Agenda ^Binnenland !Bueqediiht Stand WeecAecicfit Mackt&ecichtm De ontruiming van het postkantoor. De beslissing uitgesteld. Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht Alkmaar, Woensdag. Gistermiddag heeft er ten stadhuize met vertegenwoordigers van den Rijksgebou wendienst, den secretaris-generaal van de P. T. T. en vertegenwoordigers van Defensie een bespreking plaats gehad. De rijksgebouwendienst stelde zich op het standpunt dat de kwestie van de ont ruiming van het postkantoor nog niet aan de orde was, omdat er van Rijksmonumen tenzorg nog geen rapport was ingekomen, terwijl de P. T. T. voor tijdelijke onder brenging een ruimte vordert ter opper vlakte van 800 M2. en van oordeel was, dat de Handelsschool en het Gymnastiek lokaal bij de Brandweerkazerne met een oppervlakte van 400 M2. niet aan de te stellen eischen voldoen. Van de zijde van het gemeentebestuur is toen in overweging gegeven een tijdelijk hulpgebouw in den Bergerhout te plaat sen en heeft men duidelijk laten uitkomen, dat niet de gemeente maar het Rijk hier voorzieningen heeft te treffen en dat de gemeente aan defensie, die in het voor malig Opvoedingsgesticht een 10.000 ge weren en ander materiaal heeft onderge bracht, geen vervangende ruimte heeft aan te bieden. By de besprekingen kwam bovendien naar voren, dat de Rijksgebouwendienst bij een tijdelijke ontruiming van het post kantoor, wanneer de gevaarlijke voorzie ningen aan de kerk zijn getroffen, weer in het tijdelijke post- en telegraafkantoor wil terug keeren en dat het vermoedelijk nog wel zeven jaar zal duren, alvorens de bouw van een nieuw postkantoor rr> Alk maar ter hand wordt genomen. Beslissingen werden gister niet geno men, zoodat men in Alkmaar niet weet wat den Haag zal doen. De burgemeester stelde zich terecht op het standpunt, dat hij, door de waarschu wing van ir. Kalff, den directeur van Rijksmonumentenzorg, dat het post- en telegraafkantoor zoo spoedig mogelijk moest worden ontruimd, aan den rijks gebouwendienst en de directie van de P. T. T. over te brengen, van de verant woordelijkheid af is en dat men nu maar in den Haag moet beslissen of men de verantwoordelijkheid aanduft om deson danks bet kantoor voor het publiek open te houden. Reeds 5 jaar is, doordat het nieuwe gunstig gelegen post-, telegraaf- en tele foonkantoor, met het oog op de automati seering van de telefoon voor telefoon centrale moest worden ingericht, het post en telegraafkantoor in het onmogelijk ge legen Rijksoovoedingsgesticht gevestigd. Alkmaar heeft daarmede genoegen ge- r.cmen, omdat deze maatregel als tijdelijk was voorgesteld. Nu moet het als provin ciestad ervaren wat het tijdelijke in den Haag beteekent. De handel maakt/eeds zoo weinig mo gelijk van het postkantoor gebruik, zoodat er dagen voorkomen waarin in het hulp kantoortje, gevestigd bij een winkelier aan het Waagplein, meer handelingen worden verricht dan aan het postkantoor. Terecht heerscht er bij de bevolking groote ont stemming over deze handeling van het Rijk, die weer eens bewijst, dat men zich op het standpunt stelt, dat het publiek nu eenmaal genoodzaakt is van het post- en telegraafkantoor gebruik te maken, hoe onmogelijk dit ook is gelegen. De conferentie ging uiteen, zonder dat er beslissingen werden genomen. Alkmaar acht zich thans van iedere verantwoorde lijkheid ontslagen. Hedenmorgen heeft Rijksmonumenten zorg aan de aannemers Koorn en Vasbin- der alhier opdracht gegeven om onder leiding van den heer F. H. Ringers, archi tect van het onderhoud der kerk, voorzie ningen te treffen op de gevaarlijke plaatsen van de kerk aan den buitenkant en reeds hedenmiddag is men met 6 arbeiders aan 't werk getogen. Voor de werkzaamheden in het inwendige van de kerk zal men de beslissingen van den Haag dienen af te wachten, zoodat de kerkdiensten, zoolang die beslissingen niet genomen zijn, geen voortgang kunnen hebben. BURGEMEESTER AFWEZIG. De burgemeester is van 15 tot en met 29 Juli a.s. afwezig. INBRAAK TE OUDORP. Ruim 50 ontvreemd. Op klaarlichten dag is Maandag ten huize van de familie H. aan den Friesche weg een brutale inbraak gepleegd. De bewoners warer des morgens per tander.- op reis gegaan en keerden des avonds te ongeveer half negen terug. Reeds spoedig bemerkten zij, dat onbe voegden in huis geweest waren, waarna zij dadelijk de gemeente-politie telefonisch warschuwden. Bij 'n ingesteld onderzoek bleek, dat de indringer via de keukendeur naar binnen was gedrongen, et geen zeer gemakkelijk ging, aangezien hij den sleutel in het na bij gelegen schuurtje had gevonden. Een goeden slag heeft de inbreker echter niet geslagen. Ontvreemd is n.1. 46.50 uit een bureau en een spaarbusje van de Nuts- spaarbank, inhoudende ongeveer 10 aan kleingeld. In verband met deze inbraak heeft de gemeentepolitie aangehouden een zekeren de B. uit Alkmaar. De man is onder ver hoor genomen en in voorloopige bewaring u«steld. LANTAARNPAAL GESNEUVELD. Gisteren moest een gaslantaarn, staande op de Kanaalkade ter hoogte van de Nieu- wesloot, het ontgelden, daar een vracht auto ertegen aanreed. De lichtkap viel eraf, terwijl de lantaarn een weinig scheef kwam te staan. Door den dienst der gemeente-licht- bedrfjven is het defect gerepareerd. AANRIJDING. Op den Schermerweg vond gistermiddag een aanrijding plaats tusschen een motor rijder en een personenauto, die elkaar uit tegenovergestelde richting naderden. De be stuurder van de personenauto reed links van den weg, dus in de rijbaan van den motorrijder. Laatstgenoemde kreeg bij de botsing enkele schaafwonden. Aan zijn mo tor werd eveneens schade toegebracht. De automobilist is doorgereden. Door de politie wordt proces-verbaal opgemaakt. EEN GOEDE VANGST. Broedmachine, geschikt voor 5009 eieren in beslag genomen. Ambtenaren van de Landbouwerisiswet en een ambtenaar van de Ned. Pluimvee centrale zochten reeds geruimen tijd naar de herkomst van groote partijen kuikens, die in verschillende provincies in beslag werden genomen. De vorige week kreeg men de aanwijzing, dat deze kuikens uit de omgeving van onze gemeente moesten komen en gister werd door twee rechercheurs van de Landbouw erisiswet en een ambtenaar van de Nederl. Pluimveecentrale een inval gedaan in het perceel van een zoogenaamd rustend pluim veefokker. Men vond op het terrein achter de kippenloodsen een groote electrische broedmachine met een capaciteit van 5000 eieren. De machine stond op het electrische net ingeschakeld, was voorzien van een elec- trischen motor voor luchtverdeeling en van de nieuwste instrumenten op dat gebied. Doordat de ambtenaren de geheele boek houding bij de machine aantroffen, was het niet moeilijk te ontdekken, dat alleen in dit jaar reeds duizenden kuikens uit de broed machine naar alle oorden gezonden zijn, en dat er op groote schaal frauduleus was ge broed. De machine, welke ter plaatse gede monteerd zal worden, is in beslag genomen en tegen den eigenaar, die ten slotte beken de met de machine duizenden kuikens ge broed te hebben, is proces-verbaal opge maakt. HET KERKSTRAATJE. Het Kerkstraatje is dezer dagen in onze courant een armoedig straatje genoemd en er blijken bewoners te zijn, die zich min of meer hieraan stooten. Laten wij daarom onze meening nog even verduidelijken. Het ligt geenszins in onze bedoeling de bewo ners van dat straatje in een minder gunstig daglicht te plaatsen. Het gaat niet tegen de bewoners maar tegen het straatje zelf. Het is vrij onzichtbaar en onvindbaar en het is ons gebleken, dat velen nu het plantsoen tje is afgesloten van meening zijn dat het Postkantoor langs de zijde van de Koorstraat niet meer bereikt zal kunnen worden. Men had dus het heele straatje al over het hoofd gezien, toch wel een bewijs, dat het als toe gangsweg naar ons Postkantoor absoluut on voldoende kan genoemd worden. Men schrijft ons, dat men nog nooit kon bereiken, dat er door de gemeente iets aan het straatje is gedaan, hoewel planten en struiken weelderig door de hekken groeiden. Evenwel, daaraan is thans een einde ge komen, daar men plotseling begonnen is met snoeien. Waarom kan dat nu wel en voorheen nooit?, vragen de bewoners. Ja, zoo gaat het nu eenmaal in de wereld. Men verwacht daar thans meer critici dan er tot dusver in de straat zelf werden gevon den. CARILLON-CONCERT. Van het carillon-concert van den heer P. A. van Langen is Donderdagavond het pro gramma als volgt: Preludium quasi una fantasia Jef van Hoof Cecilia, lied met variaties Allegro Scheppen Menuet Jef van Hoof L'Angloise Fiocco Suite Archaique. a Allegretto, b Pavane, c Menuet Geo Clement Soldatenmarsch Schumann Willen wij 's haesken jagen 't Ros beiaard doet zijn ronde Zeg kweselke Ic seg adieu 's Avonds als ik slapen ga Jesuken en Sint Janneke Oud Vlaamsche liederen. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 6—13 JULI 1937. Nieuwe zaken: Alkmaar: Hypotheek spaarfonds „Stad en Land", van Houtenkade 32. Garage Boon, Nieuwlandersingel 74, ver- huurinrichting enz. Wijzigingen: Alkmaar: J. R. Keuss, Laat 125, tabaksfabriek, enz.; verplaatst naar Oudorp. N.V. Nederlandsche Bank, Amsterdam; statuten gewijzigd. N.V. Eerste Alkmaarsche Patroons Brood-, Koek- en Banketbakkerij, Payglop 7; be stuurswijziging. Noordscharwoude: N.V. Hotel-Café-Restaurant „De Burg", B 89; bestuurswijziging. P. Smit, Dorpsstraat A 110, brandstoffen- handel; overgegaan aan de firma P. Smit. Schagen: N.V. American Petroleum Company, 's-Gravenhage; distr. kant. Schagen, Laan D 5, opgeheven. Tentoonstellingen. Bergen, Moderne kunstzaal P- Boen dermaker Cz.: werk van Kees Boender- maker. Geopend 1012 en 14 uur. Ook des Zondags. ~rJ" Rustende Jager: werken van F. Kamstra, dag. geopend. Bergen, Hoflaan 11, tentoonstelling wer ken kunstschilder Jos. Viëster. Bergen (in de achterkamer van den heer Hopman): Gedurende Juli expositie van schilderijen en teekeningen van E. J. Bowien. Schoorl (in het oude postkantoor): Tot 26 Juli tentoonstelling van werken van den kunstschilder E. J. Bowien. Bioscopen. Bioscoop Harmonie (tot en met Woens dag), 7.30 uur, hoofdnummer De dans aan de galg (gekL av.film); hoofdrollen Charles Collins, Frank Morgan, Steffi Duna, Luis Alberni. Toegang iederen leeftijd. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Jenny (real.); hoofdrollen Albert Prejean en Frangoise Rosay. Toegang boven 18 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Als je verliefd bent (zang en hum.); hoofdrol Cary Grant. Toegang voor eiken leeftijd. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De trots van de marine (sens.); hoofdrol Charles Bickford. Toegang voor eiken leeftijd. Vrijdagmiddag, half 3, matinee. Donderdag 15 Juli. 8 uur, in de Overdekte, afzwemmen voor diploma. Texel: J. Kuipers, Schildereinde 84, den Burg, rijwielreparatieinrichting, enz.; verplaatst naar Amsterdam. Wier in gen: N.V. Handelsonderneming Edel en Thies, Achterstraat 913, Hoorn; filiaal Wieringen opgeheven. Winkel: W. Twerda, Wijk A 159, brood- en koek- bakkersbedrijf; overgegaan aan G. Ruiter. Zijpe: C. Dekker, Schagerbrug E 170, timmer- zaak; overgegaan aan P. Ott. FAILLIS SEMENTEN. By de Arrondissements-Rechtbank is gister de uitdeelingslijst gedeponeerd in het fail lissement van L. Rozemeyer, veehouder te Uitgeest, met een uitkeering van 34,10 aan concurrente schuldeischers. ESPERANTO. Dnsdag ontving de afdeeling Alkmaar van de Fed. v. Arb. Esperantisten bezoek van haar buitenlandschen kameraad Abio (Buda- pest), die voor een auidtorium van ruim 40 gesamide-anoj met de hem eigen vlotheid vertelde over zyn talrijke belevenissen op zijn reis naar en door Skandinavië en Dene marken. De aanwezige esperantisten vertegenwoor digden niet alleen Alkmaar, doch ook: Ber gen, Koedijk, Heiloo en Stom petoren. Na het beëindigen van het reisverhaal be stond gelegenheid tot vragenstellen, welke door verschillende gretig werd aangegrepen om eens nadere inlichtingen te verkrijgen over het den nuchteren Nederlander zoo vreemd voorkomende vele gebruik van al coholische dranken in Zweden. Deze intieme en uiterst leerzame avond werd besloten met het gezamelijk zingen van „La Espero". GYMNASIASTEN NAAR HOORN. Maandag hebben de leerlingen van het Alkmaarsche gymnasium een bezoek ge bracht aan Hoorn. Zij werden vergezeld door den rector, dr. Hemelrijk, en eenige leeraren en bezichtigden onder leiding van den heer Kerkmeyer het Westfriesch Mu seum. Ook werd nog een rondgang door de stad gemaakt langs de meest bekende be zienswaardigheden en na nog eenigen tijd aangenaam te hebben verpoosd, trok het gezelschap weer in de be-*" stemming op Alkmaar af. INGEKOMEN PERSONEN. M. C. Balder, N.H., zonder beroep, Ly ceumstraat 14, van Dortmund. P. de Blauw, G.K., zadelmaker N. S., en echtge- noote, Bergerweg 9a, van Amersfoort. J. H. Schenke, zonder beroep, en echtgenoote en kinderen en moeder, Bisschop Botte- mannestraat 23, van Heiloo. P. M. Baars, R.K., zonder beroep, St Josephstraat 18, van Drunen. M. J. Stuffers, N.H., zonder beroep, Prins Hendrikstraat 18, van Pur- merend. T. Muurling, G.K., dienstbode, Wilhelminalaan 20, van St. Pancras. A. Schaaf, R.K., onderwijzeres, Spoorstraat 88, van 's-Hertogenbosch. C. Meijsen, N.H., monteur, en echtgen. en kinderen, Rem- brandtstraat 7, van Middelharnis. J. P. A. Huibers, R.K., candidaat notaris, Lyceum straat 73, van Haarlem. Chr. Staal, N.H., kapper, Doelenstraat 2, van Voorburg. A. F. Meijer, N.H., commies belastingen, en echtgenoote en kinderen, Fontein Verschuir- straat 3, van Amsterdam. N. Koning, geen, dienstbode, Payglop 3, van Bergen (N.H.) A. Hollenberg, geen, echtgenoote van H. J. Schrieken, zonder beroep, Run straat 10, van Broek op Langendyk. D. de Vlieger, NJH., musicus, en echtgenoote, en kinderen, Nicolaas Beetskade 67, van 's-Gra venhage. B. P. Bierman, R.K., los arbei der, en echtgenoote en kinderen, Station straat 62, van Velsen. A. M. Hohmann, R.K., handelsreiziger, en echtgenoote en kinderen, Langestraat 47, van Rotterdam. J. de Haas, geen, banketbakker, Mr. P. J. Troelstrakade 42, van Wieringen. A. J, van Tilborg, R.K., broeder onderwijzer, Nassaulaan 30, van Oudenboech. J. Lan- gedijk, N.H., grondwerker, en echtgenoote en kinderen, Overdiestraat 46, van Schagen. H. Oudejans, R.K., logementhouder, en echtgenoote, en kinderen, Luttik-Oudorp 40, van Anna Paulowna. D. Kort, geen, wijn handelaar, en echtgenoote, Scharloo 26, van N. Indië. W. Beemsterboer, N.H., analyst, en echtgenoote, Rembrandtstraat 16, van Heiloo. P. J. Dijkstra, N.H., grondwer ker, Overdiestraat 46, van Schagen. VERTROKKEN PERSONEN. S. W. Poort, NJï., zonder beroep, van Prinses Julianalaan 14 naar Purmerend. A. M. Timmer, R.K., wed. van G. Ruis, z.b„ van Nieuwesloot 14 naar Heiloo. C. A. Tys, Vr.Ev., leerL verpleegster, van Geester singel 47 naar Schiedam. J. M. Klerks. R.K., kantoorbediende, van Verdronkenoord lila naar Heiloo. A. van Vladeracken, N.H., wijkverpleegster, van Emmastraat 107 naar Bergen (N.-H.) D. P. van Dijk, D.G., zonder beroep, van Oudegracht 120 naar Delft. N. Blokdijk, N.H., machinist ter koopvaardij, en echtgenoote en zoon, van Van der Lijnstraat 28 naar Beemster. D. Pool, D.G., scheepsbouwer, en echtgenoote en pL zoon, van Waterschapstraat 4 naar Diemen. J. J. Randshuizen, R.K., bakker, van Nieuwpoortslaan 92 naar Houten. J. J. van der Meer, geen, tuinier, van Land- straat 62 naar Haarlem. HERDENKING VIJFTIGJARIG BESTAAN NEDERLANDSCHE POLITIEBOND. De Algemeene Nederlandsche Politie bond, president de heer G. W. Stroink, burgemeester van Steenwijkerwold, die dit jaar vijftig jaar bestaat, zal dit feit op feestelijke wijze herdenken'. De bond, de oudste politie-organisatie in ons land, die o.a. de model-politie- vakschool te Hilversum heeft ingesteld, is reeds in Februari j.1. met deze herden king begonnen met de uitgifte van een jubüeumorgaan, waarin op uitvoerige wijze, verlucht met vele foto's, het werk van den bond is weergegeven. In September zal ter gelegenheid van de algemeene vergadering te Amsterdam de verdere herdenking geschieden. Op Zaterdag 4 September a.s. zal in het Olympisch stadion te Amsterdam een groot politie-sportfeest worden georganiseerd in samenwerking met het hoofdbestuur van den Nederlandschen politiesportbond. Van 1 tot 4 uur worden groote atletiek wedstrijden gehouden voor de geheele Nederlandsche politie, gevolgd door een internationalen voetbalwedstrijd tusschen een elftal van de Engelsche politie uit Londen en het vertegenwoordigend bonds- elftal van de Nederlandsche politie. Een uitgebreid feestprogramma, dat door een jubileumcommissie zal worden samengesteld, is nog in bewerking. STAKING IN SCHOENFABRIEK TE HILVARENBEEK. 30 stakers. Vanochtend is in de schoenfabriek van Fr. de Werd te Hilvarenbeek een staking uitgebroken. Het personeel, omvattende een dertig tal menschen, had onderteekening van een collectief arbeidscontract geëischt, hetgeen door de firma werd geweigerd. Ook de besprekingen met den rijksbe middelaar hebben geen resultaat opge leverd. TIJDELIJKE CONVOOIDIENST VAN H.Ms. „HERTOG HENDRIK". Naar wy vernemen, zal H.Ms. „Hertog Hendrik", die 23 Juli van zyn oefenreis te Den Helder werd terugverwacht, daar eerst ongeveer 2 Augustus aankomen, zulks in verband met de omstandigheid, dat de „Her tog Hendrik" tijdelijk H.Ms. „Johan Maurits van Nassau", die in de Straat van Gibraltar convooidienst verricht, zal aflossen, aange zien de „Johan Maurits van Nassau" olie moet innemen. De „Hertog Hendrik" zal daartoe 19 dezer van Bordeaux vertrekken en van 24 tot 27 Juli in de Straat van Gi- Braltar convooidienst verrichten. Heden is H.Ms. „Hertog Hendrik" te Bordeaux aangekomen. VERBRANDE BANKBILJETTEN VERGOED. By den brand te Rossum, in den nacht van 26/27 Juni 1937, werd een geldkistje met inhoud mede een prooi der vlammen. Dit geldkistje, met den verkoolden in houd, werd aan de Nederlandsche bank toegezonden om den inhoud alsnog te con troleeren en de waarde der verbrande bil jetten te vergoeden. Belanghebbende mocht het genoegen smaken de waarde der verbrande biljetten 530.van de Nederlandsche Bank te rug te ontvangen. ALKMAAR. GEBOREN: Albert Hendrik, z. van Johan Christoph Weber en Wilhelmine Cécile Cools. Léon, z. van Hendrikus Schuijt en Henriëtte Hil- gonda Maria Warnies. Elisabeth, d. van Marinus Bart en Jacoba Magdalena Broersz. OVERLEDEN: Frans van der Ben, gehuwd met Cornelia Govers, 76 jaar. Adriaan Hendriks, ge huwd met Hermina Johanna Maasman, 30 jaar. Johannes, z. van Johannes Groot en Cornelia Catharina Schilder, 6 jaar. CASTRICUM (Juni). Geboren: Petronella Johanna Cornelia, d. van P. de Vries en M. Schipper. Johan nes Jacobus, z. van N. H. A. Bakker en M. C. Bloothoofd. Reinier Joannes Nicolaas, z. van R. Stet en M. Steeman. Else, d. van P. Cortel en H. van der Putten. Theodo- rus, z. van A. Groot en M. C. Leek. Petrus Laurentius, z. van W. J. Tromp en A. Groen. Janny, d. van J. H. Blei en C. Lute. Margaretha Elisabeth Lamberta, d. van J. P. Kors en B. J. Trompetter. Wander, z. van H. Harms en M. Schouten. Overleden: Jan Johannes Klein, 70 jaar, wonende te Amsterdam. Wed. En- gelina Wilhelmina Anna Postma, 70 jaar. Hendricus Johannes Kunnen, 74 jaar. Zwakke tot matige Zuidwestelijke tot Znid- oostelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, iets warmer. Mooi weer te verwachten; iets warmer. Het hoogedrukgebied in het Zuidwesten verplaatste zich naar het Oosten, de kern ligt thans over Oost-Frankrijk en Zwitser land. Een nieuwe secundaire van de Oceaan depressie nadert de Iersche kust en doet ook de barometers in geheel West-Frankrijk dalen. Overigens kwam in de luchtdrukver- deeling weinig verandering. In Scandinavië waaien zwakke winden met meest betrokken lucht Op het Westen van de Britsche eilanden waaien krachtige Zuidwestelijke tot Zuidelijke winden met betrokken lucht en plaatselijke regen. In het overige deel van Engeland, onze omgeving en Duitschland is de wind weste lijk en meest matig. De lucht is heidér of betrokken door lage nevelbanken, in Oost- Duitschland valt nog regen. In Zuid-Frank rijk is het meest windstil met helderen hemel. Plaatselijk in Scandinavië en Duitsch land is de temperatuur nog onder normaal, in vrijwel het geheele overige waarne mingsgebied is de temperatuur weer boven normaal geworden. Voor onze omgeving mag verwacht wor den, dat de wind naar Zuid of Zuidoost zal krimpen, weinig van kracht zal veranderen en dat het weer waarschijnlijk droog zal blijven met gedeeltelijk bewolkte lucht en nog eenige stijging van temperatuur. AARDAPPELZIEKTEBERICHT. In het etmaal van 's avonds 12 tot 's avonds 13 Juli is op de Zuidhollandsche eilanden en in Noordholland tusschen Hoorn en Enk huizen de weersgesteldheid critiek geweest voor het optreden van aardappelziekte, in Zeeland en in de omgeving van Broek op Langendijk critiek, behoudens te weinig regen. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond van 21,47 tot 4.23 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In zomertijd). Juli. Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. v.m. n.m. 15 9.11 9.39 5.30 5.48 16 10.08 10.35 6.16 6.39 17 11.09 11.43 7.12 7.50 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. Juli. Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. vm. njn. 15 9.08 9.36 5.18 5.36 16 10.05 10.32 6.04 6.27 17 11.06 11.40 7.00 7.38 Jacobus Opmeer, 79 jaar. Engel Zonne veld, 71 jaar. Anna Jacoba van Meever- den, wed. van J. van der Eng, 82 jaar, wo nende te Haarlem. Cornelis van Veen, 61 jaar, wonende te Amsterdam. Klaas Rood, 73 jaar, wonende te Oostzaan. Klaas Jongejan, 43 jaar, wonende te Sint Maarten. Hendricus Buter, 71 jaar, wonende te Amsterdam. CORRESPONDENTIE. Een „sportvriend". Waarom geen ver slag van den wedstrijd AlcmariaAlkm. Boys? Om de eenvoudige reden, dat wij niet van plan zyn, om in den zomer voet balwedstrijden te verslaan, noch van de eene, noch van de andere club. Wy hebben dezen heelen zomer geen enkel verslag van een voetbalwedstrijd gemaakt en alleen enkele, ons toegezonden verslagjes, opgenomen. En vóór dat de werkelijk* voorbereidende wedstrijden beginnen, die bedoeld zijn als inleiding van de competi tie, zal men in onze krant geen verslagen kunnen verwachten. Tenslotte is „sportvriend" niet bepaald sportief: hij blijft (ook voor ons) anoniem en schrijft onsportieve opmerkingen. (Sportred. A. C.) DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 14 Juli 1937. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 279000 K.G. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 14 Juli 1937. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en pry'zen als volgt: 253 Vette kalveren, le kw. 66 cent enkele hooger, 2e kw. 54—80 cent en 3e kw. 4042 cent per K.G. levendgew.; 99 Nuchtere kalveren 8—15; 208 Var kens, vleeschvarkens, wegende van 90—110 K.G. 6162 cent en enkele hooger, zware varkens 6061 cent en vette varkens 59 60 cent per K.G. slachtgewicht. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Juli 1937. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 235000 K.G. Aardappelen 3.504.40, Eigenheimers 4.20, BI. Eigenheimers f 3.504.80, Drielingen 2—2.60, Grove 3.90—f 4.30, Kriel 1—1.40; 30000 K.G. Roode kool 2.70—f 3.50; 1500 K.G. Gele kool 5.30—6.40; 1000 K.G. Vroege witte kool 3.80; 100 stuks Bloemkool (le s.) 14.20; 350 K.G. Zilveruien: drieling 5 en zilvernep f 7.10—7.30; 40 K.G. Snijboonen

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2