^Buitenland Sport Het niet-inmengingsplan. Het communisme in Spanje. Het kampioenschap voor D.A. W. in zicht. F. M. (Den Helder) met 5—1 verslagen. Frankrijk. De Ronde van een verduidelijking. nederlandsche successen te malmö. H. L. O.-diploma Verheugende medewerking aan alle kanten. De Spaansche burgeroorfoi Het nieuwe Britsche plan wordt geheim gehouden. Het nieuwe Britsche plan inzake de de niet-inmenging, hoewel het in een ver gevorderd stadium van voorberei ding is, zal aan niemand bekend wor den gemaakt voor het heden ter kennis zal worden gebracht aan de overige 26 leden van de niet-inmengingscommis- sie. Zij zullen zoo de gelegenheid heb ben eerst het nieuwe plan te bestudee- ren, alvorens hun oordeel uiteen te zetten in de vergadering van de com missie Vrijdag a.s. Naar verluidt werden de ambassadeurs, die Eden vanmiddag hebben bezocht, alleen op de hoogte gesteld van de procedure, welke de Britsche regeering zal volgen in zake het bekend maken van het nieuwe plan. De controleurs in Perpignan bijeen. Wegens de opschorting der faciliteiten, welke waren verstrekt aan de buitenland- sche controleurs, zijn dezen, op order van kapitein Lunn, bijeengekomen in Perpig nan, teneinde nieuwe instructies af te wachten. Hoewel de opschorting \an de controle is ingetreden, worden de verplich tingen, welke Frankrijk krachtens de non- interventie op zich heeft genomen, ook ver der nageleefd en blijft de bewaking de zelfde, maar het is thans niet meer de taak van de buitenlandsche controleurs om toe te zien, dat alle maatregelen genomen wor den voor de doeltreffendheid der controle. Een stap van den Franschen gezant te Berlijn. De „Matin" publiceerde gistermorgen het volgende telegram uit Berlijn: Het besluit van de Fransche regeering tot voorloopige opschorting van de controle wordt door de Duitsche pers uitgebuit voor een anti-Fransche en anti-bolsjewistische propaganda. De weglating in het desbetref fende bericht van het officieuse Duitsche nieuwsbureau, welke hier zeer scherpe perscommentaren heeft uitgelokt, was he denmorgen aanleiding voor een demarch in de Wilhelmstrasse door Francois Poncet. De Fransche ambassadeur, die zich Zater dag terstond heeft ingespannen om de zaak recht te zetten, heeft hierbij zijn verbazing te kennen gegeven over de perscommenta ren voortvloeiende uit den hier onvolledig weergegeven tekst. In weerwil van dit pro test, is hier geen verbetering gepubliceerd. De bladen gaan voort met te beweren, dat de maatregel van Frankrijk beschouwd moet worden als een actie ten gunste van Valencia. De houding van Frankrijk, zoo voegt men hieraan toe, maakt de bemid delende taak van Eden op merkwaardige wijze gecompliceerder. VAN HET STRIJDTOONEEL. Rechtschen hernemen het initiatief. Zooals verondersteld werd, hebben de troepen van Franco eergisteren het initiatief over het geheele front voor Madrid her nomen. De aangevallenen werden weer aanvallers. De regeeringstroepen trachtten nieuwe aanvallen te ondernemen op de rechtsche stellingen in de omgeving van Brunete en Villanueva Del Pardillo. Deze aanvallen hadden echter geen enkel resul taat. De bewegingen der rechtschen daaren tegen leidden tot de bezetting van belang rijke strategische punten. Alles doet voor. zien, dat het tegenoffensief nabij is en dat de rechtschen weldra in actie zullen treden om te trachten het verloren terrein te her overen. De luchtmacht van Franco heeft gisteren tonnen bommen doen neerkomen op de regeeringsstellingen. Sinds eergiste ren zijn de rechtschen de meesters der lucht aan het front van Madrid, en voor het eerst zag men gisteren, dat regeeringsvliegers verscheidene malen een gevecht weigerden, men kan zeggen, aldus beëindigd de Havas- verslaggever zijn bericht, dat het offensief der regeeringstroepen op de stellingen der rechtschen aan het front van Madrid, mis lukt is. Samenzwering tegen generaal Franco ontdekt? Reizigers, die te Gibraltar uit Sevilla zijn aangekomen maken melding van een ge rucht, dat aldaar in omloop is, volgens het welk een samenzwering tegen het leven van generaal Franco zou zijn ontdekt en een aantal personen ter dood zou zijn gebracht. Het gerucht wordt nog niet bevestigd. Duitsche vrijwilligers naar het strijdtooneel. De „Manchester Guardian" weet te mel den, dat in Juni en de twee eerste weken van Juli een aanzienlijk aantal Duitsche vrijwilligers naar Spanje is vertrokken. Zij hebben Hamburg verlaten als touristen, maar waren in werkelijkheid technici, vlieg tuigbestuurders en dergelijken, waaraan het leger van Franco op het oogenblik meer be hoefte heeft dan aan bataljons infanterie. Tevens wordt uit Hamburg geregeld zoo veel oorlogsmateriaal vervoerd, dat de be treffende kade aan de haven genoemd wordt de Francokade. Op g April b.v. is een Deensch schip ver trokken met een lading vliegtuigen, tanks en bommen, verpakt in kisten, waarop stond „chocolade". Talrijke Duitsche schepen ma ken den overtocht onder andere namen en onder een Zuid- of Centraal-Amerikaansche vlag. Zoo is de „Amelienburg" omgedoopt in „Acme", onder de vlag van Panama en de „Schleswig" in „Maranon" onder de vlag van Peru. Vijftien treilers zijn bewapend en naar Spanje gezonden ter versterking van Fran co's vloot. Auto met kinderen verongelukt. - Te Utena in Littauen is in een bocht van den weg een zijwand van een vrachtauto, waarop negentig kinderen hadden plaats genomen, losgeraakt met het gevolg dat bijna alle kinderen uit den wagen geslin gerd werden. Acht-en-twintig hunner werden min of meer ernstig gewond, De Duitsche kerkstrijd GODSDIENSTIGE SECTE VERBODEN. Op grond van de verordening tot bescher ming van volk en staat heeft de rijksleider der S.S. en chef der Duitsche politie, de secte „Apostelkerk van Johannes", ook wel „De wederkomst van Jezus Christus meester der jongerenscharen" genoemd, voor het geheele Duitsche gebied ontbonden en verboden Deze maatregel wordt onmiddellijk van kracht. HET LOT VAN DS. NIEMOLLER. In welingelichte kringen verluidt, dat de acte van beschuldiging tegen den kortgele den gearresteerden leider der evangelische kerk, ds. Niemöller, nog voor het einde van deze week gereed zal komen. Men neemt aan, dat ds. Niemöller die nog in hechtenis is in Moabit, zich zal moeten Verantwoorden wegens misbruik maken van de kansel en wegens vergrijpen tegen de wet op laster egens leidende persoonlijkheden van partij en staat. Vergrijpen tegen laatstgenoemde wet worden behandeld voor een speciaal ge rechtshof. DE BELGISCHE MINISTER CRISIS. Ministerraad bijeen. Gistermorgen zijn de ministers in raadszit ting bijeengekomen. De aftredende minister van justitie de Laveleye was bij de beraad slagingen aanwezig. Van Zeeland verklaarde in de zitting o.m.: Ik heb mij er rekenschap van gegeven, dat het tegenover het vast staande besluit van de Laveleye niet moge lijk was mij te verzetten tegen zijn voor nemen tot aftreden. Tevens echter was ik van meening, dat onder de algemeene om standigheden, waaronder dit aftreden ge schiedde, ook ik mijn ontslag behoorde aan te bieden. Ik heb den koning gevraagd hem het collectieve ontslag van het kabinet te mogen aanbieden. De koning wilde wel het aftreden van de Lavelye aanvaarden, maar was van meening, dat het niet raadzaam was onder de huidige omstandigheden een ministerieele crisis te ontketenen. De koning verzocht mij niet op het ontslag aan te drin gen. DE OPSTAND IN IRAK. Thans rust in het land. De Irakeesche minister van binnenland- sche zaken, Moestapha Omari, is na een in spectiereis te Bagdad teruggekeerd. In een officieel communiqué wordt thans verklaard, dat de poging tot opstand bedwongen is en dat volstrekte rust in het land heerscht. Alle stamhoofden hebben zich aan de regee ring onderworpen. In hetzelfde communiqué wordt spijt geuit over het feit dat de bui tenlandsche pers tendentieuse berichten heeft gepubliceerd over troebelen in Irak. welke geheel van waarheid ontbloot waren. HET AFTREDEN VAN DE CHILEENSCHE REGEERING. Alle leden der Chileensche regeering heb ben ontslag genomen in verband met het feit, dat Zondag een vergadering der nacista van overheidswege is gesloten, terwijl de politie zonder pardon is opgetreden. Alle partijen hebben deswege ln de eer gisteren gehouden vergadering van de Ka mer geprotesteerd. NIEUW LANDBOUWPROGRAM VAN ROOSEVELT. President Rooseyelt heeft het congres verzocht welwillend een nieuw landbouw- program in overweging te nemen. Dit pro gram heeft betrekking op behoud van den bebouwbaren grond, bescherming van de prijzen voor landbouwproducten e.d. Voorts heeft de president brieven gericht aan sena tor Ellison D. Smith van Zuid Carolina en aan het lid van het Huis van Afgevaardig den, Marvin Jones, uit Texas, voorzitters van de landbouwcommissies van senaat en huis van afgevaardigden, waarin hij aan dringt op afhandeling van het voorgestelde nog in den loop van dit jaar met het oog op het feit, dat een mogelijke noodtoestand het volgende jaar ingrijpen nog moeilijker zou maken. AANSLAG OP PANDIT JAWAHARLAL NEHROE. Terwijl de voorzitter van het Indische na tionale congres, Pandit Jawaharlal Nehroe, gisteren met zijn auto door het Mohame- daansche kiesdistrict Ihansi in Centraal In- dië reed, werden steenen naar den wagen geworpen. De ruiten werden vernield en Nehroe zelf werd licht aan het voorhoofd gewond. ONGEREGELDHEDEN TE BOULOGNE. Dinsdagavond omstreeks half tien trokken 1500 communisten naar het partijgebouw van de Parti Social Fransais te Boulogne en belegerden dit gebouw. De politie werd on middellijk gewaarschuwd en toen zy, ver sterkt met mobiele garde aankwam, werd zy uitgefloten. De communistische afgevaardigde van Boulogne verzocht de betoogers zich te ver wijderen. Hieraan werd gevolg gegeven. Toch heerschte later op den avond nog een zekere opwinding. Indrukken van Fenner Brockway. De secretaris van de onafhankelijke arbeiders partij, Fenner Brockway, is in Engeland teruggekeerd van een bezoek van achttien dagen aan Valencia, Bar- celona en Segorbe, waarheen hij op uit- noodiging van het Fransche comité voor de verdediging van de Spaansche revolutie een commissie van dit comité vergezeld had. Brockway verklaart, dat hy een zeer krachtige reactie tegen het communisme heeft geconstateerd onder de arbeiders organisaties. Naar zijn meening is de ver klaring voor de politiek der communisti sche partij in Spanje, dat Sowjet Rusland geen sociale revolutie in dit land wenscht. MAAK ZELF JAM MET matuur-*"""" IN 10 MINUTEN Mxl Offrtl. Mi S.-JW 400 7«W. 3705» Amifnl'm-C Het eerste doel van Rusland is een politiek en militair bondgenoodschap met de demo cratische landen, met inbegrip van Engeland en Frankryk, tegen Duitschland Het vreest, dat een sociale revolutie dit bemoeilijken zou. Eenvoudig op aanstichten van, onder controle van communisten staande politie zijn de leiders van de P. O. U. M. gear resteerd en beschuldigd van fascistisch op treden. Niemand echter gelooft, dat het werk van de P.O.U.M. fascistische doeleinden bevor derde. „Wij kregen den indruk", aldus Fenner Brockway verder, „dat binnen niet al te langen tijd de communistische tactiek de tegenwoordige regeeringen in Valencia en Barceloria ten val zal brengen en dat zij zullen worden vervangen door regeeringen, die een combinatie zullen vertegenwoordi gen van de C.N.T. en de U.G.T.". Naar de meening van Brockway zijn de buitenlanders, die in de internationale bri gade strijden, volkomen gedesillusionneerd en verlangen zy naar huis te gaan. Zij kun nen thans zien, dat er geen plannen bestaan voor een sociale revolutie en zijn den strijd moe. Tenslotte verklaarde Fenner Bröckway:! ,.Ik heb veel aanmoedigends in Spanje ge zien. Er zijn teekenen, die wijzen op een ver betering in de militaire uitrusting en orga nisatie van de antifascistische strijders. Ik werd bezield door het opbouwende werk dat door de vakvereenigingsorganisaties verricht wordt in de coördinatie van land bouw en nijverheid". Er zal nog een commissie naar Spanje gezonden worden en de Fransche organi satie neemt met de I:L.P. stappen om daar een permante commissie te vormen. Waterpolo Voor den strijd om het kampioenschap derde klasse tusschen de eerste zeventallen van D.A.W. I en Frissche Morgen I (Den Helder), welke gisteravo- -* in Pesie's Na tuurbad is gestreden, bestond een meer dan gewone belangstelling. Er waren onge-°er 200 toeschouwers toen de polo wedstrijden een aanvang namen. Op.de 3 M. springpl-n r ontstond zelfs zoo'n gehang, dat een der jeugdige bezoekers gekléed en wel te water viel tot groote hilariteit van de omstanders, Zooals te verwachten was, is deze wed strijd nu niet bepaald mooi te noemen, in tegendeel, hij droeg een forsch en vaak on stuimig karakter, wat niet wegneemt, dat er vooral in het begin van de tweede helft, keu rige spelmomenten te aanschouwen vielen. Juist dat prachtige opportuniteitspolospel maakt het spel zoo aantrekkelijk en boeiend. Nietwaar, polo is bij uitstek een kansspel en wanneer men hiervan nu maar op de juiste wijze weet te profiteeren, dan is het een der mooiste spelen. Waar hier echter te veel op 't spel stond (een kampioenschap in 't zicht gebeurt niet alle dagen! )daar is het slechts by een paar goed momenten geble ven. D.A.W. zoowel als Frissche Morgen speel den dadelijk op volle kracht, waardoor bei de partyen na eenige minuten reeds eenigs- zins afgemat waren. Dit nu is Frissche Mor gen noodlottig geworden, stuk voor stuk ga ven de spelers na de rust teekenen \an ver moeidheid, terwijl het D.A.W.-team nog over voldoende reserve bleek te beschikken om den wedstrijd tot het einde toe op volle sterkte te spelen. Het „van-man-op-man" spelen kenmerkte dezen wedstrijd en waar bij de zeehelden het plaatsen nogal een en ander te wenschen overliet, nam D.A.W. het spel in handen. Herhaaldelijk trachtte Caarls te sccren uit aangegeven ballen van v. Beek, ten Herkei of Soecker. Doch vooralsnog lukte dit niet en zelfs een paar keer bleek Caarls' tegen stander handiger geraffineerder als men 't zoo noemen wil en hierdoor bleven doelpunten uit. Toen evenwel een der F.M.- spelers het veld moest verlaten (wegens te vroeg wegzwemmen) werd de numerieke D.A.W.-meerderheid omgezet in een doel punt, even later gevolgd door een tweetal goals, zoodat de rust met een 3O-voor sprong inging. Hierna volgde het mooiste gedeelte van den wedstrijd, toen Ooyevaar en v. Beek eenige keeren uit de achterhoede doorbra ken en een groote verwarring in de Helder- sche achterhoede te weeg brachten, waaruit dan ook twee doelpunten geboren werden. Het moment, dat Stammes en Soecker van plaats verwisselen, was voor den Helder- sch^n linksvoor het sein ook een kansje te wagen en met succes. Een fraaie, schtip-ge richte bal gaf keeper v. Straaten het nakij ken en zoo eindigde dezen match met een verdiende 51-overwinning voor de Alk- maarders. Nu het kampioenschap steeds duidelijker in zicht komt, nog even de tanden op el kaar voor den laatsten wedstrijd, een wed strijd in den Helder tegen Frissche Morgen, die morgenavond in volle zee gespeeld zal worden. Laten wy het beste ervan hopen! D.A.W. II—V.Z.V. U 0—1. De Velser-ploeg, welke tegen de D.A.W.- reserves in het strijdperk trad, heeft op wel heel gemakkelijke om niet te zeggen goed- koope wijze een overwinning behaald. Immers, de eenige goal welke in den wed strijd gescoord werd, ontstond door een misverstand tusschen spelers en scheidsrech ter, al nemen we graag aan, dat de scheids rechter ten deze geen schuld heeft. De wed strijd was eerst twee minuten begonnen, of via een vrijen worp scoorde de V.Z.V.-mid- voor langs keeper Imhülsen, die evenals zijn medespelers in de meening verkeerde, dat het spel stilgelegd was. Dat is op zichzelf niet zoo erg als het feit, dat de voorhoede niet in staat bleek ook maar één doelpunt te fabriceeren. Niet dat Wulp, Dijkstra of v. d. Wilk daartoe niet alles in het werk stelden (er waren zelfs verdienstelijke doorslagballen en handige achterwaartsche schoten) maar het resultaat bleef nihil en dat is jammer. Van dezen wedstrijd valt weinig te melden, het is zon der twijfel een sportiever ontmoeting ge worden dan den strijd om het kampioen schap, maar tot productief werk konden beide partijen niet geraken. D.A.W. III—Het Zwet I 2—0 Het derde heeft zich gisteravond van zijn allerbeste zijde laten zien. Het is dan ook een prestatie om een nederlaag van 61 bij de return-ontmoeting om te zetten in een 2O-overwinning. In dezen wedstrijd schit- lerde Groothuizen op overtuigende wijze, zjjn vryzwemmen, zijn doorzetten en tenslot te zijn doelpunten waren stuk voor stuk ju weeltjes, waarvan terecht hulde gebracht mag worden. De jeugdige Wulp speelde in de voorhoede een aardig spel, handig en kalm plaatsend op de vleugels. Keeper Romar was goed, Schilder speelde te traag om productief te zijn. Vogtschmidt was actiever dan in de vorige wedstrijden, terwijl uit de achter hoede vooral Hoogland sterk defensief op trad. Het geheel had een vlot verloop en was een boeiend spel voor de vele toeschouwers Wiel rennen. Elfde etappe voor Meulenberg Danneels. De elfde etappe van Nice naar Mar- seille over 235 K.M. werd in twee ge deelten gereden n.L over 169 K.M van Nice naar Toulon met massalen start en van Toulon naar Marseille tegen het horloge over een afstand van 65 K.M. Des morgens acht uur vertrokken 61 ren ners, waaronder de eenige Nederlander, die nog overgebleven is, Anton van Schendel. Op deze halve etappe naar Toulon hebben Deloor, Wenglcr, Meulenberg en Lemarie zich bijzonder onderscheiden. Vlak bij Tou lon werd Lemarie gelost en zoo kwamen drie renners bij de finish aan, waarbij Meu lenberg in de sprint won. Onze landgenoot Anton van Schendel werd elfde met onge veer twee minuten achterstand op Meulen berg. In den strijd tegen het hor logo hebben vooral de Belgen schitterend gereden. Het eerst vertrokken de Duitschers en de Span jaarden, vervolgens gingen de Italianen, de Luxemburgers en Anton van Schendel met den Engelschman Holland, weg, daarna start ten de Belgen, de Franschen en.de Zwitsers en de staart werd gevormd door de indi.vi- dueelen. Een groep van vijf Belgen kwam het eerst te Marseille aan met Danneels aan het hoofd .Sylver Maes als tweede, Ver- vaecke als derde, Lowie als vierde en Dis- seaux als vijfde. Voor hen allen werd een tijd van 1 uur 41 min. 9 sec. genoteerd. Bartali is gisteren aanzienlijk meer ach ter gekomen. Reeds in de morgenuren kon hij niet goed meekomen en ondanks den steun, welken hij van zijn iandgenooten Camusso, Introzzi en anderen ondervond, verloor de Italiaan enkele minuten op Sylver Maes, hetgeen ook in den strijd tegen het horloge het geval was. Zoo heeft Bartali thans in het algemeen klassement een achterstand van ruim een kwartier gekregen en het zal hem niet mee vallen dit verschil in tyd tusschen hem en den Belg kleiner te maken, laat staan in te halen. Anton van Schendel kwam tegelijk met de groep van Bartali te Marseille aan in den tijd van 1 uur 45 min. 48 sec. De resultaten waren (NiceToulon 169 K.M.): 1. Meulenberg (België) 5 uur 15 min. 14 sec., 2. Deloor (België) individueel, zelfden tijd, 3. Wengler (Duitschland) zelfden tijd, 11. Anton van Schendel 5 uur 27 min. 5 sec. ToulonMarseille 65 K.M.: 1. Danneels (België) 1 uur 41 min. 9 sec., 2. Sylver Maes (België) zelfden tijd, 3. Ver- vaecke (België). 4. Lowie (België), 5. Dis- seaux (België), 6. Amberg (Zwitserland) 1 uur 42 min. 40 sec., 7. Lapebie (Frankrijk) zelfden tijd, 19. Anton van Schendel 1 uur 45 min. 48 sec. Turn en. In het verslag van den turndag te Castri- cum in ons vorig nummer opgenomen wordt melding van de gebeurtenissen in den morgen gemaakt. Daarna en dit doet na de opsomming van gebeurtenissen een beetje vreemd aan staat er: „Begonnen werd" enz. Wy willen hier even mededeelen, dat boven dezen zin de regel met het kopje „Wat er s middags gebeurde" was uitge vallen. Athletiek. Gisteravond hebben enkele Nederland- sche athleten deelgenomen aan internatio nale wedstrijden, welke te Malmö werden gehouden. De machine, die onze Iandgenoo ten naar Malmö zou brengen, kon niet ver trekken wegens een defect en het zag er naar uit, dat de Nederlanders te Kopenha gen moesten blijven en op het laatste mo ment hun komst zouden moeten afseinen. Doch de Deensche Luchtvaartmaatschappij stelde op het laatste moment een extra toe stel ter beschikking, zoodat onze Iandgenoo ten, zij het met anderhalf uur vertraging, toch nog te Malmö aankwamen. Wim Kaan won de 110 meter horden, terwijl Brasser derde werd, omdai hy niet op de eerste horde uitkwam. Op de 100 meter werd Boersma derde ach- Het Alkmaarsche H. L. O.-comité kan tevreden zijn. Want tal van vereenigin- gen, vele particulieren en belangrijke organisaties steunen het op frappante wijze. Wij zullen later nog wel eens gelegenheid hebben, daarover te schrij ven. Voor vandaag is het volgende vol doende: Herhaaldelijk hebben wij den laatsten tijd gehoord: ik zou wel graag aan dat H. L. O.-diploma meedoen, maar ik kan niet zwemmen! Ziet, voor dezulken hebben wij een pracht-oplossing gevonden. Of liever, wy niet, maar de directie van de Overdekte. 't Was zoo: de N. A. S. b. stelde een half uur van haar abonnement bij de Overdekte beschikbaar voor de H. L. O.- adspiranten. Maar de N. A. S. B. was zeer overbelast en De Overdekte nam een kloek en sportief besluit: zij stelde het bad eiken Donderdagavond van 99.30 uur be schikbaar voor de zwemoefeningen voor het H. L. O.-diploma. Het bad zal dan steeds voor alle anderen gesloten zijn, zoodat de oefeningen geheel „onderling" blijven. Alleen, men moet zelf voor een badpak en' handdoek zorgen, terwijl men voorzien moet zijn van een kaart van het comité, waaruit blijkt, dat.men heeft ingeschreven voor het examen voor het H. L. O.-diploma. Ook de zwemver: D. A. W. wil gaarne haar medewerking tot een goed en volledig welslagen verleenen. Haar voorzitter zal als official behulpzaam zijn bij de af te leggen examens en verder zal het bestuur alles doen om den H. L. O.-er op de meest welwillende vijze van dienst '2 zijn. Deze medewerking van de Overdekte is zeer verheugend. Zij geeft het comité kracht, om voort te gaan op den inge slagen weg. ter Lindgrën en Strandberg, die 'thans weer voor het eerst uitkwam, doch nog niet zyn ^rooten vorm van het vorig jaar heeft be reikt. In de tweede categorie startte Heinz Baumgarten en hij werd hier eerste met dén tijd van 10,9 sec.' De estafette .4 x100 meter leverde een Nederiandsche overwinning op. WEDSTRIJDEN TE KOPENHAGEN. Nieuwe Nederiandsche record van Petit op de 1500 meter.. Enkele Nederiandsche athleten, die op de terugreis zijn na den landenwedstryd tegen Zweden op Zondag ƒ.1., hebben deelgenomen aan de avond wedstrijden welke te Kopen hagen werden gehouden. Twee verrichtingen dienen in de eerste plaats gememoreerd te worden. Onze land genoot Petit verbeterde, dank zij den scher pen strijd, welke hy met den Deen Larsen moest voeren, het Nederiandsche record op de 1500 meter met 0.4 seconde, welk record óp naam stond van de Ruyter, Zon dag te Stockholm gevestigd. De Zweed Mikaelson verbeterde het wereldrecord op de 5000 meter snelwande len door dezen afstand af te leggen in den tyd van 21 minuten 14 sec., waarmede hij zijn eigen wereldrecord van 21 minuten 49 sec., gevestigd op 13 September van het vorig jaar te Kristineham, met niet minder dan 35 seconden verbeterde. Van de Poll kwam ook nu niet boven de 60 meter, doch zyn worp van 58.48 meter was voldoende om bij het speerwerpen op de eerste plaats beslag te leggen. Van Beveren won gemakkelijk de 200 meter, terwijl Baumgarten eerste werd op de 400 meter. Bouman bezette de tweede plaats op de 800 meter met een tyd van 1 min. 57 sec. P a a rd e n. DRAVERIJEN TE ALKMAAR. Voor de op Zondag 25 Juli a.s. vanwege de N.V. Kennemer Sportclub in liquidatie te houden draverijen zijn de volgende in schrijvingen ontvangen: Toékomstprijs, draverij 4e klasse, open voor paarden die op de lange baan nog geen eersten prijs gewonnen hebben, prij zen 100 en 25: Bleuband, Admiraal Guy, Belle Anvil, Zelde Bird, Zilver Scott, Avia- trice, Absystus, Arubba, Barones Spencer en Aleida Scott. Juliprijs, heatprij zendraverij le klasse, afstand 1610 meter, - prijs 400 benevens 50 voor den tweeden aankomende in de beslissende heat: Whim, Xoli, Senator Bre- dell, Princess, Calumet Aster, Prodigal St. L., Xuthus en Clausman. Zomerprijs, pry zendraverij 4e klasse, af stand 1700 meter, prijzen 200 en; 25: Zampa N.Z., Zilver Scott, Aviatrice, Absys tus, Y Kemel, «leida Scott, Xsia. Gulden Vliesprys, handicapdraverij 2e en 3e klasse, afstand 2400 meter, prijzen 300 en 50: Welkom van Aduard, Zoon v. Da- vid Guy, Xitty Scott Woudduifje G, Yan kee Scott, Astra Scott. Korteoaanprys, kortebaandraverij-handi cap voor alle in Nederland geregistreerd* paarden, aangespannen te rijden in series, minimum afstand 700 meter, maximum 800 meter, prijzen 200, 40, 20 en 10: Quita, William Axworthy, Fatima, X Smi" ling, Bleuband, Admiraal Guy, Zoon v* David Guy, Xoli, Xitty Scott, Yack, Sister Band, Woudduifje G, Dremer's Star, Xiphias, Siem Claudy, Roulette, Roblied, Welkom, Edzard, Konora, Catabora, Xilan- dra G, Senon, Anna Bradford's Guy, Tam boer, Y Kemel. Aleida Scott, Xsia.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6