S: Rechtszaken Ml', Voor de Huisvrouw. WINKEL BEEM5TER LANGENDIJK HENSBROEK NIEUWE NIEDORP BERGEN De dubbele moord te Merkelbach ïfftiaïSEiSïïïrsi ,s fchiT«e»p.bs?rii' pu,iorum- SST... STILTE Voor kleine tuinen. Pluimveeteelt. ij| Nieuwe veldwachter. Bij besluit van 15 Juni 1937 is door den commissaris der Koningin per ingang Van 66 Juni.a.s. tot veldwachter in deze gemeen te aangesteld, de korporaal bjj de le afd. politietroepen te 's Gravenhage, de heer K. Wiersma. Geslaagd. Geslaagd is te Delft voor het eerste ge deelte propaedeutiseh examen civiel inge nieur W. J. van der Oord te Nrd.-Beemster. Aardappelenprijzen In het vervolg zal de kriel vrij geveild kunnen worden. Wanneer ze worden ge veild, zal de minimumprijs van 1 moe ten worden gehandhaafd. Een vergoedings prijs mag niet worden uitgekeerd. De kriel Ifan door de veilingen en bloc als veevoer worden verkocht. Aardappelen, welke niet aan de gestelde kwaljteitseischen voldoen, moeten als „af wijkend" worden aangemerkt. Aan de mi nimumprijzen moet hij deze soort worden gehouden. Bij doordraaien zal voor groote aardappelen een vergoedingsprijs van 4.50 gelden en voor afwijkende drielingen 1.50 per 100 K.G. Voor de doorgedraaide en in te kuilen aardappelen wordt uitbetaald voor de groote 50 van den vastgestelden vergoedingsprijs. Bij de aflevering zal de resteerende 50 plus f 0.50 per 100 K.G. bewaarloon worden uitgekeerd. Voordracht onderwijzeres. Voor de nieuw te benoemen onderwij zeres aan de O.L. school alhier is de volgen de voordracht opgemaakt. No. 1 mej. A. H. P. de Vries te Schagen, tijdelijk onderwijzeres aan v.g.n. school. 2 A. v. d. Tooren te Alkmaar en 3 N. Boon stra te Wormerveer. 2e Concoursdag Noordholl. Zan- gersbond. Zondag was het den laatsten dag van het jaarlijks concours van den N.H. Zan gersbond van de Ned. Herv. Kerk alhier Was vorige Zondag het weer ideaal, heden was het weer zoodanig, dat zoo het con cours buiten gehouden had moeten worden dei stellig geen doorgang had kunnen vin d/en door de voortdurende onweersbuien. Mocht de vorige Zondag de voorzitter van den N.H. Zangersbond er op wijzen dat het zoo'n veilig gevoel gaf, wanneer het con cours werd gehouden in een gebouw, waarin jnij bij de uitvoering niet afhankelijk was Van de weersomstandigheden, thans bleek hoe juist de zienswijze was. Ondanks de selchten weersomstandigheden was er veel publiek en het kerkgebouw was geheel ge- yuld en door de talrijke aanwezigen is vol- pp genoten van hetgeen werd geboden. Uit de uitspraak der jury bleek wel dat hoewel het peil de vorige week uitstekend was te noemen, de prestaties van heden nog boven die van vorigen Zondag uitstaken. De voorzitter der jury wees er op, alvo rens de uitspraak bekend te maken hoe de N.H. Zangersbond en met haar, de verschil lende koren, die hebben gezongen en de zangkunst in Noordholland buitengewoon zijn begunstigd door de beschikking die men voor dit concours heeft gekregen over dit kerkgebouw, temeer omdat de acoustiek van dit gebouw zoodanig was dat dit niet genoeg is te waardeeren. Namens de jury memoreerde spr. hoe deze wedstrijd aan het slot tot een climax kwam zooals men dat niet had kunnen ver .wachten, waarbij spr. doelde op de prestatie Van de Berger Koorvereeniging door het zingen van de compositie van den heer Jac. Jansen, welke hiermee in den toonkunst, waarover reeds zooveel té doen is geweest, naar voren heeft gebracht. Spr. feliciteerde de N.H. Zangersbond er mee dat zij en Cnder hare leden telt, die deze muziek heb' ben aangedurfd, daarmee zoowel dirigent, koor als componist, op dit concours aanwe zig, geluk wenschende. Hierna werd de uitslag bekend gemaakt. 3e afd. Gemengde Koren: Zang en Vriend schap, Castricum, dir. J. Beider le prijs 344% pnt.; Ned. Herv. Kerkkoor, Schagen, dir. J. I. Hovenier le prijs 320 pnt.; Ons Genoegen, Heerhugowaar, dir. H. J. Zaal le prijs 312 K pnt. 2e afd. Dameskoren: Vox Humana, Sant poort, dir. Joh. Brands le prijs 312 pnt.; Koorvereeniging „Bergen" te Bergen, dir. ffoh, Brands le prijs 327 pnt. Afd. uitmuntendheid gemengde koren: ,Vox Humana, Santpoort, der.Joh. Brands le prijs 360j4! pnt.; Gemengd Koor, Zuid- scharwoude, dir. P. Pranger le prijs 36214 pnt. Eere afd. Gemengde Koren: Koorvereeni ging „Bergen" te Bergen, dir. Joh. Brands le prijs 36214 pnt. Uit deze uitslag bleek wel dat allen eerste prijzen hadden verworven en op welk een uitstekend peil de hedenmiddag gegeven zangkunst stond. Na den uitspraak begaven zich de vele Zangers en concoursgangers naar de beide zalen in afwachting van de eerewedstrijd. Gelukkig was het inmiddels droog gewor den. Des avonds bij de eerewedstrijd was het kerkgebouw wederom zoo goed als vol. De diverse koren hebben in de eerewedstrijd wederom verdienstelijk werk geleverd. De verschillende zangnumers werden afge wisseld door een orgelconcert gegeven door den heer Jac. Bonset, een der jury-leden. Met groote aandacht werd het gebodene gevolgd en we gelooven wel dat zoowel de heer Groen vorige week en de heer Bonset dezen avond goede propaganda hebben ge maakt voor het orgelspel. Aan het slot bracht de voorzitter van den Noordholl. Zangersbond allen dank voor he twelslagen van dit concours dat on danks het minder gunstige weer uitstekend is geslaagd, speciaal dank brengende aan het N.H. Kerkbestuur voor het afstaan der kerk voor dit doel. Tevens werd nog een woord van propa' ganda gesproken tot versterking van den Bond. Hierna bleven de concoursgangers nog geruimen tijd in de danszalen bijeen. Zoowel de N.H. Zangersbond als Nie- dorper Gemengd Koor, de ontvangende ver- eenigin^ kunnen op een goed geslaagd concours terug zien. Landdag Ancient Order of Foresters. Wegens de slechte weersomstandigheden kon gisteren de Openlucht-landdag van Ancient Order of Foresters geen doorgang vinden. De bijeenkomst werd in „de Rusten de Jager" gehouden en het aantal deelne mers was zoo groot, dat van beide zalen gebruik moest worden gemaakt. De voorzitter van het hoofdbestuur, de heer S. Susan heeft in een rede de beteeke- nis van den landdag uiteengezet, waarna men zich met dans en muziek heeft ver maakt. Huishoudster, die door de rechtbank tot 15 jaar is veroordeeld, staat hooger beroep terecht. hard en wreed memsch is, hetgeen haar verwijdering uit de maatschappij voor ge ruimen tijd wenschelyk maakt. De belangstelling voor deze zaak was buitengewoon groot. Geen plaatsje bleef op de publieke tribune onbezet. De ver dachte, voorgeleid, maakt een diepe bui ging voor het hof. Onbewogen hoort zij de uitvoerige dag vaarding aan, die door den advocaat' generaal wordt voorgelezen. De president, mr. A. J. Vliegenthart vraagt daarna aan de verdachte: „Waarom bent u in hooger beroep gekomen?" Verdachte: „Omdat ik onschuldig ben Ik heb van die menschen geen haar op het hoofd gekrenkt. President: „Het wordt hoe langer hoe mooier. U hebt toch een bekentenis afge legd?" Verdachte: „Dat is zoo, maar dat heb ik gedaan om mijn schoonzoon te redden. Hij werd er van verdacht, de menschen te hebben vermoord. Hij heeft zes kinderen en ik wilde niet, dat hij in de gevangenis kwam. Toen heb ik de schuld maar op mij genomen. Maar ik heb het niet gedaan." Getuigenverhoor. Als eerste getuige werd gehoord mr. Gadiot, rechter-commissaris bij de recht bank te Maastricht, die met den substi tuut-officier van justitie een onderzoek heeft ingesteld op de piaats, waar de dub bele moord is geschied. Mr. Gadiot 'leeft ter plaatse naar bewijs materiaal gezocht, o.a. heeft hij een blouse en een schort aangetroffen, welk stijf lagen van het bloed. Verdachte ontkende, dien dag die kleedingstukken te hebben gedra gen. Wel gaf zij toe, dat zij eenige dagen tevoren deze kleedingstukken had aan gehad, doch toen heeft zij uit haar neus gebloed en uit een wondje aan haar hand. President: Als dat waar is, dan kunnen er wel eenige bloeddruppels op dit klee- cingstuk gekomen zijn, maar dan kunnen zij toch niet door het bloed verstijfd zijn, Raadsheer mr. van Veen vraagt aan den rechter-commissaris: Op 20 November Het gerechtshof te 's-Hertogenboech behandelde vandaag in hooger beroep I heeft de verdachte toch bekend, dat vrouw de strafzaak tegen de 64-jarige huis- S' nietc0p hf is "TL? i vrouw S. met het mes den hals heeft af ge- houdster Maria Clara van Helden, die SIieden? door de rechtbank te Maastricht con form den eisch van den officier van justitie wegens doodslag tweemaal ge pleegd tot vijftien jaar gevangenisstraf is veroordeeld. De vrouw en ook het O. M. zijn in hooger beroep gekomen. Een vreeselijk drama heeft zich op 22 November van het vorig jaar in de wo ning van. den 73-jarigen M. A. F. Buijsers te Merkelbach afgespeeld. Op dien Zon dagochtend doodde de vrouw, die thans Door mr. Gadiot wordt zulks toegegeven. De dokter getuigt. De volgende getuige is dr. L. Kolman, arts te Maastricht, die de sectie op de lij ken van de slachtoffers heeft verricht. De sc' edels van den man en de vrouw dienen als stukken van bewijs en werden op de tafel van den president gedeponeerd. Dr. Kolman verklaarde, dat Buijsers een oude man was, doch kerngezond. Getuige is er van overtuigd, dat Buijsers eerst door terecht staat en die door de bevolking „de een sla8, met een hard voorwerP °P den Hoe kleiner u den hoek noor links maakt, hoe grooter het ongeluk, dat erin post... ('t Is veel minder tijdroovend om bi alh altijd rechts te houden). heks van Merkelbach" zou worden ge noemd, den man, waarbij zij als huishoud ster in dienst was en diens 71-jarige schoonzuster. Op dien noodlottigen dag was het ker mis in Merkelbach. „Buijsers" schoonzus ter was overgekomen uit Neerbeek. De verhouding met de huishoudster liet te wenschen over. Er was herhaaldelijk geld verdwenen en de .huishoudster die men verdacht, had steeds „een man" in de nabijheid van het huis gezien. Zondag avond kwam de huishoudster zeer opge wonden bij de woning van de buren. Er waren indringers in huis, zij had hulp noodigde buren spoedden zich naar de woning van Buijsers en kwamen tot de ontstellende ontdekking, dat de schoon zuster van B. met afgesneden hals in de keuken lag. De huishoudster snelde naar boven en kwam even later vertellen dat ook Buijsers vermoord was. Ook hij lag met afgesneden hals in bed. De huishoudster deed een vreemd ver haal tegen de politie. Zij was, zoo verklaarde ze, dien achtend naar de bushalte gegaan, terwijl de schoon zuster van B. naar de kerk was. Zij had echter haar portemonnaie vergeten en keerde terug. Er kwam haar een man te gemoet, die een revolver en een mes in de hand hield. Hij sloeg haar op het hoofd en zij vluchtte naar de zolder. Den heelen dag had hij de trap bewaakt, alleen had hij haar gedwongen een boterham voor hem te makenNadat hij haar nog had ge dwongen een rijksdaalder te geven was hij verdwenen. Het lugubere verhaal van de vrouw vond weinig geloof bij rijks veld wacht en mare chaussees. Haar hoofd immers vertoonde wonde noch buil. Het vee in de stallen was goed verzorgd, wat onmogelijk zou zijn geweest wanneer zij den geheelen dag op gesloten was geweest. In de dagvaarding was aan verdachte ten laste gelegd, dat zij, met het oogmerk om Maria Arnold Ferdinand Buijsers van het leven te berooven, dezen met een En- gelschen sleutel of iets dergelijks een slag op het hoofd heeft toegebracht waardoor een zoodanig ernstige wonde ontstond, dat dit met het toebrengen van zwaar licha melijk letsel valt gelijk te stellen, althans dat zij hem opzettelijk met een scheermes althans met een scherp voorwerp zoodanig in den hals heeft gesneden dat verschei dene teere deelen daardoor op doodelijke wijze zijn verwoest. Tweedens was aangevoerd, dat zij met het oogmerk om Maria Josepha Hubertina Senden van het leven te berooven, deze insgelijks met een scheermes of iets soort gelijks meerdere malen in den hals heeft gesneden met een even noodlottig gevolg als bij haar zwager het geval was. De rechtbank te Maastricht heeft het aan de verdachte ten laste gelegde bewe zen geacht, waarbij zij haar oordeel o.m. baseerde op een brief dien verdachte aan haar dochter en schoonzoon' geschreven heeft, in welken brief zij een volledige be kentenis aflegde. Welke bekentenis aange vuld en bevestigd is geworden door andere verklaringen van de verdachte, van diverse getuigen en door de rapporten der getui- gen-deskundigen. De rechtbank overwoog in haar vonnis voorts, dat de vrouw een schedel is getroffen. Deze slag moet met groote kracht zijn toegebracht en de sche del is daardoor op diverse plaatsen ge scheurd. De dokter is er van overtuigd, dat het slachtoffer meer slagen heeft gekregen. Gezien de schedelbasisfractuur moet Buij sers direct bewusteloos zijn geweest en pas daarna is hem met het scheermes de hals afgesneden. De verwondingen aan den hals moeten met groote kracht zijn toegebracht en wijzen op opzet. Bij vrouw Senden heeft de getuige di verse verwondingen op het gezicht aange troffen. Eveneens had vrouw S. twee groo te verwondingen aan den hals. Door den president gevraagd deelde ge tuige mede, dat verdachte hem bekend heeft, Buijsers en zijn schoonzuster te hebben gedood. .,Tk heb het echter niet met opzet gedaan", had zij daaraan toege voegd. „Maar het is hun eigen schuld." De dokter acht het onaannemelijk, dat Buijsers zich zelf met een scheermes heeft verwond, want door den slag op het hoofd was hij reeds bewusteloos. Hij is er dan ook van overtuigd, dat de verdachte vrouw Senden van achteren heeft aangevallen De aard der verwondingen duidt daar op. De verdachte ontkent weer, de menschen te hebben vermoor* „Ik heb die menschen nooit iets misdaan. Als ik bekend heb, dan is het om mijn schoonzoon en mijn dochter te redden. Ik heb moederliefde." Bij deze woorden begint het publiek op de tribune te joelen.. De president maant tot kalmte aan. De volgende getuige is A. van der Mul- lem, opperwachtmeester te Brunssum, die met eenige collega's een onderzoek ter plaatse heeft ingesteld. Hij verklaart, dat vrouw Senden op het punt stond uit te gaan, of dat zij juist was thuis gekomen. Het lijk van Buijsers lag in de slaapkamer op bed en was keurig toegedekt. t j j Daeevos I heer...... een erkend kuikenbroeder onder dir^JuSafhtt Huis van bewaring te no...... Deze betrekt de eieren van 12 ver- airecieur van «w,nm» Verdach- schillende vermeerderingsbedryven en er ÏS'ïnhaafwUdrtrefte" m'haa'rw-rbaar- "Vu behoeft men dus niet te v.agcn waar loos hebben geslagen. van bedr„yen die heelemaal niet Requisitoir. !»orum onderzocht zijn. otvi I 2 Deze brief is ook interessant. De gedu- De advocaat-generaal mr. Massmk, nam afnemers zendt een brief van den vermeerderingsbedrijfshouder dat als volgt en hierna requisitoir in deze zaak. Wat Merkelbach is geschied is ontzettend men moet deernis hebben met den man en de vrouw die daar zijn afgeslacht. Daar. naast is het gerechtvaardigd de politie te bewonderen die de verdachte heeft op ge spoord en een onderzoek ingesteld waar van de resultaten zoodanig zijn dat de vrouw door de rechtbank te Maastricht als daderes kon worden veroordeeld. Mr. Mas- sing zei voorts dat verdachte beschikt ovei een groote fantasie, vandaar het fantasti- luidt: Ik deel u mede dat door mU onderge- teekende, houder van een vermeerderings- bedrijf en kuikenbroeder de hennen door my zelf zijn onderzocht en dat er geen en kele positief reageerde. Ik schrijf de sterfte toe, dat de kippen te veel gelegd hebben, want het betreft hier een toom jonge die ren van 100, die gemiddeld 75 eieren per dag leggen". Nu is het al dubbel ongelukkig dat men van eerste legs hennen gaat broeden en dan sche verhaal van den gemaskerden man. deskundig pullorumonderzoek Toen aan de vrouw werd aangetoond dat «ogm onderzoek door H„„ dit verhaal niet waar kon zijn heeft zij tenslotte een bekentenis afgelegd, welke zij later introk om daarna opnieuw te bekennen en weer te ontkennen. Spreker eischte tenslotte tegen de verdachte, die 64 jaar oud is, wegens doodslag tweemaal gepleegd, v ij f- tien jaar gevangenisstraf. De maximumstraf wilde spreker niet eischen want de verdachte heeft haar leeftijd mede, dit is de eenige verzachtende omstandigheid welke te haren gunste spreekt. en bloem- Tusschen 'n half uur na zonmnder- gang en 10 uur 's avonds hebt u voor waarschuwingsseinen de keus tus schen den hoorn en 't knipperen met de koplampen. Tusschen 10 uur's avonds en 'n half uur vóór zonsopgang zijn geluids signalen verboden (behalve in 'n noodgeval). Overbodige geluidssignalen zijn altijd verboden evenals 't gebruik van on redelijk sterke autohoorns! Welke kleur(en), welke vórmen U ook wenscht, Wij drukken het! ALKMAARSCHE COURANT, TEL. 3320 Gunstig weer voor het planten scheuren van diverse planten. Nu de warme dagen weer zijn gevolgd door een periode van regenachtig, koel weer, haasten we ons om verschillende werkzaam heden te verrichten, die we bij voorkeur bij dit weer doen. Tal van éénjarige zomer bloemen die met kluit moeten worden uit- geplant, als Asters, Scabiosa, Zinnia, Tagetes of Afrikanen, Antirrhinum of Leeuwenbek ben e.a. planten we nu op de plaats waar ze zullen bloeien. De ter plaatse uitgezaaide zomerbloemen als: Papaver, Godetia, Clar kia, Delphinium ajacis of éénjarige ridder sporen, e.a. dunnen we uit tot op den ge- wenschten afstand, ze zullen er bij dit weer weinig van hebben te lijden. Ook tal van vroegbloeiende rots- en perkplanten, die nu zijn uitgebloeid, en door scheuren kunnen worden voortgekweekt, namen we nu, bij dit ook daarvoor gunstige weer, onderhanden. Zoo scheuren we Primula veris of sleutel bloemen, waarvan we de jonge planten liefst in de schaduw zetten. P.Wanda, P.Yuliae, P.denticulata e.a. kunnen eveneens nu wor den gescheurd. Arabis alpina en Cerastium tomentasum zijn beide zeer mooie wit bloeiende voorjaarsbloeiers, maar wilde groeiers. Het is daarom wenschelijk deze elk jaar na den bloei opnieuw te scheuren, waarbij we dan slechts kleine polletjes van deze planten uitplanten. Ook deze behande len we zoo mogelijk bij regenachtig weer, daar ze anders spoedig verbranden. Bekende voorjaarsbloeiers zijn de viooltjes en ook dese zijn weer uitgebloeid. De éénjarige soorten worden, nadat we er zaad van heb ben gewonnen, weggedaan; de overblijvende soorten als: Viola cornuta, V.gracillis, V. cuculata e.a. kunnen we nu opnemen en door scheuren vermenigvuldigen. Ook deze jonge plantjes zijn slecht bestand tegen felle zon, waartegen we ze dan ook zoonoodig schermen. Mooie vroegbloeiende rotsplantjes zijn de mosachtige Saxifragasoorten als: S.decipiens, S.caespitosa, S.hypnoides e.a Deze worden thans ook gescheurd, waarbij we kleine polletjes uitplanten, die we op een half beschaduwde plaats planten. Waar de grond betrekkelijk humusarm is, verdient het aanbeveling om den bovengrond te ver mengen met een dun laagje turfmolm. Op de rotspartij komen dientengevolge tal van open plekken die we dan kun.ien aanvullen met daarvoor geschikte éénjarige zomer bloemen als Mesembrianthemum, Campanula speculum, Alyssum Benthamii procumbens, Linaria alpina, Portulaca, Tunica saxifraga enz. Door op de rots deze soorten te planten hebben we daar ook gedurende den zomer voldoende bloeiend materiaal. A. G. Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonné's worden gezonden aan Dr. te Hennepe Heemraadsingel 84 te Rot terdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. Nabeschouwing over de pullorumziekte in dit seizoen. Ik heb onlangs bij den aanvang van de broedtijd gewezen op het gevaar van pul- lorum-bemetting en aangeraden toch voor al geen kuikens te nemen van bedrijven die niet grondig door een dierenarts op pullo- rum onderzocht waren. Het broedseizoen is nu voorbij en hoewel het niet in cijfers uit te drukken is, is toch mijn indruk dat het met de pullorum dit jaar erger geweest is dan in het vorige jaar. Eigenaardig is het dat velen het slachtoffer geworden zijn van de onjuiste meening dat de z.g. „vermeerde- rings-bedrijven" pullorumvrije kuikens zou- I den afleveen. Iemand die 'de ziekteleer be grijpt en de moeilijkheden speciaal van de pullorumziekte kent, kan van te voren al wel zeggen dat geen enkel bedrijf, ook na behoorlijk onderzoek, kan zeggen dat het pullorumvrij is, doch voorzoover mij bekend houdt de erkenning t®t vermeerderingsbe- drijf niet in dat alle fokstieren door een dierenarts op pullorum onderzocht zijn. De I brieven die ik kreeg van verontwaardigde afnemers zijn dan ook talrijk en de opmer kingen die de slachtoffers maken zijn niet malsch. Eenige daarvan wil ik vermelden omdat men nu weer een jaar den tijd heeft om daarover te denken en te zorgen dat men het volgend jaar er weer niet inloopt. 1. „De kuikens die ik naar de Rijksserum- inrichting opzond en die bleken te lijden aan pullorum waren afkomstig van den I toepast, want zoo'n onderzoek door den eigenaar zelf heeft toch al bitter weinig waarde. Gebleken is ook wel dat het wei nig waarde had want niet één, doch ver scheidene afnemers van dezen vermeerde raar en kuikenbroeder hebben groote sterfte gehad. Een derde schrijft weer: „afdoende is de eisch van de Pluimvee-centrale dat ver meerderaars alleen kuikens mogen betrek ken van pullorumvrije dieren van fokkers niet. Veeleer moeten de dieren van de ver meerderaars over het geheele land ver spreid op pullorum worden onderzocht. Zou dit niet jaarlijks moeten gebeuren onder toezicht van controleurs? Ik heb zoo juist al gezegd «ten van pullorumvrije fokkers niet kan spreken, be mand kan dat garandeeren en dus is da conclusie van den briefschrijver geheel juist dat de vermeerderingsbedrijven ook onderzocht moeten worden. Dat is echter geen werk voor controleurs doch van die renartsen. Als men de bestrijding van der gelijke ernstige, besmettelijke ziekten niet in handen van dierenartsen legt komt er op den duur bitter weinig van terecht. 4. De uitkomsten van de eieren van het vermeerderingsbedrijf waren bitter slecht, slechts 28 terwijl uit dezelfde machine en den zelfden datum ingelegd van een ander bedrijf de uitkomst 75 was. Aan het broeden kan het dus niet liggen, trou wens dit was al de tweede keer dat van dit vermeerderingsbedrijf de uitkomsten zoo slecht waren. De eieren waren ook dun van schaal en gingen gauw stuk. Dit bedrijf heet een vermeerderaarsbedrijf, beter zou het zijn dat men het verminderaarsbedrijf noemde. Maar ondertuschen heb ik de scha de terwijl hij de steun opstrijkt. Uit deze brieven blijkt wel dat we er met een rationeele pullorum-bestrijding jammer- genoeg nog lang niet zijn. Er wordt nog ont zettend veel schade geleden die niet voor behoefde te komen én speciaal in deze tij den zijn dergelijke verliezen voor de pluim veehouders heel zwaar. Dr. B, J. C. HENNEPE. Nadruk verboden. Ter completeering van den maaltijd. Als er gasten of logé's zijn stelt de samen stelling van het menu wel extra eischen aan de huisvrouw. Men wil dan gaarne voor iets extra's zorgen, zonder dat de be reiding daarvan zooveel tijd kost, dat de gastvrouw te veel aan de keuken gebonden is. En aangezien zulk bezoek als regel extra uitgaven met zich brengt, zal niet ieder gerecht voor het beoogde doel geschikt zijn. Voor huisvrouwen, die een gerecht zoeken dat aan bovenbedoelde voorwaarden be antwoordt, biedt onze kaas vele mogelijk heden. Probeer eens hetzij voor opluistering van het twaalfuurtje of ter completeering van den warmen maaltijd een: Kaassoufflee (4 personen). 30 gram boter (1J4 afgestreken lepel) 30 gram bloem (3 afgestreken lepels) 2 34 d.L. melk (2)4 kopje) 150 gram geraspte belegen kaas 2 eieren wat peper en zout. Vermeng, op zacht vuur, de boter en de bloem; voeg hierbij de melk, onder goed roeren en met kleine beetjes tegelijk. Laat de massa even doorkoken tot een gladde, gebonden saus. Neem de pan van het vuur en voeg de kaas, de eidooiers en wat peper en zout toe. Klop het eiwit zeer stijf en vermeng dit met de kaasmassa. Doe het mengsel in een beboterd vuurvast schoteltje en laat het in een tamelijk warmen oven souffleeren 15 min.). Dien het gerecht onmiddellijk op; presenteer er kleine be schuitjes of geroosterd brood bij. Weer een fabriek die groot i door doelmatig adverteer Toen de productie der Schèck Dry Shaver Inc. (fabrikanten van een eiectrisch scheerapparaat) in 1935 meer dan 80.000 van haar apparaten kon afwerken per jaar, duefcfcsmer» pes met adverteeren beginnen. Men plaatste voor Kerstmis in enkele plaatsen, advertenties in couranten. Al de winkelvoorraden verkocht men met <teae reclame-campagne meteen. Na dat de productie in Juli weer bq was, adverteerde men opnieuw, nu in meer plaatsen. Hoewel de voorraad 750.000 had bedragen, was men weer t»tver- kocht. Het is te begrijpen, dat de firma be sloot haar productie voor >037 tot anderhaif mathoen apparaten op te voeren. Met de aoo doekralige adver tenties in - ■wvkoopsn.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8