Weec&ecicht Onweer boven Alkmaar. vechtpartij met ernstige gevolgen. luifel aangereden. uitkeering jaarwedden boven tallige onderwijzers aan bijzondere lagere scholen over 1936. de italianen in het openluchttheater te bergen. geslaagd. bestuurslid van heemschut. wijziging vastrecht-tarief van electriciteit. verhuring perceelen grond te oudorp. een zeereisje voor weinig geld. de coen-zomerfeesten te hoorn. gestoord? inbraak te dirkshorn. mat.o"^7 experimenteert in den muziektuin. Verwachting Buitenlandsch weeroverzicht hoog- en laag water te bergen aan zee. (In zomertijd). hoog- en laag water te egmond aan zee. Directeur strafgevangenis benoemd. NASSAU-TAX. Tel. 3545 Alkmaar, Maandag. Vele dieren in het land door den bliksem getroffen. Gistermiddag is eigenlijk geheel on verwacht boven onze stad en verre omgeving een hevig onweer losgebarsten, gepaard gaande met krachtige, langdurige regenbuien. Nadat het er omstreeks twee uur op leek, of de zon nog voor eenige uren door het wolkendek zou breken, werd de lucht plotseling egaal grijs en dreigend-donker kwam een onweersbui gedreven uit de duinen van Bergen en Egmond boven Alkmaar. En zonder dat men voorbereid was op zulk een noodweer, zetten de felle blik semflitsen de lucht in een onheilspellend licht. Zwaar rolde de donder langs het luchtruim en onafgebroken plensde de regen in stroomen neer. In minder dan geen tijd waren de stra ten schoongeveegd en voor zoover de wandelaars niet met een parapluie gewa pend waren, zocht men ijlings een schuil plaats op, aanvankelijk in de meening, dat het spoedig wel droog zou worden. Dit nu bleek niet het geval te zijn, uren lang bleef de regen stroomen en allengs veranderden de straten in groote waterplassen. Want toen eenmaal de kol ken verstopt raakten en een dergelijke watermassa niet meer konden verwerken, stonden de straten al spoedig geheel blank. Menigeen die zich buiten bevond en niet tijdig genoeg een schuilplaats kon vinden er waren b.v. vele wandelaars in de duinen werden danig gedupeerd, doordat hun kleeren drijf- en drijfnat werden en tengevolge van den hevigen regen zwaar gehavend uit den „strijd" kwamen. Menig pak of japonnetje zal vandaag zijn weg naar de stoomwasscherij vinden, ais het tenminste niet heelemaal waarde loos is geworden. Zijn dit nog ongelukken van materiëelen aard, ernstiger en droeviger is het feit, dat door den bliksemslag vele dieren in het veld getroffen zijn. Een tweetal paarden van den heer Spaan te St.-Pancras vond men hedenochtend vroeg dood in het land liggen en naar onze correspondenten uit Egmond, Bergen en Heerhugowaard meld den, zijn door het noodweer een zestal koeien van het leven beroofd. Voor zoover ons heden bekend is, is in onze omgeving de bliksem niet in huizen ingeslagen en wij zijn gespaard gebleven van.branden. Zaterdagnacht om half één ontstond er op het Waagplein ruzie tusschen eenige per sonen met 't gevolg dat zekere K. 'n zooda nige klap kreeg dat hy met 't hoofd tegen den grond werd geslagen. Op vermoeden van Hersenschudding is hij door den heer Stout- jesdijk, lid van het Roode Kruis, per auto naar het Centraal ziekenhuis vervoerd en nadat hij door dr. Degenaar daar ter plaatse was onderzocht, is K. per auto naar zijn wo ning vervoerd. te verleenen. Later volgde zijn benoeming tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. In verband met zijn wankelen gezond heidstoestand werd prof. ir. Clous, ingaande 15 dezer eervol ontslag uit zijn betrekking verleend. Van zijn welverdiend pensioen heeft hij niet meer mogen genieten. Slechts 3 dagen na zijn pensionneering overleed hy, 56 jaar oud, in het diaconessenhuis te Amsterdam, waar hij vergeefs genezing had gezocht. De teraardebestelling van wijlen prof. ir. W. Th. Clous, zal morgen Dinsdag plaatsvinden op de Protestantsche begraaf plaats „Bieberg" te Ginniken. Een vrachtauto uit Castricum kwam he denmorgen, ongeveer 9 uur door de Huig- brouwerstraat. Bij den kapperswinkel van den heer Van Dy'k werd de bekende luifel geraakt, die daardoor een groot eind ver schoven werd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De auto-eigenaar was tegen schade verzekerd, zoodat de vergoedingskwestie wel onderling geregeld zal worden. OPNAME VAN DE KAASMARKT. De heer Nico Splinter verzoekt ons mede te deelen, dat door de Phohi op Vrijdag 2 Juli een geluidsopname van de kaasmarkt zal worden gemaakt voor Indië en Amerika. Van deze uitzending wordt een soort hoorspel gemaakt. Nico Splinter spreekt, mevr. SanneKlaver vertelt in het West- Friesch en een zangkoortje van Alkmaar- sche kinderen zal daaraan medewerking verleenen. De opname staat onder leiding van den heer Ger. H. Knap. PROF. IR. w. th. CLOUS, t De heer B. Elte, oud-leerling der HanuAs- school, schrijft ons: Met groot leedwezen zullen vele oud leerlingen der Alkmaarsche Handelsschool kennis nemen van het overlijden van prof. ir. W. Th. Clous, in leven buitengewoon hoogleeraar aan de Koninklijke Militaire Academie te Breda. Op vrij jeugdigen leeftijd werd wijlen prof. Clous in 1910 tot leeraar in de schei kunde aan de voormalige cadettenschool alhier benoemd. Deze functie bekleedde hij tot den zomer van 1924, toen de cadetten school werd opgeheven. Hoewel deze opheffing voor enkele burger- leeraren op wachtgeldstelling met zich mede bracht, wenschte de regeering deze even bekwame als verdienstelijke docent voor het militair onderwijs te behouden en volgde zijn benoeming en overplaatsing in gelijke functie naar de K. M. A. te Breda. Toen de Alkmaarsche Handelsschool nu twintig jaren geleden zich in een toe nemende bloei mocht blijven verheugen, waarbij het noodzakelijk bleek, zelfs vier eerste klassen te formeeren, benoemde de gemeenteraad op advies van den toen- maligen directeur, wijlen den heer A. Ver- steege den heer Clous naast den heer D. A. Wittop Koning tot leeraar in de schei kunde. Door zijn wijze van doceeren en zijn groote beminnelijkheid, slaagde wijlen de heer Clous er in, zich niet alleen de ge negenheid van zijn leerlingen te verwerven, doch ook bij hen een groote belangstelling en ijver voor het zoo moeilijke vak der scheikunde op te wekken. Zijn lessen werden met ongeduld door de oud-leerlingen verbeid, om onder zijn leiding te mogen experimenteeren, betee- kende een waar genot. Hét waren deze persoonlijke eigenschap pen van den te vroeg gestorven hoogleeraar, die niet alleen een monument van dank baarheid en waardeering hebben opgericht in de harten van zijn Alkmaarsche oud leerlingen, doch zeer zeker ook in die van de vele honderden officieren van de Konink lijke Landmacht, zoowel als van het Ko ninklijk Ned. Indisch Leger, die als cadet ten der Kon. Milit. Academie de scheikun dige lessen van wijlen ir. Clous volgden. Toen laatstgenoemde inrichting haar eeuw feest vierde, meende de regeering de ver diensten van ir. Clous niet beter te kunnen waardeeren, dan door hem den persoon- lijken titel van buitengewoon hoogleeraar HET TOURINGCARBEDRIJF. De B. B. N. streeft naar samen werking tusschen de ondernemers. Vanwege het districtsbestuur Noord- Holland Noord van den Bond van Bedrijfs- autohouders in Nederland werd Vrijdag avond in „Central" een openbare vergade ring gehouden ter bespreking van de be langen der touringcarondernemers. Op deze vergadering, die minder goed bezocht was dan men wel had gewenscht, werd zeer uitvoerig gediscussieerd over het plan van economischen opbouw van het be drijfsautoleven van den B. B. N. Het is de bedoeling, dat in den B. B. N., eerst dis- trictsgewijs en later landelijk, groepen worden gevormd van de verschillende takken van bedrijfsautohouders, zooals touringcarondernemers, meubeltranspor teurs, vrachtrijders enz., die onder de neu trale leiding van den B. B. N. hun belan gen kunnen behartigen, zonder dat de eene groep in het vaarwater van de andere zit. Ook zou, door een dergelijke groeps vorming, het onderling overleg met de verschillende belanghebbenden beter kun nen geschieden. De B. B. N. stelt zich n.L op het standpunt, dat in alle omstandig heden met de leden overleg moet worden gepleegd. Door den heer E. de Vries, lid van het hoofdbestuur van den B. B. N., werd dit plan van den B. B. N. uitvoerig toegelicht en verdedigd. Tijdens de vergadering werd door hem voorgesteld uit de aanwezigen een commissie te vormen, die tot taak heeft contact te zoeken met de touringcar ondernemers in Noordelijk Noord-Hol land, om tot een districtsgroep van derge lijke ondernemers te komen. Een der aanwezigen vreesde, dat ook deze groepsvorming aan dezelfde kwalen zou gaan lijden als de Bond van Touring carondernemers, doordat de leden elkaar niet zouden kunnen vertrouwen. Deze vrees werd door den heer de Vries be streden. Tenslotte werd besloten een voorloopige commissie van zeven in te stellen, die tot taak zal hebben rapport uit te brengen over de moeilijkheden in het touringcar- bedrijf in Noord-Holland Noord, speciaal wat betreft het vergunningsstelsel, terwijl in September a.s. weer een vergadering zal worden belegd om tot een definitieve beslissing te komen. In bijlage Nr. 85 schrijven B. en W.: Den 21en Januari 1937 ontvingen wij om bericht en raad aanvragen van de besturen der Vereeniging „St Joseph" voor de R.K. Jongensscholen, der R.K. Meisjesscholen en der Vereeniging tot bevordering van Christe lijk Schoolonderwijs te Alkmaar, om de ge meentelijke vergoeding, bedoeld in artikel 100 der Lager-Onderwijswet 1920, te mogen ontvangen over het jaar 1936. Van eerstgenoemd bestuur zijn aanvragen ingekomen om bovengenoemde vergoeding ten behoeve van de onder zijn beheer staan de St. Bavoschool en St. Aloysiusschool; van het ip de tweede plaats genoemde bestuur eveneens om deze vergoeding ten behoeve van de onder zijn beheer staande St. Joseph- school (g.l.o.) en van laatstgenoemd bestuur ten behoeve van de onder zijn beheer staan de Wilhelminaschool. Aan openbare scholen voor gewoon lager onderwijs waren tot 1 Augustus 1935 boven tallige leerkrachten verbonden. In verband met het tweede lid van artikel 100 kunnen de bijzondere schoolbesturen derhalve tot 1 Augustus 1936 aanspraak ma ken op vergoeding voor boventallige leer krachten. Aan de hand van de in een staat ge noemde gegevens hebben de schoolbesturen aanspraak op vergoeding der jaarwedden of wedden van boventallige leerkrachten als nader in de bijlage wordt aangegeven. t De leden van de Italiaansche Opera, die zich thans op zomer-tournee in ons land bevinden en 14 Juli weer naar Italië ver trekken, concerteeren Zondag 27 Juni des avonds 8.15 uur in het V. V. V. Openlucht theater. Zooals men weet is de accoustiek in het openlucht-theater uitstekend zoodat men daar volop van dit concert, dat in een ge wone schouwburgzaal niet geheel tot zijn recht komt, zal kunnen genieten. Vrijdag j.1. was dit concert in het Gulden Vlies te Alkmaar een triumpf voor de Ita lianen. Het Noordhollandsch dagblad schreef: Het programma was ook in feeststyl, bril- lante en effectvolle werken die het publiek gegarandeerd in vuur en vlam zetten. Het is dan ook weer een muziekfeest ge worden, de eenige avond in het jaar waarop men hier op een concert stormen van ap plaus medemaakt, ovaties, toejuichingen enz. kortom het temperament van de toehoor ders is dan losgebroken. Hoe kan het ook anders by het beluisteren van zulk prachtig stemmenmateriaal. Wij schreven Zaterdag: Hun programma? Zij geven fragmenten uit solo's, duetten en kwartetten bestaande genomen uit opera's van Leoncavallo, Verdi, Donizetti, Mascagni, Puccini, Thomas en an deren. Daarmede is het publiek echter niet tevreden, men wil de artisten steeds weer hooren, en zoo gebeurde het ook gister avond weer na elk nummer, na de pauze een extra nummer volgde, omdat het pu bliek niet ophield met applaudisseeren. De heer W. A. van Houten alhier slaagde te Amsterdam voor 't esperanto-A-examen. Op de te Arnhem gehouden 26ste alge- meene vergadering van den Bond Heem schut werd besloten het bestuur uit te breiden met den heer mr. dr. J. Belonje, advocaat te Alkmaar. In bylage nr. 84 schryven b. en w.: Gelijk aan uwe vergadering bekend is, werd by de vaststelling der begrooting van het electriciteitsbedryf op 18 December 1936 bepaald dat de minimum-oppervlakte van woningen van 70 M2. voor de toepassing van het vastrecht-tarief voor electriciteit zou vervallen, cm aldus ook de voordeelen van het vastrecht-tarief aan de bewoners van de kleinste woningen ten goede te doen komen. Nadat Ged. Staten hunne opmerkingen over de gemeentebegrooting voor 1937 heb ben mededegedeeld en daarbij geen bezwa ren zijn naar voren gekomen tegen de hier voor bedoelde wijziging van het electrici- teiestarief is het gewenscht, deze wijziging aan te brengen in de verordening, bevatten de het tarief voor de levering van electri- schen stroom (gemeenteblad Nr. 1381). Wy bieden U daartoe onderstaand ont- werp-besluit ter vaststelling aan. B. en W. schryven in bylage Nr. 83: Bij besluiten van uwe vergadering werden ten behoeve van den aanleg van den verbin dingsweg ten Noord-Oosten van Alkmaar in de gemeente Oudorp verschillende perceels gedeelten aangekocht. In afwachting van de plannen voor den aanleg van den verbindingsweg verdient het aanbeveling de aangekochte perceelsgedeel ten tydelijk te verhuren. B. en W. stellen den raad voor hen daar toe te machtigen. De Stoomvaartmaatschappij Zeeland te Vlissingen maakt thans reclame voor een zeereisje naar Engeland. Van 20 Maart tot en met 2 October zijn dagelijks bij den purser en de reisbureaux biljetten te beko men voor een reisje Vlissingen-Harwich en terug met een der mailbooten waarvoor slechts 1 10 wordt berekend. Men kan bij aankomst nog een wandeling maken naar Dovercourt of een uitstapje per auto of touringcar naar de badplaats Clacton-on- Sea. Gedurende Juli en Augustus is er eiken Donderdagavond met uitzondering van 12 Augustus gelegenheid om per mail boot naar Engeland te gaan, reiskosten, ho tel, sightseering met touring-car, fooien enz. inbegrepen voor 37.50 Het zien van vreem de landen wordt tegenwoordig voor een steeds breederen kring der bevolking be reikbaar gemaakt. Een jongedame die de aandacht trok is hedenmorgen in Alkmaar geweest. Zij zat in een auto en had een kap met zilveren schelbbekje op en een jasje van hetzelfde materiaal. Men zou uit deze beschrijving kunnen op maken, dat het een zeemeermin was, maar dat was het niet. Er was geen geschubde staart te zien, maar wel een sierlijk ge waad, dat deze jonge dame het aanzien van een prinses gaf. Het bleek we hadden het zelf nooit kunnen raden de stedemaagd van Hoorn te zijn. Zij zat in een mooi versierde auto en haar twee pages bij zich in West Friesch costuum, die kwistig aan de marktbezoekers programma's aanboden van de Coen-Zomer feesten welke te Hoorn worden gehouden. De heer Broerssen van de Nieuwe Hoorn- sche Courant trad als impressario op en het ligt in de bedoeling met den auto en zijn kostbaren inhoud een groot deel van ons land te bezoeken. Woensdag 30 Juni tot en met Zondag 4 Juli zullen de groote Coen-feesten te Hoorn worden gehouden en het alg. secretariaat Gr. Oost 55 (telf. 196) aldaar kan daar over alle gewenschte inlichtingen verschaffen. Bij den heer Huiberts, Kennemersingel alhier, hebben gisterenavond onbekenden geprobeerd, om in te breken. Waarschynlyk zijn de heeren in het werk gestoord; al thans, hoewel er verschillende sporen wa ren, die wezen op het voorbereidende wer der onbekenden, werd er niets vermist. De politie heeft de in zaak onderzoek. Bij den predikant van de gemeente Dirks- horn, ds. de Leeuw, werd een dezer dagen een brutale inbraak gepleegd. Een grooten slag hebben de daders niet kunnen slaan, wat het financieele gedeelte aangaat werd n.1. slechts pl.m. 25, de in houd van een spaarpot ontvreemd. Van grooter verlies voor den predikant was het ontvreemden van een cassette, waarin zich verschillende persoonlijke aangelegenheden van ds. de Leeuw bevonden. Gelukkig werd de schrijfcassette later in den pastorietuin teruggevonden. Waarschijnlijk was de dader zeer goed op de hoogte van den toestand. Groote belangstelling. Dat Maloïtz niet alleen in staat is de won derlijkste opdrachten langs telephatischen weg uit te voeren, doch tevens ondanks het zeer ongunstige weer honderden menschen tot zich te trekken, bewees zijn optreden van gisteravond in den Muziek- tuin wel overduidelijk. Er waren 650700 personen gekomen om aanwezig te zijn bij de experimentëVi van Maloïtz en de liedjes, welke Bert van Dongen ten gehoore bracht. Het is een interessante avond geworden, waarmee de optredende artisten wel eer in legden. Voor de pauze volbracht Maloïtz met het grootste gemak de opdrachten, die eer lijk gezegd ook wel zeer naïef waren. Men verwonderde zich er telkens weer over, die de opdrachtgevers zoo weinig vinding rijk bleken te zijn. Het bleef bij „een siga ret laten opsteken'", „een jas laten aanla- te", enz., enz., doch geen der aanwezigen kwam nu eens met een werkelijk aardige, verrassende vondst naar voren. Het blindlezen bleek al evenzeer een succes en ook het zingende uitvoeren van telephatische opdrachten viel zeer in den smaak. Het optreden van Bert van Dongen is een groot succes geworden. Deze jonge artist, die door middel van de radio een groote bekendheid heeft verwor ven, won in minder dan geen tijd aller harten, kortom, hy was het meer dan de anderen die in het steeds dreigender weer de stemming erin wist te houden. Als trait de'Union deed Herman Diede- rihs verdienstelijk werk, zoodat al met al deze avond én voor de vele aanwezigen én voor de organisatoren een groot succes is geworden. JEUGDAVOND VRIJZ.-CHR. JEUGDGEMEENSCHAP. De jaarlijksch terugkeerende Jeugd- avond van de Vrijzinnig Christelijke Jeugdgemeenschap is Zaterdagavond op „Ter Coulster" gehouden. Onder beproefde leiding van ds. F. W. Rappold had Zaterdagavond in Ter Coul ster de jeugdavond plaats van de V. C. J. Een echte predikante, stipt, ordelijk en op tijd is haar devies. En even half acht kwam de zingende jeugd achter hun vaan del aangemarcheerd. En het als nooit te voren opgekomen publiek ziet blij en ver rast toe: de hoop der toekomst, de zingen de blijde jeugd. Een fluitsignaal en daar klinkt gezang 94 „Van U zijn alle dingen". En daarna een enthousiast openingswoord van de predikante. Blij en dankbaar dat ge U niet door het koele weer hebt laten afschrikken en hier zijt gekomen. In haar inleiding wijdde de spreekster uit over het kampvuur en de beteekenis er van. Ook bij de installatie der jeugd komt het eerste naar voren die „van goeden wille zijn". Ouderen, gij wilt van de jeugd „fierheid en karakter" en achter alles het belijden en uitdragen van het Christelijk geloof. En boven alles: „Gods wil geschiedde". Dat is niet gemakelijk: „God dienen is de daad van je leven". Doch wat er ook ge beurt, het uitdragen van Christelijke be ginselen. Na het openingswoord ging de spreekster voor in gebed en hierna kwam het koor. Een klein koortje, een 20-tal meisjes, doch onder leiding van de direc trice mej. Troelstra en de pianiste mej. Louweraars werd met veel toewijding en overgave gezongen de Cantate van Cath. van Rennes „De Schoone Feestdag" (Moe ders verjaardag). Men kent waarschijnlijk de strekking der cantate, doch elk deel kwam volkomen tot zijn recht. Een spontaan applaus was het loon van de jeugdige debutantjes. En daarna kwamen de volksdansen en zangnummers. De leid ster weet wat ze wil en dat kwam tot uiting in de goed ingestudeerde en uitge voerde dansen. Het publiek was gul met applaus. En voor de pauze bracht een der meis jes, mej. Gré Appel, dank aan de leidster mej. Troelstra en de pianiste mej. Lou weraars. Mej. Troelstra werd een kaarsen luchter en mej. Louweraars een bloemen hulde aangeboden. Het publiek reageerde met een spontaan en verdiend applaus. „Tien minuten pauze". En precies op tijd begon het openluchtspel „Rebecca", bij- belsch spel van mevr. Cramer—Schaap, regisseur de heer Eli Prins uit Alkmaar. Het stuk, dat in costuum werd opge voerd en meermalen ter plaatse was gere peteerd, voldeed uitstekend. Alleen de lange samenspraak tusschen de grootmoe der en kleinkind was een weinig saai. Overigens voor het spel der meisjes en de aardige costuums niets dan lof. Het was 10 uur voor het tooneelstuk ten einde was. De zoo bij uitstek geslaagde avond, Meest matige noordwestelijke tot weste lijke wind; half tot zwaar bewolkt; aan vankelijk nog kans op regen- of onweers buien; weinig verandering in temperatuur. Koel en buiig weer te verwachten. Het gebied van lagen luchtdruk blijft stationnair in onze omgeving. Het werd in den nacht minder vlak en er vormde zich een duidelijk uitgesproken minimum over Jutland, waardoor de wind naar noordwest draaide en in kracht toenam. Het gebied van hoogen luchtdruk over den oceaan wordt steeds vlakker, doch breidde zich naar het oosten uit. In het geheele noorden blijft de luchtdruk hoog, de depressies in de Poolzee blijver op zeer hooge breedten. In het noordwesten en op het vasteland blijft het weer koel en buiïg. In de Alpen blijft het zeer koud en valt boven 2000 meter by voortduring sneeuw. In noord- Scandinavië, in Finland en in de Baltische staten, komt groote zomerwarmte voor, met temperaturen van 25 graden op den Pool cirkel. In Engeland en in geheel west- en centraal-Europa vielen onweersregen, Ham burg meldt 38, Gronftigen 24 m.m. Op IJs land is het weer koud geworden. Het is te verwachten, dat het weer in onze omgeving aanvankelijk nog koel en buiïg zal blijven. LICHT OP. Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 21.55 uur tot tot 4.07 uur licht op. Juni. Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. v.m. n.m. 22 3.16 3.42 11.51 23 3.52 4.16 0.21 0.39 24 4.30 4.54 0.59 l.W Hoog water. Laag water. Dat. vjn. n.m. v.m. nsa. 22 3.13 3.39 11.39 23 3.49 4.13 0.09 0.27 24 4.27 4.51 0.47 1.06 waar de velen die meewerkten (leidsters, leiders en speelsters) in menig opzicht over tevreden kunnen zijn, werd gesloten met de gemeenschappelijke zang „Jong is ons harte". Bij Kon. besluit van 19 Juni 1937 is met ingang van 1 Augustus 1937 benoemd tot directeur van de strafgevangenis te Alk maar A. W. J. Ente, adjunct-directeur bij de strafgevangenis te Groningen. Groote ritten speciale tarieven. De uitgever, die in couranten adverteerde, en meer dan t £50.000 boehen verkocht Wanneer in Amerika een boek «sn oplaag van 15 a 25.000 haalt, ken men het reeds een succes noemen. Onlangs overschreed een boek echter het mi hoen. In Juni vorig jaar begon men in couranten te adverteer-en met Meine advertenties; daar het boek goed was, steeg de verkoop dadelijk reeds tot 250.000 exemplaren. Toen ging men in Augustus in een groot aantal couranten ad verteeeen, met vrij kleine annonces; aan het eind van de maand noteerde men reeds ruim 300.000. Aangemoedigd door dét succes var- grootte men de advertenties en..... op den 3 lste n Octoer had men 700*000 boeken verkocht. De advertenties in couranten maslkte men nu weer grooter; in het begin Februari }A. had men de 1.250.000 reeds overschreden en nog steeds vindt het boek geweldigen aftrek. Voor een zeer groot deel dankt zij aan de nog nimmer tevoren op aoo rwme schaal benutte couran tenrecla m e CORRESPONDENTIE. K. van T., alhier. U vraagt aan ons of aan een onzer lezers U te vertellen waarom de zonnestralen niet door de dikke wolken dringen, of de zon zich verplaatst en waarom in Indië de zon om 6 uur opkomt, terwijl ze hier tot 's avonds 10 uur schijnt. Het is ondoenlijk U dat in een nieuws blad uit te leggen. Onze courant is geen wetenschappelijk tijdschrift, dat schrifte lijke lessen op elk gebied kan geven. Wan neer wij daarmee beginnen komen er mor gen vragen of scheikunde of natuurkunde en het eind is niet te overzien. Wy kunnen de beperkte ruimte in ons nieuwsblad niet afstaan voor het geven van wetenschappelijke beschouwingen, welke in Uw geval nog met teekeningen verdui delijkt moeten worden. Wanneer U een eenvoudig boek over cos- mografie koopt op alle middelbare schO' len in gebruik zult U na lezing al Uwe vragen zelf kunnen beantwoorden. Red. Al km. Crt.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2