ALKMAARSCHE COURANT van MAANDAG 7 JUNI 1937 De ronde van llpendam. Een Alkmaarsch succes bij de nieuwelingen. Waar was de organisatie? D.A.W, op het polo-tournooi te Utrecht. De dames spelen gelijk tegen U.Z.C. II. De heeren verliezen van „Aegir" (Eindhoven). SPORT EN WEDSTRIJDEN Vo e t b a L FE YENOORDARSENAL 0-3. Ongeveer 55.000 toeschouwers hebben gistermiddag in het Feyenoordstadion te Rotterdam den wedstrijd tusschen Asenal en Feyenoord bijgewoond, welke ontmoe ting geleid werd door dr. van Moorsel. Bi; de Rotterdamsche club was Smits ver vangen door Sinke, met dien verstande, dat Sinke rechtsbinnen speelde en Vrauw deunt op den vleugel. Ondanks de hitte, welke natuurlijk van invloed is geweest op het vertoonde spel, heeft het publiek van een aardigen wedstrijd kunnen genie ten. Wie verwacht mocht hebben, dat Arsenal overwegend sterker zou zijn, is bedrogen uitgekomen, integendeel, Feyen oord is er in geslaagd er een wedstrijd van te maken, alhoewel de Engelsche club in nagenoeg alle onderdeelen beter speelde, Reeds vrij spoedig viel Sinke uit en voor hem viel Burg in, die rechtsbinnen ging spelen, terwijl Vrauwdeunt nu zijn oude plaats, rechtsbinnen kwam te staan. Na 25 minuten nam Arsenal de leiding. Even tevoren had Biggs tegen de paal ge schoten. Milne ging er alleen van door en zag kans van Male te passeeren, 01. Tot aan de rust kwam er geen verande ring meer in den stand. In de tweede helft werd er veel feller gespeeld. Vente kreeg twee kansen, een maal faalde hij, een tweeden keer wist kee per Boulton zijn schot te keeren. Biggs scoorde vervolgens een tweede doelpunt voor Arsenal, ofschoon van Moorse! daar bij de buitenspelpositie van den Engelsch- man over het hoofd had gezien. Kort voor het einde ondernam Nelson een fraaien ren, zijn voorzet werd op onberispelijke wijze door Biggs ingeschoten. Nog wist Linssen een schot te lossen, dat tegen den onderkant van de lat terechtkomend, weer in het veld terugsprong. Zoo kwam het einde met een 30 overwinning voor Arsenal. REINIGING—SPOORVOGELS. Men deelt ons mede, dat het Reinigings elftal vanavond om 7 uur op 't Alkm. Boys terrein een wedstrijd speelt tegen Spoor- vogels. WILLEM n BEHOUDT DEN VOORSPRONG. Alcmaria II degradeert. Het programma wordt steeds kleiner en waar Feijenoord bezoek van Arsenal had, laat de laatste kampioenswedstrijd van de Rotterdammers tegen Be Quick nog wat op zich wachten. In het Zuiden braeht Willem II een bezoek aan M.V.V., waarbij het de Maastrichtenaren niet geluk ten, revanche te nemen van de vorige week in Tilburg geleden 43-nederlaag. Wel had den de Limburgers aanvankelijk een veld- overwicht, maar het lukten hen niet deze meerderheid in doelpunten uit te drukken. Integendeel, de Tilburgers namen, na de rust de leiding, doch eenigen tijd later werd de stand nog gelijk (1—1). Willem n heeft du isn dezen lastigen uitwedstrijd den voor Sprong behouden. De M.V.V.-ers teekende na afloop nog wel protest aan tegen het annuleeren van een doelpunt, doch Willem II deed evenzoo, te gen het doelpunt van de gastheeren, dat uit een strafschop werd benut. De ontmoeting van Middelburg tegen Mi randa, leverde andermaal een nederlaag op, doch thans met de cijfers van 04. De stand luidt thans: M.V.V. EN WILLEM II PROTESTEEREN BEIDEN. Wedstrijd eindigt in 1—1-gelijk spel. Een gelijk spel was het resultaat van twee maal drie kwartier voetbal in een tempera tuur, welke beter geschikt was voor water polo. De thuisclub was in de eerste helft bijna steeds in den aanval, mede als gevolg van de defensieve houding der Tilburgers, die, evenals de vorige week, door uitvallen een doelpunt trachtten te forceeren. M.V.V.'s spel voor doel was echter te kort om tegen de solide Tilburgsche verdediging, waarin Mes weer uitblonk, succes te hebben. Nadat een fraai doelpunt van ClaeSsettS was ge annuleerd en Kaanen nog eens tegen den paal had geschoten, werd gerust: 00. In de tweede helft liet Willem II zijn ver dedigende houding varen en was het spel meer verdeeld. 16 minuten waren er ge speeld, toen na een Tilburgschen aanval een doelworsteling ontstond, waaruit Schlangen met een houdbaar schot Willem II de leiding bezorgde (01). Dit succes deprimeerde de thuisclub, welke ging verslappen. Na 25 mi nuten kreeg M.V.V. wegens hands van Strij- bocsh een strafschop toegewezen, waaruit Hardy de partijen op gelijken voet bracht (1—1). Na afloop werd door beide vereenigingen een protest ingediend. M.V.V. wegens het niet toekennen van het gemaakte punt, Wil lem II wegens den strafschop. Willem H 4 3 10 12—5 7 M.V.V. 4 2 11 10—7 5 Miranda 4 2 0 2 13—10 4 Middelburg 4 0 0 4 3—16 0 Alcmaria EL Het pleit is beslist! Het heeft niet meer mogen baten, dat de withemd-reserves vo rige week een verdienstelijke 21-overwin- ning bij Z.F.C. III behaalden, waardoor de theoretische kans op behoud bleef bestaan, Immers Helder II moest de Zaandammers nog ontvangen en bij een Heldersche over winning hadden ook deze kampioenen nog een kans, daar de drie ploegen hetzelfde aantal winstpunten dan behaalden en men in een halve competitie mocht uitma ken wie de gelukkige zou zijn. Wat de Alkmaarders echter vorige week konden, wisten de „Noorderlingen" thans niet ten uitvoer te brengen, ofwel licht waren de Zaandammers wat meer op hun qui vive. Deze ontmoeting bracht hen zoo waar een groote 15-overwinning en daarbij niet alleen de zoo begeerde promo tie naar de reserve-tweede klasse, doch te vens de promotie van hun 4e elftal van den N.H.VJB. naar de reserve derde klasse van den K.N.V.B. Onze Alkmaarsche withemden zullen dus het komende seizoen hun geluk een klasje lager moeten gaan beproeven en we wen- schen hen inmiddels reeds sterkte toe, met een aanmoediging om te trachten zoo spoe dig mogelijk het verloren terrein te doen herwinnen. De eindstand is: Z.F.C. Hl 4 3 0 1 12—6 6 Alcmaria II 4 12 15—54 Helder II 4 0 2 2 5—11 2 OM HET DUITSCHE KAMPIOENSCHAP. Schalke en 1 F. C. Nuernberg in de finale. De uitslagen van de te Berlijn gespeelde halve eindstrijden om het Duitsche voetbal kampioenschap waren: Keulen: Schalke 04—VFB Stuttgart 4—2 (ruststand 11). Berlijn: 1 F. C. NuernbergHamburger S. V. 8—2 (1—0). In de finale komen op 20 Juni tegen el kaar uit Schalke en 1 F. C. Nuernberg. Deze ontmoeting wordt gespeeld in het Olympisch Stadion te Berlijn, SPORTPARK TE HEERENVEEN WORDT GERESTAUREERD. Een eerste klasse speelveld. Zooals wij reeds eerder hebben gemeld was de voetbalvereeniging Heêrenveen bij den aanvang van het vorige seizoen zonder terrein, daar het reeds jaren in gebruik zijnde voetbalveld door een circus was ver nield. De competitie-wedstrijden heeft men in het afgeloopen seizoen dan ook op een noodterrein te Oranjewoud moeten spelen, dat wel is waar door den K.N.V.B. was goedgekeurd, maar dat niet aan hooggestel- de eischen voldeed. Het succes was voor de vereeniging echter mooi en het eerste klas- serschap werd er op behaald. Doch nu dient men bij den aanvang van de nieuwe compe titie ook over een le klasse terrein te be schikken. Verschillende besprekingen zijn hierover reeds gevoerd en getracht werd het voetbal terrein op het Sportpark weer in uitstekende conditie te krijgen. De plannen stuitten tel kens echter af op de hooge kosten. Voor een volledige restauratie van het speelveld is n.1. een bedrag van ongeveer 8000 noodig. Dank zij de bemoeiingen van den heer J. J. G. S. Falkena, burgemeester van Heeren veen en inspecteur voor de werkverschaf fingen in Friesland, werd van het Rijk de toezegging verkregen van een bedrag groot 5500 in de arbeidsloonen, mits het werk in werkverschaffing werd uitgevoerd. Het bestuur van de voetbalvereeniging Heeren veen zou trachten voor het ontbrekende be drag ad 2350 steun te vinden bij deh K.N. V.B., doch deze pogingen zijn op niets uit- geloopen, zoodat men nu nog even ver was als vorig seizoen. Vrijdagavond echter heeft te Heerenveen een vergadering plaats ge vonden van afgevaardigden van verschillen de vereenigingen onder leiding van burge meester Falkena. Deze zette uiteen, dat het van het grootste belang was voor de plaats Heerenveen als zoodanig en voor de neringdoenden, dat de wedstrijden weer op het Sportpark zouden kunnen plaats vinden en dat dit den zaken- menschen en vereenigingen wel een gelde lijk offer waard mocht zijn, waaruit meteen de waardeering zou blijken voor het prach tige succes, dat de vereeniging Heerenveen dit seizoen heeft weten te behalen. Na deze uiteenzetting en de hierop gevolgde bespre- kingn werd staande de vergadering het ver- eischte bedrag van 2350 toegezegd. Wielrenn en. (Van onzen eigen verslaggever). Schitterend weer voor wielerwed strijden! En dus prachtige vooruit zichten voor de Ronde van llpendam, die Zaterdag gehouden werd. We gingen er heen met de gedachte, dat de belangstelling zeer groot zou zijn en dat de organisatie tot in de perfectie zou kloppen. Helaas, beide factoren warenaf wezig. Zoo goed als geen belangstelling en van een organisatie was heelemaal niets te merken. Dat er vrijwel geen belangstelling be stond, was eigenlijk zoo'n wonder niet. Want het traject is heelemaal niet geschikt, om een Ronde te houden. Ten eerste is het veel te groot '(bijkans 12 K.M.) en ten tweede krijgt men nergens een overzicht, want de renners zijn slechts over een klein gedeelte van het traject te volgen. En bo vendien: er was geen bepaald centrum, noch bij de finish, noch ergens anders. En organisatie? Wij hebben eenigszins lang tevergeefs uitgekeken naar een wed strijdcommissie, die dat bleek ons bij het einde ergens gekampeerd lag aan den kant van den weg. Controleurs zullen er misschien wel geweest zijn, maar of ze werkten, betwijfelen we. Anders ware hier niet goed 'mogelijk geweest, dat de nieuwe lingen de eerste ronde veel te groot namen. Zij wisten niet, hoe ze rijden moesten, ze ontdekten geen richtingaanwijzers, ze reden zonder dat ze wisten, waar ze zouden belanden. En zoo hebben die nieuwelingen er in- plaats van 65- zeker wel een 75 K.M. weg wedstrijd van gemaakt. Bosma weerde zich. De nieuwelingen zette er overigens ter stond na de start een enorm tempo in en de Alkmaarder Bosma wist zich ondanks drie valpartijen! bij het leidende pele- ton te handhaven en zelfs in de tweede ronde met nog vier anderen weg te loopen Dit vijftal heeft kans gezien, om ondanks heftige demarrages in het peleton, den voorsprong regelmatig te vergrooten en toen de laatste ronde was ingegaan, kon met zekerheid zeggen, dat onder die vijf vluchtelingen de prijswinnaar was. Want de rest volgde op meer dan 1 y, K.M.! Zoo werd het ook. Een eindspurt moest de beslissing brengen en hierin was Lode- wijk de gelukkige. Hij won met 2 lengte voor twee anderen. En een van die twee was Bosma, die nog net op den streep ge klopt werd en dus derde werd. Echter, een derde prijs en een premie, veroverd in de 3de ronde, het is een uitste kend resultaat. De amateurs. Ongeveer 80 amateurs en onafhankelij- ken startten om 2 uur voor een 135 K.M. rit. Ook hier ging het direct zeer snel, maar toen een ronde voorbij was, lag alles nog bij elkaar. D.w.z. er kwam een groote groep van een 60 renners in een lange sliert ons voorbij en de rest lag op eenigen afstand. Weldra werd de situatie echter anders. Verschillende kleine peletons hadden zich gevormd en van een groot peleton was geen sprake meer. Toen kwamen ook al de eerste uitvallers en reeds toen viel het op, dat de Alkmaarder Groot deze keer „niet ging". Hij had moeite om het tempo te volgen en toen er 4 ronden gereden waren, gaf hij op. 't Was jammer, maar misschien verstan dig. Want zijn achterstand op de leiders was zeker meer dan een kilometer. Die groote achterstand heeft hem ongetwijfeld gede primeerd en mede tot opgeven gedwongen. Toen was Groot nog wel lang niet aan het einde van zijn krachten, maar hij had reeds te veel energie verbruikt in de eerste twee ronden en stopte, om tenslotte zich niet leeg te rijden en daardoor zijn vorm te verliezen. Hij kon toen echter niet weten, dat hij bij doorrijden zonder moeite een goede plaats zou hebben gekregen, want het veld dimde zienderoogen en toen er nog twee volle ronden te rijden waren, waren er nog elf renners over. En een Schulte had ook al gestaakt: kon ook niet meer. Ook Jaap Schipper, die al dadelijk door vallen een grooten achterstand had gekre gen, gaf tenslotte op, toen zijn band het begaf. Een verstandig besluit! De wedstrijd was door al die uitvallers weinig interessant, al mogen wy het fraaie rijden van Mathé niet onvermeld laten. Die zat steeds in het voorste peleton en durfde vier ronde voor tijd alleen weg te vluchten, Hij hield koppig vol en won steeds meer terrein, om tenslotte metbijna 2 minuten voorsprong door de finish te gaan! Daar achter volgden Anneese, Hidder, de Beer en Vethaak. Misschien is nog een enkeling ook aan de finish gekomen, maar dat hebben we maar niet afgewacht Wij zijn teruggegaan, na een minder- belangwekkende Ronde gezien te hebben. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE BERGEN OP ZOOM. Slaats wint van Huys in de achtervolging. Gister zijn op de wielerbaan „de Schel de" te Bergen op Zoom internationale wie lerwedstrijden gehouden. Het voornaamste nummer, een achtervolging tusschen onzen landgenoot Slaats en den Belgischen spe cialist op dit nummer, Constant Huys, won Slaats op prachtige wijze. De uitslagen luidden: Sprintwedstrijd (eindstrijd): 1 Boeyen, 2 Bakker, 3 van den Maagden burg, 4 Palmans (België). Wedstrijd op eigen kracht over 40 ron den: 1 Kuyper 13 pnt., 2 Weemaès 10 pnt., 3 Buuron 8 pnt., 4 Dietvörst 7 pnt., 5 Mar- tens 4 pnt., 6 de Groen 2 pnt. Achtervolging over 5 K.M.: Slaats (Nederl.) haalt Huys (België) in de veertiende ronde in na 2 min. 39 4/5 s. Twee uurskoppelwedstrijd: 1 Slaats-van den Maagdenburg 6 pnt. Op één ronde: 2 Boeyen-Martens 20 pnt., 3 Buuron-de Groen 2 pnt. Op twee ronden: 4 Palmans-WeemaeS 13 pnt., 5 Bakker- Kuyper 2 pnt. Op drie ronden: 6 Huys alleen 12 pnt. (Dietvörst gaf op). Paarden. DRAVERIJEN TE SAPPEMEER. Gisteren zijn te Sappemeer draverijen gehouden. De uitslagen hiervan luidden: Kortebaandraverijen over 800 M. Draverij a: 1. Abdullah Scot (720 M.), eigenaar Stal Gruno, tijd 1 min. 7 sec.; 2. W. Petrosia (770 M.), eigenaar Torringa. Draverij b: J. Frank (770 M.), eigenaar van der Molen, tijd 1 min. 6»/s sec.; 2. Daria (780 M.), eigenaar Mensinga; 3. Diamant Bleu (790 M.), eigenaar Monema. Ren op de vlakke baan over 2400 M. om den Sappemeer-prijs: 1. Young Stephan, eigenaar Udema, tijd 2 min. 57 sec.; 2. Alcala, eigenaar Stal Gruno, op een halve lengte; 3. Sint Mars, eigenaar Prijt. DRAVERIJEN OP DUINDIGT. Gisteren zijn op Duindigt draverijen ge houden. De uitslagen luidden: Prij zendraverij vierde klasse, afstand 1700 meter om den Claire Fontaineprijs: 1. Zampanz, 740 meter, eigenaar Visser, K.M.-tyd 1 min. 34.8 sec.; 2. Y Zelda Peter, 1740 meter, eigenaar France, K.M.-tijd 1 m, 35 sec. Ren op de vlakke baan over 1350 meter voor heerrijders en jockeys om den Coryphee prijs: 1. Inktpotje, eigenaar Jochems, totaal- tijd 1 min. 28.8 sec.; 2. Sarafar, eig. Timmer, op twee lengten. Handicap-draverij eerste klasse over 2000 meter om den Consuleaprys: 1. Epinard 3 2060 metr, eigenaar Ockhorst, K.M.-tijd 1 min. 25.2 sec. 2. Hanover Busybody, 2020 me ter, eigenaar stal Good Luck, K.M.-tijd 1 m. 26.9 sec. Prij zendraverij vierde klasse over 1740 meter om men Cleopatraprijs: 1. Zilver Wueen, 1740 meter, eigenaar In 't Veen, K.M.-tijd 1 min. 30.7 sec. 2. A. Farm Relief, 1720 meter, eigenaar stal R., KM.-tijd 1 min. 31.9 sec. Ren op de vlakke baan over 1900 meter voor heerrijders en ojckeys om den Casa d' Oroprijs: 1. Storm Flower, eigenaar van By- landt, totaaltijd 2 min. 7 sec.; 2. Marceline, eigenaar Jochems, op drie lengten. Handicap heat-draverij tweede en derde klasse over 1700 meter om den Coromandel- prijs: eerste heat: 1. Yankee Scott, 1740 m., K.M.-tijd 1 min. 29.9 sec.; tweede heat: 1. Vorst Wahnfriedh, 1740 m., K.M.-tijd 1 min. 29.3 sec.; derde heat: 1. Anselor, 1740 meter, K.M.-tijd 1 min. 29.5 sec. Vierde en beslissende heat: 1. Yankee Scott, 1740 meter, egienaar Kout, K.M.-tijd 1 min. 28.5 esc.; 2. Anselor, 1740 meter, eig, stal Valkeveen, K.M.-tijd 1 min. 28.5 sec.; 3. Vorst Wahnfriedh, 1740 meter, eig Kruithof, K.M.-tyd 1 min. 18.6 sec. G. ENSING. t Na een vrij langdurig lijden is Zondag morgen in de Ziekeninrichting Zonneschild bij Amersfoort overleden de bekende trai ner-rijder G. Ensing, in den ouderdom van 55 jaar. De naam Ensing is de laatste 40 jaar on afscheidelijk verbonden geweest aan het Nederlandsch course-wezen, door de actie ve beoefening van drie gebroeders, waar van de oudste, Jan, reeds op jeugdigen leeftijd is heengegaan. De thans verschei den Gies was 'n prima vakman, die talrijke overwinningen in binnen- en buitenland heeft behaald, waaronder eenige kam pioenschappen. Hij resideerde de laatste jaren op Birkhoven en trainde en reed paarden van verschillende eigenaren. Ook op de Alkmaarsche baan was hy een graag gezien pikeur. Het overlijden van Gies, nog in de kracht van zijn leven, heeft in course-kringen diepen indruk gemaakt. Waterpolo. (Van onzen eigen verslaggever.) De beste Alkmaarsche waterpolo- spelers en -speelsters waren gisteren te Utrecht aanwezig op het groote polo- tournooi, dat U.Z.C. had georganiseerd als inleiding voor de a.s. zomercom petitie en zij hebben een kort doch krachtig debuut gemaakt. Immers, het dames-zevental speelde gelijk tegen de U.Z.C.-reserves en verloor met het ne men van strafworpen, terwijl de heeren in de Eindhovensche ploeg „Aegir" hun meerderen hebben moeten erkennen. Moge dit resultaat voor D. A. W. er dus niet zoo heel gunstig uitzien, in werke lijkheid zijn er diverse factoren ge weest, welke zeer in het nadeel van Alk maar hebben gewerkt, waarop wij straks nog even zullen terugkomen. Het was een bont gezelschap, dat gister ochtend om half tien vanaf het Waagplein in een touringcar afreisde naar Utrecht. De weersomstandigheden waren ideaal en de verwachtingen waren dan ook zeer op timistisch. Het dames-zevental was, op Willy Pesie na, volledig, terwijl bij de hee ren niemand uit het eerste ontbrak. De reis verliep vlot en op het heetst van den dag mengde het Alkmaarsche gezelschap zich in het zwembad aan de Vossegatsche Laan onder de honderden zwemmers en zwemsters, die daar uit 'alle oorden van ons land waren saamgestroomd om de krachten met elkaar te meten. Als men bedenkt, dat niet minder dan zeventallen ingeschreven hadden, dan kan men zich indenken, welk een organisatie eraan vooraf heeft moeten gaan voor en aleer de eerste spelers aan de doellijn konden verschijnen. Bovendien waren er honderden suppor ters meegekomen, zoodat er een zeer groot aantal zwemliefhebbers in het centrum van ons land vereenigd was. De dames-wedstrijd. Het dames-zevental moest uitkomen te gen U.Z.C. II, de dames speelden in de vol gende formatie: Corry de Vos To v. Beek Hannie de Carpentier Aag Hoed Bep Smit Lyda v. Doorn Jopie Oostwouder Direct na het uitzwemmen trok de Alk maarsche voorhoede ten aanval en in de eerste minuut leek het er werkelijk op, of hier van een zekere superioriteit sprake zou zijn. Aardig combineerend kwamen Lyda v. Doorn en Jopie Oostwouder viak voor het Utrechtsche doelgebied, doch voorshands bleef een schot achterwege. De Utrechtsche dames herwonnen na korten tijd echter haar zelfvertrouwen en de be weeglijke midvoor bracht direct na den Alkm.-aanval veel beroering in de achter hoede. Het tempo werd eenigermate ver sneld en de Alkm. achterhoede had de grootste moeite om een doelpunt te verhin deren. Na deze twee spel-periodes bleef de wedstrijd gelijk opgaan, dan weer eens hier een gevaarlijk momentje en dan aan de andere zijde. De vrouwelijke scheidsrechter leek ons niet erg doelbewust en haar aar zelend optreden kwam het spel niet ten goede. Met een blanco-stand ging de rust in na een absoluut Alkmaarsch overwieht. Na de pauze kwam U. Z. C. spoedig sterk opzetten en reeds in de tweede minuut scoorde de links-buiten op keurige wjfze, hun club de leiding bezorgend. Dit was voor de Alkm. meisjes het tee- ken alles op alles te zetten en het resul taat bleef niet uit. Bep Smit kreeg den bal vrij, zwom prachtig naar voren en plaatste keurig naar de inmiddels vrij gezwommen Aag Hoed, die geen fout maakte en met een hard schot den stand op gelijke basis bracht (1I). Zoo kwam het einde en zooak te doen gebruikelijk moest het nemen van straf worpen de beslissing brengen. Aag Hoed moest 5 schoten nemen vanaf de 4 M. lijn en een ieder was in spanning hoe dit zou verloopen. Jammer genoeg miste deze overigens schotvaardige speel ster tweemaal, zoodat slechts 3 doelpun ten genoteerd werden. De Utrechtsche afgevaardigde deed het beter en miste geen keer, zoodat de U. Z. C.-dames het pleit gewonnen hadden. Of dit nu geheel ver diend was, meenen wij te moeten betwijfe len. De heeren verliezen van Eindhoven. Een der nadeelige factoren, waarop wij reeds wezen was het feit, dat twee wed strijden gelijktijdig en vlak naast elkaar gespeeld werden. Hierdoor klonken twee scheidsrechtersfluitjes door elkaar en dit was voor vele spelers telkenmale een han dicap. Zoo ook voor D. A. W.'s eerste ze vental. Verder gelooven wij, dat de zenu wen een hartig woordje meespraken en mogelijk dat 'n betrekkelijk lange auto bus-rit niet veel goeds eraan gedaan heeft. Hoe het ook zij, de heeren vonden in „Aegir" van Eindhoven een waardige te genstander. Wel snel en doortastend, (toch van gelijkwaardige kracht. De wedstrijd had een snel tempo, weder zijds werden de doelwachters bestookt en voor den toeschouwer was het een aan trekkelijke wedstrijd. D. A. W. heeft in de zen wedstrijd getoond dezen winter niet voor niets goed getraind te hebben, bal techniek, positiekiezen en zuiverder plaat sen zijn toch de directe voordeelen gewor den. De opstelling was als volgt: Imhülsen Jr. Stammes v. Beek Ooyevaar Soecker Caarls de Haan Nauwelijks uitgezwommen en positie ge kozen, werd het een spel van man op man, met in den aanvang „Aegir" iets sterker. Goed combineerend ging de bal op het Alkm. doel af, doch hier wachtte Imhülsen en hij verrichtte zijn taak met groot zelf vertrouwen en hield zijn doel voorloopig keurig schoon. v. Beek was de stuwende kracht in de achterhoede, telkens en telkens plaatste hij op de voorhoede doch daar wilde het eerst niet bijzonder vlotten. Nadat Imhülsen eenige malen gevaarlijke ballen uitstekend gestopt had, gelukte het den Eindhovenschen mid-voor toch, hem met 'n kort, scherp schot te verrassen (0-1) De Alkm. voorhoede liet dit niet op zich zitten en nam direct maatregelen een te- gengoal te fabriceeren. Via v. Beek en Caarls kreeg de Haan een mooien bal aan gegeven en met een keurigen doorslag scoorde hij den gelijkmaker (1—1). De gemoederen waren gerust mi men bleef het beste hopen. Doch zie, de tweede helft kenmerkte zich door pech. Want zelfs toen „Aegir" ten tweede male gescoord had, bleef D. A. W. iets in de meerderheid, maar haar schot vaardigheid werd niet naar werken be loond. Paal en keeper keerden verschillende schoten. Caals probeerde het kort voor het einde met een vliegend schot, dat zeker beter lot verdiend had, doch dat nu op wonderlijke wijze nog gekeerd kon worden. En daarmede was ook dit pleit beslecht Alkmaar was nu geheel uitgeschakeld en zijn debuut op het water-lopotournooi was niet geheel gelukkig geweest. Ertegenover staat, dat er wel geleerd is dat pech de grootste facotor ten nadeele geweest is, en dat D. A. W. in het natio nale zwemleven langzamerhand een ver trouwden klank gaat krijgen. Een niet te overschatten symptoom! De terugreis werd in aller-prettigste stemming ondernomen ën beladen met po lo-ervaringen trok men de aloude stad weer binnen. De uitslagen. Heeren eerste klasse: D. W. R.Zwemlust 1—5, Zian—U. Z. C. 4—1, het Y—Zwemlust 3o, H. P. C.Maas 31, H. Z. en P. C. Haarlem 8—2, Zian—H. Z. en P. C. 0—4, H. P. C.—het Y 1—2, H. Z. en P. C. en het Y komen in de finale, welke 8 Augustus wordt gespeeld. Tweede klasse a: De OtterV. Z. V. J—'1, V. Z. V. wint met strafw. L. Z. C.H. "fr. G. B. 11, H. V. G. B. w. m. strafw. Star- Zyl 1—2, Poelmeer—Brandenburg J—1,

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 9