvelder volon tair ter gemeentesecretarie alhier en hier heeft hij de verschillende rangen doorloo pen, totdat hij in 1933 commies werd en een jaar geleden ambtenaar van den bur gerlijken stand. In al die jaren heeft de heer Berken velder tal van bestuurs- en commissie functies waargenomen. Zoo was hij ongeveer 8 jaar secretaris van het Georganiseerd Overleg te Alkmaar; hij was secretaris van de afdeeling Alkmaar van den Ned. Bond van Gemeenteambte naren, en waar hij zich gespecialiseerd had op de documentatie, werd hij eveneens be stuurslid der landelijke studieclub van Gemeente-documentatie. In dit verband mag ook nog genoemd worden zijn zitting in de commissie van archiefverzorging van ar beidsbeurzen. De heer Berkenvelder, een prettig en aangenaam man, is gehuwd en heeft twee kinderen. Hij zal ongeveer half Juli in zijn nieuwe functie komen, waar zijn werk hoofdzakelijk zal bestaan in registratie- en archiefwezen. FAILLISSEMENTEN. Door de Arr. rechtbank alhier zijn in staat van faillissement verklaard: 1. J. Botterman, koopman, alhier, met be noeming van mr. Ledeboer tot rechter-com- missaris en mr. Belonje curator. 2. Th. Dol, tuinbouwer te Lutjebroek, mr. Fruin rechtercommissaris, mr. Windhausen curator. 3. H. C. Wesseling, manufacturier, wonen de te Hoogkarspel, mr. Ubbens r.c. en mr. Windhausen, curator. RECTIFICATIE. In het bericht van Noordhollandsch Land- bouwcrediet N.V. komt voor, dat tot com missaris is herbenoemd Dr. H. Moolhuijsen. Dit moet zijn: Dr. H. Molhuijsen, den Haag, secretaris van het Koninklijk Nederlandsch Landbouwcomité. ZEDENMISDRIJF. Door de politie is gistermiddag een persoon aangehouden, die zich had schul dig gemaakt aan niet nader te noemen handelingen met kinderen. Hij is ter be schikking vaq de Justitie gesteld. LANDDAG TE ALKMAAR VAN EENHEID DOOR DEMOCRATIE. De Nederlandsche Beweging voor Een heid door Democratie, welke ontstaan is als een spontane reactie tegen de uit het buiten land door een groep ontevredenen in ons land overgenomen dictatuurgedachte, heeft zich in den korten tijd van haar bestaan ontwikkeld tot een over het geheele land verspreide organisatie. In één jaar sloten zich meer dan 20.000 volwassenen aan, ter wijl zich gedurende de laatste maanden ge middeld vijfhonderd nieuwe leden per week aanmeldden. De belangstelling voor deze nationale be weging wordt misschien het best geïl lustreerd door het feit, dat de op 27 April j.L georganiseerde nationale demonstratie bezocht werd door 12000 personen, terwijl tallooze aan den ingang wegens plaatsge brek moesten worden afgewezen. Dien avond meldden zich 1087 nieuwe leden aan. Uit dezen geweldigen groei blijkt hoe sterk de democratische gedachte in het Ne derlandsche volk geworteld is en hoe wij hechten aan onzen democratischen regee- ringsvorm, aan onze bij de grondwet ver zekerde burgerlijke vrijheden. Het Neder landsche volk wenscht zijn lans als onafhan- kelijken rechtsstaat te handhaven met daad werkelijke solidariteit der verschillende volksgroepen. Wij hebben in de jaren 1914- 1918, toen buitenlandsche gevaren ons be dreigden, kunnen constateeren, dat wij een nationale eenheid vormen, dat wij bereid zijn te strijden voor onze vrijheid en het recht. Ons land is sinds vele eeuwen het land der geestelijke vrijheid, met een hoog zedelijk volksbewustzijn en met eerbiediging van elke godsdienstige overtuiging. Het zijn deze groote geestelijke waarden, die de Nederlandsche Beweging voor Een heid door Democratie verdedigt tegen on- Nederlandsche stroomingen van links zoowel als van rechts. Eenheid door Democratie (E. d. D.) zal nooit deelnemen aan verkiezingen, doch als steeds groeiende beweging een krachtige actie voeren tegen het nationaal-socialisme en het communisme, terwijl het mede wil werken aan de ontwikkeling van de demo cratische eenheidsgedachte in ons volk. Om deze beginselen te propageeren en uiting te geven aan den wil om de democratie te verdedigen, belegt E. d. D. Zaterdag 22 Mei, des middags om half vier, in de Koren beurs te Alkmaar, een Gewestelijke Land- Het werk- en aanbevelingscomité voor dezen landdag bestaat uit de volgende hee- ren: mr. A. Prins Jr., J. J. Feringa, C. Cou- wenhoven, H. Koot, D. J. Govers, H. C. Stoutjesdijk, L. M. v. d. Bijl, Dr. J. Hemel rijk, Mr. C. A. de Groot, Ds. F. Kuijper, A. Eriks en de dames C. de Rover, J. F. J. Dubois en C. Horbeek—Oltmanns. Voor den landdag georganiseerd door „Eenheid door Democratie", welke Zaterdag in de Korenbeurs wordfr gehouden, zijn al daar plm. 2500 zitplaatsen aangebracht. EEN HANDWAGEN. Gedurende een paar weken bevindt zich een handwagen aan het Bureau van po litie, waarvan de eigenaar zich nog steeds niet heeft aangemeld. Hem wordt verzocht dit alsnog te doen. PRIJZEN BEHAALD. Op het zangconcours van den Ko ninklijken Bond van Christelijke zangver- eenigingen kring Noord-Holland boven het IJ, welke op den 2en Pinksterdag te IJmuiden werd gehouden, behaalde onze plaatsgenoot, de heer K. Pieket Weezerik, de volgende ^prijzen: zangvereeniging „Euphonia" te Alkmaar 3e prijs met 237 punten; zangvereeniging „Halleluja" van Scher- merhorn le prijs met 305 punten; zangvereeniging „Sursum Corda" van Heiloo le prijs met 319 punten. Voorwaar een mooi succes. TWEE HONDEN OPGEVANGEN. Bij de politie is kennis gegeven van het opvangen van een paar honden in deze gemeente. Inlichtingen hieromtrent zijn aan het Bureau van politie te bekomen. De eene is een type foxhond, reu, half bruine kop, gecoupeerde staart, niet ruwharig. De andere hond is langharig, ongeveer 50 c.M. hoog, korte staart, reu. HET RAADHUIS EN HET RECHTHUIS TE GROOTSCHERMER. Tijdens de heden gehouden raads vergadering besloot de raad van Zuid- en Noordschermer, overeenkomstig het voorstel van B. en W., om volgens de plannen van den architect van 's Rijksmonumentenzorg, den heer A. A. Kok, het oude Rechthuis te verplaatsen en het raadhuis te restaureeren. Het rijk en de provincie verleenen ver moedelijk 50 pCt. van de kosten als subsidie. Wij wenschen burgemeester Kolb geluk met dit resultaat, overtuigd als wij zijn, dat het aanzien van het centrum van het dorp, door de uitvoering van het plan, aanmerke lijk zal worden verhoogd. DYNAMO. „Dat is wat anders." De afdeeling Alkmaar der communisti sche partij Nederland had gisteravond in de Harmonie het revue-gezelschap Dyna mo geëngageerd voor het geven van de revue „Dat is wat anders." Een geheel SPOORSTRAAT 38. Telef. 3850. Incasseering van wissels en kwitanties op Binnen- en Buitenland. Assuranties op elk gebied bij uitsluitend prima Maat- schappijen. Safeloketten vanaf f 5.Per jaar. gevuld Harmoniezaal heeft het werk van dit gezelschap gezien en gehoord en met tal van open doekjes en hartelijke ap- plausen na de tafreelen beloond. „Dat is wat anders"; een eenvoudige revue zonder rijk-overladen decors, maar met goede, frissche costumes en met veel bravour spelende medewerkenden, waar van we er niet één kunnen noemen, om dat een programma met rolverdeeling ontbrak. Een revue natuurlijk met een politiek tintje, waarin tal van bekende thema's verwerkt zijn en waarin de poli tiek een hartig woordje meespreekt. Ge zellige spotliedjes, en enkel refrein-liedje, gezellige dansen en een Buziau-imitatie. Meer is er feitelijk van de revue niet te vertellen, al zouden wij bijvoorbeeld nog wel willen wijzen op één tafreel, dat bui tengewoon goed gekozen was: het Am- sterdamsche pierement, reeds zoo dikwijls bezongen en bewierookt, kwam nu ten tooneele in origineelen vorm. 't Publiek toonde zich zeer dankbaar en genoot tijdens de geheele uitvoering, zoo dat het gezelschap Dynamo met deze op voering zeer tevreden kan zijn. Echter, moet op de revue de nadruk ge legd worden, ofop het verkiezings woord, dat gesproken wordt? Wij meenen, dat de organiseerende afdeeling het aller eerst gedacht heeft aan de propaganda, die gemaakt moet worden voor de komen de verkiezingen en zullen dus nog een be knopt verslag geven van het gesproken woord; kort, omdat elke partij een beurt krijgt en wij reeds een groote verkiezings vergadering der communisten hebben verslagen, kortom, omdatop een too- neelavond het spel hoofdzaak moet zijn. Na dan te zijn ingeleid, heeft de heer Beuzemaker een rede gehouden, waarin hij allereerst gewag maakte van het feit, dat de communistische partij nog nimmer een zoo grootsche activiteit gevoerd heeft als bij deze naderende verkiezingen. En op die verkiezingen zelf komende, wees spr. op een paar feiten, die aantoonden, hoe juist de verkiezingscampagne der commu nisten geweest is. Daar is dan allereerst de N. S. B., wier gevaar niet onderschat mag worden. In dit verband herinnerde spr. aan den z.g. moordaanslag op ir. Mussert in Amster dam en hij vertelde uitvoerig, wat daar in Amsterdam gebeurd is en hoe Mussert een rel wilde uitlokken. 'tVolk bleef echter rustig en Mussert kon zich zelf dus niet tot martelaar promoveeren. Deze poging mislukte dus, doch spr. meende, dat nieuwe pogingen in deze richting gedaan zullen worden, waar schijnlijk nog vóór de verkiezingen en hij wees er op, dat dergelijke menschen niet thuis hooren in de politieke wereld, maar in de gevangenis of het gekkenhuis. Is de opzet van Mussert dus mislukt, de „aanslag" werd gevolgd door een onge kende ophitsing op de hagepreek te Lun- teren, zoodat het tweede doel van Mussert wél bereikt is: haat te kweeken. Die hage preek heeft ons aldus spr. geleerd, om alle krachten in te spannen, om een overwinning van de democratische volks massa te bewerkstelligen, want de 70.000 N. S. B.-ers, in Lunteren verzameld, vormen de kern van het N. S. B. leger. En het gevaar schuilt niet alleen in die 70.000, maar in de vele vertakkingen, van de N. S. B. in alle kringen, vooral in het leger, waarvan vele officieren geheim lid der beweging zijn of er mee sympathiseeren. Daardoor bestaat er steeds de mogelijkheid van een N. S. B.-overval. Onder die 70.000 zoo ging spr. verder was een zeer groot percentage boeren, kleine middenstanders en arbeiders, poli tiek weinig geschoold, maar teleurgesteld in het maatschappelijk leven dank zij de aanpassingspolitiek van Colijn, die het land aan den rand van den afgrond heeft gebracht. Spr. becritiseerde het beleid van Colijn en wees er op, dat diens aanpassingspoli tiek zijn vruchten heeft afgeworpen ten gunste der groote fabrikanten en banken, maar dat ook het leger der werkloozen in ons land nog altijd 450.000 gezinnen telt: een derde deel der bevolking. Daarom zeggen de communisten: omdat de aanpassingspolitiek de voedingsbodem is geweest voor het fascisme, moeten de verkiezingen niet alleen een nederlaag voor de N. S. B. beteekenen, maar moet ook de leus „Colijn, verdwijn" werkelijk heid worden. De democratische partijen moeten de overwinning behalen, ook al, omdat het gevaar bestaat, dat de r. k. staatspartij Colijn weer zal steunen. De communisten zouden het liefst een regee ring van het volksfront hebben en daar om luidt hun parool: de democratische partijen moeten winnen. Daarom ook moe ten de arbeiders aaneengesloten blijven en spr. betreurde het, dat een deel der leiders der s.d.ap. weigert, om samen te werken met de communisten. Deze propa geeren: tegen fascisme en communisme. Maar dat helpt niet. De eenheid is gebie dend noodzakelijk. Spr. besloot zijn rede met een: „Strijdt voor een Nederland onafhankelijk en wel varend!" Na dit verkiezingswoord werd de boven genoemde revue opgevoerd. JAARVERSLAG RAAD VAN ARBEID TE ALKMAAR. In zijn zitting van 28 April 1937 keurde de Raad goed het jaarverslag over 1936. Hieronder volgen enkele gegevens uit genoemd verslag: Invaliditeitswet. Het aantal loopende verzekeringen nam toe met 12756 en bedroeg per 31 Dec. 1936, 13074L Wegens onvoldoende zegels Pla^en ten 12943 navorderingen worden mg steld en 1499 dwangbevelen worden uitg - Langs dezen weg werd geïnd Toegekend werden: 411 invaliditeitsren- ten; 445 ouderdomsrenten; 120 weduwen- renten en 85 weezenrenten. Van de bevoegdheid tot het verleen van geneeskundige behandeling voor re*®" ning van het Invaliditeitsfonds werd in 197 gevallen gebruik gemaakt. Opgenomen werden in een ziekenhuis 111 patiënten, in een sanatorium 53 in een herstellingsoord 24, terwijl 9 ambulante behandeling genoten. De zegelverkoop bedroeg 1.506.369.OZ. Beroepszaken 17. Processen-verbaal „Pro Justitia" wegens niet plakken van zegels, niet geven van inlichtingen enz. 5. Ouderdomswet 1919. (V. O. V.) Het aantal loopende verzekeringen nam toe met 391 en bedroeg per 31 December 1936 14639. Toegekend werden 258 renten. Uitkeeringen van f 100, bij overlijden 439. Aan premie werd ontvangen 377072.83. Ongevallenwet 1921. Door werkgevers aangesloten bij de Rijksverzekeringsbank werden ingeleverd 15950 loonlijsten en door werkgevers aan gesloten bij een risico-dragende maatschap pij 1824. Aantal opgemaakte processen-verbaal „Pro Justitia" 14. Beroepszaken 7. Land- en tuinbouw ongevallenwet 1922. Aantal ingeleverde loonlijsten 2833. CORRESPONDENTIE. C. B. Pzn. te Oudakrspel. Wij kunnen onze courant niet voor politieke beschou wingen in ingezonden stukken beschikbaar stellen. „Habana" zal zich rechtstreek* baar vroeger gronden mogen kinderen boven I jaar WEr wiri! ™*ke»r 8ege"Ve" aan meisjes. Wielrennen. DE RONDE VAN FRANKRIJK. De Nederlandsche ploeg compleet. geschreven van 30 ^L^van thans compleet en j Theo Mid- Schendel, Anton van Schena ïïsSe renner, zijn op.heloogf bi* de Hendrickx, Wierinckx. Deltonr, D,.se.u,. Lowie Kint en G. Deloor. R»krt)k: Cogan. P. Chocgde. Iwb.e Yvon Marie, Les Greves, Archambaud en ^Luxemburg: P. Clemens, M. Clemw A. MDuiKehl,nd: Thierbaeh en Wat de Nederlandsche ploeg betreft, in derdaad mogen we van een sterk zestal «pre ken. Alleen is de opneming van P»et van Nek voor ons een verrassing. V> y gelooven niet, dat deze jonge renner den rit zal kun nen volhouden. Zijn uithoudingsvermogen lijkt ons niet voldoende. En ook zijn resul taten in de wegwedstrijden zi)n niet fraai, dat men er op vertrouwen kan. Hij mag dan de Ronde van Purmerend gewon nen hebben, wij stellen meer vertrouwen in een renner, die regelmatig tot de eerste vijf behoort, dan in een, die eens eerste was en daarna afzakte tot de 10e of nog lagere plaats. £aatste Aedchten (Ongecorrigeerd.) EERSTE KAMER. Voortzetting L.-0.-wet. behandeling van Donderdag 20 Mei 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. j In de zitting van heden werd voortgezet de behandeling van het tweede der beide wetsontwerpen tot wijziging van de Lager Onderwijswet 1920 (het z.g. Con centratie-ontwerp). De minister van Onderwijs, K. en W., de heer Slotemaker de Bruine, zou niet ingaan op de voorgeschiedenis van het wetsontwerp. In vele gevallen kon het bijzonder onderwijs niet concentreeren. Spr. wenschte de goede sfeer zooveel mo gelijk te behouden. Trouwens, hij had van zijn optreden af veel medewerking onder vonden van gemeentebesturen, wanneer het ging om een hergroepeering van het openbaar onderwijs te krijgen en daar door openbare scholen moesten worden opgeheven. Spr. achtte de gebezigde uitdrukking „rechts heeft zijn zin gekregen" niet zeer gelukkig. Ook is het niet juist dat op mi nister Marchant heel het odium dezer aangelegenheid zou rusten. Minister Terpstra is er al mede begonnen. Ook rechts heeft veel toegegeven zoowel in het belang van het onderwijs als van de poli tieke verhoudingen. WIELRIJDER GEDOOD. Vanmorgen is op den Daalscheweg te Nijmegen de 14-jarige T. W„ die op de fiets naar zijn werk ging, doordat hij tegen he- achtewiel van een andere fiets reed, geslipt. De jongen viel en kwam met het hoofd onder een der ahterwielen v?n een juist passeerende vrachtauto terecht. Hij werd op slag gedood. Het stoffelijk overschot is naar het St. Canisius-ziekenhuis overgebracht. DE SPAANSCHE BURGEROORLOG. 4000 kinderen worden uit Bilbao geëvacueerd. De Britsche regeering heeft, naar ver luidt, thans telegraphisch doen weten, dat zij toestemt in de toelating van 4000 'kin deren, welke met de „Habana" naar Groot Britannië zullen worden overgebracht De ....op bruggen, binnen 8 m van straathoeken, auto bushaltes, voor uitritten, brandkranen, enzoóvoorts! Vorige koer* STAATSLEENINGEN. 4 NederL 1934 101% 4 Ned.-Indië 1934 101»/, 5K Duitscbl. '30 m. verkL 321%. BANK-1NSTELLINGEN. Amsterd. Bank15F/g Handel Mij. Cert v. 250 184 Koloniale Bank147 Ned. Ind. Handelsbank 157'/s INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie 65% Calvé Delft Cert85 NederL Ford241'/, Pbilips GloeiL Gem. Bezit 328% Unilever 160% INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting 621/* Anaconda 37%6 Bethleh. Steel 58i%g Cities Service a 2'/M Kennecott Copper t 39l»/lg Republic Steel 2y/v i i «ii Standard Brands Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H- VA Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Uniea Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr, Kon. Petr. Perlak Ml» 0il oncll Union - - 01 Tide Water 1 RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN.' Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific Uanadian Pac 9»/« 70VJ» f 494 221V, 164% 34 23.90 152% 164 394% 413 104'/. 39»/u 13% 285% 228% 246 110 170% 5% 123% 124% 2321/, 312 325 65% 41% 27% 102V. 9%. SNotewlng per 5Ó. -coupon D i E* dividend. Prolongatie vorige koers laatst* k 2.30-2.45 101% 101% 33%-% 151 185% 148 156»/, 65% 84% 241 326-% 161% 60% 36-7% 58 2% 39i/,-% 24*-% 69»/,-% 7% 497-% 223% 164 34 23 90 151 164 391% 412 J -3 104 39% 20f-i%« 12|-«%6 286% 226»/, 248»/, 110 170 5%-Vu 123 124% 238-9 307 322*-3* 63, 40% 26% 104 9% 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: 1-81 ls/i« 1.81"%. 8-99% 8.99 73.10 73,10 8.12 8.12 30.64 30.66 41-56 41.57 40.15 40.15 48.37 46.37 M 45.20 45.20 9.62* 6.35 New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zurich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Praag

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2