Agmda KIJKEN isKOOPELCLOECK mooi ween EGMOND AAN ZEE HEERHUGOWAARD Verwachting Buitenlandsch weeroverzicht .sr SCHERMERHORN NIEUWE NIEDORP Buitengewone zitting der Staten Generaal. Hedenmiddag geopend door minister Mr. J. A. de Wilde. BEEMSTER EGMOND BINNEN Stad en Omqemtq. Alkmaar, Dinsdag. GESLAAGD. Voor het op 5 Juni te Utrecht door de Ned. Ver. van Leeraren in Stenografie en machineschrijven gehouden examen, slaag den voor het praktijkdiploma typist de da mes G. de Vries te Heiloo en N. Jong te N.- scharwoude en de heer J. A. Weiier te Alk maar. LIJK OPGEHAALD. Gisteren ontdekte de heer H. Kistema- ker uit Nieuwe Niedorp, die met een vaar tuig over de Rijd voer, dat een lijk in het water dreef. Bij ophaling bleek het te zijn de 80-jarige C. K. te Nieuwe Niedorp. BURGEMEESTER EN SECRETARIS VAN HOORN TEN PALEIZE. H. M. de koningin zou vanmiddag te vijf uur ten paleize ontvangen de burgemeester van Hoorn, mr. H. C. Leemhorst en den secretaris dezer gemeente, de heer H. J. Room, die in hun kwaliteit van voorzitter en secretaris van het comité voor de J. P. Coen-herdenking, die te Hoorn heeft plaats gehad, een gedenkpenning zouden aanbie den. DIERENBESCHERMING. Bij den inspecteur van Dierenbescher ming den heer Verwer, Baanstraat al hier zijn hedenavond tusschen half ze ven en half acht een hond en een poes te bekomen. De hond is een smoushond je wit-zwart type ruige fox reu, ongeveer 1 y, jaar oud. Hij is een vondeling die als eenige bezit een nieuw leeren bandje om den hals draagt. De poes is zwart in goede conditie en is sedert eenige dagen zwervend in de Kinheimstraat aangetroffen. DE RESTAURATIE VAN HET ALKMAARSCHE KERKORGEL. De heer dr. P. Brommer schrijft ons: Op 16 Juni a.s. zal in de Groote Kerk een concert plaats vinden onder leiding van Corn. Jonker, ten bate van het Orgelfonds. Dit concert is het eerste van een reeks, bestemd om gelden te verkrijgen tot restau ratie van ons schoone Alkmaarsche orgel. Het is helaas dringend noodig geworden, althans iets aan het instrument te doen, daar helaas niet steeds de kerkvoogdij (zooals gelukkig wèl de huidige) van het belang van het onderhoud van dit orgel doordron gen is geweest. Het instrument dateert reeds uit 1721; of liever een reeds bestaand orgel werd toen door den beroemden bouwer Schnitzler tot een groot drieklaviers orgel, bestaande uit een hoofdwerk (of groot-orgel), een boven werk, en een zich aan de zijde van den speler bevindend zoogenaamd Positief, uit gebouwd. Veel stof is er toentertijd opgewaaid, zoo als dat gebruikelijk is, over de wijze, waarop deze verbouwing was geschied; sommigen oordeelden, dat het instrument ten eenenmale was bedorven, terwijl arn deren het reeds terstond als een meester werk begroetten. Het is natuurlijk niet onze bedoeling de waarde van deze oordeelen te toetsen. Eén ding is zeker; dat wil het orgel den roep van zijn schoonheid handhaven, ja gedeeltelijk zelfs herkrijgen, het dan een grondig herstel dient te ondergaan. Aller eerst is daar de mechaniek, dat gecompli ceerde samenstel van toetsen, abstracten en kleppen, waarvan nu vaak moet worden ingeprent: behandel het oude dier met de uiterste zachtheid. Dan de windtoevoer, be staand uit balg, conducten en laden, reeds in het oude orgel iets te bekrompen aange legd en die, wil het instrument tot zijn volle kracht in staat zijn, en niet aamechtig van windziekte moeizaam den klank onder steunen, een afdoende voorziening ver- eischt. Doch dit alles is nog slechts buiten kant, als het ware het skelet van het orgel. De eigenlijke ziel van het orgel wordt ge vormd door eenige duizenden pijpen en pijp jes van allerlei lengte en formaat, van de formidabele dikte der zware 32 voet af tot de enkele millimeters van het uiterst hooge 1 voet-register; van allerlei gedaante ook: gers te helpen. Ik heb deze bevelen nog in mijn portefeuille", zeide de kapitein tegen den journalist. Hij liet deze zijn getypte in structies zien. „De bevelen had de kapitein om negen uur 's morgens ontvangen. Om vijf uur 's middags was hij met zijn toestellen vertrok ken. Onze toestellen waren zeer snelle twee- motorige vliegtuigen. Wij vlogen op 4000 voet hoogte. Bij het naderen van Ibiza be merkten wij in de baai, op ongeveer 200 yards (180 meter) van den oever, een oor logsschip. Wij vlogen in zijn richting om het te ver kennen. Toen wij naderden gaf het schip vuur op ons. Het schieten was eerst slecht en te laag, doch weldra werd het verbeterd en plotseling kwamen in onze omgeving gra naten tot ontploffing. Het was toen onge veer zes uren. Het was toen heel natuurlijk, aldus kapi tein Orcega, dat wij direct het schip aanvie len, dat ons beschoten had. Ik gaf den weg aan en bevel den waarnemer vier bommen te laten vallen. Ik kon niet zien waar onze bommen terecht kwamen. De waarnemer telefoneerde mij het resul taat. De kapitein heeft formeel ontkend, dat de vliegtuigen op geringe hoogte boven de Deutschland zouden hebben gevlogen. Dat is grotesk, zeide hij. Met toestellen als de onze moesten wij van groote hoogte bom bardeeren en met groote snelheid vliegen, bekervormige met koperen tongen, gedekte, ongedekte; pres tanten, fluiten, enz. enz. En juist dit meest kostbare deel van ons orgel vraagt het dringendst om verbetering: ver vanging van onbruikbare pijpen, aanvul ling van de ontbrekende (want ook deze categorie is „vertegenwoordigd"). Om een voorbeeld te noemen, de tongwerken, waar van er 14 in ons orgel aanwezig zijn, en die, wanneer ze goed zijn, zoo buitengewoon bijdragen tot de straling en glans van een orgel, zijn eigenlijk zoo goed als alle on bruikbaar. Gelukkig is het overgroote deel van het pijpenmateriaal nog wèl in goeden staat; maar toch eischten voor stem, de eene hier, de andere daar, de noodige aanvulling en verbetering: weinig registers zijn er, die men zonder meer en aan redelijke eischen getoetst, als solostem kan bezigen. Men zal zoo wel willen aannemen, dat met een volkomen restauratie van het orgel eenige duizenden guldens zouden gemoeid zijn. Tot zooiets zal de kerkvoogdij voor' loopig wel niet in staat worden gesteld, ook al mocht de restauratie der geheele kerk een feit worden. Maar ook reeds aan het hoogst noodige zullen verscheidene honderden guldens ten koste moeten worden gelegd Vandaar dat wij tot slot ten dringendst ieder zouden willen verzoeken, de kerk voogdij in haar pogen tot herstel van het instrument naar vermogen te steunen. Te meer hebben wij de vrijmoedigheid ieder tot steun op te wekken, waar toch het feit, dat kerk èn orgel onder de hoede van mo numentenzorg zijn geplaatst, er op wijzen, dat ook het bezit van ons orgel een eere zaak is niet zoozeer nog voor de Ned hervormde kerk als voor het geheele ge meentebestuur van de stad Alkmaar. Steune dus ieder, zoo mogelijk door extra giften, en in ieder geval door in grooten getale de voor dit doel georganiseerde concerten waarvoor de medewerkenden ook nagenoeg belangeloos hun krachten geven bij te wonen en daardoor doeltreffend te maken. Het concert. Aan het concert werken als solisten mee mej. Annie Schoen (sopraan), G. Hekket (hobo), P. Brommer (orgel), het symphonie- orkest en het knapenkoor. Het programma bevat werken van Bach, Haydn, Handel, Beethoven, Hiller, Wolf, Hildach, Mendelssohn, Bartholdy en Diepenbrock. Een eere-comité. Men verzoekt ons nog te willen ver melden, dat voor deze restauratie-concerten een eere-comité is gevormd, dat als volgt is samengesteld: Jhr. mr. F. H. van Kinschot, burgemeester der gemeente Alkmaar, voorzitter, Tj. N. Adema, ds. W. D. M. Baar, jhr. mr. dr. J. A. v. d. Brandeler, mr. J. Belonje, J. H. Bast- meijer, mevr. wed. Cohen Stuart—Wichers, ds. C. van Dop, dr. A. K. Dijkhuizen, G. C. Dun, J. Dokter, mr. G. C. B. v. d. Feen de Lille, mr. J. G. Holsteijn, dr. Th. C. van Hilten, W. Holsmuller, B. Hoek, mevr. M. Koekman, mr. A. Koelma, mevr. Langeveld- Holleman, notaris mr. C. J. de Lange, mr. A. M. Ledeboer, dr. N. H. Louis, G. Lou waars, D. G. G. Margadant, J. H. M. Noot, N. v. d. Poll, Th. A. Ringers, F. W. Roder- wijn, D. Saai, P. Schipper, C. E. Slinger, J. Vogelaar, ds. J. H. W. Warners, C. C. Walraven en J. v. d. Worp. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 1—8 JUNI 1937 Nieuwe zaken: Alkmaar: P. Schipper, Voormeer schilder en behanger. Bergen: K. M. Gerritsen, Karei de Groo telaan 22, horlogemaker, enz. Bergen aan Zee: Pension „Stormvogel", Julianaplein 14. Den Helder: P. Pastoor, Zuidstraat 23, winkelier en reparatie-inrichting van schoenen. Het Chocoladehuis, Spoorstraat 107, cho colaterie en banket. J. Rombout, Violenstraat 95, handel in wijnen en aanverwante artikelen. Texel: Het Warenhuis, de Koog, Dorps straat 20a; eig. Mej. T. C. Eelman. W ij z gingen: Alkmaar: M. Smit, Zeg- lis 37, fabricatie en verkoop van T B. C. ar tikelen; verplaatst naar Zaandijk. Hypotheekbank Noord-Hollandsch Grond- crediet N.V., Voordam 11; bestuurswijzi ging. Broek op Langendijk: Coöp. Boerenleen bank en Spaarbank der Coöp. Boerenlb.; bestuurswijziging. Castricum: Bouw- en Exploitatie Maat schappij „Totrumar" N.V., Beverwijksche- straatweg 150, bouw- en administr. mij.; verplaatst naar Berg en Dal. Den Helder:: Wica N.V., Oosterbeek; fil. Den Helder, Spoorstraat 116, opgeheven. D. Kort's Electr. Limonadefabriek, Zuid straat 75; uittreding gevolmachtigde. Meubel- en Tapijtmagazijn P. Govers, Spoorgracht 24; overgegaan aan M. Govers. Schagen: Drukkerij- en Uitgeversmaat schappij voorheen „De West-Friesche Kerkbode" N.V., Landbouwstraat C 182; bestuurswijziging. Texel: J. Kuipers, den Hoorn, smederij, enz.; overgegaan aan G. de Wit. Wieringen: P. D. Spaander, Hofstraat 40, electrotechnisch bureau; overgegaan aan Alb. de Haan. N.V. Gebr. Kaan's Vervoer Maatschappij, Kerkplein 18; bestuurswijziging. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, eerste hoofdnum mer De fabrieksbaas (sens.); hoofdrol Bar ton Mc.Lane,-*tweede hoofdnummer De mijn met de Ijzeren deur (sens.); hoofdrol Richard Arlen. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Drie Wiener Madel (amus.); hoofdrollen Paul Hörbiger, Maria Andergast en Gretl Thei- mer. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Fatale schoonheid (rom.-sens.); hoofdrollen Cary Grant en Loretta Young. Toegang boven 18 jaar. Extra: De moordspecialist (sens.) Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half acht, hoofd nummer De ongeschreven wet (rom.- sens., kleurenfilm); hoofdrollen Sylvia Sidney, Fred Mc. Murray en Henry Fonda. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Woensdag 9 Juni. 4.30 uur, De Unie, vergadering Maat schappij van Weldadigheid. Donderdag 10 Juni. 8 uur, De Unie, ledenvergadering Ned. Genootschap tot zedelijke verbetering van gevangenen, afd. Alkmaar. Winkelsluiting. Ingevolge de bestaande gemeente-veror dening zullen gedurende de zomermaanden óók in deze gemeente de winkels, welke daarvoor zijn aangewezen, des Zondags van 8 uur v.m. tot 10 uur namiddags geopend mogen zijn, terwijl die winkels door de week tot des avonds 10 uur geopend mogen blij ven. Deze regeling is gelijkluidend vastgesteld als die in Egmond aan Zee. Weec&ecicfit Zwakke 24, Rijkssteun toegezegd. Door de ministers van binnenlandsche zaken en financiën is aan de gemeente Eg- mond aan Zee, die voor het dienstjaar 1937 de begrooting niet sluitend kon maken, rijkssteun toegezegd tot een bedrag van 23.600. De gemeente had een rijksbijdrage gevraagd van 36.000, doch zal f 12.400 moeten bezuinigen op allerlei, door de re geering aangegeven uitgaven. De regecring deelt aan de gemeente mee, dat nog nader beslist zal worden of de rijkssteun als voor schot, dan wel als bijdrage k fonds perdu zal worden verstrekt. Tevens zal de gemeente mogen rekenen op de maximale extra-bijdra ge en de belastingbydrage uit het werkloos- heidssubsidiefonds, groot respectievelijk 27.440 en 7220. De werkloosheidslasten komen, voorzoover steun en werkverschaf- fingsloon betreft, zoodoende voor 99 pCt. ten laste van het Werkloosheidssubsidiefonds. Jongetje te water. Toen eenige kinderen in den Ringsloot nabij de Broekerhoek aan het hengelen wa ren, naderden twee vriendjes per fiets. Deze ook nieuwsgierig naar het resultaat, stapten af, wat tot gevolg had, dat hert vierjarig zoontje van de B., die naast zijn 14-jarig broertje aan den wal stond, geraakt werd door een dier voorwielen en van den hellen den berm af te water schoot. Gelukkig was een zoontje van den heer Olij, kwiek ge noeg om het steeds verder afdrijvende ven tje, dat nog op zijn kleertjes bleef drijven, van een gewissen verdrinkingsdood te red den. tot matige westelijke tot zuid westelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; wei nig of geen regen; weinig verandering in temperatuur. Regenbuitjes slechts plaatselijk verwacht. De kern van het hooge drukgebied over de Randstaten trok zich iets naar het oos ten terug. Het gebied breidde zich echter naar het zuidwesten, over zuid-Duitschland en Zwitserland uit. De oceaandepressie nam aanmerkelijk in omvang en ook iets in diepte af, het centrum trok iets naar het zuidoosten. De secundaire, welke gisteren over ons land onweer bracht, ligt thans over noord-Duitschland en Denemarken, doch vertoont weinig activiteit. Ook over noord-Scandinavië ligt nog een secundaire, welke daar krachtige winden en plaatse lijk regen veroorzaakt. Ook langs de Noor- sche kust valt hier en daar regen, overigens is de lucht in Scandinavië meest licht be wolkt met zwakke winden. In oost-Europa is de wind naar zuidoost met helderen he mel, in Duitschland en onze omgeving is de wind naar zuidwest of west omgeloopen, doch ook hier is de lucht meest gebroken, alleen in het oosten van ons land en in west-Duitschland ligt nog een klein regen- gebied. In Frankrijk is het meest windstil met gebroken lucht, op de Britsche eilan den waait het matig tot krachtig uit het zuidwesten met gedeeltelijk bewolkte lucht en plaatselijk regen. De temperatuur is in Scandinavië nog gestegen, in het ove rige waarnemingsgebied is zij vrijwel over al gedaald, zij is echter nog nagenoeg over al boven normaal. Voor onze omgeving is zwakke tot matige westelijke tot zuidweste lijke wind te wachten met afwisselende be wolking en weinig verandering in tempera tuur. Verwacht wordt voorts dat de regen tot geringe hoeveelheden beperkt zal blij ven. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en alle andere voertuigen van 21.49 uur tot 4.12 uur licht op. JUMLcaties GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Bekendmaking. De directeur van het gemeentelijk bu- reau voor sociale zaken deelt aan belang hebbenden mede, dat gedurende het tijd vak van Woensdag 9 tot en met Dinsdag 15 Juni 1937 de volgende kleuren bons geldig zijn: Margarinebonnen blauwe kleur. Gehaktbonnen wit met roode streep. Bak- en braadvetbonnen bruine kleur. Alkmaar, 8 Juni 1937. De directeur voornoemd, E. v. d. HEUVEL. £aatste Aecichtm Ongecorrigeerd. Door het bestuur van het Witte Kruis alhier werd een vijfde ligtent ter waarde van ongeveer 200 aangeschaft, daar alle ligtenten helaas in gebruik zijn. Een drin gend beroep wordt daarom nogmaals gedaan op de niet-leden om zich onmiddellijk als lid te laten inschrijven. Verandering vrachtdienst. De heer C. Langenberg heeft zijn vracht- dienst en veevervoeronderneming resp. naar Alkmaar en Purmerend overgedaan aan den heer A. Lakeman alhier. Het vervoer van de tuinbouwproducten naar de veiling te Purmerend heeft de heer Langeberg aan zich gehouden. Autotocht ouden van dagen. Het comité voor een autotocht voor onze ouden van dagen, dat de laatste jaren door middel van een verloting de benoodigde gel den hiervoor wist te verkrijgen, zal dit jaar met een lijst bij de ingezetenen circuleeren. Door ruime bijdragen hoopt dit comité we derom een zonnigen dag te brengen in het eentonige leven van deze oudjes. Geslaagd. Onze vroegere plaatsgenoot P. Wit Cz., thans bouwkundige te Hengelo, slaagde voor het examen als beton-constructeur gehouden te Utrecht. Ontslag. De ambtenaresse ter secretarie mej. A. van der Molen heeft wegens a.s. huwelyk tegen 1 Augustus a.s. ontslag gevraagd. Mej. van der Molen is waarn. secretaris dezer ge meente en agente der arbeidsbemiddeling. De minister van binnenlandsche zaken, mr. J. A. de Wilde, heeft hedenmiddag namer.s H.M. de koningin de buitenge wone z:tting van de Staten-Generaal, welke ingevolge de grondwetsherzie ning wordt gehouden, geopend. Met het gebruikelijk ceremonieel werd de minister te 12.45 ten paleize, Noordeinde ontvangen. Bij ontstentenis van den hofmaarschalk, mr. F. F. baron de Smeth, die in verband met het ko ninklijk bezoek te Amsterdam vertoeft, werd de minister ontvangen door den kamerjonker, Ph. J. graaf van Zuylen van Nyevelt. Een eere-escorte van 30 huzaren was op het voorplein van het paleis opgesteld. Te zeven minuten voor één vertrok de minister van binnenlandsche zaken, in ambtscostuum, per galakoets van het paleis naar het Bin nenhof, warbij het eere-escor.e voor de helft voor en voor de overige helft achter de koets reed. Hoe geheel anders dan op den traditionee- len derden Dinsdag in September. Doch thans is het de hoofdstad, die de koningin en haar kinderen kan toejuichen. Precies één uur arriveerde minister de Wilde in een gala-hofrytuig met zijn cava- lerie-escorte voor den ingang der Tweede Kamer. Vijftien man militaire politie brach ten eerbewijzen. Een minuut of drie, vier later: een hoorn signaal, de militairen worden gecomman deerd om acht te geven; de minister betreedt de galakoets, hetzelfde ceremonieel van zoo even, weg rijdt de kleurige cortege. De plechtigheid is alweer ten einde. Wei nigen in de straten zien den niet verwachten stoet. De trek is meer naar Scheveningen. In de vergaderzaal der Tweede Kamer. JUooinciaal Tlieuws Duin-brandje. Zondag brak er in de duinen in deze ge meente, gelegen ten Noorden van Egmond aan Zee, brand uit, die door spoedig opda gende hulp betrekkelijk gauw gebluscht kon worden. De politie stelt een onderzoek naar de oor zaak hiervan in. Tegen half één vulde zich de vergaderzaal der Tweede Kamer geleidelijk met de leden -n?n Eerste en Tweede Kamer in haar nieuwe samenstelling, zoodat men hier tal van nieuwe gezichten zag, al bevond zich daar- .1 onder dan ook een aantal oude bekender, a Steunuitkeering niet stopgezet reeds vroegcr in het parieten? hebben gezien of zelfs achter de regeeringstafel zooals de oud-minister Ch. J. I. m. Weiter In het voorzittersgestoelte had plaats ge B. en W. hadden besloten de steunuitkee ring gedurende den hooitijd, 5 weken, stop te zetten. Door gezamenlijke actie van de christelijke, katholieke en modeme landar beidersbonden is het gelukt B. en W. van het onbillijke van dezen maatregel te overtuigen, aangezien de mechaniseering in den hooibouw de behoefte aan personeel vrijwel heeft op geheven. B. en W. hebben dan ook besloten de stop zetting der steunuitkeering in te trekken. nomen de met de leiding dezer vereenigde vergadering belaste voorzitter van de Eercte Kamer, mr. W. L. baron de Vos van Steen wijk geflankeerd door griffiers en commies griffiers van Eerste en Tweede Kamer allen gestoken in hun goud-bestikte ambtsuni formen. In uniform waren voorts alleen de mannelijke leden der commissie van in en uitgeleide, bestande uit mevr. Bakker— Nort en de heeren prof. Anema, van Dijk, ter Haar, Tilanus, van Rappard, Goseling en Wendelaar. Alle fracties waren in ruime mate ver tegenwoordigd, ook de nieuwe fractie der nationaal-socialisten. Afwezig waren slecht* de communisten. Het was een druk va-et- vient van oude en nieuwe afgevaardigden, die zich aan elkaar voorstelden. Kort voor één uur verschenen de leden van het demessionaire kabinet, die tevens lid van de Kamer zyn, in de vergaderzaal: dr Colijn, mr. van Schaik, mr. Deckers, Jhr. van Lidht de Jeude, prof. Slotemaker de Bruine en mr. Oud. Zij drukten den voorzitter de hand en mengden zich tus schen de overige afgevaardigden. Ook de ministers, die geen lid van de Kamer z^jn, waren aanwezig: Jhr. de Graeff, mr. Slingenberg en prof. Gelissen hadden bi een der loges plaats genomen. Te één uur precies hamerde de voorzit- ter en hield eensklaps het geroezemoes op. Alle leden verhieven zich van hun zit plaatsen en binnengeleid door de leden der commissie betrad de minister van binnen landsche zaken, mr. de Wilde, de zaal om namens de koningin de buitengewone zitting der Staten-Generaal te openen. Staande hoorden de aanwezigen de rede aan, waarmee de minister de opening ver richtte: De koningin heeft my opgedragen deze buitengewone zitting van de Staten-Generaal te openen. De wetsontwerpen waarbij verklaard is, dat er grond bestaat de daarin ver vatte voorstellen tot verandering in de Grondwet in overweging te nemen, zijn door de ontbonden Kamers der Staten-Generaal met groote meerder heid aanvaard. Thans rust op regeering en Staten- Generaal de taak in gemeen overleg den aangevangen arbeid, waartoe de noodige wetsontwerpen U onverwijld zullen bereiken, te voltooien. Hoewel kort, zal ook deze zitting on getwijfeld belangrijk zijn. De Koningin spreekt den wensch uit, dat Uw werk, gezegend dooi den allerhoogste, tot heil van land en volk moge strekken. In naam der Koningin verklaar ik de buitengewone zitting van de Staten- Generaal te zijn geopend. Met een nijging naar den president, naar de leden ter linker- en ter rechterzijde van de Kamer, welke met een plechtstatige bui ging door de leden werd beantwoord, nam de minister afscheid van de Kamer, waarna de leden der commissie hem naar buiten geleidden. Toen de commissieleden in de vergader zaal terugkwamen, sloot baron de Vos van Steenwyk de vereenigde vergadering en was de korte plechtigheid, die nog geen 10 minuten geduurd had, ten einde. PROF. AALBERSE ALS TWEEDE KAMERLID BEEEDIGD. De minister van staat, prof. mr. P. J. M. Aalberse is hedenochtend door H.M. de ko ningin ten paleize in Amsterdam als lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal be- eedigd. JCethéL School Ds. Eikema te Schagen heeft bedankt voor het beroep naar de herv. gemeente te Assen. Op het tweetal voor predikant bij de j f't^tv kerk te Amersfoort komt voor dr. J. Drenth te Broek op Langendijk. nieuws WERELDREPORTAGE VAN DE ZONSVERDUISTERING. he?Ziifd»u°i^k die vandaag °P ODBem halfrond zal optreden, niet on- deliüTX de bewoners van het Noor- de 'Amerï l6 d0en voorbijgaan, heeft Amerikaansche omroepmaatschappy N. e^nd JeluitgerU3te We naar het den np7p °n dei? StiUen Oceaan gezon- kortecnlf? e*p ie is °-a. uitgerust met een aa?v£r er'udied00rmiddel van een C van ?eVwb0nden antenne' derepor' naar het waarnemingsplaats overbrengt gerustheetex^.teen drachtige installatie uit- der van dh v t P de "Avocet". De zen van de R r a''« iog wordt door het station onfr1 Reyes aan de Ca,i- ders van de N B cT8™ 6n aan de ze?" reportage van Behalve d® door de PniV u® Canton-expedte, zal ook een verslap o™ 13 Broadcasting System nog waargenomen n 8 zal kunnen worden zal om 20 20 A Z Treportage van de N.B.C. stige ontvannef jaanvangen en b« gun- neftady en A?Kndlt[es. ook °a- over Sche- zyn. -burgh in ons land te hooren

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2