Aanbod JUtmnciaal Rechtszaken aWTSJB»--® Weerische meisjes vliegen, maar zijn arm. De Duitsche overheid en de N.S.B. NOORDSCHARWOUDE LANGENDIJK HENSBROEK WIERINGERWAARD kantongerecht te alkhaar. Glimlachje Vrouwelijk lief en leed in hooge lucht en wolkenen in stoffige kantoren. Mail voor de J. P. Coen. - De speciale trein met passagiers en post in aansluiting op het 9 Juni van Genua vertrekkend s.s. J. P. Coen, zal Dinsdagmiddag te 15 u. 30 van 's-Gravenhage vertrekken. De „O 13" naar Nederland terug. Blijkens een by het departement van de fensie ontvangen telegram is Hr. Ms. „O 13" 3 Juni van de Straat van Gibraltar naar Nederland vertrokken. Huldiging professor Steger. - Prof. dr. A. M. A. A. Steger, hoogleeraar aan de technische hoogeschool te Delft, is gister middag in het laboratorium voor schei kunde gehuldigd in verband met zijn zil veren ambtsjubileum. De tunnelbouw te Rotterdam. - De voorbereiding van den tunnelaanleg onder de Nieuwe Maas is thans zoover gevor derd, dat op 15 Juni a.s. met den eigenlij ken bouw kan worden aangevangen. Verdronken in een regenput. - Een 4-jarig jongetje te Nieuwer-Amstel is bij het spelen in een regenput geraakt. Met lucifers gespeeld. - Te Nieuwen- hagen (L.) had het 12-jarig dochtertje der familie D. de onvoorzichtigheid tijdens de afwezigheid harer ouders met lucifers te spelen. Het gevolg was dat haar kleertjes vlam vatten. Op haar hulpgeroep kwamen omwonenden toesnellen, die het kind nog op het laatste oogenblik van den dood wisten te redden. Zij had reeds ernstige brandwonden opgeloopen. Slachtoffer van aanrijding. - De 42-jarige tuinarbeider H. van Dijk, die Dinsdag op den Maasdijk onder de ge meente 's-Gravenzande door een perso nenauto werd aangereden, toen hij den weg wilde oversteken, is aan de bekomen verwondingen overleden. Het slachtoffer laat een gezin van negen kinderen na, waarvan het oudste 16 jaar is. MUGGENBESTRIJDING IN HET AMSTERDAMSCHE BOSCHPLAN. De G. G. D. te Amsterdam heeft, na be studeering van verschillende bestrijdings middelen van de muggen in het boschplan, besloten, den aanval op larven en muggen te openen met een cressol-praeparaat. Hier mede verwacht men goede resultaten te kunnen bereiken. Reeds thans behooren de klachten van de arbeiders, die in het boschplan werken, tot het verleden. Schuilplaatsen van muggen in boschjes en gras zijn afgebrand en open water is met petroleum afgedekt. rapport. Wij kunnen niet ontkomen aan de gedachte dat hier tegenwerkende factoren in het spel zijn. ONTBINDING DER K.D.P.? De afdeeling Roosendaal van de Katholiek Democratische Partij heeft, naar het Dagblad van Noord-Brabant meldt, met algemeene stemmen be sloten, het partijbestuur te advisee- ren, mede gezien de principiëele uit spraak der kiezers voor eenheid op katholiek staatkundig gebied, de par tij te ontbinden. Mocht deze noch landelijk noch provinciaal worden ontbonden, dan zal de afdeeling Roosendaal niette min worden opgeheven. ALCOHOL-BEREIDING UIT AARDAPPELEN. Iersche fabrieken, door Nederlanders gebouwd. Eenige weken geleden is in Riverstown- Cooley, graafschap Louth (Iersche Vrijstaat) de eerste van de alcoholfabrieken in bedrijf gesteld, welke door den Ierschen Staat vol gens de plannen, ontworpen door een maatsch. te Deventer, en onder toezicht van deze firma, zijn gebouwd. Vier andere fa brieken zijn inmiddels eveneens gereed ge komen en zullen in den herfst, zoodra de nieuwe aardappeloogst ter beschikking staat, in werking gaan. Deze vier fabrieken zijn in andere aardappeldistricten van het Noor delijke deel van den Ierschen Vrijstaat go legen, n.1. resp. in Carrickmacross (graaf' schap Monaghan), Carndonagh, Labbadish (beide in het graafschap Donegal) en Bal lin-Corroy (graafschap Mayo). De Iersche regeering is tot den bouw van de fabrieken overgegaan, om aan de boeren een afzet voor hun aardappelen te verzeke ren. Tot nu toe was Ierland voor zijn aard appelen vrijwel geheel op de onzekere en sterk schommelende exportmarkt aange^ wezen, waarbij bovendien de voor uitvoer niet geschikte aardappelen practisch waarde loos waren. De korte bedrijfsperiode van de fabriek te Riverstown-Cooley heeft reeds getoond, dat de boogde voordeelen voor de boeren worden bereikt. Zelfs aardappelen, die vroeger in het voorjaar door ingetreden bederf eenvoudig in zee moesten worden ge gooid, konden thans in de fabriek worden verwerkt. Een verder voordeel voor de boeren ligt in de winning van de ook in ons land als veevoer gewaardeerde spoeling als bijpro duct van de fabricatie, hoewel spoeling in Ierland tot dusverre volkomen onbekend was. De alcohol wordt in absoluten (water- vrijen) vorm gewonnen en zal in een hoeveel heid van 15 pet. met benzine gemengd, als motorbrandstof worden verkocht, zooals dit in een groot aantal landen reeds jaren ge schiedt. Aangezien de thans gebouwde vijf fabrieken niet voldoenden alcohol kunnen maken om alle in Ierland verbruikte benzine met de bovengenoemde hoeveelheid alcohol te vermengen, zal het benzine-alcoholmeng- sel als een nieuwe brandstof naast de on vermengde benzine worden gedistribueerd Wat de fabrieken betreft, kan nog worden medegedeeld, dat de plannen voor de ge> bouwen in opdracht van de N.V. Noury en Van der Lande's Exploitatiemaatschappi door den architect J. D. Postma, B.N.A. te Deventer, zijn gemaakt. Na gehouden aan besteding werd de N.V. Ned. Maatschappij voor Havenwerken te Amsterdam met den bouw belast. De machine-inrichting is geleverd door de Skodawerke te Praag. De Iersche regeering heeft de leiding van de fabrieken aan Nederlanders toever trouwd, de heeren S. A. A. Maas en ir. J. F Rietveld. Wij herinneren er aan, dat ook in Neder land de kwestie van alcohol-bereiding uit aardappelen en bieten eenige malen ter sprake is gekomen. Vooral de landbouwver eeniging Hollands Noorderkwartier heeft zich, op initiatief van den heer J. S. Visser te Santpoort, er mee geoccupeerd en een speciale studie-commissie ingesteld, welke samenwerkte met den rijkslandbouwconsu' lent ir. G. J. Lienesch te Schagen. Naar aan leiding van haar eerste rapport heeft ook onze regeering de zaak in studie genomen doch verder is men nog steeds niet gekomen Het is wel merkwaardig, dat de regeering reeds een jaar wacht met publicatie van het „BLAUWE ZAND"-INCIDENT TE AMSTERDAM. Naar de Tel. meldt, is de politie van het bureau aan den Adelaarsweg, aan de over zijde van het IJ te Amsterdam, er thans toe overgegaan vier personen te arresteeren, ten aanzien van wie zy ernstige redenen heeft te vermoeden, dat deze lieden als schuldigen betrokken zijn by de nog steeds niet tot klaarheid gebrachte gebeurtenissen met den leider der N.S.B., ir. A. A. Mussert, in de Amelandstraat, op het zoogenaamde Blauwe Zand in Amsterdam-Noord. De arrestaties zijn Donderdagavond j.1. en gisteren in den loop van den dag geschied. De vier verdachten zijn ingesloten op het politiebureau Adelaarsweg en zullen heden ochtend voor den officier van justitie geleid worden. Het Nat. Dgbl. noemt het bericht van De Rotterd. onwaar en moti veert zulks. Onlangs heeft De (a.r.) Rotterdammer „van bevoegde en welingelichte zijde", zooals zij schreef, een bericht gehad van een familie te Utrecht, die een nichtje uit Duitschland eenigen tijd tot zich wilde nemen en daarvoor een formulier zou hebben ontvangen van het gemeentebe stuur der Duitsche woonplaats van het nichtje, van welk formulier een door perforatie gescheiden gedeelte moest wor den afgeteekend door de N.S.B. De heer Albarda heeft naar aanleiding hiervan dezer dagen vragen gesteld aan de re geering. Het Nationale Dagblad (n.s.) deelt mede, dat dat verhaal onwaar is en meldt verder: „Ten eerste is er geen vergunning van de Duitsche regeering voor noodig om naar Nederland te reizen. Ook Duitsche kinderen kunnen zonder vergunning van de Duitsche regeering naar Nederland gaan. Ten tweede is het allen Duitschen re geeringsinstanties, dus ook de gemeente besturen, evenals allen instanties der N.S.D.A.P., met name de Auslandorgani- sation, uitdrukkelijk verboden, eenigerlei voeling, noch direct, noch indirect, met een buitenlandsche politieke partij of bewe ging, onverschillig van welke richting, te onderhouden. Dit is ook begrijpelijk, want er zou allerlei ellende door ontstaan. Duitschland streeft naar goede betrek kingen met het buitenland. Het heeft die noodig. Het wil exporteeren! Het wil er weer bovenop komen. Daartoe moet Duitschland noodzakelijkerwijs goede vrienden met het buitenland blijven, en wel in de eerste plaats met zijn naburen. Er wordt door strenge maatregelen voor gezorgd, dat aan deze bepaling den uit- drukkelijken wil van den Führer! de hand wordt gehouden. Mocht het eens bij wijze van uitzondering zijn voorgekomen, dat een ondergeschikt ambtenaar, die na tionaal-socialistischer dan Hitier wilde zijn, toch voeling met een buitenlandsche politieke partij zocht, dan werd hij steeds met opzending naar een concentra tiekamp gestraft. Dit weten de Duitsche ambtenaren thans. En het is ondenkbaar, dat er op het oogenblig nog een Duitsche ambtenaar of partijfunctionaris is, die dit gebod overtreedt!" Wy belden de hoofdredactie van De (a.-r.) „Rotterdammer" op. Bij afwezig heid van den hoofdredacteur, den heer H. Diemer, spraken wij aldaar met zijn plaatsvervanger, den heer Kuiper. Hij had het formulier in kwestie niet gezien en wist niet, welk Duitsch gemeentebestuur dit formulier naar den „Utrechtschen oom" had gezonden. Op zijn advies belden wij daarop het Utrechtsche kantoor van de „Rotterdam mer" op, waar wij bij afwezigheid van den heer Franken, die voor het bericht verant woordelijk wordt gesteld, met den heer van Oostende spraken. Ook hij kon ons echter den naam van het gemeentebestuur, waarvan het in te vullen formulier uitging, niet noemen, terwijl hij bovendien geen inlichtingen meende te mogen geven, om dat het hoofdcommissariaat van politie van Utrecht de zaak reeds in handen heeft Daarop volgde een telefoongesprek met den heer Wallpoott, hoofdinspecteur van politie te Utrecht, die ons het volgende mededeelde: „Mijnheer, ik wou, dat ik wist, welk Duitsch gemeentebestuur bedoeld is. En ik wou eveneens evenals u dat formulier gaarne bekijken. Ik heb echter niets ge zien! Mijn heele materiaal bestaatuit het persbericht in de „Rotterdammer" hetwelk wij nu zoo langzamerhand alle maal kennen. Ik heb de „Rotterdammer" gevraagd, my het formulier te sturen of my in ieder geval nadere gegevens te doen toekomen. Ik kreeg .het persbericht! En thans ziet het er naar uit, dat niemand de verantwoordelijkheid voor het bericht wil aanvaarden, en dat men zich daarom ach ter den hoofdinspecteur van politie ver schuilt. Overigens wijs ik er op, dat, wan neer ik iets wist, ik het u natuurlijk niet mocht meedeelen. Maar ik herhaal het:ik weet van niets, ik heb niets gezien. Men heeft mij, ondanks mijn uitdrukkelijk ver zoek, ook niets toegestuurd." Wij wezen den hoofdinspecteur er op, dat het alle Duitsche ambtelijke, half ambtelijke en partij-instanties ten streng ste verboden is, met buitenlandsche poli tieke organisaties betrekkingen te onder houden, dat dit verbod ook logisch is, en dat wij grond hebben om aan te nemen, dat het bericht van de (a.-r.) „Rotter dammer" gefantaseerd is. De hoofdinspecteur liet doorschemeren, dat hij ook nu reeds, bij het begin van het onderzoek, tot dit standpunt overhelt". Autotocht ouden van dagen. Donderdag was het den dag voor de Ouden van Dagen van Oudkarspel en Noordscharwoude. Doordat deze tocht in verband met het eerste lustrum een bijzonder karakter droeg, was het uur van vertrek al bepaald op half acht. De tocht ging via Warmenhuizen, Schoorldam langs het kanaal naar Alk maar, vervolgens Heiloo, Castricum rich ting Haarlem. By Santpoort vervolgde zich de tocht door het prachtige Bloemendaal e.o. naar het bekende „Kopje" waar bij het paviljoen „de Uitkijk" voor de eerste maal halt werd gehouden. Na deze verkwikking ging de tocht ver der naar Vogelenzang langs de Duinkant over Noordwijk naar den Haag. En zoo ging men naar het Vredespaleis. De bezichtiging van dit machtige en impo sante bouwwerk heeft ongetwijfeld bij een ieder een onvergetelijken indruk ge maakt. Voort ging het weer onder politiegeleide verder naar Scheveningen, de mondaine badplaats met haar mooie boulevard, het prachtige Kurhaus enz. Het Wiener Café" was de tweede pleisterplaats en in deze prima zaak werd voor allen een dineetje geserveerd. Dat klonk als een klok. En het verblijf aldaar werd nog opgeluisterd door een uitstekend orkest, waarvan de refrein zanger ter eere van het gezelschap zong het bekende lied van Dirk Witte „Het land van Noordscharwou". Na een kort, doch gezellig verblijf op Scheveningen ging het te pl.m. half vijf weer richting huiswaarts. Om circa 6 uur arriveerde de lange autocolonne op het mooie landgoed „Groenendaal" bij Heem stede. Tegen zeven uur werd gestart voor het laatste traject, waarna om ongeveer half negen allen behouden in Noordscharwoude aankwamen. Met de harmonie „Excelsior" voorop ging het nu naar het lokaal van den heer J. de Bakker, de laatste pleisterplaats. Na een gezellig samenzijn werd hier nog het woord gevoerd door den voorzitter van het comité, den heer P. F. Slot, die allen hartelijk dank bracht, terwijl namens de Ouden van Dagen door den heer Kossen een woord van dank werd gesproken. Een woord van hulde aan de commissie is zeker op zijn plaats. A.N.G.O.B. De afdeeling Langendyk van den Algem. Ned. Geheelonth. bond vergaderde ten huize van den heer P. Paarlberg. Besloten werd deel te nemen aan de Prov. meeting en een financieele bijdrage te verleenen. Het aftredende bestuurslid, de heer G Engel, stelde zich niet meer beschikbaar en in zijn plaats werd de heer H. Vlug gekozen. Werkverschaffing stopgezet, Naar men ons van bevoegde zijde me dedeelt zal met ingang van half Juni de werkverschaffing zoowel als de steunver leening worden stopgezet. Dit gaat vol gens ministerieele beschikking. Diploma behaald. De heeren G. Bosscher kaasmaker en T. Spoelstra machinist, beiden werkzaam aan de Coöp. Zuivelfabriek de Volharding G.A., hebben te Leeuwarden het diploma behaald, respectievelijk als kaasmaker F N. Z. en machinist F. N. Z. BEDORVEN VLEESCH VOOR AUTOMATIEKEN. Voor den kantonrechter te Almelo is gister de geruchtmakende zaak tegen de W aldaar behandeld, die bedorven vleesch ge leverd heeft aan automatieken. Hij had zich te verantwoorden wegens drie overtredingen der Vleeschkeuringswet, het in voorraad hebben van bedorven vleesch, in totaal 45 kilo, het laten slachten van kalveren zonder ze te laten keuren en het verkoopen van het vleesch. Uit de verhooren bleek, dat de voor- en achterkamer van de W. voor de „zaak" wer den gebruikt. De kalveren zijn in een schuur geslacht, De ambtenaar van het O. M. vond de overtredingen zeer ernstig. Voor de „duk tere praktijken" eischte hij drie maal 200 boete of 100 dagen. Het vonnis luidde drie maal 200 of 30 dagen met verbeurdver klaring van het in beslag genomene. VERDUISTERING DOOR SECRETARIS-PENNINGMEESTER. De rechtbank te Assen heeft F. H. D. te Smilde, secr.-penningmeester van het water schap Weg langs de Eekhoutswijk te Smilde, wegens verduistering van t 1891, toebehoo- veroordeeld. Uitspraken van de Strafzitting van Vrijdag 4 Juni 1937. Overtredingen van de Motor- v.D^eAssendeHt, f 0.50 boete of 1 week tuchtschool. A. R. boete of 1 dag hechtenis. J. scharwoude, S. C. te Oudorp, D. J. V. te Alkmaar, J. v. d. V. te ieder 2 boete of 2 dagen hechtems. P. B. te Castricum, 3 boete of 2 dagen hechtenis. J. J. S. te Alkmaar, P. W. R. te Menaldum P. P. te Heiloo, ieder f 3 boete of 3 dage£ hechtenis. J. G. H. te Amsterdam, f 4 boete of 2 dagen hechtenis. Th. de L. te N°or<i scharwoude, C. B. te Oterleek, C. Alkmaar, C. v. W. te Haarlemmermeer C. G. J. van W. te 's-Hertogenbosch, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. M. M. W. te Amsterdam, C. V. te Uitgéest, J. D- e Harenkarspel, ieder f 5 boete of 3 dagen hechtenis, J. S. te Umuiden, C. M. te Alk maar, D. v. O. te Amersfoort, ieder J b boete of 4 dagen hechtenis. E. L. R. te Beverwijk, P. G. J. N. te Amsterdam, ieder f 8 boete of 6 dagen hechtenis. P. de W. te Hoogwoud, P. C. V. te Barendrecht, ieder 15 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de Poli tieverordeningen: G. J. K. te Den Haag, A. L. te Alkmaar, E. V. te Muntendam, ieder f 2 boete of 2 dagen hechtenis. F. G. de W. te Alkmaar, 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. W. G. de R. te Beverwijk, 3 boete of 2 dagen hech tenis. H. v. D. te Den Helder, Th. M. te Uit geest, ieder f 4 boete of 4 dagen hechtenis. Overtreding van Artikel 453 van het Wetboek van Strafrecht (openbare dronkenschap): H. F. te Rotterdam, f 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding van Artikel 461 van het Wetmoek van Strafrecht (loopen over verboden grond): J. H. te Zaandam, 2 boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding van de Kies wet: A. B. te Heerhugowaard, 1 2 boete of 1 dag hechtenis. Overtreding van het Wegen. reglement: J de V. te Nieuwe Niedorp, 6 boete of 6 dagen hechtenis. JJ. - - Ik zou graag et-n klein doosje verf hebben ik deze kleur! (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 1—5 regels 35 cent bfl vooruit- betaling. Te koop 1 gebr. Driew. kar f 48, 1 Drie- wielde kar op luchtbanden, compl. met hooibeun 97.50. Bectr. DE VALK, Friescheweg 4, Alkmaar. Koopjes. Indian Scout met licht, goed loopend met wegenbel. 45.00, Indian PP met zijspan geheel uitgerust met wegenbel. 75.00. bchi moldrtw.Mkg. 10. NIEROP, Heerenstraat 10. Tel. 3827. Koopje. Gebr. rijwielen „Simplex" H. 16.50, pracht H. ryw. 15.00, D. rijwiel met Torp. naf 16.00, 15. 11.00, 7.50, Jongensfiets met Torpedonaaf als nieuw 15.00, enz. NIEROUP, Heerenstraat 10. Tel. 3827. Motorboot. Van particulier te koop aan geboden een open stalen motorboot, lg. ca. 7 meter met 4 cyl. motor in prima staat. Gelegenheidskoopje. Te bevragen bij Scheepswerf BRUIN, Simt Pancras. Inkoop van Couranten en Boeken, 2.50 per 100 K.G. of 2)4 cent per kilo, tevens kooper van lompen, 13 cent per kilo, enz. wordt van huis afgehaald. L. DE JONG ZOON, Oudegracht 48, Alkmaar. Te koop z. g. a. n. dames- en heeren rijwielen met org. torpedonaaf. Jongens- en meisjesrijwielen, eiken leeftijd. Billij ken prjjs. „RIJWIELHAL", Vrouwen6traat 4. Te koop: beste Werkfiets m. Torpedo naaf vanaf 6, prima Gazelle Heerenry- wiel m. Torpedonaaf en electrische lamp 12.50, div. motorryw. banden en onder deden. J. J. TOOL, Spoorstraat 12. Te koop mooie kano met peddels f 7.50, goed damesrijwiel 4.50. Gevraagd auto ped op luchtbanden, in goeden staat. NIEUWPOORTSLAAN 131, Alkmaar. Ter overname baby-reiswieg. draag- stoeltje, veerend fietsmandje, hobbelstoeL, duwwagentje, mandolinetasch, gr. vier kante tent. Adres te bevragen bureau van dit blad. Te koop gevraagd: oude kranten en boeken a 3 gulden per 100 K.G. en tevens Lompen, IJzer en Metalen naar markt waarde by D. VISSER, Korte Landstraat 2 Alkmaar. Ook aan huis te ontbieden. Pracht piano met garantie 65, prima ijskasten z. g. a. n. vanaf 10, mooi schrijfbureau, brandkasten, enz. Te koop gevraagd alle artikelen wat los en vast zit. DEKKER, Laat 182. Prima Handnaaimachine met garantie 8.50, Singer -apmachine 15, Luxe naaimachines z. g. a. n. (nergens zoo goedkoop), Naaimachines vanaf 5. DEKKER, Laat 182. Ter overname aangeboden: Een in prima staat verkeerende kinderwagen, merk „Stadion". Adres: EIKELENBERGSTRAAT 33a. Juffrouw Icarus. Wie met verlangend hart, in herinnering aan vervlogen of in verwachting van ko mende gelukkige dagen, „Weenen" zegt, denkt hierbij zonder eenigen twijfel: „Pra- ter-Heuriger-Ringstrassenbummel das süs- se Wiener Madel". Welnu, Weenen stelt oude en nieuwe verlangens niet teleur, want dat alles kan men er nog steeds vin den en zal er ook te vinden zijn, zoolang Weenen bestaat. Ook de lieve meisjes? Ook die. Met blonde en bruine lokken; met blauwe en donkere oogen; met trou wen blik, slagvaardige tong en onverwoest- baren humor, steeds tot „kibbelen" bereid. Weliswaar zit het tegenwoordige „lieve Weensche meisje" niet steeds achter het borduurgraag, noch kan men het verrassen in Moeder's keuken, maar wel kan men het als men wat geluk heeft vliegende aantreffen. Van twee, van Trude en Tamara kan ik dit bijna garandeeren. De eene be oefent de motorvliegsport, de andere het zweefvliegen. Beiden lijken mij zoo echt het type „des süssen Wiener Madels Fechsung 1937". „Wolken", zegt het meisje Tamara, en zij zegt het zooals andere meisjes van haar leeftijd „dansvloer" zeggen. Overigens be hoort Tamara Brück, Oostenrijk's eerste zweefvliegster, geenszins tot de klasse der dweepsters, evenmin als haar collega in de lucht, Trude Schmied. Oostenrijk's beste aviatrice. Zij staan met beide voeten in de werkelijkheid en zouden er ten zeerste be zwaar tegen maken, om gelijk hun voor ganger Icarus, te pogen om op wassen vleugelen tot de zon op te stijgen. Slechts een onstilbaar verlangen naar hooge vluch ten deelen zij met hem. Het meisje Tamara dezen eenigszins sprookjesachtigen naam dankt z(j aan d° omstandigheid, dat zij te Moskou is gebo ren staat vlak voor haar leeraressen- examen. Want de Oostenryksche vliegsters moeten wel allen een „nevenberoep" uit oefenen. Vliegen is een dure sport en het arme, kleine Oostenrijk heeft geen geld om subsidies - laat staan aan vliegende meis- hen~ü k r **™- De zweefvliegsters heb ben t betrekkelyk minder moeilijk en zyn mede hierom ook talrijker dan de aviatri- driè berit tCn get8Je V8n slechU „Zweeftoestellen bouwt men zelf', ver telt het meisje Tarama, dat deel uitmaakt mL Acfde1mische Vliegclub, „want U S» l denken' dat het clublidmaatschap slechts het genoegen van het mogen vlie gen met zich brengt. Wy moeten per week minstens vyf tot tien uur arbeid bij het bouwen van toestellen verrichten". Daar de heeft ^bracht bin- kader der voor-militaire jeugdop- Acadlm Z"n® ^"«"telling in de het Vliegclubs daadwerkelijk door ïe Skbf.ar stellen van machines van v ki a toegerust met apparaten ters kort gen' variometers, hoogteme- kan'brenl Wat het zweefvliegen Voor nn °P 6en h00g aviatisch peil. drieaie on T?, 7 merkt Tamara Ver want daar bee. weinig voordeelen, ZT'vir iïï n,et val,en °nder het be- Staatvonr opvoeding, heeft de Lisjes m' fCne heistelling en wij den gebruik f3" °°k 8lechts uiterst zel den bwtrTd ma-> V8n dp' uit «taatsgel- menten" van' Stellen en instru- fende henni °f ze'f Relden de betref- deri i93Tingenwehswaar niet, want se- het voor brevet heeft dewerking va^^ulT ZOOdani*C mB" aantal vif«„ Staat, voorgeschreven volbracht rnaar kndingpn ruimschoots raadschan k n a" gevoel van kame- sexegenooten gekwttst :ht*ruit2ettin« haref Zweefvliegen. kige liefde'''hJ.'V"'.'1"'1 cene on«cluk" boden is r sedert het vorig jaar ver- tiek ziin thnn '?8u en andere luchtacroba- wordt flacht S e; en als men gesnapt kwiit Ma-.r t men zijn brevet onze hüidtJV'1 rel iets juists in, want 6 zweeftoestellen zijn jjder-

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10