Agenda Jiechtsiakm JCeek School £aatste Aecichtm Weet&eticht N.V. DE DANK VAN SAS te Alkmaar mooi Per Salonboot Alkmaar Packe» WEER. Goedkoope spoorkaartjes naar Düitsciiland. Reischeque's en credietbrieven. Buitenl. bankpapier. Beleeningen op elfecten. Aan- en verkoop effecten. NAAR DE ZAAN EN AMSTERDAM Lord Baden Powell ontvangt vredesprijs. Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht Alkmaar, Donderdag. MEN ZIJ GEWAARSCHUWD. De Hoofdcommissaris van Politie te Am sterdam ontraadt het aangaan van relaties met Hendrik, Anton, Peter Versteeg, ge boren te Amsterdam 21 Januari 1894, wo nende Aalsmeerderweg 121 en Johannes, Antonius de Mulder, geboren te Mook 2 Maart 1896, wonende Govert Flinckstraat 174, beiden te Amsterdam. Zij niemen zich assuradeurs en bieden hun bemiddeling aan voor het verstrekken van hypotheekgelaen doch eischen betaling van een zeker bedrag voor bemiddelings- kosten, onkosten en taxatiekosten vooruit en laten dan gewoonlijk na hypotheken te verstrekken. Teneinde haar lezers voor eventueele teleurstellingen te behoeden, wordt administraties van periodieken en meer speciaal vakbladen op het gebied van land- en tuinbouw en veeteelt uitdrukkelijk aangeraden, opneming te weigeren van door genoemde personen ter plaatsing aange boden advertenties, welker tekst gewoonlijk luidt: „Gelden voor eerste hypotheek be schikbaar tegen 3% pet. rente". INBRAAK TE EGMOND-BINNEN. Gisteren is er in de woning van J. H. te Egmond-Binnen ingebroken. De vrouw van J. H. ging 's morgens, zonder haar geld mede te nemen, uit en liet, daar haar man 's middags thuis kwam, den. sleutel op een bepaalde plaats in de opengebleven schuur achter. Toen haar man, na 's mid dags thuis geweest te zijn, de huisdeur ge sloten had, sloot hij ook de schuurdeur dicht en stopte den huissleutel daarna op een verborgen plaats in het kippenhok, waar zijn vrouw, vóór haar man thuis gekomen, den sleutel vandaan haalde. Tot haar schrik bemerkte zij na eenigen tijd dat haar geld ad 15 weg was en ook ongeveer 9 van haar man, die het geld van een loterijclub bewaarde, gestolen was. Vermoed wordt dat een venter des mor gens aan huis is geweest en daar niemand aangetroffen hebbende, gedacht heeft dat de vrouw in de schuur was. Toen hij in de schuur ook niemand aantrof, zal hij bru taal aan het snuffelen zijn gegaan, en den sleutel gevonden hebben, waarmede hij zich den toegang tot het huis gemakkelijk heeft kunnen verschaffen. Men heeft dit vermoeden omdat noch het slot, noch de verf en het hout om het slot beschadigd zijn. De zaak is in onderzoek. HET SCHOOLFEEST. In den Muziektuin heeft gistermiddag onder wel dreigend maar toch droog zomer weer het schoolfeest plaats gevonden voor de drie eerste klassen van de Openbare Lagere Scholen alhier. Het was weer een gezellige middag, waar in de blijde kinderstemmen tot ver buiten den tuin zichtbaar waren. Er werd afwisselend door twee groepen van een poppenkast en van een goochelaar genoten en de kinderen hebben van harte van al die verrassingen genoten. Aan tractaties limonade en lekkers was er natuurlijk geen gebrek en alle onder wijzers en onderwijzeressen hebben hun groepjes keurig in toon gehouden. Met muziek en vlaggen werd naar den Muziektuin gemarcheerd en met muziek en vlagen ging het, na de uitdeeling van toeters en chocolade, weer naar buiten, waar een breede schare vaders en moeders hun sprui ten weer in veilige bewaring namen. Het schoolfeestbestuur kan weer op een bijzonder geslaagden dag terugzien. UITDEELINGSLIJST GEDEPONEERD. Op de griffie van de Arrondissements rechtbank is gedeponeerd de uitdeelings- lijst in het faillissement van A. Gorter, gepens. Rij ksveldwa - hter te Castricum, met een uitkeering aan concurrente schuld- eischers van 2.89 DE SLOTREPETITIE VAN CORN. JONKER. Men verzoekt ons er ook in deze rubriek op te wijzen, dat de slotrepetitie van Corn. Jonker's koorklassen Zaterdagmiddag half drie in den Muziektuin zal worden gehou den. HET CASINO-KEGELINO TE BERGEN. Het door de V.V.V. en de beide Midden standsorganisaties te Bergen ter avondaflei ding voor de gasten ingestelde Casino-Kege- linospel blijkt een goede vondst te zijn ge weest. Als prijsjes worden waardebons beschik baar gesteld, waarmee men in alle winkels in Bergen terecht kan en die ook in de café's en pensions als betaalmiddel worden aange nomen. Voorts wordt door de organisaties, die met dit behendigheidsspel ook beoogen den omzet van den plaatselijken middenstand te verhoogen, een seizoenprijs in den vorm van een waardebon van 100 beschikbaar ge steld voor hem of haar, die den hoogsten worp doet De hoogste worp, die gedaan kan worden is 99999. Vrijdag was de heer J. A. v. Kampen zoo behendig om het cijfer 99993 te werpen, welke worp Zaterdag, Zondag, Maandag en Dinsdag niet werd verhoogd. Woensdagavond was de heer C. Boenderma ker zoo gelukkig door het getal 99997 te werpen, daarin te slagen. De spanning is er dus en aangezien het spel iederen avond van 8 tot 12 uur beoefend kan worden, staat het wel vast dat ook de vijf negens nog gehaald zullen worden. Zondagavond wordt er voor den hoogsten gooier van den avond een extra-avondprijs beschikbaar gesteld. Ver leden Donderdag won mevr. Hamel uit Am sterdam den avondprijs van f 25. INDIE ROEPT! Naar wij vernemen zal Woensdag 14 Juli a.s. de alom in den lande bekende vereeni- ging „Simavi", te dezer stede een speldjesdag organiseeren. Dezer dagen zullen wij een en ander mededeelen van het voortreffelijke werk, dat de vereeniging „Simavi" in onze over- zeesche gewesten, ten bate van den zieken inlander, verricht. Een aanbevelingscomité wordt gevormd door: Jhr. mr. F. H. van Kinschot, burgemees ter; ds. me F. W. Rappold, predikante van de Remonstrantsche gemeente; ds. F. Kuiper, predikant van de Doopsgezinde gemeente; ds. J. H. W. Warners, predikant van de Ned. herv. gemeente; mevr. R. PrinsVlessing; E. M. J. W. van den Heuvel, directeur Ar beidsbeurs en J. J. D. H. Verschoor, secre taris van den Armenraad. In het uitvoerend-comité hebben zitting de heeren: H. de Winter, hoofd der school voor B. L. O.; A. A. Wiese, leider der Centrale Werkplaats voor jeugdige werkloozen; C. F. D. Kohnert, onder-directeur der Am bachtsschool Jongelui, die Woensdag 14 Juli a.s. willen medewerken om den medischen nood in Indië te helpen lenigen, worden uitgenoo- digd, zich op te geven als collectant of col- lectrice bij den heer Kohnert, Stationsweg 118, Alkmaar, of bij één der andere leden van het uitvoerend-comité. SPREKENDE FOTO'S. Gisteravond zijn door de politie in deze gemeente twee personen aangehouden, wier portret voorkwam in het Algemeen Politie blad, en die zich in Bloemendaal aan tal rijke inbraken hadden schuldig gemaakt. Zij zijn naar die gemeente overgebracht. KOSTELOOZE RIJWIELPLAATJES. De Ontvanger der Dir. Bel. enz. te Alk maar maakt bekend, dat hij op de navol gende dagen des avonds van 68 uur te zijnen kantore zitting zal houden voor de aanvrage van kostelooze rijwielmerken t.w.: Op Donderdag 15 Juli, Dinsdag 20 Juli, Donderdag 22 Juli, Dinsdag 27 Juli, Don derdag 29 Juli, Dinsdag 3 Augustus en Donderdag 5 Augustus. WAT DE ALKMAAR-PACKET BIEDT. Een nieuwe folder is verschenen van de Alkmaar Packet waarin een derde goed- koope uitstapjes voor Amsterdammers be schrijft. Combinaties van boot, tram en trein zijn er in overvloed en men zorgt er voor, dat de dagtouristen een geheelen dag buiten zijn, een zeer varieerend pro gramma hebben en langs de mooiste wegen worden gevoerd. Voor wandelaars en voor fietsers is er keuze in overvloed. COOPERATORSDAG. Het Gewest Noordholland-Noord van den bond van Verbruiks-Coöperaties orga niseert Zaterdag 10 Juli a.s. een Coöpera- torsdag op het Sportpark te Alkmaar, waaraan circa 4000 personen zullen deel nemen. Reeds nu staat vast, dat bijv. Am sterdam met 1400 man aanwezig zal zijn en uit de andere plaatsen in dit district is de deelname naar verhouding even gun stig. Zooals elders in dit nummer wordt gemeld, vertrekt de stoet om 4 uur vanaf het station, voorafgegaan door de muziek- vereenigingen Excelsior van Alkmaar en Kunst door Arbeid uit Purmerend. Op het Sportpark wordt eveneens door deze muziekgezelschappen medewerking verleend, terwijl daarnaast het cabaretge zelschap Bartoes optreedt. Mejuffrouw Mantel uit Deventer zal een kort woord spreken, terwijl de landdag om 7 uur wordt gesloten. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK LANGESTRAAT 85. Vacantietijd is voor menigeen ook leestijd! U kunt er voor zorgen met regendagen boeken in huis te hebben door U op te geven als lid. U betaalt tot Januari 1938 slechts één gulden; adsp. leden (1618 jaar) slechts 50 cent. Nieuwe aanwinsten; lijst 30. Ontspanningslectuur. B 97r Burman, Rolf. Roeping. C 36.5v Corsari, Willy. Voetstappen op de trap. R 25.5 Reede, E. Hans Loda. (J.) S 89h Stoke, Melis. Hoogwaardigen. C 181.7 Castro, F. de. De Paradijs-plantage. D 45gs Diers, Marie. Gekramde scherven. O 35.5 vr. Orczy. Bar.see. Het verbond van „de Roode Pimpernel". Ned. en in 't Ned. vert. romans. t B 10.7 Baardman C. Het défilé der overbodigen. D 28 or Dekker, M. Oranje en Alva's ty- ranniek bewind. Verv. op: Oranje en de opstand der Nederlanders, t E 15.6b Eerbeek, J. van. Beumer Co. G 50 lb Gogh-Kaulbach, Anna van. Het licht van binnen. M 20.1sk Man, H. de. Scheepswerf de Kroonprinces. R 14 o Raedt de Canter, Eva. Ons Anneke. V 91. 2g Vries, A. de. Groot-Nederlands boerenboek. E 13.3 Edib, Halide. De dochter van den pias. G 40.5 GionoJ. Het lied der wereld. G 94 Grijze Uil. De lotgevallen van Sajo en haar bevervolkje. (J.) N 16.4 Nathan, R. De weg van eeuwen. W 79.3 Wittlin, J. Het zout der aarde. N.B. De met gemerkte boeken zijn historisch, de met t gemerkte christelijk. J. beteekent „ook voor Jongeren". Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Königsmark, hoofdrol Elissa Landi. Toe gang boven 14 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Be geerde vrouwen naar den roman „Les peti- tes Alliees". In de hoofdrollen Madeleine Renaud en Constant Remy. Toegang boven 18 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Tijger-baai, hoofdrol Anna May Wong. Toe gang boven 18 jaar. Tentoonstellingen. Bergen, Moderne kunstzaal P. Boen dermaker Cz.: werk van Kees Boender maker. Geopend 1012 en 14 uur. Ook des Zondags. Rustende Jager: werken van F. Kamstra, dag. geopend. Bergen, Hoflaan 11, tentoonstelling wer ken kunstschilder Jos. Viëster. Vrijdag 9 Juli. 8.15 uur, Muziektuin, concert Alkm. Symphonie-orkest. Spoorstraat 38. Telefoon 3850. IS „ZWIKKEN" EEN HAZARDSPEL? De Haagsche politierechter veroordeelde den 51-jarigen caféhouder J. F. de G. te Nieuwe Burg wegens het opzettelijk aan bieden en geven van gelegenheid tot hazard spel tot een voorwaardelijke gevangenis straf voor den tijd van twee maanden en 75 boete subs. 75 dagen hechtenis. Van dit vonnis ging de caféhouder in hooger beroep, welke zaak gisteren voor de vacantiekamer van het Haagsche Hof werd behandeld. Als getuige werd gehoord een aantal café bezoekers, dat den avond, dat de veldwach ter binnen kwam een proces-verbaal op maakte, zat te „zwikken". Op de tafel lagen behalve de speelkaarten een aantal fishes, vertegenwoordigende een vaste waarde. Vóór het spel kochten de spelers deze fishes van den caféhouder. Met dezelfde fishes konden na afloop van het spel ook de consumpties worden betaald. Het Hof vroeg aan de café-bezoekers uit voerige inlichtingen omtrent de wijze, waar op het „zwikken" wordt gespeeld en in hoe verre de geluksfactor daarbij een rol speelt. President aan één der getuigen: „Be schouwt u „zwikken" als een gokspel?" Getuige: „Nee, als een tijdpasseering". De verdediger, mr. C. J. Egberts te Am- serdam, wees het Hof erop, dat het spel zeer populair is. Iedereen in dienst aldus plei ter kan zwikken. President: „Geleerd als onderdeel van de krijgsopleiding?" De procureur-generaal vroeg bevestiging van het vonnis van den politierechter. Hij herinnerde er nog aan, dat de verdachte reeds eerder voor een dergelijk feit is ver oordeeld. Mr. Egberts bepleitte een clemente straf, zoo mogelijk alleen een voorwaardelijke veroordeeling, omdat hem anders de ver gunning zal worden ontnomen. KAT LEVEND BEGRAVEN. Een beestachtige „dierenvriend." In den Sloterpolder is eenigen tijd geleden een ergerlijk geval van die renmishandeling voorgekomen. Een boer begroef een zieke kat, terwijl het dier nog leefde. Tweemaal wist het beest uit zijn graf te ontsnappen en tweemaal haalde de boer het terug. Tenslotte wist hij de kat onder aarde te bedelven. Een inspecteur van de Sophiaver- eeniging kreeg melding van het geval en stelde een onderzoek in met be hulp van de politie. Het bleek, dat het dier niet vooraf was verdronken, zoo als de boer aanvankelijk had ver klaard, noch had hij het den kop inge slagen, zooals later het verweer luidde. bister stond de man voor den Amster- damschen politierechter terecht. Zijn ver weer was nu, dat het dier ziek was en door kinderen werd geplaagd. Uit „medelijden" had hij de kat toen maar begraven nadat zijn knecht een kuil van ongeveer 40 c.M. diep had gegraven. De arbeider was het met zijn baas eens: ,,'t Was een ziekelijke dooie kat, we dach ten allemaal, dat er geen leven meer in zat. Wij mishandelen in den polder nooit dieren Officier: Ik ben toch maar blij, dat ik geen polderkat ben. 't Is een afschuwelijke geschiedenis. De knecht zette zijn verhaal voort met de lugubere mededeeling, dat de kat nog tweemaal was weggeloopen. ,,'t Waren z'n laatste zenuwtrekkingen" meende hij er verklarenderwijs bij te moeten voegen. Een juffrouw was ook bij de begrafenis tegenwoordig geweest. Zij kon een nauw keurig verslag geven, maar van eenig protest tegen de handelwijze van den boer was geen sprake geweest. „Hij wilde het beest uit zijou lijden helpen Verd.: Ja, ik ben werkelijk een dierenvriend. Officier: Van dierenvriendschap heeft de polder blijkbaar een vreemd begrip. Het is beschamend, dat in de twintigste eeuw een volwassen man op deze wijze tegen een dier durft optre den. Uit de sectie is gebleken, dat het dier levend is begraven, de ergste van Alkmaar: 5.40 x alleen op Vrijdag. 11.00 l4-00 16-°° 18.00 wijze van mishandelen, die men zich maar kan indenken. Spr. vorderde een gevangenis- straf van een m aan d. De politierechter was het met dezen eisch niet eens. Ook hij vond 't geval afschuwelijk, doch hij nam aan, dat de boer uit domheid en onnadenkendheid had gehandeld en hij inderdaad de bedoeling had het zieke beest uit zijn lijden te helpen. Op grond hiervan legde hij 25 boete subs. 10 dagen hechte nis op. De verdachte deed ijlings afstand van hooger beroep, doch de officier reserveer de zijn rechten. DE DIEFSTAL TE BEVERWIJK. Verdachten tot 2 jaar veroordeeld. Op 23 Augustus van het vorige jaar is uit een tent op het kermisterrein te Bever wijk een tasch met ongeveer tweeduizend gulden gestolen. Het geld behoorde toe aan den 53-jarigen koopman P. C. L. uit Rot terdam, die de tent exploiteerde. De dader had het zeil aan de achterzijde van de tent stukgesneden en de tasch, die onder de toonbank lag, weggenomen. Op aanwijzing van een juffrouw uit Rotterdam werd de 42-jarige F. B. een beruchte figuur uit de Amsterdamsche on derwereld, gearresteerd. Veertien dagen geleden stond hij voor de rechtbank in Haarlem terecht. Er werden niet minder dan twintig getuigen gehoord, waarvan er twee ternauwernood aan een vervolging wegens meineed ontsnapten. De officier van justitie had aan het einde van de zitting, die een geheelen dag duurde, twee-en-een- half jaar gevangenisstraf tegen B. geëischt. De rechtbank deed heden uitspraak en veroordeelde hem tot twee jaar gevange nisstraf, met aftrek van het voorarrest. De heer H. Kreb, candidaat tot den H. D. te Grootschermer, is beroepen tot predikant bij de herv. gemeente te Retranchement (Zeeland). DE MEISJESSCHOOL TE BERGEN. Aan de Meisjesschool met 5-jarigen cur sus te Bergen zijn met ingang van 1 Sep tember a.s. benoemd de dames dr. B. Polak en Dra. J. P. ten Cate te Amsterdam, respectievelijk voor de vakken Biologie en Fransch. Beiden hebben de benoeming aangenomen. Ongecorrigeerd De Wateler-vredesprijs aan den grooten padvindersleider toegekend. De Wateler-Vredesprijs is ingesteld ten bedrage van 2100 pond sterling, is toegekend aan Lord Baden Po- wel op grt>nd van zijn bijzondere ver diensten voor de bevordering van de internationale verstandhouding door middel van de padvindersbeweging. De Waterlef-Vredesprijs in ingesteld door den heer J. G. D. Wateier, in leven directeur der Oranje-Nassau hypotheek bank te 's-Gravenhage, die bij zijn over lijden zijn vermogen heeft vermaakt aan de Carnegie-stichting, belast met het be heer van het Vredespaleis, onder beding, dat het revenu jaarlijks een Vredesprijs zou worden toegekend aan dengene, die op eenigerlei wijze de zaak van den vrede het beste zou hebben gediend of die zou heb- Baden-Pcwell ben bijgedragen tot het vinden van mid delen ter bestrijding van den oorlog. De toekenning geschedt beurtelings aan een Nederlander en een buitenlander. Achter eenvolgens zijn, sinds de instelling in 1931, met den prijs begiftigd Sir Eric Drummond, secretaris-generaal van den Volkenbond (die het bedrag echter ter beschikking heeft gesteld van de internationale Unie van Volkenbondsvereenigingen te Brussel). De vereenigng van Volkenbond en Vrede te 's Gravenhage, Arthur Henderson, voor zitter van de Ontwapenigsconferentie, de afdeeling Nederland van den Wereldbond voor internationale vriendschap door de kerken, de radio-omroepdienst van het Volkenbondssecretariaat te Geneve en de academie voor internationaal recht te 's- Gravenhage. PROF. DR. MENGELBERG NAAR DUITSCHLAND. Naar wij vernemen, heeft prof. dr. Wil lem Mengelberg een uitnoodiging van het bestuur van de Leipziger Messe om op 31 Augustus a.s. te Leipzig een bijzonder concert van het Gewandhaus-orkest te dl- rigeeren, aanvaard. Zwakke tot matige noordwestelijke tot zuidwestelijke of zuidelijke wind; gedeelte- lijk bewolkt; weinig of geen regen; iefe wanner. Aanvankelijk mooi weer, later toenemende kans op regen. De secundaire depressie, welke gisteren over de Noordzee lag, trok naar het noord oosten en wordt gevolgd door een rug van hoogen druk. Bewesten Ierland nadert weer een nieuwe depressiekern. In het noorden en in het zuidwesten van het waarnemingsgebied bleef de luchtdruk hoog. In Zweden heerscht nog steeds mooi helder weer met zwakken wind en tempe raturen ver boven normaal. Langs de Noorsche kust is de lucht echter meest be trokken met in het noorden nevel. In Duitschland en de Randstaten waaien ma tige westelijke winden, met zwaar be wolkte of betrokken lucht en plaatselijk regen of onweer. Op het oosten van de Britsche eilanden is de wind matig uit noordwest, in het westen is hij onder in vloed van de naderende depressie weer tot zuid gekrompen. De lucht is meest gedeel telijk bewolkt, in het westen weer betrok ken. In Frankrijk is het meest windstil met gedeeltelijk bewolkte lucht. De ochtend- temperatuur is er echter onder normaal. Voor onze omgeving wordt geleidelijk krimpende wind verwacht met afnemende bewolking, droog weer en eenige stijging van temperatuur. Onder invloed van de nieuwe depressie zal vermoedelijk later de bewolking en de kans op regen weer toe nemen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 21.52 uur tot 4.17 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In zomertijd). Juli. Hoog water. Laag water. Dat v.m. n.m. v.m. n.m. 9 4.41 5.12 1.15 1-37 10 5.28 5.58 1-59 223 11 6.14 6.41 2.45 3.10 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. Juli. Hoog water. Laag water. Dat v.m. n.m. vjn. n.m. 9 4.38 5.09 1.03 1.25 10 5.25 5.55 1.47 2.21 11 6.11 6.38 2.33 2.58 DE GEBEURTENISSEN TE PEIPING. De opvatting in Japansche kringen. In militaire kringen der Japansche hoofd stad kent men aan de gebeurtenissen te Peiping voorloopig slechts plaatselijke be- teekenis toe. De latente spanning tusschen de Japan sche troepen en Noord-China en het negen- en-twintigste leger van Soeng Tsjia Yoean, den voorzitter van het bestuur van Ho Pei- Sjahar, heeft reeds eenige malen tot ern stige incidenten geleid. De bij de gevechten te Peiping betrokken troepen bestaan uit gedeelten van het gar nizoen van Noord-China. Zij staan onder bevel van luitenant-generaal Tasjiro. Het garnizoen van .Noord-Cihna is 6.000 7.000 man sterk. Het vormt een van het Kwantoeng-leger onafhankelijke en vol komen zelfstandige Japansche formatie. Het recht den spoorweg Tientsin te be waken ontleent dit garnizoen aan de Boxer protocollen. Terugtrekking van het 29e leger geëischt. Naar de bladen melden, zijn 14 transport- auto's met Japansche troepen van Tientsin naar Fengtai vertrokken. Volgens de bladen hebben de Japansche militaire autoriteiten geëischt, dat het 29e Chineesche leger geheel van de beide oevers van de Yoengting wordt teruggetrokken. Dit hebben de Chineezen geweigerd en de beide legers staan thans, ieder aan een oever, tegenover elkaar. DRIE TERECHTSTELLINGEN TE BERLIJN. De persdienst der justitie te Berlijn deelt mede, dat vanochtend vroeg drie per sonen, die door de juryrechtbank te Berlijn wegens moord ter dood waren veroordeeld, zijn terechtgesteld. Zij hebben deel gehad aan den overval, welke in October 1931 is gepleegd op het lokaal der S. A. in de Richardstrasse te Neukölln. Twee andere personen, die bij dezelfde aangelegenheid betrokken waren en even eens ter dood waren veroordeeld, hebben van rijkskanselier Hitier gratie gekregen- Hun straf is gewijzigd in tien jaar tucht* huisstraf, zulks met het oog op den nog jeugdigen leeftijd, welke zij hadden, ^cea de misdaad werd gepleegd.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2