De Groote Prijs van Nederland. Hket&ecidU Jkouinciaai Tlieuws Aqmda Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. ZUIDSCHARWOUDE Laatste berichten AAN DEN VOORAVOND VAN DEN GROOTEN STRIJD. door 7' T:_aC.htl* rijden- Niet het minst Alkmaar, Zaterdag. HET AUTOBUS-ONGELUK TE DEN HELDER. Een der kinderen overleden. De 13-jarige Leisbeth Dirks, die giste ren by het autobus-ongeluk te den Hel der zwaar gewond werd, is aan haar verwondingen te den Helder overleden. Het meisje woonde te Breezand. DE SLAGERSTENTOONSTELLING. In ons nr. van Donderdag noemden wy winnaar van een tweeden prijs den heer I Banaar; dit moet zijn Banga. De prys was een zilveren lauwertak toegekend in de ru briek sierwerken. Bovendien had deze in zender nog een 2en prijs in de rubriek ver-1 sche vleeschschotels. ERNSTIGE BOTSING TE OUDORP. Vrijdagmiddag te ongeveer 5 uur zyn nabij den hoek BreelaanOudorperweg twee luxe-auto's tegen elkander gebotst. Vanuit de Breelaan kwam een zoo goed als nieuwe „Opel" aangereden, waarin een viertal personen waren gezeten, terwijl de andere wagen, waarin alleen de bestuurder zat, vanuit den Oudorperweg kwam. Deze laatste nam de bocht te veel naar links, waardoor een botsing bijna onvermijdelijk werd en de auto's met de linkervoorzijde te gen elkander kwamen. De schok was zoo he vig, dat één der inzittenden van de „Opel" bewusteloos geraakte. De beide auto's wer den aan de linkervoorzijde tamelijk ernstig beschadigd; later werden zy met een kraan wagen van de N.V. Jac. Met's Automobiel bedrijf weggesleept. De bewusteloos geraakte dame is met een Roode Kruis-auto naar het ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. De gemeente- en rijksveldwachter waren spoedig aanwezig en hebben ter plaatsen verscheidene foto's genomen en proces-ver baal van het gebeurde opgemaakt ONTHEFFING WINKELSLUITING. B. en W. maken bekend, dat morgen (Zondag) in verband met de groote natio nale gymnastiek wedstrijden, de winkels in consumptie-artikelen geopend mogen zijn van des middags 12 uur tot des namiddags 10 uur. VERKEERSONGELUK. Hedenmorgen even voor 11 uur heeft op den Kennemerstraatweg ter hoogte van de Emmastraat een vry ernstig verkeersongeluk plaats gehad. Een automobilist, die uit Heiloo stads- waarts reed, zag plotseling den wielrijder W., wonende in de Overdiestraat alhier, den rijweg oversteken, zonder dat deze uitkeek, of het verkeer dit toeliet. De automobilist trachtte den man nog te passeeren door zoo ver mogelijk naar links uit te wijken. Ech ter, de fietser kwam nog net met den wagen in botsing, viel en brak een been. Hij werd per ziekenauto naar het Centraal Ziekenhuis overgebracht. De automobilist kreeg een lichte hoofdwonde. De auto, die het trottoir opreed en in de haag van den tuin der familie W. C. Bosman terecht kwam, werd vrij ernstig beschadigd. 29 JUNI - VERJAARDAG VAN PRINS BERNHARD. De besturen der Alkmaarsche Oranjever- eeniging en der Christelijke Oranje-vereeni- ging noodigen de Alkmaarsche burgerij uit om op Dinsdag a.s., 29 dezer, ter eere van prins Bernhard, de stad een feestelijk aan schijn te verschaffen door in grooten getale vlaggen en wimpels uit te steken en zich met oranje te tooien. STAKING UITGEBROKEN. Vrijdagmiddag is ook in Broek op Langendijk een staking uitgebroken onder de schildersgezellen werkzaam aan het station voor de firma de Bock uit Leerdam. Het betreft een 6-tal Brabantsche gezel len die door den heer de Bock zijn aange nomen voor een lager uurloon als hier in deze streek geldend is. Mede op aandringen der Alkmaarsche organisaties werd het werk neergelegd en de eisch gesteld dat het geldende contractloon vastgesteld door de L. G. C. wordt uitbetaald. INTERNATIONAAL CONGRES VAN VACANTIEKOLONIES. Als vertegenwoordiger van de Neder- lr.ndsche regeering op het derde internatio nale congres voor vacantiekolonies, dat van 1 tot 4 Juli 1937 te Parijs zal worden ge houden, is aangewezen dr. A. Schuckink Kool, voorzitter van het Centraal Genoot schap voor Kinderherstellings- en Vacantie kolonies en als zijn plaatsvervanger de heer C. Snel, directeur van dat genootschap. De heer dr. L. van der Wilk te Alkmaar, geneeskundig inspecteur van het genoot schap, zal tevens het congres bijwonen. Op dit congres zullen de taak en de orga nisatie van de vacantiekolonies worden be handeld, bovendien het medische probleem van de inrichtingen voor verpleging in de open lucht en de internationale uitwisseling van kinderen in vacantiekolonies en herstel lingsoorden. DE SPAANSCHE OORLOG OP HET STRAND. Het opschrift is een beetje onduidelijk, maar het bedoelt te zeggen, dat men zelfs in Bergen aan Zee op het strand kennis kan nemen van de gevaren, welke de zee lieden in de Spaansche wateren bedreigen. De heer Hanraads alhier toonde ons heden een onder Bergen aan Zee aange spoelde radiogram, afkomstig van de British Wireless Marine Service en geda teerd op 5 Juni j.1. te Brest. Het is een „Nav. Warning" van den vol genden inhoud: Mine en surface signateé par 47-53 N. 0.5.05.36 W. (Myn aan de oppervlakte gesignaleerd enz.) Ook in het Engelsch is daaronder de mededeeling opgenomen. Zwakke tot matige westelijke tot zuide lijke wind; gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen regen; iets wanner. Voor morgen mooi weer met stijgende temperatuur te verwachten. Het hoogedrukgebied in het westen trok nog iets naar het zuiden en breidde zich belangrijk naar het oosten, over Frankrijk, onze omgeving en Duitschland uit. Over het geheele noorden van het waarnemings gebied ligt een uitgebreide depressie met het centrum in de omgeving van Janmayen, waar de barometer hedenmorgen beneden 730 m.m. was. In het noordelijk deel van het waarnemingsgebied is de wind west tot zuidwest met meest zwaarbewolkte tot be trokken lucht en plaatselijk regen. In noord-Schotland en langs de Noorsche kust is de wind krachtig tot stormachtig, overi gens meest matig. In het zuidelijk deel van het waarnemingsgebied waaien zwakke v/inden uit uiteenloopende richtingen, de lucht is meest gedeeltelijk bewolkt, alleen in midden-Europa zwaarbewolkt tot be trokken. In het oosten werd het veel kou der. In Memel, Breslau en Weenen was de ochtendtemperatuur heden 8 tot 10 graden lager dan gisteren. Alleen in Schotland is de temperatuur boven normaal, in vrijwel het geheele overige waarnemingsgebied is zij onder normaal. Voor onze omgeving wordt droog weer met zwakke tot matige wind uit zuidweste lijke richtingen verwacht, met gedeeltelijk bewolkte lucht en eenige stijging van tem peratuur. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 21.56 uur tot 4.09 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In zomertijd). Juni N.V. EIERVEILNG NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 26 Juni 1937. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 180000 stuks kipeieren aangevoerd van de prijzen als volgt: 5658 f f 3.25, 58—60 3—3.20, 60—62 f 1 3.40, 62—64 3.20—/ 3.60, 64—86 3.75. waar- 2.90— 3.10— 3.40 Aanrijding. Donderdagavond reed een motorrijder, de heer O. uit de Beemster, met zeer snelle vaart door het dorp. Bij de Krommebrug ging hij links door de bocht en botste tegen den wielrijder P. S. uit Noordscharwoude op, die op hardhandige wijze met de straatsteenen in aanraking kwam. De motorrijder stond spoedig stil. De schade aan het rijwiel beperkte zich tot een kapot voorwiel en een kapotte vork. De wielrijder had zich niet noemens- waa.rd bezeerd. De schade zal door den heer O. worden vergoed. /y><yyxxx>C<><x>0<><>^0<xxx><xx>00<><><V> De keuze van de krant is een belangrijk iels! Doe serieus uw keus, wanl anders helpt het mets! Wanneer V adverteert, neemt dan een GOEDE krant, Wij hennen er hier één De ALKMAARSCHE COURANT! Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De clown Bux (circusfilm); hoofdrollen Henri Rolland, Pierre Larquey, Suze Vernon. In het voorprogramma: Het koninklijk be zoek aan Amsterdam. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Spionage en contra-spionage (sens.); extra: Het onzichtbare front (sens.) Toe gang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Hr.rmonie, geen voorstelling. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer S. O. S. Ik ben verloofd (hum.); hoofdrol Dolly Haas. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 7.30 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Tentoonstellingen. Bergen, Moderne kunstzaal P. Boen dermaker Cz.: werk van Kees Boender maker. Geopend 1012 en 14 uur. Ook des Zondags. Zaterdag 26 Juni. Op het Doelenveld kermesse d'été en bal-champêtre. Zondag 27 Juni. Nationale wedstrijden Turnlust; op het Doelenveld kermesse d'été en bal-champêtre. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, optreden tele paat-speurder Maloïtz; radio-zanger Bert van Dongen; conferencier H. Diederichs. 8.15 uur, openluchttheater te Bergen, op treden Italiaansche opera (by slecht weer in Duinvermaak). Donderdag 1 Juli. 7.30 uur, ten huize van den heer W. Stroink (Blockhovepark), vergadering Voog- dyvereeniging Kinderzorg. Motoren. EN VERMISTE MAN GEVONDEN. Vanmorgen om 6 uur werd door een fa brieksarbeider te Noordhorn in het nieuwe kanaal drijvende gevonden het lyk van den sinds Dinsdag j.L vermisten 40-jarigen onge- huwden K. Vledder, gewoond hebbende te Noordhorn, wiens fiets dien dag bij het ka naal werd aangetroffen. Het lijk is in beslag genomen. De politie stelt een onderzoek in. SPREEKUREN WETHOUDERS. De spreekuren van de wethouders zullen Maandag a.s. niet om 4 uur maar om 3 uur worden gehouden. OPENING VAN HET NIEUWE VLIEGVELD „TEXEL". Heden om half twaalf heeft de directeur van den luchtvaartdienst, de heer H. Ch. E. van Ede van der Pais, het nieuws vliegveld „Texel" geopend. De heer van Ede van der Pais hield daar bij een uitvoerige rede. KANTONRECHTER PLAATSVERVANGERS BENOEMD. Bij K.B. van 23 Juni zijn benoemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Alkmaar: mr. H. Judell, advocaat en procu reur te Bergen (N.H.); mr. E. H. J. Wynne, advocaat en procureur te Alkmaar, mr. J. A. E. Buiskool, advocaat en procureur te Schagen en mr. A. Schenkeveld, advocaat en procureur te Alkmaar. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 27 Juni is de apotheek van Mevr. de Wed. C. M. B. Wanna, Mient 11, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. ALKMAARSCH KLEEDING- DE KKIN GCOMITE. Het bestuur schrijft ons: Nog steeds blijkt ons dat er ten opzichte van de werkwijze van ons Comité veel misvatting heerscht. Zoowel van de zijde dergenen die ons met hun gaven steunen als van hen die tot ons komen met hun aanvragen wordt de vraag nog wel eens vernomen: „Waarom moet voor de ver strekte goederen zooveel worden vergoed en waarom worden er in dit seizoen geen costuums meer verstrekt, temeer waar de behoefte eraan zoo groot is?" Op deze vra gen wil het Comité nogmaals gaarne ant woord geven. In onze beoordeelingscommissie komen wij voortdurend met den nood die in vele gezinnen heerscht in aanraking. Wanneer wy dan de aanvragen, vergezeld van rap porten van den Armenraad, moeten beoor- deelen of zij al of niet in aanmerking ko men om geholpen te worden, dan treft het ons steeds weer hoe groot deze nood is en hoe moeilijk het velen valt zelfs de kleine vergoeding te betalen. Laten wy U slechts een normaal geval van een werkloos gezin mogen voorleggen. Volgens ontvangen rap port bestaat het gezin uit man, vrouw en een kind. De werkloozensteun bedraagt 9.50 1.20 kindertoeslag 10.70. Daar gaat allereerst af voor huur en fond sen f 4.50. Blijft over 6.20. Daarvan gaat nog af gas, electr. enz. Wat overblijft i3 voor voeding méér dan noodzakelijk, doch aan uitgaven voor kleeding, schoeisel enz. komt men niet toe. En zoo komen de aanvragen bij ons bin nen om boven- en onderkleeding, schoe nen, beddegoed enz. Iedere week bij tien tallen. In sommige aanvragen klinkt een bittere toon, in andere weer de doffe klank der moedeloosheid. „Al zooveel jaren werk loos", „door alles heen", de kinderen thuis houden uit school bij gebrek aan kleeding of schoeisel", dat zyn zoo algemeen de klachten die aan de aan vragen vergezeld gaan. Vooral wanneer daarbij nog ziekte het gezin binnenkomt, uitzending naar herstellingsoord noodzake lijk wordt, dan is de weg naar het Kleeding en Dekkingcomité onvermijdelijk. Vooral groote stukken als costuums zijn van het schamele inkomen niet aan te schaffen en zoo blijft menigeen Zondags liever thuis dan zich met een al dikwijls hersteld costuum op straat te wagen. Maar genoeg, U begrijpt wel hoe groot de stroom van aanvragen is die ons Comité bereikt. En gaarne is ons Comité tot helpen bereid. Hebt gij het niet gelezen wat in het afgeloopen jaar door ons Comité werd ver strekt? Enkele cijfers slechts. Aan gebruik te kleeding: 7000 stuks gebruikte boven- en onderkleeding, 400 paar schoenen enz. En dan wat aan nieuw goed verstrekt werd: 98 cotuums, 573 paar schoenen, 200 lakens en sloopen, 726 stuks onderkleeding enz. Er is dus wel wat, zelfs veel, gedaan door het Comité, maar in verhouding tot de behoefte die er is nog weinig. Hoe heeft het Comité nog zooveel kunnen doen, vraagt gij misschien? Door giften die binnenkwamen, door ge houden collecten, donateursgelden, bijdra gen van instellingen van weldadigheid, maar ook, en niet te vergeten, door de ontvangen gebruikte goederen bij onze ophaalcampag- nes. Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. v.m. n.m. 27 6.14 6.37 2.44 3.01 28 6.49 7.12 3.17 3.35 29 7.26 7.50 3.55 4.12 30 8.08 8.36 4.35 4.53 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. v.m. n.m. 27 6.11 6.34 2.32 2.49 28 6.46 7.09 3.05 3.23 29 7.23 7.47 3.43 4.00 30 8.05 8.33 4.23 4.41 Maar.... wij hebben daarvoor ook noo- dig gehad, ja helaas noodig, de voor de goe deren betaalde bedragen al waren die, in verband met den kostprijs, nog zoo gering, Wilt U ook eens een beeld van onze uit' gaven? Op een costuum legt het Comité minstens 7.50 bij, op een paar schoenen 1.50 en zoo wordt bij alle verstrekte nieuwe goede ren minstens de helft van den inkoopprijs door ons Comité bijgepast. Wat dat op die hoeveelheid beteekent is uit de genoemde cijfers na te gaan. Hadden wij heel geen vergoeding gevraagd, wy hadden zeker meer dan tweederde der aanvragen moe ten afwijzen. Dan nog de kosten voor het ontsmetten der gebruikte goederen en U heeft eenigs- zins een beeld van ons bedrijf, als wij het zoo mogen noemen. Maar nu de costuums. Het is waar dat wij deze niet meer kunnen verstrekken. Door de stijging der prijzen moet er te veel bij en wij zitten momenteel met een bijna leege kas, zoodat wy ons deze groote uitga ven niet meer kunnen veroorloven, Of het dan niet noodzakelijk is? Wij hebben zeker wel 75 aanvragen om costuums ingeschreven, die wachten moe- „moeten dikwijls j ten tot financiën het weer toelaten. Wanneer dit zijn zal? Zoo gauw ieder die zich tot nog toe niet als donateur opgaf en dit toch zou kunnen, ja, eigenlijk moest deen, het besluit hiertoe neemt. Aanhoudend wordt er vanwege den Ar menraad gewaarschuwd om niet zonder voorafgaand onderzoek aan de deur te ge ven. Men krijgt hierdoor zoo licht, dat zy, die vragen durven, dubbel worden gehol pen, nog maar verondersteld dat het daar goed besteed is. Bij ons Comité is dubbele hulp uitgesloten en de aanvragen worden toegewezen aan de hand van door den Ar menraad verstrekte rapporten. Heeft U dus iets te missen, stuur ons s.v.p. even bericht er. de goederen worden door ons opgehaald en zij krijgen een goede bestemming. Bij ons zijn alle gezindten aangesloten, er wordt dus geholpen afgezien van kerkelijke ge zindten of politieke richting. Het Alk- maarsch Kleeding- en Dekkingcomité heeft daarom aanspraak op den steun van de ge heele burgerij. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo 1.81»/« 1.817» 8.977» 8.977» 72.91 72.88% 8.097» 8.097» 30.72 30.72 41.68% 41.67 40.10 40.07% 46.27 46.30 45.12% 45.10 Weet u waarom Nederlandsche rijders van naam, zooals een Jaap Fijma, niets zullen „knijsen"? Wel, omdat zijn motor niet hard genoeg „knurft" Vertaald beteekent het, dat Jaap niet veel zal presteeren, omdat z*n machine niet snel genoeg is. Het is doorgaans heel moeilijk voor een argeloozen leek het motorjargon ten volle te begrijpen, maar de bedoeling van een ren ner die aan zijn woorden ten grondslag ligt, is eenvoudig niet verkeerd te vatten. De Nederlanders zyn over het algemeen verontwaardigd dat zij niet in staat gesteld worden om op een wedstrijd, die in eigen land gehouden wordt, met materiaal aan den start te verschijnen, waardoor zijn een ern stige bedreiging van het buitenlandscbe contingent racers zouden vormen. Het is maar een weet, maar er schijnt verschil te bestaan tusschen een standaard machine, een „opgefokte" standaard en een fabrieksmotor. De laatste staat voor een pur sang renner gelijk met het paradijs De twee anderen zijn wel aardig, maar het scheelt een paar kilometertjes per uur met de aas der motorazen. Dat is voor een leek weer moeilijk na te gaan, maar een chrono meter wijst elk verschilletje onbarmhartig secuur aan en dus moet men het gelooven. Voor een amateur-toeschouwer is het trouwens maar het beste om met een zekere geringschatting te constateeren, dat bij de training renner zooveel op die-of-die motor toch een stuk langzamer gaat dan z'n collega. Met een beetje oefening van te voren in de lijst met deelnemers en motormerken gaat dat heel aardig en dan loopt het leeken- schap niet zoo erg in de gaten Het is een merkwaardig gezicht om een renner op het middenterrein aan het werk te zien en het kan beslist er toe leiden dat iemand, die er bijna toe besloten is zien een motor aan te schaffen, er meteen van zal af zien als hij een half uurtje „technisch" heeft hooren praten. In de eerste plaats de motorwoordenschat en de reparatiewerktuigen zijn zoo groot en zoo veel, dat ze een bepaald preventieve uitwerking hebben En in de tweede plaats is het niet onwaarschijnlijk dat men wan trouwend tegenover het motorrijdersgenot komt te staan als zooals hier veel het ge val is een crack van een rijder binnen komt met een pit, oftewel bougie, die niet deugt, die klaagt over sproeiermaat en over gearing. Die dit anders wel hebben en dat ml maal gewijzigd. Dit alles leidt er toe, dat de adspirant- motorrijder zich afvraagt: „Als hèm dat overkomt, wat zal my dan wel allemaal niet gebeuren." Daarom dit, heeft u een motor, maar is uw technische kennis geenszins volmaakt, of wilt u een motor koopen hoe dan ook, vermijdt een bezoek aan het middenterrein van het T.T.-circuit! Renners lief en leed. Hoewel de Nederlandsche renners gehan dicapt zijn door het bezit van niet volwaar- difge racemachines (voor ons nog altijd hard genoeg hun humeur heeft er niet on der geleden. Kent U Jaap Fyma? Een „gebauren en getaugen Mokummer." Een druif van een goozer, zooals men hier zegt. Een toffe knul, die met vurige liefde op z'n oude pot, een Ariel 1934, rijdt. Voor de gijn, zooals hij zelf zegt. Op een heele goeie plaats in het klassement heeft hij geen kans, maar dat deert hem weinig. Gisteren had dit stukje Amsterdam last met z'n te groote oranje valhelm Stop er een krant in, raadde een vriend aan. „Geef me liever een trekkingslyst van de loterij", zei Jaap, „dan kan ik altijd zien of ik er nog in zit". Een ander renner, die een Guzzi berijdt, had op een gegeven oogenblik pech en het geheel liet zich althans naar zijn gezicht te oordeelen niet zoo best aanzien. Een omstander, Amsterdammer van professie had de ontstemming op des rijders aange zicht ten volle bespeurd en constateerde: „Mijn gussie is naar de gussiemijne". Triest is de stemming geenszins, de rijders helpen elkaar zooveel mogelijk met raad en daad. Althans wat de mindere goden betreft. De „Grosze Kanonen" zijn beter geëqui peerd. De kleinste kleinigheden zijn aanwe zig m de groote wagens waarin de motoren vervoerd worden. Vooral de Duitschers munten uit door hun wonderbaarlijke goede organisatie. Maar ook door hunne prestaties op de baan. De 250 c.c. D. K. W.'s gieren over het circuit met een fantastische snelheid en naar „men" beweert kan den Duitschers in deze klasse de overwinning niet ontgaan. Ook de 500 B. M. W. kan nu glunderen, gelet ten minste op het zeer fraaie weer. Maar Nor- ton's gezicht betrekt... Fernhough troef! Fernhough, wiens naam op de meest uit zonderlijke en vreemde manieren uitgespro ken wordt, maakte Vrijdagmiddag de beste beurt van iedereen toen hij by de keuring met zyn wereldrecordmachine verscheen. Een pracht motor, geheel in stroomlijn ge bouwd en zilverkleurig. Voorop staat een blazende, zwarte kat geschilderd waarmee Eric waarschijnlijk het gevaar heeft willen bezweren. Een donderend aplaus viel hem ITJ 1 menschep klanten en riepen reeds toen de machine nog draaide. Het viel toen helaas niet op d,3a.rna was de Brou*h Superior de meest gefotografeerde machine van alle da- gen! De keuring is achter den rug. de training is onverbiddelijk afgeloopen en thans is het veilig voor den liefhebber het circuit te rij den en het is merkwaardig de sensatie daar van te beleven. T- T. gevoelens. Zien rijden doet rijden. De ™yza waar°P T. T.-renners rijden, door de stimuleerende invloed van toe- ^n°eUtW,eJldlt2ich in de diverse b0<*ten genesteld hebben. En die op elke motor die zij hooren (hoe luider, hoe beter) naderen, een van de meest beroemde renners verwachten Zoo iets streelt den mensch en dwingt hem tot meer gas geven; liefst juist in de bochten Dan een beetje voorover en men kan zich een Guthrie of een Ley wanen Gelukkig brengen de in de bochten aan gebrachte balen hooi en de met stroo om- wikkelde boomen de menschelijke zelfover schatting stilzwijgend maar desalniettemin

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2