De vijfde „Olympische dag". ALKMAARSCHE COURANT van MAANDAG 21 JUNI 1937 Centraal-Europa wint met 3-1 van de Westelijken. Fraaie sport gedemonstreerd West-Europa Centraal-Europa. De atletiekwedstrijd. SPORT EN WEDSTRIJDEN mers op een afgelegen terreinhoek gedemon streerd moesten worden. (Van onzen eigen verslaggever). Voor den vijfden keer hebben wy den zoogenaamden Olympischen Dag meege- maakt en voor den vyfden keer mogen we zeggen, dat deze dag weer geheel ge slaagd is. Bfj dit eerste lustrum mogen we wel even stil staan. Als wy n.1. thans eens nagaan, wat deze vyf Olympische dagen voor resultaat gehad hebben, dan moe' ten we allereerst herinneren aan de mogelijkheid, op deze manier gescha pen, om een sterke en goed getrainde ploeg naar de Olympische Spelen te zen den. En verder hebben deze dagen tien duizenden vertrouwd gemaakt met ver schillende takken van sport, waarvan ze vroeger misschien alleen wat gelezen hadden. We bedoelen hoofdzakelijk de athletiek en de paardensport. Karei Lotsy, de man van de Olympische dagen, heeft in het programma van dezen dag iets geschreven over dit festijn, dat pre cies weergeeft, wat de „Day" bedoelde en wat er bereikt is in de afgeloopen vijf jaar. Wy mogen het hier wel even overnemen om ook u, lezers, er mee in kennis te stellen Karei Lotsy dan schrijft: „De Olympische dag is destijds ingesteld, teneinde een natio naal sportbelang op doeltreffende wijze te dienen. Een goede vertegenwoordiging van de Nederlandscha sport ter gelegenheid van de Olympische Spelen wordt thans wel al gemeen erkend als een nationaal sportbe lang en een sterke stimulans voor alles wat in Nederland gericht is op verhooging onzer volkskracht. Bovendien schuilt in een goede sportvertegenwoordiging dit wordt thans alom en ook door de hoogste instanties in den lande erkend een vlagvertoon waar van de beteekenis niet te onderschatten is. Dat Nederland bij de Olympische Spelen in derdaad flink voor den dag gekomen is, dat wij als Nederlanders kunnen bogen op suc cessen, zooals vrijwel geen tweede land van den omvang en het inwonertal als ons ge liefde vaderland wist te behalen, dat danken wy ongetwijfeld aan de toewijding en de sportieve hoedanigheid van onze represen tanten, doch stellig óók aan het Nederland- sche sportpubliek, dat door zyn moreelen en daadwerkely ken steun voor de basis van deze sportsuccessen zorg droeg. Nederland een leidende positie in de internationale sport verzekeren, die opzet zou nooit geslaagd zijn, als onze sportleiders en onze sportlui zelve niet achter zich wisten de groote massa var» het Nederlandsche volk, die onze sportlui steunt met haar sympathie en met haar aanwezigheid by alle belangrijke sport evenementen. Wij hebben hier in Nederland gekregen een enthousiast en tevens een in verschillend opzicht deskundig en sportief voelend publiek, dat men ons elders benijdt en dat tevens oorzaak is, dat de F.I.F.A. be sluiten wilde, dat deze wedstrijd West Euro paCentraal Europa hier thans opgenomen kon worden in het gevarieerde programma dat voor dezen dag is samengesteld. Het wei slagen van de Olympische dagen is de basis geworden van het welslagen van de Neder landsche deelname aan de Olympische Spe len en dit prachtige succes is de vrucht van de stilzwijgende samenwerking tusschen de sportwereld en het Nederlandsche sport publiek. Ik gevoel het als een aangename plicht daarvoor dit Nederlandsche publiek zeer hartelijk dank te zeggen". Lotsy heeft hier het sportlievende publiek wel zeer bizondere hulde gebracht en terecht. Want steeds weer is ons op de Olym- pische Dagen de sportieve geest van de dui- I door de iaatsten 20 meter uit te loopen. In En ziet: het liep alles nog veel vlotter dan voorheen, toen er slechts een kleine 40.000 menschen in het kasteel aan den Amstelveenschen weg kwamen. Ner gens was ook maar even een opstopping; het liep als gesmeerd en waar elke agent blijkbaar precies wist, wat hy doen moest en met een volle zekerheid han delde, daar was het resultaat werkelijk verbluffend. Wat dat betrof: Amsterdam klopt Rot terdam met vele lengten! In het stadion! O, wat is dat trotsche gebouw veranderd En het is er niet mooier op geworden. Want de Marathon-tribune heeft een al te zwevend dak gekregen en beide overdekte tribunes vormen met de rest niet meer een geheel. De gezelligheid en de eenheid kun nen terugkomen, kunnen wellicht nog ver groot worden, als alles weer een geheel is: als de marathon-tribune weer dicht gemet seld is aan de rugzijde en de open ruimten naast de tribunes weer gevuld zijn, Maar op het oogenblik is wat de intimi teit betreft het Feyenoord-stadion num mer één. De terreincomplexen, het speelveld, de loopbanen, enz., dat alles was natuurlijk van de meest perfecte kwaliteit. De hockeyers kunnen onmogelijk op betere vélden ge speeld hebben; de voetballers hebben niet vaak zoo'n biljartlaken als speelveld; de athletiekers hebben een ruime loopbaan, die alleen wat zwaar was, maar verder niets te wenschen over liet. En de organisatie klopte natuurlijk, want Jan v. d. Berg had de leiding, wat het tech nische gedeelte van dezen Dag betrof. Ook verder klopte de organisatie en Karei Lotsy's miriutenberekening faalde waar achtig niet! De wedstrijden. Natuurlijk geven wy hier verder nog het een en ander weer over de verschillende takken van sport, die gisteren beoefend wer den. Maar eerst zouden wy een algemeen overzicht willen geven: eenige indrukken, meer niet. Als we dan met de athletiek beginnen, dan mogen we allereerst opmerken, dat de deel nemers voor een zeer moeilijke taak ston den. We schreven reeds, dat de baan zwaar was. Daar was natuurlijk niets aan te doen. Wat erger was, en wat zeer zeker van in vloed is geweest op de diverse prestaties, dat was het starten. Als we ons niet verteld heb' ben, dan is er negen keer een foutieve start geweest, waarvan onze hordenloopster, mej. v. Baaien Blanken uit Wieringerwaard, de dupe werd. Ze werd, nog voor ze met haar concurrenten definitief kon vertrekken, ge diskwalificeerd. En verschillende anderen hebben maar net op 't kantje af die diskwa lificatie kunnen ontgaan. Dat lag hem zeker niet aan de deelnemers; dat lag hem aan den starter die wel een zeer ongelukkigen dag gehad moet hebben Hij heeft alle deelnemers meer dan nerveus ge maakt met zijn starten, omdat er tusschen het „klaar?" en het startschot veel en veel te veel tijd verliep. Men moet het zelf „aan den lijve gevoeld" hebben, om te weten, hoe zwaar het is, op deze manier te moeten vertrekken. Ondanks deze groote handicap is er over 't algemeen goede sport te zien gegeven. Wellicht was het mooiste nummer dezen keer de finale 110 M. hordenloop, die een gedecl deerde overwinning werd voor onzen groo- ten tienkamper Brasser, die in zyn serie met evenveel gemak als Kaan de eerste plaats had veroverd. In de finale leverden deze twee cracks een fraaien strijd, dien Brasser tenslotte in zijn voordeel besliste, De hockey-wedstrljd. De hockeyers, die reeds lang hun sticks hadden opgeborgen en thansi de zomersport beoefenen, toonden, dat zij nog steeds niet al te ongetraind waren. Met een snelheid, die verbluffend was, hebben beide ploegen een gaaf spel gedemonstreerd, dat zeer levendig was. De techniek was van zeer hoog gehalte en tal van fraaie staaltjes heb ben wij mogen bewonderen. De Amsterdam- sche ploeg verloor met 20 van de rest van Nederland maar de verhouding ware beter uitgedrukt door een 2-v-l uitslag. Het voetballen Evenzoo het voetballen. Dat werd 31 voor Centraal, welke cyfers ook al niet heelemaal juist waren. Een 3—2 overwin ning voor de Centralen ware beter ge weest. Ook deze voetballers hebben ons een smakelijk partijtje voorgezet waarin de com binatie zeer wel klopte, waarin behoorlijk gespeeld werd en waarin alleen het heilige vuur om te winnen, ontbrak. Maar overi- gens een pracht wedstrijd, waarin de tech niek zeer fraai gedemonstreerd werd en waarvan tactisch heel veel te genieten viel. De paardensport. Tenslotte was er het springconcours, waaraan onze meest bekende ruiters deel namen. Ook dit deel van het programma als steeds het slotstuk was van prima gehalte. We hebben v.oor den zooveelsten keer weer eens kunnen zien, hoe onze ruiters meester zijn over hun paard en hoe de paar den getraind zijn voor deze concoursen. Luitenant Greter won dit concours en zijn overwinning was welverdiend. Met 0 fouten en in den snelsten tijd voerde hy zyn „Er- nica" ter overwinning. Het publiek. En zoo heeft het publiek dus weer een fraaien sportmiddag meegemaakt en nie mand zal spijt gehad hebben, dezen dag bij gewoond te hebben. Niemand, dus ook prins Bernhard niet! Want dat was wel iets zeer bijzonders: voor het eerst was een lid van onze konink lijke familie op een Olympischen Dag tegen woordig. Prins Bernhard kwam ongeveër 10 minuten voor twee en hij bleef tot half zes, d.w.z. tot het einde. Het publiek bracht hem een hartelijk en welgemeend applaus en liet hem verder ge lukkig geheel met rust. Het programma werd door deze komst zelfs geen seconde on derbroken. Wellicht is dit de juiste manier geweest, om het den Prins der Nederlanden zoo aan genaam mogelijk te maken Hoogeschoolvoetbal in het Olympisch stadion. „Deze wedstrijd heeft mij doen denken aan de ontmoetingen tusschen Uruguay en Argentinië in 1928" aldus vertelde ons na afloop een bekend Nederlandsch voetbal-official. „Toen voetbal van superklasse en ook vanmiddag heb ik vaak genoten van prachtig technisch hoogstaand spel, dat wij in Nederland slechts heel zelden krijgen te aanschou- zenden toeschouwers opgevallen; steeds weer in alle vier, die er gehouden waren; gelukkig ook nu, gedurende dezen vijfden Dag. En dezen vijfden Dag waren er zeker een den zeer fraaien tijd van 15.1 sec. werd hij eerste op den voet gevolgd door Wim Kaan, die precies 0.1 sec. langer werk had. De 100 Meter was natuurlijk voor Osen- darp, die echter in de finale meer tegen- Er schuilt veel waars in dit oordeel. Deze ontmoeting tusschen Centraal en West Euro pa was geen gewone landenwedstrijd vol spanning en sfeer, zooals wij die kennen in de Nederland-België serie, maar wel voet bal, zoowel waar het samenspel als indivi dueel werk betrof, van zeer schoone kwali teiten. Wij denken aan het schitterende defensieve werk van de achterhoede van West-Europa, waarin Caldenhove vooral voor de rust schitterde; wij memoreeren het phenomenale spel van Kitzinger die een der allerbeste spelers van het veld is geweest; wij zien weer voor ons het keurige samen spel tusschen Braine en Lehner, eveneens voor de pauze en in doel den Italiaanschen keeper Olivieri, die heel wat lastiger werk heeft gehad den Jakob, schitteren. En wie heeft niet genoten van het pittige, vlotte, enthousiaste, technische onovertref bare spel van Piola, den midvoor die zwaar gedekt werd en niettemin kans zag het spel te verdeelen! Ziedaar enkele korte beschouwingen, wei- goede 50.000 menschen in het stadion ver- stand ]creeg> dan verwacht werd. Pas op de ke toch reeds den indruk geven, dat deze zameld, die een keur van sportieve gebeur-1 -' 1 1<- tenissen hebben meegemaakt. Ze hebben als hoogtepunt den unieken voetbalwed strijd West-Europa—Centraal-Europa mee gemaakt; ze hebben een prachtige, gave par ty hockey gezien, waarbij de ongetraind- laatste meters liep hij gedecideerd uit, al waren zijn concurrenten niet vef achter. De dames liepen eveneens goed; vooral de eerste serie was van goede kwaliteit en werd met slechts een meter verschil gewon nen door mej. Koen, die een zeer snelle heid der spelers vrijwel niet opviel; zij heb- gespurt had. Haar tijd was 12.5 sec., ter ben populaire athletieknummers „beleefd en tenslotte gezien, wat onze ruiters prestee- ren, wat gave ruitersport is! Om en in het stadion. Rotterdam heeft een stadion voor 60.000 bezoekers. Zoo'n aantal is er geweest bij den voetbalwedstrijd NederlandBelgië. En de verkeersmachine draaide niet! Amsterdam had een stadion van 38000 en die waren er steeds op belang- rijke sportdagen. En de verkeersmachine genoemde. De rest kwam ver achter. draaide best! Maar Amsterdam heeft een veU!r°°^ s a" dion gekregen en kan nu ook een 60X100 man bergen. Gisteren waren er ruim 50.000. Hoe zou nu het verkeer geregeld zijn? Het kan niet ontkend worden, dat de Am- sterdamsche verkeerspolitie nieuwe maat- wijl zij er in de finale 12,6 sec. over deed, wat net voldoende was, om te zegevieren over de anderen, van wie mej. ten Brake in 12,7 sec. als tweede arriveerde. Laten we eerlijk zeggen, dat de 80 M. hor denloop voor dames min of meer een misluk king werd. Alleen het duel tusschen de dames ten Brake en Doorgeest was span nend. Beiden maakten 12,2 sec., en slechts met enkele centimeters verschil won eerst- ontmoeting qua spel zeer hoog moet wor den aangeslagen en een unicum in de ge schiedenis van het wereldvoetbal zal blyken te zyn. Dat Centraal Europa gewonnen heeft, heeft o.i. twee oorzaken In de eerste plaats was de Centraal Europeesche ploeg homogener dan die van West Europa. In de tweede plaats vertoonden alle spelers van Centraal Europa constant goed spel. West Europa vormde een minder goed geheel. De combinatie BraineBakhuys vlotte niet goed: meende Bakhuys, dat Braine naar rechts zou plaatsen, dan ging het juist naar links. LehnerBraine vlotte voor de rust wel, doch in de tweede helft was het een stuk minder. Stanley van den Eynde was in sommige perioden bepaald Het hoogspringen leverde geen bizondere zwak. Hij kreeg veel te doen, vooral Smit resultaten op; zulks in tegenstelling met het speelde hem verscheidene ballen toe, doch speerwerpen, dat op keurige wijze gedemon- in het duo Serantoni-Sesta had hij tegen- streerd werd en waarbij v. d. Pol slechts standers gevonden, die moeilijk te passee- 30 c.M. beneden het Ned. record bleef Er is ren waren, dus alle hoop, dat dit record binnenkort Ook de verrichtingen der spelers indivi- sneuvelt. dueel waren niet gelijkmatig, zooals bij de Intusschen is het alleen jammer, dat de Centraal Europeesche vertegenwoordigers. regelen had genomen, dienen 7e^'ze"^lot I "ee" i"aatstgenoemde nummers in de pauze I Verscheidene spelers hadden hun ups en verloop moesten een werden gedemonstreerd, toen een groot ge- downs. gistermiddag gelegenheid g te deelte van het publiek in de koffiekamers Deze factoren hebben tenslotte den door deel van die maatregelen a p I zat En even jammer is het, dat deze num-1 slag gegeven. In technisch opzicht was er toetsen. 1 overigens ook nog wel wat bij West Europa aan te merken. Het koppen, uitmuntend ver zorgd bij Centraal Europa, liet bij West Europa zeer veel te wenschen over. In het West Europeesche-elftal vonden wij Kitzinger, den rechtshalf, den beste. Ook Delfour heeft uitstekend gespeeld, evenals Goldbrunner, die speciaal belast was met de bewaking van Piola, een taak, waarvan hij zich als stopper spil uitstekend gekweten heeft. Verder waren Smit en Braine goed op dreef. Jakob heeft prachtig werd in het doel laten zien. In de voorhoede wisselde Lehner goede dingen met slechte af. Bakhuys kan niet in de schaduw staan van Piola, en voorts kan van hem gezegd worden, dat hij zyn ouden vorm zeker nog niet terug heeft. In de Centraal Europeesche-ploeg was geen zwakke plek te ontdekken. Het spelverloop. Over het spelverloop kunnen wij nog kort zijn. In de eerste helft was West Europa veelvuldig in den aanval, getuige ook het aantal hoekschoppen op het doel van Oli vieri, niet minder dan 7. Olivieri heeft er gevaarlijke schoten van van den Eynde, Lehner, Braine en Kitzinger uitgehouden. Na zeventien minuten wist Sarosy den bal bij de doellijn vrij te spelen. Zijn voorzet werd door Sas onhoudbaar ingekopt. Schmaus moest voor de rust door Rava vervangen worden. In de tweede helft wist Sas den voorsprong van Centraal Europa na 3 minuten te ver- grooten, toen hij op een through pass van Piola doorliep, Jakob liep uit en met een kalm boogschot over het hoofd van den keeper lag nummero twee in het net. West Europa antwoordde met enkele vin nige aanvallen, waarbij vooral Smit zich onderscheidde. Na een half uur maakte Nejedly er met een scherp schot 30 van. Tegen het einde werd West-Europa ster ker. Braine tikte den bal met zijn hak keu rig naar Smit, deze plaatste over het hoofd van Sesta op doel, Bakhuys was doorgeloo- pen en voor dat Olivieri gelegenheid kreeg zich op den bal te werpen, had Bakhuys reeds ingetrapt 13. Met dezen stand kwam het einde. WestEuropa: Doel: Jakob (Duitschland). Achter: Paverick (België) en Caldenhove (Nederland). Midden: Kitzinger (Duitschland), Gold brunner (Duitschland) en Delfour (Frank rijk). Voor: Lehner (Duitschland), Braine (Bel gië), Bakhuys (Nederland), Smit (Neder land) en van den Eynde (België). CentraalEuropa: Doel: Olivieri (Italië). Achter: Sesta (Oostenrijk) en Schmaus (Oostenrijk). Midden: Serantoni (Italië), Andreolo (Ita lië) en Lazar (Hongarije). Voor: Sas (Hongarije), Meazza (Italië), Piola (Italië), Sarosy (Hongarije), Nejedly Tsjecho-Slowakij e De meening van Europeesche officials. Centraal Europa was veel gevaarlijker voor doel, aldus was de meening van scheidsrechter Jewell, toen wij hem na af loop in de kleedkamer opzochten en hem zijn indrukken over den wedstrijd vroegen. West Europa speelde Engelsch, ,terwijl Centraal Europa meer het Schotscne spel liet zien. Het was overigens een zeer spor tieve ontmoeting met hoogstaande momen ten. In het West Europeesche elftal vond ik Smit een van de uitblinkers. Hij demon streerde een type spel, dat in Engeland vol komen thuis zou hooren. In elke eerste divi sie club zou een speler als Smit worden op genomen. Niet alleen in het veld is hij uit stekend, maar voor het doel heeft hij ge toond, dat hij kan schieten. Bakhuys zag ik niet voor de eerste maal spelen. Hij was niet de oude, ik heb hem wel eens beter ge zien. Een der beste spelkenners van Midden Europa, de Hongaarsche official dr. Fodor, vond 't een prachtigen propaganda-wedstrijd voor het voetbal. Het verschil in speltype tusschen Centraal Europa en West Europa was hier toch wel duidelijk tot uiting geko men. West Europa dekt de tegenstanders uit stekend, daarom was het ook zoo moeilijk voor het Centraal Europeesche binnentrio gevaarlijke situaties te scheppen. Het is dan ook niet te verwonderen, dat de doelpunten van Centraal Europa alle drie door buiten spelers zijn gemaakt. Sas en Piola vond dr. Fodor de besten van het team, bij West Europa blonken Braine, Lehner en alle drie spelers der middenlinie uit. De Italiaansche voetballeider, de heer Pozzo, was van meening, dat het inderdaad een mooie interessante ontmoeting was ge weest, doch in technisch opzicht was zij toch niet meegevallen. De beste speler van het veld was Braine. Piola heeft in de eerste helft schitterend gespeeld. Het belangrijkste van dezen wedstrijd is, aldus vervolgde Pozzo, dat West Europa getracht heeft Engelsch te spelen, maar dat dit niet gelukt is. De reden daarvan is heel eenvoudig. Spelers als Delfour, van den Eynde, Braine zijn dat niet gewend, boven dien is er geen oefenwedstrijd van te voren geweest. Ik ben zeer tevreden, niet alleen over den voetbalwedstrijd, maar over den ge- heelen dag, was het antwoord van den heer Lotsy, toen wij hem een dergelijke vraag voorlegden. Ondanks critiek van andere zijde, vooral uit het buitenland, is dit experiment uit stekend geslaagd. In den wedstrijd van vandaag kon men van staaltjes spel genie ten, die men dit seizoen nog niet had aan schouwd. De uitslag 30 'zou niet juist zijn geweest, 31 geeft de verhouding beter weer. En dan moet men niet verge ten, dat West-Europa niet van te voren een' oefenwedstrijd heeft kunnen spelen. Centraal Europa heeft een oefenwed strijd van te voren gespeeld, dat was dui delijk merkbaar. De aanvoerder van de West-Europee- sche ploeg, doelman Jacob, verklaarde ronduit, dat West-Europa ongelukkig ge speeld had. Een gelijk spel had beter de verhouding weergegeven, b.v. 22. West- Europa vond ik in de eerste helft beslist beter, ook Jakob had niets dan woorden van lof over Piola, een speler, naar hij zeide, zooals men slechts zelden op de vel den aantreft. In het West-Europeesche elftal was Braine prachtig op dreef, en verder vond hij Smit en Kitzinger uit blinkers. De captain van Centraal Europa, Sesta, verklaarde, dat hij verheugd was, dat het zoo'n faire en fraaie wedstrijd was gewor den. Beide ploegen hebben prachtig ge speeld. Braine in het West-Europeesche elftal en Piola in de Centraal Europeesche ploeg waren de sterren geweest. Natuurlijk was het moeilijk een homogene ploeg te vormen en hier kwam het bij de meeste spelers meer op gevoelskwestie aan dan op verstand, en met die voetbal„feeling" ging het nogal, is het niet zoo? Smit had het een fijnen wedstrijd ge vonden. Je speelt veel rustiger in een der gelijke ontmoeting, er hangt niet zoo veel van af als in een landenwedstrijd, was zijn meening. Caldenhove noemde het resultaat niet juist. Vooral voor de rust heeft West- Europa uitstekend gespeeld en een ver houding 11 was toen beter geweest, en wat een kansen heeft West-Europa ge had! Bakhuys deelde mede, dat het doel van Centraal Europa te klein was geweest en dat er daarom niet meer dan één doelpunt gemaakt was! Allen spraken van een fairen wedstrijd. De ongelukjes met Schmaus en Paverick waren van toevalligen aard. Overwinningen voor Osendarp en Fanny Koen. Van de athletieknummers was de 100 meter voor heeren het belangwekkendste. In de eerste serie won Osendarp voor Boers- ma en K. Baumgarten, terwijl van Beve- ren in de tweede serie de eerste plaats be zette voor „de Haas" en Berger. De eindstrijd gaf een uitstekende race tusschen de beide seriewinnaars te zien. Osendarp kreeg een kleinen voorsprong, maar van Beveren gaf geen kamp en be dreigde zijn tegenstander zelfs een oogen blik. Met gering verschil ging Osendarp als eerste over de eindstreep. Zijn tijd 10,7 sec., kan voor deze zware baan zeer goed ge noemd worden, terwijl ook de prestatie van Van Beveren (10,8 sec.) er mag zijn. Boers- ma eindigde voor „de Haas" op de derde plaats. Op hetzelfde nummer voor dames stak Fanny Koen met hoofd en schouders boven de andere deelneemsters uit, zoowel in haar serie als in den eindstrijd bleef zij gemak kelijk voor mej. ter Braake. Ali de Vries, die haar serie won, faalde in den eindstrijd. Fanny Koen maakte een tijd van 12,4 sec. De 110 meter horden bracht een goede overwinning voor Brasser, die in de finale W. Kaan versloeg. Hij had deze zege te dan ken aan zijn goed vertrekken, want den kleinen voorsprong, dien hij daarbij behaal de, wist hij tot het einde te behouden. De Hagenaar Jansz bezette de derde plaats. Mej. ter Braake won het nummer 80 me ter horden met miniem verschil voor mej. Doorgeest, voor wie dezelfde tijd (12,2 sec.) genoteerd werd. Bij de demonstratie speerwerpen bereik te van der Poll den uitstekenden afstand van 64.05 meter, waardoor hij slechts 30 centimeter onder het Nederlandsche record bleef. Ook Lutkeveld leverde een goede prestatie met een worp van 62.15 meter. De hoogspringers kwamen tot 1.85 meter. De uitslagen luiden: 100 meter hardloopen heeren: eerste se rie: 1. Osendarp (Trekvogels) 11 sec.; 2. Boersma (Aac) ll.'l sec.; 3. K. Baumgarten (Trekvogels); 4. Martini (vlug en lenig). Tweede serie: 1. van Beveren (A.V. 1923) 11 sec.; 2 de Haas (Vlug en Lenig), 12.2 sec.; 3. Berger (Aac); 4. H. Baumgarten (Trek vogels). Eindstrijd: 1. Osendarp 10,7 sec.; 2. van Beveren 10,8 sec.; 3. Boersma; 4. „de Haas". 110 meter horden heeren: Eerste serie: 1 W. Kaan (Haarlem) 16.2 sec.; 2 A. Jansz (Vlug en Lenig) 16.3 sec.; 3 Schimmelpenning (Haarlem). Tweede serie: 1 Brasser (Aac) 15.6 sec.; 2 Balhan (Trekvogels) 16.1 sec.; 3 v. Leeu wen (Aac); 4- Spanjerdt (Philips). Eindstrijd: 1 Brasser tijd 15.1 sec.; 2 W. Kaan 15.2 sec.; 3. Jansz; 4 Balhan. 100 meter hardloopen dames: Eerste serie: 1 Fanny Koen (Sagitta) 12.5 sec.; 2 Ter Braake (Ada) 12.7 sec.; 3 J. Bolwidt (Gita Haarlem); 4 M. Koster (Uda Utrecht). Tweede serie: 1 Alie de Vries (Ada) 13.3 sec.; 2 A. Doorgeest (Ada) 13.3 sec.; 3. M. v. Winols (Uda); 4 T. Wijnmalen (Minerva Rotterdam) Finale: 1 Fanny Koen 12.4 sec.; 2 Ter Braake 12.7 sec.; 3 A. Doorgeest. 80 meter horden: Finale: 1 K. ter Braake (Ada) tijd 12.2 sec.; 2 A. Doorgeest (Ada) zelfde tijd; 3 D. de Bruyne (Odia); 4 M. M. Koetsier- Kuijff (Uda). Speerwerpen: 1. J. F. van de Poll (P. S. V., Eindhoven) 64.05; 2 N. B. Lutkeveld (Aac, Amsterdam 62.15 m.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 9