Wilde men de Leipzig torpedeeren? ^Buitenland De Spaansche revolutie Nieuw, ernstig incident in Spaansche wateren. de BILBAO GEVALLEN. Van het Noordelijk strijdtooneel. Bilbao in handen der rechtschen. Doriot treedt uit de Kamer. Onze JColonië* £ancU enJuin&otm Himalaya beklimmingeischt slachtoffers. Nieuws in 't kort. Poodkeelduikers. kennemerland. Officieel wordt van Duitsche zijde medegedeeld: „Op den 15den Juni werd in zekere buitenlandsche kringen het gerucht verspreid, dat de „Leipzig" getorpe deerd en gezonken zou zijn. De com mandant van het schip meldde, dat de „Leipzig" noordelijk van Oran des morgens te 9.35 uur, te 9.26 en te 9.58 door een torpedo werd bedreigd. De loop der projectielen werd met behulp van luistcrinstrumenten gevolgd. Daar het schip echter niet getroffen werd, leek het voor het doen van verdere stappen doelmatig, eerst een onderzoek in te stellen naar de geruchten, die reeds van een torpedeering spraken, ofschoon van Duitsche zijde over het voorval gezwegen was. Het vermoeden, dat ontstaan was uit de overeenstem ming dezer geruchten met de mededee- ling van den commandant, werd ver sterkt door een nieuw voorval op 18 Juni. Op dezen dag namelijk werd op de «Lmpzig" duidelijk waargenomen, dat voor de vierde maal een duikbootaanval op het schip werd gedaan. Verscheidene personen hebben de torpedobaan gezien en door het luistertoestel kon men waarnemen, hoe een der torpedo's langs den boeg ging. Ook deze vierde aanval mislukte dus. Het zal de taak der vier mogendheden zijn, thans de maatregelen te nemen, die de noodig en in overeenstemming met de ge sloten overeenkomsten zijn. De Duitsche regeering is in ieder geval niet bereid, zoo lang werkeloos toe te zien bij de pogingen der Spaansch-bolsjewistische duikboot-pi raten, tot tenslotte wellicht een treffer ge lost wordt. De ambassadeur von Ribbentrop heeft gistermorgen de vertegenwoordigers der drie andere met de controle ter zee belaste mogendheden te Londen met nadruk van het gebeurde op de hoogte gesteld. Rijkskanselier Hitier is Zaterdagnacht te 12 uur per vliegtuig van Godesberg aan den Rijn naar Berlijn teruggekeerd. Naar verluidt heeft von Ribbentrop dui delijk omschreven opdrachten ontvangen inzake de verlangens en inzichten van de Duitsche regeering in verband met de aan vallen op den kruiser „Leipzig" door een onderzeeër. Duitschland zal zeker geen repressailies verzoeken zooals Almeria, doch in welinge lichte kringen wordt vernomen, dat garan ties zullen worden gevraagd tegen een her haling van een dergelijken aanval. Dit verlangen zal worden gesteund door Italië. Onderzoek door vier controle- mogendheden. Volgens de eerste inlichtingen uit diplo matieke kringen over de poging tot torpe deering van den kruiser „Leipzig", schijnt men van meening te zijn, dat deze kwestie geregeld moet worden door de vier mo gendheden welke controle ter zee uitoefe' nen, overeenkomstig het accoord en over eenkomstig het verzoek van Duitschland. Deze vier mogendheden zullen derhalve terstond, en wel langs diplomatieken weg, de beraaslagingen hierover aanvangen. De be sprekingen zullen ten doel hebben de getui genissen na te gaan, welke de Duitsche be weringen staven en de te nemen maatrege^ len vast te stellen. Aangezien de kruiser geen schade heeft opgeloopen, schijnt de te ondernemen stap niet verder behoeven te gaan dan een protest bij de schuldige partij. Echter is dit een punt, dat alleen de raad pleging tusschen de vier mogendheden de finitief zal kunnen vaststellen. Op verzoek van de Duitsche ambassade te Londen zijn de vertegenwoordigers der vier mogendheden welke deelnemen aan de controle der noninterventie, gistermiddag om 5 uur op het Foreign Office bijeengeko men. „Leipzig" niet aangevallen, volgens minister Prieo. De Spaansche minister van defensie, Prieto, ontkent ten stelligste, dat het Duit sche oorlogsschip „Leipzig" in Juni twee keer door onderzeebooten er regeering is aangevallen. Op 15 en 18 Juni waren alle duikbooten der regeering binnen, hetgeen naar hij verklaarde, gemakkelijk bewezen kan worden. Zaterdag om 4 uur hebben de radio zenders welke in het bezit zijn van Franco, met den roep „Bilbao behoort weer aan Spanje" de inneming van de Baskische hoofdstad gemeld, en tevens den onlangs verongelukten generaal Mola herdacht, die als de eigenlijke Bilbao beschouwd naar overwinnaar van wordt De correspondent van Havas bericht nog, dat de troepen van Franco om half twee de stad binnentrokken. Uit San Sebastian werd gemeld, dat de detachementen, welke het eerst de stad binnenrukten, de eerste, tweede, derde, vijfde en zevende brigade uit Navarra en de Bandera Phalanxisten uit Navarra waren. De opmarsch van da rechtschen wordt voortgezet in de rich ting van den weg van Bilbao Santander. Van het zuiden en het zuidwesten was de stad Bilbao Vrijdagavond reeds volkomen ingesloten. Op de omliggende heuveltoppen bevond zch geen enkele Bask meer. De troepen der eerste brigade welke den Ner- vion waren overgetrokken zuiverden het terrein volkomen. De tegenstand des Basken was hierbij zwak en de rechtschen wisten hun opmarsch volgens het opgestelde plan te voltooien. Zij bevonden zich geheel rondom de stad en op sommige plekken nog slechts enkele honderdmeter van de eerste huizen verwijderd. O.a. was dit het geval in het zuiden, waar de rechtschen zich op 300 meter van het goederenstation bevinden. Verder naar het noordwesten beheerschten zij met hun mitrailleurs den weg naar San tander. Evenals op de vorige dagen, hebben zij een groote hoeveelheid materiaal buit gemaakt. Franco in Bilbao. Door de radio is bekend gemaakt, dat generaal Franco gisteren in Bilbao is aan gekomen. Hjj begaf zich naar de Basiliek van Begona om er te bidden voor het beeld van de Heilige Maagd van Begona. Vervol gens trok hy door de stad. De indruk van den val van Bilbao te Madrid. In de hoofdstad heeft men den val van Bilbao kalm opgenomen. Het officieele be richt is gistermorgen uit Valencia ontvan gen. In militaire kringen toont men zich vastbesloten den stryd te verhevigen. De Madrileenen zijn van meening, dat alles in het werk is gesteld om mede te werken aan de verdediging van Bilbao en men toont zich vastbesloten de krijgsverrichtingen te versnellen en te antwoorden met den aan val, teneinde de uitwerking van het verlies van Bilbao te verminderen. Volgens de laatste berichten uit Bilbao zal de strijd worden voortgezet in het myn- gebied, dat de bron voor den rijkdom van Bilbao vormt. Men verwacht, dat de spoor lijn, die van Triana in het Zuid-Oosten naar San Julian Musquets loopt, de linie der krijgsverrichtingen zal vormen. Een civiel gouverneur benoemd. Na de bezetting van Bilbao heeft generaal Franco een decreet onderteekend, waarbij Miguel Ganuza Del Riego genoemd wordt tot civiel gouverneur van Biscaye. Te Burgos heerscht een feestelijke stem ming nu Bilbao door de rechtsche troepen is bezet. 50.0000 personen hebben er een optocht gehouden. Ook te Salamanca werd een betooging ge houden om uitdrukking te geven aan de vreugde over de verovering van Bilbao. Er werden heilroepen uitgebracht op Franco, Mola, Duitschland en Italië. zweken. Vier en vijftig werden ernstig gewond. Een politieagent werd door een revolverschot gewond. Bcthlehem Steelfabrieken wor den gesloten. De procureur van den staat Pennsyl- vanië deelt mede, dat de Bethlehem Steel besloten heeft zich te onderwerpen aan het bevel van den gouverneur van Penn- sylvanië de fabriek te Johnstown te slui ten. De maatschappij verklaart echter haar wettige rechten voor te behouden. De gouverneur was tot dezen maatregel overgegaan „om den vrede te handhaven en ieder bloedvergieten te vemyden". Zondagmorgen heeft zich wederom een botsing voorgedaan tusschen stakers by de Bethlehem Steel en de politie. Hierby vielen een doode en vijftien gewonden. Verkiezingsnederlaag in St. Denis. In verband met den uitslag der verkie zingen in St. Denis heeft Doriot den voor zitter van de Fransche Kamer zijn ontslag als afgevaardigde gezonden, teneinde zoo als hij zegt, „al zijn tyd te besteden aan de vereeniging van de anti-communistische krachten in den lande". AANSLAG OP DEENSCH MINISTER. Bom ontploft bij villa van minister van landsverdediging. Vannacht is in den tuin van de aan den minister van landsverdediging Alsing An- derse toebehoorende villa een bom ontploft. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De minister was afwezig. De mate- rieele schade bepaalt zich tot enkele gebro ken ruiten. MUSSOLINl SPREEKT 60.000 FASCISTISCHE VROUWEN TOE. „Er zal geen hinderpaal meer zijn voor den zegevierenden opmarsch van het Italiaansche volk". Van het balcon van het Palazzo Venezia heeft Mussolini 60.000 fascistische vrouwen toegesproken. Een ontzaglijk „ja" weer klonk, toen de duce hen vroeg, of de op voeding, die zy hun kinderen zouden geven Romeinsch en fascistisch zou zijn, evenals op de vraag „of het bewind voor de werken in de toekomst, die wij ons vredelievend wenschen, op U zal kunnen rekenen, op Uw edelmoedigheid, op Uw discipline en op Uw geloof". „Dan, zoo besloot Mussolini, zeg ik U, dat er geen hinderpaal meer zal zijn in den zegevierenden opmarsch van het Ita liaansche volk". Hevige brand in Stockholm. - Een hevige brand heeft in de stadswijk Skoevde in Stockholm groote verwoestingen aange richt. De schade is aanzienlijk. Botsingen op olievelden. - Uit Port of Spain op Trinidad wordt gemeld, dat het in het gebied der olievelden daar tot bloedige botsingen is gekomen tusschen inboorlingen arbeiders en Engelsche politie. Er zou een straatgevecht zijn ontstaan, dat ongeveer zeven uur duurde en waarbij twee agenten om het leven kwamen, terwijl verscheidene andere gewond werden. Het aantal gewon den aan den kant van de inboorlingen zou zeer groot zijn. De Engelsche gouverneur heeft onmiddellijke uitzending van een oorlogsschip gevraagd. Dit zou nog Zondag aankomen. Iersche republikeinen gearresteerd. - De politie van C->rk heeft gisteren vijftien republikeinen gearresteerd. Tien zijn weder vrijgelaten, doch de vijf overigen worden nog in hechtenis gehouden. De onderzoekingen, welke geleid hebben tot deze arrestaties, worden geheim gehou den, doch men vermoedt, dat de arrestaties verband houden met de incidenten van den vorigen avond, waarbij schoten werden ge lost op de kazerne van de civiele garde te Cork. Russen vrijgesproken van spionnage. - De militaire rechtbank te Parijs heeft Zater dag uitspraak gedaan in de zaak der twee Russische emigranten, Nicolaas Alexief en de Laridie, die van spionnage beschuldigd waren. Met absolute meerderheid sprak de rechtbank na een beraadslaging van 15 mi nuten een vrijsprekend vonnis uit De zit ting vond plaats achter gesloten deuren. Arrestatie van nat.-socialisten in Oos tenrijk. - Uit Linz wordt gemeld, dat leden van Oostenrijksche jeugdorganisaties en van het vaderlandsche front een inval hebben gedaan in een logement, dat tot vergaderplaats van nazi's diende. Daar er een vechtpartij ontstond, kwam de politie tusschen beide welke dertig nationaal- socialisten arresteerde. ONGELUK MET EEN HANDGRANAAT. De Europeesche fuselier G. H. Stroot- man is te Semarang door een ontijdig ge sprongen handgranaat gedood. DE MASSAVERGIFTIGING. Men staat nog voor een raadsel. Het aantal dooden tengevolge van de massavergiftiging in de afdeeling Koelon- progo, naby Djocjckarta, waarover reeds vorige week werd geseind, is thans geste gen tot 23, terwijl twee nieuwe ziekte gevallen werden gemeld. De verrichte sectie leverde geen resulta ten op, zoodat deelen van de lijken naar Bandoeng zijn gezonden voor een nader onderzoek. Zoolang de oorzaak onbekend is, kunnen geeni bijzondere maatregelen worden genomen. In een naar aanleiding van de vele sterf gevallen door dr. Gronggryp uitgegeven communiqué wordt medegedeeld, dat de oorzaak nog niet bekend is. Het meest wordt aan voedselvergiftiging gedacht, doch, hoewel een misdaad niet als voor de hand liggend wordt geacht, is zekerheids halve ook de justitie ingeschakeld, terwijl voedselresten enz. naar het Bandoengsche chemische laboratorium ter onderzoek zijn opgezonden. Een besmettelijke ziekte moet uitgeslo ten geacht worden, aangezien geen koorts optrad. HEFFING OP BOTER. De heffing op boter is voor de week van 20 tot en met 26 Juni, behoudens tusschen- tijdsche wijziging, weder vastgesteld op 0.70 per K.G. Verscheidene leden van de Duitsche Himalaya-expeditie door lawine ge dood. Officiéél wordt vernomen, dat de leden van de Duitsche expeditie, die wilde trach ten den Nangaparbat, den hoogsten top van het Himalaya-gebergte, te bereiken, door een lawine verrast zijn. Zeven hunner, be nevens negen dragers, zyn om het leven gekomen. De leider van de expeditie, dr. Karl Wien, is ongedeerd. JAMES BARRIE. t Bekend Engelsch schrijver. De Engelsche schrijver sir James Matthew Barrie is Zaterdag over leden. Zijn levensloop. Barrie was geboren te Kirriemuir in Forfarshire (Schotland) op 9 Mei 1860 en is dus 77 jaar oud geworden. Voor hij de school bezocht, begon hij al te schrijven, en als student aan de universiteit van Edinburgh voltooide hij bijna een roman van drie deelen. Evenals Andersen vermengt hy het leven van allendag met de sprookjeswe reld en evenals Dickens brengt hij ons in het land van een lach en een traan. De stakingen in Amerika. STAAT VAN BELEG IN JOHNSTOWN. In Johnstown is de staat van beleg afgekondigd, teneinde mogelijke on lusten te vermijden bij de betooging van mijnwerkers, die Zaterdag zou worden gehouden. Lewis heeft later evenwel den marsch, waaraan 40000 mijnwerkers zouden deelnemen, afge last. Ondanks de afzegging van den marsch naar Johnstown heerschte in de stad Za terdagavond toch een zenuwachtige stem ming. De gouverneur van Pennsylvanië heeft besloten den staat van beleg te handhaven. De weigering van den president der Bethlehem Steel Cy. gehoor te geven aan de sommatie van den gouverneur de fa briek te sluiten, heeft den gouverneur aan leiding gegeven de fabriek door 500 poli tiebeambten te doen sluiten, daar hij vreesde dat zich anders incidenten tus schen stakers en werkwilligen zouden kunnen voordoen. Hij heeft eveneens bevolen, dat de bur gers van Johnstown, die door den burge meester van Johnstown als hulpagenten waren geëngageerd, zouden worden ont wapend. In de fabriek der Bethlehem Steel te Johnstown vinden 15.000 arbeiders werk. Honderden betoogers, voor het meeren- deel vrouwen van stakers, hebben de werkwilligen, die de fabriek wilden bin nengaan, aangevallen. De politie heeft on der gebruikmaking van traangas inge grepen. Verscheiden vrouwen hebben brandwonden opgeloopen. Zij moesten in het ziekenhui" worden opgenomen. Een betooger is aan de bekomen wonden be MORGEN BEGRAFENIS VAN DOUMERGUE. De nationale begrafenis van Gaston Doumergue zal plaats vinden Dinsdag a.s. te Aigues Vives (departement Gard). TREINONGELUK IN HONGARIJE. Vijftig gewonden. Gisteren is het nieuwe vliegveld van Boedapest onder groote belangstelling in gewijd. Na afloop zijn in de buitenwijken twee treinen met elkaar in botsing gekomen Voor zoover tot dusverre kon worden nage gaan zijn daarbij vijftig personen gewond. BOEK OVER RASSENVRAAGSTUK OP DEN INDEX GEPLAATST. De congregatie van het heilig officie heeft het dit jaar te Milaan en Parijs ver schenen werk van Cognie getiteld „Le Racisme" op den index geplaatst, wegens i verheerlijking van de theorie der rassen, zooals deze door Rosenberg e. a. is opge steld. Antisemitische incidenten. - Langdurige antisemitische incidenten hebben zich gis teravond en vandaag voorgedaan in Czensto- schowa. Drie peltons speciale politie zijn derwaarts gezonden. Geen enkel commu niqué is nog over de gebeurtenissen ver strekt. Van particuliere zijde verluidt, dat talrijke joodsche winkels vernield zijn. Sommige zijn zelfs in brand gestoken. Ook zouden gewonden zijn gevallen. De troebelen deden zich voor na een incident, dat gisteren gebeurde en waarbij een joodsch koetsier een Pool met een revolver schot doodde. Het is bekend, dat vogels soms groote reizen ondernemen. Zoo maakten wij in het laatst van Mei en in het begin van Juni op twee verschillende plaatsen in ons land, op het Kampereiland en in het Eem gebied, kennis met een interessanten vertegen woordiger der zeeduikersfamilie (Colym- bidae): den roodkeelduiker, wiens weten schappelijke naam Colymbus stellatus luidt. Het is een vogel, die in het hooge Noor den thuis hoort, zoowel in de Poolgebieden van de Oude als de Nieuwe Wereld, maar hij broedt ook reeds op de eilanden ten Noorden en Westen van Schotland, alsmede in het Westen van Ierland. In de Vereenig- de Staten, waar men hem Redthroated loon noemt, legt hij zijn eieren aan de Noord- Amerikaansche Westkust Een Nederlandsche broedvogel is hy niet, maar in ons kustgebied is hy 's winters een veel geziene gast, dien men van September tot in Mei kan tegenkomen. Twee zijner familieleden, de ijsduiker, die al heel zeld zaam ten onzent is, en de parelduiker, dien men.in Nederland meermalen waarneemt, zijn eveneens van die hoog-Noordelyke die ren, die op hun tochten tevens onze kusten bezoeken en zich ook wel af en toe binnen dijks vertoonen. Wat bij den roodkeelduiker, wanneer hij zijn prachtkleed draagt en dit is in Mei en Juni het geval de aandacht trekt, is de roodbruine hals, waaraan de vogel dan ook zijn naam heeft te danken. Dat mooie kleurtje aan den keel, een mengeling van oranje en kastanjekleur, ontbreekt in den winter. Die roodkeeiduikers zyn volkomen op het water aangewezen dieren evenals de beide vorengenoemde familieleden. Voor treffelijke zwemmers zyn het, maar blijkens onze ervaringen zijn zij nog grooter mees ters in het duiken en naar wy konden vast' stellen, kunnen zij zich onder water nog sneller voortbewegen dan op het water. Niet dan hoog noodig begeven zij zich aan land; in den broedtijd moeten zij hier natuurlijk wel vertoeven, maar in dat geval nestelen ze vlak aan den waterkant, om zich zoo spoedig mogelijk in het element, waar zy zich* het beste thuis voelen en waar zij ook hun kostje plegen op te halen, dat in hoofdzaak uit visch bestaat, te kunnen laten vallen. ROODKEELDUIKERS hebben wij dan ook nog nooit van land op zien vliegen. Zij laten zich eerst in het water ploffen, waar zy al zwemmend en duikend aan gevaar trachten te ontkomen. Dit sluit echter niet uit, dat de roodkeeiduikers, als het moet, ook zeer goed kunnen vliegen. Op het land kunnen zij zich zoo moeilijk bewegen, door dat de pooten ver achterwaarts zijn ge plaatst; wanneer zij, aan den oever zijnde, op de vlucht slaan, maken zij zelfs aan land nog het karakteristieke zwemgebaar. Zij schokken als het ware vooruit en volgens Engelsche beschrijvers geven zij op deze wijze ook het aanzijn aan een soort gange tje of tunnel, wanneer zy zich van den waterkant naar het nest begeven, waardoor dit al heel gemakkelijk is te ontdekken. Het is in Mei cf Juni, dat in het nest van den roodkeelduiker de eieren komen te liggen, die nog al aan den langen, ovalen kant zijn, een donkere olijfkleur hebben, waarop nog donkerder vlekken voorkomen en zeer gering in aantal zijn: het legsel is namelijk slechts tweetallig. Op de Shet- lands zyn de roodkeeiduikers echter loch dieren, elders in het Noorden broeden zij op eilandjes in toerdraplasjes. Wie een weergaloos-mooie foto van een broedenden roodkeelduiker wil zien, raden wij aan het boek van T. H. Coward, getiteld Bird Life at home and abroad, dat ook overigens de moeite waard is, te raadplegen. Ten onzent leeren de vogelvrienden de roodkeeiduikers meermalen kennen in een deplorabelen toestand: zy vallen namelijk herhaaldelijk aan de verraderlijke stookolie ten slachtoffer, zoocis andere vogels, wier levensruimte in hoofdzaak wordt gevormd door de zeeën en oceanen. RINKE TOLMAN. CENTRALE FOKVEETENTOONSTELUNG 14 SEPTEMBER 1937 TE HOORN. Dinsdag 14 September a.s. wordt te Hoorn doör den Prov. Bond van Rundveefokvef- eenigingen een groote fokveedag gehouden. Een paar jaar geleden is door de algem, vergadering van genoemden bond met alge- meene stemmen besloten jaarlijks een grooten fokveedag te houden, een besluit dat, naar wij zullen hopen op den duur vruchten ai mag werpen, vruchten in den vorm van een grootere deelname van de georganiseen^e fokkerij in Noordholland zelf, vruchten in den vorm van algemeene verbetering van de kwaliteit van het fokvee van de leden, vruchten in den vorm van een grooteren en loonenden afzet van overtollig fokvee naar elders. Aan het bestuur van den Prov. Bond is de taak den centralen fokveedag zoo goed moge lijk voor te bereiden, wat betreft vraag programma, indeeling en plaatsing op hét expositie-terrein, propaganda ter bevorde ring van bezoek, het kiezen van goede keu- ringsringen, het bevorderen van een vlotte keuring enz. Al hoe belangrijk dit werk ook is, hier mede slaagt of valt de fokveedag niet, dit is afhankelijk van de medewerking van de fokkers, deze dienen hun fokmateriaal dat geschikt is om te worden ingezonden, op te geven en voor te brengen, zooals in het voorgaande in het kort is weergegeven. Noordholland heeft op het gebied der rund- veefokkerij nog een goeden naam, hoewel de afzetmogelijkheden naar elders door de concurrentie van elders, de laatste jaren zijn gedaald, een concurrentie tengevolge van den vooruitgang der fokkerij aldaar en tenge volge van een goed georganiseerd tentoon stellingswezen. Laat Noordholland 14 September a.s. too- nen, dat het den goeden naam nog met eere draagt. Wij meenden een opwekking tot deelname aan den fokveedag in het belang van het slagen van dien dag niet achterwege te mo gen laten. In tegenstelling met de voorgaande week, was de prijs der groente in de week van 14 tot 19 Juni, niet onvoordeelig. Sterker, er was een opleving over de geheele linie, welke tot uiting kwam in vluggen handel en hooge prijzen. Tijdens de hitte-periode was er een groote aan voer (alles is gelijk klaar) en deze week een beperkte aanvoer. De aanvoer van bloemkool was matig en de prijzen gingen met minstens 50 pet. vooruit: le soort gold ƒ.14 a 23, 2e soort 5 a 8.50 per 100 at. De aanvoer van sla was beduidend groot en de prijzen, 1.50 a 2.90, aan den hoogen kant. Spinazie maakte een prijs van 0.65 0.80 per kist. Andijvie was minder duur en gold 0.28 k 0.38 per kist. Postelein, was ook niet zoo hoog in prijs en gold 0.25 a 0.30 per kist. Alles wat in peulvruchten werd aangevoerd, was duur. Peulen maakten een prys van 30 40, doppers 16 h 31, capucyners 20 a 26, raspers 30 k 38 per 100 kg. Snijboonen en. dikke spercieboonen deel den in de hooge prijzen. Snijboonen brach ten op 30 a 47 en spercieboonen 40 i 56 per 100 kg. Tuinboonen waarvan beduidende aanvoer maakten een prijs van 7 10 per 100 kg. Duur was de bosgroente. Asperges le soort golden 30 a 40, 2e soort 15 a 20, rabarber 3.50 ci 7, peterselie 2.50 f 3.50, selder» 2a 3.50, bospeen 6 h 10 en uien 3 a 5 per 100 bos. De aanvoer van komkommers was niet groot en toch was de prijs 3 a 5 per 100, niet hoog. De aanvoer van aardbeien liep in het laatst der week tot een 30.000 kg. per dag, een aanvoer waarvan Beverwijk het leeuwen aandeel had. Over het algemeen genomen was de aauvoer van Duifcsch Exern (de eerste vroege uit de natuur) een tegen valler. De vrucht was niet mooi en de prij zen niet hoog. De daarop volgende vroege soort en ook de eerste late Amazone gol den beter. Doch over de geheele week ge nomen en vooral Zaterdag 19 Juni viel de prijs tegen. De vroege golden on geveer 0.26 a 0.35 en de late 0.48 a

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 11