Onprettige verhoudingen in Koedijk. iBinnenland Gemeenteraat Zal de burgemeester straks buiten de gemeente moeten wonen? Voorbarige uitlatingen met een verhuizing ale gevolg. Gisteravond te 7 uur kwam de gemeente raad van Koedijk in voltallige zitting bij een. Tegen de gewoonte duurde de vergade ring nu eens niet een klein half uur (dik wijls vraagt de openbare zitting slechts een kwartiertje), dezen keer werden twee uren volgepraat en dat op lang niet malsche wijze. Twee woningkwesties hebben de hoofden warm gemaakt en daarbij bleef ook voor buitenstaanders niet verborgen, dat er in Koedijk onprettige verhoudingen bestaan, die afbreuk doen aan een goede zakelijke afhandeling ook van de gemeentezaken. De voorzitter, burgemeester N i- n a b e r, opende de vergadering met de vol gende mededeelingen: a. dat van den minister van sociale zaken bericht is ingekomen, dat de werkverschaf fing is verlengd tot en met 28 Augustus a.s.; b. dat door B. en W. in de vergadering van 3 Juni j.1. is vastgesteld het reglement van orde voor de vergaderingen van B. en W.; c. dat van de vereeniging van Ned. herv diaconieën in de classis Alkmaar zijn ingeko men het verslag en de rekening over 1936 voor Gezinsverpleging. Het sub c genoemde werd voor kennis geving aangenomen. Bij het sub a bedoelde vroeg de heer B o o n of de belanghebbenden nog naar het Staatsboschbeheer kunnen gaan en als het waar is, dat dit stopgezet wordt, kan dan niet gevraagd worden om verlenging van het werk in de duinen? Anders hebben we niets aan de verlenging van de werkver schaffing in Koedijk, tenzij we in de ge meente een object voor werkverschaffing hebben. De voorzitter antwoordde, dat al leen bericht van verlenging is ingekomen. We kunnen wel vragen, wat de heer Boon wenscht, maar spr. betwijfelde of zal wor den toegestemd, want de meening is, dat de zomermaanden niet noodig zijn voor werk verschaffing. Wat sub b betreft, zei de heer Hart, dat het wenschelijk is, den burgemeester te ver zoeken zijn adres bij afwezigheid voor lan ger dan 24 uur achter te laten bij den loco burgemeester. In de vergadering van B. en W. was in dien geest besloten. De burge meester had het verzoek geweigerd en had aangekondigd vernietiging van het besluit te zullen vragen aan de Kroon. Weth. Z u t vroeg welk bezwaar de burge meester had. De voorzitter weigerde daar op te antwoorden. De heer Boon steunde de vraag van den heer Zut, maar kreeg evenmin antwoord. Ingekomen stukken. Van Gedeputeerde Staten waren verzoe ken ingekomen tot wijziging van de leges verordening, de begrooting 1937, de reke ning 1935, de besmettelijke ziektenwet en van de suppletoire begrooting 1936. Aan al deze verzoeken werd, na korte toelichting door den voorzitter (het gold slechts redac tiewijzigingen en omzetting van eenige cijfers) zonder verdere bespreking voldaan. Een verzoek om gedeeltelijke ontheffing van hondenbelasting werd verwezen naar een vergadering in comité. Bij een verzoek van den heer G. Sietsma om eervol ontslag met ingang van 1 Aug. als onderwijzer, in verband met zijn benoeming te Beverwijk wilde de heer Kramer hem in de nieuwe woonplaats veel goeds toewenschen. De voorzitter kon dezen wensch namens B. en W. geheel onderschrijven en zei, dat zulks in den brief met mededeelir.g van het eervol ontslag tot uiting zal worden gebracht. Tegemoetkoming in verhuiskosten. De heer M. van Westerop, kommies bij de belastingen, verzocht om tegemoetkoming in de kosten van verhuizing. B. en W. stelden voor 15 toe te kennen als vergoeding voor de gemaakte kosten in verband met de lagere stroomspanning aan de Zes Wielen. De heer Kramer vroeg of Westerop vrijwillig is verhuisd. Zoo ja, dan heeft hij niet alleen de lusten maar ook de lasten daarvan te dragen. Is de verhuizing niet vrij willig geweest, dan wordt de zaak anders. De voorzitter antwoordde, dat de man vrijwillig is vertrokken. Mevr. O t t o vroeg, hoe B. en W. aan de berekening komen van 15. Devoorzitte r antwoordde, dat dooi een andere stroomsterkte kosten ontstaan ten aanzien van lampen enz., welke geschat werden op dat bedrag. Weth. Zut was aanvankelijk tegen elke vergoeding geweest, maar stelde voor 15 te geven ter tegemoetkoming in den aan koop van nieuwe „bolletjes". De voorzitter is tegenover adressant wel wat voorbarig geweest in zijn uitlatingen over nieuwbouw en dat was voor W. aanleiding om het huis zoo spoedig te verlaten. (Adressant bewoon de het huis van de gemeente, waaromtrent B. en W. verbouw voorstelden tot woning voor den burgemeester.) De heer Boon was tegen vergoeding als de verhuizing geheel vrijwillig is geweest. Is er nu een prikkel geweest om te verhui zen? De voorzitter antwoordde, dat de huur niet was opgezegd. Een prikkel kan de man gezien hebben in het bezoek aan de woning door den ingenieur namens den com missaris der koningin. De heer Hart beaamde het vrijwillige van de verhuizing, want inderdaad is de huur niet opgezegd. Maar nu heeft de burge meester gezegd, dat hij hoopte tegen 1 Juni te beginnen met nieuwbouw, wat volgens adressant beteekende: je moet zoo gauw mo gelijk ophoepelen. Hij had nog niet aan verhuizing gedacht, maar door de uitlating van den burgemees ter is hij nu reeds verhuisd. Nu kan men zeggen, dat dan de burgemeester ook de te gemoetkoming in de gemaakte kosten moet betalen, maar waar men kan waardeeren dat de burgemeester nu gelegenheid kreeg voor den spoedigen verbouw, zag spr. er geen onbillijkheid in om de gemaakte on kosten te betalen, welke aan de vroegtijdige verhuizing zijn verbonden. De heer Visser vond 15 voor de nieuwe lampen wel veel geld en nam voorts aan, dat adressant van de gelegenheid om een mooie woning te krijgen heeft gebruik gemaakt. Maar waar zal men blijven, als de gemeente daarvoor 15 moet betalen? Weth. Hart merkte op, dat de man de opmerking van den burgemeester heeft ter harte genomen, al kan men die wat voor' barig noemen. De voorzitter lichtte de zaak toe. Hij was naar de woning van den kommies gegaan in opdracht van den waarnemenden commissaris der koningin in deze provincie en had toen gezegd, dat hij hoopte, dat tegen 1 Juni met de heele of gedeeltelijke slooping kon worden begonnen. De heer Boon meende, dat de burge meester zelf moet betalen. De heer Schuur nam aan, dat de heer Westerop nog niet zou zijn vertrokken, als de burgemeester het gewraakte gezegde niet had gebezigd. Hij heeft het door zijn vertreK de gemeente gemakkelijk gemaakt en daar om durfde spr. vóór het voorstel stemmen. Het voorstel werd hierop aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen waren de heeren Boor, Kramer en Visser. Geen ambtswoning voor den burgemeester. B. en W. stelden voor om de ambtswoning van den secretaris te verbouwen tot ambts woning voor den burgemeester. Ter bespre king van dit voorstel schorste de voorzitter eenigen tijd de vergadering. Na heropening vroeg mevr. O t t o of het waar is, dat de burgemeester in huurstaking is voor zijn woning (de pastorie der herv. gemeente). De voorzitter: Dat gaat u niet aan. Ik moet uit mijn huis, met de reden hiervoor heeft niemand iets te maken. De heer Boon: Door de huurkwestie van den burgemeester komt de gemeente toch op kosten van circa 3000. Weth. Zut verdedigde het voorstel, wij hebben, zei spr., met de kwestie tusschen den burgemeester en het kerkbestuur niets te maken, maar moeten zorgen voor een goede woning voor den burgemeester. Spr. ging na welke plannen daarvoor ge weest zijn. Het thans aanhangige is het vier de; een ander plan voor verbouw was te duur, aan nieuwbouw was heelemaal niet te denken. De heer Kramer vond het niet gemoti veerd om hooge onkosten te maken. Aan het armhuis wordt geweldig besnoeid en waarom zouden wij nu zulke hooge kosten moeten maken voor een woning voor den burgemeester? Wij zijn daartoe geenszins verplicht. Het gaat nu eenmaal niet voor een armlastige gemeente. De heer Schuur merkte op, dat mis schien deze burgemeester het plan goed vindt, maar zal straks een eventueele op volger dat ook doen? Met de nu bestaande plannen, voor de uitvoering waarvan circa f 3000 benoodigd is, wordt het huis toch niet in alle deelen goed. Met de in de gemeente bestaande ambtswoningen (van dokter en hoofdonderwijzer) hebben we, zei spr., niets anders dan ellende, 't is nooit goed, en nu zouden we er nog zoo'n derde ongeluk bij krijgen! De voorzitter viel in de rede, dat het nog af te wachten is of hier een derde ongeluk zal komen. Spr. had alle vertrou wen in den architect, den heer Visser, die het plan maakte. De heer Schuur, voortgaande, ver klaarde zich tegen het plan, omdat de ge meente niet verplicht is een ambtswoning te bouwen voor den burgemeester. Spr. vond beter dat deze zelf laat bouwen. Weth. Hart herinnerde aan de verhalen over geschillen van den burgemeester met het kerkbestuur. Hij had in de krant ge lezen, dat de burgemeester zijn woning moet verlaten en de wethouders meenden, dat het toch wenschelijk is, dat de burge meester in de gemeente woont. Spr. wist ook wel, dat er geen verplichting is tot bouwen van een ambtswoning, maar we hebben in de gemeente rondgekeken voor een ge schikte woning en toen viel de aandacht op de nu bedoelde woning, die door verbouwing geheel aan de wenschen van den burge meester zal voldoen. Deze zal dan in de ge meente kunnen blijven wonen, iets wat niet alleen wij, maar ook hij zelf het liefste wil. Spr. vertelde van het bezoek aan de ge meente door een ingenieur vanwege de provincie, die de woning in oogenschouw had genomen. De bouwkundige Visser in de gemeente had uit eigen beweging een viertal plannen gemaakt: van 600, f 3000, 4000 en ruim 8000. Spr. lichtte deze plannen toe, het laatste was voor nieuwbouw. Het plan van 4000 voorzag in een andere indeeling van het bestaande huis, waarmee de burge meester zich kon vereenigen. Komende aan het plan van 3000, zei spr., dat dit met het vorige verschilt wat betreft de kapverdie- ping; alle luxe is weggelaten en dit plan nu meende spr. te mogen aanbevelen en te verdedigen tegenover ieder. Het zal z.i. een zeer geschikte woning worden voor den burgemeester, dien men daardoor in de ge meente kan houden. Van de praatjes over een woning, die al zoo goed als klaar zou zijn, wilde spr. niet reppen; alleen wilde hi zeggen, dat hetgeen men zei in verband met 's burgemeesters verhouding tot het kerk bestuur, voor de gemeente te betreuren is. Er zijn slechts twee wegen, meende spr.: men neemt het nu voorgestelde plan aan of zegt, dat de gemeente niets te maken heeft met een woning voor den burgemeester, die dan zelf maar moet zien hoe en waar hij zal wonen. Van het plan van 600 zei spr., dat het geen huis zal geven, dat men voor den bur gemeester geschikt kan achten. De heer Kramer vond het zeer ernstig, nu hij als president-kerkvoogd de kwestie, welke het kerkbestuur met den burge meester heeft, moet bespreken. Spr. vond het jammer, dat die hier is i.angevoerd. De burgemeester geeft 300 huur, het kerkbestuur heeft 200 laten verbouwen en nog is het niet goed. Welke huisbaas zou zooveel doen voor zijn huurder? Als de burgemeester het aanhangige plan uitge voerd krijgt of een nieuw huis van 8000, zou hij zeer zeker nog niet zoo'n gezellige huiskamer krijgen als hij op het oogenblik heeft in de pastorie. De kerk moet noodig gerestaureerd worden, maar wij hielden de burgemeester hoog en hebben het aanwezige geld maar weer aan de woning besteed. Spr. was ernstig gegriefd, dat de burge meester, toen hem gevraagd was hoe bet huurcontract luidde, geantwoord had: Ga maar naar den advocaat. Jammer vond spr. het, dat in het dorp het gerucht geloopen heeft, dat de burgemeester de huur niet had betaald. Het geld is wél betaald. Spr. voorspelde, dat het volgende jaar weer onderhoud zal komen en weer wat anders zal worden gevraagd, hoe goed men nu het plan ook wil uitvoeren. Van de kwestie burgemeester-kerkbestuur vreesde spr. schade voor de kerk en haar leden. De heer Boon was er vóór, te zeggen: „Laat de burgemeester zich zelf maar red den". 't Kan best zijn, dat het volgende jaar de woning weer niet naar den zin is van den burgemeester. De heer Visser stelde vast, dat de ge meente Koedijk eenvoudig is en ook een een- voudigen burgemeester noodig heeft. Wie is nu zoo gek om 3000 aan een oud huis te verknoeien? Als wij de eischen van het ge zin van den burgemeester nagaan, is te vreezen, dat het huis na den voorgestelden verbouw toch niet voldoet. Spr. wenschte, dat men het huis opknapt voor 600, zooals het goedkoopste plan wil. De burgemeester kan dan zien waar hij wil wonen. De voorzitter zei, dat in B. en W. is gezegd, dat aan den bouwkundige Visser op gedragen zou worden drie plannen te ma ken. Hij deed het dus niet uit eigen be weging. Wat het plan ten aanzien van de kapin- deeling betreft, merkte spr. op, dat dit voor hem een groot verschil maakt en geenszins luxe is, zooals wethouder Hart meende. Spr. meende, dat de heer Visser heele maal niet bevreesd behoeft te zijn, dat er een soort paleis zal komen na verbouwing. Wat de door hem thans bewoonde pastorie betreft, zei spr., dat het prov. bestuur heeft gezegd, dat elke cent aan het gebouw be- steed, te veel is. Inderdaad heeft het kerk bestuur eenige dingen wel verbeterd, maar er is nog veel te wenschen. Spr. had ook wel grieven tegen het kerk bestuur, o.a. tegen het weigeren om in een vergadering met dat college eer. en ander te bespreken. Ook kon spr. nooit schriftelijk bevestigd krijgen, dat de pastorie niet weer verhuurd zal worden. Op een vraag van den heer B o o n of de burgemeester, indien het voorstel tot ver bouwing voor 3000 zou worden aange nomen, het huis ook inderdaad zou betrek ken, antwoordde de voorzitter, dat de kwestie van de kapindeeling voor hem zoo belangrijk is, dat hij nog ernstig zou moeten overwegen of hij in dat geval in het huis zou trekken. De kwestie zou anders worden, als van hoogerhand zou worden opgelegd, dai hij daar zal moeten wonen. Het is onjuist, dat een burgemeester mag wonen, waar hij wil. Niet alleen hier in de raad heeft men een verkeerde meening daaromtrent, maar ook het kerkbestuur was er volkomen naast. De heer Hart wilde geen persoonlijke dingen in de kwestie stellen, maar haar slechts bezien uit het oogpunt om een huis geschikt te maken voor bewoning door den burgemeester. Hij heeft gevraagd naar een woning in de gemeente en daarom kwam er ook een ingenieur, gezonden door den ver tegenwoordiger van den commissaris der koningin in deze provincie. Koedijk heeft den burgemeester een geschikte woning aan te bieden, hij moet in de gemeente wonen. Alle persoonlijke zaken en kwesties, mede aangeroerd door den heer Kramer, zou spr. buiten bespreking willen laten. Weth. Zut vreesde voor de toekomst veel onderhoud aan de nu bedoelde woning. Vast staat, dat wij hier geen behoorlijk huis voor den burgemeester hebben. Spr. vond 4000 te verbouwen aan een oud huis te veel, beter is dan maar het huis gewoon te onderhouden en zoo noodig een nieuw huis te bouwen. De heer Schuur waarschuwde tegen dit laatste; het plan van 3000 zal stellig niet goedgekeurd worden door den burge meester, daarom vond spr. beter het plan van 4000 te nemen, dat wèl diens goedkeu ring kan wegdragen. De heer Hart verdedigde het voorstel, dat hij tegenover ieder durfde verdedigen, hij wil niet als een pietje-peuterige wethou der staan, als straks tegen 1 Jan. (als de burgemeester uit zijn tegenwoordige wo ning moet) geen behoorlijk huis kan worden aangewezen. De heer Visser nam het woord „ver knoeid" terug. ÜDe burgemeester is hier nu vier jaar en wij hadden gehoopt een vader voor de ge meente te krijgen (spr. merkte op niet te zeggen, dat de burgemeester dat niet is). De causerie. 8.05 8.07 ANP-ber,, Gr.pl. 8.30 Een causerie. 8.40 Woensdag 9 Juni. HILVERSUM, 301 M. (VARA- uitz.) 8.— Gr.pl. 8.06 Zomeroogst, causerie. 8.10 Gr.pl. 9.30 Keuken praatje. 10.— VPRO-morgen wij ding. 10.20 De Flierefluiters, solist, Melody Circle en pluimveepr. 12. Gr.pl. 12.30 Orgelspel. 1.—1.45 Fantasia. 2.Gr.pl. 2.30 Voor de vrouwen 3.Voor de kinderen. 5.30 VARA-orkest. 6.— Gr.pl. 6.15 Verv. concert. 6.45 Gr.pl. 7. Zang. 7.30 VPRO: Onze geestelijke verscheidenheid, Herh. SOS-Der. VARA-Varia. 8.15 aansporing tot Piano en "zang. 9.Radiotooneel. 9.45 Zang, accordeon en piano. 10.— ANP-ber. 10.05 Musica en gr.pl. 11.— Sportrep. 11.10 Dans muziek (gr.pl.) tot 12.uur. HILVERSUM, 1875 M. (NCRV- uitz.) 8.— Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (gr.pl.) 8.30 Gr.pl. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gr.pl. 10.30 Morgendienst. 11.— Toogdag in Artis van den Bond van Gei. Jeugdorganisatie. 12.Ber. 12.15 Ensemble v. d. Horst. 1.45 Gr.pl. 2.15 Klarinet en piano. 3.Christ. lectuur. 3.30 Alt, cello en piano. 4.45 Felicitaties. 5.— Kinderuur. 6.Gr.pl. (6.30 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart: Causerie over het Binnenaanvaringsregl. en stoommachines). 7.Ber. 7.15 Landbouwhalfuur. 7.45 Rep. 8. ANP-ber., herh. SOS-ber. 8.15 Arn- hemsche Orkestver. 9.Gezins politiek, causerie. 9.40 Vervolg con cert. 10.20 ANP-ber 10.25 Gr.pl. 10.45 Gymnastiekles. 11.12. Gr.pl. Hierna Schriftlezing. DROITWICH, 1500 Al. 11.05 Orgel spel. 11.35—11.50 Gr.pl. 12.05 BBC- Northern orkest en solist. 1.05 Het Coventry Hippodrome-orkest. 1.30 Sportrep. 1.502.20 Gr.pl. 3.10 Het Northern Ireland Fanfare-orkest. 3.50 Pianovoordr. 4.20 Kerkdienst. 5.15 Sportrep. 5.35 BBC-dans- orkest. 6.20 Ber. 6.40 Fransche cau serie. 7.10 Radiotooneel. 8.20 Muzi kale causerie. 8.40 BBC-orkest. 9.20 Ber. 9.40 I protest, causerie. 9.45 BBC-Theater-orkest en solist. 10.50 Deel. 11.05 Het Celebrity trio. 11.35 Eddie Carroll en zijn Band. 11.50 12.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.10 en 8.29 Gr.pl. 12.20 Visciano-orkest en zang. 2.20 Gr.pl. 3.20 Zang. 3.35 Grpl. 4 50 Pianovoordr. 5.50 Zang. 6.05 Gr.pl. 8.35—12.05 Opera-uitz. KEULEN, 456 M. 6.50 WestduitSch Kamerorkest. 8.50 Militair orkest. 9.50 Gr.pl. 12.20 SA-orkest. LM Omroeporkest, vocaal ensemble en boerenkapel. 2.35 Gev. concert. 4.50 Sted. orkest van Osnabrück. 6.35 Omroepkoor. 7.10 Gr.pl. 8.30 Om- roepkleinorkest, vroolijk kwartet en solisten. 10.50 Zang bjj de luit 11.30—12.20 H. Bund's orkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M 12.20 Gr.pL 12-50 Omroeporkest. I.30 Omroepdansorkest. 1.502.30 Gr.pl. 6.20 Omroeporkest. 7.05 Gr. pl. 8.20 Kleinorkest en zang. 9.20 Gr.pl. 9.35 Omroepsymph.-orkest. 10.30—11.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr. pl. 12.50 Omroepdansorkest. 1.30 Omroeporkest. 1.502.20 Gr.pl. 5.25 «Het Chigo-orkest. 6.20 Gr.pL 8.20 Omroepsymph.-orkest. 9.20 Kleinorkest en zang. 10.30—11.20 Omroepdansorkest DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Ad. Lutter en Em. Rambour mtè hun orkesten. 10.20 Ber. 10.50 Fluit en cembalo. 11.05 Weerber. II,20—12.20 Hans Bund's orkest GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.11.05, Droit- wich 11.05—12.20, Keulen 12.20— 13.20, Brussel (VI.) 13.2013.35, Keulen 13.35—14.20, Parijs R. 14.20 —14.50, Hamburg 14.5015.35, Lond. Reg. 15.35—17.05, Keulen 17.05—18.20, Brussel Fr. 18.20 19.10, Keulen 19.10—20.20, Lond. Reg. 20.20—21.40, Rome 21.40 24.Berlijn na afloop opera. Lijn 4: Brussel VI. 8.—9.20, Ham burg 9.2010.35, Lond. Reg. 10.35 13.05, Droitwich 13.05—14.25, Lond. Reg. 14.25—15.20, Droitwich 15.20—18.20, Brussel (Fr.) 18.20 18.40, Brussel (VL) 18.4019.50, Lond. Reg. 19.50—20.20, Droitwich 20.20—22.50, Lond. Reg. 22.50— 24.—. Lijn 5: Diversen. burgemeester moet nu geen eischen stellen, waaraan de gemeente niet kan voldoen. Met de verbouwing voor 3000 vreesde spr. niet van de woning af te zijn. Wel was hij er voor, dat de burgemeester in de gemeente woont, maar een oplappen van een huis als nu voorgesteld, is onpractisch en onge- wenscht. Nadat nog eenige heeren voor de zoo- veelste maal het woord hadden gevoerd, sloot dc voorzitter zich aan bij weth. Zut eh ook weth. Hart verzette zich er niet meer tegen, zoodat B. en W. het voorstel terug namen. De heer Hart meende te mogen vaststel len, dat de burgemeester na dezen uitslag van de besprekingen over het voorstel voor zich de conclusie heeft te trekken, dat hij zelf voor een woning zal moeten zorgen. De voorzitter antwoordde hierop, dat hij een conclusie zal trekken, zooals hij die zelve ziet. indere voorstellen. Goedgekeurd werd een voorstel van B. en W. tot wijziging van de rekening-courant overeenkomst met de Bank voor Neder- landsche gemeenten. Eveneens werd goedgekeurd het voorstel tot vaststelling van bepalingen betreffende de gevallen, warin dienstneming op arbeids overeenkomst naar burgerlijk recht kan plaats hebben door of vanwege de gemeen te. Een paar wijzigingen in de begrooting voor 1936, zooals zij B. en W. wenschelijk waren voorgekomen, werden zonder eenige bespreking eveneens vastgesteld. Nog een mededeeling van den voorzitter. De voorzitter deelde nog mede, dat zelfstandige werklieden voor de werkver schaffing en steunverleening zullen worden gelijk gesteld met ongeorganiseerde arbei ders. Rondvraag. Ofschoon de rondvraag in Koedijk's ge meenteraad niet meer bestaat, blijkt het toch nog wel mogelijk om na een vergadering nog een opmerking te plaatsen over een zaak, welke niet voorkomt op de agenda. De heer Kramer was er niet over te spreken, dat de burgemeester onlangs bij een ziektegeval, waarvoor opname in een zie kenhuis te Alkmaar noodig was, een taxi uit de stad had opgebeld voor het vervoer van de patiënt, hoewel in Koedijk gelegenheid te over is voor vervoer per auto. Spr. hoopte, dat voortaan bij voorkomende gelegenheden allereerst aan eigen ingezetenen gedacht zal worden. De voorzitter antwoordde, dat hn bij een volgende dergelijke gelegenheid on der dezelfde omstandigheden allicht precies zoo zal handelen als nu is gebeurd In het onderhavige geval was een vrouw bij hem op het raadhuis gekomen met een briefie van den dokter, volgens hetwelk directe op name van de patiënt noodig was. Spr had toen onmiddellijk de naast hem staande tele foon genomen en een taxi uit Alkmaar be steld, die, naar bleek, goedkooper was dan de plaatselijke garagehouders in rekening brengen. K De heer Boon, gesteund door and-re leden, drong erop aan, toch aan eigen inwo ners de voorkeur te geven. zitter°k 3lS ZÜ dUUrder Zijn?" vroe6 de voor- Het antwoord luidde bevestigend, omdat het prijsverschil toch slechts klein is. Een ij6-geval als een persoonlijk feit De heer Visser had Zondag een onaan gename ervaring opgedaan, toen hij zijn huis- genooten wilde fuiven op een „ijssie", wat op zichzelf beschouwd mag worden als een prijzenswaardig idee op warme dagen. Het geval liep echter zoo, dat de zoon van den „plaatselijken ijscoventer" (er is slechts één man die in Koedijk het voorrecht bezit om in die gemeente met ijs te venten) op 's hee ren Visser's verzoek om ijs geen antwoord gaf, maar wel bij een buurman het in dager, van warmte zoo veel begeerde artikel af leverde. Spr. zou willen, dat het gemeente bestuur den onwilligen ijscoman tot de orde riep. De heer Boon, tot wien de mare van dit geval reeds scheen te zijn doorgedrongen, had blijkbaar al een onderzoek ingesteld. Hü zei tenminste gehoord te hebben, dat de heer Visser niet minder dan tien „ijssies" had be geerd, terwijl er slechts nog drie te leveren waren, waarmede toen de andere kooper, een zekere heer Butter, was aan strijken. De heer Visser sprak tegen, dat hij om 10 stuks zou hebben gevraagd, maar al ware dat zoo geweest, dan nog had de koopman hem moeten verkoopen zoovee', als hij nog had, meende spr. De v oorzitter maakte aan het ver dere debat een einde door de vergadering te sluiten met de opmerking, dat door deze ijs-beschouwingen de heeren wel weer afge koeld zouden zijn, waarmede hij waarschijn lijk wel bedoeld zal hebben „afgekoeld na de warme debatten over de woningkwestie". HEVIG ONWEER BOVEN VOORST. Tijdens het hevige onweer dat gister namiddag boven Voorst woedde, is de bliksem geslagen in de dubbele woning, bewoond door de families Wagenaar en Voorhorst, gelegen midden in het dorp. Het huis stond in korten tijd in lichter laaie. De motorspuit uit Twello kon tegen de vuurzee niets beginnen. Het was niet mogelyk iets van de inboedels in veilig heid te brengen. Drie stuks vee verbrand den. Huis en inboedels waren verzekerd. •nirTv, "a dezen brand toen het onweer op Ty ev*8 was- werd de brandweer van iweiio gealarmeerd voor een uitslaanden brand in een tuinderswoning van den Steent Wal in de buurtschap de wafnnv me4r' onder. deze gemeente. Het Zoodr ervf.n w!00rdelijk om uit te rukken, n^f L ri161 onwe€r in hevigheid af- het v, ok de brandweer. Toen men bij aan «n! aaü Wam'8loe«en de vlammen deï H ioZyde\uit- Niets kon g^ed wor- s en inboedel waren verzekerd. HET BEZOEK VAN DE „CUBA" AAN ONS LAND. Lunch in „Hotel des Indes" te s-üravenhage. Cubaansrhfei!he-d Van het bezoek, dat de brengt hoeft ™.18er "Cuba" aan ons land gelastii ri c eren de Cubaansche zaak geboden in ueZ Garriga een lunch aan- venhage otel des Indes" te 's-Gra-

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6