WRIGLEY De Fransche regeering gaat bezuinigen Toestand van Bilbao uiterst critiek. ALKMAARSCHE COURANT van WOENSDAG 16 JUNI 1937 Een uitvoerige toelichting op het financieele wetsontwerp. Het wetsontwerp aangenomen. De communisten stemden voor het ontwerp. De Spaansche revolutie In de stad zou een onbeschrijfelijke verwarring heerschen. Val der Baskische hoofdstad spoedig te verwachten. JVoor Uw spijsvertering^ Nieuws in 't kort. OpwmVtfLK/ifitj&yMi zitting van de Gistermiddag werd de kamer geopend. In de kamer heerschte geen bijzondere opwinding, en zelfs geen onrust, toen de mi nister van financiën, Vincent Auriol, onmid dellijk na de opening van de vergadering het wetsontwerp, dat de regeering verstrek kende financieele volmachten geeft, in diende en met het verzoek om een onmid dellijke behandeling. Het wetsontwerp werd naar de financieele commissie verwezen. De agenda vermeldde voortzetting van de bespreking van de volmachten tot hervor ming van de douanetarieven. De tekst van het wetsontwerp. De juiste tekst van het ontwerp luidt als volgt: De regeering wordt gemachtigd tot 31 Juli 1937 bij' decreet, besproken in den ministerraad, de noodzakelijke maatregelen te nemen tot herstel van de openbare financiën en tot bescherming van de spaargelden en het openbaar crediet. Deze decreten zullen binnen drie maanden worden voorgelegd aan het parlement ter bekrachtiging of in ieder geval in de eerste vergadering van de buitengewone zitting van 1937. De toelichting. De regeering heeft het wetsontwerp ver gezeld doen gaan van een uitvoerige toe lichting waarir. een uiteenzetting wordt ge geven van het werk, dat de regeering in het afgeloopen jaar heeft verricht en van den huidigen toestand. Tal van belangrijke en ingrijpende maat regelen werden voorgesteld, belastingher vormingen, openbare werken werden uitge voerd, op het gebied van het credietwezen werd handelend opgetreden en aan verschil lende takken van bedrijf werd op allerlei manieren steun verleend. Hoe is de toestand thans? Velen hebben ons verkwisting verweten van het geld, dat wij noodzakelijk achtten uit te geven om de economische herleving mogelijk te maken. Maar iemand die te goeder trouw is, kan hier moeilijk de gronden in vinden van de hui dige moeilijkheden. De waarheid is, dat het land nog steeds te lijden heeft van de ge volgen van den oorlog en de niet minder zwire lasten, die het herstel heeft opgelegd Daar bovenop werd het land aangetast door den ernstigen economischen crisis, dien men verergert door de deflatie. De financieele toestand maakt dan ook niet alleen een aan tal krachtige maatregelen, die energiek toe gepast zullen moeten worden, noodzakelijk, doch tevens een toenemende krachtsinspan ning, die gedurende jaren zal moeten wor den voortgezet en die slechts doeltreffend zal zijn, indien zij samengaat met een aan tal economische maatregelen, die een vast evenwicht in het land moeten herstellen. Een dergelijke krachtsinspanning moet doel treffend zijn, want zo: .der den ernst van den toestand te verhelen, kan men toch ook een aantal gunstige factoren opmerken, die niet verwaarloosd mogen worden. Zoo zijn de prijzen gestabiliseerd op een niveau, dat het aan ons economisch leven mogelijk maakt deel te nemen aan de opleving, die zich in de wereld voordoet. De terugkeer van de rust in het openbare leven, de samenwerking van de arbeiders in de stad en op het land, laten de hoop toe op een kalm tijdperk van produceeren. Daarom is de regeering ook be sloten haar actie snel en krachtig te voeren en het parlement te vragen de maatregelen, die het herstel van de financiën en het open baar crediet beoogen, goed te keuren. De voorgestelde hervormingen In het volgende deel houdt de toelichting zich bezig met de wijze, waarop de regee ring de financiën van den staat wenscht te organiseeren. Het herstel van het openbaar crediet eischt een voortdurenden arbeid ten einde de lasten van de schatkist wat te kun nen verminderen. Hieronder vallen een ver laging van de begrooting van den staat en die van de gemeenten. De regeering is sedert 5 Maart j.1. doende om op de openbare uit gaven bezuinigingen toe te passen. Met be trekking tot de gestegen inkomsten door het economische herstel moet worden opge merkt, dat deze inkomsten binnen het kader van de huidige wetgeving nog aanmerkelijk meer zullen stijgen. Bij het voorzichtig uit- balanceeren van de inkomsten en de uit gaven is het geboden de douanetarieven in overeenstemming te brengen met de nieuwe omstandigheden en de normale ontwikke ling van het economisch leven. Er zullen echter geen maatregelen genomen worden, die de onmisbare levensbehoeften treffen. Doch men zal moeten toegeven, dat het noodzakelijk is, dat de begrootingen van de spoorwegen sluitend gemaakt worden, de tekorten worden steeds aanzienlijker en zu vormen een onverdraaglijke belasting voor den staat. De regeering kan deze tekorten wegwer ken door een reorganisatie, die in twee of drie étappes tot stand zal komen, o.a. door een verhooging van de tarieven. Verder zal de kamer een ontwerp worden voorgelegd tot hervorming van de gemeentelijke en de departementale financiën, teneinde de voor schotten, welke de staat ieder jaar moet ver strekken, te beperken. In het belang van de kleine handeldrijvenden, de kleine industrie ep de kleinere landbouwbedrijven zal spoe dig een crediet op middelbaren termijn wor den ingesteld, alsook een crediet voor den buitenlandschen handel. De teksten voor al deze wetsontwerpen zy'n reeds gereed. Bovendien is een uitgebreid plan opge steld, om voor de komende jaren de uitgaven van de begrooting zooveel mogelijk aan te passen aan de inkomsten teneinde zoo weinig mogelijk en zoo bescheiden mogelijk een be roep te hoeven doen op het volk en een aan zienlijke vermindering van de rente moge lijk te maken. De regeering wenscht de zware finan cieele lasten welke haar gedurende jaren zijn opgelegd te liquideeren en in een snel tempo het financieel evenwicht te herstellen, het nationale economische leven te beveili- £en en tegelijkertijd de volledige onafhanke lijkheid van den staat te verzekeren. Met betrekking tot de begrooting vraagt de regeering een aantal rechten, passende op de nieuwe economische omstandigheden, welke rechten den laatsten tijd voor een ge deelte reeds automatisch aan de regeering werden toegekend. Hiermede wil de regee ring de lacunes die zich bij de toepassing voordeden wegwerken. Wij kunnen niet goedkeuren dat Frankrijk zou worden aangevallen door speculanten, die de grootste schade teweeg kunnen bren gen. Wij kunnen niet toestaan, dat de men- schen die den frank aanvallen zich hier tegen verzetten. Het is om deze speculatie te breken en om haar nationalen plicht te kunnen vervullen, dat de regeering het par lement vraagt zonder tijd verloren te laten gaan en de goedkeuring van het wetsont werp vraagt. De behandeling der voorstellen. Om vijf uur gistermiddag heeft minister Auriol in de financieele commissie een rede gehouden over het wetsontwerp. Hierna ver daagde de commissie haar vergadering om de verschillende politieke groepen in de ge legenheid te stellen kennis te nemen van de verklaringen van den minister. De bijeen komst van de communistische fractie, welke hierna volgde, nam een motie aan waarin zij besloot zich van stemming te onthouden. De socialistische groep besloot zonder debat haar vertrouwen in de regeering uit te spre ken en den tekst van het wetsontwerp goed te keuren. Ook de groepen van de minderheid heb ben een vergadering gehouden. Na afloop werd medegedeeld, dat de minderheid den toestand van een zoo buitengewonen ernst achtte, dat des avonds opnieuw vergaderd zou worden. De kamer weer bijeen. Toen de kamer gisteravond om negen uur weer bijeenkwam, deelde de voorzitter, Her- ria, mede, dat de financieele commissie haar beraadslagingen nog niet geëindigd had en schorste hij de zitting tot tien uur. Om kwart over twaalf vannacht werden de debatten in de kamer hervat. Ruim 400 afgevaardigden waren aanwezig. De voorzit ter van de kamer herinnerde er aan, dat de regeering de onmiddellijke behandeling ge vraagd had van een wetsontwerp, strek kende tot het verleenen van volmachten aan de regeering, noodig voor de verzekering van het financieel herstel. De rapporteur van de financieele commissie, Jammy Schmidt, bracht vervolgens het resultaat ter kennis van de besprekingen der com missie. Een afgevaardigde der minderheid stelde daarop de prealabele kwestie, waarop de minister van financiën het spreekgestoelte beklom en wees op het gevaarlijke offensief, dat sinds eenige dagen ontketend is en de regeering noopt zekere onmiddellijke maat regelen te nemen om het openbare crediet te verdedigen. Zijn rede voortzettende zeide de minister „Wij zijn voornemens met vastberadenheid gebruikt te maken van de volmachten, die wij u vragen om te strijden tegen de aanvallen die niet uit het buitenland maar uit Parijs komen". De regeering wil het openbare ere diet verdedigen en vervolgens opbouwen. Er moet een snelle beslissing genomen worden en voor dit werk vraagt de regeering het vertrouwen van de kamer. De linksch onafhankelijke afgevaardigde, de Chappedelaine, zette na deze rede van Auriol uiteen, waarom hij de prealabele kwestie gesteld had. Spr. acht het ontwerp in strijd met den geest van de grondwet, Het parlement heeft niet het recht afstand te doen van zijn be /oegdheden. Wetsontwerp aangenomen, De kamer heeft tenslotte het wetsont werp tot het verleenen van volmachten aan de regeering met 346 tegen 247 stemmen aangenomen. De communisten hebben voor de volmachten gestemd. Tijdens de schorsing der vergadering van de kamer hebben de communisten besloten, in antwoord op een beroep van Blum, te stemmen vóór de verleening der volmach ten. Om 5 uur 10 werd de vergadering hervat. De communist Duclos betrad het spreek gestoelte om de stem der communisten toe te lichten. Hij verklaarde, dat de communisten bereid zijn te stemmen voor de teksten, welke de regeering uitgebreide volmachten geven tegen de speculanten. Duclos herinnerde er aan, dat de commu nisten werden gekozen als reactie op de financieele politiek van Doumergue en Laval. Duclos las een dagorder voor van het centrale comité en de communistische groep en voegde hier aan toe: Indien wij voor de regeering stemmen, geschiedt dat, omdat wij de eenheid van het volksfront willen hand haven. Nadat de radicaal-socialist Potut had ver klaard niet voor het wetsontwerp te zullen stemmen, werd dit aangenomen met 346 tegen 247 stemmen. Rechtsche vliegtuigen hebben gister middag boven Bilbao duizenden strooi biljetten uitgeworpen, waarin de be volking van de Baskische hoofdstad wordt uitgenoodigd zich over te geven. In deze biljetten wordt er op gewe zen, dat Bilbao elk oogenblik onder het geweervuur der rechtschen kan komen te liggen, en dat de nuttelooze tegenstand slechts zou kunnen leiden tot verwoesting van het gebied. Dengenen, die geen misdaad hebben be dreven en zich overgeven, zal niets worden gedaan. „Gij zijt, zoo wordt dan verder ge zegd, op laaghartige wijze verraden door uw leiders, die U aan hun lage hartstochten hebben opgeofferd. Gij hebt van onze rechtvaardigheid niets te vreezen, slechts zij zullen voor hun verraad boeten. Laat geen oogenblik verloren gaan, want als de strijd eenmaal begonnen is, is het moeilijk hem te staken. Dwingt Uw wil op, en gij zult bijdragen tot de edelmoedigheid van het nationale Spanje". Een ooggetuige, die te Saint Jean de Luz is aangekomen, heeft den correspondent van Reuter verklaard, dat een onbeschrij felijke toestand te Bilbao heerscht, doch gisterochtend hield de stad nog stand. Den geheelen dag vliegen toestellen van de rechtschen op geringe hoogte boven de stad, in de breede straten mitrailleurvuur openend en handgranaten werpend in de nauwe straten, waardoor vele slachtoffers vallen. De stad staat bloot aan geweer en mi trailleurvuur van de Achanda-hoogten. De weg naar Castro Urdiales en Santan der wordt onophoudelijk door zware bom bardementsvliegtuigen bestookt. Op ver scheidene plaatsen is de weg geheel ver nield, zoodat een eventuëele terugtocht van Bilbao op Santander onmogelijk is. De Britsche regeering heeft een afschrift van het op haar door Aguirre gedaan be roep gezonden aan den Britschen ambassa deur te Hendaye met het verzoek het ter kennis te willen brengen van generaal Franco en tegelijkertijd tegenover den rechtsche autoriteiten uitdrukking te willen geven van de verwachting en de overtui ging der Britsche regeering, dat de bedrei ging Bilbao te verwoesten, niet ten uitvoer zal worden gelegd. Groot-Brittannië blijft voortgaan met ter zee, buiten de driemij lszone, bescherming te verleenen aan schepen, welke behulp zaam zijn bij de evacuatie van vluchtelin gen uit Bilbao mits deze vluchtelingen vrouwen, kinderen, grijsaards of gijzelaars zijn. Geen andere categorie zal worden toe gelaten. De rechtsche troepen hebben zich Maan dagavond meester gemaakt van den berg Archanda, welke het centrum van Bilbao beheerscht. De troepen van Franco rukken langzaam op. De luchtmacht van de recht schen bemerkte een groote drukte op den weg van Bilbao naar Santander. Dag en nacht begeven zich troepen en convooien naar Santander. Generaal Franco, die van nabij de ope raties in het Baskenland volgt, heeft ver klaard zeer tevreden te zijn over zijn troepen. De rechtsche troepen hebben gisteren de oude „ijzeren gordel" gezuiverd. De ver dedigers gaven zich een voor een over. Ongeveer vijfduizend man werden krijgs gevangenen gemaakt en een groote hoe veelheid materiaal viel de rechtschen in handen. Groote verwarring in de stad. De Fransche consul te Bilbao, Casteran, is gistermiddag om vier uur te St. Jean de Luz aangekomen. Omtrent zijn indrukken van den toestand der stad vertelde hij, dat de rechtschen uitsluitend oprukken over de bergtoppen en Bilbao bijna omsingeld hebben. Eenige heuvels, die nog door de regeeringstroepen bezet worden, worden uiterst hevig door Vickersvliegtuigen ge bombardeerd. De regeeringstroepen heb ben gebrek aan luchtstrijdkrachten, waar door de taak van hun tegenstanders wordt vergemakkelijkt. Iedere weerstand lijkt on mogelijk. De bevolking verkeert in de grootste verwarring. Er is geen enkele organisatie meer. De kruiser Almirante Cervera, dien de consul sinds lang niet had gezien kruist voor Bilbao. Om zes uur gistermiddag heeft de gene rale staf van het rechtsche leger te kennen gegeven, dat de in het buitenland versprei de geruchten over inneming bij verrassing van Egona en over een binnenrukken van de rechtschen in Bilbao voorbarig zijn. Hetzelfde werd gezegd van de bezetting van Deusto. Hongaarsch schrijver om het leven gekomen. „La Noche" meldt, dat de Hongaarsche schrijver Matei Jalka, die een internatio nale brigade commandeerde onder den naam van generaal Lukas, Zaterdag om het leven gekomen is door een granaat, die zijn auto trof, toen hij zich van Cietamo naar het strijdtooneel bij Huesca begaf. De strijd in het noorden Gisteren zijn in den sector Deriosan Domingo—San Roque meer dan 4000 krijgsgevangenen gemaakt. Dit aantal nam van uur tot uur toe, daar, aldus de cor respondent van Havas, de manschappen der militie zich bij honderden overgaven Sinds de rechtsche troepen een bres hebben geslagen in den „ijzeren gordel" hebben zij bijna 10.000 man gevangen ge nomen. De Baskische troepen bieden op de berg hellingen bij San Domingo en Archanda verwoeden tegenstand. Van de hoogten bi San Domingo is het geheele oude stads' deel van Bilbao zichtbaar. De rechtschen bevinden zich op ongeveer 1800 M. van de huizen der stad. 1 PER PAKJE 5 CT. F 1 DE VOLMAAKTE KAUWGOM I *"-2» DE STAKINGSMOEILIJKHEDEN IN AMERIKA. In den stakingstoestand is nog niet veel veranderd. Tegenover journalisten heeft president Roosevelt als zijn meening te kennen gegeven, dat wanneer de Republic Steel Company bereid is een mondeling collectief contract aan te gaan z}j ook be reid zou moeten zijn een schriftelijk col lectief contract te aanvaarden. Er hebben zich gisteren verscheiden inci denten voorgedaan in verband met de ar beidsconflicten in de staal-, automobiel-, mijn- en ijzerindustrie en de staking in den scheepsbouw. Te Warren (Ohio) hebben stakers een zijlijn van den spoorweg, welke naar de fa brieken van de Republic Steel leidt, ver nield. De weg werd hersteld. Het verkeer kon worden hervat onder bescherming der ge wapende macht. Te Johnstown (Pennsylvanie) heeft de burgemeester medegedeeld, dat hij 3000 burgers heeft opgeroepen om de eigendom men te beschermen. De Sheet Tube Cyy. had aangekondigd, dat het werk zou worden hervat. Een groot aantal mijnwerkers en leden van het comité tot industrieele organisatie zijn intusschen te Youngstown aangekomen, waar de toe stand zeer gespannen is. Te Cambrige (Pennsylvanie) heeft zich 'n botsing voorgedaan tusschen leden der or ganisatie van Lewis en aanhangers van Wil- liam Green. De staking op de werven van Brooklyn heeft zich uitgebreid tot staten Island (New Yersey), waar 15.0000 arbeiders het werk hebben neergelegd. BESPREKINGEN OVER EEN WESTELIJK PACT. Von Neurath zal te Londen onderhandelen. Naar vernomen wordt, zullen de bespre kingen die von Neurath te Londen zal voeren, voornamelijk gewijd zijn aan de mogelijkheid een nieuw westelijk pact te sluiten, ter vervanging van het Locarno- pact, en aan den toestand in Spanje. Men legt er den nadruk op, dat het be zoek van von Neurath niet beteekent, dat specifieke BritschDuitsche onderhande lingen van welken aard ook zullen worden gevoerd. De besprekingen zullen echter ongetwijfeld een uitgebreid gebied be treffen. Eden en von Neurath zullen spreken over de mogelijkheden tot verbetering van het stelsel der controle in Spanje, en over de evacuatie van de buitenlandsche troe pen, doch te dien aanzien wijst men er nogmaals op, dat hier alleen van gedach- tenwisselingen gesproken kan worden, aan gezien werkelijke onderhandelingen slechts door de commissie van niet-inmenging kunnen worden gevoerd. Ten aanzien van het nieuwe Locarno verwacht men geenerlei belangrijke ont wikkeling, buiten een wederzijdsche uiteen zetting van de standpunten van Engeland en Duitschland. In het Britsche standpunt is, naar men meent te weten, niets gewij zigd. De Britsche regeering blijft de tot standkoming van een nieuw Westelijk pact beschouwen als de eerste schrede op den weg naar een algemeene Europeesche rege ling. Engeland heeft, naar vernomen wordt, de Fransche regeering van het bezoek van von Neurath op de hoogte gesteld en in groote trekken aangegeven, waarover de bespre kingen waarschijnlijk zullen loopen. BLIJDE GEBEURTENIS AAN HET BULGAARSCHE HOF. Een kroonprins geboren. Koningin Joanna van Bulgarije heeft het leven geschonken aan een zoon. De koninklijke moeder en haar kind, de kroonprins, zijn wel. In het land heerscht groote vreugde. 101 kanonschoten werden gelost om der bevolking kond te doen van de geboorte van een kroonprins. Het huwelijk van koning Boris met de Italiaansche prinses Giovanna werd in 1930 gesloten, Hun oudste dochtertje, Maria Luisa, is thans 5 jaar oud. LENI RIEFENSTAHL. Het D.N.B. meldt dat officieel wordt tegengesproken, dat er op een avondpartij by rijksminister dr. Frick (gelijk ook wij in het avondblad van gisteren vermeld heb ben) tusschen dr. Goebbels en Leni Riefen- stahl een voor deze laatste beleedigend in cident zou hebben plaats gevonden. DE DIENST EN HET MEISJE. Slimme overwegingen van Mars. Engeland's oorlogsveteraan, generaal sir Ian Hamilton, is slecht te spreken over de nieuwe uniformen van het Engelsche leger. Hoewel khaki reeds langs de kleur der veldunifarmen is, bleef de roode tu niek toch nog steeds gehandhaafd voor de manschappen van het beroepsleger. De nieuwe uniformen zullen echter grjjs- blaw zijn en dat beteekent, dat de soldaten er lang niet zoo kranig meer zullen uitzien, als zijmet hun meisje uit wandelen gaan. En dit probleem moet men niet onderschatten. Wanneer door het over gaan tot een stemmiger uniform het En gelsche leger iets van zijn aantrekkelijk heid verliest zal het er met de recrutee- ring, die toch al te wenschen overlaat, niet beter op worden. Sir Jan Hamilton weet er van mede te praten. Als een meisje de kans krijgt om met een jongen gardesoldaat uit wandelen te gaan is dat haar zooveel waard, dat zij graag een daalder bijdraagt tot de geza menlijke kosten van het uitstapje. Maar als hij in het blauw is gestoken is haar zoo'n wandeling hoogstens nog maar een kwartje waard. Wij moeten tot dc roode jassen terug keeren. De autoriteiten dach- een zeker, dat de Engelsche soldat er niet kranig wil uitzien. Ze moeten maar eens vragen, hoe de meisjes er over denken en zóó denkt ook de soldaat er over. Aldus de oude generaal die trouwens nog meer goeds van de roode uniform weet te zeggen, want de wetenschap heeft uitgemaakt, dat rood een betere bescher ming vormt tegen de zonnestralen dan welke andere kleur, zelfs wit. Leider van katholieke vereeniging veroordeeld. - De leider van den katholie ken Windhorstbond te Dantzig, Ernst Rie del, is gisteren wegens beleediging der N.S.D.A.P. en het belasteren van de crimi- neele politie van Dantzig veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. Botsing tusschen Mohammedanen en Sikhs. - Eenige honderden Mohammedanen hebben bij Ala (Indische provincie Poens- jab) met speren, bijlen en messen een aan val gedaan op een groep sikhs, die een religieuze bijeenkomst hielden. De politie heeft, tot herstel van de orde, van de vuurwapenen moeten gebruik ma ken. Drie personen werden gedood. Er zijn verscheidene gewonden. De express V/eenenO-Parijs ontspoord. - De expresstrein WeenenParijs, die Maandagavond van het Westerstation te Weenen was vertrokken, is gistermorgen bij het passeeren van het station Daalas in Arlberg ontspoord. Negen wagons, waar onder de restauratiewagen, liepen uit de rails. Zeven passagiers werden licht ge wond, terwijl 'n 8ste ernstiger kwetsuren opliep. Het ongeluk schijnt te moeten wor den toegeschreven aan het slechte functio- neeren van een wissel. Gelukkig had de trein zijn vaart geminderd. Het spoorweg verkeer loopt -oorloopig over Beieren. Groote boschbrand in Frankrijk. - Een groote boschbrand is uitgebroken in het dal tusschen Martigues en Sausset-les-pins. Het vuur, dat door den wind werd aange wakkerd, heeft honderden hectare bosch- grond en verscheidene huizen vernield. Er zijn geen persoonlijke ongelukken voorge komen, doch de schade is zeer groot. Schip op rots geloopen. - Het Ameri- kaansche vrachtschip „Del Alba" uit New- Orleans is bij het vertrek uit den bocht van Rio de Janeiro op een rots geloopen. Tot dusverre is het nog niet gelukt het schip, waarin voortdurend groote massa's water binnendringen, weer vlot te brengen. Militair vliegtuig omlaag geschoten. Een Engelsch militair vliegtuig is in het Midden-Euphraat-gebied omlaag geschoten, waarbij de bemanning om het leven kwam. Tijdens het reddingswerk bleven de aan vallers vuren, en werd een officier gewond. Naar wordt medegedeeld, heeft de officier verklaard dat deze aanval veroorzaakt werd door de zuiveringsactie, die voor kort werd ondernomen en den aanleg van forten in het Beneden-Euphraat-gebied, hetgeen ontevredenheid bij de bevolking veroorzaakte. Hevige boschbrand bjj Bromberg. - Bij Bromberg (D.) is gisteren een groote boschbrand uitgebroken. Des middags stond het bosch over een oppervlakte van K.M. lengte en 2 a 3 K.M. breedte in brand. In den afgeloopen nacht zijn brandweer en militairen er in geslaagd het vuur te be perken, zoodat de hoop bestaat, dat de vlammen niet op andere bosschen zullen overslaan. Wie op de pas ingestelde voorrangs wegen rijdt, heeft bij kruisingen óók voorrang boven het voor hem van rechts komende verkeer (dat aan 'n rooden driehoek met punt naar beneden zien kan, dat het 'n voorrangsweg nadert).

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 9