SBuUenlcutd fBiunadand Qemeettteeaden Onze Jioloniën ALKMAARSCHE COURANT van DONDERDAG 20 MEI 1937 japansch—britsche toenadering? de valera over de iersche landsverdediging. Nieuws iri 't kort. Scheepsbotsing bij Terschelling. Ernstig ongeluk te Soerabaja. jZUID- EN NOORDSCHERMER Japansch voorstel inzake samen werking met Engeland? Het blad „Nitsji Nitsji" meent te weten, dat de minister van buitenlandsche zaken, Satoh, den Japanschen ambassadeur te Londen, Josjida, heeft opgedragen, te trachten met Engeland een „Entente Cor diale" te sluiten, op basis van de erkenning door Engeland van den staat van zaken in Mandsjoerije en de speciale belangen van Japan in Noord-China, en van de aanvaar ding door Japan van de Britsche economi sche expansie in Zuid- en Midden-China. Japan zou tegelijkertijd met Engeland willen onderhandelen over het opnemen van een leening. Uitvoerig heeft de Valera bij zijn uiteen zettingen in den Dail gesproken over de wijze, waarop de Iersche regeering het pro bleem der landsverdediging opvat De pre mier wees er op, dat de organisatie voor den vrijen staat van een systeem van landsver dediging niet in overeenstemming gebracht kan worden met de tegenwoordige bezet ting door Engeland van zekere punten op de Iersche kusten. Indien onze nationale onafhankelijkheid, aldus spr. volledig erkend zou zijn, zou het onze plicht zijn, al het mogelijke doen om te beletten, dat een vreemde mogendheid, welke ook vasten voet kreeg op ons gebied wanneer onze strijdkrachten onvoldoende zijn om een aan val van buiten te verhinderen, hebben de Engelschen er belang bij ons te hulp te komen en hebben wij er belang bij, dat zij ons hulp komen brengen, mits wel begrepen worde, dat deze bijstand ten doel heeft een buitenlandsche inval te voorkomen en tevens te voorkomen, dat van ons gebied een operatiebasis wordt gemaakt. Onder deze omstandigheden is het duidelijk, dat de gecombineerde krachten van onze twee volken gebruikt zouden worden om een dergelijken toestand te vermijden". Geboorte van een vierling. Een 38- jarige boerenvrouw te Porter in Oklaho- ma (Ver. Staten) heeft gisteren het leven geschonken aan een vierling. Een der ba- bies is kort na de geboorte echter overle den. Treinongeluk in Honduras. Te Olan- chito is een passagierstrein op een met fruit geladen goederentrein ingereden. Daardoor zijn vijf personen, onder wie twee vrouwen, gedood en veertien gewond. Vrijdag einde van de staking bij Beardmore. - Vrijdag a.s. zullen 17.500 werklieden op de Engelsche scheepswerven van Beardmore, die sedert twee maanden staken, het werk hervatten. Gisteren is een overeenkomst tot stand gekomen tusschen stakers en de directie, volgens welke geen sancties zullen worden toegepast op de sta kers en de onderhandelingen hervat zullen worden op het punt, waar zij zijn afgebro ken, toen de werklieden de staking begon nen. Terroristenorganisatie ontdekt. - De Weensche grenspolitie heeft in het bezit van een nationaal-socialist, die de Duitsche grens wilde overschrijden, een rapport aan getroffen, waaruit blijkt, dat in Oostenrijk een groep terroristen bestaat, die voor het plegen van aanslagen gebruik maakt van stink- en traangasbommen. Alle in 1936 ge pleegde aanslagen, o.m. die op het operabal, waren het werk van deze organisatie. Zes personen zijn gearresteerd. Een staking in de Ver. Staten opgehe ven. - Uit Bay City (Michigan) wordt ge meld, dat 7000 arbeiders van de electrici- teitsmaatschappij Consumers Power Co., die eergisteren in staking waren gegaan, het werk gisteravond hebben hervat. Gouverneur Murphy en vertegenwoordi gers van de vakvereeniging en van de werkgevers zullen hedenmorgen bijeenko men om naar een oplossing van het conflict te zoeken. Abessinië niet te Genève vertegen woordigd? - Volgens den diplomatieken redacteur van de „News Chronicle" zullen de Abessijnen de volgende week niet te Genève vertegenwoordigd zijn. Er is naar hij zegt nog geen vaststaand besluit geno men, doch men vreest, dat iedere andere politiek een crisis teweeg zal brengen, die tengevolge zou hebben, dat de Negus een zijner middelen om tegen de bezetting van zijn grondgebied door Italië te protesteeren, verliest. Autorail-verbinding ParijsBrussel. - Gisteren is de nieuwe autoraildienst tus schen Parijs en Brussel ingewijd. De auto rail „Beauvaisis", die om 8 uur van het Gare du Nord te Parijs was vertrokken, kwam om kwart voor elf aan het Gare du Mide te Brussel aan. De Fransche minister van openbare werken, Bedouce, en de Bel gische ambassadeur te Parijs, graaf Kerchove de Denterghem, maakten de eer ste rit mede. Zij werden aan het station te Brussel ontvangen door den Belgischen mi nister van vervoerwezen, Jaspar, en den Franschen ambassadeur Laroche. Brand op een duikboot. - Tijdens een oefentocht ter hoogte van Kioesjoe is brand uitgebroken aan- boord van een Japansche duikboot. Vier leden der bemanning zijn ernstig en verscheidene lichtgewond. Ballingen naar Damascus terugge keerd. - 200 Syrische ballingen zijn op grond van de amnestie naar Damascus terugge keerd, waar hun als strijders voor de Pan- arabische beweging door 30.000 personen een feestelijke ontvangst bereid werd. Munitie in beslag genomen. - Op het station Banyuls sur Mer in Frankrijk zijn 25 kisten met 40.000 lonten in beslag genomen Men vermoedt, dat zij voor de regeering van Valencia bestemd waren. De zaak wordt on derzocht door de ambtenaren der controle commissie. Duitsch priester veroordeeld. - Gister nacht is vonnis gewezen in het zedelijk heidsproces tegen den katholieken geeste Üjke te Trier E. B., die veroordeeld werd tot vijf jaar en zes maanden tuchthuisstraf en verlies van burgerlijke eere-rechten voor den tijd van vijf jaar. Een jaar voor arrest wordt in mindering gebracht. —Protest van de „AngrifP'. - De „Am griff" keerde zich gister in felle bewoordin gen tegen den kardinaal-aartsbisschop van Chicago, Mundelein, die, zooals werd ge meld, in een vergadering van een vijfhon derdtal katholieke geestelijken de toestanden in Duitschland heeft gehekeld. Het blad is van meening, dat de woorden van den kar dinaal het geheele Duitsche volk beleedigen. Het blad verklaart ten slotte, dat het in Duitschland gaat om een duidelijke en klare verhouding tusschen kerk en staat. DE TERUGKOMST VAN HET PRINSELIJK PAAR. Naar wij vernemen zullen prinses Juliana en prins Bernhard zich Zaterdag 22 Mei op den middag te Harwich aan boord van H.M.s Java inschepen voor den overtocht naar Ne derland. H.Ms. Java zal denzelfden avond om 7 uur te IJmuiden aankomen, alwaar het prinse lijk paar zal debarkeeren. TEWATERLATING FLOTTIELJELEIDER TROMP. Naar wij vernemen zal H. M. de ko ningin Maandag a.s. per auto van het Loo naar Amsterdam reizen, waar zij te drie uur aan den steiger van de Holland-Ame- rikalijn, het „Steenen Hoofd" bij de Wes- terdoksdijk, zal aankomen. De koninklijke sloep zal H. M. dan naar het terrein van Nederlandsche scheepsbouw maatschappij aan den overkant van het IJ brengen, waar zij te half vier den flottieljeleider „Tromp" te water zal laten. PRIJSSTIJGING VAN PAPIER EN LEDER. De noodige voorzieningen getroffen om het verloop der markt te volgen. In de memorie van antwoord aan de Eer ste Kamer inzake de wetsontwerpen tot re geling van den invoer van papier en papier waren, leder, ongesmolten dierlijk vet wordt ten aanzien van de contingenteering van pa pier en papierwaren opgemerkt, dat het reeds in de eerste weken van Januari dui delijk werd, dat niet kon worden volstaan met een soepele toepassing van den invoer beperkenden maatregel. Het bleek noodza kelijk om de invoermogelijkheid met een aanzienlijk percentage te verruimen. De con tingenten der bij de voorziening onzer markt geïnteresseerde landen werden dan ook in zeer belangrijke mate verhoogd, geldig voor de eerste zes maanden van dit jaar. Deze hoeveelheid werd in overleg met deskun digen vastgesteld op grond van een schat ting van de behoeften, waarbij eenerzijds rekening werd gehouden met de ontwikke ling van het verbruik in de afgeloopen ja ren en de vermoedelijke toeneming in ver band met de verbeterende conjunctuur, an derzijds met hetgeen voor aanvulling der voorraden noodig werd geacht In dit sta dium, dat overigens slechts van korten duur zou zijn, werden verzoeken om invoerver gunningen van verbruikers, die voorheen niet zelf importeerden en derhalve geen aanspraken konden doen gelden, in het al gemeen ingewilligd. Ofschoon de bovenomschreven maatregel zoo zorgvuldig mogelijk was overwogen, bleek weldra, dat ook hiermede niet kon worden volstaan. Handel en verbruikers plaatsten orders, in omvang veelal buiten proportie tot hun normale afnamen, bij de binnenlandsche in dustrie. Ook hier te lande stegen de prijzen, eensdeels als reactie op hoogere aanbiedin gen van het buitenland, anderzijds in ver band met de nog steeds oploopende notee ringen voor hout en cellulose. Ten einde te voorkomen, dat bij deze onstuimige ontwik keling de contingenteering een hinderpaal zou zijn voor een zeer gewenscht herstel van het evenwicht op de markt, moesten op kor ten termijn ingrijpende wijzigingen in de betsaande regelingen worden aangebracht. In dit stadium heeft de minister zich nog maals ernstig beraden over de vraag of het verantwoord zou zijn, de contingenteering op te heffen. De zeer onevenwichtige ont wikkeling van de marktverhoudingen, waar door het onmogelijk was zich een gefundeerd oordeel te vormen over de gevolgen van zulk een maatregel als de plotselinge ophef fing van deze contingenteering, heeft hem deze vraag ontkennend doen beantwoorden. Wel heeft hij onmiddellijk de noodige voor zieningen getroffen, waardoor het aan alle belanghebbenden mogelijk werd, het verloop van de markt te volgen en zich te dekken tegen de gevolgen van een eventueele ver dere prijsstijging. In dit verband moge er b.v. op worden gewezeo, dat importeurs in ieder geval, dus ook indien de contingen teering per 1 Juli a.s. zou worden verlengd, in de gelegenheid zullen worden gesteld om het papier, dat zij in de huidige periode heb ben gekocht en waarvan zij mededeeling aan het crisisinvoerbureau hebben gedaan, tot 1 Januari 1938 in te voeren. De minister is er van overtuigd, dat de aldus toegepaste contingenteering geenszins leidt tot ongegronde bevoordeeling van pro ducenten en ongemotiveerd scherpe prijsstij ging. Hoewel de prijzen inderdaad aanzien lijk zijn verhoogd, is deze stijging toch bin nen redelijke grenzen gebleven. De papier- prijs ligt thans op een niveau, dat den kost prijs, berekend naar de vervangingswaarde der grondstoffen, benadert. Hiermede is ge heel in overeenstemming, dat de binnen landsche prijzen ongeveer van gelijke hoog te zijn als die op de wereldmarkt. Naar aanleiding van de contingenteering van leder, deelt de minister mede, dat de stijging, welke de lederprijzen den laatsten tijd hebben ondergaan, is toe te schrijven aan de zeer sterke stijging van fe huiden- prijzen zoowel ten gevolge van de depre ciatie als ten gevolge van de hausse op de internationale huidenmarkten. Deze prijsverhoogingen zijn dus hoofdza kelijk een gevolg van de stijging der pro ductiekosten en hebben uiteraard de positie der Nederlandsche lederindustrie niet noe menswaard versterkt. Nog steeds offreeren verscheidene buiten landsche fabrieken tegen prijzen, die liggen beneden den kostprijs der Nederlandsohe in dustrie. De minister meent dan ook, dat de contingenteering van leder thans nog niet kan worden gemist. Britsch tankschip in botsing met Duitsch stoomschip. Het Britsche tankschip „Helka" is vanmorgen tengevolge van den mist ter hoogte van Terschelling in botsing gekomen met het Duitsche s.s. „Pre toria". De „Helka" zou ernstige averij heb ben opgeloopen en sleepbooten zijn op weg om het schip assistentie te verlec- nen. Slachtoffers zouden niet te be treuren zijn. (By informatie vernemen wij, dat de zeesleepboot „Holland" van de firma Doek- sen van Terschelling is uitgevaren om assistentie te verleenen, doch nadere bij zonderheden ontbreken. red. A. C.) Omtrent de botsing tusschen het Duitsche schip „Pretoria" en het Britsche tankschip „Helka" wordt nader gemeld, dat de Pretoria" de reis heeft voortgezet naar Amsterdam, waar het voor onderzoek zal worden opgenomen in een der droogdok ken van de Nederlandsche Dokmaatschap pij. Het schip, dat vrijwel met normale snelheid vaart en dat geconvoyeerd wordt door de zeesleepboot „Holland" van de fa. Doeksen te Terschelling, werd te omstreeks drie uur te IJmuiden verwacht. De „Helka" is op eigen kracht doorgevaren. De „Pretoria" is een der nieuwe dubbel- schroef-passagierschepen van de Duitsch- Oost-Afrikalijn te Hamburg en werd in 1936 op de werf van Blohm U. Voss te Hamburg gebouwd. De inhoud van het schip bedraagt 15.500 bruto ton. De „Pretoria" was op een zoogenaamde voorreis, welke in het zomerseizoen meest al aan de groote reis naar Afrika vooraf gaat. De schepen gaan dan van Hamburg naar Rotterdam en Antwerpen, om via Bremen naar Hamburg te keeren. Op deze voorrei zen, welke als een speciale trip voor passa giers zijn bedoeld, wordt in de genoemde havens lading ingenomen voor de groote reis. De „Helka" meet 3471 bruto ton en kan 5.000 ton olie vervoeren. Het schip is eigendom van de Euxine Shipping Cy. Ltd. te Londen en is in 1912 gebouwd bij de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij. JONG GEBORENEN AAN DEN NIEUWLANDERSINGEL. „In Mei leggen alle vogels een ei!" En in Mei komt er leven in de vogelnesten, jong leven, dat de omgeving vrooiijker maakt! Gisteren is aan den Nieuwlandersingel nieuw leven gekomen. Nadat moeder zwaan dagen lang trouw haar eieren bebroed had, kondigden gistermiddag jonge zwaantjes hun komst aam En zietde schalen barstten en stuk voor stuk kropen de jonge diertjes naar buiten, zagen het zonlicht, ademden zuurstof in en werden gestreeld door de moeder. Terwijl vader zwaan zijn kroost beschermde tegen den fotograaf, die aoo nieuwsgierig was! By het houden van schietoefeningen te Soerabaja is een sloep van H.Ms. de Ruyter bij het strijken gekapseisd. Vermist worden de luitenant ter zee der 2e klasse H. D. Claus, de matroos le klasse P. H. Cappetijn, de matroos 2e klasse J. van Gelder en de Inlandsche kwartiermeester Supit. Omtrent het droevig ongeluk dat giste ren met een sloep van de „de Ruyter" heeft plaats gehad, seint Aneta nog het volgende Gistermiddag is tijdens schietoefeningen bij het strijken van de motorsloep van de de Ruyter deze omgeslagen. Twee der inzit tenden, de luitenant ter zee 3e klasse M. J. A. C. Swellengrebel en de matroos der le klasse van der Mees zijn gered. De oorzaak van dit ongeluk is vermoede lijk het niet goed vasthouden van de vang lijn bij het strijken van de sloep, terwijl het schip met eenige vaart nog vooruit ging. Hierdoor geraakte de sloep by het tewater- komen in dwarse richting en sloeg om. Om danks dat onmiddellijk reddingsboeien wer den uitgeworpen in de nabijheid van de zin kende sloep, eenige redders in zee sprongen en een reddingsboot werd gestreken, konden de overige vier opvarenden niet meer wor den gered. De motorsloep is gezonken in vijftig meter water. Het onderzoek wordt voortgezet. Gis teravond is bij het invallen van de duister nis het zoeken beëindigd. Hedenmorgen zal verder met vliegtuigen naar de vermisten worden gezocht. De de Ruyter zal morgen Soerabaja bin- nenloopen. Omtrent de slachtoffers kan nog het vol gende worden medegedeeld: de luitenant ter zee Claus is 19 Mei 1909 te Batavia geboren en is dus op zijn verjaardag omgekomen; op 20 Augustus 1930 werd hij luitenant ter zee derde klasse en een jaar later luitenant ter zee tweede klasse. Hij was met de de Ruyter voor de tweede maal in Indië. Wijlen de heer Claus was ongehuwd. De kwartiermeester Supit werd 1 Febr. 1908 op Tomohon geboren en was gehuwd, zijn echtgenoote verwacht binnenkort haar eerste kind. De overleden matroos Cappetijn was on gehuwd. De overleden matroos van Gelder was 5 Januari 1917 te Zwollerkerspel geboren en was ongehuwd. Beide laatstgenoemden waren voor de, eerste maal in Indië. Met 5 tegen 2 stemmen in principe besloten tot verplaatsing van het Onde Rechthuis en restauratie van het Raadhuis. De raad vergaderde hedenmorgen ten 10 ure voltallig. Na opening las de voorzitter, burgemeester Kolb, als secretaris de notu len. De voorzitter deelde mede, dat een door mevr. SlootenSmit in vorige zitting gewilde regeling om armlastigen een ver goeding te geven voor electrisch licht, zeer moeilijk is. Met de waterleiding is het iets anders. Mevr. SlootenSmit wilde dit al leen voor ouden en zieken menschen, die er af zijn gegaan. Laat men toch zorgen dat de ouden van dagen in het licht kunnen bly'ven leven. Spr. heeft een 17-tal oudjes op het oog, die een tegemoetkoming behoe ven. Er zijn weduwvrouwtjes van 83 jaar, die van 6 a 7 per week moeten leven en nu met een petroleumlampje moeten mar telen, omdat zy het licht niet kunnen beta len. De voorzitter zeide dat B. en W. in bepaalde gevallen wel willen helpen, maar een algemeene regeling wordt te duur. Spr. hoopte dat de raad genoegen zal nemen met de toezegging van B. en. W. en ver zocht mevrouw Slooten met hem de door haar noodig geoordeelde gevallen te komen bespreken. Aldus werd besloten. Van Alkmaar was een ontwerp ingeko men voor een gemeenschappelijke regeling voor den destructor te Barsingerhorn, waar mede men tot overeenstemming is geko men. Er verandert niets. Alkmaar draagt de meerdere kosten. De bijdrage voor Zuid en Noordschermer blijft dezelfde en Alk maar stelt nu aan de gemeenten in het Keuringsdistrict Alkmaar voor om de rege ling goed te keuren. De voorzitter las de regeling voor. Alkmaar keert aan Barsingerhorn een vergoeding van 1500, plus 2,6 cent per inwoner uit. Van den heer C. Wiedijk Pz. was bericht ingekomen, dat hy om gezondheidsredenen als lid van het B. A. niet meer in aan merking wilde komen. De aanbeveling waarop de heer Wiedijk als no. één stond, werd in verband hiermede aan het B. A. teruggezonden ter aanvul ling. Tot bestuursleden van de gemeentelijke leesbibliotheek werden benoemd mej. A. Kreb en mej. van Dees. Ingetrokken werd het besluit om een stukje weg tusschen Kopdammerdijkweg en Noordmenningwerdijkweg, Molenweg te noemen in te trekken, omdat dit een voortzetting is van den Noordmenningwer dijkweg. De heer Schot bracht het ongerief van eenige hekken in de omgeving van zyn woning ter sprake. Dit onderwerp behoort by den polder thuis. Besloten werd de brug over de Zuider vaart bij den Laanweg Laanbrug te noe men. Ingetrokken werd het raadsbesluit om aan den heer S. de Jong voor zyn school gaand kind, dat de christelijke school in Alkmaar bezoekt, in te trekken. Bepaald was een vergoeding van 50 pCt. De betrokkene was in beroep gegaan bij Ged. Staten. Nu was gebleken dat de af stand geen 5 K.M. bedraagt doch 4910 M. Mevr. S1 o o t e nS m i t stelde voor om onverplicht 50 pCt. te blijven geven, omdat het hier werkelijk menschen geldt die om principiëele redenen dit onderwijs wen- schen. De voorzitter ging hiermede accoord en stelde namens B. en W. voor, om dien overeenkomstig een nieuw besluit te ne men. De heer V a a 1 b u r g vond het vreemd, dat de heer de Jong, die aan den raad ver goeding had gevraagd, tegen het raadsbe sluit bij Ged. Staten in beroep was gegaan. Z. h. st. werd besloten een vergoeding van 50 pjCt. toe te kennen. Besloten werd aan den heer O. v. d. Molen voor zijn kind, dat de christ. school in Alkmaar bezocht een vergoeding van 75 pCt. voor de vervoerkosten te geven. Besloten werd om het beheer en onder houd van het Westelijk bruggehoofd van de Noorderbrug te Grootschermer van de provincie over te nemen. De provincie vergoedt hiervoor aan de gemeente 100. Het kohier van de Hondenbelasting werd vastgesteld op 274.50. Mevr. S1 o o t e nS m i t betoogde, dat een aangeslagene, die van 6 per week moet leven, 1 heeft betaald en nu f S niet kan betalen. Spr. wilde den man xya hondje voor J laten, de menschen houden veel van het hondje. De voorzitter: Er zullen wel posten komen, die niet ontvankelijk worden ver klaard en daar zal deze aangeslagene ook wel onder vallen. Van de regeling kan echter niet worden afgeweken. Wat U wil wordt toch bereikt, maar langs behoorlij ken weg. Mevr. SlootenSmit: Maar de ont vanger wil deze belasting van den steun in houden. De voorzitter zal dit met den ont vanger bespreken en zegde toe, dat de be trokkene zyn hondje zal kunnen houden. Restauratie Raadhuis en verplaatsing Rechthuis. Aan de orde was hierop het voorstel om in principe te besluiten tot verplaatsing en restauratie van het Oude Rechthuis van Noordschermer en gedeeltelijke herstelling van het oude Raadhuis te Grootschermer. De voorzitter achtte het niet noodig er veel van te vertellen, omdat de pers zich het lot van de historische gebouwen reeds had aangetrokken en bracht dank aan de Alkmaarsche Courant voor de verleende steun aan het voorstel van B. en W. Spr. wees er op, dat beide gebouwen het weinige vertegenwoordigen van wat er over is uit den glorietijd. Voorheen was het Raadhuis ook een Oud- Rechthuis. Als secretarie voldoet het niet meer. Het is te klein geworden en als men de voorvaderen wil eeren, dan dient het in zyn oorspronkelijken toestand te worden hersteld. Dit geldt in nog grootere mate voor het Oude-Rechthuis, dat zeer bouw vallig is. Arrestantenlokalen zyn ook noo dig en van het archief kan, als er brand komt, thans niets gered worden. Deze factoren zijn de grondslag voor het plan, dat wy in ons nummer van Dinsdag weergaven. Door het plan wordt het raadhuis weer in zyn ouden vorm hersteld. De totaalkosten voor het verplaatsen en opbouwen van het rechthuis, het maken van een archief, tusschenruimte en de restau ratie van het raadhuis bedragen 7500. Rijksmonumentenzorg wil een belang rijke subsidie van het rijk bevorderen. Het college zal al het mogelijk doen, de sub sidie zoo hoog mogelijk te stellen. Verwacht kan worden, dat het rijk en de provincie 50 zullen bijdragen. Spr. heeft zelfs hoop, dat dit nog een hooger bedrag zal zyn. De oude tegeltjes, die spr. uit het oude rechthuis heeft laten halen en opgeborgen zijn, zullen weer worden aangebracht. Spr. wees er met nadruk op, dat men door het plan aan te nemen, de voorouders eert. Mevr. SlootenSmit kon zich vol komen met het voorstel vereenigen, doch wilde eerst weten, welke subsidie verleend wordt. Spr. erkende, dat het een prachtig geheel zal worden. Als het de gemeente niet te veel zal kosten, is spr. er ook voor, uit een oogpunt van werkverruiming. Spr. wilde ook zeggingschap van den raad over de te betalen loonen. De voorzitter zei, dat dit betoog in de lijn ligt van het college. Het gaat er om, of de raad thans genegen is, in principe een bedrag beschikbaar te stellen. Voor het be drag, dat ten laste van de gemeente komt en tusschen de 2 en 4000 ligt, kan een leening worden aangegaan, zoodat de jaarlij ksche lasten gering zyn. Het is nu de tijd om een besluit te nemen. Het werk zal volgens een bestek worden aanbesteed. Mevr. S1 o o t e nS m i t kon dit voorstel geheel goedkeuren, maar behield zich zeg gingschap voor over de loonen, die besteed zullen worden. Het moeten gewone loonen en geen werkverschaffingsloonen zijn, zoo als men met de restauratie van de Groote Kerk in Alkmaar wil. De voorzitter: De restauratie wordt niet in werkverschaffing uitgevoerd en de uitgewerkte plannen komen in den raad. Thans besluit de raad in beginsel, zoodat de raad zich straks in groote trekken aan dit besluit houdt. Mevr. S1 o o t e nS m i tDan is het in orde. De heer H e ij n i s veronderstelde, dat het wel 10000 zou kosten. Als het oude raad huisje wordt afgebroken, schiet er niets van

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 9