N GEHEIMEN DIENST SBitutettiand HeuilletoH JUdiopcogcmima o®«*>©oo» tS*ZSï We! wandel" Het contingent dienstplichtigen 1938. Nu spoedig bruin worden! gemeentelijke radio distributie. Sg mï?' gevonden heeft i» aan geluk- Gister is uitgegeven Staatsblad no. 582, besluit van 20 Mei 1937, houdende vaststel ling van het contingent gewone dienstplich tigen der lichting 1938. Artikel 2 luidt: Van de voor inlijving aan gewezen personen der lichting 1938 worden 25917 bestemd tot gewoon dienstplichtige. Artikel 3 luidt: Van de 25917 tot gewoon dienstplichtige bestemde ingeschrevenen der lichting 1938 worden 850 bestemd vóór de zeemacht. BIJ HET HENGELEN VERDRONKEN. Het 5-jarig zoontje van de familie ten Brinke te Vroomshoop (Ov.) is gistermiddag bij het vischen voorover in het Zwolsche kanaal gevallen. De politie heeft na een uur dreggen het lijkje opgehaald. DOODELIJK ARBEIDSONGEVAL. Gistermiddag omstreeks kwart voor 1 is In de Meel- en Broodfabriek der N.V. B. Hus, aan de Jac. Catsstraat te Den Haag, een 14- jarig meisje, wonende in de Zorgvlietstraat, met het hoofd tusschen een automatische lift bekneld geraakt. In zeer zorgwekkenden toestand is het slachtoffer door den gem. geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd waar het na eenigen tijd is over leden. De oorzaak van het ongeluk is nog niet vasgesteld. NEDERLANDSCH—DUITSCHE HANDELSBESPREKINGEN. NederlandschDuitsch goederen verkeer. De Nederlandsche en de Duitsche regee- ringscommissies hebben haar gebruikelijke driemaandelijksche bespreking deze maal in Den Haag gehouden. Dezë bespreking was in hoofdzaak gewijd aan den stand van de NederlandschDuitsche clearing. In ver band met den toegenomen invoer uit Duitschland, tengevolge waarvan de stand van de NederlandschDuitsche clearing aanzienlijk verbeterde, is het mogelijk ge bleken overeenstemming te bereiken over een belangrijke vermeerdering van den uitvoer van goederen van Nederland en de Nederlandsche overzeesche gewesten naar Duitschland. Deze vermeerdering werd vastgesteld voor het derde kwartaal van dit jaar. Nadere bijzonderheden zullen, zoodra deze zijn uitgewerkt, tef kennis van de daarbij betrokkenen worden gebracht. De vermeerderde Nederlandsche uitvoer naar Duitschland in het derde kwartaal 1937 geldt zoowel voor industriëele en landbouwproducten als voor koloniale ar tikelen en zal ongeveer op het niveau van het begin van 1935 kunnen komen. Reisovereenkomst met Duitschland. Naar wij vernemen, werd op 1 Juni te 's-Gravenhage onderteekend een nieuwe regeling betreffende het reizigersverkeer van Duitschland naar Nederland. Deze regeling wijkt slechts op enkele on- derdeelen af van de tot dusver geldende regeling. Zij treedt op 15 Juni a.s. in wer king. Zij beteekent gunstiger regeling voor Nederland. Reeds geruimen tijd hebben de in Duitschland wonende Nederlandsche staatsburgers aandrang uitgeoefend, dat het hun toekomende contingent verhoogd zou worden. Men is daar thans in geslaagd, zoodat een grooter aantal in Duitschland wonende Nederlanders in de toekomst op gemakkelijker wijze familiebezoeken in Nederland kan maken of er een deel van hun vacantie kan doorbrengen. Van belang is ook de regeling, waardoor Duitschers, die een bezoek aan Nederland willen brengen, waarvoor zij vroeger een bedrag van 500 mark mochten meenemen, thans wederom een bedrag mogen meene men, dat, uitgedrukt in Nederlandsch geld, een waarde vertegenwoordigt van circa 300. Men mag verwachten, dat daardoor het vreemdelingenbezoek aan Nederland ook uit Duitschland weer zal toenemen. Want een blanke huid wordt rood en pijnlijk door de zon. Gebruik daarom tijdig AMILDA- zonnebruincrême, die Uw huid beschermt tegen vervellen en zonnebrand en U tevens snel mooi bruint, ook bij weinig of geen zon. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 23 ct. w W W w w w {HISTORISCHE AVONTURENROMAN. Door G. P. BAKKER 27) „Een beetje lichaamsoefening zou geen kwaad kunnen", dacht hij en begon hard te loopen, vlugger en vlugger. Hij wierp zijn wambuis uit en liep op zijn handen, zonder dat het hem blijkbaar eenige inspanning kostte, het lichaam gestrekt naar boven. Daarna nam hij een oogenblik rust, ging liggen op het grasveld. Na eenigen tijd stond hij op, maakte een salto mortale, weer een en weer een, tel kens het lichaam zooveel mogelijk gestrekt houdend met ranken rug. „Zooveel moge lijk eiken morgen oefenen", had kapitein Melchior hem geraden „Een soldaat moet lenig en sterk zijn. Uithoudingsvermogen en lichaamskracht heeft menig krijgsman de zege gebracht". En dan had hij hem de zeven deugden van den ridder geleerd, zooals Masius ze voor schreef: voorzichtig, wijs, dapper, eerzuch tig, beschaafd, minzaam en geschikt om te regeeren. Zoo, nu nog even den nieuwen sprong ONDERZOEK NAAR POLITIEKE GEZINDHEID. De heer Albarda vraagt inlichtingen over eigenaardig optreden der N.S.B De heer Albarda heeft aan de ministers van buitenlandsche zaken en van justitie gevraagd: 1. Hebben de ministers kenrfis genomen van een bericht, volgens hetwelk aan een Nederlandschen ingezetene te Utrecht, die gastvrijheid wilde verleenen aan 'n bloed verwante uit Duitschland, een formulier uit Duitschland ter invulling is toegezon den, van welk ingevuld formulier een tweede exemplaar moest worden aangebo den ter afteekening of afstempeling op een bureau van de Nationaal-Socialistische Be weging (N.S.B.) te Utrecht, en zijn zij be reid te doen onderzoeken of dat bericht juist is? 2. Zijn de ministers voorts bereid te doen onderzoeken, of het waar is, dat op het z.g. hoofdkwartier der N.S.B. aan den Neder lander, die het formulier ter afteekening of afstempeling aanbood, vragen zijn gesteld omtrent zijn politieke richting en omtrent de wijze, waarop hij op 26 Mei als Neder landsche kiezer zijn stem had uitgebracht, en dat de afteekening of afstempeling van het formulier is geweigerd, toen die Neder lander op die vragen terecht niet wenscht te antwoorden? 3. Indien het in de beide hierboven staande vragen vermelde geheel of voor wat de hoofdzaken betreft waar is, zijn de ministers dan niet van oordeel, dat de fei ten grond geven voor de meening, dat tus schen de regeering van Duitschland en de N.S.B. een verbinding bestaat, die abnor maal moet worden genoemd, aangezien het bewijzen van administratieve diensten aan een buitenlandsche regeering wel kan lig gen op den weg van een gezantschap of van consulaten, maar niet van een particu liere organisatie van Nederlanders? 4. Achten de ministers het toelaatbaar, dat hier te lande door Nederlanders ten behoeve van een buitenlandsche regeering en blijkbaar in opdracht van deze, een. on derzoek wordt ingesteld naar de politieke gezindheid van Nederlanders? 5. Zijn de ministers bereid mede te dee- len, tot welke handelingen of maatregelen de hierboven vermelde feiten, indien zij juist zijn, hun aanleiding geven? OPLICHTER GEARRESTEERD. De politie te Heerlen heeft gistermorgen een 24-jarigen jongeman aangehouden, die zich schuldig had gemaakt aan oplichterij. De man liet aan verschillende adressen te Heerlen z.g. monsterkoffers komen met goederen van firma's die hij wijs maakte dat hij ging trouwen. Als de koffers in zijn bezit waren, dan verkocht hij den inhoud voor een appel en een ei. Op deze wijze heeft hij de firma's voor circa 600 op gelicht. SCHEPELINGENBESLUIT. Nieuwe voorschriften treden op 1 October in werking. In het Staatsblad no. 242 is thans de alge- meene maatregel van Bestuur verschenen als bedoeld in het Wetboek van Strafrecht, het dus genaamde schepelingenbesluit, dat tegelijk met de betreffende wetsbepalingen in werking treedt met ingang van 1 October a.s. Aan de 71 artikelen van dit besluit is het volgende ontleend: Aan een ieder, die zich voor de eerste maal daartoe aanmeldt, wordt één monster boekje afgegeven. Het monsterboekje moet de volgende ge gevens betreffende den persoon van den houder bevatten: a. naam en voornamen; b. plaats en datum van geboorte; c. nationali teit; d. burgerlijke staat; e. adres voor nood gevallen; f. portret (paspoortmodel); g. be haalde diploma's met betrekking tot de zeevaart; h. handteekening. Iedere schepeling, dfe wil worden toege laten tot de onderteekening van een mon sterrol, moet in het bezit zijn van een nog geldig bewijs van gezondheid. Bewijzen van gezondheid zijn slechts geldig gedurende een jaar na den dag, waarop zij zijn afgegeven. De kostén van de keuring worden door d-jn reeder en die van e.v. herkeuring door het rijk gedragen. Elke schepeling heeft recht op een eigen afzonderlijke slaapplaats. De slaapplaatsen moeten ten minste 1,83 over het hoofd en tevens het lichaam draaien om de lengteas. Hij nam een flin- ken aanloop, sprong en kwam op handen en voeten terecht, toen met gebogen knie- en op de voeten en eindelijk na vele sprongen netjes op gestrekte beenen. „Voila", zei hij. „De salto met pirouette", en maakte een buiging voor de niet aan wezige menigte. Een luid handgeklap beloonde hem. Hij keek rond en zag Greta staan op den drem pel van het zomerhuisje, in het wit ge kleed. Hjj trok snel zijn wambuis aan en ging naar haar toe. „Zoo", zei ze, hem de hand reikend. „Goed geslapen? Je bent niet alleen gauw dief, doch ook kermisklant en potsenma ker, maar de laatste sprong was een kunst stuk. Ik heb nooit zooiets gezien". „Oefening staalt spieren", leerde hij. „Ik hoef niet te vragen hoe jij hebt geslapen. Je ziet er uit als een pas ontloken roos. Mag ik me nu even voorstellen?" „Waarvoor is dat noodig?" viel ze hem in de rede. „Ik weet toch wat je bent, dief, potsenmaker, goochelaar en zeeroover" Hij lachte. „En wie ben jij?" Zeg het mij". „Ik heb het je toch verteld: Een licht zinnige vrouw, luisterde naar den naam Greta". „Ik zou zoo graag weten, wat je eigen lijk bent. Meen je, dat ik niet steeds aan je denk? Ik hou van je. „En dat zwarte meisje dan?" Hij haalde de schouders op. „Plaag me maar", antwoordde hij „Meen je dat blond beter houdt dan M. lang en 56 c.M. breed zijn. Zij moeten behoorlijk van elkander zijn gescheiden en elk afzonderlijk toegankelijk zijn. Voor schepen, waarvan de kiel is gelegd vóór 1 Januari 1937, kan het hoofd- van de scheepvaartinspectie, al dan niet voor een bepaalden tijd, vrijstelling verleenen of af wijking toestaan van het omtrent dag- en nachtverblijven bepaalde. DE LANDSTORMDAG TE MEDEMBLIK. Marine werkt mee. Tijdens den op Woensdag 9 Juni a.s. te Medemblik te houden Landdag van den Bijz. Vrij willigen Landstorm, zullen eenige oor logsvaartuigen van Nieuwediep in de haven van Medemblik ligging krijgen. Er zullen voorts door het landstormkorps motordienst demonstratie-oefeningen wor den gegeven. Het groote défilé zal staan onder commando van overste Van Houten, commandant van het Verband Alkmaar. Op de lijst van sprekers komen de namen voor van luitenant-generaal Duymaer van Twist, D. baron Mackay, burgemeester van Mep- pel, oud-burgemeester van Enkhuizen en den Augustijner pater Peters. HANDELSMISSIE TERUG UIT ZUID-AMERIKA. „Wij hebben goed voor ons land gewerkt". Met een vertraging van meer dan drie uur arriveerde gisternacht half drie aan de Gare Montparnasse te Parijs de boottrein uit La Rochelle, die de Nederlandsche handels missie meevoerde, terugkomend uit Zuid- Amerika. De heeren waren vermoeid, maar welgemoed en tevreden over de bereikte resultaten. Dr. Van Karnebeek, zonder zich daar in bijzonderheden over uit te laten, zeide slechts: „Wij hebben goed voor ons land gewerkt". In den loop van den dag en met verschil lende treinen naarmate van hetgeen zij nog te Parijs te verrichten hadden keer den de leden van de missie naar Nederland terug. Gistermorgen heeft de heer Van Karne beek aan den correspondent van het Hbl. te Parijs de volgende verklaring ter hand gesteld: „De missie heeft den zeer beslisten indruk, dat haar uitzending nuttig en verantwoord is geweest. Zij is in de vier landen, die zij bezocht, met bijzondere belangstelling en waardee ring ontvangen, waardoor een sfeer werd geschapen, die voor de toekomstige ontwik keling van de economische betrekkingen van belang kan zijn. Omtrent hetgeen op han delspolitiek gebied werd bereikt, kan door de missie geen mededeelingen worden ge daan, omdat de regeering zich daarover nog niet definitief heeft uitgesproken. De missie gelooft dat, alles samengenomen, het resul- takt iet onbevredigend is. Overigens heeft de missie zich er op toe gelegd, na te gaan welke economische mo gelijkheden in de toekomst tot ontwikke ling kunnen worden gebracht en hoe in de vier landen de Nederlandsche commercieele belangen optreden en zijn vertegenwoor digd. De resultaten van dit onderzoek zul- lèn uit den aard der zaak ook ter kennis van het bedrijfsleven worden gebracht. In het algemeen gesproken is de missie tot de conclusie gekomen, dat aan de mo gelijkheden, die Zuid-Amerika oplevert, ernstiger aandacht dien te worden geschon ken, nu het daarvoor nog niet te laat is in verband met de belangstelling, welke voor die mogelijkheden door andere landen wordt aan den dag gelegd, en met het streven door industrialisatie in eigen behoeften te voor zien. Het woord is thans aan regeering en bedrijfsleven. Overigens spreekt de missie gaarne haar groote erkentelijkheid uit voor de talrijke bewijzen van sympathie, welke zij op haar reis mocht ontvangen. Zij heeft van haar zijde gaarne gebruik gemaakt van de ge legenheid, die werd geboden om de betrok ken kringen in de vier landen met betrek king tot de economie van Nederland en Indië op de hoogte te stellen". DR. COLIJN CONFEREERT MET DEN HEER SCHOUTEN. Dr. Colijn heeft gistermiddag ten departe- mente van koloniën in verband met de kabi netsformatie, een bespreking gehad met den heer J. Schouten, voorzitter van de a.r. Tweede-Kamerfractie. zwart?" spotte ze. Schuldbewust zweeg de luitenant met droevig gezicht. „Wees vroolyk", zei ze. „Dat staat je heelemaal niet en je bent nog jong. Neem dit van mij aan. Er zullen nog heel veel vrouwen in je leven komen en gaan. Vat het maar niet te ernstig op. Geef me maar een kus als herinnering aan gister avond. Gelukkig voor je, dat ik het met de liefde niet zoo ernstig meen. En nu", zei ze, „gaan we eten". Toen ze de trap opkwamen, stond de hof meester hen reeds op te wachten. „Jonker", sprak hij. „Er is een brief voor u gekomen, tenminste als u bekend staat onder den naam van dolle Ed. U moet het mij niet kwalijk nemen, doch ik weet nie mand anders hier in huis, die aanspraak zou kunnen maken op die benaming". „Dat is in orde", zei Greta en fluisterde hem in 't oor: „Zeker een van je dieven bende". „Wie bracht dien brief?" vroeg Edzke. „Een schelm of rabaut. Hij had een zeer ongunstig uiterlijk. De rakker van den beul was er een jonker bij". Greta deed alsof ze het niet hoorde. De jonge luitenant begreep er geen jota van. Dolle Ed, dien naam kende niemand an ders dan Greta. „Mag ik even?" vroeg hij, verbrak het zegel van rood lak, dat het beeld van een duit vertoonde, vouwde den brief, die in drieën gevouwen was, de uiteinden ineen gestoken, open en las: Ed. De breede weg leidt naar de hel of het raadhuis. Diep zal het geluk verborgen zijn. Pas op voor de vrouwen. Lut. Donderdag 3 Juni. HILVERSUM, 301 M. (AVRO- uitz.) 8.— Gr.pl. 10.— Morgenwij ding. 10.15 Gr.pl.. 10.30 Omroep orkest en solist. In de pauze deel. 12.30 Gr.pl. 1.15 Kovacs Lajos orkest. 2.— Causerie: Het maken van huiswerk. 2.30 Orgelconcert. 3.Naaicursus. 3.45 Gr.pl. 4.—- Voor ziek enen thuiszittenden. 4.30 Gr.pl. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Kovacs Lajos' orkest. 6.30 Sportpr. 7.30 Juridische causerie. 8.— ANP- ber., mededeelingen. 8.15 Omroep orkest en soliste. 9.20 Radiotoo* neej, io.De Palladians. 11. ANP-ber.( hierna tot 12.— Avro- dansorkest. HILVERSUM, 1875 M. (8.—9.15 en 11.2.KRO, de NCRV van 10.— 11 .en 2.12.uur). 8.9.15 en 10.— Gr.pl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gr.pl. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.Ber. 12.15 KRO- orkest en gr.pl. 2.Handwerkles. 2.55 Gr.pl. 3.— Voor de vrouw. 3.30 Gr.pl. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Handenarbeid voor de jeugd. 5.15 De Gooilanders. 6.45 Gr.pl. 7. Ber. 7.15 10-jarig bestaan van de Ver. „Nederd. Herv. Stichtingen voor Zenuw- en Geesteszieken" te Amsterdam. (7.55 ANP-ber., herh. SOS-ber.) 9.15 Gr.pl. 9.30 Concert door padvinderskoor. (10.Ber.) 10.30 Gr.pl. 10.45 Sportpr. 11. 12.Gr.pl., hierna Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.25—11.50 Dansmuziek (gr.pl.) 12.10 BBC- Welsch-orkest en solist. 1.05 So praan en bariton. 1.352.20 Het Sljarpe Sextet. 3.35 Sted. Orkest Böurnemouth en solist. 5.05 Gr.pl. 5.20 Sportrep. 5.55 BBC-dansorkest. 6.20 Ber. 6.40 Act. causerie. 7. Fianoduetten. 7.20 BBC-Northern- orkest. 8.20 Revue-progr 9.Taal kundige causerie, 9.20 Ber. 9.40 Ord Hamilton's Band. 10.20 Kerk dienst. 10.40 BBC-Theater orkest. 11.35 Grosvenor House dansorkest. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.) 1 RADIO PARIS, 1648 m. 7.10 en 8.20 Gr.pl. 12.35 Symph.-concert en zang. 2.20 en 4.20 Gr.pl. 5.05 Zang. 8.50 Calvet-kwartet en solist. 10.50 KEULEN, 456 m. 6.50 H. Putsche 3 orkest 8.50 E. Böischel's orkest. 9.50 Gr.pl. 12.20 Militair orkest. 1 35 Omroeporkest. 5.05 Kwartet concert. 6.20 Blaasconcert. 7.20 Gr. pl 8.30 Rep. 9.20 Omroepkleui- orkest. 10.50—12.20 Landesorke.t Gouw Baden en solisten. brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Kleinorkest. 1.30 Salonorkest. 1.502.20 Gr.pl. 5.20 Omroeporkest en gr.pl. 6.50 en 7.20 Gr.pl. 8.20 Omroepsymph-orkest. 10.30—11.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr pl 12.50 Salonorkest. 1.30 Klein orkest. 1.50-2.20 en 5.20 Gr.pL 6.50 Salonorkest. 7.35 Gr.pl. 8.20 Om roeporkest. 10.30-11.20 Omroep- dansorkest. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Omroeporkest en gr.pl. 10.20 Ber. 10.50 Kwintetconcert. 11.05 Weerber. 11.20—12.20 Gr.pL Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.—11.05, Droit- wich 11.05—12.05, Parijs R. 12.05— 13.20, Brussel (VI.) 13.2013.35, Keulen 13.35—15.35, Lond. Reg. 15.3516.20, D.sender 16.2017.20, Brussel Fr. 17.20—17.50, Keulen 17.50—19.50, Lond. Reg. 19.50— 21.20, Keulen 21.20—22.20, Brussel VL 22.20—22.30, Brussel Fr. 22.30 22.40, Weenen 22.40—24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Di versen 9.2010.35, Lond. Reg. 10.35 15.35, Droitwich 15.3518.20, D. sender 18.20—19.— en Droitwich 19.—24.— Lijn 5: Diversen. DE HEER MUSSERT NIET IN DE TWEEDE KAMER. Mr. M. M. Rost van Tonningen zal zitting nemen. De N. S. B. deelt mede: „De minister van binnenlandsche zaken heeft bij de behandeling van de voorstellen tot grondwetswijziging in de Eerste Kamer aan de Nationaal-Socialistische Beweging verweten, geen constructieve gedachten voor grondwetswijziging te geven. De nieuwe grondslagen voor de inrichting van het Nederlandsche imperium, waardoor zoowel het Nederlandche volk als de Indi sche volkeren tot bloei en welvaart zouden kunnen komen, liggen echter in de archie ven der N. S. B. reeds gereed sinds het mid den van het vorige jaar. Het lag in het voornemen van den Leider der N. S. B. deze ter kennis van het Neder landsche volk te brengen bij de a.s. beharR deling der grondwetswijziging in de Tweede Kamer, voor welk doel hij bereid was in de Tweede Kamer zitting te nemen. De uitslag van de gehouden verkiezing heeft bewezen, dat de overgroote meerder heid van het Nederlandsche volk zijn lot nogmaals onvoorwaardelijk wenscht toe te vertrouwen aan de politieke partijen. Deze zijn dus ten volle verantwoordelijk voor hetgeen in de eerstkomende jaren gedaan en nagelaten wordt. Er is in dezen tijd blijk baar nog geen plaats voor ingrijpende con structieve denkbeelden. Diéntengevolge heeft de leider der N. S. B. besloten nog geen zitting te nemen in de Tweede Kamer. Evenzeer als de overgroote meerderheid van ons volk deze zittingneming heeft afgewezen, evenzeer heeft onze Bewe ging hem in dezen moeilijken tijd ondubbel zinnig getoond, dat zij zijn leiding wenscht. Zijn plaats is dus in de Beweging en niet in het parlement. De Beweging elscht hem nu en in de naaste toekomst op voor de volle honderd procent; daarbij heeft hij 'den bij stand noodig o.m. van zijne medewerkers Van Geelkerken en Koster. Dientengevolge zijn aangewezen om zit- Nu was hij heelemaal de kluts kwijt, want Greta wist niets van het bestaan van sterken Lut af. Hij spande zijn hersens in, maar vond geen oplossing. „Is er iets onaangenaams?" vroeg Greta. „Iets heel vreemds, maar ik kan het je heel moeilijk uitleggen" „Kom hier maar even binnen", zei ze en opende de deur van een zijkamer. „Mis schien kan ik je helpen". „Neen", zei hij. „Onmogelijk". „Dan moet je het zelf maar uitzoeken", antwoordde ze lachend. „Maar mannen zijn gewoonlijk zoo oliedom". „Nu goed". Hij las haar voor: Ed. De breede weg leidt naar de hel of het raadhuis. Diep zal het geluk verbor gen zijn. Toen stak hij het briefje in zijn zak. „Is dat alles?" vroeg ze. Staat er niet meer in?" „Neen", loog hij. „En begrijp je het niet? De breede weg is de voornaamste straat van Halberstadt voert naar het raadhuis. Daar zetelt de schout. Dus daar moet je niet wezen. Diep zal het geluk verborgen zijn. Wat is nu diep?" „De kelder natuurlijk. Ja zeker, de kel der, de raadhuiskelder". „Je hebt warempel gelijk", zei ze Jij dolle Ed bent toch slimmer dan de mee-te mannen en ik ken er heel wat". Het laatste gezegde deed hem zeer cn aangenaam aan. Hij wist het nu. Hh was jaloersch. Maar vroolijk zei ze: „De bedoeling is duidely.t. je moet over ting te nemen in de Tweede Kamer de hee ren: M. V. E. H. J. M. Graaf de Merchant et d'Ansembourg, G. Dieters Jr., H. J. Wouden berg en mr. M. M. Rost van Tonningen, van wie eerstgenoemde zal optreden als fractie leider". Uit dit bericht blijkt tevens, dat graaf De Marchant et d'Ansembourg in de Tweede Kamer zitting zal nemen, hy zal dus moeten bedanken voor de Eerste Kamer. In dat col lege zal ds. G. van Duijl als vierde N. S. B.'er optreden. ONTROUW ADMINISTRATEUR. Verduisterde 14 mille van de Ver eenig ing tot bevordering der belan gen van slechthoorenden. Sinds geruimen tijd is er bij de Vereeni- ging tot Bevordering der belangen van Slechthoorenden, die aan de Vondelstraat t« Amsterdam is gevestigd, een groot kastekort, dat ontstaan is door fraudes, die in den loop van eenige jaren zijn gepleegd door den ad ministrateur van de propaganda-commissie. Deze man, die gedurende vele jaren do administratie voerde van deze afdeelinf der vereeniging, is destijds, toen de fraudes aan het licht kwamen, uit zijn functie ontheven. Hij is door de centrale recherche in arrest gesteld. Het onderzoek naar deze onregel matigheden is nog in vollen gang, zoodat men nog. niet precies kan nagaan, hoe groot het bedrag wel is, dat deze administrateur zich heeft toegeëigend. Vrijwel vast staat, dat het een bedrag moet zijn van om en nabn 14.000. Aanvankelijk meende men de politie en justitie buiten deze onaangename affaire te kunnen houden doch nu kort geleden iemand zich bij den officier van justitie heeft be klaagd over deze fraudes, die hem ter oore waren gekomen, heeft de officier van justi tie aan de centrale recherche opdracht ge geven een onderzoek in te stellen. Daarbij is men tot de, conclusie gekomen dat de adminitrateur, die destijds een zaak dreef, gelden van de vereeniging verduis terd heeft en wellicht in zijn eigen zaak, HU dacht even na. „Ik zal het doen, maar zal ik gaan in deze kleeren?" men"' neen ze* ze' moet je vennon - ,,Hoe zou het beste zijn?" nrfw" b0denken' Ja' Als monnik of prester in een ruwe py. Dat is uitermate geschikt voor je, dolle Ed. Je hebt toch de hefde afgezworen", voegde ze er spottend hü"P1Hp? mC^U niet ,an«er". antwoordde ny. „Het wordt nu ernst". „Gelukig", zei ze. móinik-°°r8tCl tr°Uweng niet kwaad alt „Dan is je oor ook bedekt". „Je bent een verstandige vrouw Ver men D?e gaan niet dikwUls ».- zaëht en°bloosdé!a h°Veling" Iei Ze verlieten de kamer. majordomus noemde je Greta". schillfg te7c?e\dVanDefi; het °nver" de baas 7 "D? heer uit, de knecht het geheim Ben kamenier- Nu weet je je missohw, nu tevrcden? Of meen nes zou zeggen8 dtt S<^°Ut tCgCn d' b*r°" slechten levenswandeMs?"6" Vr0UW (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6