JUovuiüaal Tlieuws QemeetUecaden Rechtszaken EGMOND AAN ZEE OUDORP ZIJPE 't ZAND HEILOO UITGEEST HARENKARSPEL De kleine bergweg, die eens naar het huis voerde, bestaat niet meer, daarvoor heeft men een groote 120 mijl langen weg aangelegd, die Berghof onmiddellijk met München verbindt. Voor de rijkskanselarij is hier intus schen ook een gebouw verrezen. De ka mers van den Führer liggen geheel afge zonderd, zoodat hij zich wanneer hij wil, daar kan terugtrekken. Theoretisch kan iedere gast te allen tijde met den Führer spreken, maar in de praktijk is het toch niet zoo gemakkelijk hem te bereiken. Afgezien nog van de luxe, is Berghof een ware vesting geworden. Kort geleden zijn de barakken voor Hitler's S.S. lijfwacht gereed gekomen, evenals de kamers voor zijn secretarissen. Van den weg af is het huis nauwelijks te zien. De geheele zijde van den berg wordt met electrisch geladen draad om zoomd, dan komen er nog 5 rijen prikkel draad. Hier en daar in de bergen ziet men zeer romantisch uitziende torentjes, die aarii het bergachtige Beieren herinneren. Zij zijn echter niets anders dan verdedigings- posten, die van machinegeweren voorzien zijn. Rechts van den straatweg ziet men een groot gebouw in Beierschen stijl. Dat is voor de wachten, die iedere kromming van de straat goed kunnen bewaken. Mijlenver in de bergen is het afweergeschut gebouwd om vijandelijke vliegers omlaag te halen. Natuurlijk heeft Berghof ook bom- en gasvrije kelders. De geheime staatspplitie zorgt er vooral voor, dat Berchtesgaden re gelmatig van „ongewenschte elementen" •bevrijd wordt. In ieder hotel ligt een lange vragenlijst, die de gasten moeten beant woorden. Niemand mag zonder een bijzonder ver lof den weg naar Berghof berijden. Geen auto mag onderweg stil houden. Als de bekende wagencolonne van- Berghof een gast naar München brengt, dan wordt het geheele verkeer stilgelegd Meermalen heeft men foto's gezien, waarop Hitier staat afgebeeld, terwijl hij enkele boerenkinderen uit Berchtesgaden met de hand over het hoofd strijkt. Hier gelooft geen mensch meer aan het sprook je, dat Hitier zich ini Berchtesgaden onder de gewone menschen vertoont. De inwo ners hebben genoeg van Berghof gehoord en weten, dat hun woonplaats de eigen lijke hoofdstad vsn Duitschland geworden is. Maar zij vermoeden misschien ook, welk lot hun mogelijk te wachten staat, als Duitschlar.d straks in een nieuwen oorlog gewikkeld wordt. Hitier regeert Duitschland vanaf zijn Beierschen bergtop. Hij is zoo van allen afgescheiden en onbereikbaar, als slechts een larna in de Bergen van de Himalaya kan zijn. MUZIEKCONCOURS VAN DEN R. K. BOND VAN HARMONIE- EN FANFARE CORPSEN IN NOORDHOLLAND TE LUTJEBROEK. De heer E. Peetoom, directeur voor Harmonie- en Fanfarecorpsen, schrijft ons, in verband met de gister gepubliceerde uitslagen het volgende: In het verslag „concours te Lutjebroek" 't welk opgenomen is in uw courant van 29 Juni staat dat de prestaties van de corpsen „minder goed waren", zulks in verband met het feit dat er geen len prijs is toegekend. Dit is toch geen motief om te zeggen dat de prestaties minder goed waren. De beoordeeling ligt geheel bij de jury. Het hangt er nu maar van af: is deze jury heel streng of houdt zij er rekening mede dat er door dillettanten muziek wordt gemaakt. Is het eerste het geval dan is een tweede prijs van zeer hooge waarde. Als toehoorder heb ik kunnen consta- teeren dat er in verschillende afdeelingen heel goed werd gespeeld. Dat er geen le «prijs is uitgereikt heeft een andere oorzaak. De steunregeling verlengd. De minister van sociale zaken heeft de steunregeling voor deze gemeente, die 1 Juli afliep, weder verlengd, voorloopig tot 1 Jan. 1938. Van tijdelijke stopzetting der steunver- leening, zooals in vele gemeenten geschiedt, is hier dps geen sprake, evenmin trouwens als van stopzetting der werkverschaffing. Standplaats en route der autobussen. Te beginnen op 4 Juli a.s. zullen de auto bussen der vaste diensten bij aankomst een andere route Volgen. In plaats van door de Voorstraat zullen zij de Noorderstraat door rijden. De autobussen der N.V. N.A.C.O. rij den vandaar door de Smidstraat naar de Trompenbergstraat. Daar heeft de N.V. N.A.C.O. thans achter hotel Trompenberg perrons aangelegd, één voor den dienst op Alkmaar, één voor den dienst op Castricum en één voor den dienst op Bergeh. De pas sagiers zullen, voor zoover begin- en eind punt betreft alleen op de perrons mogen in- en uitstappen en verder, evenals nu, aan de gewone halten. De autobussen van van Geelen en van den Berkhof rijden de Noorderstraat geheel uit en krijgen standplaats aan het einde van deze straat, vlak bij zee. Bij het vertrek wordt de gebruikelijke route gevolgd door de Voorstraat. Voor het verkeer beteekent dit een groote verbetering. De verkeersopstoppingen op het Pompplein zullen hiermede nu tot het ver leden behooren. Ook aan de nieuwe regeling zijn nog wel bezwaren verbonden. Om deze zooveel mogelijk te ondervangen zal in de Noorderstraat éénrichtingsverkeer worden ingevoerd, in de richting naar zee toe. De postdienst tijdens het badseizoen. Tijdens het badseizoen zal de postdienst weder worden uitgebreid. De buslichtingen zullen plaats hebben om 5ys uur, 11 uur, 14 uur, 19 uur en 21 uur. Deze regeling geldt van 1 Juli tot 1 September. Aanbesteding. De bouwkundige W. Moejes te Oudorp heeft namens het bestuur van de Slikven polder te Barsingerhorn aanbesteed het bouwen van een electrisch vijzelgemaal met woning en bijbehoorende werken. Ingeschreven werd als volgt: P. Tuin te t Zand 8300; F. Hes te St. Pancras 8200; Hoogzaad te Spanbroek 8099; P. Warde naar te Haringhuizen 8000; H. Touber te Oudkarspel 7950; J. Bakker te Alkmaar 7900; P. de Geus te St. Maarten 7877; F. Kuiper te Aartswoud 7800; W. Uiterdijk te Wieringerwaard 7787; P. Buis 7740; P. Doorn te Zijpe 7700; J. de Graaf te Moer beek 7599; J. Taus te N. Niedorp 7585; A. Pik te Barsingerhorn 7533; Hemelman te Oudkarspel 7490; C. Dekker te Wierin gerwaard 7355; N. Venema te Helder 7255; J. Apeldoorn te Egmond-Binnen 7200; Dekker en Lont te Wieringen 6923. Nieuwe weg Stolpen—Schagen opengesteld voor verkeer. De nieuwe provinciale weg langs het kanaal Stolpen-Schagen is thans zonder eenige» plechtigheid voor het verkeer opengesteld. Reeds wordt van deze gelegenheid een vrij druk gebruik gemaakt. Paard op hol. Een paard van den heer P. A alhier, gespannen voor een z.g. hooikros, geraakte op den rijweg alhier op hol. De bestuurder en een jongetje dat toevallig meereed, werden van den wagen geslingerd, doch kwamen er gelukkig vrij goed af. Na in onzachte aanraking te zijn gekomen met een telefoonpaal, kwam het paard eindelijk op het erf van den heer A. tot stilstand. Behoudens materieele schade liep dit on geval dus goed af. Verkooping. Door notaris de Lange werd Dinsdag middag in de „Onderneming" verkocht 'n woonhuis met grond aan de Kanaalweg te Heiloo, groot 4.18 aren, eigendom van den heer C. Laagland Winder. Kooper werd de heer J. Blokker te Heiloo voor 27600. Wijziging kantooruren. Door den directeur der P. T. T. is, met ingang van 1 Juli wijziging gebracht in de kantooruren voor het postkantoor. Het kantoor is thans open na den middag van 2 tot 3.30 uur. Met 1 Juli is de tijd met een uur verlengd en het is alsdan open van 2 tot 4.30 uur. Een verbetering die het pu bliek op prjjs zal stellen. Utrechtsche bedevaart. Onder zeer groote deelname had Dins dag op Kapel de 23e bedevaart van de stad Utrecht en omgeving, onder leiding van den directeur van de St. Martiniskerk plaats. Met een extra trein kwamen ruim 600 pelgrims aan. Om 10 uur werd door den deken een plechtige H. Mis opgedra gen, waaronder predicatie. Hierna was er processie. Om 3 uur hadden verschillende cermonieën plaats, waarna de Kruisweg. De dag werd besloten met een plechtig lof. Om 7.24 vertrok men per extra trein. Ziekentriduim. Door het Bisschoppelijk comité van O. L. Vr. ter Nood zullen Ziekentrideums worden gehouden op grooter schaal dan tot heden het geval was. Voor de dekenaten Beverwijk en Purmerend is het op 27, 28 en 29 Juli en voor de dekenaten Alkmaar, Hoorn, Schagen en Wervershoof op 3, .4 en 5 Augustus a.s. 3e lustrum Gem. zangver. Kunst na Arbeid. De gpmengde zangvereeniging Kunst na Arbeid alhier hoopt dezer dagen haar 15- jarig bestaan te vieren. Waar deze vereeni- ging zich in de sympathie zoowel van de plaatselijke vereenigingen als van buiten mag verheugen, behoeft het geen betoog dat dit jubileum op waardige wijze zal wor den gevierd. Zondag werd in hotel de Ooievaar een re ceptie gehouden en wel des middags van 35 uur. Hiervoor bestond zeer veel belang stelling. Te «ongeveer 3 uur opende de voorzitter van K.N.A., de heer J. Schipper, de receptie, heette de aanwezigen hartelijk welkom en gaf vervolgens in korte trekken een over zicht van het 15-jarig bestaan der vereeni- ging, daarbij een eere-saluut brengend aan de oprichters en aan hen die er steeds aan hebben medegewerkt om te maken van de vereeniging hetgeen zij thans is. Hij richtte zich tot den directeur der ver eeniging, dën heer J. Mienes, die vanaf de oprichting, onafgebroken het directeur schap heeft waargenomen en op een wijze die alle lof te boven gaat. ïjij spreekt dan ook den wensch uit dat nog vele jaren aan deze 15 zullen worden toegevoegd en over handigt daarbij als bewijs van waardeering en sympathie een enveloppe met inhoud ter wijl aan mevr. Mienes een bouquet wordt aangeboden. Het was dan een aardig idee van den zaal houder, den heer Matton, om door zijn jong ste dochtertje een onveloppe met inhoud te doen aanbieden. Achtereenvolgens werd dan het woord ge voerd door de heeren Winkelman namens de tooneelver. Vondel te Uitgeest; Visser namens D.O.S. van Krommenie; van der Heijden namens de tooneelvereeniging Heijermans te Uitgeest, die elk namens hun ne vereenigingen bloemen aanboden, eerst genoemde nog vergezeld van een enveloppe met inhoud. Dan werd het woord gevoerd door den heer Krom, wethouder, namens het gemeen tebestuur, terwijl door dien bloemen werden aangeboden namens de Coöp. Radiover. Uit geest, vervolgens sprak de heer Twisk na mens den Bond van Staatspensionneering, die tevens bloemen aanbood, gevolgd door de heeren Hartog, namens Zang en Vriend schap van astricum, Kabel voor de Harmo- nievereeniging Onderlinge Oefening, Snijder namens oncordia te Westzaan, die tevens ex tra hulde bracht aan den directeur, den heer Mienes, die tevens directeur is van hunne vereeniging en aan de dames van de be stuursleden, die tengevolge van de bemoeiin gen met de vereeniging, wel eens wat aan huiselijkheid moesten missen. De heer Boschman sprak namens Volksonderwijs en de heer Smits namens de Zeil- en Water sportvereeniging Uitgeest. Door deze heeren werden namens hunne vereenigingen bloe men aangeboden terwijl mtusschen nog steeds meer bloemen en felicitaties werden aangeboden, o.a. van de voetbalver. Uitgeest, de chr. gem. zangver. Looft den Heer, de schaakclub Lasker en de zangver. Zang- en Vriendschap te Knollendam. Tijdens de pauze werd aan de aanwezigen thee met gebak alsmede sigaren gepresen teerd waarna dan nog de heer Velzeboer sprak namens de R.K. Harmoniever. te Uit geest. De heer P. Twaalf hoven, loco-burge meester, die inmiddels was gekomen, com plimenteerde eveneens de vereeniging en directeur met zeer waardeerende woorden. Hierna werden een 20-tal schriftelijke felicitaties voorgelezen. Dan dankte de voorzitter der vereeniging de vele afgevaardigden voor hunne felicita ties, de goede wenschen, de groote schat van bloemen en de enveloppes met inhoud, zoo wel gericht tot de vereeniging als aan den directeur, terwijl daarna de heer Mienes als directeur dank bracht voor de hartelijke woorden tot hem en zijn vereeniging gespro ken, en hoopte dat hy nog vele jaren met Kunst na Arbeid zou mogen samenwerken tot heil van den koorzang. De raad dezer gemeente vergaderde Dinsdagmiddag 3 uur in het gemeentehuis onder voorzitterschap van de heer H. Nolet, burgemeester, secretaris de heer Essing. De heer de Vries was afwezig met bericht van verhindering. De voorzitter opende de vergadering met welkom. Ingekomen stukken. Onder de ingekomen stukken was het be richt van Ged. Staten, dat de rekening 1935 was gesloten. Aanwezig was het besluit van Ged. Sta ten, waarbij het beroep van mej. C. Warner tegen haar ontslag als onderwijzeres aan de openbare lagere school te Dirkshorn onge grond is verklaard. B. en W. stelden voor over te gaan tot converteering eener geldleening pro resto nog 2000 groot. Het rentepercentage be draagt nog 4 B. en W. zijn er in ge slaagd dit percentage verlaagd te krijgen tot 3 3/4 De raad ging hiermede accoord. Hierna volgde vaststelling van een sup- pletoire begrooting, dienst 1936, van louter principieele aard. De raad ging hier ook mee accoord. De heer A. Dekker te Waarland vroeg ontslag als lid van het Burg. Armbestuur per 1 Juli a.s. B. en W. stelden voor, dit ont slag op de meest eervolle wijze te verleenen onder dankbetuiging voor de vele diensten in deze functie door hem aan de gemeente bewezen. Ter voorziening in de ontstane vacature werd het volgende dubbeltal aangeboden: 1. Joh. Zutt Jn.Jz. en 2. H. Dekker, beiden te Waarland. De voorzitter richtte eenige waardeerende woorden tot den heer Dekker, wiens werk zaamheden boven spr.'s lof verheven waren gedurende de langjarige vervulling van zijn functie en hoopte, dat hy nog lang getuige mag zijn van de werkzaamheden van het Burg. Armbestuur. (Instemming.) De heer Dekker dankte voor de tot hem gesproken woorden voor de in het college ondervonden samenwerking van voorzitter en den secretaris-penningmeester. In de vacature werd benoemd de heer J. Zutt met 9 stemmen. De heer H. Dekker had één stem. Uitbreiding burg. armbestuur. B. en W. stelden voor een nieuw regle ment vast te stellen voor het burg. armbe stuur. Het bestaande reglement bevat de be paling, dat het bestuur bestaat uit 3 leden, waraan als voorzitter met adviseerende steun ambtshalve is toegevoegd de burge meester. B. en W. achtten het gewenscht, dat het aantal leden wordt uitgebreid tot 5, met dien verstande, dat de burgemeester, ook stemgerechtigd lid wordt. Hierdoor zal, naar het' college meende, de bepaling van het reglement met de practyk overeenstemmen. Het overleg in het Oostelijk deel der ge meente met het kerkelijk armbestuur laat wel wat te wenschen over, waarom het afge treden lid van het Waarland het nuttig achtte, dat nog een lid uit Waarland werd toegevoegd. De heer Molenaar vond het vreemd, dat de burgemeester ambtshalve voorzitter van het B. A. was, omdat hij de menschen toch niet kent. Spr. vond het niet juist, den burgemeester stemgerechtigd lid van het B. A. te doen zijn. De heer Doekes vroeg of de mogelijkheid nu niet bestond, een Maatschappelijk Hulp- bestaan in te stellen. Dat is beter in dezen tijd. De heer de Jong zou dit toejuichen. Voor stemrecht van den voorzitter gevoelde spr. niet. De heer Blokdijk vond het ook niet zoo gewenscht, dat de burgemeester stemrecht kreeg. Weth. Dekker was het niet met deze hee ren eens. Er wordt niet zoo veel gestemd. Be zwaar zag spr. er niet in den burgemeester stemrecht te geven. De voorzitter antwoordde, dat het B. A. veranderd kan worden in Maatsch. Hulpbe toon. Spr. had er een jaar of tien geleden ook niet van gehoord, dat de burgemeester ambtshalve voorzitter van het B.A. was, tot tot 7 dat hy in het regL van het A™ stuur van Harenkarspel las, dat de bu g meester ambtshalve voorzitter was. Op de vriendelijkheid over voorzitters orjekend heid met de toestanden in de gemeente ging spr. niet in. De heer Bakker was er voor, dat de bu gemeester stemrecht had in het Burg. DeTéer de Jong stelde voor het college uit te breiden met 2 leden en den voorzitter geen stemrecht te geven. Na nog eenige besprekingen wei stemming overgegaan. Men besloot met tegen 3 stemmen, die der heeren Dekker, Bakker en Duijves, het B. A. uit te breiden met 2 leden en den voorzitter geen stem recht te verleenen. Aansluiting destructor Barsingerhorn. B. en W. stelden voor over te gaan tot toe treding tot den kring Barsingerhorn i.z, destructie van vee en vleesch en ot aangaan van een gemeenschappelijke rege ling dienaangaande. Na een uitvoerige toelichting en eenige besprekingen ging de raad accoord met di voorstel. - Aanleg rijwielpad. B. en W. stelden verder voor den benoo digden grond aan te koopen voor verbete ring van het rijwielpad door „de posten Voorgesteld werd den grond van diverse eigenaren te koopen voor de som van 959,10, den gekochten grond te bestemmen voor openbaren weg en de grond van het oude voetpad, welke in verband met de ver legging van het pad, niet meer noodig ii voor 't nieuwe rijwielpad, te onttrekken aan den openbaren dienst. Het werk zal in werkverschaffing worden uitgevoerd. Na eenige besprekingen werd het voor stel van B. en W. aangenomen. De heer Molenaar vToeg hoe het stond met de steunregeling. De voorzitter: De steunregeling en werk verschaffing gaan gewoon door. Daarna sluiting. GEPRIMEERDE PAARDEN. Men zendt ons een keuringsboekje van de gehouden keuringen te Schagen. Ver schillende paarden in diverse rubrieken zijn thans geprimeerd. Deze paarden zijn: Butilla. Geb. 17-4-'7. Vbk. N.S.Tg. Eig.: A. Zwart, Heiloo. Fokker: eig. en Veulen. Geb. 8-5-'37. Vbk. N.S.Tg. Eig. J. Muis, Heiloo. Fokker: eig. Kelia. Geb. 24-4-'36. 2229 Vbk. G.P.S. Eig.: K. Reyne Kzn., Barsingerhorn. en Fokker: G. W. van Wijk, Drumpt. Alletta. Gebr. 24-2-'36. 262 Hvbk. N.S.Tg. Eig.: M. v. Wieringen, A. Paulowna. Fokker: eigenaar. Aldova. Gebr. 30-5-'36. 200 Vbk. N.S.Tg. Eig.: K. Reyne Kzn., Bahsingerhorn. Fokker: eigenaar. Nubertinie. Geb. ll-4-'36. 2074 Vbk. G.P.S. Eig.: C. Oly Czn., Heiloo. enFikkero C. J. Hol, Ommeren. 2-jarige merriën. Zonnekindje. Geb. 17-4-'35. 178 Vbk. N.S.Tg. Eig.: H. C. Kooy, Harenkarspel. Fokker: P. K. Kistemaker, Hoofddorp. Zonna. Geb. 8-5-'35. 285 Vbk. N.S.Tg. Eig.: C. Bierens, West-Graftdijk. Fokker: H. G. van Steenis, Erichem. 3-jarige merriën. Wuska. Geb. ll-5-'34. 326 Vbk. N.S.Tg. Eig.: P. N. Spaans, Barsingerhorn. Fokker: A. Kooy Jr., Kedichem. 4-7 jarige merriën met veulen. Venenie. Geb. 21-4-'33. 3960 N.S.Tg. Eig.: D. Kaan, Wieringerwaard. Fokker: P. K. Avis, Hoofddorp. Vazelle. Gebr. 30-3-'33. 3962 N.S.Tg. Eig.: H. C. Kooy, Harenkarspel. Fokker: P. K. Kistemaker, Hoofddorp. Udonaa. Geb. 17-5-'32. 3679 N.S.Tg. Eig.: J. Muys, Heiloo. Fokker: D. v. Wieringen, Abbenes. Uranie. Geb. l-5-'32. 3680 N.S.Tg. Eig.: K. Reyne Kzn., Barsingerhorn. Fokker: D. van Wieringen, Abbenes. Trien. Geb. 25-3-'31. 95 Hvbk. N.S.Tg. Fokker: D. van Wieringen, Abbenes. Utilla. Geb. l-7-'32. 3681 N.S.Tg. Eig.: A. Zwart, Heiloo. Fokker: J. de Leyer, St. Oedenrode. Tellusa. Geb. 10-4-'31. 3963 N.S.Tg. Eig.: F. A. MelChiore Winkel. Fokker: eigenaar. 4-7 jarige merriën. Vibusta. Geb. 26-4-'33. 3955 N.S.Tg. Eig.: P. Waal, Beemster. Fokker: C. Bulk, N. Vennep. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. De gang van zaken aan de veilingen op het einde van de vorige week in aanmerking genomen hebbende, zou men niet hebben verwacht, dat zoo plotseling groote hoeveel heden aardappelen, de middelsoort zoowel als later de voor export zoo gewilde grove aardappelen, onverkocht bleven. Ook op de andere veilingen in het land was dit het geval, doordat de aanvoeren te groot waren om door den handel te worden afgenomen. Duitschland bleek niet voldoende af té nemen, al heeft dit land reeds flinke hoe veelheden gekocht. Het gevolg van dit door draaien was, dat de minimumprijs door de Ned. Groenten- en Fruit-Centrale werd ver laagd van 6 op 4. Een heele sprong, doch het was nog niet voldoende om het door draaien te doen ophouden. Voor de tuinders was het echter ook een heele sprong, plotse ling van <5 op 4, doch als men nagaat, hoe het verleden jaar is gegaan, is het nu heel wat beter geloopen. De minimumprijs werd verleden jaar geleidelijk verminderd met kleine bedragen. Dit had tot gevolg, dat de handel eenigszins werd belemmerd, want nietwaar, het zwaard van Damocles hing steeds boven ons hoofd, dat de prijs zou worden verlaagd, met de gevolgen van dien. Bovendien heeft men dit jaar den minimum prijs veel langer op 6 kunnen handhaven dan het vorige jaar. Het prysverloop was tengevolge van deze vermindering niet gunstig. Werd in het be gin van de week nog tot f 6.007.10 per 100 K.G. gemaakt voor de binnenlandsche aardappelen, na de vertsging van den mini mumprijs was dit meestal niet hooger dan 4.20—4.60. De groven voor export no teerden vry vast 4 per 100 K.G. voor zoo ver zy niet onverkocht bleven. De drielingen gingen mee omlaag. Aan vankelijk was de prys tot hoogstens 5. later werd niet meer betaald dan 4 en de eindnoteering was van f 23.50, naar ge lang de kwaliteit. Kriel ging van de hand tegen prijzen van f 1-202.60, doch hoofd zakelijk noteerden wy hiervoor 1.70— 1.80 per 100 K.G. Tomaten liepen tegen het laatst van de week iets op. Begonnen werd met noteerin gen van pl.m. f 2021 pei' 100 K.G. Ge leidelijk werd dit iets beter, zoodat wy ten slotte voor A 24f 24.60 noteerden, voor B 21.40—f 21.70, voor C f 25.10 en voor CC, welke aanvankelijk f 16 noteerden, 21.20. Sla noteerde van f 1.50f 1.80 per 100 kiop en snijboonen van f 28f 31. Rabarber was niet duur. Slechts f 1.40 2.40 konden wij hiervoor in het begin no- teeren. Vrijdag brachten zij 1 2.50—1 2.60 per 100 K.G. op. De eerste nieuwe tuinboonen werden be taald met f 5. Een later aangevoerd partijtje bracht het tot f 5.90 per 100 K.G. Boswortelen konden, een enkelen dag uit gezonderd, tegen vry goede prijzen worden afgenomen. Dinsdag en Vrijdag was het iets minder. Toen werd f 4.50f 5.70 en 4.30 5.40 betaald, terwijl de overige dagen meestal boven 6 tot 6.60 per 100 bos werd besteed. Bloemkool handhaafde zich goed. Zater dag waren zij tamelijk hoog in prys, n.1. van 9—12.60. De overige dagen hebben de eerste soorts tusschen S 8.60 en 12 per 100 stuks opgebracht. Tweede soort ging weg voor 4.80—8 per 100 K.G. en derde soort voort 4.30. Te Noordscharwoude waren de prijzen iets lager, n.L van S 7.709 per 100 stuks. HET „MIDDEL" TEGEN GALSTEENEN. Een Belg en een Haagsche winkelier hebben te Den Haag twee dames en een heer „middelen" verschaft tegen galsteenen, hoewel zij niet bevoegd waren tot het uit oefenen van de geneeskunst. Beiden waren gisteren voor den Haag- schen kantonrechter gedagvaard, maar de Belg heeft verstek laten gaan. De Hollandsche verdachte, de winkelier M. J. A. H. gaf toe, dat hij tegen betaling van 35 van 30 en 20 fleschjes met een vloeistof heeft verstrekt en daarbij genees kundigen raad heeft gegeven. Deze vloei stof heeft bij een oud-agent van politie de kwaal verergerd, zoo kwam uit het verhoor vast te staan. De man is op den rand van den dood geweest. Door operatief ingrijpen bleef hij in het leven. „Door dit onverantwoordelijke gedoe is bijna een mensch doodgegaan", verweet de kantonrechter, mr. Ferguson, den ver dachte. Verdachte's verweer kwam hierop neer. dat een medicus dit middel „onschadelijk zou hebben genoemd. Ook uit een onderzoek naar de samenstelling van de vloeistof, in gesteld door prof. van Itallie, zou de on schadelijkheid gebleken zijn. De kantonrechter merkte op, dat dit on derzoek heeft uitgewezen, dat de vloeistof olie, vet en terpentijn inhield. De getuigen in deze zaak vertelden van hun ervaringen, waarna de ambtenaar van het openbaar ministerie requisitoir nam. De ambtenaar noemde verdachte's han delwijze „kwakzalverij-practyk van het minste allooi". Op schandelijke wijze, zeide spr., is misbruik van vertrouwen gemaakt en de gemeenschap heeft er recht op tegen individuen als verdachte beschermd te worden. De eisch luidde: 3 geldboeten van 300 subsidiair 3 maal 20 dagen hechtenis. Conform dezen eisch wees de kanton rechter vonnis. VERZET TEGEN DE POLITIE. U.B.S.-leerlingen vrijgesproken. Vijf jongens, leerlingen van de H.B.S. aan het Stokroosplein en van eenige andere middelbare scholen in de residentie, stonden de vorige week terecht wegens verzet tegen de politie. Zij hadden in Januari voor het gebouw van een U.L.O.-meisjesschool met sneeuwballen staan gooien. Aan de somma tie van enkele agenten weg te gaan werd blijkbaar niet direct gevolg gegeven, want de gummistokken kwamen er aan té pas. Maar dat had een averechtsche uitwerking. De jongens en de agenten raakten met elkaar slaags. Het werd een formeele vecht partij, waar eerst een eind aan kwam, toen de agenten hun revolvers te voorschijn haalden. Volgens de jongens en een tiental getuigen a décharge lag de schuld geheel aan de zijde der politieagenten. De officier eischte onlangs tegen ieder der jongens wegens verzet tegen de politie i 50 boeste, subs. 25 dagen hechtenis. De rechtbank achtte niet wettig en over tuigend bewezen, hetgeen den jongens ten laste is gelegd. Zij sprak de vijf verdachten vry. NASLEEP VAN EEN REDDING. Een man, die tijdens een brand in een perceel aan de Prinsengracht te Amsterdam als „redder" optrad en die van de gelegen heid gebruik maakte om een gouden horloge weg te nemen, is vandaag door de rechtbank te Amsterdam tot vijf maanden gevangenis straf veroordeeld. Hij had aangifte gedaan dat hem tijdens den brand een portemonnaie met 10 was ontstolen. De officier had hem ook ten laste gelegd, dat hy een valsche aangifte had ge daan. De rechtbank echter achtte dit deel der tenlastelegging niet bewezen en sprak hem daarvan vrij. De officier had wegens beide feiten vijf maanden gevorderd.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 12