HET BETOVERDE BOS. 8 Gemeentetadm Jladiopcaq uuftaw Jicoimcuud Tlieuws iNOORDSCHARWOUDE LANGENDIJK UITGEEST OUDE NIEDORP HEILOO ZUIDSChARWOUDE OUDE NIEDORP fi Vrijdagavond vergaderde de raad de zer gemeente in het gemeentehuis onder voorzitterschap van den heer jhr, A. L. van Spengler. De voorzitter zeide te hebben vernomen dat de gezondheidstoestand van den bur- gemcester van Broek op Langendijk zeer slecht is. Hij sprak den wensch uit, dat spoedig verbetering mag intreden en de heer Slot nog eenigen tijd voor zjjn gezin mag worden gespaard, Medegedeeld werd, dat In de plaats van den heer Leurlnk, die eervol ontslag heeft gekregen als gemeente-veldwachter, is aangesteld de heer P. van der Mars te Hleuwersluis, De politiediensten zijn gedurende de ziekte van den heer Leurlnk en de vaca ture verricht door den heer S, P. Rood, rijksveldwachter. B. en W. stelder. voor den rijksveldwachter een gratificatie te verstrekken van 60. Conform besloten. Ingediend was de rekening van de ge meenschappelijke u. 1. o, school der ge meenten Oudkarspel, Noordscharwoude en Zuklscharwoude. Deze rekening sloot met een voordeelig saldo van 143.20, voor elk der gemeenten alzoo 48.43. Voor kennis geving aangenomen. De N. Holl. Vereen, „Het Witte Kruis" verzocht een subsidie te mogen ontvangen voor het jaar 1038 ten behoeve van de door deze vereeniglng geëxploiteerde ont smettingsinrichtingen. B. en W. stelden voor, de gemeenschap pelijke regeling voor het electriciteltsbe- drljf zoodanig te wijzigen, dat bij beleg ging van gelden bij derden voor bedragen hooger dan 2800 een onderpand moet worden gevraagd. Aldus besloten. De heer P. Hemke verzocht een toeslag op zjjn pensioen, dat thans 31 per jaar bedraagt. Wanneer bij de inwerkingtreding van de pensioenwet de dienstjaren waren ingekocht van voor de Inwerkingtreding, dan zou het pensioen ongeveer 80 zijn geweest. Zal bij de begrooting van 1938 aanhangig worden gemaakt. Van het r.-k. kerkbestuur was een ver zoek ingekomen, de benoodigde gelden te mogen ontvangen voor de aanschaffing van leermiddelen en nieuwe meubelen voor de r.-k. scholen. Verder worden gel den aangevraagd voor de uitbreiding van de r.-k. meisjesschool met een tochtpor- taal. B .en W. stelden voor deze beide ver zoeken in te willigen. De raad ging met dit voorstel accoord. Het bestuur van de School met den Bij bel verzocht een bedrag te mogen ontvan gen uit de gemeentekas, benoodigd voor de betegeling van de speelplaats, aangezien de toestand van de speelplaats dringend verbetering noodig heeft. B. en W. stelden voor, dit verzoek af te wijzen. Zij achten de grondbeharding voldoende en vonden aan deze beharding geen onoverkomelijke bezwaren verbonden. Na eenige discussie werd met 5 tegen 1 stem, die van den heer Barten, het voorstel van B. en W. aange nomen. Aansluiting bij destructor. Een ontwerp-overeenkomst voor de aansluiting bij de destructor van de vleeschkeuringskring Barsingerhorn was ingekomen van het gemeentebestuur van Oudkarspel. De kosten voor deze gemeente zullen volgens een door den kring Barsin gerhorn opgemaakte berekening bedragen 66.61 per jaar; deze bijdrage moet worden betaald totdat het ten laste van den kring gebrachte bedrag van 21.691 uit eventueele winsten zal zijn terugbe taald. Aldus besloten tot toetreding. Een nieuw bouwterrein. De heer K. Zeeman vroeg vergunning van het gemeentebestuur tot het aanleg gen van een weg op het perceel grasland ten noorden van den provincialen weg tusschen de Dorpsstraat en de Ringvaart. Deze weg is noodig, om het mogelijk te maken, dit grasland te exploiteerera als bouwterrein. Deze weg zal 10 M. breed worden gemaakt, met een beharding van minstens 5 M. Mocht de raad toestemming verleenen, dan vroeg de heer Zeeman te vens de medewerking van het gemeentebe stuur tot het verkrijgen van een uitgang op den provincialen weg. Het geheele plan staat of valt met deze uitgang. Het uitbrei dingsplan behoeft de gemeente niets te kosten. Er zal gelegenheid komen om pl.m. 35 40 woningen te bouwen. B. en W. wilden dit verzoek inwilligen, aangezien het niet in strijd is met de bouwverordening. De heer Van den Abeele vroeg of dit plan niet in strijd zou kunnen zijn met het plan, dat door de commissie uit den raad 1 wordt gevormd. Spr. voelde niet veel voor het „bouw maar raak"-systeem. De heer Kooi vond, dat dit plan wel in concurrentie komt met dat van! de com missie. Spr. wilde daarom het verzoek aanhouden tot de volgende vergadering. De voorzitter zeide, dat deze plannen geheel afzonderlijk moesten worden be schouwd. Wij moeten het particulier initia tief toejuichen. De plannen van den heer Zeemani moeten dan ook niet afhankelijk worden gesteld van het plan der commis sie. De heer Van den Abeele zeide, geen bewonderaar te zijn van dit particulier Initiatief. Het verzoek van den heer Zee man wilde spr. in handen stellen van de commissie uit den. raad. De voorzitter vond dit niet het aange wezen lichaam. Na een uitvoerige gedachtenwisseling werd het verzoek aangehouden tot de vol gende vergadering. Hierna werd het kohier der straatbelas- tlng vastgesteld op 'n bedrag van ƒ2148.01. Ook werden vastgesteld verordeningen op de heffing van besmettelijke ziektegelden en schoolgeld. Thans is het minimum schoolgeld voor de school voor gewoon 1. o. 3 per jaar en voor uitgebreid onder wijs 6. Geen ambtenaar. Vervolgens werd in behandeling ge bracht een voorstel van B. en W. tot het vaststellen van een jaarwedde voor een te benoemen ambtenaar ter secretarie. De voorzitter achtte het noodzakelijk, mede voor de vervanging van den secretaris, dat een ambtenaar met volledige bevoegdheid werd aangesteld. Spr. stelde een salaris voor van 600 met jaarlijksche verhoo gingen tot 800. De heer Ootjers wilde het salaris bepalen op 400 per jaar en hier voor een der volontairs aanstellen'. Verschillende besprekingen werden ge voerd, waarna het voorstel van den heer Ootjers, met de stem van den heer Van den Abeele tegen, werd aangenomen. Het laatste punt der agenda was de vaststelling van een nieuw reglement van orde voor de vergaderingen van den raad. De heer Van den Abeele had verschil lende opmerkingen en wilde eenige ver anderingen zien aangebracht. O.m. wilde spr. de agenda's voor de raadsvergaderin gen uitgebreider zien gemaakt, met een toelichting op de voorstellen enz. De ande re door den heer Van den Abeele geuite wenschen werden niet ingewilligd en over dit punt, de uitbreiding der agenda's zal nog moeten worden gestemd aangezien de stemmen nu staakten. Vóór stemden de heeren Van den Abeele, Kwadijk en Duij- ves. De vaststelling van het reglement kan dus ook eefst in de volgende vergadering geschieden. Bij de rondvraag vroeg de heer Barten spoedig een comité-vergadering te willen beleggen voor de bespreking der plannen van de commissie. De voorzitter zegde na eenige nadere toelichting een dergelijke vergadering toe. De heer Van den Abeele vroeg of de voorzitter er in geslaagd was, verlenging te verkrijgen der steunregeling voor de transportarbeiders. De voorzitter wensch- te hierop niet te antwoorden. Dit is een zaak van B. en W. Daarna sluiting. Burgemeester van Roosmalenstraat te noemen. Dit voorstel werd met algemeene stemmen genomen. Verder werd besloten, Van het besluit van Ged. Staten van Noordholland hou dende de vaststelling der uitkeeringsfactor ingevolge de Financiëele verhoudingswet over de jaren 1931 tot en met 1935, in be roep te gaan bij den minister van Finan ciën. Bij de rondvraag vroeg de heer Zaad- noordijk om een verharding op den weg van Assum. De voorzitter zeide, dat dit jaar hieraan niet kan worden begonnen. Een en ander heeft wel de aandacht van B. en W. De voorzitter deelde nog mede, dat bij het Gemeentebestuur een schrijven is in gekomen van den minister van Sociale Zaken, waarby wordt gezegd, dat 30 werkloozen behooren te worden geplaatst in de werkverschaffing van den Wierin- germeer en 30 in de werkverschaffing in den Waard- en Groetpolder. Tegen de plaatsing in den Wjeringer- meer zal door het Gemeentebestuur wor den gereclameerd, wegens de groote be zwaren voor de menschen, wat betreft de groote afstand. De heer van der Eng zeide, dat het be stuur van den polder „De Zien", waarvan hij voorzitter is, het gemeentebestuur erkentelijk is voor zijn bemoeiingen inzake het uitgraven van den Ziender- vaart en dat het werk thans zeer goed verloopt. Tegen de hooge electriciteits- tarieven. De gendyk De Raad vergaderde onder voorzitter schap van den loco-burgemeester, wet houder P. Twaalfhoven. Hierna kwam aan de orde een request van eenige slagers, houdende een verzoek om de winkelsluitingsverordening te wij zigen in dier voege, dat verkoop door sla gers op Zondag eveneens mogelijk werd gemaakt, gedurende de zomermaanden. Zonder hoofdelijke stemming besloot de Raad hieraan te voldoen voor het tijdvak van 15 Mei tot 15 September. De vaststelling der verordening op den Vleeschkeuringsdienst en de gemeen schappelijke regeling met de gemeente Beverwijk en Heemskerk, wat betreft het gebruik van het slachthuis te Beverwijk, had weinig voeten in de aarde. Alleen de heer van der Stok was er tegen. Toen deze wederom op de hem bekende breedvoerige wijze zijn standpunt wilde uiteenzetten, verzocht de Voorzitter dit nu maar ach terwege te laten, omdat zijn standpunt nu al overbekend was, waarna de heer van der Stok van zijn redevoering afzag. De vaststelling van het Uitbreidingsplan evenals een wijziging van de bouwveror dening en eenige ontheffingsbesluiten voor de straatbelasting gingen als hamer stukken zonder hoofdelijke stemming er doorheen. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. voorstellen om, ter gedachtenis aan den pas vertrokken burgemeester, de nieuwe straat langs den Provincialen weg de electriciteitstarieven van den Lan- zyn voor de Middenstand gelijk aan die voor particulieren. Reeds gedurende eenige jaren wordt door de Langendijker winkeliers, nering en vakvereeniging geprobeerd voor de handel drijvende neringdoende middenstand en industrie een tarief te verkrijgen dat zich geheel aanpast aan het bedrijf. Zooals be grijpelijk is, is de lichtprijs welke voor de winkelzaken geldt te hoog om aan de mo dernere eischen van de verlichtingstechniek te voldoen. Meerdere malen is hierop door de middenstandsvereenigingen gewezen waarbij werd aangevoerd, dat wanneer voor de winkels en de industrie een afzon derlijk tarief werd samengesteld dat aan merkelijk lager lag dan het gewone licht- tarief het grootere verbruik de mindere ontvangsten zou compenseeren. Gewezen wordt op de door de gemeenten getoucheer de winst der bedrijven welke reeds gedu rende een 5-tal jaren 10000 per jaar be draagt. De middenstand acht het beter dat deze winst wordt aangewend voor de ver laging der tarieven aangezien de fabriek er is voor de verbruikers en niét de verbrui kers voor de fabriek. Deze hooge tarieven hebben tot gevolg gehad dat sommige groote verbruikers zich onafhankelijk hebben gemaakt van de lichtbedrijven en zelf stroom opwekken. Door de middenstandsvereenigingen aan den Langendijk wordt nu gepoogd om in georganiseerd overleg de tarieven naar om laag te krijgen. Om te bewijzen dat de ge heele n^iddenstand deze industrie naar in williging van de redelijke verzoeken snakt zullen lijsten door den Langendijk en St. Pancras circuleeren om daarop handteeke- ningen te verzamelen. Naar wij vernemen heeft men zich in verbinding gesteld met een electro-tech- nisch ingenieur zoodat verwacht kan wor den dat de voorstellen welke zullen worden op een goede basis staan. Tjaddinxrijterpolder. Donderdag werd ten locale van den heer J. P. Pepping aan de Weel een vergadering gehouden van stemgerechtigde ingelanden van den Tjaddinxrijterpolder, des avonds half acht. Dit is de laatste maal dat de heer Takken deze vergadering presideert, na gedurende 24 jaren deze functie te hebben waargeno men. Wegens het bereiken van den 65-ja rigen leeftijd moet de voorzitter aftreden. Ingekomen was een schrijven van Ged. Staten, houdende verzoek eventueele be- stuursveranderingen te willen mededeelen. terwijl tevens werd medegedeeld, dat de heer P. Takken nog tot December van dit jaar zitting zal kunnen nemen als voor zitter. Medegedeeld werd dat de gebouwde eigendommen van den polder, die tot heden waren verzeker bij de N. H. Brandwaar- 57. Flipje gaf met een vergenoegd gezichtje de brief en Anneke's vader maakte hem heel ernstig met het broodmes open. Toen begonnen zij samen te lezen en waren weer wat gerustgesteld, toen zij lazen dat Anneke gezond was en over een paar dagen weer thuis zou ko men. De gelukkige ouders konden niet uitscheiden met lezen en bogen zich weer over de brief om nog eens te zien of alles wel waar was. 58. Flipjemaakte van deze gelegenheid gebruik om langs de tafelpoot naar beneden te glijden. De gelukkige mensen hadden geen erg in hem, daar zij zo verdiept in hun brief waren. De deur stond nog op een kier! Flip je nam vlug de benen en weg was hij! Dinsdag 29 Juni. HILVERSUM, 301 M. (AVRO-uitz.) 8.Gr.pl. 8.15 Orkestconcert. 8.45 Gr.pl. 10.— Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 11.Huish. wer.ken. 11.30 Kovacs Lajos' orkest. 12.30 Gr.pl. 1.30 Omroeporkest. 2.Gr.pl. 2.15 Omroeporkest. 3.Lyra-Trio, pianospel en gr.pl. 4.30 Radiokin- derhalfuur. 5.30 Het Omroeporkest. 6.Rep. uit Soestdijk en event. gr.pl. 6.30 Optreden van de Schwa- lenbergsche Volksdansers en -zan gers. 7.Avro-dansorkest. 7.30 Gr.pl. 8.ANP-ber., hierna staf- muziek 5de R. I. 8.30 Bonte Dins- dagavondtrein. (In de pauze prijs vraag). 10.15 Actualiteitsflitsen. 10.30 Gr.pl. 10.50 Damnieuws. 11.— ANP-ber. Hierna tot 12.— Avro- dansorkest. HILVERSUM, 1875 M. (KRO-uitz.) 8 9.15 en 10.— Gr.pl. 11.30 Gods dienstig halfuur. 12.Ber. 12.15 Carillonconcert. 12.45 Gr.pl. 1.— KRO-orkest. 1.50 Gr.pl. 2.— Voor de vrouw. 3.KRO-orkest en de Koninklijke Militaire Kapel. 4.45 Gr.pl. 5.— De KRO-melodisten en solist. 5.45 Felicitatiebezoek. 6. Gr.pl. 6.15 Zwemcursus. 6.30 De KRO-melodisten. 7.Ber. 7.15 Causerie over de luchtbescherming in kleine landsgemeenten. 7.35 Sporthalfuur. 8.— ANP-ber., mede- deelingen. 8.15 Carillonconcert en de Koninklijke Marinekapel. 8.45 Gev. programma. 9.45 Sted. Orkest Maastricht. 10.30 ANP-ber. 10.40 Joe Fuhs en Don Chiquito met hun orkest, de Jungle-Serenaders en soliste. 11.3012.Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.2011.53 Orgelspel. 12.10 Gr.pl. 12.35 BBC- Northern-orkest. 1.35 Sportrep. 2. 2.20 en 3.50 Gr.pl. 4.40 Het Hun- garia Zigeunerorkest. 5.05 Sport rep. 5.35 Reg. King en zyn orkest. 6.20 Ber. 6.45 Bariton en piano. 7.20 Orgelspel. 7.50 Natuurhistori sche causerie. 8.10 BBC-orkest en solist. 9.20 Ber. 9.40 Economische causerie. 10.BBC-Theaterorkest en solist. 11.Deel. 11.20 Sydney Kyte's Band. 11.5012.20 Dans muziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gr.pl. 12.20 Orkestcóncert en zang. 2.20 en 4.05 Gr.pl. 4.^0 Vocaal en instr. concert. 5.20 Or kestconcert. 7.20 Pianovoordr. 7.35 Zang. 7.50 Gr.pl. 8.05 Zang. 8.50 Le marin du Bolivar, operette. Hierna: La poule noire, operette. 10.50 Gr.pl. KEULEN, 456 M. 6.50 Orkestcon cert. 8.50 Westduitsch Kamer orkest. 12.20 Politiemuziekkorps, 1.35 Landesorkest Gouw Baden en militair orkest. 4.20 Sted. orkest Osnabrück. 7.10 Omroepkleinorkest 8.30 Verv. concert. 9.20 Literair- muzikaal progr. 11.1012.20 H. Heinemann's dansorkest. BRUSSEL, 322 en 4S4 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Salonorkest. 1.30 Omroepdansorkest. 1.502.20 Gr.pl. 5.20 Omroeporkest. 6.50 en 7.20 Gr.pl. 8.20 Cabaret. 9.20 Klein- orkest. 10.30—11.20 Gr.pL 484 M.; 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroepdans orkest. 1.30 Salonorkest. 1.502.20 Gr.pl 5.20 Salonorkest 6.35 Gr.pl. 7 35 Rel. uitz. 8.20 Omroeporkest. 10.30—11.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Hans Bund en Georg Freun- dorfer met hun orkesten. 10.20 Ber. 10.50 Het Schachtebeck-strykkwsr- tet. 11.05 Weerbericht. 11.20—12.20 Em. Rambour en zyn orkest. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.11.20, Droit- wich 11.2012.35, Brussel VI. 12.15 —14.20, Parijs R. 14.20—15.20, Droitwich 15.2016.20, Keulen 16.20—17.50, Brussel VI. 17.50— 18.50, Lond. Reg. 18.5019.20, Brus sel VI. 19.20—19.50, Lond. Reg. 19.50—20.50, Keulen 20.50—21.20, Rome 21.2024. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Di versen 9.2010.35, Lond. Reg. 10.35 16.50, Droitwich 16.5018.20, Brussel Fr. 18.2018.45, Droitwich 18.45—23.—, Lond. Reg. 23.—23.20, Droitwich 23.2024. Lijn 5: Diversen. borgmaatschappij, thans zijn verzekerd bij de L. T. B. Een minder goed functioneerende toe- voersloot werd in werkverschaffing ooze- knapt. Blijkens de rekening over 1936 hebben de ontvangsen bedragen 716 en de uitgaven 542.58. Voordeelig saldo 173.42. De begrooting voor het jaar 1937 wyst aan 887.12 aan inkomsten en uitgaven. Het eigen landbezit van den polder is momenteel bijna 4 H. A. Het voorstel om het bestuur te machtigen tot uitvoering van werken in eigen beheer, werd zonder hoofdelijke stemming aangeno men. De heer M. Smit werd gekozen tot voor zitter van den polder ter voorziening in de vacature P. Takken, terwijl de heer D. Dek ker werd gekozen tot bestuurslid in de va cature J. Ligthart. Beide heeren namen deze benoeming onder dankzegging aan. De heer Takken nam hierna met een kort woord afscheid als voorzitter en dankte de bestuursleden voor de prettige samenwer king en in het bijzonder den secretaris penningmeester, die in al die jaren op zoo velerlei gebied, van goeden raad heeft ge diend en zich op het financieele gebied zeer verdienstelijk heeft gemaakt. Aan het slot van zijn rede meende spr. dan ook te moeten voorstellen om het salaris van dezen functionaris, dat steeds zoo gering is geweest in verhouding tot het door hem geleverde werk, ongevraagd te verhoogen met 10, hetgeen met algemeene stemmen werd aangenomen. By de rondvraag dankte de secretaris penningmeester den scheidenden voorzitter voor alles, wat hij in zijn 24-jarige ambts periode heeft verricht en gaf blijk van zijn erkentelijkheid ten aanzien van de aan hem verleende salarisverhooging. inventaris heeft gekocht, zoodat er van geen voorschot sprake is. Wel is men teleurgesteld dat het aantal leden (7) niet grooter is, doch men is niet „zoomaar" duivenhouder. Daarna sluiting. Stopzetting werkverschaffing, Vrijdagavond heeft de raad (in geheime zitting) met 83 stemmen besloten om, ingaande 1 Juli a.s., de werkverschaffing voor ongehuwden voor 3 maanden stop te zetten. De meerderheid van den raad was van oordeel dat zij maar werk moesten zoeken in het vrye bedrijf. Naar men ons mededeelde is het aantal ingeschreven werkloozen momenteel 96 en even groot als het vorig jaar. Dit zal ook wel zoo blij ven, daar de loonen in het vrije bedrijf geen 0.45 of 0.35 per uur zyn 0.35 geldt voor werk in de gemeente). Armmeester benoemd. Door den bisschop van Haarlem is (in de vacature van wijlen M. Sengers) benoemd als armmeester van de parochie van „St. Willebrordus", den heer K. Hareman. Bond van Pluimveehouders. De Noord-Hollandsche bond van Pluimveehouders hield Vrijdagavond ver gadering in café Roozing. De voorzitter, de heer A. N. K. Hopman, opende op de gebruikelijke wijze. De heer Zeeman bracht verslag uit van de bondsvergade ring te Alkmaar. Naar aanleiding van het verslag van het hoofdbestuur (dat aan alle afdeelingen is verzonden, merkte de voor zitter op dat het gewenscht is om aange sloten te blijven. Daarna kwam aan de orde de a.s. pluimveedag. Deze zal plaats hebben op 7 Juli te Bergen. Bekwame deskundigen zullen spreken. Opgewekt werd om in groote getale en met de dames aanwezig te zijn. De reis gaat per autobus. Hierna kwam ter tafel het vervoer van voeder. Het vervoer door den heer Groot gaat niet meer, daarvoor is er te veel en er is te weinig om er een vaste vervoerder voor te nemen. Het bestuur stelde voor dat de heer Groot de eene dag de orders op neemt, terwijl de heer Visser het zal be zorgen; de kosten van vervoer voor de vereeniging. Na bespreking werd het voorstel goedgekeurd. Vliegwedstrijd van de Heiloosche Duivensport (onderafd. der vereeniging). De wedvlucht voor jonge duiven heeft plaats op 18 Juli vanaf Oudenbosch. De heer Idema heeft een ver guld zilv. medaille beschikbaar gesteld. De heer Zeeman vroeg of het voorschot a 100, destijds door ons aan die vereeni ging geleend, nog rente opbrengt en wordt er afgelost, vraagt spreker? De voorzitter zeide dat men voor 100 aan Geen werkloozen. Naar wij vernemen, zijn momenteel geen werklooze arbeiders meer ingeschre ven in de steunregeling of werkverschaf fing. Allen zijn thans te werk gesteld in het vrije bedrijf. Dit is al een heelen tijd niet voorgevallen. Als aanstonds het aardappelseizoen wat verder gevorderd is, zal hier echter wel weer eenige verande ring komen. Poging tot diefstal. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben een tweetal personen een poging gedaan óm visch te stelen uit een visch- kaar van den heer J. Hart, alhier. De heeren kwamen echter „op een leeg nest", aangezien de heer Hart zyn paling niet in dit kaar had. Hopelijk slaagt de politie er spoedig in, de hand te leggen op de daders. Het jubileum van het veiling wezen. In verband met het a.s. 50-jarig jubi leum van het veilingwezen worden thans de tuinders opgeroepen tot deelna~ie aan de gondelvaart, welke dan zal worden gehouden. Voor de mooiste vaartuigen zullen prijzen beschikbaar worden gesteld. Schoolfeest. kinderen van de hun Jaarlijksch Vrijdag maakten de openbare lagere school schoolreisje. Om half negen werd afgereden. Eerst ging de reis naar SchoorL Hier werd de speeltuin bezocht. De kinderen genoten naar hartelust. Nadat een verfrisschmg was gebruikt werd de reis voortgezet naar Cam perduin. Hier Werd geprofiteerd van Zee en rand. De tyd vloog om en veel te vroeg moest de tocht voortgezet worden naar Ber gen. in de „Bedriegertjes" werd nog een geruimen tijd doorgebracht. De kinderen Sf" niexTgCnoeg krÜ8en v. dezen mooien fjuin. Na eer» hartversterking werd oorgereden naar den Kattenberg by Heiloo '®,,werden verschillende spelletjes ge en i ifn.na een bezoek aan de apenkooi lub- i? en^amP te Alkmaar werd einde- HJk huistoe gereden. maar zeer voldaan kwamen kinderen thuis. de

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6