^Buitenland JCech 6L School Hitier spreekt op den gouwdag te Würzberg. Over de bombardementen van de Deutschland en de Leipzig. Lijdt Lewis een echec? Karl Padek vrijgelaten.? Brand aan boord van Engelsch schip. Nieuws in 't kort. Baardmannetjes, He politie waarde. Daarom verzoekt de bur gemeester van Naarden deze personen zich tot hem te willen wenden voor het verstrek ken van inlichtingen. De truck met trailer, die de oorzaak van alle ellende was, is met onverminderde vaart doorgereden.Het nummer is slechts gedeel telijk bekend. Door de botsing was het verkeer op den rijksstraatweg ongeveer twintig minuten gestremd. De gemeentepolitie zorgde, dat 't verkeer weer in goede banen werd geleid. Het onderzoek inzake het gebeurde is in haar handen. ERNSTIG AUTO-ONGELUK IN BELGIE. Twee personen gedood. Nabij Namen in België is een Nederland- sche auto, bestuurd door dr. B. uit 's- Gravenhage in botsing gekomen met een Belgische auto. In de auto van dr. B. zat behalve diens familie, nog een verpleger en een verpleegster. De verpleeger is om het leven gekomen, de overige inzittenden, behalve een kind, zijn levensgevaarlijk gewond in het zieken huis van Namen opgenomen. Van de inzittenden van de Belgische auto is een persoon gedood en twee gewond. Omtrent dit auto-ongeluk wordt nog het volgende vernomen: Gisterochtend omstreeks half twaalf zijn op den weg tusschen Namen en Brussel in de gemeente Nyl Saint Vincent drie auto's en een motorrijder in botsing gekomen. Een zware wagen van een garagehouder uit Nyl Saint Vincent raakte in het passeeren ean kleine auto, welke langs den kant van den weg stond en kwam vervolgens in botsing met een anderen wagen, welke uit de rich ting Brussel naderde Hierna greep de auto een motorrijder. Deze werd enkele meters ver weggeslingerd en was op slag dood. Ten slotte kwam de wagen in botsing met de auto bestuurd door dr. Boom uit den Haag. In deze auto zaten, behalve dr. Boom, zijn echtgenoote, en beide kinderen, een verple ger en een verpleegster, beiden in dienst van den dokter. De verpleger werd op slag gedood, zooals reeds werd gemeld, de ove rige inzittenden werden levensgevaarlijk gewond en naar het Sint Elisabeths zieken huis te Namen vervoerd. Een der kinderen van dr. van Boom bleef ongedeerd. In totaal werden bij dit ongeluk twee personen gedood en acht zeer ernstig ge wond. Meer dan 200.000 toeschouwers. Op den gouwdag Main-Frankenland te Würzburg heeft Adolf Hitier een rede gehouden, waarin hij o.a. zeide, dat volgens de nationaal-socialisti- sche opvatting de waarde van een land niet ligt in hetgeen het aan geld uitgeeft, doch in de waarde van den arbeid welke achter dit geld ligt. Hieraan moet immers het geheele volk deelnemen. Hiertoe dient ook het Duitsche vier-jaren-plan. In antwoord op het verwijt, dat Duitsch- land zich uit den wereldhandel zou willen terugtrekken, zei de führer, dat Duitsch land integendeel meer dan ooit met het buitenland handel wil bedrijven. Duitsch- land heeft slechts één wensch, met het ge heele buitenland in vrede leven, met er kenning evenwel van eigen recht. Duitsch- land heeft een gegronden twijfel aan de internationale beloften. In verband hiermede behandelde spre ker de kwestie van „Leipzig" en „Deutsch land". Na het bombardement op de „Deutschland" keerde Duitschland in de controle-commissie terug, in de oprechte hoop, dat collectieve veiligheidsmaatrege len zouden worden genomen. Na den aanval op de „Leipzig" moesten evenwel commissies worden benoemd om te onderzoeken, ofenz. Dit verlangde Duitschland niet. Het wenschte op zijn minst een gemeenschappelijke vloot- demonstratie voor Valencia, doch dit bleek niet uitvoerbaar. Duitschland neemt thans liever de vrijheid in dergelijke gevallen zich zelf te beschermen en hiertoe is het ook sterk genoeg. Deze zaak is voor Duitschland een waarschuwing indien iets nog ergers mocht gebeuren. Vervolgens besprak de führer de bin- nenlandsche politiek. Hij voorspelde de vroegere vernielers van de Duitsche een heid, dat zij het opgroeiende geslacht niet meer zullen bezitten. De nationaal-socia- listen gelooven, naast God in den hemel, op de eerste plaats aan het Duitsche volk. God heeft de volken niet geschapen, opdat zij lichtzinnig zichzelf vernielen, doch op dat zij behouden blijven en door het volk te behouden, zooals God het heeft gewild, gelooft Hitier te handelen volgens den wil van God. Deze rede van den führer werd door meer dan 200.000 personen aangehoord en herhaaldelijk door luide toejuichingen onderbroken. BEZOEK VAN KONING CAROL VAN ROEMENIE AAN POLEN. Met kroonprins Michaël in Warschau aangekomen. Zondagmiddag zijn koning Carol en kroonprins Michaël van Roemenië voor een officieel bezoek aan Polen te War schau aangekomen. Na de ontvangst op het perron, begaven de koning en de kroonprins, vergezeld door den president der republiek, maar schalk Smigly-Ryds en den minister president, zich naar den uitgang van het station, waar zij luidruchtig werden toe gejuicht door een menigte die men op 100.000 personen schatte. Vervolgens werd een plechtige stoet gevormd. In het eerste rijtuig namen de beide staatshoofden plaats, in het tweede de kroonprins en maarschalk Smigly-Rydz, beiden geës corteerd door twee eskaders van het eerste regiment cavalerie. De Poolsche bladen van alle richtingen wijden hartelijke woorden van welkom aan den Roemeenschen koning en kroon prins. Zij wijzen op de beteekenis van dit bezoek en op de banden welke beide be vriende landen verbinden. De straten zijn getooid met de vlaggen der twee landen. De stakingen in Amerika. Hervatting van den arbeid in industriecentra van Ohio en Pennsylvanië. Uit alle deelen der groote industrie centra van Ohio en Pennsylvanië wor den berichten ontvangen over werkher vatting in de staalfabrieken, waar vier wek^n lang gestaakt is. De directie der Sheet And Tube Co te Youngstown deelde mede, dat giste ren 13.000 arbeiders weer aan het werk zijn gegaan. Men verwacht, dat het bedrijf de volgende week weer geheel op gang zal zijn. In de staalfabrieken van Bethlehem Steel te Johnstown (Pennsylvanië) hebben 5.000 man, een derde van het geheele personeel, het werk hervat. Men verondersteld, dat de staking ten einde loopt. De groote staalondernemingen hebben geweigerd in onderhandeling te treden met Lewis. De werkwilligen werden beschermd door militairen, dezelfde, die een week geleden toezicht hadden gehouden op de sluiting der fabriek. Ook in Youngstown beginnen de fabrieken weer te werken, zij het ook met een beperkt aantal arbeiders. De stakingsleiders hebben inmddels aangedrongen bij de vakvereeni- gingsleden op een voortzetting van de staal- staking bij de z.g. „Kleine Staal". Zooals men de onafhankelijke maatschappijen noemt. Het comité voor industrieele orga nisatie wijst er op, dat deze staking gewon nen moet en zal worden. Incidenten. Eenige personen hebben te Warru van het dak van een naburig huis een twaalftal schoten gelost op arbeiders, die bij de Repu- blic Steel, welke fabriek den vorigen dag geopend was, aan het werk waren. Er werd niemand gewond. Een onmiddellijk ingesteld onderzoek heeft nog geen resultaten op geleverd. In Youngstown heeft een zeker aantal arbeiders in de fabrieken van de Republic Steel en de Youngstown Sheet And Tube Cy zonder incidenten het werk hervat. Beschuldiging tegen Ford. De National Relations Board, heeft een klacht ingediend tegen de Ford Motor Com- pany, waarin deze er van beschuldigd wordt tusschenbeide te zijn gekomen en haar ar beiders weerhouden te hebben en onder druk te hebben geplaatst, met het doel hen er van terug te houden, zich aan te sluiten bij vakvereenigingen. In het bijzonder ver wijst de klacht naar wanordelijkheden bui ten de poorten der Fordfabrieken op 26 Aprü en legt de verantwoordelijkheid voor kwaad willige en ruwe aanvallen, waarbij veertien personen, onder wie drie vrouwen, geslagen werden, op de maatschappij. Op 6 Juli a.s. zullen de verhooren in deze zaak beginnen. Wanneer de beschuldigingen gegrond blij ken, zal de Ford Motor Company gelast worden af te zien van de genoemde prac- tijken. Verzoek om troepen afgewezen. De gouverneur van Indiana heeft gewei gerd, gevolg te geven aan het verzoek van den burgemeester van East Chicago, troe pen te zenden en den oorlogstoestand af te kondigen^ tenzij het arbeidsconflict tot onvoorziene ongeregeldheden aanleiding zou geven. DREIGENDE HOTELSLUITING IN FRANKRIJK. Het Zaterdagmiddag ingestelde comité van actie in het Fransche hotelbedrijf heeft besloten tot sluiting van de hotels, café's, restaurants en tapperijen in geheel Frankrijk. De patroonsbonden zullen daartoe nauwkeurige instructies ont vangen. Een later Havas-telegram meldt, dat een vertegenwoordiger der patroons in het hotelbedrijf Zaterdag door Chautemps ontvangen is. Het schijnt thans, dat de sluiting, waartoe vanmorgen het besluit genomen is, niet op den oorspronkelijk vastgestelden datum van 3 Juli zal door gaan. Het hotel-personeel verlangt invoe ring van de veertigurige werkweek. De bond van het personeel van hotel café- en restaurantbedrijf heeft een com muniqué gepubliceerd, waarin wordt ge zegd, dat de veertigurige werkweek in het hotelbedrijf door rouleering moet worden toegepast, zoodat er geen reden is de be drijven te sluiten. De bond spoort het hotelpersoneel aan de invoering van de veertig-urige werkweek met ingang van heden te eischen. „REICHSKRIEGERTAG 1937". In tegenwoordigheid van delegaties der oudstrijders uit Frankrijk, Engeland, Italië en Hongarije, en van de militaire attaché's dezer landen, alsmede van talrijke verte genwoordigers der nationaal-socialistische partij, van den staat en van het leger, is Zaterdagmorgen de „Reichskriegertag 1937" plechtig geopend. Ook de plaatsver vangende voorzitter van de internationale organisatie van oudstrijders, kolonel Cros field, was aanwezig. De buitenlandsche vertegenwoordigers spraken zich in hun begroetingstoespraken uit voor Europee- sche samenwerking tot waarborg van den vrede. De bondsleider van den Duitschen ryksbond van oudstrijders zeide o.a.: „in dien de frontsoldaten van Engeland en van Frankrijk tot Joego-Slavië den vrede wenschen, moeten de diplomaten volgen". Ter gelegenheid van den oudstrijdersdag is op de Karl-Wiese de traditioneele op- marsch gehouden, waaraan 150.000 leden van den Reichskriegerbund hebben deel genomen. Tot de eere-gasten behoorden generaal-veldmaarschalk von Mackensen, de rijksleider der S. S., Himmler, verschei den militaire attaché's en partij-, regee- rings- en militaire autoriteiten. De Russische zuivering. De „Paris Soir" verneemt uit Riga, dat te Moskou in welingelichte krin gen verluidt, dat Karl Radek, oud redacteur van de Izvestia die bij het groote Trotskisten-proces in Januari j.1. tot dwangarbeid werd veroor deeld, zou zijn vrijgeloten op last van het politieke bureau van de partij. Men vermoedt, dat dit zijn reden vindt in het optreden van Radek im de kwestie-Toechatsjefski. Zooals men zich herinneren zal maakte Radek toespelingen er op, dat de maar schalk in verbinding zou staan met spion nen, doch later trok hij deze beschuldi ging weer in. Men zeide bij zijn veroordee ling te Moskou, dat hij zijn leven dankte aan het feit, dat hij een belangrijk stuk, dat betrekking had op Stalin, naar Parijs had gezonden. Thans wordt vernomen, dat zich tusschen zijn papieren bewijzen be vonden dat maarschalk Toechatsjefski in verbinding stond met buitenlandsche spi onnen. Radek zou herhaalde malen aan Toechatsjefski gevraagd hebben hem vrij te laten, aangezien hij anders deze stukken zou publiceeren. Toechatsjefski weigerde, aangezien hij volledig vertrouwen stelde in Worosjilofa Door bemiddeling van den procureur Vichinski zou Radek daarna deze compromiteerende stukken aan Sta lin hebben aangeboden en Stalin zou dit hebben aanvaard. Radek zou thans in een klein plaatsje bij Moskou wonen, waar hij ongeteekende artikelen zou schrijven over de buiten landsche politiek. ERNSTIGE BOTSING TUSSCHEN TREIN EN AUTO. Vier dooden, drie zwaar gewonden. De „Paris Soir" publiceert een telegram uit Niort (Dep. Doux-Sevres) volgens het welk een auto op een overweg gegrepen is door een autorail, waarbij vier personen om het leven zijn gekomen en drie ernstig ge wond werden. gingen ons in staat stellen het gewenschte Bemanning gaat van boord. Aan boord van het Engelsche vaar tuig „Sandgate Castle", dat zich op weg bevindt van New-York naar Kaapstad, is brand uitgebroken. Het Amerikaansche schip „President Pierce" heeft draadloos medegedeeld, dat de bemanning van het schip, bestaande uit zestig personen, het schip heeft verlaten. De Sandgate Castle bevindt zich op ongeveer 3500 mijl ten Noordoosten van de Bermuda eilanden. Later werd gemeld, dat men er in was geslaagd de brand te blusschen. MINISTER BONNET IN FRANKRIJK AANGEKOMEN. Hedenmorgen is de minister van Finan ciën in het nieuwe kabinet-Bonnet, met de Queen Mary te Cherbourg aangekomen, waar hij door den onderstaatssecretaris van Financiën, Brunet, en den directeur van zijn kabinet werd verwelkomd. De minister ver klaarde, bij zijn aankomst o.a.: „Ik wil er op wijzen, dat ik voornemens ben, de spe culatie krachtig te bestrijden en misbruiken met alle middelen tegen te gaan. Ik zal er naar streven, de begrooting gezond te maken. De financiën van Frankrijk moeten even sterk zijn als zijn marine of zijn leger. Ik wil niet verhelen, dat ik liever in Amerika zou zijn gebleven, waar ik een belangwekkende taak had te vervullen. Ik ben meer dan ooit overtuigd van de nood zakelijkheid van Fransch-Amerikaansche samenwerking". DE STAKING OP TRINIDAD. Nog steeds uitbreiding. Uit Port of Spain (Trinidad) wordt gemeld, dat de staking onder de arbeiders in de petroleum-industrie zich thans van Trini dad heeft uitgebreid tot het nabij gelegen eiland Tobago. Een Engelsch oorlogsschip is naar Tobago onderweg om daar mariniers aan land te zetten. NIEUWE SOVJET-AMBASSADEUR BIJ LEBRUN. President Lebrun heeft Zaterdagmorgen den nieuwen ambassadeur der Sovjet- Unie, Sourits, in officieele audiëntie ont vangen. Bij de overhandiging van zijn geloofs brieven, wees Sourits in het bijzonder op het essentieele doel van de samenwerking tusschen de Sovjet-Unie en Frankrijk, welke bestaat in het vermijden van geva ren, welke den vrede bedreigen. „Onze volken", zoo sprak hij, „hebben den sterksten afkeer van oorlog, waarvan het spook helaas nog over de wereld zweeft en steeds somberder en wezenlij ker vormen aanneemt. Mijn regeering zal zich er steeds op toeleggen, gebruik te maken van de internationale samenwer king op dit gevaar te bezweren. De Fran sche regeering heeft zich hetzelfde doel gesteld. Mogen de gemeenschappelijke po doel te bereiken. Daartoe strekt in het bijzonder het pact van wederzydsche hu p- verleening tusschen Frankrijk en de bo - jet-Unie, dat geheel in overeenstemming is met de beginselen van het Volkenbonds pact. Het laat andere landen de mogelijk heid tot aansluiting open. Ik geloof stellig dat wij, door den weg van collectieve vei ligheid te volgen en dit stelsel te verster ken, indien al niet het oorlogsgevaar defi nitief keeren, het toch aanzienlijk kunne verzwakken". President Lebrun dankte den ambassa deur voor zijn woorden en sprak zijn vol doening uit over zijn vredesbetuiging. Hy verzekerde hem van de volledige mede werking der Fransche regeering by de vreedzame taak, welke beide landen ge meenschappelijk nastreven „in het belang dezer landen en in het belang van de ge heele internationale gemeenschap Rebellie in Turkije. - Zuiveringsopera ties zijn in Turkije gehouden in de berg streek rond Dersin, waar Jfomaden-stammen tot opstand zijn gekomen. De geregelde troepen zouden er in geslaagd zijn het mee- rendeel der opstandelingen, die zich niet van levensmiddelen of munitie konden voorzien, te omsingelen. Drie escadrilles vliegtuigen hebben de opstandelingen doel treffend gebombardeerd. De regeering ver wacht den opstand gemakkelijk te kunnen onderdrukken. Uit officieuse bron wordt vernomen, dat de operaties, welke ten doel hebben de op standelingen in Dersim te omsingelen, Zater dag met succes zijn voortgezet, met name in de buurt van de rivier Kutn op ongeveer 75 K.M. ten Noordoosten van Elaziz. Bij de gevechten, welke zich in deze streek hebben voorgedaan, zouden de opstandelingen een veertigtal dooden hebben verloren. De ge regelde troepen hebben een groot aantal gevangenen gemaakt, o.m. twee stamhoof den. Men meent te weten, dat groepen op standelingen op het punt staan zich over te geven. Autobuspersoneel te Liverpool in staking. - Te Liverpool zyn Zondag 700 autobusbestuurders en conducteurs in sta king gegaan, aangezien zij niet tevreden zijn met den nieuwen zomerdienst. Vonnissen in Rusland. - De rechtbank van het district Moskou heeft zeven vroegere ambtenaren van het Departement van Fi nanciën van het Bestuursgebied Koentsjef wegens verkwisting van staatsgelden ver oordeeld tot gevangenisstraffen van twee tot acht jaren. De twee voornaamste beschuldigden had den belangrijke sommen verduisterd. De vroegere ontvanger der industrieele groep had 65.000 roebei met zyn collega's gedeeld. Aanvaring in de Dardanellen. Het onderzoek der Turksche autoriteiten heeft uitgewezen, dat de ernstige aanvaring in de Dardanellen, waarbij een Italiaansch vrachtschip aangevaren was door een Spaansch regeeringsschip, zoodat eerstge noemd schip zonk, door mist ontstaan is. Te Ankara verwacht men derhalve, dat de Italiaansche regeering de veronderstelling, dat het hier ging om een „provocatie van den kant van Valencia" zal laten varen. Treinbotsing in Duitschland. - Op de lyn naar Gerolstein, by het station Muilen- bom, zijn twee treinen op elkaar geloopen. Achttien personen werden gewond, van wie een ernstig. Aanslag op goudmijnen verijdeld. - Uit Boelem in den staat Para in Brazilië wordt gemeld, dat 200 inboorlingen uit Guyana, geleid door drie avonturiers, ge poogd hebben een aanslag te doen op de goudmijnen van het Cassiporegebied. Dank zij het ingrijpen van vijftig welgewapende Brazilianen mislukte de aanslag. De leiders werden gevangen genomen en de mannen werden ontwapend. Treinbotsing eischt vier dooden. - Gisteravond is de trein van Ashford naar Londen nabij Swanley op een zijspoor ge reden en ontspoord. Vier personen werden gedood en twaalf gewond. Ernstige botsing in Britsch-Indië. - Niettegenstaande het verbod van de auto riteiten hebben een aantal Mohamedanen te Strinagar getracht een optocht te vor men. De politie greep in en moest van haar vuurwapenen gebruik maken. Een persoon werd gedood en een ernstig ge wond. Verscheidene personen werden licht gekwetst. De menigte wierp met steenen naar de politie, waardoor 73 politiemannen kwetsuren opliepen. De organisator van den optocht werd gearresteerd. Er zijn van die vogels, die maar op een zeer beperkt aantal plaatsen in ons land voorkomen, maar in deze weinige localitei- ten algemeene verschijningen zyn. Hiertoe behooren o.a. de baardmannetjes, die ook wel baardmeezen worden genoemd. Zij hoo- ren niet tot de gewone meezenfamilie, maar tot de rietmeezenfamilie. In elk geval zijn die baardmannetjes weergalooze acrobaten, die tusschen de rietstengels gymnastiseerem dat het een lust is. Het zijn indrukwekken de en tot de verbeelding sprekende dieren. Al mogen ook de wijfjes er zijn, nochtans geldt deze uitspraak vooral voor de manne tjes. die, wat het kopgedeelte betreft, zeer contrastrijk en fantastisch geteekend' zijn: er loopt namelijk van hun mondhoeken uit, schuin naar onderen, een ferme donkere streep, die aan de vogels met hun langen staart een martiaal voorkomen geeft. Prach tig is ook die kameelbruine rug en op de lichte onderzijde kan men een fijn rose waas waarnemen. Die baardmannetjes zijn bewoners onzer rietmoerassen. Friesland's onland verleent hun huisvesting, in het beroemde natuur monument het Naardermeer zijn ze even eens in flinken getale vertegenwoordigd, zij zyn bewoners van verschillende Vechtplassen en in nog een paar gebieden bouwen ze hun neeten. Nergens dunkt ons, komen zy echter zoo talrijk voor als op het Kamper-eiland, waarvan wij ons einde Mei van dit jaar ten overvloede konden overtuigen. Het wemelt daar van die elegante acrobaten en het spreekt vanzelf, dat wij toen ook menig nest van de vogels hebben gevonden. Het is an ders een heele toer temidden van die einde- looze, warrige rimboevegetatie de goed verborgen nesten op te sporen, doch met een beetje geduld en volharding lukt het op den duur wel, wanneer je als eierzoeker wat routine hebt. Die nesten zyn van plant aardige stoffen samengesteld en worden maar een klein eindje boven den grond ge bouwd. Het gevolg hiervan is, dat, wanneer plotseling in het voorjaar het water stijgt door hevigen of langdurigen regenval of anderszins, er heel wat legsels en jongen te loor gaan. Gelukkig broeden die baardmees- jes vaker dan eens. Eén nalegsel schijnt normaal te zyn, maar volgens sommigen zijn er jaarlijks wel drie broedsels, zoodat het dan ook te verklaren is, dat er zelfs in Augustus nog wel jongen zijn. Als aantal eieren wordt meest vijf tot zeven opgegeven, maar er zijn ook wel veel grooter legsels, soms zelfs uit een dozijn eieren bestaande gevonden. Deze hebben een blanke schaal, tegen welken ondergrond de donkere ijle lijntjes, vlekjes en streepjes mooi uitkomen. Meestal verraden die baardmannetjes hun aanwezigheid door een vaak herhaalden roep, die als tjèng of ping kan worden weergegeven: in dit geluid zit een onmis kenbare metaalklank. Toen wy in Mei in onze schuilhut op het Kampereiland zaten om de vogels te fotografeeren, konden wy vaststellen, dat beide sexen niet alleen met y'ver het hongerige kroost voedden, maar ook voortdurend na de spijzing der jongen het nest verlieten met in hun snavel blanke excrementvliesjes. Merkwaardig was, dat de wyfjes voor de schuilhut minder vrees aan den dag legden dan de mannetjes. Er wa ren zelfs mannetjes, die niet meer by het nest durfden komen, maar niettemin door gingen met voedsel te zoeken. Hun verzor gingsdrift was voor sterk, dat zy, toen zy uit angst hun eigen kroost niet meer voedden, den door hen verzamelden buit naar de jongen van andere nesten brachten, die uit den aard der zaak wel voeren bij het feit, dat zij er plotseling een vader by hadden gekregen. Het eigenaardige van die Nederlandsche baardmeezen, is, dat, ofschoon er by hen ver moedelijk wel migratie plaats vindt, zy toch blijkbaar overwegend standvogels zijn, zoodat zij niet alleen in voorjaar en zomer kunnen worden waargenomen, maar ook in den herfst en den winter. Zelfs wanneer het bar vriest, ontbreken zy niet in 't riet domein. De aanwezigheid van de vogels ten onzent in alle vier seizoenen brengt, zooals te begrijpen is, mede, dat in den loop van het jaar zich geleidelijk een wyziging in hun spyslijst voltrekt. In de jaargetijden, die rijk zijn aan insecten, voeden zy zich hier mee, naar het schijnt, vrijwel uitsluitend, maar wanneer in den laten herfst en winter de vleeschkost hoe langer hoe schaarscher begint te worden, worden ze, door den nood gedrongen, vegetariërs. Het vry beperkte aantal vogels, dat in onze wilde, terzijde van de cultuurwereld gelegen, rietlanden niet overwintert, pleegt in Maart weer naar de broedgebieden terug te keeren. RINKE TOLMAN. ANTIMILITAIRISTISCHE PREDIKANTEN. Ds. Hugenholtz, secretaris van de inter nationale Unie van antimilitairistische pre dikanten, waarbij naast Kerk en Vrede" een 6-tal zusterverenigingen in het bui tenland zyn aangesloten, deelde het volgen de mede: Van 29 Juni1 Juli a.s. zal door de in ternationale Unie van antimilitairistische geestelijken haar 4e internationale congres te Edinburgh in de Central Hall worden ge houden. Prof. Johann Ude van Graz zal een voor dracht houden over „Christendom en de totale staat". Pasteur Henri Roser van Parijs zal spreken over „Staat en Geweten", en Rev. A. C. Craig van de Glasgow Uni versiteit over „Wegen tot Vrede". Op de grooten openbare bijeenkomst, die Woensdagavond 3 Juni zal worden gehou den, zal o.a. het woord gevoerd worden door prof. Ude, pasteur Roser en ds. J. J. Buskes Jr. Er bestaat voor dit congres in Engeland groote belangstelling. De Hollandsche delegatie telt 7 leden, ter wijl ook uit Denemarken, Zwitserland, Frankryk en België afgevaardigden zich hebben aangemeld. RIJKSKWEEKSCHOOL TE ALKMAAR. Eindexamen in handenarbeid. Geëxamineerd acht candidaten, afge wezen één. Geslaagd de heeren: P. Brou wer de Koning te Heerhugowaard, J. Dekker te Hoogkarspel, P. Eriks te Hoorn, W. Hos te Alkmaar, K. Houtkooper te Alkmaar, H. Kuijs te Bakkum en J. Schek- kerman te Hoorn. •innen 8 ma ter van auto- bus-haltan Is stilstaan met «uto's en andere voer tuigen verbo den, evenals op bruggen, voor uitritten, binnen 8 ma ter van straat- hoekan of op hinderlijke wijze voor het verkeer.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8