£uchlvaact Branden. GEMENGD NIEUWS. Russische poolvlucht met succes bekroond. Dt vlieger na een gevaarvollen tocht behouden te Vancouver geland. Glimlaehjè NOORDSCHARWOUDE BROEK OP LANGENDIJK WIERINGERWAARD OUDE NIEDORP BURGERBRUG TEXEL EGMOND BINNEN OUDESLUIS ST. MAARTENSBRUG CALLANTSOOG ZUIDSCHARWOUDE SCHOORL BERGEN EGMOND AAN ZEE ANDIJK KLAP VAN EEN LIER GEKREGEN. Bij het schutten in de sluis te Vierhuizen (Fr.) kieeg de 12-jarige Sj. Meerding, zoon van een inwoner van Vierhuizen, Zater dagavond toen hij stond te kijken een klap van een lier van het rinket tegen het hoofd. Hoewel de toestand van den jongen zich aanvankelijk goed liet aanzien, is de knaap Zondagmorgen aan de gevolgen van de klap overleden. BLIKSEM IN BOERDERIJ GESLAGEN. Tijdens een hevig onweer is gisteravond de bliksem ingeslagen in de groote boer derij van den landbouwer Kampinga te Dedemsvaart. In een minimum van tijd stonden woonhuis en stallen in vlammen. Na een half uur was het complex tot den grond toe afgebrand. De brandweer van Dedemsvaart kon tegen de vuurzee niets uitrichten. De geheele voorraad hooi van den nieuwen oogst, die juist binnen was, is verloren gegaan. Het vee bevond zich in de weide. Gift van de koningin. - De Haagsche Bond „Vacantiebezigheid voor schoolkin deren" mocht een gift van H. M. de ko ningin ontvangen. Opening van de expositie „Foto '37". - Onder zeer groote belangstelling is gis termiddag in het Stedelijk museum te Den Haag de tentoonstelling „Foto '37", inge richt door den groep fotografen van de B. K. V. K. en onder auspiciën van de Vank geopend door prof. van Poelje, se cretaris-generaal van het departement van onderwijs, kunsten en wetenschappen. De voorzitter van de B. K. V. K., de heer Both, heette de aanwezigen, o.w. vele autoriteiten, met een kort woord welkom, waarna hij de wijze waarop deze tentoon stelling tot stand is gekomen releveerde. Mede dank zy de bemoeiingen van de Vank kon- de expositie in het Stedelyk museum worden gehouden. Nadat de heer Sandberg namens de Vank had gesproken, sprak prof. van Poelje een rede uit. Branden. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De positie is: Ibis (uitreis) Singapore. Nandoe (uitreis) Basra. Specht (thuisreis) Athene. Reiger (thuisreis) Rangoon. AMELIA EARHART IN SINGAPORE. Tien minuten vlugger dan de K. L. M. Amelia Earhart is Zondag te Singapore, komende uit Rangoon, geland. Zij was ér tien minuten eerder dan het K.L.M.-toestel, de Ibis. De beide lynvliegtuigen van de K.L.M. en de Imperial Airways zyn op hetzelfde oogenblik als Amelia Earhart te Bangkok gestart. De koene vliegster vertelde, dat zy een weddenschap aangegaan had met de piloten der verkeersvliegtuigen den afstand van Bangkok naar Singapore het vlugste te zul- lèn afleggen. Lachende nam zy een foto van de Ibis, toen dit toestel na haar op het vliegveld neerstreek. Ter voortzetting van haar vlucht om de wereld is Amelia Earhart hedenavond om 10 uur 05 G.M.T. naar Bandoeng, in Ned. Indië vertrokken. Uit Canadeesche bron is Zondag be richt ontvangen, dat de Sovjet-Russi sche vliêgers, die probeeren zonder tusschenlanding van Moskou naar San Francisco te vliegen, op het Koningin Charlotte eiland, dat tegenover de kust van Britsch Columbië is gelegen, een noodlanding zouden hebben gemaakt. Het radiostation van Seattle heeft geen bevestiging van dit bericht ont vangen. Volgens de laatste van de vliegers ontvangen mededeeling zou den zy koers zetten langs de kust van den Stillen Oceaan. Te voren, om 5 uur 15, was het toe stel Edmontor. (Alberta) gepasseerd. Het had tot dan toe een vertraging van twee uur. De consul van Sovjet Rusland te Oakland heeft tegenover den vertegenwoordiger van Havas verklaard, dat het bericht over de noodlanding der Russische vliegers onjuist was en berustte op een verkeerde uitwer king van het radiogram. Om 7 uur 27 G.M.T. heeft het radio station van Oakland verbinding gekregen met de vliegers, die toen wel is waar hun positie niet aangaven, doch lieten weten, dat zij nog steeds „in de lucht" waren. Volgens latere door het consulaat van Sovjet Rusland te San Francisco ontvangen berichten bevond het Russische vliegtuig zich gisteren om 23 uur G.M.T. bij de noor delijke grens van de provincie West Alberta in de buurt van het Great Slave Lake. Het vliegtuig moet naar schatting reeds 6400 K.M. hebben afgelegd. Het was toen 44 uur in de lucht en heeft dus gemiddeld wat meer dan 200 K.M. per uur afgelegd. De vliegers zijn gistermiddag om 4.25 G.M.T. te Vancouver in den staat Washing ton, op 18 myl van Portland, geland. De stad Vancouver ligt in den staat Washington nabij de kust van den Stillen Oceaan, aan de Columbia River, op 1200 K.M. van Oakland. Reeds bij het aanbreken van den dag verdrongen zich vijfduizend personen op het vliegveld van Oakland Maatregelen waren genomen om toestel en piloten te beschermen tegen het enthou siasme van het publiek. De Russische vlie gers hebben een voortreffelijke landing verricht in Vancouver. De bemanning is vermoeid, maar verkeert in uitstekende conditie. De chef-piloot, Tsjelakof, heeft in een verklaring gezegd, dat de positie van het toestel gedurend de geheele reis be kend was en dat het toestel volmaakt ge- functionneerd heeft. Hij voegde hieraan toe, dat hij te Vancouver was geland in verband met het slechte zicht, want hij had genoeg benzine om Oakland te bereiken. Stalin, Molotof, Woros.iilof. Kagano- witsj, Kalinin, Sjdanof, Jesjif, Mikojan en Andrejef hebben Tsjkalvo Tsjkalof, Pai- dokof en Beljakof een telegram gezonden, waarin zij den vliegers gelukwenschen met het behaalde resultaat. „Wij zijn trotsch op de koene, moedige sovjet-vliegers, die om het beoogde doel te bereiken, geen hindernissen kennen", aldus het telegram. Groot enthousiasme. In de geheele sovjet-unie heerscht bui tengewoon enthousiasme over den vlieg tocht der Russische aviateurs. De bladen wijden groote aandacht aan hun prestatie, terwijl de bevolking op vele plaatsen reed huldebetoogingen heeft gehouden. De vliegers zeer vermoeid. De speciale verslaggever van de „Daily Mirror" te Vancouver seint, dat de Russi sche vliegers zeer vermaeid waren, toen zij met hun toestel landden. Beljakof verklaarde, dat Tsjkalof tijdens de geheele vlucht het bevel heeft gevoerd. Het toestel was 63 uur en 19 minuten in de lucht. De vlieger verklaarde, dat men een aanzienlijken afstand tey zuiden van Vancouver had bereikt en hoven Eugene (Oregon) had gekruist, doch dat dQ dikke mist daar alle zicht onmogelyk had ge maakt en de aviateurs had gedwongen terug te keeren. Het toestel was de Pool op 30 k.m. ge passeerd. Daar heerschte een zeer lage temperatuur. Tsjkalof bevestigde, dat er voldoende byzine aan boord was, om Oaklar.d te be reiken, doch dat hij na den koudestorm te hebben overwonnen, voor den mist moest wijken. Daar de controle-instrumenten naar Washington zijn gezonden, zullen de vliegers pas, wanneer deze onderzocht zijn door de Nationale Luchtvaart Associatie, weten, of zij het wereldrecord hebben ver beterd. OM DEN GORDON BENNETT-BEKER. Twaalf ballons gestart. Twaalf ballons, vijf landen vertegenwoor digende zijn Zondagmiddag opgestegen om den stryd aan te binden om den Gordon- Bennett-beker. Volgens ^e lotingslijst steeg als eerste de Poolsche ballon „Polonia 2" op om 16 uur 55. De laatste ballon, de Duitsche „Chemnitz" startte om 18 uiir. Bij den start der ballons waren ongeveer aanwezig. Onder de belangstellende be- 30.000 toeschouwers op het Heyselstadion vond zich ook de broer van den koning. Er stond gistermiddag èen westelijke wind, zoodat de ballons vooreerst waarschjjnlijk in Scandinavische richting zullen afdrij ven. Het zijn slechte tijden voorden kunsthandel, mijnheer! maar ik kan dat model nu eenmaal niet uitstaan! Gemeenschappelijk concert. Zaterdagavond vond het gemeen- schapelijk concert plaats van de plaatse lijke muziek- en zangvereenigingen. Hoe wel het weer dé laatste dagen dreigend was, viel het Zaterdagavond best mee al was het dan wat frisjes. De opkomst van het publiek was dan ook vrij goed te noemen. Achtereenvolgens traden op de harmonie „Excelsior", direc teur de heer P. Pranger; de zangvereeni- ging „Crescendo", w.n. directeur dé heer de Jong; zangvereèniging „St. Caecilia", dir. Jac. N. Al en de zangvereeniging „Soli Deo Gloria", dir. de heer Paul Kok, terwijl het concert werd besloten door de harmonie „Excelsior". Door al deze vereenigingen werd op de zen avond een keur van nummers uitge voerd, welke op hoog peil stonden en met bijzondere aandacht gevolgd werden. Het publiek uitte zijn dankbaarheid door een krachtig en langdurig applaus, zoodat „Ecelsior" nog een nummertje extra gaf. Het is een verheugend feit dat er voor deze gemeenschappelijke concerten zóóveel belangstelling bestaat. Omzet Noordermarktbond. De omzet in de maand Mei was in 1937 aanmerkelijk hooger dan in het vorige jaar, n.1. 40755.61 tegen 6133.11. Dit behoèft geen verwondering te baren, aan gezien verleden jaar tengevolge van den misoogst in Mei zoo goed als niets werd aangevoerd. Een schril beeld vertoont een vergelij king tusschen de seizoenomzetten. In het seizoen 1935'36 werd, ondanks den mis oogst, waardoor een zeer geringe aanvoer ter veiling kwam, voor een nog hooger bedrag geveild dan in het seizoen 1936 1937. In het seizoen 1935—1936 was de omzet n.1. 1.112.219.66 en in het seizoen 1936—1937 940.578,52. „Schuttevaer", Zaterdagavond kwam de afdeeling Langendijk en O. in vergadering byeen ten huize van den heer C. Vijzelaar, onder presidium van den heer J. Hoogland. De heer J. Kramer bracht verslag uit van de gehouden algemeene vergadering te 's Gravendeel. In verband met de intrekking van de wet op 1 Jan. 1938 betreffende de evenredige vrachtverdeeling, was van het hoofdbe stuur de vraag binnen gekomen of de wet zonder meer moet verdwijnen of gehand haafd bly'ven en sprak daarbij als zijn oordeel uit dat hét voorstel van wet aan de Staten-Generaal behoort in te houden: Ia. bevrachting in de groote scheep vaart-centra ter beurze en op beurt met minimum-tarief; b. invoering van een uniform charter; c. een Rijkssteunregeling. II. Dat verder in plaatsen waar het noodig wordt geoordeeld, een beursbeurt bevrachting worde ingesteld. III. Dat als scheepsbevrachter wordt toegelaten alleen hij, die tot het uitoefenen van dit beroep naar van regeeringswege te stellen eischen, toestemming heeft ver kregen. Uit de gevoerde discussiën bleek dat de evenredige vrachtverdeeling velen een doorn in het oog is geweest en dat ver schillende belangen een rol speelden, waarbij het persoonlyk element niet ont brak. Terecht werd door den voorzitter opge merkt dat de za*k niet plaatselijk moet bekeken worden, maar men houde het al gemeen belang in het oog. Door de orde ning in het bedrijf zijn de schippers ge bleven als vrucht der wet. Men spreke daarover met waardeering, want wanneer W3 rondom ons zien, dan kunnen we de wet nog niet missen, laat men daarom be houden wat men heeft, om te voorkomen dat een ongebreidelde concurrentie plaats vindt. De heer Oud (Oudkarspel) stelde voor te zijn vóór beurs-beurtbevrachting met weglating van alle relaties, hetwelk ten slotte met vrywel algemeene stemmen werd aangenomen. Besloten werd 5 te geven aan het huldigings-comité voor een monument betreffende wijlen mr. Smeenge, in leven voorzitter van Schüttevaer. Door den heer S: Ttramer werd verant woording gedaan Van de overdracht dér gelden van den ijsfftbeg aan de afdeeling. In kas bleek te zijrt^ 327.71. Dit bedrag zal enkel beschikbaar zijn voor voldoening der contributie aan de vereeniging IJs- strijd te Alkmaar. Bij de rondvraag werden verschillende klachten geuit aangaande ondiepe plaat sen in het vaarwater langs den Langen dijk en in het Ambacht, welke ter plaatse kenbaar gemaakt zullen worden. Besloten werd bij het 50-jarig bestaan der L. G. C. te vlaggen op de schuiten en een bloemstuk aan tè bieden. meester Kamp nog eenige waardeerende woorden over T. E. S. O. en haar kranigen voorzitter, den heer W. H. Lap. Opening vliegveld. De officieele opening van het nieuwe vliegveld alhier zal plaats hebben op Zater dag 26 Juni a.s. De opening zal geschieden door Z. Exc. den minister van Waterstaat, terwijl hoogstwaarschijnlijk ook de minister van Soc. zaken aanwezig zal zijn. Te om streeks elf uur zullen de officieele gasten per Douglas arriveeren, terwijl dit vlieg tuig des middags dit gezelschap weer terug komt halen. De opening zal omstreeks half twaalf geschieden. Voor den Texelschen luchtvaartdag is medewerking toegezegd door een eskadrille bommenwerpers van het vliegkamp „De Kooi", de bekende constructeur luitenant Asjes zal eenige stunts maken. Na de ope ning van het luchtvaartterrein zullen tot 1 uur rondvluchten worden gedaan, daarna worden weer demonstraties gegeven. Des avonds zal in Pen's schouwburgzaal, de heer A. Viruly spreken over vliegen, schrijven, vertellen, terwijl de heer v. d. Pauw spreekt over „Texel Vliegt". Bond van Boerinnen. De afdeeling Wieringerwaard van de bond van boerinnen e. a. plattelandsvrou wen heeft haar leden en andere belangstel lenden (ongeveer 160 personen waren aan wezig) Vrijdagavond een bijzonderen mooie avond bereid. In de eerste plaats mevr. Harlasova con certzangeres uit Praag die voor de pauze 'n drietal Tsjechische liederen en na de pauze een drietal Hollandsche liedjes, zooals Kwe zeltje, Ik heb m'n wagen volgeladen en Mo- lenaarinnetje, voor ons heeft gezongen, waarbij bleek dat ze onze Hollandsche taal ook zeer goed machtig is. De liedjes uit haar eigen land werden vooraf in het Hollands toegelicht. Ze ver wierf een welverdiend stormachtig applaus. De begeleiding was bij mej. U. de Vries uit Schagen in goede handen. Voor afwisseling kregen we een fluitcon cert' te hooren van mej. F. Kistemaker van Kolhorn, begeleid door haar zuster mevr. Metselaar-Kistemaker. Dit was ook voor ons iets nieuw. De partituren van StrauSs en Léhar werden welluidend en mooi ten ge- hoore gebracht. Verder werden door mevr. Hofste een vièrtal composities op de viool gespeeld, waarvan ons de laatste uit Trou badour het meest kon bekoren. Haar echt genoot accompagneerde haar. Ten slotte deelde de presidente nog mede dat het le dental tot 105 was gestegen en dat voor de te houden excursie op 14 Juli naar Hilver sum zich reeds 57 dames hadden opgegeven. Het bestuür kan op een zeer goed ge slaagden en bijzonderen avond terugzie- kop van jut, een miniatuur mysteriespeltent, een sportkanon, gebakkraam, koekhakkraam, nougat-kraam, chocolade- en suikerwerk- kraam, 4 kramen voor paling en visch, een fruitwagen en 4 ijscowagens. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden voorwerpen. Een bos sleutels; grijze kinderportemon- naie; zilveren broche met steentje; zakmes; kindermuts; paar bruin lederen handschoe nen; paar witte kinderhandschoenen; grijze heerenhoed; paar zwarte motor beenkappen en een bandhanddoek; foto-album; drie vischsnoeren; nikkelen armbandhorloge met armbandje; kinderhoorn met vlaggetje; rol behangerslinnen; hond en een kat aangeloo- pen. Verloren voorwerpen. Een portemonnaie met belastingplaatje en geld; zilveren armband; lederen motor kap; ceintuur van een loden regenjas; bruin lederen étui van foto-toestel; gevlochten da- mestaschje; breede zwart lederen dames ceintuur; bruine plunjezak met badgoede- ren; rond gouden dames armbandhorloge; enkele belastingplaatjes. Geslaagd. De heer J. Kwantes, ambtenaar ter se cretarie, slaagde voor het examen gemeen te-administratie. Schoolreisje. De leerlingen der hoogste klassen der o.l. school hebben hun schoolreisje naar Am sterdam weer achter den rug. In Amster dam aangekomen werd een bezoek gebracht aan Artis en Aquarium en aan de Cineac. Vervolgens ging men naar een speeltuin in Halfweg en verder naar de ruïne van Brede- rode. Over Schoorl en Bergen ging het ge zelschap weer naar huis terug. Het was een mooie reis, waaraan de kin deren en hun geleiders nog lang met ge noegen terug zullen denken. 325 voor een ram. Door den bekende schapen fokker, den heer J. Eelman Gz. te Oosterend, is een geregistreerden ram verkocht voor den hoogen prijs van 325 De heer Eelman is in het bezit van den wisselbeker, die vorig jaar op den Fokveedag door de N. V. Tex. Eigen Stoomboot Onderneming was be schikbaar gesteld. Hét ^volvee van den heer Eelman ontvangt bij de keuringen steeds vele hooge prijzen. T. E. Stoomboot-onderneming. Vrijdagmiddag is in hotel „Texel te Den Burg, een druk bezochte receptie gehouden ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van de N.V. Texels Eigen Stoomboot Onder neming. Tijdens deze recentie werd door den voorzitter van E. E. S. O. hulde gebracht aan den heer H. Bakker, die als technisch adviseur de N.V. gedurende 27 jaren ter zijde heeft gestaan, en thans als zoodanig is afgetreden, hoewel de heer Bakker voor- loopig de onderneming nog van advies dient. Tevens werden de heeren P. Dros Az. en F. Zegel Kz., die bij de N.V. vanaf de oprichting als commissaris in functie wa ren, gehuldigd. De voorzitter de heer W; Lap, dankte den heer Bakker voor de on schatbare diensten, die hy T. E. S. O. in die lange jaren had bewezen en bood hem na mens de onderneming een fraai radiotoestel aan. Aan mevr. Bakker werd een bloemen mand geoffreerd. Vervolgens richtte de voorzitter het woord tot den heer P. Dros, secretaris van T. E. S. en vervolgens tot den heer F. Zegel. Spr. dankte beide voor het vele goede in 't belang der venn. door hun verricht en bood aan ieder een fraai schilderij aan, terwijl de echtgenobtèn der beide heeren bloemen ontvingen. Gedurende déze huldiging wees de heer Lap op het vele in het belang der gemeen te, dat van T. E. S. O. uitgaat. O.a. geeft T. E. S. O. steun aan vele werken, zooals aanleg en onderhoud van wegen en fietspa den. Nuttige instellingen, zooals sportver., muziekgezelschap, enz. ontvangen van haar steun, terwijl de gratis overtocht voor zie ken en hun familieleden, en voor leerlingen van scholen te Den Helder, toch ook een zegen voor Texel blijkt te zyn. Als feestgave bij dit 30-jarig jubileum zal het fons voor een ziekenauto alhier een be drag van 250 ontvangen. De heer Pisart dankte namens „Het Witte Kruis" voor dit belangrijk geschenk. Aan het eind der huldiging sprak burge- De steunregeling. - Reeds eèrder werd melding.gemaakt, dat deze gemeente de steunregeling en de erkverschaffing van 14 Juni t/m. 25 Sept, 937 moesten worden stopgezet. Hiertegen heeft het gemeentebestuur ter stond zijn bezwaren ingediend, met als ge volg, dat de adj. inspecteur voor de werk verschaffing te Beemster by een persoon lijk bezoek aan deze gemeente na de bijzondere bezwaren, welke het gemeente bestuur had opgeworpen, nogmaals onder de oogen te hebben gezien verklaarde, dat de regeling der stopzetting voor Eg- mondbinnen tot nader bericht zou worden opgeschort. Wel werd het gemeentebestuur te ver staan gegeven, dat andere maatregelen door de rijksinspectie te Beemster werden over wogen. Ö.a. dacht de inspectie over een uit zending van werkloozen uit deze gemeente naar de rijks werk verschaffing „De Wierin- germeer", waarmede het gemeentebestuur zich in beginsel accoord verklaarde, mits die uitzending geen hoogere kosten voor de ge meente met zich zou medebrengen. Derhalve bestaat er omtrent deze uitzen ding momenteel nog geen zekerheid. Toch ouden van dagen. De ouden van dagen uit Oudesluis en omgeving maakten weer hun jaarlijksche autotocht. Ditmaal ging de reis naar Scheve- ningen en Den Haag, via Haarlem waar even werd „opgestoken". Zoowel in de resi dentie als op de andere plaatsen, die werden aangedaan, hebben de oudjes echter genoten. Behouden en hoogst voldaan keerde het ge zelschap in de beste stemming des avonds weer in Oudesluis terug. Baldadigheid. In het holst van den nacht is bij den heer K. K. te Oudesluis het voorraam van diens woonhuis verbrijzeld. Bij onderzoek bleek, dat één onbekende een speelgoedwagentje, bli'ktrar r*"-t groote kracht, tegen het raam had gesmeten. Natuurlijk is de politie hiervan in kennis gesteld. Het reisje van de leerlingen der lagere klassen is weer achter den rug. Na Schoorl en Bergen werd een bezoek gebracht aan Alkmaar, waar een bioscoopvoorstelling werd bijgewoond. Vervolgens naar de mu- aiektuin waar de kinderen werden vergast op de toeren van den goochelaar Emil Mo- retti. De in het vooruitzicht gestelde -reis naar het strand van Bergen aan Zee kon wegens den regen niet doorgaan. Ondanks het minder fraaie weer hadden de kinderen een aardigen dag gehad. Postduif aangevlogen. *By den heer P. t. B. te Callantsoog is aan komen vliegen een postduif, gemerkt: A no. 15363-3-'37. Succes „Gemengd koor" Op het Zondag te N.-Niedorp gehouden concours van den N.-Holl. Zangersbond heeft de gem. zangvereeniging „Gemengd Koo" een mooi succes behaald. Hoewel gehandicapt door ziekte en overlyden (er waren pl.m. 15 personen verhinderd mee te zingen) behaalde het koor een eersten prijs met 362 y, punt, hetgeen het hoogste aantal was. Voor de vereeniging en haar wakkeren dirigent, den heer Pranger, een mooi succes. Geslaagd. Voor het te Den Haag gehouden examen gemeente-administratie slaagde de ambte naar ter secretarie, de heer C. J. v. Wijk. Esperanto-examen. Aan het esperanto-examen, dat op 23 Mei 1.1. te Amsterdam werd gehouden, werd deelgenomen door 6 leden dér Berger espe - rantoclub, die alle zes slaagden, n.1.: Voor diploma A: mevr. M. Evenhuis-Nieboer, mevr. A. M. de Konig-Cock, mevr. J. Vis ser-de Geus, mej. M. M. Arnhardt en mej. A. I. Drijver. Voor diploma B: de heer S. Graftdijk. Tevens slaagde nog voor diploma A de heer A. Hopman te Egmond aan óen Hoef. De kermis. Ondanks het feit, dat de verpachting van standplaatsen voor de op 4, 5 en 6 Juli a.s. te houden kermis, tengevolge- van de kort geleden ontvangen goedkeuring van Ged. Staten op het betreffende raadsbesluit, eest deze week kon plaats hebben, was hier voor groote belangstelling, zoodat het ge meentebestuur met de beperkte ruimte moest woekeren. Toegewezen werden standplaatsen voor: wafel- en poffertjeskraam, draaimolen, zweefmolen, luchtschommel, emotiebaan, kinderfietsmolen, schietwerptent, pyramide- sport-, vliegbommen- en torpedosporttent, Benoeming van strandwachts. B. en W. hebben voor het badseizoen 1937 als strandwachts aangesteld de heeren J. de Groot en KI. Wijker. De B.-verpleging in Kerdijk. De proef met B.-verpleging voor zwak kere kinderen in het daartoe verbouwde koloniehuis Kerdijk van het Centr. Genoot schap is dezer dagen begonnen met 10 kin deren. Zoolang er niet meer kinderen zijn wordên de open plaatsen nog aangevuld met kinderen voor A.-verpleging. Op den duur hoopt men tot volledige bezetting en daardoor tot algeheele afscheiding te ko men. De plannen voor schoolbouw. Het ontwerpen van plannen voor den bouw eener nieuwe openbare lagere school is opgedragen aan den Alkmaarschen archi tect, den heer D. Saai. De uitbreiding van het Troelstra- Oord. Dag en nacht wordt er gewerkt aan de uitbreiding van Het Troelstra-Oord, zoodat men vlug vordert. De buiten-bouw is reeds geheel gereed. Met de afwerking wil men uiterlijk 15 Juli a.s. klaar zijn, zoodat het geheele gebouw in het drukst van het sei zoen bezet kan worden. Geslaagd. De heer J. H. Smit te Andijk slaagde te Den Haag voor het examen gemeente- administr:.i.j.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7