Aspirin 6E Jkovwciaal Uieuws Economische toestand Geestmerambacht. OUDORP OTERLEEK UITGEEST HEERHUGOWAARD WARM EN HUIZEN NOORDSCHARWOUDE BERGEN WARM EN HUIZEN URSEM BROEK OP LANGENDIJk ZUIDSCHARWOUDE Kijkjes op de Parijsche staatslieedn ligt ons dat van den Belgi- Wereldtentoonstelling. Folkloristische feesten en hoog bezoek. JluBticaties ÏX veXtigL'"™"' ,egm Provinciale Staten van Noord holland. In de gisteren te Haarlem gehouden vergadering der Provinciale Staten van Noordholland, welke onder leiding stond van den commissaris van de koningin, mr. dr. A. baron Röell, is o.a. behandeld het voorstel van Ged. Staten om verbetering te brengen in den economischen toestand in het Geestmerambacht. De in de voor dracht vervatte plannen beoogen van den polder een groot gedeelte ter oppervlakte van ongeveer 2400 H.A. zoodanig in te dijken, dat een afzonderlijke polder wordt gevormd, waarna tot verkaveling en ont ginning van de daarin gelegen gronden kan worden overgegaan. Om echter ervaring op te doen met betrekking tot de vele bijzondere moeilijkheden, welke in dezen over wonnen moeten worden, hadden Ged. Staten voorgesteld met een proef neming op kleine schaal te begin nen, namelijk door het afpolderen, herverkavelen en ontginnen van een tweetal terrein-complexen in het Geestmerambacht, resp. van 32 en 54.5 H.A. Na uitvoerige discussies is de voor dracht zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De totale kosten van de inrichting der beide proefpolders zul len 439.000 bedragen, waarvan 114.000 ten laste der provincie komt, daar de arbeidsloonen voor 100 pro cent door het werkloosheidssubsidie- fonds en de gemeenten, uit welke werkloozen bij de werkzaamheden zullen worden geplaatst, zullen wor den betaald. Gedurende een jaar zal aan 460 werkloozen arbeid kunnen worden verschaft. Voorts is o.a. besloten tot het verleenen van een jaarlijksch provinciaal subsidie aan te Hilversum, Haarlem, Alkmaar en Hoorn gevestigde borgstellingsfondsen voor den middenstand, ten bedrage van één cent per inwoner der tot het gebied der stichtingen behoorende gemeenten, hetgeen zal neerkomen op een bedrag van 5700 per jaar. Als bijdrage in de kosten der restauratie van het voormalig Doelenhotel te Monni' kendam en de inrichting daarvan tot ambtswoning van den burgemeester werd een subsidie van 2500 verleend. Aan de vereeniging „Oud-Hoorn" werd een subsidie verleend van 210 ten be hoeve van de restauratie van eenige zeven- tiende-eeuwsche gebouwtjes te Hoorn, Voor nadere voorzieningen aan den reeds gerestaureerden Schoorlschen korenmolen werd een bijdrage in de kosten verleend van 125. 10852, werden gemijnd door den heer A Tuinman te Amsterdam op 40 (zijnde de perceelen weiland De Hoef, Asven, Kromme stuk en De Duizen roe). Daarna werden deze perceelen gecombi neerd met nog perceel 14 (Lichtmisven). De perceelen stonden met elkaar op 14637, doch werd er niet gemijnd. Dan volgde ten slotte de combinatie van de vorige perceelen met Het Kooistukje, zoodat thans alle weiland in een slag in veiling kwam. Het geheel stond op 16922, doch ook thans werd niet gemijnd. Steunverleening gedeeltelijk stopgezet. Van den rijksinspecteur voor de werk verschaffing is bericht ontvangen, dat, in verband met de oplevingen in diverse be drijven, zoowel werkverschaffing als steun verleening moeten worden stopgezet, echter met dien verstande, dat ten hoogste twintig werklooze arbeiders in den steun mogen blijven. Deze stopzetting is voor de landarbeiders bepaald van 14 Juni j.1. tot 28 Augustus en voor de overige arbeiders van 5 Juli tot en met 28 Augustus. Been gebroken. Terwijl de vrouw van F N. bezig was de schapen te melken, had ze het ongeluk uit te glijden, met het noodlottig gevolg dat ze haar been brak. Nadat door dr. Heringa de eerste hulp was verleend, is de patiënte ter verdere behandeling naar Alkmaar vervoerd. Openbare verkooping bij afslag. Dinsdag had alhier in het hotel „De Ooievaar" de openbare verkooping bij afslag plaats, ten overstaan van notaris J. P. Stuijt te Castricum van de perceelen, die de vorige week bij opbod te koop waren aangeboden De uitslag hiervan was als volgt: Perceelen 1 tot en met 4, toebehoorende aan de Coöp. Stoomzuivelfabriek Assumburg alhier, zijnde 4 woonhuizen met erf, tezamen groot 3,73 A. Opgeboden tot 4340, werden thans opgehouden op 700. Perceel 5 tot en met 8, zijnde 4 woon huizen met erf, tezamen groot 3.70 A. Op geboden tot 5350, werden thans op 100 gemijnd door A. Leguit te Krommenie. Perceelen 9 tot en met 12, zijnde 4 woon huizen met erf, tezamen groot 8,90 A. Op geboden tot 5890, werden thans gemijnd op 175 door A. van der Eng Hz. te Uit geest. Perceel 13, zijnde woonhuis met erf, groot 2 A Opgeboden tot 2020 door den heer A, van der Eng Hz. te Uitgeest is niet gemijnd. De huizen van perceelen 1-4 zijn gelegen aan de Kleis, die van perceelen 5-8 aan de Nieuwstraat, die van perceelen 9-12 aan den Middelweg en van perceel 13 aan den Lan- gebuurt. Perceel 14, weiland, genaamd Lichtmis ven, groot 2.49,50 H.A., opgeboden tot 3668, werd gemijnd op 100 door C. Kok te Uitgeest. Perceel 15 en 16, weiland, genaamd de Hoef, groot 5.66,80 H.A., opgeboden tot 4290, werd gemijnd op f 30 door D. Meijer Dz. te Uitgeest. Perceel 17, weiland, genaamd Asven, groot 1.55,60 H.A., opgeboden tot 2054 door den Kermis. Maandagavond half negen gaven de tooneelvereeniging „Harmonie" onder regie van den heer P. J. Mienes en het muziek- ensemble „Onder Ons" onder leiding van den heer P. de Geus uit Stompetoren ter gelegenheid van de kermis een uitvoering in de tooneelzaal van den heer A. Rus. De beide vereenigingen mochten zich op een geheel gevulde zaal verheugen, waarop zij dan ook zeker aanspraak mogen maken. Vóór de pauze werd door „Harmonie" op gevoerd „Het Slippertje", blijspel in één bedrijf door P. J. Darrenboom, hetwelk by het publiek zeer in de smaak viel. We kun nen dan ook niet anders zeggen, dan dat Harmonie ook nu weer goed spel heeft laten zien. In bijzonderheden willen we niet treden, daar alle medespelende dames en heeren hun rol'en op voortreffelijke wijze hebben vertolkt. Een grappig kermisstuk. Na de pauze was de beurt aan „Onder Ons". Dit clubje, dat zoo langzamerhand is uitgegroeid tot een club, heeft ons eveneens zeer doen genieten. Een welverdiend applaus viel de mede werkenden ten deel. Bij het concert merkten wij een nieuw instrument op bij „Onder Ons" en wel de accordeon, welk bespeeld werd door mej. A. B. Kostelijk. Ook de beide zangers oogst ten een welverdiend applaus. Als no. 5 trad op de heer H. Kuiper met „Hup Hup Hup", en „Zoo zijn de menschen". Hier behoeven wij niet veel aan toe te voegen. De heer Kuiper weet met zijn innemende manieren en voordracht 't gebodene op voortreffelijke wijze naar voren te brengen. Dat dit ook zeer in den smaak viel, werd door het dave rend applaus wel bewezen. Hierna werd wederom door geheel „Onder Ons" het pro gramma voortgezet. Het eerste gedeelte van dit programma werd besloten met „Goed uit den hoek" van Willem Ciere met zang van de heeren M. en N. Blauw, H. Kuiper en K. W. v. d. Molen, 't welk een goed ge heel was. Hierna een kleine pauze, waarin „De Straatzangers", bestaande uit mej. A. B Kostelijk en de heeren M. Blauw en H Kuiper voor een aardig intermezzo zorgden Het programma werd besloten met een potpourrie van Willem Ciere „Een vroo lijke Boel", die door alle aanwezigen lustig werd meegezongen. Hierna zong de heer H. Kuiper op verzoek de Parodie op Dichter und Bauer, wat door de geheele zaal met vreugde werd ont vangen. Hiermede was het gevarieerde program ma ten einde en werd de avond met een gezellig bal besloten, waarbij de leiding bi, de gebroeders Schermer in goede handen was. „Harmonie" en „Onder Ons" kunnen een welgeslaagden avond terugzien. Des middags werd een bezoek gebracht aan de „Gooischen Boer" waarna men het Gooi is doorgereden. Tegen acht uur was men weer in de studio aanwezig ter bijwoning van den Bonten Dinsdagavondtrein die bij de bezoekers zeer in den smaak is gevallen. Nadat men 's avonds nog een bezoek ge bracht had aan Amsterdam, waren allen tegen twee uur weer thuis. E^n woord van lof komt wel toe aan de genen die hiertoe het initiatief genomen heb ben, want de tocht was schitterend geslaagd, en zal dan ook wel lang in aangename herinnering blijven voortleven. Volontair benoemd. Tot volontair ter secretarie in de ge meente Ursem is benoemd de heer J. Ver duin uit Alkmaar. Prijs behaald. Zondag behaalde de gem. zangvereeni- ging „Varia" onder leiding van den hee,r Jn. Vlam op het gehouden concours in de Ned. Herv. Kerk te Nieuwe Niedorp, uitgaande van de Noordholl. Zangersbond een le prijs ni de afd. uitmuntendheid met 303 punten. Stopzetting steunverleening en werkverschaffing. Naar wij vernemen is de steunverleening en de werkverschaffing in deze gemeente vanaf heden stopgezet. op Geslaagd. Geslaagd is voor onderwijzer onze oud plaatsgenoot de Eerw. Br. Bonaventura te Oudenbosch. Bericht van inzet. Dinsdagavond had in café Slikker ten overstaan van notaris H. J. van Veen te Zijpe, een openbare verkooping plaats van een burgerwoonhuis met erf en tuin, gele gen aan de Dorpsstraat alhier en eigendom van mevr. de wed. M. Dalenberg-Swan, wonende alhier. Hoogste bieder was den heer C. Nieuw- land te Schoorl voor de somma van 2410. Dinsdag zal de afslag en toewijzing plaats hebben. Uitstapje Hollandsche Mij. van Landbouw. Dinsdag is wederom door de Holland - heer A. Tuinman te Amsterdam, werd niet Maatschappij van Landbouw, afdeeling Ursem, het jaarlijksche uitstapje gemaakt. Dit jaar ging de tocht via Amsterdam naar Hilversum. Des morgens om acht uur Wer den de 31 leden van huis afgehaald. Men arriveerde tegen half elf in Amsterdam waar men de versieringen nog in oogenschouw heeft kunnen nemen. Toen werd de tocht weer voortgezet naar Hilversum waar men om twaalf uur door een van de heeren bestuursleden van de Avro werd ontvangen. Na een welkomstwoord werden de studio's bezichtigd. Dat men hiervan genoten heeft behoeft geen betoog. Na afloop hiervan werd in de lunchroom van de Avro de lunch gebruikt. gemijnd. Perceel 18, weiland, genaamd Kromme Stuk, groot 2.42,50 H.A., opgeboden tot f 3092, werd gemijnd op 5 door den heer A. Rodenburg te Uitgeest. Perceel 19, weiland, genaamd De duizend roe, groot 0.97,20 H.A., opgeboden tot 1361, werd gemijnd op 20 door den heer A. van der Eng Hz. te Uitgeest. Perceel 20, weiland, genaamd Het Kooi stukje, groot 1.82,80 H.A., opgeboden tot 2285, door den heer G. F. Res te Castri cum, werd niet gemijnd. Volgde in combinatie de perceelen 15, 16, 17, 18 en 19 met elkaar opgeboden tot Oranje-vereeniging. De Oranjevereeniging kwam in jaarver gadering bijeen ten huize van den heer C. Vijzelaar. De voorzitter, de heer H. Schelhaas, sprak zijn waardeering uit over de medewerking der burgerij en vereenigingen tijdens de feesten in het afgeloopen jaar gehouden. De hoop werd uitgesproken dat deze goede verstandhouding in de toekomst bestendigd moge blijven. Uit het finantieel overzicht van den pen ningmeester bleek, dat de ontvangsten hebben bedragen 1115.37 en de uitgaven 1076.24saldo 39.73. Het ledental bedraagt 211, Naar aanleiding hiervan wees de voorzitter er op dat het leden tal veel grooter kan zijn. Men doet dan ook een beroep op de burgerij dat zij die geen lid zijn alsnog toetreden tot steun der vereeniging In het bestuur werden de aftredende heeren Balder Jacz. en G. Ven met bijna algemeene stemmen herkozen. In verband met den verjaardag van prins Bernhard op 29 Juni a.s. werd besloten de muziek- en zangvereenigingen uit te noodigen des avonds een concert te geven op het bui tenland, terwijl de burgerij verzocht zal wor den dien dag de vlag uit te steken. Besloten werd op 31 Augustus a.s. des mor gens een kinderfeest te organiseeren, waarbi de hulp zal worden ingeroepen van de hoofden der scholen en onderwijzend personeel. Des middags vinden volksspelen plaats en ieder kan voor dat doel zijn wenschen ken baar maken bij één der bestuursleden tot met 26 Juni a.s. Des avonds zullen de vereenigingen worden gevraagd tot het geven concert. koopen na de verkaveling. Spr. wilde wel weten, hoe de mogelijkheden zijn voor d - zen aankoop. Spr.'s fractie zal aandringen, dat de loonen voor de uitvoering van ae werkzaamheden hooger zullen zijn dan in de werkverschaffing, aangezien hier eiS®n lijk niet van werkverschaffing kan worden gesproken. Het gaat om de verbetering van de economische toestand der tuindeis Verscheidene heeren hebben hierna het woord gevoerd, waarbij voornamelijk e bezwaren, in de vorige vergadering van e banne naar voren gebracht, nogmaals wer den genoemd. Wij publiceerden 5ie pe~ zwaren reeds uitvoerig. In het bijzon er werd nog de aandacht gevestigd op het grooter gevaar van afvriezen der aardap pelen, terwjjl de geldelijke zijde van deze zaak de grootste aandacht verlangt volgens meerdere sprekers, aangezien het onmo gelijk werd genoemd, dat bij een landprijs van op dit oogenblik de menschen u land zouden kunnen afstaan en later weer nieuw land zouden kunnen terug koopen. Zij zouden hun land en hun geld kwij raken. Uitgesproken werd nog het vertrouwen dat de provincie de mogelijkheid tot het weer terug krijgen van het land zal be- vorderen, terwijl tevens de aandacht werd gevestigd op de bereidwilligheid der pro vincie ten aanzien van de hypotheken, welke op de landerijen rusten De heer Beuzemaker deed de toezeg- ^-~~MoeT~v je hooien! Zeker, daf moet gauw nog even verteld worden, ook al regent en stormt het. En als U dan verkouden wordt, vraag niet, hoe dat komt, maar neemdirect HET PRODUCT VAN VERTROUWEN I Uitsluitend «rkrUSbaar In bulejes met oranje-bend van 20 tabl. 75 ct. en oranje-aakjee van 2tabl. 10 eU eere van de Koninklijke familie van Dene marken. Een Kopenhaagsch, een Italiaansch en een Fransch ballet zullen er optrede©. Dit feest zal door den president van de Fransche republiek worden bijgewoond. De belangstelling der in hoogheid gezete- nen voor de Parijsche tentoonstelling ia trouwens bijzonder groot. Zij ontleent daar* 1ICC1 aan niet in de laatste plaats haar inter* zins daTzoo veel'mogelijk met de bezwa- I nationale beteekenis. Niet alleen de Fran- ren én opmerkingen van de belanghebben- scj,e president, Albert Lebrun, en Paul den rekening zal worden gehouden, terwijl Bastid, de minister van Handel en Industrie, hij nog opmerkte, het gewenscht te vin- zyn allengs dagelijksche. gasten van 1'Expo- den, dat aan de commissie, welke voor deze trente-sept geworden; ook minister van weer van een Proefpolders Geestmerambacht In het lokaal van den heer P. Kramer alhier werd Maandagavond een vergade ring gehouden over de proefpolders in het Geestmerambacht, waar de heer K, Beuzemaker, het communistisch lid van Prov. Staten, een gedachtenwisseling hield over dit onderwerp. Een 25-tal personen was aanwezig Deze vergadering stond onder leiding van den heer C. Borst Pz. van Oudkarspel, die den spreker van dezen- avond inleidde en het doel uiteen zette, waarvoor deze vergadering was belegd. Het statenlid wil de n.1. inlichtingen inwonnen over de meening van de btlanghebbenden om in de vergadering an de Staten beslagen ten ijs te komen. Spr. wees er op, dat met ver schillende omstandigheden rekening zal moeten worden gehouden, o.m. die bedrij ven, welke zwaar met hypotheek zijn be last en ook de belangen van de huurders. De heer Beuzemaker zeide, dat de be langen van de kleine tuinders zijn fractie steeds zeer veel belangstelling hebben in geboezemd. Aan het plan zijn z. i. goede kanten. Het beoogt de verbetering van de bestaansmogelijkheid van de tuinders. Zijn fractie heeft geen bezwaar tegen- den aan leg van twee proefpolders, een in het beste en een in het minder goede land. Spr. geloofde, dat niemand bezwaar kon hebben tegen het initiatief van Ged. Sta ten. Het doel is de verkrijging van meer dere productiviteit en verbetering van het bedrijf. Het zal niet de bedoeling zijn, de kleine tuinders uit te schakelen, maar een verbetering te krijgen en zooveel mogelijk tuinders te helpen. Een vraag is echter, welke maatstaf zal worden genomen voor de eventueele schatting der landerijen in verband met hypotheken enz. Zullen- moeilijkheden met hypotheekhouders kun nen worden vermeden? Zal men er in slagen de mogelijkheid te scheppen, dat de tuinders weer een bedrijfje krijgen, nu in het voornemen ligt, de bedrijven iets te ver-grooten? Hierover is geen duidelijke uitspraak gedaan. De fractie van spr. wil, dat hiervoor garanties worden gegeven. Spr. informeerde of de belangen van de vroege aardappelteelt inderdaad van zoo groote importantie zijn. In de voorverga dering verschilden de meeningen daar over. Voorts stelde spr. de vraag, of het geen bijzondere gehechtheid aan de oude toestand is, welke dit bezwaar doet ver- grooten. Ook zou spr. wel willen weten wat de belanghebbenden denken van de in voering van nieuwe cultures in den polder. De bedoeling is, dat degenen, die het land hebben afgestaan, in de gelegenheid zullen worden gesteld, dit weer terug te zaak benoemd zal worden, eenige personen uit deze omgeving worden benoemd. De vergadering kon hiermee accoord gaan. Staat, Herriot, en Jean Zay, den minister van Volksopvoeding, ziet men er vry ge* regeld. Zelfs de premier, Léon Blum, komt kyekn wanneer hij maar even tijd kan vin den. Van het bezoek van buitenlandsche (Van onzen Parijschen correspondent.) Parijs, 13 Juni 1937. Dag en nacht wordt er gewerkt aan de voltooiing der Parijsche Wereldtentoon stelling. Men is de laatste dagen zien- deroogen opgeschoten. Er zijn reeds negen ingangen in gebruik genomen en zestien landen hebben de poorten van hun paviljoens thans geopend. Gezwegen dan nog van verscheidene van de Fran sche afdeelingen, welke al voor het pu bliek toegankelijk zijn. Het aantal bezoekers der tentoonstelling loopt per dag tegen de zeventigduizend; voor Zaterdagen en Zondagen, de beide dagen, dat de Fransche arbeider, tengevolge van de in voering der veertigurige werkweek, vrijaf heeft, kan men dit cijfer gerust verdubbelen. Een groot deel van de tentoonstelling is sedert eenige dagen van 's ochtends negen tot middernacht geopend. Die langere open stelling heef den toeloop natuurlijk ten zeer ste bevorderd. Een avondlijk bezoek aan de „exposition" is een geheel nieuwe attractie. De Eiffeltoren staat met zijn slanke silhouet tegen een sterheldere lucht, straalt, zooals gisteren bij de generale repetitie, van boven tot beneden oranje en rood en blauw licht uit, of werkt met zijn bundels blauwe zoek lichten, die tastend langs den hemel glijden. Honderden menschen zitten 's avonds op ge huurde stoeltjes heel kinderlijk naar al dat licht en die kleurenpracht te kijken. Het is dan ook een uniek schouwspel: de feërieke illuminatie van den Pont d'Alexandre, het floodlight van het Russische paviljoen, de lichtende zuilen van het Duitsche, de hoo rnen me hun groen en gouden loover in in directe verlichting, de lichtspuitende fon teinen. En dan de Seine met haar bewege lijk water, waarin al die kleuren dooreen- vloeien als op een schilderspalet. De Franschman is een kunstenaar in de ver lichtingstechniek, maar vele andere landen doen voor Frankrijk niet onder. Is een avondlijk bezoek aan de tentoon- selling momenteel dus de groote attractie men telt hier niet meer mee als men daar over niet mee kan praten ook overdag is er veel te genieten. De Paviljoens moeten het van overdag hebben; 's avonds is men doorgaans te moe om nog veel lust tot het bezoeken van de diverse gebouwen, met hun trappen en lange zalen, te koesteren. Ten- toonstellingsbezoek is toch al een vermoeien de bezigheid en misschien is ook de warmte er schuld aan, dat men 's avonds niet meer capabel is om al die nieuwe indrukken te verwerken. Van de nieuwe paviljoens noemen we in het bizonder die van Portugal, van Oosten rijk, van Luxemburg, van Egypte, terwijl van de Fransche afdeelng behalve de „Flo- I op veryroegae inlijving, indeeling bij den ralies", het paviljoen „La Femme, la Familie ™?*ord'enst e" opleiding tot reserve-offi- et 1'Enfant" voor het eerst is geopend. We schen premier, Paul van Zeeland, nog frisch in het geheugen. De Belgische minister president is hier Vrijdagmiddag aangeko men en heeft in het restaurant van het Bel gische paviljoen gesoupeerd. Dat zijn bezoek meer wos dan enkel een beleefdheidsvisite van een staatsman op de doorreis, daarop wijzen de besprekingen met Blum en mi nister Delbos. Gisteravond is de Belgische premier naar Cherbourg vertrokken en heeft er zich ingescheept voor zijn reis naar de Vereenigde Staten. Momenteel vertoeven hier te Parens prins Frederik en prinses Ingrid van Denemarken, prins Felix van Luxembourg, die het Luxembourgsche paviljoen heeft geopend, en de duchesse van Vendome, de Fransche hertogin, die hier haar schilderwerk, stil levens van bloemen en landschappen expo seert. Koning Farouk van Egypte en de lord-mayor van Londen zullen aanstaanden Woensdag de tentoonstelling bezoeken. Nog is men niet gereed met de Parijsche wereldtentoonstelling. Maar er begint nu toch teekening in te komen. En wellicht krijgen de fari; zenaars gelijk, die voor spellen, dat deze tentoonstelling „la plus belle exposition que 1'on puisse imaginer", de mooiste, die men zich maar voor kan stellen, zal worden. DIENSTPLICHT. Indeeling van dienstplichtigen. De ingeschrevenen voor den dienstplicht der lichting 1938, die hun wenschen met be trekking tot de inlijving niet steeds bij de keuring heben opgegeven of iets anders zou den wenschen dan zij toen hebben mede gedeeld, hebben tot 10 Juli a.s. gelegenheid hun voorkeur op te geven aan den Com mandant van het Indeelingsdistrict te HAARLEM, Infanteriekazeme Koudenhorn, schriftelijk onder vermelding van naam, voornamen, geboortedatum en -jaar, woon plaats en adres, zoomede onder opgave, dat zij te Alkmaar voor den dienstplicht zijn in geschreven. Verder vermelden zij de reden van voorkeur voor een bepaald wapen, hun beroep en genoten onderwijs. De voorkeur, welke zij wenschen te ge ven, kan betreffen zoowel de indeeling bij de zeemacht of bij een bepaald korps als het garnizoen, den tijd van aankomst en de op leiding tot officier of onderofficier. Voor sommige gevallen zijn bij de keu ring bijzondere aanwijzingen verstrekt om trent de wijze van aanmelding. Voor deze gevallen moeten die bijzondere aanwijzin gen stipt worden opgevolgd, ook al wijken zij af van hetgeen hierboven is te kennen gegeven. De hierbedoelde bijzondere aan wijzingen hebben voornamelijk betrekking op vervroegde inlijving, indeeling bij cier-vlieger of reserve-officier-waarnemer bij de luchtvaartafdeelifig. Belangstellenden behooren er rekening mede te houden, dat niet aan ieders wen schen kan worden voldaan. Indien men zulks mocht wenschen, kan men zich voor het bovenstaande eveneens afdee- hopen op die en andere paviljoens nog uit voeriger terug te komen. Aok aan het attractiepark zijn weer nieu we afdeelingen toegevoegd. In „Notre Vieille France" viert men folkloristische feesen. Vandaag is er het feest van de Pyre- neen. Aan de folklore van ieder land is op wenden tot de gemeentesecretarie, deze tentoonstelling een groot plaats inge- I *'ng Militaire Zaken, ruimd. Zoo is men bijvoorbeeld bezig met de inrichting van een poppententoonstelling, waaraan twee-en-twintig landen zullen deelnemen. De opzet er zullen vijfhon derd poppen worden opgesteld in de typi sche kleederdrachten, welke nog worden ge dragen bij volksfeesten is veelbelovend. In hetzelfde „oude Frankrijk" worden thans reeds demonstraties van volksdansen gegeven; onder degenen, die daaraan mee werken, bevindt zich een „jeune Hollan- daise", die zich „Henny" laat noemen. Op het gebied van de muziek zoekt men eveneens naar het eigene van elk land. In het „Théatre des Champs-Elysées" heeft het koor van de kathedraal van Poznan (Posen) een Poolschen zangavond gegeven; het symphonie-orkest van Stockholm heeft er zich vandaag doen doen hooren en gisteren heeft men kunnen genieten van Roemeen- sche muziek, welke onder leiding van den bekenden dirigent Enesco ten gehoore werd gebracht. In de Opera zal morgen een een gala-voorstelling worden gegeven ter Alkmaar, 16 Juni 1937. De Burgemeester, F. H. VAN KINSHOT. ATB™5!pEkSTER en WETHOUDERS van ïiMn t i r g6n ter alëemeene kennis, ?577 en 1 S7«enieenteblad Van Alkmaar nrs. vfn h! r i'L" opgenomen de besluiten van den Raad dier gemeente van resD 18 Maan en 3 Juni 193? waarbij resp. 18 steld eene verordening tot wijziging der ver orden,^ op het heffcn van een 8 clerver recht en van een verlofsrecht ln de gemeente Alkmaar en eene verordening tot wijziging der verkeersverordening. J8g Deze verordeningen zijn heden afgekon digd en gedurende drie maanden ter ge meente-secretarie ter lezing gelegd Zij z!in Alkmaar, 16 Juni 1937 Burgemeester en Wethouders voornoemd,

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10