HET BETOVERDE BOS. JCetk School jBUwudatuL JLuUoptogcatwm, Prinses Armgard te Soestdijk. Trekkersverkeer en Jeugdherbergen. „KERK EN VREDE Voortzetting algemeene vergade ring te Zwolle. Zaterdag werd de algemeene vergade ring van „Kerk en Vrede" te Zwolle voort gezet met de bespreking van de afdeel ings voorstellen. Na de bespreking van eenige enterne aan gelegenheden hield dr. M. van der Voet een lezing over het onderwerp: „Heeft Kerk en Vrede bondgenoten?" Onder de velerlei pacifisten in ons vader land aldus spr., neemt „Kerk en Vrede" een uitzonderlijke plaats in. Haar beginsel is te gelijk haar isolement. Haar eigenlijke kracht blijft zij zoeken in het geloofsstand- punt. Niettemin woelt er in ons volk meer aan christelijk protest tegen den oorlog dan ons klein getal zou doen vermoeden. Maar ondanks het feit dat er lichtpunten waar neembaar zijn in onzen verwarrenden tijd, blijft het isolement voor een principiëele pacifistische beweging als de onze zwaar drukken. Door de gehoorzaamheid aan het evangelie houden wij het in de benarde positie op den duur uit. Heeft „Kerk en Vrede" bondgenooten? Allereerst in de teekenen der tijden. Wij staan niet ver meer van het oogenblik, dat het militarisme uit zijn kracht gegroeid zal blijken te zijn. Sporen van vermoeidheid schijnen er ook te komen in de dictateriaal geregeerde landen. De les van Spanje is in de afschuwelijkheid, waarmee zij gegeven wordt, een monstrueus bondgenoot van „Kerk en Vrede". Naast deze negatieve bondgenooten, zijn er verschijnselen, van geestelijk-idealisti- schen aard, die zich als bondgenooten aan dienen. Maar het is aan twijfel onderhevig of het alleen politieke, humanitaire, zede lijke pacifisme in den schok der omstandig heden stand zal houden. De uit Gods gebod geboren beginselen zullen alleen allen tegenstand verduren. Wij hebben hier onze hoop vooral gevestigd op geestelijke bewegingen, die over de natio nale grenzen heen een hoogere eenheid be lijden. Spr. noemt in dit verband een we reldorganisatie als het Leger des Heils. Vooral ook de wereldbond der kerken. Be wust stelt deze laatste ook internationale samenwerking en verbroedering door mid del der christelijke kerken ten doel. Wij spreken den hoop uit, dat de oeconomische beweging door gewetensonrust gedreven naar daadwerkelijke internationale saam binding mag blijven streven. We zien met spanning uit naar een hou ding, die zonder reserve tot uiting brengt, dat men op ons land niet kan rekenen, om dat evangelie en oorlog onverzoenlijke te genstellingen zijn. Er is nu nog een zich te veel verschansen achter de rechtvaardige en defensieve oorlog, terwijl men het we zen van den oorlog zelf als ongerechtigheid en zonde voor God daarbij onaangetast laat. Ook op het veld der oxford-beweging zijn mannen en vrouwen, die naar ons toe groeien. Na een levendige gedachtenwisseling werd de vergadering met gebed gesloten DE de NEDERLANDSH-HERVORMDE KERK TE FERWERD. Koninklijke belangstelling voor orgelrestauratie. Men schrijft ons uit Ferwerd: Mocht eenigen tijd geleden H.M. de Ko ningin de kerkvoogdij der Ned. Herv. kerk te Ferwerd verblijden met een gift ten be hoeve van de orgelrestauratie. Thans heeft het H.K.H. Prinses Juliana behaagd een bij drage te zenden. Zooals bekend, is de fraaie kerk in 1927 geheel gerestaureerd onder leiding van rijksmomentenzorg. De herstelling van den ouden massieven toren is in 1935 gereed gekomen. Thans is het orgel aan de beurt. Dit orgel heeft door talrijke onderdeelkun- dige herstellingen veel geleden. Van het in 1710 gebouwde Schitger orgel is weinig overgebleven. Nu is de kerkvoogdij weer in het bezit gekomen van het oorspronkelijke orgelfront (stijl lod. 14de). Als straks de restauratie een feit wordt zal de dispositie zoo worden gekozen dat ook de oorspronkelijke orgel toon zal worden verkregen. Zoodoende zal deze kerk weer in het bezit komen van een kostbaar kunstwerk. INSTALLATIE VAN DEN WELEERW. HEER Ph. FRANK. Het ressort Noordholland heeft zijn eigen opperrabbijn. In de gistermiddag te Haarlem gehouden buitengewone bijeenkomst der ressortale vergadering van het synagogaal ressort Noordholland, gehouden in restaurant Brinkmann te Haarlem, is de WelEerw. heer Ph. Frank te Hilversum, die onlangs be noemd is tot opperrabbijn van het nieuwe ressort Noordholland als zoodanig geïnstal leerd, waarmede een 25 jaar lang gekoester de wensch in vervulling is gegaan. Het oude ressort Noordholland der Neder- landsch Israëlietische hoofdsynagoge, dat in 1814 was ingesteld, werd n.1. verleden jaar September gesplitst in een ressort Amsterdam, dat thans onder de opperrabi- nale leiding staat van den heer L. H. Sar- louis en het ressort Noordholland (buiten Amsterdam). Op het paleis Soestdijk logeert thans prinses Armgard, de moeder van Z. K. H. prins Bernhard. Zij arriveer de gistermiddag omstreeks vyf uur per auto en werd ontvangen door prinses Juliana. Prins Bernhard was op dat oogenbli tmdet thuis. Men deelt ons mede, dat prinses Armgard tot na den verjaardag van prins Bernhard op het paleis Soestdijk blijft logeeren. Het instellen van trekkersbons Men deelt ons mede: Er zijn een aantal maatregelen ge troffen door het bestuur van de Nederlandsche Jeugdherberg Cen trale, welke het trekkersverkeer zeer ten goede gullen komen. Men heeft „Jeugdherbergbankpapier" ingevoerd: trekkersbons. Deze bons hebben een waarde van een kwartje en worden in elke jeugdherberg en ten kantore van de N. J. H. C. als betaalmiddel aangenomen. Trekkers kunnen dan door middel van deze bons een geheele vacantietocht bij elkaar sparen, zonder dat het steeds aan wezige gevaar bestaat, dat de reispennin gen tenslotte als sneeuw voor de zon ver dwynen. Ook zal menige goede geest, die graag in de reiskas bijdraagt, dat liever doen in de vorm van trekkersbons, dan in klinkende munt. Zoo'n boekje met 5 of 10 trekkersbons is een alleraardigst geschenk. Ook als premie voor jeugdige arbeiders en op tal van andere manieren kan het wor den gebruikt. Ouders, wier kinderen op stap gaan met trekkersbons, hebben ook de absolute zekerheid, dat zij niet terecht komen in gebouwen, welke niet onder de verant woordelijkheid vallen van het bestuur van de N .J. H. C. Meermalen werd van de zijde van jeugdleiders, leeraren en onderwijzers het bezwaar vernomen, dat zij als leiders van jeugdreizen een groote verantwoordelijk heid droegen, nl. de aansprakelijkheid van den leider tegenover de ouders en tegen over derden voor eventueele ongevallen of toegebracht schade, waarvoor menigeen terug schrok. Dit bezwaar inziende, heeft het bestuur van de N. J. H. C. een wettelijke aanspra kelijkheidsverzekering gesloten voor alle houders van de door de N. J. H. C. uitge reikte leiderskaarten. Niet alleen echter ten behoeve van het binnenlandsche verkeer zijn belangrijke maatregelen getroffen, ook t.o.v. buiten- landsche trekkers zijn er nieuwe plannen, en wel om het de Duitsche jeugd weer mogelijk te maken ons land te bezoeken. Er is steeds een druk verkeer geweest tusschen onze oostelijke buren en ons. De laatste jaren is dit zeer eenzijdig geworden door de deviezenbepalingen. Na lange onvermoeide onderhandelingen is thans een regeling tot stand gekomen, welke aan deze moeilijkheden tegemoet komt. In Duitschland en in Nederland wor den bons uitgegeven, welke als betaal middel in Duitsche en Nederlandsche jeugdherbergen gelden, dus ook „trekkers bons." Deze bons mogen Duitsche trekkers on beperkt mee over de grens nemen. Zij kunnen dus de 10 R.M. als zakgeld be schouwen en hun verdere betalingen in de jeugdherbergen geheel met bons verrich ten. Nederlanders evenzoo in Duitschland. Voorwaarde bij deze regeling is, dat in Duitschland nooit voor hooger waarde aan bons verkocht wordt dan in Nederland, zoodat deze bons dan met gesloten beurzen verrekend kunnen worden. Wat moet dus nu de Nederlandsche trek ker doen om zijn Duitsche collega het trek ken in Holland mogelijk te maken? Indien hij naar Duitschland gaat voor een jeugdherbergentocht, haalt hy dus niet zijn reischeque bij de Bank, maar haalt zijn bons bij de N .J. H. C. Hij spaart daar mede allerlei extra geloop en rompslomp in Duitschland uit. Het is te hopen, dat vele trekkers, die het plan hebben een Duitsche tocht te maken, van deze regeling gebruik maken, omdat zij daardoor vele Duitschers,' waar van het bestuur van de N. J. H. C. weet, dat zij om vele redenen graag een Neder landsche trektocht willen maken, daartoe in de gelegenheid stellen. Dit wil allerminst een propaganda zijn, om een vacantietocht in Duitschland te maken. Uit de jaarcijfers blijkt echter, dat gemiddeld 15000 overnachtingen in Duit sche jeugdherbergen door Nederlanders gemaakt worden. Indien deze trekkers de nieuwe regeling toepassen, brengen zij niet zonder meer hun geld naar Duitschland, maar het blijft in ons eigen land en daarvoor kunnen Duitschers weer hier trekken. Het is dus zeker een nationaal belang, en zeker een belangrijke poging om de balans van het internationale jeygdtoerisme weer in evenwicht te brengen: immers tegenover de pl.m. 30.000 overnachtingen van Ne derlandsche jongens en meisjes in buiten- landsche jeugdherbergen staat nog slechts aantal van 15.000 vreemdelingen in VLIELAND, DE PAREL DER NOORDZEE- EILANDEN. Men schrijft ons: Vlieland, dat de parel 'der Noordzee- eilanden wordt genoemd, heeft daar zeker wel het volste recht op, want nergens an ders vindt men zooveel schoons bij elkan der. Prachtig begroeide duinen en uitge strekte dennenbosschen met overal fiets paden en wandelwegen. Behoudens de be schermde broedplaatsen, die gedurende den broedtijd alleen betreden mogen worden op vertoon van een dagkaart af te geven door het Staatsboschbeheer zijn de dui nen overal vry toegankelijk. Dat de broedplaatsen beschermd worden is zeker goed, de vogelwereld is er in onge veer 300 soorten vertegenwoordigd, waar onder de eidereend veelvuldig voorkomt, Met recht wordt Vlieland dan ook wel het Vogeleiland genoemd. De aanlegsteiger der boot is bij het dorp, dat schilderachtig gele gen is aan den voet der duinen. Het is een lange straat met aan weerskanten de dorps huisjes en een ry boomen; er is electr. licht en moderne rioleering, iets wat de onbe kende er zeker niet zou zoeken. In het dorp staat het Trompshuis, waar Admiraal Cor nelis Tromp meermalen zyn intrek nam. In de N.H. kerk hangt een lichtkroon, ge schenk van Admiraal Michiel Adriaansz. de Ruijter, die ook dikwijls op Vlieland vertoefde. Bezienswaardig zijn ook het Raadhuis en de vuurtoren. In het dorp zijn verschillende pensions, ook het Badhotel dat modern is ingericht, berekent billijke prijzen. Een aardig gedicht naar Speenhoff troffen wij daar aan: Als je moe bent van het werken Of lijdt aan neurasthenie Ga dan om weer aan te sterken Naar het mooie eiland Vlie In het Badhotel op Vlieland Eet en drink en slaap je best En de frissche zilte zeelucht Doet aan je herstel de rest. Vanaf het 'dorp loopt een goed beharde weg naar Noordzeestrand. Deze weg gaat door het Bosch en het Villapark „Duinkers oord" van de N.V Zeebad Vlieland waar ongeveer 50 landhuisjes staan, die in de zomermaanden verhuurd worden. Op een hoog duin aan de zee staat het Badpavil joen van waar men een prachtig gezicht heeft op de zee. Daar ziet men de oceaan- stoomers voorbij varen, en als er gewerkt wordt op het goudschip „Lutine" dan kan men vandaar die werkzaamheden goed vol gen. Hat strand is niet te breed, juist zoo als het zyn moet. De badgelegenheid is ook een exploitatie van de N.V. Zeebad. Het baden, dat geschiedt onder toezicht van den badmeester, is daar bizonder veilig, want ook onder water is het strand zeer vlak en er loopt geen stroom. Vlieland is reeds meer dan 35 jaren badplaats en wordt het meest bezocht door rustzoekenden en na tuurliefhebbers. De reis naar Vlieland gaat van af Harlingen in de zomermaanden twee keer, in het hoogséizoen drie keer per dag met keurig ingerichte salohbooten. In dienzelfden tijd drie keer per week vanaf den Helder, en voor wielrijders is er meer dere keeren per dag gelegenheid om via Texel Vlieland te bereiken. Wie meerdere inlichtingen wenscht omtrent Vlieland of de verbindingen, kan die bekomen bij de Directie van Noordzeebad „Vlieland" te Vlieland of te Alkmaar Lyceumstraat 34 telefoon 4210. @©@ODQO< n Dinsdag 22 Juni. HILVERSUM, 301 M. (AVRO- uitz.) 8.— Gr.pl. 10.— Morgenwij ding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Orgelcon cert. 11.— Huish. wenken. 11.30 Kovacs Lajos' orkest. 12.30 Avro- dansorkest. 1.Omroeporkest. 2. Gr.pl. 2.15 Omroeporkest. 3,Los Argentinos, solisten en gr.pl. 4.30 Kinderkoorzang. 5.Kinderhalf uur. 5.30 Omroeporkest. 6.30 Het onderscheid tusschen dier en mensch, causerie. 7.Avro-dans- orkest. 7.30 De verzorging van die ren in den dierentuin, causerie. 8.— ANP-ber., mededeelingen. 8.15 Gr.pl. 8.30 Bonte Dinsdagavond- trein. 10.15 henova-kwintet. 11.— ANP-ber., hierna tot 12.Gr.pl. HILVERSUM, 1875 M. (KRO-uitz.) 8.—9.15 en 10.— Gr.pl. 1130 Godsd. halfuur. 12.Ber. 12.15 De KRO- melodisten en solist. 1.Gr.pl. 1.20 KRO-orkest. 2.— Vrouwenuur. 3.— KRO-orkest en gr.pl. 5.— Gr. pl. 5.45 Felicitatiebezoek. 6.— KRO-melodisten en solist. (6.15 Zwemcursus). 7.Ber. 7.15 Lucht bescherming in groote steden, cau serie. 7.35 Sporthalfuur. 8.ANP- ber., mededeelingen. 8.15 Gr.pl. en aankondiging volgend progr. 8.20 Uitwisselingsprogr. RAVAGKRO mmv. het Weensche Omroeporkest, het KRO-koor, de Koninklijke Mi litaire Kapel, Matrozenkoor, de KRO-melodisten en solisten. 9.20 Radiotooneel. 9.30 De a.s. Radio- Missiedag, causerie. 9.35 De KRO- melodisten en solist. 9.55 Radiotoo- neel. 10.15 De KRO-melodisten. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Bela Kiss' orkest. 11.1512.Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.05 How I manage, causerie. 11.2011.50 Or gelspel. 12.10 Gr.pl. 12.35 BBC- Northern Ireland-orkest en soliste. 1.35—2.20 Het John Dickinson (Apsley) orkest. 4.20 Eclipses of the sun, causerie 4.40 't Hungaria Zigeuner-orkest. 5.35 Ch. Ernesco's kwintet. 6:20 Ber. 6.45 BBC-Variété- orkest. 7.25 Zang. 7.50 Midsummer day, causerie. 8.10 Het Telephone- trio. 8.20 Revue-jrogr. 9.20 Ber. 9 40 Causerie over Amerika. 10. Benny Carter en zyn Band. 10.35 Radiotooneel. 11.35 Joe Loss ert zijn Band. 11.5012.20 Dansmu ziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.10 en 8.20 en 10.35 Gr.pl. 12.20 en 12.50 Or kestconcert. 1.35 Zar.g. 2.05 Verv. orkestconcert. 2.20 Gr.pl. 2.5,0 Radiotooneel. 4.05 Gr.pl. 5.20 Der- veaux-orkest. 7.20 Zang en gr.pl. 8.35—12.05 Opera-uitz. KEULEN, 456 M. 6.50 Militair concert. 8.50 Westduitsch Kamer orkest. 12.20 SA-orkest. 1.35 Mün- chener Omroepdansorkest. 4.20 A. Alexander's orkest. 5.45 Omroep- kleinorkest en solisten. 7.— Verv. concert. 8.30 Gr.pl. 9.20 Kamermu ziek en deel. 11.10—12.20 t Ham burger Omroeporkest en soliste. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroeporkest I.30 Salonorkest. 1.502.20 Gr.pl. 5.20 Kleinorkest. 6.50 en 7.20 Gr.pL 8.20 Cabaret. 9.20 Omroeporkest 10.30—11.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Salonorkest. 1.30 Om roeporkest. 1.50220 GrpL 5.20 Omroepdansorkest 6.35 Gr.pl. 6.50 Salonorkest. 7.35 Lezing met gr.pl. 8.20 Rep. 9.20 Kleinorkest en soliste. 10.30—11.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.50 Aïda, opera. 11.25 Weerber. II.4012.20 O. Fricke's dansorkest GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.—10.35, Parys R. 10.3512.20, Brussel VI. 12.20 14.20, Parijs R. 14.20—14.50, D.sen- der 14.5015.20, Droitwich 15.20 15.55, Hamburg 15.55—16.20, Keu len 16.2017.20, Brussel VL 17.20 —18.50, Brussel Fr. 18.50—19.20, Keulen 19.2020.05, Parijs Radio 20.0520.20, Brussel (VI.) 20.20 20.35, Parijs R. 20.35—24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.—9.20, Di versen 9.2010.35, Droitwich 10.35 —11.50, LOnd. Reg. 11.50—12.50, Droitwich 12.5014.20, Lond. Reg. 14.2016.50, Droitwich 16.5018.20 Brussel Fr. 18.2018.45, Droitwich 18.45-^19.50, Lond. Reg. 19.50— 20.10, Droitwich 20.1021.40, Lond. Reg. 21.4022.Droitwich 22. 22.35, Brussel Fr. 22.3523.Lond. Reg. 23.23.35, Droitwich 23.35 24.—. Lijn 5: Diversen. GEDENKTEF.KEN KONINGIN-MOEDER ONTHULD. een ons land. Ook hiervoor wende men zich om nadere inlichtingen tot het bureau van de N. J. H. C., Tulpstraat 4-6, Amsterdam-C. Treffende hulde aan haar nage dachtenis van de Wassenaarsche be volking en schooljeugd. Op het Wilhelminaplein, een der schoon ste plekjes van het schilderachtig villa dorp Wassenaar, is Zaterdagmiddag onder zeer groote belangstelling het gedenktee- ken onthuld, dat de Wassenaarsche bevol king daar heeft opgericht ter nagedachtenis van H. M. de koningin-moeder. Scheen het aanvankelijk, dat de weersomstandigheden op dezen voor Wassenaar zoo belangrijken ig niet wilden meewerken en plaste de regen nog tot kort voor de plechtigheid in stroomen het uit intkzwarte wolkendek, tegen 3 uur klaarde de lucht plotseling op en kwam de zon toch nog geheel onver wacht de bijzondere gebeurtenis met haar warme, weldadige stralen overgieten. Op het afgezette gedeelte van het in het groen verscholen Wilhelminaplein, dat rondom feestelijk met vlaggen was ver sierd, hadden zich zeer vele genoodigden verzameld. H. M. de koningin was verte genwoordigd door baron van Burmania Rengers, oud-homaarschalk van de ko ningin moeder. Aanwezig waren voorts verschillende le den van de 'roegere hofhouding van ko ningin Emma. O.m. werden opgemerkt de secretaris van de kon'ngin, Sixma baron van Heemstra, baron Bentinck van schoon- heeten, freule Schimmelpenninck van der Oye en mej. Steenkamp, lectrice van de koningin, vroeger lectrice van koningin Emma. Voorts waren, aanwezig het dagelijksch bestuur van Wa|senaar, verscheidene raads leden, de leden van het comité uit de be volking ter oprichting van het gedenktee- ken en zeer vele vertegenwoordigers van plaatselijke vereenigingen en corporaties. Een groot aantal padvinders en padvind- sters hadden zich in een kring rond het plein geschaard, waarachter nog zeer vele belangstellenden stonden. De plechtigheid werd geopend met een rede van den voorzitter van het comité, dr. Ph. J. Idenburg, waarna de burgemeester het monument namens de gemeente aan vaardde. VERGADERING ALGEMEENE NEDERLANDSCHE VROUWEN VREDEBOND. Declamatie mevr. v. d. Veen Wilson. Op 19 en 20 Juni hield in de school voor wysbegeerte te Oudleusden de algemeene Nederlandsche Vrouwen Vredebond zijn al gemeene vergadering. De voorzitster, mevrouw M. v. d. Colk Schmidt uit Haarlem, opende met een woord van welkom, waarin zij in het bij zonder de vertegenwoordigsters van den Internationalen Vrouwenbond voor vrede ^en vrijheid betrok. Spreekster memoreerde de moeilijke toestanden in de wereld en sprak haar voldoening uit over het feit. dat in dezen tyd de bond staande bleef en gestadig groeide. Spreekster uitte den wensch, dat verder zou worden gewerkt in het vaste vertrouwen in de evolutie van de menschheid. Uit het verslag van de secretaresse bleek, dat het ledental van den bond ruim 9003 bedraagt en dat de oplaag van het orgaan is gestegen tot 11000 exemplaren, terwijl vier nieuwe afdeelingen werden opgericht, zoodat het aantal afdeelingen thans in to taal 47 bedraagt. Besloten werd tot statutenwijziging. Na ernstige besprekingen werden de door het bestuur opgemaakte concept-statuten, be houdens enkele wijzigingen, goedgekeurd. Voor het jaar 1938 zal een kalender worden uitgegeven door het Centraal Vredesbureau te 's-Gravenhage voor de geheele vredes beweging. De avondbyeenkomst werd op geluisterd. door zang van mej, Molsbergen en declamatie door mevrouw J. van der VeenWilson uit Alkmaar. In den raad voor federatieve samenwer king met den Internationalen Vrouwen bond voor vrede en vrijheid werden be noemd namens het hoofdbestuur mevrouw C. HagedornBeyderwellen, Gouda en na mens de leden mevrouw van Urkvan der Veen, Laren bn mevrouw ColeBertoen, Utrecht. Als plaatsvervangster werd aan gewezen mevrouw Bommeljé uit Utrecht. Besloten werd voorts tot meer eenheid in actie door het geheele land. Een propa- ganda-commissie om dit voor te bereiden werd aangewezen. Evenals op de vorige jaarvergadering maakte ook ditmaal het geschiedenis-onder wijs een punt van ernstige bespreking uit. Een scholingskern zal worden gevormd, die den economischen en psychologischen kant van het vredesvraagstuk zal bestudeeren. Onder applaus der vergadering dankte mej. M. Peteri uit Utrecht, de voorzitstgr voor de uitstekende leiding van deze bui tengewoon druk bezochte vergadering. 45. Anneke mocht aan het hoofd van de tafel bij den Koning en Appelwang zitten. Nu voelde ze pas dat ze honger had. De Koning had er plezier in, dat ze zo zat te smullen. 46. Daar ging de deur weer open en Weetgraag kwam om het hoekje met een kolossale brief. De Koning keek de brief na, deed er vijf grote lakstempels op en zei opeens nadenkend: „Haal Flipje eens, Weetgraag"! DIEFSTALLEN OPGEHELDERD. De politie in de gemeente Haren (Gr.) heeft de hand weten te leggen op den dr.der van verschillende diefstallen en een inbraak, welke in de jaren 1935—1937 in deze omgeving zijn gepleegd. Het vindén var. een leeg spaartusje, afkomstig van de Coöp. Boerenleenbank te Haren (Gron.) leidde tot een huiszoeking by de familie N. te Noordlaren, aan wie dit busje was afge geven. De 18-jarige inwonende zoon D. N. bleek dit busje te hebben geopend en den inhoud te eigen bate te hebben aange wend. Tevens bekende hy, dat hjj een in dit perceel aanwezige electrische gramo- foon het vorig jaar uit Meerwijk te Mid- laren had ontvreemd. Toen hij nader aan de tand werd gevoeld, gaf hij ook toe de dader te zijn van een ge heele reeks diefstallen, nl. nog te Noord- laren, uit automaten te Glimmen, diefstgl van een rijwiel, hetwelk onbeheerd aan den weg stond te Haren, en van een fietslan taarn uit een garage te Haren. Tevens be kende hij de dader te zyn van een inbraak in een villa aan den rijksstraatweg te Haren, waar hij echter, doordat de binnen deuren, welke hij moest passceren om iets van zijn gading te vinden, gegrendeld wa rren, niets kon meenemen. De politie blijkt dus wel een goede vangst te hebben gedaan. Eenigen tijd geleden heeft de jongeman terecht gestaan wegens diefstal van auto te Assen. een IN EEN REGENPUT GEVALLEN EN VERDRONKEN. Zondagmorgen is mejuffrouw P. C. van uyck van de Ven, moeder van twee kinderen, op den Bestschenweg te Oirschot (in.-Br.) achter haar woonhuis in een regenput gevallen en met het hoofd op den bodem terecht gekomen. In de put stond ongeveer 70 c.M. regenwater.. verdronken? V°nd' W*S reedS a

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6