JUcuUiciaal Tlieums s Siad en Omgeving. £xwd= enJn EGMOND A. D. HOEF Glimlachje NOORDSCHARWOUDE SCHOORL ZUIDSCHARWOUDE HEILOO districts-arbeidsbeurs doelenstraat 30, tel. 4395. Brieven uit Parijs. bericht van het Russische Poolvliegtuig opgevangen, waarin medegedeeld werd dat het toestel zich boven het Noorden van Britsch-Columbie bevond. Gisteravond kwart over zeven bevond het Russische vliegtuig zich bij de grens van Britsch Columbie en Alberta. De gemiddel de snelheid bedroeg volgens de laatste op gaven sedert het vertrek van Moskou 102 mijl per uur en sedert het passeeren van de Pool 115 mijl per uur. Het vliegtuig werd omstreeks vier uur Greenwichtijd aan de Amerikaansche grens verwacht en te San Francisco tusschen elf en twaalf uur hedenochtend. Record van Codos en Rossi verbeterd. Om 6 uur Greenwich-tijd werden de Sov jet-Russische vliegers waargenomen ergens boven Oregon. Even tevoren hadden zij laten weten, dat zij voornemens waren te landen achter San Francisco. Zij vroegen inlichtingen over de weersgesteldheid in San Diego (Californië) en deden hiermede het vermoeden rijzen, dat zij tot daarheen wilden doorvliegen. Om 7.25 uur werden zij waargenomen boven Roseburg in Oregon, op 408 K.M. ten Hoorden van San Francisco. De afstand MoskouSan Francisco wordt geschat op 9.960 K.M. Het schijnt dus, dat de Sovjet-Russische vliegers niet-officieel het wereldrecord op den langen afstand, dat in handen is van de Franschen Codos en Rossi, met een afstand van 9.080 K.M., verbeterd hebben. De vliegers passeeren Oakland. Het draadlooze station van het leger heeft vanmorgen om 9 uur 28 G.M.T. medegedeeld, dat de Russische vliegers Oakland passeer den. De kermis. Hoewel 't weer niet in alle opzichten medewerkte, is de kermisviering gezien ook het feit, dat zij dit jaar buitèn den sei- zoentijd kwam te vallen er niet minder op geworden. De belangstelling overtrof de verwachting De kermispret opende met een gecostu- meerden veteranenwedstrijd tusschen ,,'t Kousenbandje" en de „Blauwe wimpel" op 't Zeevogelsterrein, waarvoor de belang stelling groot was. Hier werd in den waren zin des woords als dollen gespeeld en burgemeester Bos als scheidsrechter leidde met komiek ge blaas die allerkoddigst uitgedoste voetbal komiekelingen voortreffelijk en onfeilbaar tot nog grooter dolheid. In de tweede helft verslapte 't tempo danig. De oudjes waren bek-af. Op gemoedelijke wijze werden de punten van dezen humoristischen wedstrijd gedeeld (22). Hierna speelde de plaatselijke vereeniging Zeevogels I tegen het veel sterkere Ado uit Heemskerk. In een spannenden fair gespeelden wed strijd wist Zeevogels met 72 de overwin ning te behalen en zoodoende den hiervoor door den caféhouder A. Modderman alhier uitgeloofden beker te winnen, die na afloop in Modderman's café door den burge meester aan den overwinnaar werd uitge reikt. Op de kermis zelf bleek de grootste at tractie ode „Air Flow Stroomlijn Auto Skooter" van J. Sipkema te zijn. Deze moderne attractie, voor deze kermis iets nieuws, verdrong op merkbare wijze de oude vermakelijkheden, zooals de zweef molen en de schommelschuiten. Ook de rei zende bioscoop van de Jong moest een veer bij de auto-skooter laten. Niettemin trof men overal de echte kermisstemming aan, die van 't bégin tot aan 't sluitingsuur bleef, zonder hoegenaamd door incidenten ge stoord te worden. Als de tweede dag even gunstig zal ver- loopen als de eerste, zal van het verzetten van de kermis geen sprake zijn. Tijdens de Hoever-kermis, werd in de biljartzaal van A. Modderman een wed strijd gehouden om de hoogste serie caram boles. De eerste prijs een verguld zilveren medaille, plus 1.uitgeloofd door den heer Veen uit Beverwijk werd gewonnen door den heer C. v. d. Molen, alhier. De tweede prijs een flesch champagne plus 0.50 wonnen de heeren C. Heijn te Alkmaar en G. Zentveld, alhier. Er moet nog om geloot worden wie de winnaar zal zijn. Den derden prijs: 1.won de heer C. v. d. Molen. Een opvallend goed spelende band „The musical players band" onder leiding van den heer Timmer uit Beverwijk zorgde er voor dat de balzaal van A. Modderman steeds bezet bleef. Een bijzondere attractie waren de door een heer uitgevoerde solo- dansen, die door het publiek zeer gewaar deerd werden. Nu zal de leeuw een stukje suiker uit haar mond nemen! Hon derd gulden aan dengenen, die dit durft na te doen! Een stem uit het publiek: Neem die leeuw weg, dan doe ik het! II I .1 n< Schoolfeest Bijzondere school. Door de leerlingen van de school met den Bijbel werd Dinsdag een schoolreisje gemaakt naar Schcorl Bergen en Castricum aan Zee. Hoewel het weer zich eerst eenigs- zns ongunstig liet aanzien knapte het later gelukkig weer op, zoodat een en ander wel geslaagd is. 's Avonds arriveerden allen weer behou den thuis, opgewacht door ouders en beken den. Onderwijzeres benoemd. Onze plaatsgenoote, mejuffrouw Ma- rianna J. Schermer, is in de laatstgehouden raadsvergadering der gemeente Winkel be noemd tot onderwijzeres aan de o. 1. school te Lutjewinkel. Leelijke val. De 12-jarige M. V. kwam op het school plein van de o. 1. school te Zuidscharwoude spelenderwijs zoo ongelukkig te vallen, dat zij een lichte hersenschudding opliep. Rioleeringswerken. Maandag was het 9 maanden geleden, dat men aan de rioleering begon. Gezien het tempo, waarmede gewerkt is, mogen we van geluk spreken, als over 1 y, jaar het werk gereed is, de huisaansluiting inbe grepen. Het kan ook zijn, dat het meevalt, want sinds de aannemer, de heer Kruit wagen Sr., er dagelijks bij is, gaat het veel vlugger. We nemen ook in aanmerking, dat het vlugger gaat omdat er niet meer op de diepte van 4 a 5 meter gewerkt wordt. Mo menteel is men bezig aan den Holleweg. In de voorwaarden stond, dat vanaf den Sta tionsweg tot de Nieuwe Begraafplaats eerst het werk moest af zijn (ook het voorloopige straatdek) voor men verder mocht gaan. Doch B. en W. hebben hiervan ontheffing verleend, omdat het afwerken van dat ge deelte dank zij de activiteit van den aan nemer opschiet en men het kan overzien, als er onverhoopt een begrafenis mocht komen. Nu het mogelijk is, is het ook veel beter, zoodat alles regelmatig en zonder on derbreking kan doorgaan. Aan den Stations weg is alles (behalve de huisaansluitingen) gereed. Alleen er staat zooveel water in de buizen, dat men weer aan het werk is ge togen, om het vele water te loozen. Hoe het mogelijk is, dat de pas gelegde buizen weer vol water staan, schijnt een puzzle te zijn. De mopperende bewoners van den Holleweg kunnen gerust zijn. Het prutswerk aan het wegdek is een noodmaatregel. Als de weg geheel gedaan is, komt er een ge sloten wegdek, dat geheel af is. Het eenige lichtpunt van de rioleering is, dat we een werkobject vah beteekenis hebben. Nieuwe U. L. O.-school. De nieuwe school voor uitgebreid lager onderwijs, welke aan het Slemppad bij den Heerenweg wordt gebouwd, is Dinsdag onder dak gekomen. Het mooie gebouw, in een mooi, boschrijk gedeelte gelegen, is zonder twijfel een aanwinst voor de gemeente. Schoolfeest. Met een extra-trein naar Alkmaar, van Alkmaar naar Schoorldam per Alkmaar Packet en vervolgens naar Schoorl, was dagenlang het gesprek der leerlingen van de bijz. scholen. Dinsdag zijn ze er geweest. Met het fan farecorps „St. Caecilia" voorop zijn ze naar den trein gegaan en de mannen en jongens van St. Caecilia zijn den geheelen dag bij hen gebleven. Met uitzondering van de kleuterschool zijn allen in Schoorl geweest. De leerlingen der kleuterschool hebben feest gehad in de school. Gunning brandstoffen. Door het bestuur van de stichting „Bad huis Witte Kruis" is, onder brandstoffen- handelaars uit Heiloo, aanbesteed de leve ring van kolen voor het badhuis. De laag ste inschrijver was den heer N. Bakker, aan wien de levering is gegund. Zwarte bessenveiling. Dinsuagmiadag had hier de eerste zwarte bessenveiling plaats. De aanvoer viel niet mee. 11591 K.G. werd aangeboden. De prijs was 28 cent per K.G. De Directeur van bovengenoemd Bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 3 glas in loodzetters, 2 glazenwasschers, 1 steenbikker, 1 steen houwer, 5 stratenmakers, 2 stratenm. opper lieden 2 stuc. opperlieden, 2 tegelzetters, 1 granietwerker, 1 decorateur, 4 betonwer kers 17 voegers, 35 opperlieden, 22 stuca- doors, 20 schilders, 111 grondwerkers, 43 metselaars, 85 timmerlieden. Groep metaalindustrie: 7 bankwerkers, 3 blikslagers, 2 carrosseriebouwers, 2 con structiewerkers, 3 electriciëns, 3 fitters, 1 instrumentmaker, 2 kernmakers, 2 ketel- makers 6 klinkers, 14 loodgieters, 1 lyn- werker' 4 machinisten, 2 machineteekenaars, 5 metaaldraaiers, 1 metaalvijler, 1 metaal slijper, 10 monteurs, 2 orgelmakers, 1 piano stemmer, 2 plaatwerkers, 1 ponser, 3 rij wielherstellers, 1 rijwiellakker, 1 scheeps bouwer, 2 scheepstimmerlieden, 1 scheeps- werktuigkundige, 10 smeden, 12 stokers, 1 voorslaander, 3 vuurwerkers, 3 wagenma kers, 4 ijzerwerkers, 1 zandbereider. Groep verkeerswezen: 54 chauffeurs, 7 koetsiers, 11 schippers, 1 kapitein en 1 ma chinist binner vaart, 16 pakhuisknechts, 24 magazijnbedienden, 4 kellners, 5 loopknech ten, 1 emballeur. Groep voedings- en genotmiddelen: 54 si garenmakers, 5 sorteerders, 1 kistenplakker, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 1 kok, 8 sla gers, 5 chocoladebewerkers, 1 koffiestroop- brander, 2 bierbottelaars, 2 zuivelbereiders, 24 bakkers. Groep houtbewerking: 20 meubelmakers, 7 stoffeerders, 1 beitser, 7 mach. houtbewer kers, 1 beeldhouwer, 2 kistenmakers, 2 bor stelmakers, 1 kuiper, 1 biljartmaker. Groep handel: 23 vertegenwoordigers, 4 winkelbedienden, 1 colporteur. Groep boek- en steendrukkerijen: 6 let terzetters, 2 drukkers. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 9 tuinlieden, 16 landarbeiders, 4 bloemisten. Overige beroepen: 8 boekbinders, 4 was- schers, 4 schoenmakers, 3 port huiskn., 1 verfbereider, 1 kalkbrander, 1 huidenzouter, 1 klompenschilder, 1 onderwijzer, 1 car- tonnagebewerker, 1 papierbewerker, 1 con troleur, 2 bedrijfsleiders, 7 incasseerders, 4 zakkenstoppers, 2 administrateurs, 1 boek houder, 1 secretarie-ambtenaar, 1 batikker, 20 kantoorbedienden, 38 transport- en 245 losarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: Tabaksindustrie 9, overige beroepen 2. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 20. Vrouwelijk personeel: 3 kantoorbedien den, 1 huishoudster, 4 werksters. Alkmaar, 10 Juli 1937. De Directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. CENTRALE WERKPLAATS. Over de week van 5 Juli tot 10 Juli 1937 werden door bemiddeling van de arbeids beurs geplaatst bij een patroon: 1 bankwer ker, 1 electriciën, 1 in andere vakken. Aan de Centrale Werkplaats kunnen worden geplaatst: 3 bankwerkers, 5 tim merlieden, 6 metselaars, 2 electriciëns, 1 schilder, 1 automonteur, 2 kantoorbedien den, 2 in andei'e vakken. WIERINGEN (Juli). Geboren: Grietina, d. van H. Wieringh en H". de Boer. Pieter, z. van A. Kroon en S. van Peursem. Popke, z. van H. Ottens en H. Bos. Martinus Jacob, z. van Jac. van Keulen en S. Severein. Getrouwd: D. Bekendam en T. Lont. A. Schipper en J. van Breugel. M. Engel en P. G. de Haan. P. Keijzer en I. Jaspers. J. Mulder en T. Metselaar. Overleden: H. Glim, 71 jaar, wed. van W. F. Hollander. Als levenloos aan gegeven kind van H. Akkerman en G. de Jonge. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Hoewel er in de afgeloopen week tame lijk meer vraag voor de aardappelen be stond, zijn toch niet alle aangevoerde par tijen verkocht. Dagelijks draaiden nog ver scheidene partijen door, voornamelijk mid delsoort. De grove kunnen goed geplaatst worden voor export. De prijzen hiervoor zijn de afgeloopen week gestegen. De laat ste dagen werd zelfs meer voor deze grove sorteering betaald dan de voor het binnen land vastgestelde minimumprijs. Hieruit blijkt wel, dat er een behoorlijke vraag be staat uit het buitenland. Zuid-Amerika en West-Indië komen nu ook met belangrijke orders. De aanvoeren aan de beide veilingen beloopen zoo dagelijks tezamen een goede vijftig wagons. Voor de binnenlandsche aardappelen wer den deze week prijzen besteed van 3.50, (de minimumprijs) tot 4.404.60 per 100 K.G., naar gelang de kwaliteit was. De blauwe eigenheimers waren lager. Eerst werd nog tot 5.505.80 per 100 K. G. betaald, doch dit werd spoedig minder en varieerden de prijzen van 4.20 tot 5.50. Schoolmeesters werden met 4.10 per 100 K.G. betaald en blanke eigenheimers met 3.50 tot 4.40. De drielingen werden ver handeld voor 2 tot 3.20; de kleintjes gin gen weg voor 1 tot 1.80, doch meestal voor niet hooger dan 1.50 tot 1.60. Tomaten hebben het deze week niet zoo goed gedaan als wij dat den laatsten tijd ge wend waren. De prijzen zijn aanmerkelijk teruggeloopen. Werd in het begin nog vrij wel 25 per 100 K-G. besteed voor de A, B en C, dit werd spoedig minder en wij kon den tenslotte niet hooger noteeren dan 15.30 tot 20 voor de A, f 16 tot 17 voor de B, 17 voor de C en slechts 6 tot 6.40 voor de CC. Het aantal koolsoorten is deze week met twee uitgebreid. De eerste gele kool werd te Broek op Langendijk gepresenteerd en kon 6 per 100 K.G. maken, later werd het 4.60 tot 5.70. De eerste vroege witte kool kwam te Noordscharwoude aan de markt en werd met 5 per 100 K.G. betaald. Deze prijs hield eenige dagen stand, doch op het einde van de week was de prijs te Noord scharwoude 4.50 en te Broek op Langendijk f 3.80. De nacht van Longchamp. Maur- ras op vrije voeten. Nieuwe moei lijkheden in de restauratiebedrij- ven. Het feest van den veertienden Juli. (Van onzen Parijschen correspondent). Parijs, 9 Juli 1937. Men pleegt den Parij- zenaar wel eens voor te stellen als een fuif nummer. Niets is minder waar, de gemid delde Parijzenaar is nijver als een bij, het zoemen inbegrepen. De industrie des ver in aaks, die aan den naam „lichtstad" een speciale beteekenis heeft gegeven, wordt grootendeels voor en door de vreemdelin- gen-met-vacantie in stand gehouden. Het geen allerminst wil zeggen, dat de Parijze naar geen plezier kan maken, evengoed of misschien beter dan een ander. Soms zelfs vinden beide groepen, de vreemdelingen en de Parijzenaars, elkaar op het gebied der wederzijdsche belangstelling. Zoo'n terrein is de renbaan. Iedere vreemdeling, die Pa rijs bezoekt, wil een der groote rennen heb ben bijgewoond. De Parijzenaar legt botje bij botje om den nacht van Longchamp mee te maken. Ditmaal was het nachtfeest van Long champ nog grootscher opgezet dan anders. Er was een nieuwe tribune bijgebouwd, de toegangen waren verbreed, de verlichting was verbeterd, kortom men had er alles op gezet om „la nuit de Longchamp" tot een uniek feest te maken. Op de pesage, waar voor men honderd franc entrée betaalt, ver drong zich de beau monde. Men kon er de nieuwste modes voor den avond bewonde ren, dineeren en dansen. De pelouse is het domein van den 'deinen man, die zich op het grasveld neervlijt of zich vermaakt met dansen, draaien, dobbelen en wat dies meer zij. Want de pelouse is een kennisterrein met alle mogelijke attracties en met een vuurwerk tot besluit. Menschen, die van paradoxen houden, beweren, dat men de rennen van Longchamp slechts goed heeft meegemaakt als men, aanwezig zijnde, ze niet heeft gezien. Een feit is, dat de „door snee" Parijzenaar zich niet al te zeer be kreunt om de harddraverij onder den man, zooals het heet, dus zonder sulky maar als een kind geniet van dezen droom van licht en geluid, vroolijkheid en ver maak, die de nacht van Longchamp is. Schrijven in de gevangenis. Maurras is weer op vrije voeten. Dat was in het begin der week het nieuwtje van den dag. Het vorige jaar is Charles Maurras wegens een persdelict tot acht maanden ge vangenisstraf veroordeeld. Deze leider der royalisten heeft indertijd in de Action Francaise, het blad waarvan hij directeur is, een felle campagne tegen de volksfront- regeering gevoerd. Dat begon met een pers polemiek tegen de leden der Fransche Ka mer, welke leden het hadden bestaan om voor de sancties tegen Italië te stemmen. Zulks, naar men weet, in verband met den Abessijnschen oorlog. Het eindigde met op hitsing tot daden van geweld tegen die Kamerleden en met de veroordeeling van Maurras tot acht maanden gevangenisstraf. Het eigenaardige van het geval is, dat de schrijver Maurras vanuit zijn cel rustig en ongemoeid voortging met tegen de regee ring te ageeren. In de Action verscheen geregeld eiken dag een artikel onder een schuilnaam weliswaar, doch iedereen wist, wie de auteur was. En wie het niet mocht weten werd wel ingelicht door de aanhan gers van Maurras. Zij waren met den lei der van meening, dat er nooit schooner ge legenheid voor propaganda kon worden uitgevonden. In het laatst dezer week is er zelfs een meeting gehouden om Maurras te huldigen en op die bijeenkomst heeft de schrijver medegedeeld op denzelfden voet als tot dusver te zullen voortgaan. Hij achtte het zeer waarschijnlijk vandaag of morgen opnieuw in de gevangenis te wor den geworpen, maar in de cel is het blijk baar zoo kwaad nog niet. Maurras althans heeft er journalistiek bedreven en boeken geschreven en is er gezond bij gebleven. Maar de Parijsche gevangenis heet dan ook „La Santé". Het conflict in de restauraties. Het heeft er soms veel van of Parijs van de eene sensatie in de andere moet vallen. Nauwelijks is het eene gevaar voorbij of er dreigt alweer een ander. We beleven hier wederom spannende dagen wegens een nieuw conflict in de restauratiebedrijven. Men was kortgeleden tot een vergelijk ge komen over de veertigurige werkweek in de hotels, café's en restaurants. Dat had voeten in de aarde gehad. Van den eenen kant werd met sluiting, van de andere zijde met staking gedreigd. Enfin, er werd een modus vivendi gevonden. Er verscheen een decreet der regeering. Dit was echter nog geen week oud of er rezen nieuwe geschil len. Ditmaal over de interpretatie van het decreet. De werknemers beweren, dat de veertig werkuren men maakt onder scheid tusschen werkuren en uren van aan wezigheid moeten worden verdeeld over vijf dagen. Zij eischen twee rustdagen per week, zooals ook tal van andere groepen van arbeiders genieten. Daarentegen ver klaren de werkgevers, dat het accoord is gesloten op den grondslag van zes werk dagen per week. Het decreet zelve schijnt ruimte te laten voor beide opvattingen. Hoe ook, in den loop dezer week zijn in een tiental café's, restaurant en hotels wildg stakingen uitgebroken, o.a. in het werelcfc bekende café de la Paix op het Operaplein, in eenige groote café's aan de Champs- Elysées en in de Rotonde op Montparnasse, Wat het resultaat der inmiddels aangevan gen onderhandelingen zal zijn is op het oogenblik, dat wij dit schrijven, nog niet bekend. We constateerden echter, dat de stemming Ook onder de vreemdelingen er niet beter op geworden is. Parijs doet soo'n uiterst labiele toestand geen goed. Er zijn verschillende bladen, die zich over de nieu we meeningsverschillen bitter uitlaten. Reclame voor Parijs kan men de kwestie ook moeilijk noemen. En Parijs moet het thans meer dan ooit van het vreemdelingen verkeer hebben. Aan de wereld tentoonstel ling zijn millioenen ten koste gelegd om dat bezoek te trekken. Van buiten wü men Frankrijk wel in dat streven steunen. Vor sten hebben Parijs met een bezoek vereerd. Momenteel vertoeft hier kardinaal Pacelli; bezoeken van koning LeopoM van België en koning Carol van Roemenië zijn aange kondigd. Maar een verrassing als generaal Pershing werd bereid, die na een wande ling op het tentoonstellingsterrein de deu ren van zijn hotel gesloten vond, kan aan het vreemdelingenverkeer onmogelijk ten goede komen. Een algemeene staking zou de tentoonstelling ongetwijfeld de das om doen. Het is daarom maar te hopen, dat alles zich nog ten beste keert. Het feest van 14 JuH, Intusschen maakt Parijs zich op om het feest van den veertienden Juli, het feest van de vrijheid te vieren. Er is geen geld en moeite gespaard om dit nationale feest tot een indrukwekkende demonstratie te maken. Een kleine twee millioen franc wordt daaraan gespendeerd. De helft ervan betaalt de Staat, een gedeelte de stad en een deel moet uit bijdragen worden ver kregen. Een paar dagen geleden ontbrak er nog een som van 380.000 francs. De feest commissie heeft derhalve bij de stad Parijs een aanvullend crediet van een half mil lioen aangevraagd. Tenslotte geniet Parijs ook de meeste voordeelen van het feest, dat duizenden uit den lande naar de hoofdstad zal trekken. Het .programma voor den veertienden Juli is in groote trekken al bekend. Na tuurlijk worden er verscheidene optochten gehouden: vier ervan vertrekken terzelf- dertijd van verschillende punten der stad. Aan het hoofd van elk der stoeten rijden vier wagens met het opschrift: „Pour le pain, la liberté, la paix. Fidélité au ser- ment. Application du programma. Vive 1'Espagne républicaine". (Voor brood, vrij heid en vrede. Trouw aan het beginsel. Uit voering van het (volksfront)program. Leve het republikeinsche Spanje). Dat zijn de leuzen, waaronder dit feest wordt gevierd en die dan ook voorkomen op de thans reeds voor een franc verkrijgbaar gestelde insignes. Op de groote pleinen van Parijs? Bastille, Nation, République, Gambetta, Hötel-de-Ville, Concorde, Etoile, zijn be reids eerepoorten en versieringen aange bracht; op den avond voor het feest worden er muziekuitvoeringen gegeven, waaraan de militaire muziekcorpsen deelnemen, en fakkeloptochten gehouden met in totaal een vijftienhonderd tamboers en hoorn- blazende herauten. De Place de la Nation zal getuige zijn van een meeting, waarbij Victor Basch, Francis Jourdain, minister Paul Faure, Jaques Duclos en Wanda Landy het woord voeren. En omdat Parijs nu eenmaal Parijs is worden er 's avonds in de versierde stra ten muzikale rondgangen van de Garde Républicaine gehouden, zanguitvoeringen gegeven enz. De chansonniers van Mont- martre treden op straat op; op de boule vards zal men bekende artisten, in de eerste plaats natuurlijk Maurice Chevalier, hooren zingen, er zijn bals op straat, volks dansen en het vrijheidsbeeld van Bartholdi en gondelvaarten op de Seine. Verlichting van en vuurwerk op de pleinen zal het feest van den veertienden Juli, hopelijk met uitblijving van incidenten, besluiten. De Fransche nationale feestdag werd heden in de hoofdstad met bijzondere opge wektheid gevierd, omdat hij gepaard gaat met de groote tentoonstelling. Er zijn illus tere gasten in Parijs, zooals koning Carol van Roemenië, de chef van den generalen staf van het Roemeensche leger, de sultan van Marokko en de chef van den generalen staf van Joego-Slavië. Uiteraard bevinden zich thans in de Fransche hoofdstad vele tentoonstellingsbezoekers uit de provincie en uit het buitenland Het feest wordt gekenmerkt door twee groote gebeurtenissen, tw. de militaire parade op de Place de 1'Etoile, in tegen woordigheid van den president der repu bliek, den koning van Roemenië, den sul tan van Marokko, de chefs der generale staven van Roemenië en Joego-Slavië en de ministers van nationale verdediging, marine en luchtvaart. Vanmiddag wordt het traditionele défilé gehouden, dat sinds verleden jaar georga niseerd wordt door het volksfront. Bloemkool kwam slechts sporadisch aan de markt. De prijzen waren goed, van 9 tot 12.60 per 100 stuks werd er voor be taald. Zilvernep had een vaste markt. De meeste partijen werden verkocht voor f 7.50 tot 8.60 per 100 K.G. Een enkele maal ging het eens een dubbeltje per 100 K.G. hooger en ook werd eens vanaf 6.20 besteed. Rabarberprijzen bleven ook deze week zeer laag» Van 1 tot 1.80 per 100 K.G. no teerden wij. Komkommers waren niet v:el duurder, 1.50 tot 2 per 100 stuks is ook een heel lage prijs. Voor de eerste spercieboonen noteerden wij f 32 per 100 K.G. De later aangevoerde boonen gingen weg voor 26 tot 29. Snij- boonen brachten ongeveer dezelfde prijzen op. De roode kool begon de week heel slecht. 2 tot 3 per 100 K.G. is voor deze vroege kool heel weinig. Gelukkig kwam er later eenige verbetering en konden wij tenslotte toch nog weer boven 3 tot 4.60 per 100 K.G. noteeren. De boswortelen gingen van de hand voor zeer verschillende prijzen. Begonnen met f 7 per 100 bos, was het spoedig minder, tot hoogstens 5 per 100 K.G. Meestal werd iets boven 4 besteed. Minder goede kwaliteit kon vanaf 2.50 per 100 bos bedingen. KENNEMERLAND. In de werft van 5 tot 10 JuK stond voet markt in het teeken van grooter aan- dan de vorige week, en vlugge handel. Nieu- we groente, waaronder boonen uit de tuur, kwamen ter markt en spoedig zal meer volgen. De aanvoer van Mo muntte uit in kwaliteit, voor zoover le De prijzen bleven op peil «1 golden f 10-# ƒ17, voor 2e soort 3f 5.50, per 100 stnï$ Voor andijvie, waarvan geen te groot aal- voer, was alleen vraag naar le soorf. De prijzen wanen 0J00—f 4.10 pei 100 stak-

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 11