AMSTERDAMSCHE BEURS n Nieuw bord. De Koningin geeft Dr. Colijn opdracht tot kabinetsformatie. De beschieting van Almeria. Glimlachje Verwachting Buitenlandach weeroverzicht. Voor kleine tuinen. 1.81»/» den hoek van de Vischmarkt en van de Steenenbrug zelf, gelijk hiervoor uitvoerig is uiteengezet, te doen uitvoeren. De Commissie van bijstand voor open bare werken heeft zich met deze zienswijze vereenigd. Onder overlegging van het advies dier commissie stellen wij Uwe vergadering mitsdien voor: a. afwijzend te beschikken op het adres dd. 7 Mei 1937 van de drie Middenstands- vereenigingen houdende verzoek om over te gaan tot demping van het Ver dronkenoord, althans van het gedeelte tusschen de beide Steenenbruggen; b. ons te machtigen, de noodzakelijke ver beteringen aan te brengen met betrek king tot den ingestorten walmuur bij de Steenenbrug en een deel van die brug op de hiervóór aangegeven wijze en daarvoor een crediet toe te staan van 3250 met vaststelling van het navol gende besluit tot wijziging der gemeen- tebegrooting, dienst 1937. [De verklaring waaraan de instorting te wijten is geweest, is voor de buurtbewo ners wel het >»*est interessante van deze bijlage, al zal deze onaangename verrassing de gemeente weer 3250 moeten kosten. Meer belangstelling bestaat er natuurlijk voor de mededeeling van het college, waar in den raad wordt voorgesteld, alles maar bij het oude te laten en er in geen opzicht tegemoet te komen aan den wensch der middenstandsvereenigingen om hier een grooter of kleiner stuk van het grachtwater te dempen. B. en W. laten het stadsschoon - het ging toen over de demping van het geheele Ver dronkenoord op het oogenblik buiten beschouwing. Zij stellen het verkeersvraag- stuk op den voorgrond en herhalen, wat zij in 1934 gezegd hebben, dat de Langestraat voor het autoverkeer geen beteekenis kan hebben Laat en Nieuwesloot vervullen die functie beter en dat het doorgaand verkeer naar de Langestraat juist moet worden vermeden. Men weet, dat ook wij er voorloopig geen voorstanders van zijn de karakteristieke schoonheid van het Verdronkenoord aan te tasten, en dat wij slechts demping van brug tot brug bepleit hebben, omdat wij wel van oordeel zijn, dat er ter wille van het verkeer hier toch iets zal moeten ge beuren. Men moge de Langestraat voor het auto verkeer minder geschikt achten, een feit is het toch, dat alle per auto komende be zoekers zich niet naar de Laat of de Nieuwesloot begeven, maar regelrecht onze hoofdstraat inrijden, een winkelstraat, die men toch zeker niet voor het autoverkeer zal kunnen afsluiten. En nu is de toestand zoo, dat al deze auto's op de Mient in een val loopen, weer moeten omkeeren en denzelfden weg terug moeten nemen. Wanneer men de Langestraat voor het autoverkeer ongeschikt acht, zal men juist het daarin terugkeeren der auto's dus het dubbele verkeer door het maken van een afvoerweg naar de zijde van de Kraanbuurt moeten verhinderen. Het rapport van de Politie-commissaris die speciaal het verkeersvraagstuk heeft bekeken gaat trouwens nog verder dan het alleen dempen van het grachtgedeelte tusschen de beide Steenenbruggen. Ten slotte en dat is natuurlijk hun sterkste troefkaart komen B. en W. met het kostenvraagstuk. De verbreeding van de Kapelsteeg zou 32000 kosten en de overkluising van het water globaal 60.000, zoodat het verzoek, hier een parkeerpleintje en een goede afvoer voor het autoverkeer te maken, de ge meente op 92.000 zou komen te staan. Ongetwijfeld is dit een belangrijke uit gave, maar nieuwe walmuren vragen ook steeds groote offers van de gemeentelijke schatkist en er is voor verbetering van het stadsverkeer wel eens meer een som ineens besteed, waarvan niemand later de uitgave betreurd heeft. Wellicht is na te gaan of het werk niet goedkooper kan en of er door een baatbe lasting niet een bijdrage van de omwonen den is te verkrijgen. Over de technische bezwaren tegen dem ping of overkluising drijfvuilhoeken of belemmering van biologische reiniging zullen we hier geen oordeel uitspreken. Deskundigen zullen zeker kunnen nagaan, of dit overwegende bezwaren zijn, wat er gedaan kan worden om den hinder ervan tot een minimum te beperken. Red. Alkm. Crt.] GESLAAGD. Onze stadgenoote mej. J. Wagenaar, alhier, heeft het einddiploma kraamver zorgster in de klinische opleiding „Moe- dersheil" verworven. ALKMAARDERS, PAST OP! Vingervluggen aan het werk. Vrijdag vervoegde zich een persoon, voor gevende monteur van een stofzuigermaat schappij zijn, ten huize van een inwoner in deze gemeente, die beweerde de stofzui ger te komen nazien. Hij was binnengela ten en wist op een oogenblik, dat hij alleen in de kamer was, een gouden horloge met ketting en een gouden vijfje weg te nemen. Geruimen tijd na zijn vertrek werd de dief stal ondekt. Reeds is gebleken, dat de man een valsche kwaliteit heeft opgegeven. De politie stelt een onderzoek in. UITSPRAAK IN BELANGRIJKE RECHTSZAKEN. De rechtbank veroordeelde heden P. J. -WBdojd ua ja)saauj3ujmi3d--Joas 'q dist van den B. V. L., overeenkomstig den eisch tot 2 jaar gevangenisstraf. De gewezen bedrijfsleider der firma Eecen, W. N., werd tot 1 jaar veroordeeld (de eisch was 2 jaar.) De man, die inbraak pleegde in een villa in het Blockhovepark, tegen wien anderhalf jaar was geëischt, werd tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. (Zie verder He rubriek Bechtszaken-) GOUDEN HORLOGE GESTOLEN. Gistermiddag tusschen 1 en 4 uur, heeft ten huize van een tuinbouwer aan den Ber- gerweg een brutale insluiping plaats gehad. Terwijl de tuinder op zijn naast* de woning liggend land werkzaam was, en de woning tijdelijk had verlaten, doch de achterdeur on gesloten was, heeft 'n insluiper kans gezien uit een kast in de achterkamer een bedrag van 120, 3 gouden en 1 zilveren horloge, alsmede eenige gouden en zilveren sieraden, waaronder ringen en broches, weg te nemen. Van den dader ontbreekt elk spoor. De po litie stelt een onderzoek in. De dader van den diefstal van een gouden horloge met ketting, gepleegd j.1. Vrijdag bij een bewoner dezer gemeente, is reeds Zaterdag als gevolg van een radiopolitiebericht opgespoord te Haarlem en naar Alkmaar overgebracht, alwaar hij het feit heeft bekend. Het is een recidivist, die ook gezocht werd wegens diefstal en verduistering door de politie te Haarlem, Leiden en Amsterdam. AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. Gisternamiddag is op den Bergerweg een auto, bestuurd door den heer S., eenige malen over den kop geslagen. De bestuur der wilde een voor hem rijdende auto in halen, toen hij zag dat er een tegenligger aankwam. Om niet te „snijden" remde de heer S. sterk en wilde achter zijn „mee- ligger" gaan. Door de snelheid en het sterke remmen sloeg de wagen eenige malen over den kop. Wonder boven wonder kwamen de vier inzittenden met den schrik vrij. De auto,, die weer op de wielen terecht was gekomen, was wel zwaar beschadigd, maar kon toch op eigen kracht de garage bereiken. KNAAPJE VERDRONKEN TE ANNA-PAULOWNA. Gistermiddag is het driejarig zooi ,e van de familie Brouwer nabij de ouder lijke woning aan den Zwarteweg te Anna- Paulowna in een sloot geraakt en ver dronken. £aatste Aedcfiten (Ongecorrigeerd.) De regeeringspersdienst meldt: Hedenmorgen heeft H.M. de koningin dr. H. Colijn, minister van Staat, ontvangen en hem opdracht gegeven tot vorming van een kabinet. Dr. Colijn heeft verzocht die opdracht in beraad te mogen houden. De beteekenis van de opdracht aan dr. Colijn. Naar aanleiding van de mededeeling, dat H.M. de koningin dr. Colijn opdracht heeft gegeven tot vorming van een kabinet heb ben wij ons tot dr. Colijn gewend met de vraag wat de formule waarin de opdracht is vervat, beteekent. De formule aldus dr. Colijn komt overeen, als ik mij goed herinner, met de formule, waarin in 1918 de opdracht aan den heer Nolens was vervat, in 1923 de op dracht aan den heer Kooien en in 1925 de opdracht aan mijzelf. Uit den aard der zaak laat die formule aan den formateur de vrij heid om in verschillende richtingen naar een oplossing te zoeken, wat intusschen niet wegneemt, dat ik uiteraard begin met te zoe ken naar een oplossing, waarbij redelijker wijze mag worden verwacht, dat een te vor men kabinet door de personen, die het bevat en door zijn werkprogram in de Staten-Ge- neraal voldoenden steun zal vinden. VULCANISCHE VERSCHIJNSELEN IN AUSTRALIË. Een eiland geheel verdwenen, een ander is ontstaan. Tengevolge van hevige aardstooten is een eiland van de Bismarck-archipel in zee ver dwenen. Tevens is een nieuw eiland ont staan. Twee vulkanen in de nabijheid van Rabaul, de zetel van het Britsche bestuur der groep eilanden, zijn in werking getre den. Rabaul moet ontruimd worden. De Australische regeering heeft een hulpschip gezonden. DE ONGEREGELDHEDEN TE CHICAGO. De ongeregeldheden van Zondag vonden haar oorzaak in het feit, dat 1500 stakers, na dat zij in een vergadering verschillende toe spraken hadden aangehoord, zich in optocht naar de fabriek begaven om de werkwilli gen te verdreijven. Op honderd meter af stand van de hoofdpoort kwamen zij in bot sing met tweehonderd politie-agenten. De vechtpartij duurde ongeveer twintig minu ten. De poiltiek verklaarde, dat de stakers het eerste schot hebben gelost. Een officieel communiqué der Spaansche regeering. Het Spaansche ministérie van nationale verdediging heeft het volgende commu niqué gepubliceerd: De militaire commandant van Almeria heeft om 8 uur 30 de volgende nota doen toeokmen aan den minister voor nationale verdediging: „Hedenmorgen om 5 uur 30 werd ik gewaarschuwd, dat een Duitsch pantser schip en vier Duitsche torpedojagers uit de richting van Carthagena naar Almeria kwamen. Om 5 uur 45 bevonden deze vaartuigen zich op een afstand van twintig kilometer, en bewogen zij zich voort in de richting van Almeria. Toen zij zich op een afstand van 12 K.M. bevondt, openden zij zonder eenige waarschuwing of kennisgeving het vuur op de bevolking der stad. Zij trachtten niet een bepaald doel te treffen, hetgeen daaruit bleek, dat zij een aantal granaten, ten ge tale van naar schatting tweehonderd, over de «eheele oppervlakte van de plaats, afschoten. Aqwida Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Men- schen met maskers (sens.); hoofdrol Con- rad Veidt en Vivian Leigh. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer The Barrets of Wimpole Street (rom.- sens.); hoofdrollen Norma Shearer, Fredric March, Charles Laughton. Toegang boven 18 jaar. Extra: De Londensche kroningsfeesten. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half acht, hoofdnum mer Zestien jaar (dram.); hoofdrollen Lil Dagover, Karl Schönböck, Sabine Peters e.a. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer O, moeder, die zeeman (amus.); hoofdrollen Joan Blondell, Olanda Farrel en Hugh Herbert. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. De kustbatterijen beantwoordden het vuur met circa zestig kanonschoten, welke naar het schijnt, één der torpedojagers raakten. Om 6 uur 50 staakte het Duitsche eskader het vuren en verwijderde zich onder be schutting van een rookgordijn. De waar nemer van de kustbatterijen onderscheidde duidelijk de Duitsche kleuren op de aan vallende schepen. De vaartuigen naderden Almeria langs Cabo Gata tot op de hoogte van Roquetas, waar zij den steven wendden naar Almeria en zich in gevechtslinie plaatsten. Ook het vertrek geschiedde langs Cabo Gata in Oostelijke richting. Verscheiden gebouwen der stad zijn ver woest. Het is thans niet mogelijk het aan tal dooden en gewonden te schatten. Men is met het opruimingswerk begonnen. Een inmiddels opgestegen jachtvliegtuig kon waarnemen, dat het Duitsche skader zich naar Melilla begaf. De oorlogsschen vuurden ook op de sloepen, die bezig wa ren met het opvisschen van mijnen in de zóne, waar eenige dagen geleden een En- gelsche torpedojager op een mijn geloopen jBucgedifke Sland. ALKMAAR. GEBOREN: Gerard, z. van Dirk Carel Johannes Stemmerik en Elisabeth Scheuer. Tecla Geertruida Margaretha Maria, d. van Jo hannes Kuyper en Anna Verdonk. Jo hannes Cornelis, z. van Franciscus Hendri- cus Cornelis Dingerdis en Elisabeth Maria Bakker. Walter Reinder, z. van Tiddo Folmer en Hannah Klara Siegmund. Si- mon, z. van Bonne de Jong en Antje Sloo- ten. OVERLEDEN: Geziena van der Laan, geh. met Geert Tolhuis, 56 jaar. Elsje Nat, wed. van Adriaan Blaauw, 80 jaar. Maria Elisa beth Pennock, geh. met Wilhelmus Gerar- dus Reijnen, 61 jaar. GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. De burgemeester van Alkmaar roept de leden van den gemeenteraad op ter bijwo ning eener vergadering op Donderdag 3 Juni 1937 ham. één uur, ten einde te be raadslagen en te besluiten omtrent de hier onder vermelde punten. 1. Vaststelling der notulen van de vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Het verleenen van eervol ontslag aan- en het benoemen van een lid-werknemer van de Commissie van toezicht op de ge meentelijke arbeidsbeurs, tevens Commis sie van toezicht op het gemeentelijk bureau voor sociale zaken (bijlage Nr. 70). 3. Voorstel tot verkoop van grond aan de Rembrandtstraat (bijlage Nr. 71). 4. Idem tot uitbreiding van de localiteit voor het gemeentearchief (bijlage Nr. 72). 5. Idem tot vaststelling van het verslag inzake het verstrekken van kindervoeding en kinderkleeding (bijlage Nr. 73). 6. Idem tot wijziging van de methode van berekening van het percentage der algemeene onkosten van den dienst der gemeentewerken voor het lager onderwijs (bijlage Nr. 76). 7. Idem tot vaststelling van de gemeen telijke vergoeding over 1934 in de kosten van instandhouding van bijzondere scholen voor lager onderwijs en in de kosten van vakonderwijzers (bijlage Nr. 75). 8. Idem tot het verleenen van de mede werking der gemeente tot verandering van inrichting der Wilhelminaschool aan de Doelenstraat (bijlage Nr. 77). 9. Idem tot aanvulling van de verkeers- Willem!daar is de kleer maker met een kwitantie! Laat 'm maar even hier komen! HkedecUM Meest matige noordwestelijke tot weste lijke wind; zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring; later weer kans op regen; iets koeler. Verder afkoeling en eenige regen buitjes waarschijnlijk. Over Scandinavië en de Noorsche zee ont wikkelen zich depressies, die zich oost waarts uitbreiden. Tusschen de aftrekken de hooge drukking in het oosten en een hoogedrukgebied op den oceaan ligt een ondiepe onweersuitlooper, die vannacht reeds onweer bracht van Rochefort (Fr.) tot ons land. Op IJsland stijgt de barome ter snel. In Scandinavië is de lucht bedekt met regen in Noorwegen en onweerskans in zuid-Zweden. In oost-Duitschland en Polen is het nog warm, maar dreigt, vooral in Duitschland, onweer. West-Duitschland en ons land hebben reeds' sterke afkoeling. In Frankrijk ligt de scheiding tusschen warm en koud nog bij Parijs, het westen krijgt opklaring en koeler weer, het oosten onweer. In Ierland en Engeland is de lucht gedeeltelijk opgeklaard en het weer vrij koel, in Schotland valt regen, onder in vloed van de westelijke depressie. In onze omgeving zal deze depressie toe- nemenden wind en, na tijdelijke opklaring, waarschijnlijk opnieuw regen en verdere afkoeling brengen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 21.40 uur tot 4.15 uur licht op. verordening met een bepaling omtrent voorrangswegen (bijlage Nr. 78). 10. Idem tot vaststelling eener nieuwe regeling voor het verleenen van subsidie uit de gemeentekas ten behoeve van bij zondere scholen voor voorbereidend onder wijs (bijlage Nr. 74). 11. Idem tot het verleenen van een per soonlijke toelage aan den hoofdopzichter bij den dienst der gemeentewerken (bijlage Nr. 80). 12. Idem inzake splitsing van het ge meentelijk bureau voor sociale zaken (bij lage Nr. 81). 13. Idem tot afwijzing van het adres van de drie Middenstandsvereenigingen inzake demping van het Verdronkenoord en tot het verleenen van een crediet voor herstel ling van den walmuur bij de Steenenbrug en van een deel van die brug (bijlage Nr. 79). Op 'n drogen weg moet uw auto bij 40 km per uur binnen 16 meter kunnen stoppen. Maar bij 80 km per uur is die remweg niet 32, maar 64 meter! Chrysanthemums kweeken. Het is wel wat erg om, nu het voorjaar pas werkelijk in het land is, alweer aan den herfst te denken, en dit doen we toch wan neer we over Chrysanthemums spreken. De Chrysanth is een echte herfstbloeier en wie dan de beschikking wil hebben over deze fraaie bloemen moet nu zijn maatregelen nemen. Wie over jonge planten beschikt kan deze nu buiten uitplanten en wil men ze in pot kweeken, dan is een herhaalde over plaatsing in een grooteren pot noodig. Voor liefhebbers lijkt mij de laatste methode het meest wenschelijk. Wie niet over jonge plan ten beschikt, kan deze van een bloemist, zoo mogelijk van een die zelf een sortiment Chrysanthen kweekt, betrekken. Nu zullen de jonge planten vanuit den stekpot kunnen worden overgeplaatst in een geraniumpot. We gebruiken een krachtig grondmengsel, bestaande uit 1 deel graszodengrond, 1 deel bladaarde, yt deel oude koemest en een weinig scherp zand. Hierin potten we de planten vrij stevig op. De potten worden daarna tot bijna aan den rand ingegraven in een bak zonder glasbedekking ofwel op een rabat. Om vertakte planten te krijgen nijpt men de stengels op drie volgroeide bladeren terug. Hiermede gaan we steeds door tot omstreeks 20 Juni. Telkens wanneer dit noodig blijkt, worden de planten zorgvuldig een paar maal daags gegoten. Zoodra de pot- kluit geheel doorworteld is, plaatsen we de plant in een grooteren pot b.v. met een mid dellijn van 14 15 c.M. Deze potten graven we ruim voor de helft in. Is ook deze pot doorworteld, dan komen ze in een nog groo- tere, b.v. van 18 tot 20 c.M. Steeds wordt daarbij een krachtig en vochthoudend grondmengsel gebruikt en potten we stevig op. Deze groote potten worden vaak op den grond geplaatst. Het is dan noodig ze aan de zonzijde tegen te felle zonnestralen te be veiligen, b.v. door er een plank voor te plaatsen. Zorg ook vooral voor een flinke gietrand en giet geregeld. Ook is het wen schelijk om op warme dagen de planten een paar maal te besproeien om het slap hangen der bladeren tegen te gaan. Zoowel groot- bloemige als troschrysanthen kunnen op deze wijze worden gekweekt. De grootbloemige worden gewoonlijk op een knop gekweekt, de zijknoppen en jonge zijscheutjes worden daartoe zoodra de knopvorming begint regel matig weggebroken. In deze groote potten worden de planten ook geregeld bij gemest met opgeloste kunstmest of met verdunde koegier. Omstreeks begin October worden de Chrysanthen onder glas geplaatst, MaektAedcfiien DE VEEMARKT. ALKMAAR, 31 Mei 1937. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 47 Vette koeien 170f 300, handel matig; 7 Vette kalveren 40f 80, per K.G. 5075 cent; 106 Nuchtere kalve ren (slacht) 614; 400 Vette varkens 4447 cent per K.G. handel stug. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 31 Mei 1937. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen als volgt: Zeeuwsche: bonte en blauwe 1.253, poters 1.70f 1.90; Friesche redstar f 2.402.80; Duinzand aardappe len 3f 3.75. Alles per H.L. Aanvoer 85000 K.G. Malta's Uy,—l2y} ct per K.G. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 31 Mei 1937. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 501 Vette koeien, le kw. 70— 78 cent, 2e kw. 60—68 cent, 3e kw. 5258 cent per K.G. slachtgew.; 90 Melk- en kalf- koeien 180235; 111 Vette kalveren, 2e kw. 4245 cent enkele hooger en 3e kw, 3040 cent per K.G. levendgew.; 129 Nuch tere kalveren 58; 52 Schapen 1 28— 35; 566 Varkens, vleeschvarkens, wegen de van 90110 K.G. 5556 cent enkele hooger, zware varkens 5455 cent en vette varkens 5354 cent per K.G. slachtgew.; 15 Paarden 120150. DERDE LAMMERENMARKT OP TEXEL. TEXEL, 31 Mei 1937. Op de heden ge houden lammerenmarkt waren in totaal 5494 lammeren aangevoerd. De prijs was 13.7517.75, de middenprijs 15.50. De handel was vloeg. Het vorig jaar was de aanvoer op de derde lammerenmarkt 4869 stuks en de prijs bedroeg toen f 6f 9. NOORDSCHARWOUDE, 31 Mei 1937. (Noordermarktbond). Op de heden gehou den veiling waren aanvoer en prijzen als volgt: 3400 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 11.2012.90, Drielingen 12.80 13.90 en kleine 12.80—f 13.90; 415 st. Bloemkool le s. 9.20, 2e s. f 7.40, 3e g. 5.60; 2500 K.G. Peen 0.50; 11550 Rabar ber 2.60—2.90. van Zaterdag 29 Mei 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUW"CREDIET N.V. Vorige koers STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 1934 I0l7/g 4 Ned.-Indië 1934 101% 5H Duitschl. '30 m. verkl. 34 BANK-INSTELL1NGEN. Amsterd. Bank147 Handel Mij. Cert v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delit Cert. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel a Cities Service Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie. Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr, Kon. Petr. 1'erlak i PhiMips Oil Shell Union i Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust i Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah s i lilt l 1883/, 149 162 67>/t 83% 250 3257, 1667, 657. 39% 626/g V/u 427s 267M 9% 73V. 7'/. 504V, 2267, 1703/8 357. 24.10 146 155 399 419 103 41 V« 217i6 137» 2811/, 217 V, 241 1193/, 167i/, 57, 126J/, 127 248V, 315 327 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. x) ex-coupon fExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. 6! 397» 277/g 1027, 107« laatate k 2.30-2.45 1017. lOOi-7» 32»/, 186»/. 146 1617, 65-1/8 847, 243V, 317}-8} 16D/8-2 65V, 38i-u 607,- 27, 4iy» 241-57* 9»/, 713/, 7 4917,-B 217 164-V, 35'/. 140 155 409-12 102 407, 20}-% 137*-} 277-V, 217-'A 232 119 162 57» 123}-4* 125 240-2 310-1H 315 601* 277, 102 10 New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Ziirich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Praag Vorige koers: 8.07»/, 73.05 8.11K 3068 41.49 40.10 46.n 45.12y2 9.®( 6.35 Hedent 1.82 8.96»/, 73.— 8.10% 30.67 41.49 40.05 46.25 45.07 H Deze roode driehoek, m de punt naar beneden be teekent, dat men een voor- rangsweg nadert waarop ook het verkeer, dat van tlnks nadert, voorrang heeft

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3