S: Agenda SST... STILTE Een onzuivere huid. Witte Purol Hoe de pers reageert op „de blijde Mare". Italië en Duitschland weer In de niet-inmengscommissie. Alkmaar, Woensdag. HET DIER DAT TERUGKWAM. Het gebeurt meermalen, dat een onzer lezers op het bureau verschijnt om ons een vreemdsoortige bloem of wonderlijk dier te vertoonen. Soms is het een „wandelende tak" waar van de gelukkige eigenaar zelf niet weet of het een plant of een dier is, soms is het een angstig fladderende vogel, maar meestal een griezelige rups of een wonderlijk gekleurde vlinder. Het komt niet vaak voor, dat een derge lijk beest tweemaal op de redactie verschijnt maar vanmorgen heeft een bewerker van een der volsktuintjes aan den Frieschen weg ons een dier getoond, dat wij al eens vroe ger hebben gezien en niet konden herken nen. Het is al eenige maanden geleden, dat ons een groote rups werd gepresenteerd, die op een ligusterhaag was gevonden. Het was een ligusterrups is den gelukkigen eige naar medegedeeld, maar hij had het verge ten en kwam ons heden vertellen, dat hij opnieuw met de lustrumrups was versche nen. Evenwel, het griezelige dier had een gedaanteverwisseling ondergaan. Het had zich letterlijk en figuurlijk ont popt tot een groote vlinder, die heden morgen in een sigarenkistje ten tweeden male zijn joyeuse entree op onze redactie heeft gedaan. Het is een mooi gekleurde vlinder van ongeveer 10 c.m. geworden, een dier, dat helaas het slachtoffer is geworden van het feit dat de couranten in zijn kortstondig le ven te veel notitie van hem hebben geno men. In zijn donker kistje is het dier een nog duisterder toekomst tegemoet gegaan. Het is door den eigenaar aan een onderwijzer geschonken, die het nog jarenlang aan de Alkmaarsche jeugd zal toonen ter vermeer dering van haar kennis van de natuurlijke historie. GEMEENTE-ADMINISTRATIE. Voor het diploma gemeente-administratie zijn in Den Haag o.a. geslaagd de heeren B. Dun te Alkmaar en J. H. ter Have te Zuidscharwoude. GESLAAGD. Te den Bosch slaagde mej. alhier voor onderwijzeres. A. Schaaf HONDEN-APPEL. Door een bewoner van de Achterstraat is een smoushondje aan het bureau van politie gebracht, dat bij hem was komen aanloopen. De eigenaar gelieve zich bij de politie aan te melden. Bij een bewoner in de Overdiestraat is een zwart hondje met bruin-grijze pooten en witte borst komen aanloopen, dat eveneens ter beschikking van den eigenaar wordt vastgehouden. POSTDUIF AAN KOMEN VLIEGEN. Eenige dagen geleden is in perceel Nieuw- poortslaan 114 een postduif komen aanvlie gen. De bewoner van genoemd perceel heeft het dier dat voorzien was van een ring- nummer No. 78284-Holland '36 en een gummiring genummer 552 in afwachting van de komst van den eigenaar, onderdak verleend. NOORDERSTOOMTRAMWEG- MAATSCHAPPIJ. In de gisteren gehouden algemeene ver gadering van aandeelhouders der Noorder- stoomtramwegmaatschappij N.V. te Alk maar, werden de balans en de winst en ver liesrekening over het jaar 1936 goedgekeurd en vastgesteld, met bepaling van het divi dend op 2 yi of 12.50 per aandeel, het welk is betaalbaar gesteld ten kantore van Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. te Alkmaar, alsmede van hare bijkantoren. In de vacatures van het bestuur, ontstaan door het overlijden van de heeren P. Slot en mr. W. C. Bosman werden gekozen de heeren K. Molenaar te Warmenhuizen en W. Bruin te Alkmaar. CARILLON-CONCERT. Door den heer P. A. van Langen zal Don derdagavond van 8.309.30 uur weer een Carillonconcert worden gegeven. Het programma luidt als volgt: Preludium v. d. Ghein Oud Holl. liederen (folklore) Sonatine Paul Gilson Menuet Locatelli Een vrouwken gezwind te spinnen zat Antheunis 's Avonds als ik slapen ga Brandts Buys Wiegeliedje Mozart DE ITALIANEN ZIJN WEER IN T LAND. Der traditie getrouw zijn de Italiaansche zangers ook nu weer naar Holland gekomen om op de zomer-concert-tournée de liefheb bers van hun ongeëvenaarden opera-zang te laten genieten. Gelukkig hebben zij ook ditmaal Alkmaar niet willen passeeren en de vele getrouwen kunnen Vrijdag a.s. des avonds 8.15 uur in 't Gulden Vlies hun hart weer ophalen. Dat de directie van de Italiaansche Opera er in geslaagd is een keurcorps van zangers en zangeressen te engageeren, blijkt wel uit hun eerste optreden van Zondag j.i. in Carré te Amsterdam. Het succes was overweldi gend, terwijl de zaal ondanks het bijzondere mooie zomerweer vrijwel uitverkocht was. Het Nieuws v. d. Dag schreef over dezen avond o.m.: Om met de deur in huis te vallen: De Italianen hebben gisterenavond in Carré het pleit op slag gewonnen. Het daverend succes, de groote bijval van het zeer enthousiaste publiek, dat Carré bijna geheel vulde was volkomen verdiend. Anetore Reali, de bekende bariton, opende het concert met de Proloog uit Paljas, waar in hij zijn hooge As en hooge C. schitterend kon lanceeren. Natuurlijk had hij een „woe lend" succes. Van Sraldo Coda goldt dit eveneens. Nu over de nieuwe krachten. Men mag zonder voorbehoud de directie gelukwen- schen met de keuze. Het zijn allen jonge zangeressen en zangers, waarvan er enkele een groote naam in Italië hebben. Allen hadden een zeer groote bijval en moesten herhaaldelijk bisseeren. Het publiek was niet te verzadigen. Het eerste concert is een succes voor honderd procent geworden. Het Handelsblad zegt o.a.: Daar zijn de nieuwe kennissen, met de goede, oude bekenden Reali en Cedo en het geheel is goed, heeft niveau. Men haalt de „nieuwe" dames en heeren jubelend en vol extase in: Maria Teresa Grosso, een mooi getimbreerde mezzo, de jonge en voortref- felijk-muzikale coloratuurzangeres Diana Micelli, Juanita Toso, dramatische sopraan met mooi materiaal maar wel wat onbewo gen van expressie en de héél uitnemende sopraan Maria Laurenti, warm en muzikaal in zang en uitdrukking. Twee tenoren en twee goede stemmen de jonge Agostino Casavechi, intelligent en slagvaardig en de uitnemende met prachtig geluid gezegende „Vilvio Costa Lo Gindice. Een mooi geheel, dat in de vele aria's of duetten knap en muzikaal werk levert, door Maestro Cordone geroutineerd en vlot begeleid. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 8—15 JUNI 1937. Nieuwe zaken: Den Helder: J. Venier en C. Rosarbian, Vischstraat 23, granietbedrijf. Bergen: Jb. Ruyter, Hoflaan 2, kunsthan del en pottenbakkerij. Bergen: H. Spaander, Loudelsweg 107, grossier in kaas. Zijpe: Firma H. Konijn en Zoon, 't Zand K 75, handel in brood, koek en beschuit. Castricum: Schotten's Woninginrichting, Dorpsstraat 63. Den Helder: Gebroeders Bos, Krüger- straat 107, winkelier in aardappelen enz. Den Helder: ,De Friesche Kaascentrale", Koningstraat 18. Den Helder: „Behangersbedrijf J. Zuid- weg", Sluisdijkstraat 48. Den Helder: „De Eerste Aanleg", Badhuis straat 50, café, enz. Den Helder: R. Kwast, Dijkstraat 68, café bedrijf. Wijzigingen: Texel: Wed. P. Uitgeest, Groeneplaats 1, Den Burg, kapper, overgegaan aan P. J. Appelboom. Anna-Paulowna: Fa. J. Vlaming en Zonen, Molenvaart 265; uittreding vennoot. Alkmaar: N.V. Noordhollandsche Land bouwcrediet, Voordam 11; bestuurswijziging. Anna-Paulowna: Coöp. Boerenleenbank en Spaarbank der Coöpp. Boerenleenbank; be stuurswijziging. Nieuwe Niedorp: Onderlinge Hulp bij Ziekte; bestuurswijziging. Anna-Paulowna: Begrafenisfonds ,,'t Alge meen Belang", Molenvaart 74; bestuurswij ziging. Den Helder: J. W. Heijdanus, Molengracht 6, bloemist, overgegaan aan mevr. de wed. J. Heijdanusden Outer. Alkmaar: N.V. Ie Alkm. Patroons Brood-, Koek- en Banketbakkerij, Payglop 7; be stuurswijziging. Warmenhuizen: Coöp. Boerenleenbank; bestuurwij ziging. Den Helder: Vereen igde Brandstoffenhan- del De Groot en Van Els N.V., bestuurswijzi ging. De Rijp: Coöp. Spaar- en Voorschotbank „De Rijp" G.A.; bestuurswijziging. Den Helder: Jb. de Jong, Bassingracht 33, bakkerij, overgegaan aan J. C. Rijkers. Alkmaar: Het Wapen van Haarlem, Ged. Nieuwesloot 59, overgegaan aan K. v. d. Haagen. Alkmaar: N.V. Zecopar, Zeglis 193a; be stuurswijziging. Den Helder: H. de Wit, Brouwerstraat 65-67, schoenmakerij, enz.; benoeming gevol machtigde. Egmond binnen: Coöp. Boerenleenbank W.A., Peperstraat 84; bestuurswijziging. Alkmaar: Onderl. Brandwaarborg Mij. ge- naamr „Schermeers Brandcontract"; be stuurswijziging. Den Helder: Eerste Heldersche Melkin richting G. K. Dijkstra, Binnenhaven 55; overgegaan aan mej. J. J. Bottema. Opheffin gen: Alkmaar: P. N. Leering v.h. J. A. de Lan ge, Voordam 1, fouragehandel. Tusichen 'n half uur na zonuonder- gang en 10 uur avonds hebt u voor waarschuwlngsseinen de keus tus- schen den hoorn en 't knipperen met de koplampen. Tusschen 10uur'savonds en 'n halfuur vóór zonsopgang zijn geluids signalen verboden (behalve In 'n noodgeval). Overbodige geluidssignalen zijn altijd verboden evenals 't gebruik van on redelijk sterke autohoorns! Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half acht, hoofdnum mer De kleine Madonna (avont.-r.)hoofdrol len Fredric March en Olivia de Havilland. Toegang boven 14 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Dr. Socrates (sens.); hoofdrollen Paul Mundi en Ann Dvorak. Toegang boven 18 jaar. City-theater, 8 uur, eerste hoofdnummer Bobby, de duivelskerel (amus.); hoofdrol len Gustav Fröhlich, Adèle Sandfock en Lida Baarova. Extra: The music goes round (kom.); hoofdrollen Rochelle Hud- son en Harry Reichman. Toegang voor eiken leeftijd. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Herwonnen geluk (rom.-sens.); hoofdrollen Paul Lukas, Madge Evans, Helen Vinson, May Robson en David Jack Holt. Toegang boven 18 jaar. Woensdag 16 Juni. 7.30 uur, Wielerbaan, trainingswedstrij- den. 8.15 uur, Groote kerk, kerkconcert ten bate van het Orgelfonds. Vrijdag 18 Juni. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, jubileum-con cert Italiaansche Opera. zuivert de huid van alle onzuiverheden, zooals vetwormpjes, pukkels, vlekjes en uitslag. Doos 80, Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten. DE VERDUISTERING TE BEDUM. 2000 ontvreemd. In verband met de verduistering door den kantoorhouder der posterijen, den 25-jari- gen D. L. vernemen wij nader, dat het ver duisterde bedrag ongeveer tweeduizend gulden bedraagt. De man zal na zijn ontslag uit het acade misch ziekenhuis te Groningen ter beschik king van den officier van justitie worden gesteld INBRAAK TE GRONINGEN. Gisteravond kwam de bierhandelaar Th. Alma, wonende aan het Kattendiep te Gro ningen, tot de ontdekking, dat te zijnen hui ze was ingebroken. Een gedlkistje, inhou dende 780 gulden, was verdwenen. Bij een ingesteld onderzoek vond de re cherche een spoor van den dader en ar resteerde den 49-jarigen A. B., die vaak in de zaak van den heer Alma kwam en daar ook gisteravond was geweest Bij zijn aanhouding was hij nog in het bezit van zevenhonderd gulden. Hij ontkende, iets van den diefstal af te weten. Het geldkistje is nog niet teruggevonden. De man blijft voorloopig in arrest. MINISTER VAN LIDTH DE JEUDE BIJ DE KONINGIN. H. M. de koningin heeft hedenochtend in het paleis huis ten Bosch in de Residentie den minister van Waterstaat, jhr. ir. van Lidth de Jeude in audiënte ontvangen. HERUITZENDING TOESPRAKEN PRINSELIJK PAAR. Het ligt in de bedoeling hedennacht te 1 uur G. M. T., dat is 2.20 Amsterdamsche tijd een heruitzending te doen plaats hebben van de toespraken door H. H. K. K. H. H. prinses Juliana en prins Bernhard uitge sproken voor het Nederlandsche volk. Deze toespraken zullen worden uitgezonden door Phohi-zender P. C. J. op een golflengte van 31.28 meter. Hedenmiddag is naar Oost-Indië uitgezon den, vannacht zal dit speciaal naar West- Indië, Noord- en Zuid-Amerika plaats vinden. DE MOORD OP DE GEBROEDERS ROSELLI. Politie-nasporingen. De politie heeft alle garages in het ge bied van ancy (Fr.) 't signalement gegeven van. zes personen, die reizen in een groote Peugeotauto, waarvan het nummer weg gehaald is. Vier dezer personen zijn on geveer 25 jaar oud, de twee anderen zijn ongeveer 50 jaar. Zij spreken gewoonlijk Italiaansch en als zij Fransch spreken doen zij dit met een Italiaansch accent. Men vermoedt dat de politie hen opspoort in verband met den moord op de gebroeders Rosselli. DE VOORRANGSWEGEN. De regeling treedt eerst op 4 Juli in werking. De A. N. W. B. schrijft ons: Met ingang van 4 Juli a.s. zal de voor rangsregeling voor een groot aantal rijks wegen van kracht worden. Dat de voorbereiding tot de regeling, in den vorm van het aanbrengen van de voorrangs-wegteekens, veel tijd vereischt spreekt vanzelf. Hier en daar ziet men reeds de paaltjes met oranje koppen langs de rijkswegen verschijnen. Evenwel blijken dan niet steeds ook de "oorgeschreven waarschu wingsborden, in den vorm van een omge keerden driehoek, op de dwarswegen ge plaatst te zijn. Daar deze volgorde in het aanbrengen der aanduidingen het gevaar medebrengt, dat de rijders op de wegen, met oranje koppen zouden kunnen veronderstellen, dat de betreffende wegen reeds voorrangs- weg zijn, terwijl het verkeer op de zijwe gen geen aanleiding tot deze opvatting heeft, waarschuwt de A.N.W.B. de weg gebruikers ernstig, uit de aanwezigheid van oranje koppen op de afstandpaaltjes niet op te maken, dat zij reeds nu voor rang hebben. Een vergissing ten dezen zou Meeningen van de „N- R- Ct. en de „Maasbode Een heugelijke mededeeling uit den mond van de Prinses zelf. De Nieuwe Rotterdamsche Courant schry Gisteravond heeft Prinses Juliana in een tot de Amsterdamsche burgerij gesproken dankwoord voor den radio-omroep, dat men op deze bladzijde vindt, gezegd, dat nooit iets haar had kunnen weerhouden alle dee len van het program van ontvangst in Am sterdam mee te maken, waren het niet op zich zelf „verheugende gezondheidsredenen geweest, die men zeker wilde „verstaan en billijken". Daar gisteravond ook buiten de Amster damsche burgerij overal in den lande naar de toespraken van de Prinses en den Prins is geluisterd, verheugd als men was de stem men van het Prinselijke Paar weer eens te kunnen hooren, zal die extra heugelijke nieuws uit den mond van de Prinses alom groot blijdschap hebben gewekt. Het is ruim negen-en-twintig jaren ge leden, vier maanden vóór de geboorte van Prinses Juliana, dat een dergelijke mede deeling van den toenmaligen minister Heemskerk in de Tweede Kamer het Neder landsche volk kond deed van de gezegende omstandigheden, waarin H.M. de Koningin destijds verkeerde. De vooruitgang der moderne techniek, waardoor ook Prins Bern hard zich gisteren gelukkig heette zelf tot de luisteraars het woord te kunnen richten, heeft het mogelijk gemaakt, dat wij thans van deze blijde verwachting op zoo aardige, eenvoudige wijze hebben kennis gekregen. Het was, alsof wij daardoor nog persoon lijker en inniger met de lotgevallen van de Koninklijke Familie medeleefden. Hoe hebben wü niet gedeeld in het geluk van onze Prinses in het bijzonder bij haar verloving, bij haar huwelijk en gedurende haar nog jongen huwelijksstaat! Hoe hebben wij dat geluk niet afgelezen van haar ge laatstrekken, als zij ons soms wat heel snel! voorbijreed of als wij haar beeltenis zagen zooals de fotografen haar gedurende de laatste maanden bij vele gelegenheden voor de lens kregen. Er was in deze jonge vrouw een nieuw leven ontloken, ongekende horizonnen schenen voor haar ontsloten te zijn, en dit open bloeien van de jonge vrou wenziel vervulde ons met warmte, vervulde ons ook met dankbaarheid en sympathie voor den jongen man, die nu aan haar zijde ging en die eeuwige wonder der liefde door zijn pretigge, ongekunstelde persoonlijkheid had gewrocht. Er is nu nog een ander nieuwe leven ont loken in haar, die de vurige hoop van het Nederlandsche volk op het voortbestaan van het geliefde, vereerde Oranje-Huis be lichaamt. Wij trachten ons te verplaatsen ir. hare aanvankelijke gevoelens, toen zij de eerste verrukking beleefde van wellicht moe der te zullen worden, gevoelens, die nu vasteren vorm zullen hebben aangenomen, zoodat zij er bekendheid aan durfde geven. Wij wenschen onze Prinses de verwezen lijking van haar hoop toe, die een hoop ook is van gansch Nederland. Voor een toekom stige draagster van de Kroon ligt het men- schelijke geluk nog meer in het gezin beslo ten dan voor gewone stervelingen. Moge de zon van dat geluk daarom door de komst van he Koninklijke kind over haar blijven stra len. Niet alleen haar, maar ons aller harts- verlangen is het, dat onze Juliana ook een gelukkige moeder zal zijn en dat wij dan op nieuw zullen kunnen jubelen en juichen over een nieuwe loot aan den alouden Oranje stam! De „Maasbode" schrijft: Wat in intiemen kring bekend was, heeft onze Prinses gisteravond in haar hartelijk dankwoord aan de Amsterdammers voor de haar in 's lands hoofdstad geboden grandiose ontvangst, willen bevestigen in delicate woorden, die allen twijfel wegnemen. Wat daarbij wel het meest sympathiek aandoet is, dat Hare Koninklijke Hoogheid de zeer vroegtijdige aankondiging van de te verwachten blijde gebeurtenis nog vóór eenige officieele bekendmaking daarom trent in eigen persoon heeft willen doen aan het Nederlandsche volk en wel in een vorm zoo natuurlijk en onbevangen als ware Zij zich zelve niet bewust van de ontroering, welke deze tijding in de stilte van elke Nederlandsche huiskamer moet heDatnzif nTettemin een blijden weerklank vond in het hart van lederen oprechten Ne derlander, behoeft nauwelijks gezegd. Het Nederlandsche volk zal ongetwijfeld in hooge mate deze fijne geste_. van zÜn Prinses waardeeren en in al zijn rangen innig medeleven met Haar, op Wie nu rteer dan ooit de hoop van het gansche land ge vestigd is, opdat door Gods goedheid de band tusschen onze dynastie en ons volk bewaard blijve. Het is bijna een eeuw geleden, dat een lid van ons Koninklijk Huis, tevens recht hebbende op den troon, een stamhouder verwachtte. Als prins van Oranje werd de latere Koning Willem III, grootvader van onze Prinses, vader van prins Willem, die helaas reeds in 1879 als prins van Oranje overleed. De koninklijke vader zag ook zijn twee andere zoons, de prinsen Maurits Alexander en Alexander, lang voor eigen heengaan, dat pas in 1890 geschiedde, ten grave dalen. Nu naar menschelijke berekening het huwelijk van onze Prinses en haar Prinse- lijken Gemaal gezegend is, spreken wij den hartelijken en eerbiedigen wensch uit, dat de goede God ons geliefde Vorsten huis met groeiend geluk verblijde, dat du rend tot zegen voor ons volk moge strek- ken. x De Koninklijke Familie moge weten, dat haar Katholieke onderdanen en landge- nooten dezen wensch in de komende maanden zullen begeleiden met een vurig gebed om vervulling van ons allerdierbaar ste verlangen. Domine, salvam fac Reginae filiam! Oranje Boven! Onze prinses sprak. Het Utrechtsch Nieuwsblad schrijft: Onze prinses heeft gesproken. Ook dit maal was er een heel warme, zachte klank in Haar stem, toen Zij dank zeide voor de liefde en aanhankelijkheid, Haar en Haren Gemaal betoond. De lichtende vreugde, die Hun bezoek aan Amsterdam bracht, weer klonk in de woorden, die onze prinses gister avond tot Haar volk richtte. Het jonge geluk van het prinselijk paar, waar gansch ons volk zoo innig in medeleeft, kwam op teedere wijze tot uiting. In diepe bewogen heid mochten wij van Haar zeiven een mare vernemen, die jubel in onze harten brengt. Van Hare geboorte af vergezelde 's volks diepe genegenheid Haar, waar Zij ging. Thans is in deze genegenheid een element van zachte teederheid gekomen. Zijzelve heeft eene groote, gelukkige boodschap aan ons willen brengen. In diepe ontroering luisterden wij naar Haar Koninklijk woord. Een nieuw geluk voor Haarzelven, voor geheel het volk heeft Zij in vooruitzicht gesteld. Moge het Gode behagen, Haar en ons dit geluk deelachtig te doen worden. Moge er zegen rusten op de toekomst, die zich thans zoo blijde laat aanzien. In teedere genegenheid voor zijn kroonprinses verbeidt ons volk, wat komen gaat, in teedere ge negenheid en in ootmoedige gebeden. Want prinses Juliana, onze prinses, sprak tot ons een woord, dat blijde, ontroerend en on vergetelijk is. de meest noodlottige gevolgen kunnen hebben. Behoudens op het gedeelte Voorburg- Zoetermeer van den rijksweg den Haag Utrecht en enkele provinciale wegen in Groningen, heeft tot 4 Juli a.s. de van rechts komende nog onder alle omstandigheden voor rang. Eerst met ingang van dien datum treedt het voorrangswegenbesluit in werking. EENHEIDSFRONT TWEEDE EN DERDE INTERNATIONALE. Opmerking van ir. Albarda. De heer ir. J. W. Albarda schrijft ons het volgende: Het bericht in de bladen van he den, dat de tweede en de derde internatio nale zouden hebben besloten, een eenheids front te vormen ten einde de Spaansche regeering bij te staan, kan niet juist zijn. Het bestuur der socialistische internatio nale heeft tot dusver elk éénheidsfront en elke gemeenschappelijke actie met de com munisten afgewezen. Wel is in de vergadering van 12 October 1935 te Brussel erkend, dat de voorzitter en de secretaris natuurlijk „de vrijheid" bezit ten om in hun functies, voorzoover hun dat goeddunkt, informatieve bespreking en te houden met personen en vertegen woordigers van internationale arbeidersor ganisaties en andere organisaties, die een actie tegen den oorlog voeren". Echter zijn de heeren de Brouckère en Adler niet bevoegd eenige verbintenis aan te gaan, met wie ook. In zijn telegram van 4 Juni 1.1. aan Dimi- troff heeft de Brouckère dit laatste nog uit drukkelijke vastgesteld. „Noch de voorzit ter, noch de secretaris der S. A. I. zijn voorzien van de noodige volmachten om in haar naam toe te treden tot het door de voorgestelde comité", zoo luidt het in dat telegram. Het bestuur der S. A. I. heeft ook na den 4en Juni zoodanige volmachten aan de Brouckère en Adler niet gegeven. Het moet dus uitgesloten worden geacht, dat tot een éénheidsfront zou zijn besloten. Het desbetreffende Reuter-telegram uit Moskou kan niet anders dan onjuist zijn Ten hoogste kan er sprake zijn van „infor matieve besprekingen", die tot niets mogen binden. Vast staat in elk geval, dat de Nederland sche S. D. A. P. aan geen enkele gemeen schappelijke actie met de Communisten haar goedkeuring zal hechten of haar me dewerking zal verleenen. Er zijn verschei dene partijen, bij de S. A. I. aangesloten, die er evenzoo over denken. Tot dusver is de meerderheid steeds tegen elke gemeen schappelijke actie met de Comunisten met beslistheid gekant geweest. UIT DE N. S. B. Gewijzigde organisatie voor Indië. De N. R. Crt. verneemt, is de heer A. J. W. Harloff, oud-lid van den Raad van Ned. Indië, organisatie-leider geworden voor de N.S.B. in Indië. Hij treedt dus in de plaats van den heer Hogewind. Het centrale bu reau voor de leiding van de Indische natio- naal-socialisten wordt in Den Haag, de woonplaats van den heer Harloff gevestigd. In Indië zelf wordt boven de gewestelijke commissarissen een hoofdvertegenwoordiger geplaatst. Deze functie zal worden vervuld door ir. van der Laken te Semarang. Men meldt hedenmiddag uit Londen: Een gemeenschappelijk communiqué van de ambassades van Italië en Duitschland vermeldt, dat de Itali aansche en Duitsche mhassadeurs vandaag den president der niet-in- mengingscommissie er van in kennis gesteld hebben, dat de regeeringen van Italië en Duitschland op grond van de op 12 Juni bereikte overeen stemming, besloten hebben hun me dewerking aan de niet-inmengings- commissie en hun actieve deelneming aan de patrouillediensten in de Spaan sche wateren te hervatten. DE „REIGER" ZET DE REIS VOORT. Het K.L.M.-toestel „Reiger", dat wegens lichte motorstoring een tusschenlanding moest maken, bevond zich hedenmorgen 8 uur G. M. T. 9.20 A.T.) tusschen Akyab en Rangoon.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2